Page 1

ARÇELİK

as tışısni POST se

AYLIK KENDİ HALİNDE ZARARSIZ BİR GAZETE YIL: 5 - MAYIS 2011

’ye 1.35 KALDI Bayilerle el ele hep birlikte ‘ye Nisan ayının yine başarı dolu bir şekilde bittiğini müjdeleyen geleneksel Çeliktime gecemizi 29 Nisan Cuma akşamı İstanbul bayilerimiz ile birlikte, ailemizin türkücüsü Tayfur’un sahne aldığı Taksim’de bulunan Otantik Bar’da gerçekleştirdik. (Devamı sayfa 2’de)

Her şey eğitim için...

editörden

Sevgili Arçelik’çiler;

Turgut KARABULUT

Yeni bir sayımızda daha sizlerle birlikteyiz… Yazın yavaş yavaş etkisini hissettirdiği bu günlerde ülkemiz 12 Haziran’da yapılacak seçimlerinde etkisiyle iyice ısınırken bizlerde yepyeni kampanyalar ve etkinliklerle sektörümüzde ilkleri yapmaya ve öncü olmaya devam ediyoruz. Yine yoğun bir gündemle karşınızdayız. Bu sayımızdaki haberlerimizde hem yeniliklerin hem de Arçelik’i Arçelik yapan değerlerin peBir önceki sosyal sorumluluk projemiz kapsamında toplanan kitapların bir kısmının teslim edildiği Mardin Turizm ve şinden gittik. Otelcilik Meslek Lisesi’nde bilgisayar laboratuarı olmasına rağmen hiç bilgisayar olmadığı ortaya çıkmıştı. Nisan ayında Gençarçelikçiler facebook sayfaBu duruma duyarlılık gösteren Ankara Yenimahalle yetkili satıcımız Emin Koç Satış Direktörümüz Sn. Turgut mızda Ankara yetkili satıcımız Sn.Emin Koç’un Karabulut’u arayarak konuyu kendisiyle paylaştı ve daha sonra Gençarçelikçiler iletişim gurubunda konuyu önerisiyle start verdiğimiz ve değerli Arçelk yetkili satıcılarınında gönülden destek verdiği gündeme getirerek yeni bir yardım kampanyasının başlamasına vesile oldu. Devamı Sayfa 3’de bir kampanyayla Mardin’de bir okulumuzu bilgisayarla tanıştırdık. ‘’Bizi biz yapan değerlerin başında eğitime verdiğimiz önem geliyor’’. Nitekim web sayfamızda da belirtildiği gibi: Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür “Ülkemizin gelişmişlik düzeyinin arzuladığıYardımcımız Sn.Tülin Karabük,Satış mız ölçülerde olabilmesinin en büyük koşuMüdürümüz Sn.Ertuğrul Arslan ve lunun, toplumda eğitim konusunda etkin ve Pazarlama Yöneticimiz Sn.Mehmet yaygın duyarlılık yaratmaktan geçtiğine inanıyoruz. Eğitim aracılığı ile diğer birçok sosyal Tüfekçi ile İstanbul Avrupa Yakası Satış sorunun önceden çözülebileceğini ve kaynak Yöneticilerimiz Sn.İsmail Güngören ve kullanımı açısından ülkemize önemli katkı Sn. Şaban Doğan ile birlikte 22 Nisan sağlayacağını biliyoruz.” tarihinde Arçelik bayilerini sahada Bizler de böyle bir ailenin parçası olduğumuz ziyaret etmişlerdir. Devamı sayfa 2’de için gurur duyuyoruz….

TÜLİN KARABÜK’ÜN BAYİ ZİYARETLERİ...

Hepinize keyifli okumalar diliyorum….


SAYFA : İKİ

ARÇELİK POST

Bayilerle el ele hep birlikte ‘ye Ertuğrul ARSLAN DEPARTMANLAR ARASI İLETİŞİM : Farklı departmanların yönetici ve çalışanlarının, birlikte karar alabilen , zor durumlarda engellerin üstesinden gelmek için güçlerini birleştiren, fırsatları görüp değerlendirmek için sinerji yaratan ve daima sonuç üreten takımlar halinde çalışması, kurumun ticari hedeflerine ulaşmasında vazgeçilmezdir.Bunun için ise , farklı departmanlar arasında hedef birliği ve ortak bir çalışma bilinci oluşturmak kaçınılmazdır. İletişimin güçlü olması , ticari hedef ve stratejilerden yola çıkarak , çalışanların büyük resmi görmelerine ve bu resim içinde kendi rollerini daha net olarak çizmelerine yardımcı olmayı sağlar.

Akşam saat 20:00'de başlayan programda, Yetkili Satıcılarımız ve Satış Ekibinin büyük katılımı ile barın bize özel kapatılması şeklinde, gecenin sabaha uzanan saatlerine kadar eğlence devam etti. Akşam programın başlamasıyla güzel sesi ve repertuarında yurdumuzun her bir köşesinden seslendirdiği birbirinden güzel türküler ile kulaklarımızın pasını silmeye başlayan Tayfur'un,

gecenin ilerleyen saatlerinde tempoyu arttırması ile hem yetkili satıcılarımızın hem İstanbul Şube Satış Ekibinin el ele oyunlar oynaması ile unutulmayacak, herkesin memnun kaldığı güzel bir geceyi yaşadık ve tanıklık ettik. Zamanın, eğlencemize yetişemediği Çeliktime gecemizde, şirket ile yetkili satıcılarımız arasındaki iletişimin ne kadar kuvvetli olduğu kendini bir kez daha gösterirken, sadece çalışmayı değil eğlenmeyi de gayet iyi bilen

bir teşkilatın içinde olduğumuzu bir kez daha kanıtladık. Verilen bu büyük aile fotoğrafının ve gecenin mimarı Satış Direktörümüz Sayın Turgut Karabulut'un da bizleri kırmayıp sahnede seslendirdiği meşhur türküler ile gecemiz daha da bir renklenirken, katılan tüm bayilerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmelerde bu tür organizasyonların devamlı hale gelmesinden duyulan memnuniyet dile getirildi.

‘’Kelebek etkisi’’ teorisini hepimiz biliriz.Bir sistemin başlangıç verilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilmesi kaçınılmazdır. “Amazon Ormanları’nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD’de fırtına kopmasına neden olabilir ya da bir kelebeğin kanat çırpması, dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir” Kişiler arası iletişimin güçlü olduğu şirketlerde ‘’kelebek etkisi’’ yaratacak unsurlar da enaza indirgenmiştir.Birbirleriyle sık sık bir araya gelen insanların yönettiği şirketlerde ahenk ve empatinin üst seviyelerde olması kaçınılmazdır.Oluşan bu ahenkte kollektif başarıyı yine kaçınılmaz bir sonuç olarak doğuracaktır. Yurt İçi Satış Departmanı olarak,departmanlar arası iletişimin önemine yürekten inanıyoruz.Bu amaçla sık sık diğer departmanlardaki arkadaşlarımızla biraraya geliyor, onları dinliyor ve onlara kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. Şirket dışında özellikle İstanbul bayilerimizle birlikte yaptığımız,paintball,futbol v.b. turnuvalara diğer departmanlardaki arkadaşlarımızında katılımını sağlıyoruz. Başarıyla tamamladığımız her ayın sonunda, değişik bir mekanda yaptığımız ‘’Çeliktime’’ larımıza giderek artan sayıda şirketimizin tüm departmanlarında çalışan arkadaşlarımız katılıyorlar. Aylık olarak yayınladığımız Arçelik Post’’isimli gazetemizle kendimizi hem şirket çalışanlarımıza hem de bayilerimize daha iyi anlatıyoruz

TÜLİN KARABÜK’ÜN BAYİ ZİYARETLERİ... Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Sn.Tülin Karabük,Satış Müdürümüz Sn.Ertuğrul Arslan ve Pazarlama Yöneticimiz Sn.Mehmet Tüfekçi ile İstanbul Avrupa Yakası Satış Yöneticilerimiz Sn.İsmail Güngören ve Şaban Doğan ile birlikte 22 Nisan tarihinde Arçelik bayilerini sahada ziyaret etmişlerdir.

Daha çok sahayla ilgili bilgi alışverişi ve yeni konsept mağazalarımızı yerinde görmek amacıyla yapılan ziyaretlerde Capacity AVM yetkili satıcımız Fatih Ltd. Şti,Marmara Forum AVM bayimiz Uğur Ev Gereçleri ve Historia AVM bayimiz As Dayanıklı Tüketim firmaları ziyaret edilmiştir.

Pazartesi günleri İstanbul Satış ekibinin tamamının katıldığı kahvaltılarımızda her hafta başka bir departmanı misafir ediyor ve onlarla işlerimizi konuşuyoruz.Bugüne kadar neredeyse bütün departmanlarla biraraya geldik.Dinledik,kendimizi anlattık. Gördük ki; iletişimimiz arttıkça çoğalıyor,çogaldıkça daha da güçleniyoruz.şirketimizin herhangi bir departmanında ‘’2 Geliyor 2’’ sloganımızı bilmeyen ve 2’ye ne kadar kaldığını takip etmeyen bir tek kişinin olduğunu sanmıyorum. Bunlardan daha sevindirici olan ise iletişimi güçlendirmek adına yaptığımız etkinliklerin herkes tarafından ilgiyle takip edilmesi ve çıtanın daha da yükselmesi adına katılımcı olmasıdır. Herşey birbirini daha iyi anlayan ve ortak hedefe inanan bir camia olmamız için.


ARÇELİK POST

SAYFA : ÜÇ

Her şey eğitim için...

25 gün süren yardım kampanyası boyunca bağışlar belirlenen hesap numarasında toplandı. Toplanan yardımlar Adana Satış Yöneticiliği’ne gönderildi ve bilgisayarlar Mardin yetkili servisimiz Sn. Fatim Ergin’ in aracılığıyla Mardin Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’ne ulaştırıldı.

ni okul müdürü Hayrettin Hıdır Aydoğan karşıladı. Birlikte Arçelik’in adını verdikleri BT sınıfını gezdiler. Onlar sınıfa girdiğinde çocuklar yeni bilgisayarlarıyla çalışıyordu. Emin bey duygularını ‘’ Çocukların sevincini görmenizi isterdim. Mutlulukları gözlerinden okunuyordu.Hiçbir olay, insanı bu kadar mutlu edemez. Mutlulukların en güzelini biz Mardin de yaşadık…’’ sözleriyle dile getiriyor. Günün sonunda öğrencilerle birlikte fotoğraf çektiren gençarçelikçilere kendileri için hazırlanan hediyeler ve bir plaket takdim edildi.

01 Mayıs Pazar günü Ankara’dan Emin Koç ve Tolga Demiray, İzmir’den Özgür Deniz , İstanbul’dan Süleyman Acar okulu ziyaret etmek amacıyla Mardin’e doğru yola çıktı. Havaalanında onları Siirt yetkili satıcımız Ömer Faruk Güneş (Günpa Ltd.Şti.) ve Mardin yetkili servisimiz Fatim Ergin karşıladı. Adana Satış Yöneticiliği’nden Erdal Aydın’da Mardin seyaha- Bizde bu organizasyonda emeği geçen ve bu ülkenin geleti boyunca kendilerine eşlik etti. ceğine yatırım yapan tüm gençarçelikçileri gönülden kutluErtesi sabah saat 09:30 ‘ da okula vardıklarında kendileri- yor ve bu sosyal sorumluluk projelerinin devamını diliyoruz.


SAYFA : DÖRT

ARÇELİK POST

İstanbul şube

şubelerden haberler

AVRUPA YAKASI BAYİLERİ TOPLANTISI NİSAN AYINDA DÜZENLENDİ

14 Nisan tarihinde İstanbul 2. Bölge ve İstanbul 3. Bölge bayilerimizden oluşan İstanbul Avrupa Yakası Yetkili Satıcıları Toplantısı, Satış direktörümüz Sn. Turgut Karabulut ve Pazarlama Yöneticimiz Sn. Mehmet Tüfekçi'nin sunumları ile gerçekleştirildi. Toplantıda

Adana şube

Nice Mutlu Yıllara...

25 yıldır Şanlıurfa’da bizi başarılı ile temsil eden Sunay Ticaret’in emektar personeli Aziz İzgördü’nün 20. yılı, tarihi Arçelik mağazasında bölge müdürümüz Sn.Yunus Bulut ve bölge satış sorumlu Necip Yağbasanlar’ın katılımıyla kutlandı.

Turgut Bey sektörel gelişmeler, rekabetin durumu ve Arçelik A.Ş.'nin sektördeki konumu ile ürün penetrasyon oranları hakkında bayilerimize bilgilendirmelerde bulunduktan sonra, Mehmet Bey, mevcut uygulamalar ile birlikte önümüzdeki dönem içerisinde

yapılacak olan uygulamalar ile ilgili bilgilendirmelerde bulundular. Sunumların sonunda karşılıklı soru-cevaplar şeklinde noktalanan toplantıdan yetkili satıcılarımızın yapıcı ve olumlu görüşleri herkes tarafından memnuniyetle karşılandı.


ARÇELİK POST

SAYFA : BEŞ

İzmir şube

Arçelik Denizli Bayii İletişim Toplantısı (ARDEN)

Ankara şube

Ülkem İçin Kan Veriyorum

RİZE YETKİLİ SATICI YETKİLİ SERVİS TOPLANTISI

Koç Holding’in ‘’Ülkem için’’ projesi kapsamında yürütülen ‘’Ülkem İçin Kan Veriyorum’’ kampanyası yetkili satıcılarımızın ve Koç Topluluğu çalışanlarının desteğiyle Ağrı Cumhuriyet caddesinde kurulan çadırda gerçekleştirildi. Toplam

Rize yetkili satıcıları ve yetkili servisleri 06 Nisan Cuma günü Çayeli Çavuşoğlu Grand Otel’de Ankara Şube Yöneticisi Sn Kayhan Cevher ve Samsun Bölge Servis Yöneticisi Sn. Hayri Usta ‘nın katılımıyla

156 ünite kan bağışı yapılan kampanyayla ilgili olarak projenin Ağrı il Sorumlusu Yılmaz Sağın kan bağışının önemini vurgulayarak gönüllü, bilinçli ve düzenli kan bağışçısı sayısının artmasını amaçladıklarını söyledi.

gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Yaz sezonunun başladığı bu günlerde oluşacak iş yoğunluğunu daha iyi yönetebilmek için görüş alış verişinde bulunulan toplantı oldukça verimli geçti.

şubelerden haberler

İzmir Şube’de her ay düzenlenen bayii iletişim komite toplantılarından biri olan ARDEN toplantısına bu ay İzmir Satış Yöneticisi Sn. Hakan Aydınlı , Pazarlama Yöneticisi (Tüketici Elektroniği) Sn. Murat Tamer, Pazarlama Yöneticisi (Beyaz Eşya) Sn. Mehmet Tüfekçi ve Bölge Satış Yöneticisi Sn. İlker Sezer de katıldı. Denizli bayilerimiz pazarlama yöneticilerimizi ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını belirttiler. Denizli’nin seçkin mekanlarından olan Marina Restaurant’da gerçekleştirilen toplantıda son dönem pazarlama uygulamaları ve rekabetin durumu gündemdeydi.


SAYFA : ALTI

ARÇELİK POST

aramıza yeni katılanlar

Mehmet Salih Korkmaz

Kerem Hanoğlu

MURAT GERMİR

ONUR KILIÇLI

Satış Temsilcisi olarak göreve başlayan Mehmet Salih Korkmaz 12.02.1983 doğumlu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunudur.

Satış Destek Elemanı olarak göreve başlayan Kerem Hanoğlu 30.10.1989 doğumlu ve Kars Kafkas Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur.

Satış Temsilcisi olarak göreve başlayan Murat Germir 17.06.1986 doğumlu ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat (İngilizce) bölümü mezunudur.

Satış Temsilcisi olarak göreve başlayan Onur Kılıçlı 29.06.1985 doğumlu ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur.

En Genç Arçelik’çi

Arçelik Satış Direktörlüğü İstanbul Şube çalışanlarımızdan Serkan Taşkara 20 Nisan Çarşamba günü dünyanın en güzel varlığını karşılamak üzere hastane koridorlarında beklemeye başladı;

Ali Tekneci’ye 20.yıl beratı 01.02.1990 tarihinde Beko Satış Temsilcisi olarak Arçelik ailesine katılan , 2005 yılında Arstil Satış Temsilcisi olarak görev alan ve Nisan 2011 itibariyle Merchandising Yöneticiliği’nde Pazarlama Sorumlusu olarak görevine devam eden Sn. Ali Tekneci’ye, 20.yıl beratı , Arçelik İstanbul Satış Yöneticiliği çalışanlarının düzenlediği kahvaltı organizasyonunda Satış Müdürümüz Sn. Ertuğrul Arslan tarafından verildi.

Ve saatler 13:55'i gösterdiği anda beklenen misafir geldi. En genç ARÇELİK'çi Sena TAŞKARA , aramıza hoş geldin...


ARÇELİK POST

SAYFA : YEDİ

EN İYİ OLMAK

“En iyi” olmak hayatı yarış halinden kurtarıp, yaşadığı dünyayı yaşanılır kılmak çabasıdır aslında. Elbetteki bu erdemli tutum çok güçlü bir irade ve yetenek ister. En iyi olmak civanmertlerin işidir. Dolayısıyla zor bir sanattır.En iyi olanlar, düşünce ve harekete geçmenin engellerle dolu yollarında çok çetin mücadele vererek bizlere devamlı olarak değişen ve yenilenen bir dünya getiriyorlar. Yenilik,

süreklilik, değişim, istikrar ve güzellik adına var olan her şey onların eseridir. Hayatı yaşanılır kılmak ve kolaylaştırmak asıl amaçlarıdır. Bu amaçlarını gerçekleştirmek arzusu onların her şeyi, onların hayat biçimidir.Çabalarının verdiği coşku, zevk ve heyecanları onlara karşılık olarak yeter ve artar bile. En iyi olanların, önlerine çıkan kimi engellere karşı direnme azimleri ve biçimleri güçlerini

geliştirirken,gösterdikleri çaba ve performans bile bizlere öğretmenlik yapmaktadır.

lar. Geçtikleri her yolda konakladıkları her handa “iz” bırakırlar, öğrenirler, öğretirler. Onlar için sayı, uzaklık, ağırlık, takdir görmek önemli değildir. Tek çabaları çıktıkları yolda faydalı olabilmektir ve ona göre davranış sergilerler.En iyi olanlar sanatkâr ruhludur ve biz sanatımızı bir kez daha en iyi şekilde icra etmiş olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. ARÇELİK, Marmara Forum AVM'de de tüm dikkatleri

üzerine çekmeyi başardı. Merter ve Beykent mağazalarının ardından üçüncü mağazasını açan Uğur Ev Aletleri, Marmara Forumda rakiplerimize fark attı. Müthiş bir ilgiyle karşılanan açılışta rakip mağazalar "En İyi"yi uzaktan izlemekle yetindiler.Hepimiz önemli bir noktada daha, güçlü bir şekilde var olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Yeni ilişkileri, farklı boyutları, açıları, derinlikleri, sonsuz ufukları ve algılayış şekillerini hep iyi olanlar bizlere sunuyorlar. Onlar insanların göze alamadıkları yolculuklara, insanların ve onlarla hayatı paylaşan her şeyin faydalanması adına her şeyleri ile çıkar-

Satıcının Lezzet Durakları

"BİRTAT KÖFTECİSİ" 1974 yılında kurulan ve bugüne kadar kalitesinden ve lezzetinden hiç ödün vermeyen Birtat Köftecisi meşhur Kırklareli köftesinin de sembolü haline gelmiştir. Kırklareli’de köfte deyince ilk akla gelen mekandır Birtat Köftecisi…

tabağınıza kalan 4 köfte ilave ediliyor. Böylece bu lezzeti sıcak sıcak tatmanız sağlanıyor. Köftenizle birlikte tatmanız gereken diğer lezzetler ise domates ve biber salçasının harmanlanmasıyla elde edilen acı sos ve koyun yoğurdudur.

Tam anlamıyla bir esnaf lokantası olan bu mekanda bilhassa öğle saatlerinde yer bulmak size kendinizi şanslı hissettirecek bir durumdur. Birtat köftecisinde servis 4 köfte ile başlıyor. Siz köftelerinizi bitirir bitirmez

Mekanın işletmecisi Erdoğan Atlı, Kırklareli köftesinin lezzetini illerinde besiciliğin yaygın olmayıp hayvanların kırsal kesimde bakılmasından dolayı etin kalitesinin yüksek olmasına bağlıyor.

İletişim Bilgileri Birtat Köftecisi Mustafa kemal Bulvarı, Taşkın Apt. No : 13 / KIRKLARELİ Tel : 0 288 214 01 63


SAYFA : SEKİZ

ARÇELİK POST

Yarım asırlık Arçelik’çinin mektubu Çok eski bir Arçelik kullanıcısı olan Mürüvvet Paşaoğlu’nun Arçelik A.Ş ‘ye yazmış olduğu , bizleri hem hüzünlendiren hem de gururlandıran mektubunu bu sayımızda sizlerle paylaşmak istedik. Ben 06.06.1966 yılında tip: B-290 , seri no 17268 fabrikadan çıkış tarihi Haziran 1966 olan ve Ordu Pazarları Tandoğan mağazasından almış olduğum buzdolabının sahibi Mürüvvet Paşaoğlu. Dolabımı bu güne kadar çok rahat kullandım. Haziran 2008 tarihinde evimi İstanbul’a naklettim. 03.09.1998 tarihinde bir defa motorunu Ankara’da değiştirdiler. Bir de benim yanlış hareketim sonucu buzluğu değiştirildi .Buzluğuna biraz tuz serpilirse çabuk erir diye duymuştum. Bu benim hatamdı. Şimdi üzüntüm ve şikayetim birkaç aydır dolaba koyduğum kapkacaklar ve dolabın iç duvarları hep ıslak. Kitapçığını okuduğumda bu duruma terleme dendiğini gördüm. Servislerimizden gelen elemanlarınız 44 senelik bir buzdolabı , bunların parçaları bile yok , böyle kullanacaksınız diyorlar. Benim çoluk çocuğum hiç yok. O buzdolabı benim 44 senedir oğlum oldu. Ondan ayrılmak bana çok zor geliyor .Ben 15 Eylül’de, eğer Cenabı Allah o güne eriştirirse 87 yaşına basacağım. Ben onun terlemesine ,bu durumu bilen buzdolabım ayrılma günlerimiz yaklaştı diye ağlıyor diyorum. Şimdi size söylemek istediğimi , sizin değerli uzman personeliniz çok. Bu antika olmuş buzdolabımın hastalığını sizler gibi uzman doktorlar tedavi eder. Bu hastayı daha uzun yıllar yaşatırlarsa daha değer kazanır , daha antika bir şey olur. Kısacası hastalığının düzeltilip kullanılır hale gelmesini çok istiyorum. Benden sonraya kalacak ailemdekilere Bu dolabımı benden sonra Arçelik firmasına hediye edin. Antika olarak saklasınlar diye tembih ettim. Amma Mürüvvet Paşaoğlu’nun uzun yıllar kullandığı bu buzdolabını ‘Böyle güzel mal üreten Arçelik e teşekkürlerimle…’ diye hediye ettiğini söylemelerini talep ettim. Bu düşüncelerimi size bildirmek istedim gerekli ilgiyi göstermeniz ricalarımla Saygılar

Bu mektup sonrasında Etiler yetkili satıcımız Songül Toprak ( Topraker Ltd.Şti.) tarafından evinde ziyaret edilen Mürüvvet Paşaoğlu’nun buzdolabındaki problem yetkili servisimiz tarafından çözülürken Mürüvvet hanımın mutluluğu görülmeye değerdi.

KÜNYE İstanbul Şube Haber Merkezi Hasan Aydın, Semih Bilbal, Serkan Taşkara

ARÇELİK A.Ş ADINA SAHİBİ Turgut Karabulut

Ankara Şube Haber Merkezi Serhan Erduran

İzmir Şube Haber Merkezi Çağrı Demir

GENEL YAYIN YÖNETMENİ İsmail Güngören

Adana Şube Haber Merkezi Yaşar İnanç


ARÇELİK POST

SAYFA : DOKUZ

Arçelik Post Mayıs  

Arçelik Post Mayıs

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you