Page 22

Kış Tatili için Pastoral Slovenya’ya Türk ziyaretçiler başkent Ljubljana’yı ve diğer büyük şehirleri ziyaret ederken, aynı zamanda Slovenya kayak merkezlerini keşfediyorlar.

B

atı ve kuzey kısmı genelde dağlık olan Slovenya’nın kışları kar yağışı bol geçmesinden dolayı ülkenin birçok yerinde gelişmiş kayak merkezleri bulunmaktadır. Bu yüzden Slovenler kış sporlarını çok severler. Türk vatandaşları bu mekânları yavaş yavaş keşfetmekte ve gecelemelerin çoğunu dağlık belediyeler sınırları içerisinde gerçekleştirmektedirler. İstatistiki bilgilere göre Slovenya’yı, çoğunlukla çiftler, aileler ve genç ziyaretçiler tercih etmektedir. Sloven turizm şirketleri, ülkenin doğal incilerini keşfetmeleri amacıyla Türkiye’den daha fazla turist çekme peşindedirler. Coğrafi yakınlığına rağmen Türk ziyaretçiler yılda 30 bin geceleme yaparken, Japon turistlerden iki kat daha az geceleme gerçekleştirildikleri bir gerçektir. Slovenya’dan Türkiye’ye ulaşım açısından Adria Hava yolları, Türk Hava Yolları’yla birlikte harika bir bağlantı sağlanmış olduğundan Türkiye’den Slovenya’ya ilgi ve turist sayısı gittikçe artmaktadır.

Slovenya’yı tanıyın

Slovenya, Türkiye’de tanınabilirlik potansiyelini artırmaya yönelik B2B faaliyetlerini aktif bir şekilde uygulamaktadır; EMİT turizm fuarında sunum yaparken, Kasım ayı içerisinde Sloven turizm şirketleri ve Türkiye tur operatörlerinin katılımlarıyla İstanbul’da workshop uygulanması öngörülmektedir. Aynı şekilde, Sloven turizm imkânlarını doğrudan doğruya tanıyan altı Türk turizm operatörünün ülkeyi gezmesi neticesinde bu yıl Ljubljana’daki Sloven turizm borsasına katılmıştır. Devamında Slovenya’ya ait bir kaç kayak merkezini tanıtacağız.

Yüksek dağların tam kalbinde

Slovenya Dağ Merkezleri Odası Sekreteri Danilo Brecelj’in ifadelerine göre ‘’Slovenya Kış Sporları Merkezlerinde en köklü geleneklere sahip olan Kranjska Gora’da Türkiye’den gelen turistler, bu yıl Nisan ayının sonlarına kadar 22 Slovenya sizi davet ediyor!

1.300 geceleme gerçekleştirirken bu sayı tüm gerçekleştirilen gecelemelerin %1’ine tekabül etmektedir’’. Kranjska Gora, Slovenya Merkez Havaalanı’ndan sadece 70 km uzaklıkta olup harika Triglav parkının kıyıları boyunca uzanmaktadır. Çeşitli kayak pistlerine sahip olduğundan, kayağa yeni başlayanlar için de kayak kursları tecrübeli kayakçılar tarafından verilmektedir. Kış mevsiminde Kranjska Gora romantik bir yuva haline gelerek, otelleriyle sonsuz konfor ve şifalı hizmetler sunmaktadır. Söz konusu yerlerin özel apart ve süit odalarında da kalma imkânları sunulmaktadır. Kranjska Gora’da yaz aylarında doğa gezisi, bisiklete binme ve golf, çocuklar için büyüleyici

Merkez, Slovenya havaalanından sadece 70 km uzaklıkta olan ve kış sporları merkezleri arasında Slovenya’nın en eski geleneğine sahip olan merkez Kranjska Gora’dır.

Profile for Dejan P.

Slovenya sizi davet ediyor!  

http://izvozniki.finance.si/slovenia

Slovenya sizi davet ediyor!  

http://izvozniki.finance.si/slovenia

Profile for multidejo
Advertisement