Page 1

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Nagrodzeni przez Ekspertów, rekomendowani przez Konsumentów Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana – po wnikliwej ocenie ekspertów – innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje kilkaset produktów. Otrzymują ją tylko te z nich, ktore spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury. Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, w którego skład wchodzą specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów nowoczesnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest nie tylko potwierdzeniem jakości produktu, ale również środkiem prowadzącym do celu – sukcesu rynkowego produktu i wzrostu wartości marki.

Opinia Eksperta Złoty Medal – Wybór Konsumentów

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, zaczyna się kolejny etap rywalizacji. Od początku 2012 roku przedstawiciele branży i konsumenci mogą w osobnym konkursie Złoty Medal – Wybór Konsumentów oddawać swoje głosy na najlepszy w ich opinii produkt. Tytuł Złoty Medal – Wybór Konsumentów jest przyznawany zwycięzcy miesiąc po zakończeniu danych targów, po wcześniejszym podsumowaniu wyników głosowania internetowego.

36

spośród 329 produktów zostało wyróżnionych przez Konsumentów w 2014 roku.

180 000

głosów oddano łącznie za pośrednictwem strony internetowej www.zlotymedal.mtp.pl oraz w Strefach Mistrzów. Świadczy to o popularności Plebiscytu oraz zaangażowaniu Konsumentów pragnących podzielić się pozytywnymi doświadczeniami nabytymi w trakcie korzystania z produktów biorących udział w Konkursie.

Targowe trofeum a marketing

dr Marek Borowiński Specjalista od Visual Merchandisingu oraz od zwiększenia sprzedaży MarekBorowinski.com się więc na firmowych reklamach, stronach internetowych, newsletterach, ulotkach reklamowych czy opakowaniach produktów. Kampanie z wykorzystaniem Złotego Medalu osiągają wiekszy zasięg, a przez to również okazują się efektywniejsze kosztowo w porównaniu z projektowanymi od podstaw działaniami marketingowymi wspierającymi sprzedaż konkretnego produktu.

26%

ankietowanych, w badaniach przeprowadzonych przez GFK Polonia na zlecenie holdingu reklamowego AEGIS Media, przyznaje, iż informacja o przyznanej nagrodzie zamieszczona na opakowaniu pozytywnie wpływa na decyzję o wyborze wyróżnionego produktu.

Produkt i jego opakowanie powinny zwrócić uwagę klienta. Aby tak się stało, to dany wyrób powinien się czyms wyróżniać w swojej kategorii. Do takich wyróżnień należy Złoty Medal MTP, który jest przyznawany przez Sąd Konkursowy złożony z wybitnych specjalistów i ekspertów z danej dziedziny. Dla konsumenta jest jak certyfikat upewniający go o własciwym wyborze.

86%

laureatów po otrzymaniu Złotego Medalu wysyła informację o nagrodzeniu produktu do swoich klientów.

Laureaci Złotego Medalu - Wybór Konsumentów, odbywającego się w ramach targów w 2014 roku, uhonorowani zostaną podczas Gali Nagród organizowanej 11 marca 2015 roku. Uroczystość odbędzie się na MTP w pawilonie 15 na najnowocześniejszej sali koncertowo-konferencyjnej w Polsce – Sali Ziemi.

94%

Dzięki rozstrzyganiu konkursu już na kilka tygodni przed targami, laureaci mają możliwość wcześniejszego przygotowania kampanii marketingowej nagrodzonego produktu. Każdy z nich otrzymuje Pakiet Medalisty, którego elementy stanowią sieć identyfikacji wizualnej pomagającą zwiedzającym znaleźć dobry produkt na targach i wspierającą nabywcę w dokonaniu racjonalnego wyboru.

ankietowanych laureatów Złotego Medalu planuje wykorzystać informację o zdobytym wyróżnieniu w swoich działaniach promocyjnych.

Medaliści chętnie promują produkty wykorzystując wizerunek Złotego Medalu, uznając go za wiarygodną rekomendację ważną w procesie budowania marki i zaufania do jakości oferowanych produktów. Logo Złotego Medalu pojawia

laureatów deklaruje, że informacja o zdobyciu Złotego Medalu pozytywnie wpłynęła na wielkość sprzedaży.

52%

Zwieńczeniem wszystkich plebiscytów organizowanych w ciągu roku jest Gala Nagród Złotego Medalu – Wybór Konsumentów. Podczas uroczystości przedstawiciele firm, które zwyciężyły w głosowaniach konsumenckich otrzymują okolicznościowe statuetki.

Budma – dodatek Rzeczpospolita  
Budma – dodatek Rzeczpospolita  
Advertisement