Page 1

Paris.. Paris, Versaje, DisneyLand Pershkrimi i ekskursionit.

Ne kete udhetim ju do arrini te njihni kete qytet madheshtor, do te vizitoni objektet me fame boterore, museumet me te medhenj ne bote, do te shikoni nga afer pallatet mbreterore dhe dhomat ku kane jetuar mbreterit dhe mbretereshat e dinastive me te njohura ne bote si ajo e Bourbunove, me Luigjin e XIV. Ne periudhen e Pranveres nje dite i kushtoDisneyLand het DisneyLand. Per femijet por edhe per te rriturit eshte nje argetim qe ja vlen. Shetitja me anije qe eshte e perfshire ne pakete do tju krojoje mundesine qe ta shikoni Parisin ne kendveshtrim tjeter. Para jush do te shfaqen urat e Parisit, ku secila prej tyre ka nje histori dhe vecanti te sajen.

Qendra Paris

Versaille

CMIMI: 575 Eur Datat: 22 -26 Prill 10 -13 Qershor

Cfare do te vizitohen: Museu i Luvrit, Varri i Napoleonit, Pallati i Versajes, Opera Garnier, Bazilika Sacre Coeur, DisneyLand, Kulla Eifel

Afati i Rezervimit 10 Prill dhe 28 Qershor

DisneyLand

CFARE PERFSHIHET: -4 Nete ne hotel me 3* ne qender te qytetit -Udhetimi me autobuz komod -Udhetimi me Avion Vajtje-Ardhje -Ekskursionet sipas programit -Guida dhe asistenca nga agjensia -Udhetimi me anije ne Sene -Filmi “Historia e Parisit”

Franca perendimore... Paris, Normandi, Bretanje Cfare do te vizitoni....... Mont Saint Michel

Mont Saint Michel

Rouen

Saint Malo

Paris

Paris: Katedralen Notre Dame, Sheshi La Concorde, Muzeun e Luvrit, Bulevardi Champs Elysees, Kullen Eifel, Trocadero, Harkun e Triumfit, Muzeumi I Veteraneve te luftes. Montmartre, Basilika Sacré Cœur. Qytetet: Rouen, Trouville, dhe Deauville. Mont Saint Michel nje ishull ne bregun verior te frances I ndertuar ne shekullin e 8 si nje kishe e vogel nga Archangel Michael dhe e kthyer me vone ne vitin 966 si Manastiri I Benedikteve.

Pershkrimi i ekskursionit.

CMIMI: 650 Eur Datat: 20 - 24 Maj CFARE PERFSHIHET:

-4 Nete fjetje ne hotel me 3* ne qytetet Paris, dhe Deauville -Mengjeset per ditet e qendrimit -Udhetimi me autobuz komod pergjate itinerarit Paris - Deauville - Saint Malo -Udhetimi me Avion Vajtje-Ardhje Tirane-ParisTirane -Ekskursionet sipas programit -Guida dhe asistenca nga agjensia -Siguracioni shendetesor

Nje ekskursion ku pervec Parisit, do te vizitohen dhe 2 rajonet e bregut perendimor te Frances, Normandi dhe Bretagne po aq te njohur dhe ato per bukurite natyrore, objektet historike dhe kulturore. Rouen, Mount Saint Michel, Saint Malo, keto qytete te vogla sa te ngjashem aq edhe te ndryshem, do te shpalosin para jush bukurite natyrore, histori interesante, Keshtjella madheshtore dhe pallate e shtepi te vogla.

Mont Saint Michel

Trocadero, Paris

Afati i Rezervimit 30 Prill

MTI TRAVEL, Rruga Abdyl Frasheri, Pall 11, Nr 9, Tel: 04 2248746, Tirane cel: 0693890102

E-mail: info@mtitravel-al.com

www.mtitravel-al.com

www.choosealbania.com

Udhetime turistike  
Udhetime turistike  

oferta turistike

Advertisement