Page 1

ImpressionS Kreatywne pomysły dla ścian i sufitów

www.stoneslikestones.pl


SERDECZNIE WITAMY W STONESLIKESTONES, SPECJALISTY W ZAKRESIE INDYWIDUALNEJ ARANŻACJI WNĘTRZ. Od 15 lat oferujemy inteligentne rozwiązania do ścian i sufitów . Nasza różnorodność asortymentu pozwala na nieograniczone możliwości projektowania obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Oferujemy duży wybór artykułów, które sprawdzą sie w różnej stylizacji od tradycyjnej do nowoczersnej. Nasze produkty spełniają najwyższe standardy jakości i urzekają naturalnością zarówno w wyglądzie jak i dotyku. Są trwałe i charakteryzują się krótkim czasem montażu. Posiadamy własne centrum dystrybucji, które dba o to, aby większość asortymentu była dostępna w jak najkrótszym czasie. Dzięki tej broszurze chcielibyśmy Państwu przybliżyć dzieło naszej pracy.

DAJ SIĘ ZAINSPIROWAĆ.


05 Stone panel

23 Accent panel

35 Alrox patterned

55 RollRost

59 RollSand

81 FreestylePanels

87 GrasModul

UWOLNIJ SWOJĄ KREATYWNOŚĆ...

Przedstawiamy w skrtócie asortyment zawarty w tej broszurze


39 Thin slate

47 Lamistone

51 RollBeton

63 Duralmond

73 Used timber

77 Mosaic wood

91 MossModul

95 Exhibitions

100 Online guide


Panele kamienne MSD GFK z mączką kamienną


6

StoneslikeStones

|

Panele kamienne MSD – GFK z powłoką z mączki kamiennej


Panele kamienne MSD Indywidualność nie zna granic Panele kamienne oferują nieograniczone możliwoścido indywidualnego projektowania wnętrz. Zapewniato ponad 50 różnych wzorów kamieni z naszegopro-gramu. Obszary zastosowania są równieżróżnorodne. Nadają się nie tylko do prywatnegoużytku pomieszczeń mieszkalnych. Nasze Panelekamienne znajdują zas-tosowanie w wielu restaurac-jach, hotelach, ośrodkach Spa i gabinetach odnowybiologicznej, jako modele Shop-in-Shop, stoiskatargowe, jak i w całym obszarze sklepowym.

Niektóre produkty z asortymentu – produkty dostępne w magazynie

Ladrillo Loft classic 232

Ladrillo Loft dark red 280

Ladrillo Loft sucio 3­28

Beton 127

Picada blanca castellana 214

Lajas gris 257

Rustica cobriza 301

Laberintho 255

Mamposteria blanca castell. 202

Lastra blanca castellana 207

Lascas ocre 261

Navarrete terrosa 312

ZALETY: ■ trójwymiarowe

odbicie oryginalnych ścian z kamienia ■ panele wykonane z wysokiej jakości włóknaszklanego i żywicy, wykończone/uszlachetnione proszkiem z kamienia naturalnego ■ posiadają zaskakująco naturalny wygląd kamienia i są odporne na światło dzięki zastosowanej mączcekamiennej ■ szybki montaż dzięki dużym panelom o wielkości od 3,28 m x 1,30 m (4,26 m2˛) ■  niewielki ciężar w porównaniu do kamienia natu-ralnego tylko około 7 kg na m2 ■ szybki montaż i demontaż dzięki prostemu połącze-niu gwintowanemu złączu śrubowmu ■ - brak spoiny – szczeliny są zafugowane za pomocąspecjalnej masy szpachlowej i pomalowane ■ większość wzorów jest dostępna w krótkim czasie.

Visit the overview of all our decorative stone panels: www.stoneslikestones.pl/steinpaneele/kunststein_paneele.html


8

StoneslikeStones

|

Panele kamienne MSD – GFK z powłoką z mączki kamiennej


Autentyczny Look przemysłowy Ladrillo Loft Classic Ten model naszych paneli kamiennych to format cegieł z 1872 roku o wymiarach 24 × 11,5 × 6,3 (dł. sz. w.) Panel oddaje zgodny z rzeczywistością charakter muru poddasza, nadaje też wygląd przemysłowy – idealny dla świata mody, nowoczesnych mieszkań i biur jak również dla gastronomii.

Hale fitness z trójwymiarową imitacją poszczególnych cegieł

NA Górze NA DOLE

Sklep odzieżowy wyposażenie biura

Visit our image gallery Shop Interiors: www.stoneslikestones.pl/steinpaneele/galerie_ladenbau.html


The brewery Sion in Cologne

10

StoneslikeStones

|

Panele kamienne MSD – GFK z powłoką z mączki kamiennej


Nowoczesny sklep i gastronomia (lewa strona): przykładowy montaş paneli kamiennych Ladrillo Loft blanco 228


12

StoneslikeStones

|

Panele kamienne MSD – GFK z powłoką z mączki kamiennej


Zrób więcej ze swoich czterech ścian Dzięki naszym panelom kamiennym nie musisz ograniczać swojej kreatywności. Czy wygodnie, czy ponadczasowo, rustykalnie czy też w stylu śródziemnomorskim – najwyższej jakości rekonstrukcje murów kamiennych nadają pomieszczeniom szczególną atmosferę i dają wyraz maksymalnej indywidualnej wizji mieszkania. I najlepsze: czy ściana czy sufit – wszystkie panele są montowane w relatywnie krótkim czasie.

Prezentacja paneli kamiennych Lajas w aranżacji sklepu i nowoczesnego mieszkania

See our image gallery Living Environments here: www.stoneslikestones.pl/steinpaneele/galerie_modernes_wohnen.html


14

StoneslikeStones

|

Panele kamienne MSD – GFK z powłoką z mączki kamiennej


Niektóre produkty z asortymentu – produkty dostępne w magazynie

Artystyczne panele kamienne Pirenaica maja wszechstronne zastosowanie: np. w nowoczesnych wnętrzach, w hotelach czy w gastronomii.

Pirenaica ocre 303

Pirenaica blanca 304

Pirenaica negra 306

Pirenaica cruda 307

Pirenaica marron 323

Pirenaica anthracite 324


16

StoneslikeStones

|

Panele kamienne MSD – GFK z powłoką z mączki kamiennej


Miejsce szczęścia i rozkoszowania się Nasze panele kamienne mają wszechstronne zastosowanie. Nadają pomieszczeniom nadzwyczajną atmosferę, która długo zostaje w pamięci. Panele kamienne w sklepach służą do tego, by przyciągać wzrok, w gastronomii czy też w prywatnych mieszkaniach tworzą przytulną atmos-ferę. Poprzez zastosowanie koncepcji harmonijnego oświetlenia można ten efekt jeszcze bardziej wzmocnić, tak by panele w różnych warunkach świ-etlnych sprawiały także odmienne wrażenie.


Panele kamienne dzięki ich elastycznym właściwościom nadają się także do projektowania zakrzywionych powierzchni ściennych; więcej przykładów znajdziecie w Internecie w naszej galerii: www.stoneslikestones.pl/steinpaneele/galerie_rundbau.html

18

StoneslikeStones

|

Panele kamienne MSD – GFK z powłoką z mączki kamiennej


Nowe pomysły na Wasze pomieszczenia biurowe Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, indywidualne projektowanie pomieszczeń handlowych cieszy się dużą popularnością. Dzięki panelom kamiennym możecie odciąć się od Waszej konkurencji i wydłużyć czas przebywania Waszych Klientów w Waszym sklepie. Nasze produkty gwarantują ciągle własny i niepowtarzalny wygląd. Dotyczy to także całego obszaru stoisk targowych. Panele kamienne służą do tego by zawsze przyciągać wzrok.


20

StoneslikeStones

|

Panele GFK w reprodukcji drewna


Plywood and Duelas Sklejki i klepki – idealne imitacje drewna dla dużych powierzchni. Sklejki i klepki są odpowied-nimi panelami, by w krótkim czasie wyłożyć imitacjami drewna duże powierzch-nie ścian. Autentyczny charakter drewna ukazuje się w ściąg-niętej z oryginału strukturze powierzchni.

Niektóre produkty z asortymentu – produkty dostępne w magazynie

Plywood avellana 401

Plywood marron 404

Plywood nogal 408

Plywood pino 406

Duelas anthracita 422

Duelas blanca 420


Panele dekoracyjne 3D surface


24

StoneslikeStones

|

P  anele dekoracyjne (Akzentpaneele) – trójwymiarowo, jednostronnie wyfrezowane płyty MDF, zagruntowane na biało


Niektóre produkty z asortymentu – produkty dostępne w magazynie

Panele dekoracyjne: Innowacyjna architektura wnętrz w 3D Panele dekoracyjne (Akzent-Paneele) są wykonane z płytypilśniowej o średniej gęstości.Pozornie poruszające się wzory sąwyfrezowane jako relief wklęsły wpanelach o grubości do 19 mm. Dzięki trójwymiarowympowierzchniom panele te oferująwyraziste kontrasty. W zależnościod pada-nia światła pojawia sięciekawa gra cieni, która wzbogacikażde pomieszczenie.

Wave 5002

Ribbon 5003

Beach 5004

Wild 5007

Mit QR-Code zur Übersicht aller Dekore Buntschiefer

ZALETY: ■ wyfrezowane

panele ścienne o dużej powierzchni dla sklepów istoisk targowych, jak również dlahotelarstwa i gastronomii ■ panele są dostarczane zagrun-towane na biało i dzięki temu mogąbyć indywidualnie poma-lowane ■ szybki montaż dzięki dużejpowierzchni paneli 2,44x1,22 m(2,98 m2). ■ większość wzorów są dostęp-new krótkim czasie

Flower 5009

Pop Art 5010

Forest 5012

Big Dot 5013

Crystal 5014

Canyon 5015

Ocean 5016

Rokoko 5017

See the overview of all our design patterns here: www.stoneslikestones.pl/akzentpaneel/3d-paneel_muster.html


26

StoneslikeStones

|

P  anele dekoracyjne (Akzentpaneele) – trójwymiarowo, jednostronnie wyfrezowane płyty MDF, zagruntowane na biało


Przestrzenie z charakterem Trójwymiarowe, faliste, wyfrezowane panele Canyon und Wave nadają każdemu pomieszczeniu szczególny charakter.

See our image gallery here: www.stoneslikestones.pl/akzentpaneel/3d-paneel_referenzen.html


28

StoneslikeStones

|

P  anele dekoracyjne (Akzentpaneele) – jednostronnie wyfrezowane płyty MDF – tu nadrukowane na imitującym stare drewno dębie


Panele dbają o szczególny design Panele dekoracyjne Akzentpaneele urzekają prostymi liniami, nowoczesnym wzornictwem i prostym montażem. Czy ściany, czy elementy mebli, drzwi i ściany przesuwne, wezgłowia – wszystko jest możliwe. Uniwersalne zastosowanie i elastyczność w wyborze koloru bardzo dobrze nadaje się do innowacyjnych sklepów czy też wystaw, do nadzwyczajnej dekoracji hoteli i w gastronomii, do gabinetów lekarskich, jak również do nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych.

Gastronomia z panelami dekoracyjnymi 5004 Altholz-Druck Accent panelamy 5009 po lewej Tylna ściana sklepu firmy NOKIA Akzentpaneel 5004 na górze na dole


30

StoneslikeStones

|

P  anele dekoracyjne ProfiLine – wyfrezowane płyty MDF-na wysokiej jakości meblach, pokryte folią gruntującą


Niektóre produkty z asortymentu – produkty na zamówienie

Panele ProfiLINE – spełniają każde wymagania. Panele ProfiLINE zadziwiają mnóstwem innowacyjnych wzorów. Są wyfrezowane z najwyższą jakością precyzją. Nadają się przede wszystkim do większych obiektów i są wykony-wane na zamówienie. Powierzchnia jest pokryta folią ProfiLine 6004 gruntującą, która może być polakierowana.Wymiary panela: 1,20 x 2,40m.

ProfiLine 6024

ProfiLine 6004

ProfiLine 6006

ProfiLine 6022

ProfiLine 6008

ProfiLine 6022

ProfiLine 6026

ProfiLine 6024

ProfiLine 6026

See the overview of all our design patterns Accent Panels – ProfiLine: www.stoneslikestones.pl/akzentpaneel/3d-paneel_muster_profiline.html


32

StoneslikeStones

|

Panele dekoracyjne – forma modułowa PDA


Forma modułowa – dla ciekawych, specjalnych rozwiązań. Panele tego typu mogą znaleźć zastosowanie jako fronty mebli, panele ścienne, ściany przesuwne lub obudowa grzejnika. Folia na panelach zapewnia bardzo dobrą jakość. Nasz zespół jest do Państwa dyspozycji i udzieli więcej szczegółowych informacji. Maksymalne wymiary paneli: 1,20 x 2,50 m.

Dwa przykłady z programu dotyczącego obudowy grzejników.


Alrox

Aluminium ze szlifem o różnych kształtach


36

StoneslikeStones

|

Alrox – metalowe płyty ze szlifem w kształcie różnych figur


Niektóre produkty z asortymentu – produkty na zamówienie

ALROX – z rafinowanym szlifem w kształcie różnych figur Alrox-Panele aluminiowe oferują obudowę ścian dla najróżniejszych ob-szarów za-stosowań: windy, wyposażenie sklepów, budowa mebli, w łazienkach, czy też jako reklamy z odpowiednim spersonal-izowanym logo.

AL 01 – 60F

AL 03 – 60F

AL 05 – 30F

AL 06 – 60F

AL 08 – 30F

AL 10 – 25F

AL 11 – 25F

AL 20 – 60F

AL 24 – 60F

AL 27 – 100

ZALETY: ■ Aluminium

1050 lub 5005 to podstawowy materiał firmy Arlox, grubość 1mm. Oferujemy również stal szlchetną AISI 304 lub 316 0,8 mm. Inne materiały jak np. mosiądz są dostępne na zamówienie ■ dostępne są liczne wariacje o różnej wielkości AL 07 – 125F ■ Alrox otwiera przed stolarzami, tokarzami, ślusarzami lub innymi kreatywnymi rzemieślnikami zupełnie nowe możliwości ■ standardowy format Alrox to 2500x1250mm. Inne formaty są dostępne na zamówienie (1000x2000 mm, 1500x3000 do 2000x6000 mm). ■ szlif jest chroniony przed zabrudzeniami czy ut-lenieniem przez transparentne lakierowanie,pokrycie folią i gal-wanizację AL 13 – 60F

Visit the homepage here: www.stoneslikestones.pl/alrox/index.html


Thin Slate

Okleina z naturalnego kamienia Ĺ‚upkowego.


40

StoneslikeStones

|

Thin Slate – okleina z kamienia


Niektóre produkty z asortymentu – produkty dostępne w magazynie

THIN SLATE – materiał z charakterem Nasze produkty THIn sLATe są produkowane z autentycznych naturalnych kamieni łupkowych i ofer-ują naturalny wygląd wszędzie tam,gdzie zostaną zas-tosowane: czy jakopokrycie ścian czy mebli, do łazienek,pryszniców i balkonów, do obudowykominków, ościeżnic drzwiowych luburządzania dekoracyjnych powierzchniw hotelach, recepcjach i barach – okleiny z tek-sturą naturalnego kamieniałupkowego urzekają swoim ponadczasowym charakterem.

Blanco LB 1000

California Gold LB 1100

Arcobaleno Colore LB 1200

Falling Leaves LB 1300

Rustikal LB 1600

Molto Rosa LB 1500

Negro LB 1900

Argento LG 2000

Burning Forest LG 2150

Cobre New LG 2300

Verde Gris LG 2700

Deep Black LG 2800

ZALETY: ■ produkty

THIn sLATe są uyskiwane zoryginalnego surowca kamieniarskiego ■ lekki, elastyczny, kaszerowany dowyboru na nośniku z włókna szklanego lub bawełnianym ■ wygląd i wrażenie jak naturalnego masywnego kamienia ■ minimalne wysokości (grubość warstwy ok. 1,5 mm) ■ każda płyta jest unikalna ■ możliwa do przyklejenia na prawiekażdym podłożu np.: płytki, szkło,drewno, kamień, metal, płyty gipsowo-kartonowe ■ różne wielkości płyt od 1,22x0,61 mdo 2,80x1,45 m ■­­­ w magazynie dostępne są płyty wróżnych kolorach i o różnorodnej strukturze.

See our image gallery Stone veneers here: www.stoneslikestones.pl/duennschiefer/steinfurnier_bildergalerie.html


42

StoneslikeStones

|

Thin Slate – okleina z kamienia


See all patterns Coloured Slate: www.stoneslikestones.pl/duennschiefer.de/steinfurnier_buntschiefer.html


44

StoneslikeStones

|

Thin Slate – okleina z kamienia


Cieniusieńki łupek – nieograniczone możliwości Nasze produkty urzekają nadzwyczajnym efektem i wysoką jakością. Obszary zastosowania tych produktów są różnorodne. Czy w łazience (płytkarz), jako pokrycie ścian (malarz) lub w meblach i drzwiach (stolarz) – mogą być bardzo dobrze wykonane przez architektów i w większości warsztatów rzemieślniczych.

See the overview of all our design patterns Glimmer Slate here: www.stoneslikestones.pl/duennschiefer/steinfurnier_glimmerschiefer.html


Lamistone

artificial stone panel


48

StoneslikeStones

|

Lamistone – panele mineralne


LAMISTONE – niebanalny wygląd i innowacyjne wykonanie Lamistone jest pokryciem ścian, które nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz , jaki na zewnątrz. Z uwagi na łatwy montaż na wszystkich gładkich, nierównych czykrzywych powierzchniach, zarówno na sklepieniach czy też kolumnach, jest to materiał,który umożliwia czystą i szybką pracę. Do zainstalowania paneli kamiennych nacegłach, drewnie, płytach gipsowo-kartonowych, ścianach betonowych, szkle, metalu,sztukaterii gipsowej itd. potrzebny jest jedynie dołączony do zamówienia klej mon-tażowy. Montaż jest szybki i nieskomplikowany dzięki temu, że może odbywać się bezużycia maszyn, przycięcie następuje za pomocą noża introligatorskiego. Ze względu naużyte w procesie produkcji materiały LAMISTONE jest produktem o wysokiej wartościekologicznej. W procesie produkcji nie wytwarzane są prawie żadne odpady i dziękiniskiej wadze i objętości pomagają zminimalizować emisję zanieczyszczeń, powstających w trakcie transportu.

Niektóre produkty z asortymentu – produkty dostępne w magazynie

Lamistone 11 Pure

Lamistone 12 Pure c

Lamistone 21 Core

Lamistone 31 Luna

Lamistone in a restaurant bathroom Lamistone 32 Dune

Lamistone 33 Sena

ZALETY: ■ wytwarzany

maszynowo panel ze sztucznego kamienia o wysoiej jakości ■ bezwonny i przjazny dla środowiska ■ oddychający i ogniotrwały i odporny na zrysowania ■ możliwy do zamontowania na prawie każdym stabilnym podłożu ■ pomalowany ■ możliwy do przycięcia w prosty sposób, za pomocą n oża użytkowego ■ poręczne opakowanie: 18 płyt 38 x 58 cm (3,96 m2) 18 panels of 38 x 58 cm (3.96 m²)

Installation guide with video:http://www.lamistone.de/steinpaneele-montagevideo.php Visit the homepage: www.lamistone.de


RollBeton

Okleina imitujÄ…ca beton


52

StoneslikeStones

|

RollBeton – nośnik tekstylny z dekorem o wyglądzie betonu


Niektóre produkty z asortymentu – produkty dostępne w magazynie

ROLLBETON/ROLLROST: Okleina imitująca beton Powierzchnie wykończone za pomocą dekorów takich jak Rollbeton i Rollrost są na czasie dla bezkompromisowego wyglądu nowoczesnej architektury wnętrz. Produkty Rolbeton powstają z mączki kamiennej ze spoiwem żywicznym, przez co wygląda jak prawdziwy beton. Produkty Rollrost są to połączone żywicą syntetyczną, mineralnie wypełnione powierzchnie w formie mocnej okleiny, które sprawiają wrażenie zardzewiałego żelaza. Dodatkowe dekorowanie powierzchni dekorami Rollbeton i Rollrost w pomieszczeniach mieszkalnych jest dzisiaj możliwością, która znajduje również zastosowanie w gastronomii, sklepach i stoiskach targowych czy wystawach. Materiał jest elastyczny i sprzedawany w zwojach. Ten produkt jest także bezwonny.

RollBeton smooth

RollBeton formwork look

RollBeton wild

RollBeton with nozzle

Zalety: ■ Rollbeton

i Rollrost jest dostarczany w zwojach na matach z włókna ■ proste wykonanie – do cięcia potrzebny jest nóż użytkowy ■ w zależności od podłoża można bez problemu przykleić powierzchnie za pomocą kleju w aerozolu ■ powierzchnie można w każdej chwili patynować ■ bardzo lekkie – zwój waży tylko 15 kg i obejmuje 3,00 x 1,00 m ■ pozwolenie na budowę nie jest wymagane: w sensie statycznym bezpieczny

Visit the homepage: www.stoneslikestones.pl/rollbeton/index.html


RollRost

Plastyczna okleina z dekorem o fakturze zardzewiałego şelaza


56

StoneslikeStones

|

RollRost – nośnik tekstylny z dekorem zardzewiałego żelaza


ROLLROST – produkty na zamówienie

RollRost z fakturą wafla

RollRost gładki

RollRost z ciężką


RollSand

Kolorowe piaski na tkaninie


60

StoneslikeStones

|

RollSand – nośnik tekstylny z powłoką piasku


ROLLSAND – idealny materiał dla wyjątkowych wnętrz

Niektóre produkty z asortymentu – produkty na zamówienie

Nasze powierzchnie Rollsand są bardzo modne wnowoczesnej architekturze wnętrz. Urzekają powierzchniaminaturalnymi w dotyku, emanują stylem i gustem. Rollsand sąwytwarzane z drobnego, różnego piasku kwarcowego.Produkowane są ręcznie, dlatego te towary dostarczane wpasach są jedyne w swoim rodzaju. Proces produkcji umożli-wia zaprezentowanie wielu różnych kolorów i mazerunkówdla nowoczesnych wnętrz. Rollsand jest odpowiedni zarównodo aranżacji ścian jak również do pokrycia np. lady czy teżinnych podłoży. ZALETY: ■ Rollsand jest wytworzony z drobnego, różnego rodzaju piasku kwarcowego ■ elastyczny materiał pozwala na zastosowanie go na zakrzywionych powierzchniach ■ ręczna produkcja – dlatego ma zawsze unikalny wygląd ■ grubość materiału 2-3 mm ■ łatwa obróbka – do cięcia wystarcza nóż introligatorski, materiał odpowiedni do zastosowania w poprzek, pokrycia mebli, lad, do zastosowania za szkłem itp. ■ w zależności od podłoża do przyklejenia za pomocą odpowiedniego kleju w sprayu lud kleju mineralnego ■ wielkość 2,73 x1,10 m

RollSand Decor 001

RollSand Decor 401

RollSand Decor 031

RollSand Decor 033

See here the homepage www.stoneslikestones.pl/rollsand/index.html


Duralmond

Ściany w kratę - moduły designerskie – tekstura


64

StoneslikeStones

|

Duralmond – Ażurowe osłony


Niektóre produkty z asortymentu – produkty na zamówienie

Duralmond – twórczość bez granic Moduly Duralmond charakteryzują sięróżnorodnością form i w serii Teksturaprzez ich wierne odwzorowaniewyglądu drewna, skóry i kamienia.Materiał Duralmond składa się zdwóch komponentów: pomalowanychłupin migdałów i żywicy. Razemtworzą plastyczną masę, z którejwyprodukowane są nasze przeróżnemoduły dekoracyjne. Moduły nadająsię do dekoracji ścian i sufitów i oferu-ją szeroki wachlarz trójwymiarowychpowierzchni dla nowoczesnej itradycyjnej architektury. Ze względuna użyte materiały, Duralmond możebyć zastosowany zarówno napowierzchniach wewnętrznych jak izewnętrznych.

Nipon

Diamante

Skyway

Duna

Padded

Golfin

ZALETY: ■ nowoczesne

panele odpowiednie do ścian i sufitów ■ lżejsze niż drewno ■ długotrwały dzięki użyciu łupin migdałów ■ dostępne we wszystkich kolorachpalety RAL i NCS

Visit the samples page here: www.stoneslikestones.pl/duralmond.de/paneele.html


66

StoneslikeStones

|

Duralmond – kolekcja Celosia-okratowanie


Niektóre produkty z asortymentu – produkty na zamówienie

DURALMOND CELOSIAS: Nowoczesny design wewnątrz i na zewnątrz Nasze moduły ażurowe są nowością nowoczesnego design. Materiał bazowy jest mieszaniną włókien drzewnych, która nadaje się do za-stosowań zewnętrznych, oferowana dookoła zagruntowana na biało lub polakierowana. Dzięki wodoodporne-mu lakierowi wyfrezowane modele mogą być zastosowane do dekoracji elewacji, ścian przesuwnych, do aranżacji okien, sufitów czy też ścian. or wall decoration.

Façade – Partially covered with Organica 04

Celosia Clasica 01

Celosia Clasica 03

Celosia Ojival 01

Celosia Organica 01

Celosia Organica 04

Celosia Ornamental 03

Celosia Pop 03

Celosia Urban 01

Celosia Urban 04

Visit the samples page here: www.stoneslikestones.pl/duralmond.de/celosias.html


68

StoneslikeStones

| The Duralmond CELIOSAS collection features large area elements for use in interior design or on faรงades.


The latticework can be used to divide spaces, or to decorate wall, ceiling, or counter areas.

They come in a large variety of designs and in two material versions. For more references please visit www.stoneslikestones.pl/duralmond/index.html


70

StoneslikeStones

|

Duralmond Textura – Duralmond Wood Look Modules


Niektóre produkty z asortymentu – produkty na zamówienie

DURALMOND TEXTURA: moduły dekoracyjne według naturalnego wzoru Szereg produktów Textura zawiera różne wysokiej jakości tekstury o wzorze drewna, kamienia i skóry. Textura module M-D 610

Textura module Castell. 621

Textura module Alea 670

Textura module Andaluz 620

Poszczególne elementy mogą być swobodnie umieszczone na ścianie i suficie. Opcjonalnie dostępne są elementy Textura z wykonanymi rowkami i piórkami lub gładkie. W zależności od powieszenia sufitu i montażu obydwa warianty mają swoje zalety.

Visit the Samples page: www.stoneslikestones.pl/duralmond.de/ texturas.html


Wzór – stare drewno

STARE DREWNO NA DREWNIE

STARE DREWNO NA PŁYTACH KOMPOZYTOWYCH


Used timber designs for shop interiors with a wide variety of applications: Individual boards, shelf units, decorative walls,

74

StoneslikeStones

|

plus all kinds of other objects as backdrops for goods. Visit www.altholz-design.eu for more examples and ideas.

A specialist treatment recreates the natural affects of old, weathered, and sun-bleached timber.

PĹ‚yty z naturalnego drewna z powierzchniÄ… o strukturze starego drewna


Wrażenie starego drewna – fascynujące jak oryginał Dzięki naszym produktom o teksturzestarego drewna możemy zaoferować in-nowacyjne, ale mimo wszystko naturalnealternatywy dla tradycyjnych paneli zestarego drewna. „Naturalne” stare drewnojest ograniczone i często nie jest dostępnew pożądanej jakości, kolorze czyteksturze.

Niektóre produkty z asortymentu – produkty na zamówienie

AH 100 Fichte Tirol grau

AH 120 Country Pine

AH 130 Lärche rustikal

AH 140 Tirol

ZALETY: ■ wzór

– Altholz jest dostępny w wieluformatach, dostępne w trójwarstwowychpłytach 298x100x1,9 cm- łatwe i proste doczyszczenia za pomocą tradycyjnychmetod jak np. środki do mycia okien czy tezawierające ocet itd. Pokrycie ścianwzorem starego drewna w pomieszczeni-ach mieszkalnych. Szczególnie modne wnowoczesnych mieszkaniach.

1. trójwarstwowe drewno świerku 2. Plyta wiórowa A2 3. Płyta DIBOND 4. Płyta gipsowo-włóknowa

1 2 3

4

AH 150 Fichte natur

Visit the homepage here: www.stoneslikestones.pl/altholz-design/index.html


Mozaika drewniana

NATURALNE ŚCINKI DRZEWA


78

StoneslikeStones

|

kostki z naturalnego drewna


Mozaika drewniana – dla szczególnej atmosfery Mozaika drewniana emituje ciepłą, ponadczasową, przytulną atmosferę. Naturalny, zdrowy do mieszkania materiał, charakterystyczny pod względem struktury i koloru, który można dodać do każdego pomieszczenia dzięki możliwości zastosowania niezwykłych licznych kombinacji.

Eiche memory

Eiche cuts

Eiche gently

Nuss gently

Blocks gently Eiche

Treibholz Eiche

Mozaika drewniana pasuje do wielu materiałów jak np. podłogi kamienne, otynkowane ściany czy elewacje szklane. Produkty wykonane są z dębu, orzecha, buku itd. I posiadają różne wysokości, co sprawia, że każda powierzchnia ścian staje się ekscytu-jąca, egzotyczna i w zależności od kroju ponadczasowa. Mozaika drewniana jest zupełnie naturalnym produktem, który jest pozyskiwany z materiałów odpadowych przemysłu meblowego.

Visit the homepage here: www.stoneslikestones.pl/mosaik-holz/index.html


Panele FreeStyle Proste obicia ścienne


82

StoneslikeStones

|

FeeStylePanels – proste obicia ścienne dla biznesu, gastronomii i aranżacji mieszkań Visit the homepage here: www.stoneslikestones.pl/freestylepanels/index.html


Panele FreeStyle oznaczają nowoczesną atmosferę Tu mamy do zaoferowania ponadczasowe i modne wzory o metalicznych lub lakierowanych powierzchniach a także o skóropodobnym wyglądzie. Te wyprodukowane w sposób termoplastyczny panele posiadają środki montażowe, które należy przykleić bądź przymocować do ściany za pomocą śrub. Następnie zewnętrzna powierzchnia jest osadzana i przyczepiana. Dzięki różnym modelom można je również ułożyć w indywidualny sposób. Panele są elastyczne, wodoodporne i odporne na uderzenia. Lekkie, o grubości ok. 1 mm, ale bardzo mocne panele są wykonane w 40 % z materiałów pochodzących z recyklingu. Spełniają normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego ASTM E84 oraz EN 13823. Prawie wszystkie panele maja wymiary 60x60 cm, niektóre modele odróżniają się od nich np. Cherry Game o wielkości 23x23 cm. O dokładne wymiary prosimy dopytywać przed zamówieniem.

Niektóre produkty z asortymentu – produkty dostępne w magazynie

Silver Moon

Silver Liquid

Bricks

Small Arc

Black Arc

Black Wave

Pyramides

Little Arc

Arc

Wave

Crystals

Piano Steps

Harmony Wood

Harmony

Cherry Game

Ledge Stone


84

StoneslikeStones

|

FeeStylePanels – proste obicia ścienne dla biznesu, gastronomii i aranżacji mieszkań


Zastosowanie Panele FreeStyle są doceniane szczególnie przez architektów, inwestorów budowlanych, przedsiębiorstwa zajmujące się budową lokali gastronomicznych a także prywatnych ludzi. Łatwy montaż jest istotną zaletą w projektowaniu wielu powierzchni ściennych. Szybki, cichy i czysty montaż umożliwia elastyczną pracę także w już prosperującym zakładzie. Panele tego typu instaluje się przede wszystkim wewnątrz. Lobby, korytarze, ściany sklepowe, ściany dekoracyjne w barach, klubach czy dyskotekach jak również ściany w prywatnych mieszkaniach to typowe miejsca zastosowania tych paneli.

Uprawnienia Produkcja tych paneli jest chroniona patentem. Przepisy dotyczący ochrony przeciwpożarowej są przestrzegane na podstawie norm ASTM E84 i EN 1313823.

Mounting core with FreeStyle elements

Bottom of a Freestyle p  anel. E  ven with mounting c ore bonded (White Mounting adhesive).


Moduły trawy

Moduły syntetycznych trawników


Zalety Roofingreen® jest systemem wentylowanym, modułowym do pokrycia i zagospodarowania pionowych i poziomych powierzchni, który przewiduje doskonałe właściwości izolacyjne i estetyczny wygląd.

◆ Endless modular system ◆ poręczne elementy (530 x 530 mm) ◆ elementy suchej zabudowy ◆ moduły z możliwością łatwej wymienialności

◆ przyjemny komfort chodzenia ◆ doskonała izolacja termiczna ◆ izolacja akustyczna

88

◆ oporny na działanie promieni UV ◆ minimalne warunki utrzymania ◆ wytrzymałość mechaniczna i stabilna struktura

◆ odporne na wpływy środowiska ◆ brak zapotrzebowania na wodę ◆ łatwe do demontażu


Oferujemy opatentowane moduły trawy Roofingreen® do zazielenienia tarasów i powierzchni dachów syntetycznym trawnikiem. Dzięki jego modułowej strukturze i regulowanym nóżkom pozwala na utworzenie nadającej się do chodzenia, lekko podwyższonej i wentylowanej płaszczyzny.

Stoiska targowe z powierzchniami z modułów trawy

Czynnik kosztowy

System ten nadaje się znakomicie do czasowego użytkowania na targowiskach i wystawach – również do wielokrotnego użytku. Zaletami są piękny i naturalny wygląd, poręczne moduły o wielkości 530 x x 530 mm, , szybki montaż i demontaż jak również wolna przestrzeń pod spodem modułów na kable, rury i inne doprowadzenia.

◆ surowiec wtórny

◆ oszczędność energii ◆ brak potrzeby nawadniania W porównaniu do podobnych produktów konkurencji oferujemy atrakcyjne ceny i korzyści ekonomiczne. W przypadku użytku w celach gospodarczych ten poziom cen umożliwia uzyskanie istotnego zysku z kapitału. Ponadto ponoszone są tylko minimalne koszty utrzymania i ewentualna wymiana modułów jest bardzo szybka i prosta.

Izolacja termiczna ◆ Moduł trawy Roofingreen® jest

stosunkowo tani w porównaniu do innych metod izolacji termicznej

Visit the homepage here: www.stoneslikestones.pl/grasmodul/index.html


Moduł mchu

Naturalny mech – moduły ścienne


92


Moduły mchu: indywidualności i kreatywność W japońskim Zen mech jest symbolem spokoju, ciszy i trwałości. Rośliny i kolor zielony w filozofii zachodu oznaczają świeżość, siłę i odnowę. Ze zgrania tych dwóch elementów powstał pomysł na nasz pionowy system zazieleniania. Do produkcji naszych zielonych elementów ściennych używamy wyłącznie naturalnego mchu i roślin. Ponadto dbamy o to, aby pow-stałe elementy były łatwe do zamontowania i by nasi klienci otrzymali szczegółowe doradztwo na ten temat.

Visit the homepage here: www.stoneslikestones.pl/moosmodul/index.html


Wystawy

Prezentacja produkt贸w


Aktualny wzór biura – modna szafa z frontami o strukturze starego drewna i stali szlachetnej.

96

StoneslikeStones

|

Wystawa w Essen

Dzięki odpowiedniemu oświetleniu nowoczesny wzór Rollbeton prezentuje się jeszcze korzystniej.

Przykładowa aranżacja wnętrza z dekorem Rollsand i motywem DIBOND


Prezentacja produktów STONESLIKESTONES w Essen Obok paneli kamiennych MSD prezentujemy nasze pro-dukty RollBeton i Rollrost jak również wzory Altholz (o strukturze starego drewna), mozaikę drewnianą i wzór obiektu z różnymi powierzchniami – także elementami ściennymi Celosia (ażurowe osłony) oraz idealnymi ścianami przesuwnymi.

Tu ściana z mozaiką drewnianą i stołem o strukturzestarego drewna. Nasz prezentacja inspiruje klientów, byznaleźć produkty odpowiadające ich pomysłom. Poniżej - Elementy podłogowe imitujące beton

na górze Nowy

Panel MSD Duelas obok innych obić ścien nych o wzorze drewnianym. NA DOLE  Duralmond, Dünnschiefer i wzór Altholz (o strukturzestarego drewna).


Our partners demonstrate their competences with exhibits in various sizes.

98

StoneslikeStones

|

Every surface on show and every demonstrated application will allow customers to better understand the nature of each product.

Exhibitions of Our Partners

Once again: Lighting is an important factor. These images represent an exhibition of Ambiente Stones based in Switzerland.


Wystawy przedsiębiorstw partnerskich Klatki schodowe, przebudowane na potrzeby wystawy – jak tu w małej części firmy Deco Thome – lub studia kuchenne szybko przekazują pożądany charakter mieszkania. Elementy ścienne kolekcji Celosia są także idealnymi ścianami przesuwnymi i można je zobaczyć w Szwajcarii w firmie Ambiente Stones

See our image gallery: www.stoneslikestones.pl/steinpaneele/galerie_ausstellung.html


Gdzie co znajdę?

Pobierz

W Firmie StoneslikeStones już od ponad 15 lat możecie znaleźć wiele kreatywnych produktów do projektowania ścian, sufitów i różnych obiektów. Dzięki temu kodowi QR możesz odwiedzić naszą stronę internetową bezpośrednio za pomocą IPad’a czy tez innego urządzenia...

Na naszej stronie znajdą Państwo oprócz przedstawionych tu publikacji więcej materiałów informacyjnych i poglądowych. Mogą je Państwo otrzymać w formacie PDF klikając Pobierz.

www.stoneslikestones.pl YOUTUBE VIDEO STONESLIKESTONES: http://www.stoneslikestones.eu/mov/index.html MSD Stone panels: www.stoneslikestones.pl/steinpaneele/kunststein_startseite.html Accent panels: www.stoneslikestones.pl/akzentpaneel Alrox · patterned METALL PANELS: www.stoneslikestones.pl/alrox THIN SLATE PANELS: www.stoneslikestones.pl/duennschiefer LAMISTONE PANELS: www.lamistone.de ROLLBETON / ROLLROST: www.stoneslikestones.pl/rollbeton Rollsand: www.stoneslikestones.pl/rollsand

100

DURALMOND MODULES: www.stoneslikestones.pl/duralmond Used timber: www.stoneslikestones.pl/altholz-design Mosaic wood: www.stoneslikestones.eu/mosaik-holz

YouTube Installation video MSD panels

Download Installation guide MSD panels


Czytaj online StoneslikeStones oferuje Państwu szeroki wachlarz publikacji Online, które warto przejrzeć. Znajdą tam Państwo wiele nowych pomysłów, które przekonały do siebie naszych licznych Klientów. Do oferty dołączyły wzory Flyer z kolekcji Lamistone, RollBeton, RollRost oraz RollSand.

Ubierzemy Twoje ściany

www.stoneslikestones.eu/online/index.html

Have a look through our brochures and catalogues, where you will find not only all our products, but also numerous references and a detailed installation guide for MSD stone panels.

www.akzentpaneel.de/online/index.html

Let us introduce you to accent panels – here we will show you all available designs and numerous references. The accent panel ProfiLine can be found here as well – with lots of new ideas and possibilities. www.duralmond.de/online/index.html

Duralmond and Celiosa design modules open up an entirely new world of design options for trade fairs, shop interiors, hotels and restaurants, as well as private living spaces.

www.duennschiefer.de/online/index.html

Here you will find the available designs of our innovative slate stone veneers in full-page images. We furthermore offer comprehensive information about thin slate as a viable alternative to slate slabs.

Firma Wall-Install dysponuje fachową wyszkoloną grupą montażową, która wykonuje krajowe i zagraniczne instalacje. Grupa ta została wyszkolona przez firmę StoneslikeStones i jest równie profesjonalna i doświadczona w kontakcie z materiałami. Pracujemy dla architektów, firm zajmujących się wykańczaniem powierzchni sklepowych i prywatnych klientów. Z pomocą nowoczesnych technik przycinania czas montażu u naszych klientów jest znacznie zredukowany, a rozprzestrzenianie się kurzu na placu budowy również zminimalizowane. Chętnie pomagamy również jeszcze w fazie planowania, jeśli chodzi o dekorowanie ścian, aranżację wnętrz i połączenie źródeł światła i kabli zasilających.

www.WALL-INSTALL.de


UWOLNIJ SWOJĄ KREATYWNOŚĆ ...

Kreatywne pomysły dla ścian i sufitów D-45279 Essen-Steele · Ruhrau 41 Tel. +49(0) 2 01-523677-0 · Fax +49(0) 2 01-523677-19 info@stoneslikestones.de © 2015 Stones like Stones GmbH ® Duplication and reproduction subject to written approval. The images and information provided in this prospectus are meant for illustration purposes only and do not represent a guarantee in terms of colour, design, model, or technical specification. Dimensions may be subject to change with product updates. Errors and omissions excepted. Please request current product information before placing your order. Actual product colours may deviate from printed colours in this brochure. 1402

www.stoneslikestones.pl

STONESLIKESTONES Kreatywne pomysły dla ścian i sufitów  

Posiadamy własne centrum dystrybucji, które dba o to, aby większość asortymentu była dostępna w jak najkrótszym czasie. Dzięki tej broszurz...

STONESLIKESTONES Kreatywne pomysły dla ścian i sufitów  

Posiadamy własne centrum dystrybucji, które dba o to, aby większość asortymentu była dostępna w jak najkrótszym czasie. Dzięki tej broszurz...