Page 1

супер цена

369 Ламинат

ден. м2

Дебелина 8мм, декор даб елегант, димензија на ламела: 1285x192мм, пакување 2.22м2 ref. 785582


429

декорациJа с упер

Воден емајл за дрво и метал

цена

129

0,75л, преминум водоотпорен акрилен Риполин за внатрешна и надворешна употреба. Производ со висок степен на белина, кој не пожолтува после долг период. Речиси без мирис и лесен за користење, идеално решение за боење на дрвени површини (врати, рамки, креденци, прозорци). Одлична отпорност при чистење со вода и детергенти. ref. 780685

ден.

Лазурен лак за дрво

0,7л, за лакирање на дрвени површини - ламперии, сталажи, врати, мебел, веранди и др., потрошувачка 90-145мл/м², различни бои ref. 838252

бо и нсирање на ја и н о к с ја р е т Компју сирање на бо терско нијан

луга компју ијансирање. Ви нудиме ус машини за н и виме ен м ре в о ш ќе ја напра а со на јс н ед в и ус ја по свој вк Одберете бо а нијанса. посак уванат јте го и воедно обо а н ри ед в е Дода дет со стил! Вашиот дом

279

ден.

Латекс во боја

5кг, покривност 5-6м²/кг, различни бои ref. 884458

ден.

1299

299

ден.

Лак за камен

0,75л, го штити каменот и му дава мокар изглед. Подготвен веднаш за употреба, не се разредува. ref. 780707

ден.

Профи интериор 9л, емулзија боја за внатрешни употреба. Со високи перформанси и покривност. Лесно обработливост и идеално ширење. Ефективни економично решение за места кои често треба да се бојадисуваат. Одличен односи квалитет / цена.

1499

ден.

Акрилна боја за фасада

10л, 100% акрилна фасадна боја на водена база погодна за внатрешна и надворешна употреба. Отпорна на надворешни влијанија дожд, мраз . Се одликува со одлична белина. ref. 780682

ref. 780673

89 369

ден.

Грунд за ѕидови 5 л, длабоко навлегува за запечатување на бетонски, варовни и здрави површини, потрошувачка 100-150гр./м² ref. 882442

2

www.mr-bricolage.mk

149

ден.

Лепило за стиропор

1,2 кг, за лепење на стиропор, дресинг плочи, коркови тапети, тапети итн. потрошувачка 0,4кг/м² ref. 851945

359 ден. - 3кг

ref. 851946

ден.

МОНТАЖЕН СИЛИКОН

300мл, за прицврстување на разни видови градежни материјали како што се стиропор, дрво, бетон, керамика, камен. ref. 780477


899

289

ден.

КОМПЛЕТ ЛЕПЕЊЕ НА ТАПЕТИ

ТАПЕТ 10,05 х0,53м, , овозможува лесно поставување и отстранување на позадината, со винилна покриеност за лесно чистење, различни бои и дезени. Призведено во Германија. ref. 895370

ја кци

е

кол

879

ден.

8 дела

ref. 843177

2 201

899

ден.

ден.

ТАПЕТ CARAVAGGIO винил

ТАПЕТ TILESMORE ЦРВЕНИ РОЗИ

10,05 х 0,53м, основа од неткаен текстил флиз 250г / м ², овозможува лесно поставување и отстранување на позадината, со винилна покриеност за лесно чистење, различни бои и дезени. Призведено во ref. 904693 Холандија.

10,05 х 0,53м, овозможува лесно поставување и отстранување на позадината, со винилна покриеност за лесно чистење, различни бои и дезени. Призведено во Германија ref. 892292

2 201 а ј ци

ек

кол

ц с упер

799

ден.

ТАПЕТ BONT винил 10,05 х0, 53м, основа од неткаен текстил флиз 200г / м ², овозможува лесно поставување и отстранување на позадината, со винилно покриеност за лесно чистење, различни бои и дезени. Произведено во Холандија. ref. 904679

ТАПЕТ MOTIVE 10х0,53см, хартиен, различни бои и дезени. Произведено во Германија. ref. 890213

ена

329

ден.


декорациJа

739

ден.

Текстилни ролетни

с упер

60х150см, брза и лесна монтажа со лепење или зашивање, мини алуминиумска цевка ф18мм, различни бои. Произведено во Германија.

цена големина

229

ден.

цена

ref.

80х160см 887131 100х160см 887132 120х160см 887133

299 ден. 369 ден. 449 ден.

ref. 876874

големина

ref.

75х150см 876875 100х150см 876876

Ролетна од бамбус 60х160см, боја натур

цена

839 ден. 979 ден.

ref. 887130

2899

ден.

КОРНИЗА 2 каналa, 140-225см ref. 883433

4899 ден. - 3 канала, 225-335см ref. 883434

729

големина

ден.

1099

цена

ref.

799 ден. 929 ден. 1159 ден.

72,5х150см 896645 97х150см 896646 114х150см 896647

ПАНО ЗА ЈАПОНСКИ ЅИД

60х245см, бои: лилакова, беж, различни дезени.

РОЛЕТНИ ОД ТЕКСТИЛ 57х150см, боја: светло лилакова. Произведено во Германија. ref. 896644

со о ловн а

199

ка

ден. Органза

ширина 3м, 100% полиестер, различни бои

779 ref.

200см 240см

890360 890361

цена

899 ден. 999 ден.

289

ден.

Корниза Сигма и Омега ф16мм, должина 160см, отворен трегер, метален, боја: челик, матиран ref. 890357

399

Тафта

www.mr-bricolage.mk

499

ден.

. на д.м

ширина 3м, 100% полиестер, различни бои ref. 845424

ден.

Декоративна шнола каре кожа ref. 895632

4

ден.

. на д.м

ширина 3м, 100% полиестер, различни бои ref. 845609

ref. 884966

должина

ref. 895620

ниш

. на д.м

Воал

ден.

229

ден.

Декоративна алка

различни видове ref. 895633


189

ден.

Чаршаф за маса 45х150см

ref. 896911

100% памук, бои: сина, црвена, лилакова, портокалова вид

големина

ref.

Покривка

140х140см 140х180см 140х220см

896920 896934 896936

цена

289 ден. 329 ден. 379 ден.

99

ден.

. на д.м

Мушама 140см, PVC, различни дезени

849

ref. 855789

ден.

Прекривката со перница големина на прекривка 140х200см, големина на перница 50х70см, различни бои ref. 906231

3419

ден.

ЛУСТЕР MASSIVE

1x E27, maкс. 40W, 230V, дименија: 1750х350х350мм, IP20 ref. 897754

629 1099

лустер

ден.

подна ламба

Макс. моќност E27 · T5 22W · + E14 9W, напојување 230V, број на светла 2, тип E27 + E14, димензија: висина 1785мм, дијаметар: 280мм ref. 788482

ден.

Макс. моќност 100W, напојување230V~ - 50 Hz - IP20, една светилка, тип E27, димензија: R 300 мм. ref. 755760

с упер

цена

459

ден.

плафоњерка зидна тара Е27, 1x60W, 230V, 50Hz, IP20 ref. 878434


и

г подни обло

499

ден.

2 на м

Гранит Алберто 33х33, дебелина 8мм, за внатрпна и надворешна употреба, I-ва класа, бои: беж, кафена, KAI ref. 897133

с упер цена

369

дебе

лина

ден.

739

2

на м

на м

Гранит Гарден

на м2

ден.

2

Гранит Батерфлај

33,3х33,3см, дебелина 7мм, за внатрпна и надворешна употреба, I-ва класа, големина со вклучена технолошка фуга, KAI ref. 890779, 829629

269

10м м

50х50см, дебелина 10мм, I-ва класа, за внатрешна и надворешна употреба бои: беж, сив, KAI ref. 891025

ден.

ВЕШТАЧКА ТРЕВА

деб

ширина 2 и 4м, дебелина 8мм, 100% полипропилен. Произведено во Холандија.

м 8м а ин

ел

ref. 853854

999

ден.

КИЛИМ САХАРА

160х120см, сечен велур 100% фриз, 1500г/м², 12мм велур, бои: бел, беж, црвена , лила ref. 904193

329

ден.

2 на м

ЛАМИНАТ

Бор Сакраменто 7х195х1382мм ref. 785563 2,96м²/пакување

6

www.mr-bricolage.mk

големина

ref.

50х80 см 60х120 см

904191 904192

329

цена

229 ден. 369 ден.

ден.

2 на м

ЛАМИНАТ

Даб Класик 7х192х1285мм 2,47м²/пакување ref. 785564

1799

ден.

Килим Контемпо 160х230см, 100% полипропилен, височина на велур 7мм, различни бои и дезени ref. 830861

379

големина

ref.

120х170 см 830985 80х150 см 831123 63х110 см 831516

ден.

2 на м

ЛАМИНАТ

Дебелина 8мм, декор даб ројал, ref. 785581 пакување 2.22м2

цена

999 ден. 659 ден. 359 ден.


1999

ден.

КУЈНСКА ПЛОТНА

кујнска плотна 70л, 207х60х4см ref. 785637

КУЈНА 130СМ КОМПЛЕТ СО ПЛОТНА

6999

долен дел: 130х85х60см, горен дел: 130х54х30см, меламин иверка дебелина 16мм, цена без мијалник и батерија ref. 887711

ден.

с упер

цена

799

бесп л пло атна тна за к у

јна

ден.

СТОЕЧКИ ВЕНТИЛАТОР

41 W, височина 125 см, 3 степени, осцилација. Гаранција 2 години ref. 894542

18499 15999

ден.

VIVAX COOL КЛИМА УРЕД АCP-12CH35ZNB

Капацитет или моќност: 3,5KW. Потрошувачка: 1 KW. Проток на воздух: 500 m³/h. Распон на работа: -7°C≤T≤43°C ауторестарт, турбо гункција, 12 Ч. тајмер, самодијагностика, активен карбон филтер, ЛЕД екран Гаранција 3 години ref. 785410

ден.

VIVAX COOL КЛИМА УРЕД ACP-12CH35GEK

Ладење/греење 3520W/3810W. Еко гас: R410A. Енергетска класа (г/л): A/A. EER/COP коефициенти: 3.21/3.61. Ionizator, autorestart, soft start, sleep mode, 24h timer, LED display, рамен преден панел, биофилтер, Dust филтер. Самодијагностика Гаранција 3 години ref. 788513

17999 ден. - VIVAX COOL КЛИМА УРЕД ACP-12CH35GEF - ладење / греење 3500W/3850W, R410A, Енергетска класа: А, функционалност : меморија (авто-рестарт), Автоматско одмрзнување, турбо функција, 24 тајмер, LED екран, филтер catechin, Проток на воздух: 550 m3 / h капацитет Dehumidification: 1.2L / ч, бучава (Uj): 32 ~ 41 dB (A) бучава (VJ) 52 dB (A) Гаранција 3 години ref. 788514


СЕРИЈА СЕВА ЊУ

бања с упер

цена

699

БАТЕРИЈА ЗА МИЈАЛНИК

стоечка, една рачка, керамичка глава, месинг со покриеност хром Гаранција на керамичката глава 2 години ref. 892344

ден.

3899

3999

ден.

ден.

Батерија за туш и када

Батерија за мијалник ѕидна, еднорачна, керамичка глава, со испразнител, хром, Vidima

ѕидна, еднорачна, керамичка глава, без додатоци, хром, Vidima

ref. 803723

ref. 803728

6999

МОНОБЛОК . н КОРОНА е д

тоалетна шоља со вертикално истекување, тоалетно казанчето 3/6 литри со долно истекување, тоалетен капак од дуропласт W3002хх со метални навртки, боја: бела. ref. 866332

369

4499

ден.

Хидромасажен туш панел

ден.

ТУШ КОМПЛЕТ

1220х200х190мм, 3 хидромасажни прскачи, подвижен и статичен туш.ПВЦ, оглаедало, керамичка глава, боја: хром Гаранција 2 години

туш слушалка со 5 функции, црево, држач, хром ref. 828189

ref. 891934

1899 Тоалетно казанче Панама 6л, 44х36х13см, PVC, стоп бутон, боја: бела. Произведено во Италија

1099

ден.

Мијалник 50см, порцелан, боја: бела, Ideal Standart Гаранција 5 години ref. 907758

ден.

АКСЕСОАРИ ЗА БАЊА хром

ref. 820088

ТОАЛЕТНА ШОЉА

1399

задно истекување, боја: бела, Fayans ref. 841610

5

ден.

АКСЕСОАРИ ЗА БАЊА ref.

1

Чаша

868326

2

Држач за сапун

868477

3

Дозер за течен сапун

868742

4

Четка за WC

868934

цена

109 ден. 109 ден. 199 ден. 519 ден.

1 2

8

2

4

PVC, боја: кафена № опис

www.mr-bricolage.mk

6

1 3

4 3

опис

ref.

1

Чаша

868365

2

Сапуњерка

868585

3

Четка за WC

868808

4

Дозер за течен сапун

869013

5

Држач за четки за заби

869194

6

Кутија за памук

869270

7

Корпа мала

869282

8

Корпа голема

869283

цена

599 ден. 799 ден. 2599 ден. 1199 ден. 789 ден. 899 ден. 2199 ден. 2999 ден.


39999

ден.

МАСАЖНА КАДА ВИТРО 145 О СТАНДАРД ПЛУС

8299

21999

ден.

ТУШ КАБИНА СО КАДА

ден.

Хидромасажна туш кабина

90х90х150см, калено стакло 4мм, ABS када 3мм, зајакната со стаклено платно и сифон. ref. 755588

димензија: 900х900х2150мм, калено стакло 5мм, ABS туш када, предна седалка, ликсузен фиксен на врвот на кабината, рачка за подесување на висина на панелот, симулација на акупунктурска масажа, 6 хидромасажни прскачи, Радио/FM, примање на влезни телефонски повици, , луксузно осветлување, вентилатор, луксузна стаклена полица, сифон. Гаранција 2 години ref. 782337

3999 7990

димезии: 145x145, полукружен преден панел, поцинкувана метална конструкција, 8 хидро дизни, водена пумпа 750W, сифон, две перничиња за глава Гаранција 2 години ref. 788499

ден.

ден.

ГОРЕН ШКАФ ЗА БАЊА 92х63х16см, MDF, 2 врати, огледало, боја: бела ref. 886743

с упер

цена

9 9 4 3 ШКАФ ЗА БАЊА 60х35x85см, ПВЦ плотна со мијалник, фронт лакирани MDF 15мм, 2 врати со механизам за непречено затворање, огледало 60x70, 4 ногарки од алуминиум ref. 625391

11999 ден. - 80х35x85см ref. 625392

Комплект шкафови за бања Мери огледало - 31х67,7см, долен шкаф - 50,8х85х40,5см, со мијалник, отпорен на влага, боја бела ref. 890109

ден.


бања супер цена

289

599

ден.

ВЕНТИЛАТОР ЗА БАЊа

ден.

ф100см, проток на вентилација 100м³/ч. Гаранција 2 години

ref. 893441

ЛЕПИЛО ЗА ПЛОЧКИ CERESIT CM9

Лепење на керамички плочки во внатрешни простории.

299

ref. 783304

ден.

2

на м

Ѕидна плочка Дали

ја

20х30см,1-ва класа,бои 901706 беж,кафена,сина ref.

459

ден.

7899

ден.

2 на м

34х34см,1-ва класа, 901703 бои кафена и сина ref.

ден. 2

ЅИДНА ПЛОЧКА ЛОТОС

329

Подна плочка Далија

на м

25х40см, I-ва класа, бои: беж, зелена, кафена, св. зелена, св. сина, сина, KAI ref. 897156

459 ден./м

2 - ПОДНА ПЛОЧКА ЛОТОС 33х33см, I-ва класа, бои зелена, кафеава, сина, KAI ref. 897153

3299

ден.

БОЈЛЕР TESY GCU 1015

нискомонтажен , 10 литра. Гаранција 3 години ref. 891008

3899

ден. - високомонтажен, 15 литра. Гаранција 3 години ref. 785887

10

www.mr-bricolage.mk

4999

ден.

БОЈЛЕР GCV TESY

Бојлер 80л., моќност на греач 2KW. Гаранција 3 години ref. 891011

БОЈЛЕР TESY GCVS 100 45

2kW, 100 литарски комбинирани бојлери (со серпентина - спирала) за приклучок на парно Гаранција 3 години ref. 782350


изградба

279

659

ден. а

а табл

за едн

Канал со решетка

гипскартон

должина 1м, канал полипропилен, PVC решетка, товарна носивост до 1500кг

површина на табла 2.5м2 (1250х2000мм), дебелина на табла 9.5мм. ref. 783357

160

295 ден./табла - површина на табла

ден.

профил цд 27х60/300см

ref. 783334

ref. 863427

2.5м2 (1250х2000мм), дебелина на табла 12.5мм. ref. 783358

120

399

ден.

профил уд 30х30х30 / 300см

1059

25кг, глет маса на база гипс која се препорачува за завршно глетување на бетонски или малтерисани површини како и на гипсени плочи ref. 783384

ден. јагл еро на гол ден че еми ли опт к, от п ова рув орен ања

ref. 786626

419

499

ден.

комбинирани 150мм, за сечење 150мм, долги 150мм, хром - ванадиум, двослојна ергономска дршка, фино полирани, калени рабови за сечење

3 крст, 4 прави намагнетизиран врв, хром - ванадиум, двослојна рачка, во куфер ref. 861575

гедоре

39 елементи, 1/4” 4-15мм, со крцкалка ref. 899301

299

399

ден.

ден.

Комплет комбинирани клучеви 6 ком.

8, 10, 12, 13, 14, 17мм, хром-ванадиум

ден.

КОМПЛЕТ КЛЕШТИ - 3 ком.

Комплет одвртувачи 7 ком.

ref. 866386

ден.

ЦЕРЕСИТ ГЛЕТ МАСА

ref. 783323

стаклена волна урса

18м2

ден.

ref. 866368

с упер

цена

219

ден.

Кутија за алат

13”, 32х14х14см

ref. 891991

големина

ref.

16”, 40х20х20см 891990 19”, 46х20х17см 891992

цена

299 ден. 499 ден.


2579

алати супер цена

1259

Аголна брусалка PRO WORK 1800W, 0-6 000об./мин., Со дијаметар на дискот 230мм, вратило фат М14 Гаранција 2 години ref. 822546

ден.

1859

Акумулаторска бормашина PRO WORK 14,4V, 1000 mAh, 0 - 550min-¹, време за полнење на батеријата 3 - 5 часа, футер 10мм Гаранција 2 години ref. 893405

1759

ден.

Аголна брусалка RAIDER 1200W, со дијаметар на дискот 125мм, макс. дeбелина на диск 6мм Гаранција 2 години ref. 901152

ден.

3649

Бормашина Raider

ден.

Перфоратор Raider

910W, макс. дијаметар на дупчење во бетон 13мм / челик 10мм / дрво 20мм Гаранција 2 години ref. 901146

4499

ден.

Моќност: 750W, напон: 220V/50Hz, 0-900об./мин., футер SDS-Plus 26мм Гаранција 2 години ref. 857011

4699

ден.

Апарат за заварување RAIDER

ПЕРАЧ ПОД ПРИТИСОК ELEKTRO MASCHINEN

аксијална пумпа со челични клипови ,1300W, пиштол за вода со вископритисочно црево, продолжеток со навој за регулирање на притисок Гаранција 2 години ref. 787562

449

6,4 KVA, заварување - струја 50-130А, 48V, со дијаметар на електродите 2-3,2 мм ref. 883381 Гаранција 2 години

подарок ароматизер

АРОМАТИЗАТОР DELUXE PURLE PASS

ден.

199

Автомобилски патосници 4 ком. PVC подлога и боцки против лизгање, универзални ref. 882393

1190

ден.

Спортска навлака за седиште Ergotop 2 ком.

висококвалитетна автомобилска ткаенина ref. 904878

12

www.mr-bricolage.mk

ден.

119

Различни видови

ref. 904803

ден.

ден.

Бришач единечен FLEX, големини: 41, 45, 48, 51, 53, 56, 61см, поставување тип “кука”, универзална, за сите сезони ref. 898668

599

ден.

н але ерз бои в и ун ите с за

Маркер за гребнатини брише различни гребнатини, обезбедува добра заштитна покривка, универзален ref. 904879


449

градина

ден.

РАСПРСНУВАЧ TOP GARDEN

2999

осцилирачки за наводнување на различни по големина правоаголни површини макс. 20м, брзо регулирање на распрснувањето, 16 отвори ref. 895096

ден.

SPE10500 Потопна пумпа

449 699

ден.

ТРОСЛОЈНО ЦРЕВО

компактно за складирање, лесна преносливост, капацитет 30м со црево ф3 / 4 “ или 45м при црево Ф1 / 2” ref. 889179

САМООДНА МОТОРНА КОСИЛКА

ref. 864843

WPEm5550/20R Хидрофор

13999

ден.

мотор GGP, 100см³, 5-степено регулирање на висина на косење, челично куќиште, опција мулчирање, кош 55л. Гаранција 2 години ref. 627759

700 м2

ref. 781923

1/2”, 25м, макс. Притисок 24 бара

ден.

Макара за црево со држач Top Garden

површина на косење до

Моќност на моторот (kW) 450/230 Максимален проток на вода (m3 / h) 10,5, макс. длабочина на црпење (м) 8 Тежина (kg) 6кг. Се користи за пумпање на ЧИСТА ВОДА од еден сад во друг, празнење на мини езера, базени, слив, наводнување на дворна површина, за вештачки водопади итн. Гаранција 2 години

ширина на косење до

WPEm 5500/20R Profi Line 230V има едностепена протечна пумпа со кукиште од нерѓосувачки челик. Остварува притисок до 4,6 бари, а ја потиснува водата до висина од 46m и е одлична за всисување на вода со максимална длабочина од 9m. WPEm 5500/20R е совршена за ситуации каде што е потребен поголем проток на вода и долготрајно работење. Технички спецификации: Максимален притисок (бар) 4.6. Моќност на мотор (kW) 1300, големина на резервоар (ј) 20, Максимален проток на вода (m3 / h) 4.8, макс. длабочина на црпење (м) 8, макс. потисна висина (м) 4 Гаранција 2 години ref. 788211

12499

44 см

супер цена

ЕЛЕКТРИЧНА КОСИЛКА 1300W, 5-брзини, централно прилагодлива висина на косење, пластично куќиште, корпа 35л. Произведено во Италија. Гаранција 3 години ref. 605147 површина на косење до

350 м2

ширина на косење до

37 см

4499

2899 ден.

ЕЛЕКТРИЧНА КОСИЛКА RAIDER 1000W, 28 050об./мин., 3-степена прилагодлива висина на косење - 28,43,55мм, пластичко куќиште, корпа 27л. Гаранција 2 години ref. 881090

ден. површина на косење до

200 м2

ширина на косење до

30 см

ден.


градина

ц с упер

ена

9 9 6 2

ден.

ТЕНДА

3x3м, зелено/бела ref. 624028

10999

ден.

ТЕНДА 3x3м, височина 2.60м, метална конструкција, покрив и завеси од полиестер 160г/м2, боја: крем ref. 537648

10999

ден.

РАТАНОВ СЕТ БАХАМА природен ратан, маса со стаккло ф65см, софа 114х65х71см, стол 67х62х71см ref. 874819

29999

ден.

Ратанов комплет Гала 4 столa со димензии 60х58x88см, маса 100х100см и висина 73см, калено стакло со дебелина 5мм, алуминиумска рамка, комплет со перничиња со дебелина 5см, PVC ратан, боја бела ref. 901926

18999

Intex boat

ден.

плет Алис Ратанов комкалено стакло со

45,5см, маса 63,5x58,5x ни перничиња 2 фотелји со кафе м, 5м дебелина иумска рамка, ин C ратан, алум 66x81x76,5см, PV ref. 623960 боја: кафена

1899

ден.

димензија: 234х117х38см, носивст до 200кг, направен од високо издржлив материјал отпорен на триење и сончева светлина. Дебелина 0,46мм винил. ref. 787604

14

www.mr-bricolage.mk

4999

ден.

Комплет 3 дела

2 стола и маса, багрем, обработена со масло ref. 899425


2199

БАЗЕН INTEX

БАЗЕН INTEX

2499

ден.

ден.

БАЗЕН INTEX

БАЗЕН INTEX

детски базен, големина: 191х178см, висина: 61см., обем: 541л., максимално полнење со вода во висина од 44 см. ref. 787588

дијаметар: 244см, висина: 76см, дебелина на ѕидот: 0.52мм, капацитет: 2,420 л. ref. 787577

499

5199

ден.

СОЛАРЕН ТУШ

ден.

погоден за секакви места надвор од домот, користи природна сончева енергија, економичен, ја загрева водата до 60 ° за 2 часа

ПОКРИВКА ЗА БАЗЕН Покривка за базен 244см, издржлив PVC со дебелина од 0,18 мм ref. 872024

1090

ден.

ламиниран, дебелина на ѕид: 0.64 mm, капацитет: 6,700л, дијаметар: 366 cm, висина: 91 cm, капацитет на филтер: 2.2 m³ / h, ref. 871996 филтер за вода, заштитна покривка, скали.

дијаметар 244 см, висина 76 см, PVC фолија, зафатнина 2400 л., брза монтажа ref. 871987

1499

11999

ден.

ref. 883172

ден.

Електронски уред против подземни глодари звучна вибрација за површина до 800м², ефикасен против кртови и слепи кучиња ref. 830793

ЕЛЕКТРИЧНА ЛАМБА ПРОТИВ ИНСЕКТИ

599

ден.

6W UVA ламба со животен век на траење 5000-8000 часа површина на покривање 20м2, солидна ABS конструкција, лесна за чистење и одржување Гаранција 1 година ref. 896004

с упер

цена

9 9 8 1

ден.

ЕЛЕКТРИЧНА ЛАМБА ПРОТИВ ИНСЕКТИ

2х10W, UVA ламби со живот 5000-8000часа, алуминиумска конструкција, лесен за чистење и одржување, монтажа: ѕид, слободно стои и опција за таван, површина на покривање до 80м ² Гаранција 1 година ref. 895443

2299

ден. - 3x20W, површина на покривање до 200м² ref. 895444


1649

1999

ден.

2229

ден.

MASSIVE НАДВОРЕШНО ГРАДИНАРСКО СВЕТЛО

MASSIVE ГРАДИНАРСКИ СВЕТЛА 4 KOM.

градинарска светилка голема

300х110мм, 230V~50Hz, IP44, х4 ком. 916S 15W, вклучено: кабел 15м, трафо, х4 кутии за приклучување, х4 колчиња ref. 788253

12 ЛЕД модул / maкс.5W / 230V, IP44, 800х110mm, проекција: 110mm, тип: нерѓосувачки челик / пластика ref. 788256

1x E27, max. 60W, 230V, 805 х182х182мм, IP44 ref. 788500

629

79

ден.

ден.

ден.

НАДВОРЕШНА СВЕТИЛКА FEROTEHNA

99

ден.

димензија ø 115 - h 402 мм карактеристики: E27 1x60W 230V~ - 50Hz IP44, инокс ref. 878482

649 ден. - димезија: 40.52 x 7.5см ref. 878486 919 ден. - димензија ø 131 - х 45см ref. 878484 1199 ден. - висина: 110см, пречник 131 mm ref. 878485

СОЛАРНА ЛАМПА

височина 35см, ф5,2см, бела LED крушка, време за работа 6 часа ref. 904592

СОЛАРНА ЛАМПА

инокс / пластика, Соларен панел 2V/20mA, 1*White LED, батерија 1*1.2V 40mA NI-MH, 6 часа ref. 788478 / ref. 788479

Викенд во Mr.Bricolage

Почитувани клиенти, Колку пати сте се запрашале, каде за овој викенд? Mr.Bricolage има одличен предлог за вас и вашите најблиски - Викенд во Mr.Bricolage. Секој викенд во текот на годината нудиме одлична забава, богата програма на активности, промоции, тест возења со Порше Македонија и многу други изненадувања. Ве каниме да го посетите нашиот маркет и воедно да уживате во убави и исполнети викенди во Mr.Bricolage преку целата година! Однапред благодариме на довербата. Со почит, Mr.Bricolage

Можност за плаќање со електронски картички Можност за плаќање со електронски картички

МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗАИСЛЕДНИВЕ УСЛУГИ: МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ:

• Сите цени на производите во Mr.Bricolage се со вклучен ДДВ. • Сите понуди на производи, посочени во каталогот на хипермаркетот Mr.Bricolage, важат за времетраење на акцијата (27.06.2012 - 16.07.2012 г.). • Количините се ограничени. • Не сносиме одговорност за можните печатни грешки.

работно време:

Понеделник - Сабота: од 08:30 до 21:00 часот, Недела: од 09:00 до 19:00 часот

Тел.: +389 2 3217 980 Факс: +389 2 3217 981 Е-mail: info@mr-bricolage.mk www.mr-bricolage.mk

Можност за плаќање со електронски картички Можност плаќањесосоелектронски електронски картички Можност зазаплаќање картички

Дознајте повеќе за сите поволности кои ги нуди хипермаркетот Mr.Bricolage,  наменети Дознајте повеќе за сите поволности кои ги нуди хипер-маркетот Mr.Bricolage, за Вашиот дом и градина. наменети за Вашиот дом и градина. Придружете ни се на:

Mr.Bricolage - Skopje, Macedonia

УНИВЕРЗИТЕТ УНИВЕРЗИТЕТ Можност за плаќање со електронски картички ФОНФОН

ул. Перо Наков 106, 1000 Скопје (во близина на Универзитетот ФОН)

МОЖЕТЕ ДА УСЛУГИ: СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ:

Katalog Letna akcija za osvezuvanje na Vasiot dom i gradina_27.06_16.07.2012  

Katalog vo koj ke moze da ja poglednete najnovata letna akciska ponuda na artikli so vremetraenje od 27.06. - 16.07.2012., na hiper-marketot...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you