__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 6

6 Після прийняття угоди найвпливовіший фондовий показник у Європі FTSE 100 Index зріс на 1%. Німецький ринок зріс на 2 %, італійські та іспанські фондові індекси зростають більш, ніж на 3 %. Британія Ніколя Саркозі, Ангела Меркель, Герман ван Ромпей ж зараз знаходиться в більшій ізоляції, ніж будь-коли за 35 років членства в Євросоюзі. Заступник прем’єр-міністра Великобританії коментує ситуацію, що склалася тим, що Британія вимагає надійних і розумних гарантій не тільки для себе, але й для всього європейського ринку. Проте криза продовжується. Зараз у Європі точаться суперечки, чи покине Великобританія Євросоюз з часом. Прем’єр-міністр Великобританії напередодні заявив, що Великобританія хоче лишатися членом Євросоюзу, а не бути як Норвегія, яка входить у єдиний ринок, але не має права голосу. Італійський прем’єр-міністр заявив, що йому імпонує позиція Кемерона, адже це підвищує його вплив в організації, і що це показує, що можна мати противагу і стосовно таких країн як Франція. Проте виграли з цієї угоди саме Франція з Німеччиною, які її просували. Ці країни використали кризу як засіб централізації влади у різних інститутах ЄС. Юлія Глібова (За матеріалами The independent)

ХХ століття – століття глобалізації – принесло з собою багатоновихдосягень у економічній, політичній, культурній сферах, проте, одночасно це століття численних соціальних протиріч, криз та конфліктів. Одним із виявів цього є етнічні конфлікти. Етнічний конфлікт більшість політологів розуміє як протистояння з елементами насилля між групами людей, які проживають на території однієї держави, але належать до різних етносів. Безперечно, як і щодо більшості питань, думки науковців відносно виникнення етнічних конфліктів різняться. Одні вважають, що дане явище не є чимось новим, воно лише посилюється або послаблюється в силу певних обставин. Інші наводять аргументи на користь того, що саме глобалізація є першопричиною багатьох етнічних конфліктів, а етнічний фактор у близькому майбутньому перетвориться на засіб політичної боротьби і значно поширить своє значення. Одностайні експерти лише у тому, що етнічні конфлікти породжуються рядом причин, основними серед яких є політичні, соціально-економічні, культурні, історичні. Та що б не породжувало даного роду конфлікти, важливо усвідомити те, що вони є серйозною проблемою як теоретичної конфліктології, так

Торгова марка Nemiroff полишає Україну Мажоритарні акціонери компанії Nemiroff Яків Грибов та Анатолій Кіпіш в ексклюзивному інтерв’ю “Економічній правді” заявили, що конфлікт з третім акціонером - Степаном Глусем - істотно вплине на долю компанії та бренду Nemiroff. Як відомо, Грибов та Кіпіш фактично втратили контроль над заводом в містечку Немирові Вінницької області. Але, за словами Грибова, права на торговельну марку належать його компанії, зареєстрованій в Ліхтенштейні. Тому власники майже 75% акцій Грибов і Кіпіш прийняли рішення про розміщення замовлень на виробництво горілки під брендом Nemiroff в Росії і Білорусі. 9 грудня у Відні відбулося засідання ради директорів, на якому було прийнято ще одне рішення: про реєстрацію нової компанії в США. Саме ця компанія і буде правовласником на бренд Nemiroff, а також їй будуть належать українські активи, за які Грибов та Кіпіш продовжують боротьбу. Не виключено, що виробництво горілки під цим же брендом в Україні буде заблоковано, якщо контроль над підприємством не буде повернуто.

Держава продовжує продаж енергетичних підприємств Як повідомляє Фонд державного майна, Дніпроенерго та Донецькобленерго зацікавились по три компанії, Закарпаттяобленерго - чотири. Нагадаємо, акції ВАТ Дніпроенерго (25%) і ВАТ Донецькобленерго (40,061%) були оголошені на продаж 16 листопада 2011 року. Початкова вартість державного пакета акцій Дніпроенерго становить 1,174 млн гривень, Донецькобленерго - 449,5 млн грн.

Profile for Dobysh Mykola

"НОВИНИ ТИЖНЯ: ГЕОГРАФІЧНИЙ ПОГЛЯД" Випуск 2  

НОВОНИ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ КОЖНОМУ

"НОВИНИ ТИЖНЯ: ГЕОГРАФІЧНИЙ ПОГЛЯД" Випуск 2  

НОВОНИ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ КОЖНОМУ

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded