Page 1

PORADNIKI

WYKŁADY

AKTUALNOŚCI

WYWIADY

DOWNLOAD

Wrzesień 2013. Created by Mpc Graphic Team

-------------------

ODKRYWAMY TAJNIKI FOTO MANIPULACJI

G

p a s s i o n

ANATOMY PM

FANART OCZAMI USERÓW ------------------Nie są to gwiazdy forum, lecz zwykli, szarzy userzy, których zdanie jest równie ważne. Poznaj ich zdanie na temat działu FanArt, Najbardziej kreatywnego działu na MPCforum.p!

WYWIAD

str. 33

SUPER TUTORIAL!

AKTUALNOŚCI NOWOŚĆ OD ASUS!

------------------Na rynek wchodzi komputer ASUS ET2702, który skierowany jest do użytkowników stawiających na wydajność. Wyróżnia się cienką obudową, bezramkowym ekranem oraz matrycą IPS

Odkrywamy tajniki 3D w programie Photoshop CS6 Pokażemy Wam, jak stworzyć w prosty sposób tekst 3D, który przypomina szklane pojemniki Do poradnika została dodana również paczka!

1

str. 3

str. 2

WYDARZENIA

KONKURS

------------------Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Zainspirowani Japonią, której organizatorem jest firma Alstor – dystrybutor EIZO w Polsce. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału! str. 29

Anatomy of a PM

------------------Na poradniku z serii “Core-Skills” będziemy patrzeć na “anatomie” foromanipulacji poprzez użycie wielu zdjęć oraz zawierającego niektóre z sekretów udanej kompozycji.

Zainspirowani Japonią

------------------Zadaniem uczestników jest przygotować pracę dowolną techniką cyfrową. Warunek jest jeden – musi spełniać tematykę. A jest o co walczyć, ponieważ nagroda główna to Monitor LCD.

AKRYLOWY 3D TEKST

FanArt oczami userów

------------------Dowiedz sie, jak userzy naszego mpc forum oceniają dział FanArt. Dzięki wspołpracy z kilkoma użytkownikami udało się nam stworzyć interesujący wywiad, zawierający ciekawe informacje.


SPIS TREŚCI: Nowość od Asus........................................................................................ strona nr 2 Akrylowy 3D tekst...................................................................................... strona nr 3 Konkurs “Zainspirowani Japonią”............................................................ strona nr 29 Anatomy of a PM..................................................................................... strona nr 30 FanArt oczami userów............................................................................. strona nr 33

28


2


Acrylic Text Effect Tutorial Praktyczny Adobe Photoshop

Poradnik ten pokazuje, jak wykorzystywać nowe kształty i możliwości, jakie daje nam modelowanie 3D. Przedstawia on, jak wykonać taki akrylowy, lekko przypominający szklany efekt tekstu. Kolorystyka w projekcie będzie regulowana za pomocą dwóch regulacji warstw. PLIKI: - Czcionka INTRO : http://fontfabric.com/intro-free-font/ - Patterns 21 by Ransie3. : http://ransie3.deviantart.com/art/Patterns-21-187627358

Poradnik został spolszczony i zaprojektowany na potrzeby mpc forum przez grupę MPC GRAPHIC TEAM. http://www.tutorialized.com/tutorial/Simple-3D-Acrylic-Text-Effect-in-Photoshop-CS6/81560

3


KROK 1

1. Tworzymy nowy obraz o wymiarach 1152 x 864 2. Tworzymy tekst używając koloru #d7d7d7 czcionka 'INTRO' 150 pt 3. Jeśli Twój tekst zajmuje 2 linijki, ustaw odstęp na 135 px 4. Zdublikuj warstwę z tekstem 5. Kliknij na kopie i wybierz 'Conver to Shape'.

4


6. Wybierz 'Direct Delection Tool', pozwoli Ci to na modyfikowanie atrybutów kształtów, na pasku opcji, na górze dokumentu. 7. Zmień Fill na 'None' 8. Zmień kolor na #707070 9. Zmień grubość na 5px 10. Wyrównaj do zewnątrz

KROK 2 11. Wybierz warstwę tekstową, następnie w menu na górze programu 3D > New 3D Extrusion from Selected Layer 12. Wybierz warstwę skopiowaną następnie 3D > New 3D Extrusion from Selected Path Pozwoliło nam to na skonwertowanie obu warstw do 3d

5


13. Skopiuj warstwę z obramowaniem tekstu 14. Skopiuj warstwę Background i przeciągnij ją na samą górę wszystkich warstw. Następnie 3D > New Mesh from Layer > Postcard

6


KROK 3 Teraz potrzebować będziemy dostęp do ustawień siatki 3D, służą ku temu dwa panele: '3D' i 'Properties', oba możemy znaleźć w zakładce 'Window' Panel 3D zawiera elementy sceny 3D, kiedy klikniesz na któryś z nich, uzyskasz dostęp do reszty ustawień w oknie 'Properties'. Upewnij się, że zawsze wybierasz odpowiedni element, który chcesz edytowac, zanim edytujesz go w 'Properties'.

7


18. Zacznijmy od kliknięcia warstwy Background w panelu 3D, potem kliknij ikonkę Coordinates na górze panelu 'Properties' i zmień kąt obrotu X na 90. Pozwoli to na ustawienie naszego napisu na ziemi.

19. Teraz przejdźmy do 3D > Snap Object to Ground Plane. Musisz zmienić wartośc pozycji Y na bardzo małą, aby uniknąć problemów podczas renderowania. ( Ma tendencje do losowego wieszania się, jesli ustawimy inaczej ).

8


KROK 4 20. Wybierz Move Tool i sprawdż pasek opcji. Znajdź opcję 3D Mode po prawej stronie paska. Kiedy wybierzesz jedną z opcji możesz kliknąć i przeciągnać ( na wybranym elemencie w panelu 3d )

21. Kliknij i przeciągnij obrazek, tak aby był widziany z góry.

9


KROK 5 22. Ctrl + Kliknij na warstwy tekstowe w oknie 3D, nastepnie kliknij Coordinates w 'Properties' panel i zmien kąt X na 90. Następnie kliknij 3D > Snap Object to Ground Plane

23. Jeżeli chcesz przenieść jakiś obiekt, upewnij się, że jest to trwała zmiana, a nie tylko zmiana widoku. Natępnie możesz kliknąć obiekt na scenie 3D ( lub wybierz nazwę obiektu z panelu 3D, aby dokonać zmian ) Strzałki na końcu osi poruszają obiektem, część pod nimi odpowiada za obracanie. Kostki skaluja. Kostka na srodku skaluje caly mesh. Wystarczy przytrzymać i przesówać daną część. Na początku może się to wydawać trudne, ale z czasem można sie przyzwyczaić do pracy w przestrzeni 3D.

10


24. Umieść swój obiekt gdzie chcesz na scenie. To dobry czas, aby zmieniać widok między kamerą, a siatką, aż wygląd Cię zadowoli.

KROK 6 25. Kliknij w oknie 3D warstwę z obiektem tekstowym ( tym oryginalnym ). Od tego zależeć będzie, jak długa będzie przezroczysta część tekstu. Zmień Extrusion Depth na odpowiadające Tobie. Tutaj jest to 243.

26. Kliknij na pierwszy obiekt stworzony z tekstu ( tą kopie ) i zmień Extrusion Depth na 20.

11


27. Kliknij ikonę 'cap' w panelu 'Properties' i zmień Bevel Width na 10%

KROK 6

28. Zrób to samo z resztą skopiowanych warstw. Następnie kopie kopii objektu textowego 3D > Snap Object to Ground Plane. Część górna wyciągnij nieznacznie do góry, aż pokaże się wyższa część obramowań.

12


KROK 7 29. Wybierz wszystkie materiały (?) < chodzi o tekstury > z kopii tekstu ( Ctrl + Kliknij ), następnie kliknij na ikonę textury obok Diffuse i wybierz ' Remove Texture'.

30. Wciąż z zaznaczonymi materialami zmień ich ustawienia, jak na obrazku poniżej, stworzy nam to efekt nieprzezroczystego plastiku.

13


31. Wybierz wszystkie materiały głównego obiektu tekstowego i zmień ustawienia, jak na obrazku poniżej, utworzy to efekt przezroczystości.

32. Pamiętaj, że mozesz używać innych kolorów w swojej pracy.

14


KROK 8 33. Wybierz materiały tła ( background ). 34. Usuń Diffus i Opacity tekstury, następnie użyj wartości podanych na obrazku stworzy to połysk podłoża.

35. Kliknij na obrazek folderu obok Diffuse.

15


36. Ustaw wymiary na 1152 x 864

37. Kliknij na ikonÄ&#x2122; obok Diffuse > Edit Texture.

16


38. Otwórzy to nam plik tekstury 39. Skopiuj warstwę background

40. Kliknij 2x na kopie tła ( background ) i dodaj Patter Overlay 41. Wybierz ' webtreats_light_wood4.jpg ' ( zamieszczone w tutorialu )

17


42. Kliknij na 'Create new fill or adjustment layer' ikona na dole okna warstw i wybierz 'Levels'.

42. Zmień wartości, jak na obrazku poniżej. 43. Zapisz plik ( File > Save ). 44. Zamknij to ( File > Close ) 45. Wróć do oryginalnego obrazu.

18


46. Kliknij ponownie ikonkę tekstury obok Diffuse i wybierz ' Edit UV Properties'.

U Scale powinno być na 100% V Scale na 200% Oba U Offset i V Offset na 0%.

19


47. Po ustawieniu materiału, zeskaluj go tak, aby obejmował cały obraz i nie zostawiał pustych obszarów. Upewnij się, aby umieścić teksturę na ziemi w razie potrzeby, użyj już znanego Ci narzędzia 'Snap Object to Ground Plane'

KROK 9 48. Kliknij “ Infinite Light 1”, a następnie zmień jego intenstywność na 80%. Pamiętaj o usunięciu/odznaczeniu jego cienia.

20


49. Ustawienie światła zależy od sceny. Tak więc, wielkość oczek, kamera i reszte funkcji możesz ustawić, jak chcesz. Przykładowe wartości masz podane na poniższym obrazku.

50. Pamiętaj też, że możesz posłużyc sie narzędziem “Move”, aby ustawiać promień światła.

21


51. Kliknij na ikonkę dodawania nowej “sceny światła”, a nastepnie wybierz opcje “New Point Light”.

52. Ustaw intensywność do 50%, i miękkość cienia do 30%. 53. Aby światło wyglądało bardziej naturalnie zaznacz opcje “Light Falloff”. Powinna mieć ona takie dane, jak na obrazku. (25.62 x 1607.83)

22


54. Zmień pozycje światła i oświetlenie tekstu, używając danych z poniższego obrazka.

55. To wszystko, jeśli chodzi o oświetlenie.

23


KROK 10 56. Utwórz nową warstwę na górze warstwy 3D i wypełnij ją kolorem czarnym.

57. Przejdź do 3D -> New Mesh from Layer -> Mesh Preset -> Sphere.

24


58. Kliknij Current View w panelu 3d, a następnie dopasuj, tak, jak na obrazku

59. Wybierz zakładkę Sphere’s material i użyj poniższych wartości.

25


60. Duplikuj utworzone kulki, a następnie zmieniając ich rozmiar, porozmieszczaj na projekcie tak, jak Ci pasuje.

KROK 11 61. Wybierz z dopasowań znajdujących sie pod warstwami “Gradient Mapę”.

26


62. Wybierz czarno-biały gradient i zaakceptuj. Następnie ustaw tryb warstwy na łagodne światło i zmień krycie na 30%. To sprawi, że kolory staną się żywsze.

63. Z opcji dopasowań, znajdujących się pod warstwami użyj “Solid Color”.

27


64. Ustaw fioletowy kolor (#120029.), a następnie zmień tryb warstwy na Exclusion.

65. I gotowe! Mamy piękny napis w stylu 3D!

28


Konkurs od EIZO Zainspirowani Japonią

Dnia 1 lipca 2013 roku, rozpoczęła się IV już edycja konkursu EIZO – Zainspirowani Japonią. Jak sama nazwa wskazuje, tematem tej, jak i innych edycji jest Japonia – ojczyzna monitorów EIZO. Zadaniem uczestników jest przygotować pracę dowolną techniką cyfrową. Warunek jest jeden – musi spełniać tematykę. A jest o co walczyć, ponieważ nagroda główna to Monitor LCD marki EIZO FlexScan SX2462W o wartości 3.300 PLN oraz miesięczna kampania promocyjna „na łamach” Graffus.com obejmująca między innymi prezentację twórcy! Kolejną nagrodę będzie można zdobyć dzięki głosom internautów. Na stronie www.zainspirowanijaponia.pl będzie można oddawać głosy w trakcie trwania konkursu. Zwycięzca otrzyma od firmy IT Media szkolenie z programu Adobe Illustrator w Certyfikowanym Ośrodku Szkoleniowym IT Media o wartości 1500 PLN! Nagroda w kategorii FOTO to udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez Digital Foto Video. W puli nagród znalazły się ponadto: - Nagroda specjalna Fotolii: 3-miesięczny abonament 25 pobrań na miesiąc wartości 500 PLN - Nagroda specjalna iCorner: zegarek Cookoo Watch o wartości 499 PLN - Wszyscy finaliści otrzymają również prenumeratę Computer Arts i Digital Foto Video. Prace będą przyjmowane do 27 września, a już 1 października poznamy listę zwycięzców tegorocznej edycji. Informacje na temat warunków zgłoszeń i regulamin konkursu znaleźć można na stronie: www.zainspirowanijaponia.pl

29


Anatomy of a PM Tutorial Teoretyczny Adobe Photoshop

Na poradniku z serii “Core-Skills” będziemy patrzeć na “anatomie” foromanipulacji poprzez użycie wielu zdjęć oraz zawierającego, niektóre z sekretów udanej kompozycji. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wymyślenie pierwszej koncepcji naszego projektu. Następnym naszym zadaniem jest umieszczenie głównego obrazu, stanowiącego najważniejszy punkt w pracy i dobranie do niego poszczególnych elementów. Należy zawsze przestrzegać zasad prawa autorskiego. Oznacza to, że materiały, które użyjemy w naszym projekcie muszą pochodzić ze źródła, które zezwala na ich wykorzystanie do własnych celów. Poza wyborem elementów do naszej pracy często również musimy sami je dorabiać. W powyższym przykładzie widzimy, że na głównym stocku kobieta jest u góry “przycięta”, natomiast na finalnej wersji zostały jej dorobione włosy, jak i górna cześć głowy. To również jest bardzo ważne, ponieważ właściwe umieszczenie focal pointu (najbardziej widocznego punktu), zależy od dobrze skonstruowanej kompozycji.

30


Na powyższym obrazku widać poszczególne etapy tworzenia i wykorzystywania materiałów. Autor użył tutaj ponad 60 warts, ale nie można napisać, że jest to dużo. Bardzo wiele elementow wykorzystanych do projektu miało za zadanie utworzyć konkretny klimat i “stworzyć światło-cień”. Ten proces wymaga nieraz bardzo dużo pracy i wielu trybów mieszania, by efekt był zarówno realistyczny, jak i zadowalający. Tryby mieszania warstw bardzo często odpowiadają za konkretny efekt. Jest to bardzo przydatna informacja dla osób, które dopiero uczą się grafiki komputerowej, jak i samego tworzenia fotomanipulacji. Trzeba jednak pamiętać, że nie stanowi to reguły i czasami poszczególne materiały wymagają użycia innego trybu, niż jest przewidziany.

31


- Miękkie światło bardzo często używa sie do kolorowania elementów oraz nadawania atmosfery. - Tryb Nakładka nadaje się do tworzenia atmosfery oraz cieni na projekcie. - Mnożenie do tworzenia cieni oraz winietowania (przyciemnianie brzegów projektu, efekt często używany do stworzenia głebi). - Mnożenie odwrotności (Screen) oraz Rozjaśnienie Liniowe (Linear Dodge) nadaje się do tworzenia światła i refleksów świetlnych. Oświetlenie oraz atmosfera odgrywają bardzo ważną rolę podczas tworzenia kompozycji realistycznych. Ustawienie efektów na projekcie jest również bardzo ważne. Chociażby w przypadku światła i jego głównego punktu. Na powyższych przykładach widać, że główne żródło światła znajduję sie po prawej stronie (z naszego punktu widzenia). Tym samym obserujemy, że większośc elementów ma jego refleksy również po swojej prawej stronie (z naszego punktu widzenia), nastomiast cień obejmuje ich lewą strone.

MATERIAŁY UŻYTE DO POWYŻSZEJ FOTOMANIPULACJI - Dziewczyna by konradbak, Fotolia Premium, image # 27364757 - Osprzęt by idnurse41 (DA): http://idnurse41.deviantart.com/art/Rope-Ladder-174774109 - Ptaki by by jajejijoju (DA): http://jajejijoju.deviantart.com/art/birds-flying-41470684 - Ręka z liną by WC-Stock (DA): http://wc-stock.deviantart.com/art/51-tied-66613343 - Metalowa struktura from ImageAfter : http://www.imageafter.com/image.php?image=b20mechanics030. jpg&size=full&download=no - Inne elementy from HelenaRothStock (DA): http://helenarothstock.deviantart.com/ - Chmury from SXC: http://www.sxc.hu/photo/1285736

Przetłumaczone przez MGT na potrzeby MPCforum.pl http://www.surrealpsd.com/anatomy-of-a-photo-manipulation/

32


FanArt oczami userów Wywiad z kreatywną częścią społeczności MPCForum.pl

Zadaliśmy kilkoro z naszych bywalców FanArt 10 pytań, dotyczących beźpośrednio tego kreatywnego działu. Jeżeli jesteś ciekawy, jaką wyrazili opinię na temat FA, to koniecznie przeczytaj! 1. Czy już miałeś jakieś umiejętności graficzne przed zarejestrowaniem się na mpc forum ? Zdania sa bardzo wyrównane. Połowa ankietowanych odpowiedziała, że nie miała żadnych umiejętności graficznych, przed rozpoczęciem wypowiadania sie w FanArcie. Natomiast druga połowa miała je, jednak w bardzo małym stopniu. “Nie, to właśnie na MPCforum w dziale FanArt zdobyłem wiedzę o grafice, nauczyłem się robić sygnatury, avatary, bannery i wszystkie inne rzeczy.” 2. Co skłoniło Cię do zagoszczenia w dziale FanArt? Ludzie zaczynają wypowiadać sie w FanArcie naprawde z wielu, wielu powodów. Dla niektórych jest to zaciekawienie tamtejszym “życiem”, pojedynki między grafikami, wiele nawiązujących do tego konkursów. Inni trafili tam z powodu zlecenia, które kiedyś napisali, aż wreszcie postanowili nauczyć sie je sami wykonać. Jeszcze inni od poczatku mieli zadatki i miłośc do grafiki. Bywali i tacy, którzy znaleźli w nim zamiennik swojego dawnego forum graficznego. “Do Fan Artu przyciągnęła mnie ciekawa opcja - pojedynki. Zaciekawiło mnie to i zostałem na dłużej. Potem były galerie, w końcu pierwszy pojedynek, potem kolejne, wrzucenie FA do obserwowanych i tak to się potoczyło. Nie udzielam się może bardzo często, ale zawsze przeglądam każdy temat w FA. Tu dzieje się praktycznie zawsze coś ciekawego i dlatego tu jestem.” 3. Skąd wzięła się Twoja pasja do grafiki ? Każdy z nas ma swoją własną historię związaną z rozpoczęciem nauki grafiki komputerowej. Powodów tego jest masa, od chęci pomocy znajomemu, po umiejetności plastyczne, a nawet... szkolne prace domowe! “Zaczęło się od referatu na geografie. Rozpocząłem tworzenie dokumentu WORD. Zwykły tytuł, tekst, obrazki... Aż odkryłem funkcje obrazu w tle. Wyszukałem grafike w sieci, wrzuciłem do dokumentu, ale praca tak mi się spodobała, że zacząłem kombinować z coraz to nowym układem tekstu i obrazków(...)” 4. Ile czasu zajmujesz się grafiką komputerową ? Kto by pomyślał, że na MPC forum mamy tak długoletnich grafików! 90% ankietowanych zajmuje sie grafiką komputerową ponad rok czasu. Mamy ogromną nadzieje, że nie poprzestaną i za jakiś czas, będziemy mogli dalej podziwiac ich prace. “Hmm... myślę, że to było koło szóstej klasy podstawówki. Mniej więcej ten okres. Czyli ładnych parę lat temu.”

33


5. Czy poradniki na forum pomogły Ci w jakimś znaczącym stopniu ? Przykro to stwierdzić, ale u większości ankietowanych nasze poradniki nie pomogły w większym stopniu. Cóż, wielu z nich również uznało, że rzadko tam zagląda. Moi mili “cudze chwalicie, a swego nie znacie!”. “Nie do końca. Były bardzo pomocne typu: podstawy CS5 i Tols Eng/Pl itp. ale było ich zdecydowanie mniej. Moim zdaniem brakuje tutoriali opisujących poszczególne funkcje Photoshopa. Takie, pomagają początkującym w zrozumieniu, przez co umiejętnemu posługiwaniu się tym programem.” 6. Czy udało Ci się zarobić dzięki pomocy forumowych grafików? No, no, no. Można by rzecz, że tworzymy nowych milionerów! 50% ankietowanych odpowiedziało, że dzięki naszej pomocy, udało im sie zarobić parę groszy. Liczymy, że u innych też niedługo będzie tłoczno od ilości płatnych zleceń! W końu, czemu nie zamienić pasji w zarobek? “Kilka firm oraz własny ojciec chciał, abym zrobił dla niego wizytówki, potem zrobiłem kilka napisów, headerów i fakt, kilka złociszy udało mi się zarobić na grę, czy coś innego.” 7. Bierzesz czynny udział w pojedynkach? Wyjaśnij czemu nie/tak. No cóż. Nie mamy zbyt wielu “FanArtowych wojowników”. 80% ankietowanych rzadko co bierze udział w pojedynkach, chyba, że mają ku temu ważne powody, czas, czy też chęci. Szkoda, przecież rywalizacja jest bardzo ważną kwestią w życiu grafika i pomaga ulepszać zdolności! Czy świadomośc, że trzeba być lepszym od przeciwnika, nie daje kopa w postaci weny? “Oczywiście, lubię rywalizować w pojedynkach z innymi użytkownikami forum, na dodatek bardzo mi to pomaga w poprawianiu moich umiejętności graficznych.” 8. Co robisz, gdy brak Ci weny do tworzenia swoich dzieł ? Każdy grafik ma swój sposób na szukanie weny. Mimo wszystko, najczęściej stosowanym i chyba stało się to swego rodzaju zasadą, jest przeglądanie prac innych, zdolnych ludzi. Oczywiście fajna muzyka w tle, odstresowanie się grając w ulubioną grę, czy szybki wypad ze znajomymi na miasto, też pozwalają, by znów mieć checi do tworzenia. “Szukam inspiracji w dziełach innych grafików. Deviantart jest przydatnym narzędziem.” 9. Brakuje Ci czegoś w dziale FanArt, jeśli tak, to czego? Baliśmy sie odpowiedzi na te pytanie, jednak wydaje sie, że wcale nie jest tak źle, jakbyśmy sie tego spodziewali! Najbardziej naszym userom brakuje przede wszystkim konkretnych, dobrych poradników. No niestety, nie jest to forum graficzne, ale sie postaramy! Oraz wiekszego “tłoku”. Jeżeli czytacie ten artykuł, a nie jesteście bywalcami FanArtu, wierzcie, że cała społeczność FA zaprasza Was z nasze szeregi! “Dobre pytanie... Osobiście chciałabym, aby dział FanArt był bardziej wyrózniony, czesto na forach graficznych jest mniej aktywnych galerii niz u nas na mpc. Wydaje mi sie ze to duża zaleta i można by bylo to rozbudować.”

34


10. Czy masz jakieś plany na przyszłość, związane z grafiką komputerową ? Za jakiś czas, branża graficzna zyska kilkoro nowych ludzi! Nie od wczoraj wiemy, że grafika otacza nas teraz ze wszystkich stron. Nawet projektant wnętrz znajdzie w niej coś, co pomoże mu w pracy. Przeważająca ilość ankietowanych chce w jakiś sposób związac z nią swoją przyszłość. Może niekoniecznie na posadzie grafika, ale i tak bardzo nas to cieszy! “Aktualnie jestem na Fototechniku (pokrewne w sumie z grafiką komputerową) w przyszłości chce na studiach dokończyć oba te kierunki, ale to jest czysta teza, fantazja, pewnie będę gdzie indziej, jednakże wiem, że póki co zostaje przy tym i w miarę możliwości nadal chętnie będę wspierał ludzi moim doświadczeniem.” Dziękujemy bardzo naszym kochanym, ankietowanych bywalcom FanArt za udzielenie odpowiedzi na nasze pytania! Mamy ogromną nadzieje, że za jakiś czas to, czego nie mogliście się doszukać w naszym dziale, zostanie łatwo dostępne, a wasza kariera i umiejetności , będą pneły się na coraz wyższy poziom! Zespół MPC Graphic Team

35

GFX Passion 1  
GFX Passion 1  
Advertisement