Page 17

17 z 40 10 CZERWCA

Jasny gwint, ale

zimno.

Co to

jest? Biegun?

Naciskam

przycisk

zegarka. Jest

5.30.

Pukam w namiot i słyszę chrzęst szronu. Mój śpiwór jest co prawda dobry, ale powinien być właściwie zasunięty, a ten kto w niego włazi powinien mieć na sobie bieliznę. Tymczasem u mnie ani jedno, ani drugie. Stąd ta przedwczesna pobudka i wychłodzenie. Udaje mi się zlokalizować przygotowaną na dziś bieliznę, którą naciągam w tempie jakby mnie gonił polarny niedźwiedź. Pomogło, ale i tak już nie zasypiam.

Trochę o tej bieliźnie bo „uratowała mi życie”.

Z początku było standardowo i cienko, bo było bardzo ciepło. Od dwóch dni jadę z podpinką, bo aż tak „bardzo ciepło” nie było. Cały czas w użyciu była cienka, motocyklowa bielizna termoaktywna. postanowiłem,

że

zmienię

zestaw,

bo

podpinka

nieco

Wczoraj wieczorem jadąc w chłodzie

mnie

krępuje.

Wypiąłem

podpinkę,

a przygotowałem bieliznę „HH”, którą mam jeszcze z czasów pływania po Antarktydzie. Jest niesamowicie ciepła, więc to ją właśnie miałem przygotowaną na dziś. Nie sądziłem tylko, że tak pośpiesznie będę ją wkładał. Około 7.00 idę się oporządzić i zrobić co tam jeszcze faceci robią z rana.

Trawnik w grubym szronie, a recepcyjny termometr

na wysokości 1,5 metra wskazuje 3 stopnie. Nieźle! Chyba ponownie wepnę podpinkę. Po namyśle jednak rezygnuję, bo do południa mam niewiele jazdy.

Lodowiec Briksdal oddalony jest

o jakieś 65 kilometrów.

Potem zjadę z gór

do fiordów i temperatura powinna wrócić do normy. Najwyżej zrobię to w trasie. Zwykłe czynności dziś zajmują mi nieco więcej czasu. Ruszyłem

około

10.00

pozdrawiając

wychodzącego

z

kuchni

chudego

młodego.

Nie

ujechałem

daleko.

Po stu metrach przód Trampka napotyka piaskową bruzdę. Miąchnęło mną w lewo, potem w prawo i w ułamek sekundy ląduję w czymś ni to w łące, ni to w uprawie zboża. Ląduję na stojąco!

Grząsko tak, że moto stoi prosto

bez trzymania. Stawiam nogę i but wpada ze 20 centymetrów. Niech to dunder świśnie i chwasty obrosną! Taki niefart

Profile for Moto-Turysta

Scandinavia by Trampek -part.1  

Autor: Janusza z Mierzęcic / Przyjaciel Portalu

Scandinavia by Trampek -part.1  

Autor: Janusza z Mierzęcic / Przyjaciel Portalu

Advertisement