Page 26

Monitor05:MP 6/26/14 11:52 AM Page 26

ilka miesięcy temu na łamach „Monitora Polonijnego“ ogłosiliśmy konkurs rysunkowy, adresowany do dzieci i młodzieży, pod hasłem „Bolek i Lolek na Słowacji“.

K

Konkurs rysunkowy

rozstrzygnięty!

Tematem prac byli bohaterowie polskich bajek filmowych, którzy niedawno obchodzili swoje 50-lecie. Pierwszy odcinek najsłynniejszej polskiej kreskówki o Bolku i Lolku zrealizowano bowiem jesienią 1963 roku. Do chwili obecnej przygody niesfornych chłopców obejrzało około miliarda ludzi w 80 krajach na całym świecie! Bolek i Lolek byli na Dzikim Zachodzie, a nawet odbyli podróż dookoła świata. W tym roku dzięki dzieciom polonijnym odwiedzili Słowację!

Do redakcji wpłynęło 17 prac konkursowych. Niektóre z nich powstały podczas warsztatów twórczych, będących częścią spotkania zielonoświątkowego, które odbyło się w Modrze-Piesku, pod okiem Gabriela Petraša.

Jury, w skład którego weszły słowackie artystki polskiego pochodzenia – Xenia Bergerová z Bratysławy, Zdenka Zaborská-Błońska z Koszyc, Stefania GajdošováSikorska również z Koszyc – oraz Stano Stehlik, grafik z Bratysławy, ogłosiło swój werdykt.

ex aequo

Karolka Baltazarovič (10 lat), Dolný Kubin

Lea Procházková (9 lat) Dunajská Lúžna ex aequo

Paťka Baltazarovič (7 lat), Dolný Kubin

26

Karol Korček (3 lata), Bratysława

Anna Maria Gleb (14 lat), Bratysława

MONITOR POLONIJNY

Monitor Polonijny 2014/07-08  
Monitor Polonijny 2014/07-08  
Advertisement