Page 1

PORTFOLIO MONIKA FALKOWSKA


MONIKA FALKOWSKA


P

2

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

DANE OSOBOWE data urodzenia: miejsce zamieszkania: tel.: email: WWW:

09.06.1985 r. Poznań 661 87 61 87 falkowska.moni@gmail.com https://falkowskamoni.wixsite.com/falkowska

WYKSZTAŁCENIE 2018-...

Politechnika Poznańska Studia magisterskie: Architektura

2012-2016

Wyższa Szkoła Techniczno-Humanistyczna KDE w Poznaniu Studia inżynierskie: Architektura

2009-2010

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu Studia podyplomowe: Aranżacja wnętrz

2007-2009

Politechnika Poznańska Studia magisterskie: Budownictwo

2004-2007

Politechnika Poznańska Studia inżynierskie: Budownictwo

DOŚWIADCZENIE 2007-...

Pracownia Projektowa arch. Zbigniewa Antczaka w Poznaniu asystent projektanta - sporządzanie dokumentacji tech. do realizowanych projektów (w tym budynków wpisanych do rejestru zabytków), - wykonywanie inwentaryzacji, - wykonywanie wizualizacji, - sporządzanie świadectw energetycznych

2007-2009

Malbud w Poznaniu inżynier budowy - nadzór nad realizacją prac na budowie, - opracowywanie dokumentów powykonawczych, - kontrola dostaw urządzeń i materiałów dla celów budowy, - kontrola bezpieczeństwa na budowie

2006

Ingenieurburo Dipl.-Ing. H. Vossing w Poznaniu asystent projektanta - staż - projektowanie organizacji ruchu w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej

UMIEJĘTNOŚCI 3

Autocad, Archicad, Artlantis, Photoshop, MS Office, Sketchup, BuildDesk, InDesign

S

K

A


P

4

O

R

T

F

O

L

I

O


M

ARCHITEKTURA

5

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

6

O

R

T

F

O

L

I

O


M

ARCHITEKTURA: Przystań nad Wartą - dyplom izynierski Budynek biurowo-hotelowy, al. Niepodelgłości, Poznań Budynek mieszkalny, ul. Kosińskiego, Poznań Dom z basenem, ul. Szantowa/Nawigacyjna, Poznań Budynek mieszkalny jednorodzinny, dwulokalowy, ul. Pułaskiego, Luboń Osiedle Ławica Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Sokoła, Poznań Budynek telewizji, al. Niepodległości, Poznań Zieleń na dziedzińcu Fundacja Mielnica, Mielnica Duża Kośció p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Antoniego, ul. Franciszkańska, Gniezno

7

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

Praca dyplomowa, inżynierska prowadzący: mgr inż. arch. K. Sikorska-Podyma

PRZYSTAŃ

O

R

T

F

O

L

I

NAD WARTĄ

UL. ESTKOWSKIEGO, POZNAŃ

Inwestycja zlokalizowana jest na Półwyspie Chwaliszewskim przy ul. Estkowskiego w Poznaniu. Na obszarze projektuje się przystań jako obiekt wolnostojący. Jest to budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, przekryty dachem stromym wykonanym jako dach „zielony”. W budynku projektuje się restauracje i wypożyczalnie kajaków. Lokalizacja obiektu pozwoliła na stworzenie miejsca służącego rekreacji i ze względu na przypisaną mu funkcję - miejsca spotkań. Zdecydowano się na kształt budynku przypominający statek, skierowany w kierunku północnym, zgodnie z ukształtowaniem Cypla. Inspiracja statkiem wiąże się z bezpośrednim sąsiedztwem rzeki.

8

O


M

9

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

10

O

R

T

F

O

L

I

O


M

11

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Szkic terenu objฤ™tego opracowaniem z widocznym pรณwyspem, na ktรณrym zaprojektowano bydynek przystani

12


M

13

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

14

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

Dzięki nietypowej, strzelistej formie, obiekt może na stałe zapisać się w pamięci oglądających. Aby wkomponować się w istniejącą zieleń, postanowiono wykonać dach „zielony” widoczny od strony ulicy Estkowskiego. W rezultacie powstał taras widokowy umożliwiający podziwianie widoków we wszystkich kierunkach. Obiekt przeznaczono na funkcję gastronomiczno - usługową. Na parterze od strony północnej zlokalizowano wypożyczalnię kajaków dostępną bezpośrednio z poziomu terenu. Najbardziej przeszkloną część budynku zajmuje sala restauracyjna dla gości. Dzięki znacznym rozmiarom stolarki okiennej można w pełni docenić atrakcyjność otoczenia.

15

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Projekt jest propozycją wykorzystania atrakcyjnej lokalizacji centrum miasta Poznania. Przedstawiony budynek dobrze wpisuje się w otaczający krajobraz, nie przesłania istniejącej, zabytkowej zabudowy, ale mimo tego zwraca na siebie uwagę. Wyglądem przypomina statek, przez co w sposób bezpośredni nawiązuje do rzeki. Jest obiektem bardzo charakterystycznym, który może utrwalić się w pamięci. Od strony zewnętrznej jak i we wnętrzu wyraźnie widać inspiracje naturą. Swoją funkcją zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu jak i miłych spotkań w gronie rodziny czy znajomych.

16


M

17

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Projektowanie obiektów specjalistycznych” prowadzący: dr inż. arch. T. Jastrząb Budynek znajduje się w ścisłym centrum Poznania, w sąsiedztwie budynku Uniwersytetu Ekonomicznego o zbliżonej wysokości. Obiekt wyraźnie zaznacza swoją obecność i jednocześnie wpisuję się w istniejącą, otaczającą go przestrzeń. Prosta forma budynku wyróżnia się niekonwencjonalnym i oryginalnym rozmieszczeniem okien, które nadają mu wyjątkowy charakter.

BUDYNEK BIUROWOHOTELOWY AL. NIEPODLEGŁOŚCI POZNAŃ

18


M

19

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

20

O

R

T

F

O

L

I

O


M

21

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

22

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

Budynek to 20-kondygnacyjny obiekt z garażem podziemnym, rozmieszczonym na dwóch poziomach. Znajdują się tu kondygnacje biurowe z częścią konferencyjną i piętra hotelowe z przestronnymi pokojami z widokiem na otaczającą okolicę, a także część rekreacyjna ze SPA i siłownią na ostatniej kondygnacji. Dla gości zapewniono również restaurację i kawiarnię na najniższych, nadziemnych kondygnacjach. Projekt zakłada zamknięcie części ulicy Powstańców Wielkopolskich i przekształcenie jej na ścieżki piesze i tereny rekereacyjne dostępne również dla użytkowników budynków sąsiednich.

23

S

K

A


P

24

O

R

T

F

O

L

I

O


M

25

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

26

O

R

T

F

O

L

I

O


M

Projekt jest propozycją wykorzystania atrakcyjnej lokalizacji centrum miasta Poznania. Budynek i tereny przyległe zaprojektowano jako atrakcyjne i nowoczesne formy architektoniczne, harmonizujące z charakterem otaczającej architektury, a jednocześnie aspirujące do rangi symbolu i wizytówki nowoczesnego miasta.

27

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

28

O

R

T

F

O

L

I

O


M

BUDYNEK MIESZKALNY UL. KOSIŃSKIEGO, POZNAŃ Projekt wykonany w Pracowni Projektowej arch. Zabigniewa Antczaka Projektowany budynek zlokalizowany jest wzdłuż ul. Kosińskiego 20. Elewacja frontowa budynku pokrywa się z frontową granicą działki jako przedłużenie zabudowy pierzejowej. W bryle wyodrębnić można 2 części: budynek frontowy oraz budynek oficyny w tylnej części działki (rzut budynku w kształcie litery L). Zjazd do jednokondygnacyjnego garażu podziemnego i wejście do budynku zaprojektowano od ul. Kosińskiego. Pochylnia zjazdowa została cofnięta w głąb działki o długość jednego samochodu, aby pojazd mógł zatrzymać się na terenie Inwestycji i nie blokował ruchu pieszego na przyległym do działki chodniku. Dzięki pochylni zapewniono również lepszą widoczność dla wyjeżdżającego z garażu kierowcy i większe bezpieczeństwo dla pieszych.

29

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

30

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

W budynku znajduje się jednokondygnacyjny garaż podziemny oraz 7 kondygnacji nadziemnych z lokalami mieszkalnymi 1, 2 i 3-pokojowymi. Obiekt zaprojektowany został do realizacji w technologii tradycyjnej z elementami żelbetowymi. Ściany murowane, stropy żelbetowe, dach skośny dla budynku frontowego i płaski dla oficyny. W budynku znajduje się jedna klatka schodowa – dwubiegowa z podestami pośrednimi i z windą obsługująca wszystkie kondygnacje.

31

O

W

S

K

A


P

32

O

R

T

F

O

L

I

O


M

33

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

z

DOM BASENEM

Obiekt zaprojektowano na działce w Kiekrzu na obrzeżach Pozna-

nia, pośród zabudowy o zbliżonych wysokościach. Budynek mieszkalny jednorodzinny wykonano w stylu modernistycznym. Bryła budynku geometryczna, bez symetrii. Lekkości nadają duże przeszklenia oraz prosta konstrukcja. Nieodłącznym elementem, wkomponowanym w budynek jest basen. Charakterystyczne nadwieszenie w części frontowej wpasowuje się w geometrię działki i urozmaica bryłę. Budynek jest obiektem dwukondygnacyjnym, bez podpiwniczenia. Wnętrza jasne i przestronne z salonem wysokim na dwie kondygnacje.

UL. SZANTOWA/ UL. NAWIGACYJNA POZNAŃ

Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Projektowanie budynków mieszkalnych” prowadzący: mgr inż. arch. M. Domagalski

34


M

35

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

36

O

R

T

F

O

L

I

O


M

37

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

Budynek zaprojektowano do zrealizowania w technologii tradycyjnej, udoskonalonej. Elewacje proste, częściowo tynkowane. Nadwieszenie od strony północnej zaakcentowano ciemnymi płytami elewacyjnymi na wysoki połysk. Elewacja południowa w całości przeszklona, odsłaniająca salon wysoki na dwie kondygnacje. Duże przestrzenie dają poczucie większej swobody i niezależności. Kuchnia, jadalnia i salon tworzą jedno, przestronne pomieszczenie. Ponadto, parter ma do zaoferowania domownikom również pomieszczenie przebieralni z wydzialoną toaletą, zapewniając wygodny dostęp do basenu. Na piętrze znajduję się duża sypialnia z garderobą oraz pokój gościnny.

38

T

F

O

L

I

O


M

39

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

BUDYNEK MIESZKALNYJEDNORODZINNY DWULOKALOWY UL. PUŁASKIEGO LUBOŃ

Projekt wykonany w Pracowni Projektowej arch. Zabigniewa Antczaka

Budynek w Luboniu jest obiektem dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. Zaprojektowany został do realizacji w technologii tradycyjnej. Frontowa część działki stanowi otwartą przestrzeń, umożliwiającą wjazd do garażu. Ogrodzenie ażurowe, cofnięte do obowiązującej linii zabudowy z furtką będącą wejściem na działkę. Wejścia do lokali mieszkalnych znajdują się od strony wschodniej. Są to dwa mieszkania dwupoziomowe, z przestronnym salonem połączonym z kuchnią oraz trzema sypialniami na piętrze.

40


M

41

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

42

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

Bryła budynku prosta, bez detalu. Eleganckie, drewniane okładziny elewacyjne współgrają z bielą tynków. Ściana przesłaniająca wejście, stanowiąca jednocześnie zadaszenie, urozmaica prostą bryłę domu. Projektowane są również przemalowania elewacji w kolorze grafitowym. Od frontu wykonano duży taras, wydłużony w stronę wschodnią.

43

A


P

44

O

R

T

F

O

L

I

O


M

45

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Podstawy projektowania urbanistycznego” prowadzący: mgr inż. arch. K. Sikorska-Podyma Podstawą opracowania dla projektowanego zespołu mieszkalno-usługowego są wytyczne z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Brama Zachodnia” w Poznaniu. Obecnie teren niezabudowany, zlokalizowany u zbiegu ulicy J.H. Dąbrowskiego i ulicy Polskiej. Od strony zachodniej znajduje się osiedle Lotników Wlkp..W sąsiedztwie występują obszary przemysłowe, mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne. Obszary obfitują w tereny zielone takie jak ogród botaniczny, ogródki działkowe, jezioro Rusałka.

46

O

R

T

F

O

L

I

O


M

Ł AW I C A

47

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Szkic terenu ul. Polska w kierunku północnym

48


M

Szkic terenu skrzyżowanie ul. Św. Wawrzyńca/ul. Polska

49

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

URBANISTYKA Układ urbanistyczny oparty został na założeniu tworzenia zwartego i otwartego zespołu urbanistycznego. Obszary mieszkalno-usługowe wytyczone zostały trzema ciągami komunikacyjnymi. Akcenty urbanistyczne na skraju projektowanego obszaru wytyczają główną oś całego założenia. Miejsca postojowe zlokalizowano na poziomie parkingu podziemnego. Jako usługi przewidziano drobne lokale handlowe dostosowane do bieżących potrzeb mieszkańców. Osiedle jest doskonale zlokalizowane - w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, a w niedalekiej odległości planowany jest również przystanek tramwajowy. 

50


M

DETAL URBANISTYCZNY - FONTANNA Elementem, który upiększa przestrzeń między budynkami jest fontanna zlokalizowana w centralnym miejscu osiedla. Zaprojektowano ją na planie trójkąta, wpisującego się w teren zieleni, który został wytyczony przez ścieżki. Jest to miejsce odpoczynku i relaksu dla mieszkańców osiedla. Całości dopełnia nowoprojektowana zieleń, która spełnia funkcję nie tylko rekreacyjną, ale stanowi również tło dla występującej zabudowy, poprawia cyrkulację powietrza, a także wyrównuje temperaturę powietrza i pełni funkcję izolacyjną.

51

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Projektowanie budynków mieszkalnych” prowadzący: mgr inż. arch. M. Domagalski  rojekt przedstawia budynek mieszkalny P wielorodzinny zlokalizowany przy ul. Sokoła w Poznaniu, na działce narożnikowej z ul. gen. St. Maczka, pośród zabudowy o zbliżonej wysokości. Bryła budynku geometryczna, w kształcie litery L. Budynek jest obiektem pięciokondygnacyjnym o wysokości 15,5 m, z podziemną halą garażową, trzyklatkowy, przekryty dachem płaskim. Układ urbanistyczny ukształtowano tak, aby stanowił barierę akustyczną oraz zapewniał dobre nasłonecznienie w każdym lokalu mieszkalnym. W tylnej części działki znajduje się teren rekreacyjny dostępny wyłącznie dla mieszkańców budynku.Wjazd na działkę od strony ul. Sokoła zapewnia pochylnia umożliwiająca wjazd na podziemny parking.

52


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

SOKOŁA BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY 53

O

W

S

K

A


P

Kondygnacja parteru została przeznaczona na lokale usługowe dostępne bezpośrednio z ulicy.Na pozostałych kondygnacjach znajdują się lokale mieszkalne. Pięciopiętrowy budynek oferuje 30 mieszkań (od kawalerek po mieszkania 4 pokojowe). Wszystkie mieszkania posiadają obszerne balkony, a na najwyższej kondygnacji zaprojektowano apartamenty z wyjściem na prywatne tarasy na dachu. Dla komfortu komunikacji mieszkańców każda klatka schodowa budynku została wyposażona w windę.

54

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

ZAGOSPODAROWANIE TERENU obrys budynku projektowanego powierzchnie utwardzone powierzchnie zielone powierzchnie drewniane wejście do budynku wjazd do grażu nieprzekraczalan linia zabudowy obowiązująca linia zabudowy

55

A


P

O

R

T

ELEWACJA ZACHODNIA

F

O

L

I

O

ELEWACJA WSCHODNIA

ELEWACJA POŁUDNIOWA

ELEWACJA PÓŁNOCNA

56


M

POZIOM -1

57

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

58

O

R

T

F

O

L

I

O


M

POZIOM 0

59

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

POZIOM +4

60

O

R

T

F

O

L

I

O


M

PRZEKRÓJ

61

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

RZUT PIĘTRA I

BUDYNEK

al. Niepodległości, Poznań Inwentaryzacja wykonana w Pracowni Projektowej arch. Zbigniewa Antczaka Budynek służył jako siedziba telewizji poznańskiej. Został wybudowany w latach 1908-1910 na podstawie projektu Franza Josepha Weissa. Gmach zbudowany w uproszczonych klasycznych formach, które zwiastowały nadchodzące art déco i modernizm, jedna z pierwszych prób wprowadzenia rodzącego się modernizmu w Poznaniu.

RZUT PODDASZA 62

T E L E WIZJI


M

RZUT PRZYZIEMIA

63

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

64

O

R

T

F

O

L

I

O


M

PRZEKRÓJ A-A

65

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

ELEWACJA ZACHODNIA

66

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

ELEWACJA PÓŁNOCNA

ELEWACJA POŁUDNIOWA

67

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

zieleń na dziedzińcu 68

O

R

T

F

O

L

I

O


M

ZIELONY DZIEDZINIEC

Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Projektowanie wiejskie, zieleni i krajobrazu” prowadzący: mgr inż. arch. kraj. A. Sobkowiak

69

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Przedmiot projektu to zagospodarowanie dziedzińca tzw. studni, otoczonego średniowysokimi budynkami. Tworzy dosyć ciemne wnętrze, dlatego ważne było dobranie odpowiednich roślin, które poradziłyby sobie w tych warunkach. Zaproponowano układ o charakterystycznych okręgach, z których wyłaniają się betonowe ławki. Elementem ocieplającym jest zastosowanie drewna, podkreślającego okręgi.

70


M

71

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

72

O

R

T

F

O

L

I

O


M

PRZEKRÓJ PRZEZ DZIEDZINIEC

73

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

74

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Planowanie przestrzenne” prowadzący: dr inż. arch. R. Graczyk Inwestycja zlokaliwoana jest w Mielnicy Dużej, niewielkiej wsi w gmienie Sulsk. Celem projektu było stworzenie atrakcyjnej i nowoczesnej formy architektonicznej kompleksu i terenów przyległych, które harmonizowałyby z otaczającą przyrodą. Jest to koncepcja o charakterze osiowym wyznaczonym przez: najważniejsze budynki kompleksu, dziedziniec powstały wewnątrz układu, łącznik oraz ścieżki prowadzące do plaży. Kompleks składa się z niezależnej przychodni, budynku głównego - oba dostępne bezpośrednio z ulicy, części rehabilitacyjnej i wypoczynkowej połączonych z budynkiem głównym szklanymi łącznikami oraz części noclegowej umożliwiającej podział na 2 turnusy. Na terenie znajduje się również stajnia z ujeżdżalnią, boisko, plac zabaw z siłownią czy pole namiotowe w pobliżu plaży. Niezabudowane i nieutwardzone fragmenty terenu zagospodarowane zostały zielenią rekreacyjną i ozdobną.

FUNDACJA MIELNICA MIELNICA DUŻA GM. SKULSK

75

S

K

A


P

O

R

T

II MIEJSCE

F

O

L

I

O

PROJEKT UZYSKAŁ W STUDENCKIM KONKURSIE ARCHITEKTONICZNO - URBANISTYCZNYM PN. „EUROPEJSKIE CENTRUM REHABILITACJI I WYPOCZYNKU IM. DOKTORA PIOTRA JANASZKA FUNDACJI MIELNICA W MIELNICY DUŻEJ NAD JEZIOREM GOPŁO W GMINIE SKULSK”

76


M

77

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

78

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

fundacja mielnica

79

K

A


P

fundacja mielnica

80

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

Wszystkie budynki zostały przekryte dachem dwuspadowym, a na elewacjach zastosowano częściowo okładziny drewniane jako elementy spójne dla całego założenia. Na dziedzińcu znajduje się łącznik, który może stanowić wyłącznie zadaszenie w ciepłe dni, natomiast zimą możliwe jest zamknięcie przestrzeni za pomocą szklanych, przesuwnych paneli i tym samym uzyskanie korytarza łączącego wszystkie budynki. Na dachach od strony południowej zastosowano panele słoneczne.

81

A


P

82

O

R

T

F

O

L

I

O


M

83

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

Projekt/inwentaryzacja wykonana w Pracowni Projektowej arch. Zabigniewa Antczaka

Kościół murowany z cegły ceramicznej, posiada dwie nawy. Nawa główna przekryta jest sklepieniem krzyżowo-żebrowym, zakończona prostą ścianą , z czteroprzęsłowym prezbiterium. Nad prezbiterium sklepienie wczesnogotyckie, w pozostałej części pseudogotyckie. Nawa boczna pięcioprzęsłowa. W elewacji zachodniej w osi nawy bocznej, usytuowana jest wieża murowana z cegły gotyckiej ze schodami ceglanymi. Dach nad nawą główną, dwuspadowy kryty dachówką karpiówkę w koronkę. Wejście główne do kościoła znajduje się w centralnym miejscu elewacji zachodniej, po jego prawej stronie jest wejście do wieży. Na połączeniu nawy z prezbiterium znajduje się wieżyczka. Od południowej strony do nawy przylega kaplica Pana Jezusa oraz okrągła wieża schodowa prowadząca na poziom więźby dachowej kaplicy oraz poziom więźby dachowej nawy głównej.

84

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

A

L

KOŚCIÓŁ P.W. WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. ANTONIEGO UL. FRANCISZKAŃSKA GNIEZNO

85

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Stan zachowania wnętrza kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Antoniego, zlokalizowanego w Gnieźnie przy ul. Franciszkańskiej 12 zdefiniowano jako średni. Zdecydowano na kompleksową interwencję konserwatorską i restauratorską. W trakcie prowadzenia prac inwentaryzacyjnych szczegółowej ocenie poddano stan zachowania wypraw tynkarskich na ścianach wewnętrznych oraz podłoża – murów ceglanych. 86


M

87

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

88

O

R

T

F

O

L

I

O


M

89

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

90

O

R

T

F

O

L

I

O


M

RÓŻNE

91

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

92

O

R

T

F

O

L

I

O


M

RÓŻNE: Siedzisko do poczekalni Szkic Projekt oświetlenia „Mój fyrtel jest tutej” Szkic Kafel Szkic Kompozycja Mondrian Piet

93

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Wzornictwo” prowadzący: mgr inż. arch. W. Zierke Przedmiotem opracowania jest projekt siedziska przeznaczonego dla pomieszczeń poczekalni. Siedzisko gwarantuje miejsce do siedzenia dla osób oczekujących np. na wizytę lekarską. Poza funkcjonalnością należało stworzyć mebel o atrakcyjnym rozwiązaniu, charakteryzujący się wysoką jakością.

SIEDZISKO do poczekalni

94

O

R

T

F

O

L

I

O


M

Siedzisko wykonano jako prostą i geometryczną bryłę, celem uzyskania nowoczesnego i wręcz sterylnego charakteru. Zastosowano miejscowe obniżenie oparcia, a siedzenie wykonano ze zróżnicowaną szerokością. Produkt cechuje przede wszystkim minimalna forma oraz maksymalna funkcjonalność. Mebel składa się z 3 segmentów o niezależnej konstrukcji.

95

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

96

O

R

T

F

O

L

I

O


M

siedzisko do poczekalni

97

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Ideą było stworzenie minimalistycznego mebla, łączącego praktyczność użytkowania z atrakcyjną formą. Ważne było również efektywne wykorzystanie przestrzeni, mając na uwadze czasami niewielkie pomieszczenia służące jako poczekalnie. Projektowane siedzisko jest wariacją na temat typowego kształtu ławki, zamkniętego w nowoczesnym designie. Prostota została postawiona na pierwszym miejscu, gdyż kojarzy się ze spokojem, kontemplacją czy ciszą - cechami charakterystycznymi dla poczekalni. Produkt ten ma też w sobie pewien rodzaj sterylności, wyrażony prostą i geometryczną formą. Konstrukcja siedziska została wykonana z drewnianych belek sosnowych o przekroju 40x40mm łączonych ze sobą na styk prosty przy użyciu kleju na bazie żywic syntetycznych. Podczas twardnienia kleju należy utrzymywać jednakową wilgotność i temperaturę drewna, aby zapobiegać pęcznieniu i skurczowi poszczególnych elementów. Należy stosować kleje systemowe do drewna zgodnie z zaleceniami producenta. Jako materiał wykończeniowy zastosowano płyty drewniane z drewna sosnowego wykończone fornirem; w wersji podstawowej w kolorze naturalnego drewna. Fornir, w zależności od życzenia Inwestora, można wykonać z różnego rodzaju gatunków drewna przedstawionych według poniższego wzornika:

98


M

99

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Szkic

technika: ołówek format: 21x29,7cm

100


M

101

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

102

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

P ROJEKT O ŚWIETLENIA Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Fizyka budowli - oświetlenie” prowadzący: dr inż. A. Nawrowski Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w ocenie lokalu, sposobu prezentacji potraw i ich smaku. Powinno spełniać dwie podstawowe funkcje – być praktyczne oraz tworzyć odpowiednią atmosferę, która będzie wprowadzać klientów w dobry nastrój. Jasne, bardziej relaksujące oświetlenie sprawia, że klienci jedzą i zamawiają mniej, ale za to są o wiele bardziej zadowoleni z jakości spożywanych dań, obsługi i ogólnej atmosfery panującej w lokalu. Wszystkie obliczenia oświetleniowe wykonano za pomocą programu DiaLux evo.

Rzut parteru

Przekrój

103

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Przedmiotem projektu oświetlenia wnętrza jest pomieszczenie kawiarni, znajdujące się w budynku centrum handlowego. Kawiarnia składa się z wydzielonej przestrzeni roboczej - przygotowalni posiłków oraz z sali konsumpcyjnej dla gości wraz ze stolikami. Dodatkowo wyposażona jest w pomieszczenie magazynowo - socjalne dostępne z przygotowalni, które pominięto w owym projekcie.

104


M

Podczas doboru poszczególnych źródeł światła, ich sposobu montażu oraz parametrów takich jak moc i sposób świecenia brano pod uwagę wymagania normowe oraz zapewnienie komfortu i klimatu świetlnego. W projekcie uzyskano odpowiednie średnie natężenia oświetlenia zgodne z normatywnymi wytycznymi. Spełnione zostały warunki oraz postawione cele dotyczące rozmieszczenia opraw, które pozwolą podczas eksploatacji zachować odpowiednie wytyczne normatywne.

105

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

„MÓJ FYRTEL JEST TUTEJ”

wyróżnienie w konkursie fotograficznym Kupiec Poznański 2014

106


M

107

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Szkic

technika: ołówek format: 70x100cm

Szkic Szkic

technika: ołówek technika: ołówek format: 70x100cm format: 70x100cm

108


M

109

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

110

O

R

T

F

O

L

I

O


M

KAFEL

Projekt wykonany w ramach przedmiotu „Sztuki plastyczne” prowadzący: dr hab. K. Schmidt-Przewoźna

111

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

O

R

T

F

O

L

I

O

Szkic

technika: ołówek format: 70x100cm

112


M

113

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

114

O

R

T

F

O

L

I

O


M

O

N

I

K

A

F

KOMPOZYCJA

A

L

K

O

W

S

Mondrian Piet Composition with Yellow, Blue and Red

115

K

A


P

116

O

R

T

F

O

L

I

O


M

WYKAZ PRZEDMIOTÓW NA KIERUNKU ARCHITEKTURA

117

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

118

O

R

T

F

O

L

I

O


M

Architektura - studia inżynierskie sem. I Matematyka Geometria wykreślna Podstawy projektowania architektonicznego Historia architektury i urbanistyki Sztuki plastyczne i techniki warsztatowe Technologia informacyjna BHP sem. II Matematyka Geometria wykreślna Podstawy projektowania architektonicznego Historia architektury i urbanistyki Materiałoznastwo Sztuki plastyczne i techniki warsztatowe Projektowanie zieleni sem. III i IV Mechanika budowli Podstawy projektowania urbanistycznego Histiria architektury i urbanistyki Budownictwo ogólne Techniki komputerowe CAD Projektowanie obiektów mieszkaniowych Projektowanie wiejskie, zieleni i krajobrazu Konstrukcje budowlane Socjologia Praktyki

119

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

120

O

R

T

F

O

L

I

O


M

Architektura - studia inżynierskie sem. V i VI Fizyka budowli Podstawy projektowania urbanistycznego Konstrukcje budowlane Instalacje budowlane Prawo budowlane Język angielski Ochrona własności intelektualnej Projektowanie obiektów mieszkaniowych Projektowanie obiektów użyteczności publicznej Seminarium dyplomowe Podstawy zarządzania Planowanie przestrzenne Podstawy budownictwa energooszczędnego Prawo ochrony zabytków Praktyki Infrastruktura techniczna w urbanistyce sem. VII Etyka zawodu architekta Podstawy konserwacji zabytków z dokumentacją Podstawy technologii betonów Język angielski Ekonomika procesu inwestycyjnego Seminarium dyplomowe

121

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

122

O

R

T

F

O

L

I

O


M

Architektura - studia magisterskie sem. I Fizyka budowli-akustyka Fizyka budowli-oświetlenie Innowatyka Ochrona dziedzictwa z konserwacją i modernizacją obiektów zabytkowych Planowanie i zarządzanie rozwojem zrównoważonym miast Praktyki biurowe Projektowanie architektoniczne miejsc pracy Projektowanie oświetlenia i akustyki Psychologia percepcji Szkolenie bhp i ppoż. Teoria i historia sztuki Teoria i zasady projektowania arch. ob. specjalistycznych Wzornictwo przemysłowe Zajęcia terenowe inwentaryzacyjne Zarządzanie kosztami inwestycji sem. II Cross-Cultural Communication Ochrona dziedzictwa z konserwacją i modernizacją obiektów zabytkowych Planowanie przestrzenne Prawo o zagosp. przestrzennym Projektowanie arch. ob. specjalistycznych Studium zagospodarowania gminy Woda w architekturze Moda Planowanie regionalne Wzornictwo przemysłowe sem. III Marketing Pracownia badawcza Przygotowanie pracy magisterskiej-konstrukcje Przygotowanie pracy magisterskiej i przygot. do egz. dypl. Seminarium dyplomowe Wykład specjalistyczny

123

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


P

124

O

R

T

F

O

L

I

O


M

Kontakt: Monika Falkowska falkowska.moni@gmail.com https://falkowskamoni.wixsite.com/falkowska 661 87 61 87

125

O

N

I

K

A

F

A

L

K

O

W

S

K

A


Profile for Monika Falkowska

Portfolio  

Portfolio  

Advertisement