Page 1

БібліоМолодь Бюлетень Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації

№1, квітень 2014 Щоквартальник

Молодіжна секція УБА – перший рік

У

областей України, але й поповнило ряди секції країнська бібліотечна асоціація новими активними членами. оголосила 2012 рік — роком молоді. Впродовж року МС УБА намагалась Дане започаткування дозволило активувати та розвиватись та діяти згідно з окресленими зацікавити молодих українських бібліотекарів. напрямками: проведено низку акцій, флеш-мобів, На цьому піднесенні й було створено спрямованих на формування позитивного іміджу Молодіжну секцію УБА (далі – МС УБА). бібліотек та бібліотекарів, популяризацію Засновниками секції стали 15 молодих книгочитання, розроблено та поширено бібліотечних фахівця з різних куточків України. соціальними мережами мотиваторів, які МС УБА – демократичне об’єднання, просувають книго тому усі питання читання тощо. МС вирішуються на УБА намагається загальних зборах. йти в ногу з часом – Таких зібрань МС свою професійну УБА у 2013 р. було діяльність, питання, п’ять – чотири що хвилюють онлайн молодь, інші конференцій та цікавинки одна у реальному бібліотечного життя режимі. Також було члени секції проведено одну систематично відео-конференцію. висвітлюють на сайті На засіданнях Cекції та у секції обирали соціальних мережах голову (перший (Facebook, голова – Віталій Vkontakte, Twitter). Миколайович Даценко, Члени МС УБА, IV Всеукраїнська конференція «Сучасна У 2014 році МС УБА з серпня – Антоніна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги», планує й надалі активно 18-21 березня 2014 р., смт. Славське Львівської області Анатоліївна Тіщенко), формувати позитивний розподіляли обов’язки імідж бібліотекаря, (секція працює у чотирьох напрямках: бібліотек, популяризувати книгочитання «Блогосфера», «PR та реклама», (всеукраїнський буккросинг «Книга в тренді», «Комунікації», «Технічна підтримка»), робота сайту «BOOK@rt», велопробіг складали план на 2013 р., визначались з бібліотеками держав Європи та ін.), працювати основними професійними заходами, в першу над постійним професійним розвитком молодих чергу тих, які організовує УБА, в яких члени фахівців (Школа молодих бібліотекарів, вебінари, секції будуть брати участь. Таким чином у відео майстер-класи, молодіжний бібліотечний 2013 р. було охоплено заходи, що проходили туризм, участь у Конгресі ІФЛА) та ін. на території України, Росії, Білорусії та Ми, члени МС УБА, вважаємо – своєю Польщі. Визначним заходом міжнародного діяльністю тільки за один рік довели, що рівня, участь у якому ініціювала МС УБА взаємодія молодих бібліотекарів у рамках разом із Секцією УБА з адвокації, став професійного молодіжного об'єднання приносить велопробіг в рамках ініціативи Cycling for величезну користь, як самим фахівцям, так і libraries. Найголовнішою власною ініціативою бібліотечної справи в цілому. МС УБА є «Літня школа молодого бібліотекаря». Проведення школи не тільки Антоніна Тіщенко, провідний бібліотекар сприяло підвищенню рівня професійного Харківської державної наукової бібліотеки розвитку для 30 молодих бібліотекарів з різних ім. В.Г. Короленка, голова Молодіжної секції УБА


Сторінка 2

БібліоМолодь №1, квітень2014

Офіційні регіональні відділення УБА у Харкові та Полтаві

Бюлетень Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації

Н

авесні 2014 року в структурі Української бібліотечної асоціації (УБА) відбулись зміни – до регіональних відділень приєднались Харківське та Полтавське відділення. Первинні організації УБА можуть об'єднуватись в регіональні відділення (філії), які в своїй діяльності керуються положеннями, що не суперечать Статуту УБА. Ці положення затверджуються Президією УБА. Відповідно до нового законодавства про громадські організації відділення УБА реєструються без статусу юридичної особи як філії Асоціації в установленому порядку. При цьому філії мають власні розрахункові рахунки і можуть приймати членів Асоціації.

Б

На сьогодні УБА має 10 відділень – самостійних юридичних осіб та два відділенняфілії. Харківське обласне відділення УБА (ХОВ УБА), установча конференція якого відбулася ще у 2011 р., наразі офіційно зареєстроване як офіційне відділення (філія) УБА. Головою ХОВ УБА обрано директора Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка В.Д. Ракитянську, а у Полтавському обласному відділенні УБА (ПОВ УБА) – заступника директора Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського Н. В. Влезько.

Бібліотекарі підкорюють журналістику

ібліотекарі з чотирьох регіонів України: Вінницької, Київської, Дніпропетровської та Харківської областей пройшли навчання в Другій Всеукраїнській школі бібліотечного журналіста (7-10 квітня 2014 року). Організатори школи — Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка (ХДНБ ім. В.Г. Короленка). Захід відвідало 11 представників публічних та вузівських бібліотек. Навчання проходило у режимі нон-стоп: вивчали різні жанри журналістики, обговорювали організаційні форми взаємодії бібліотек та ЗМІ, опановували програмні засоби для верстки періодичних видань. Теорія підкріплювалась практикою, і результатом роботи стало створення власних періодичних видань. Тренерський склад: спеціалісти бібліотечної журналістики ХДНБ ім. В.Г. Короленка, кандидати наук із соціальних комунікацій, а також випускники минулорічної Школи бібліотечного журналіста. Також в межах Школи було проведено два майстер-класи з фотожурналістики: досвідченого фотохудожника Володимира Оглобліна (враження про захід читайте статтю на сайті МС УБА) з презентацією власних фоторобіт та молодої і перспективної фотожурналістки Марини Луценко, бібліотекаря відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів ХДНБ ім. В.Г. Короленка. Школа заохотила всіх учасників до освоєння журналістської професії і дала поштовх до розвитку власних здібностей. Детальніше про Школу читайте на блозі ―Творчість і бібліотека‖. Дипломовані учасники Другої Всеукраїнської школи бібліотечного журналіста

Марія Сахарова, Бібліотекар Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова


Сторінка 3

БібліоМолодь №1, квітень 2014

Учні бібліотечної журналістики на екскурсії містом Харків

В

Вікторія Лужанчук (посередині) та члени МС УБА, учні Другої Всеукраїнської школи бібліотечного журналіста

Шановні індивідуальні члени Української бібліотечної асоціації та офіційні партнери!

Вікторія Польова, Адміністративний координатор УБА

Зустріч Молодих та Сучасних 11 квітня 2014 р. відбулася зустріч членів МС УБА та учасників програми "Сучасний бібліотекар" для обговорення спільних проектів та зміцнення організаціної спроможності Секції! Результати зустрічі читайте статтю на сайті Молодіжної секції УБА, а також на блозі учасниці секції Л. Мороз. Автор: Вірстюк М.М.

Повідомляємо, що рішенням Президії УБА на 2014 рік встановлено новий розмір добровільних пожертвувань: - для індивідуальних членів УБА він становить від 50 гривень на рік; - для індивідуальних членів-студентів — від 25 гривень на рік; - для офіційних партнерів УБА — від 500 гривень на рік. Членський квиток діє до кінця поточного року, то ж не зволікайте і приймайте участь у цікавих та різноманітних заходах УБА та МС УБА.

Сприйняттю цікавої розповіді, яка включала інформацію про історію та архітектуру міста, сприяла комфортна весняна погода. Відбулась прогулянка вздовж річок Лопань та Харків, по мосту закоханих та Університетській гірці, традиційне відвідування Успенського собору, Благовіщенського катедрального собору та Покровської церкви, Будинку вчених, який є одним з найгарніших історичних будинків з меблями та оздобленням початку ХХ сторіття. На жаль, центральну площу Харкова не вдалося відвідати через нестабільну політичну ситуацію в місті. Але це не відобразилось на якості екскурсії та настрою гостей міста. Двогодинна освітня прогулянка залишила лише позитивні враження. Учні Школи бібліотечного журналіста, члени молодіжної секції УБА вдячні організаторам Школи бібліотечного журналіста за теплий прийом у Харкові та надзвичайно цікаву екскурсію містом.

Бюлетень Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації

перший день занять Всеукраїнської школи бібліотечного журналіста, яка проводитиметься з 7 до 10 квітня 2014 року в Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка, іногородні учасники заходу мали змогу познайомитись з містом Харків. Екскурсію провела співробітник Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка Вікторія Лужанчук.


Сторінка 4

БібліоМолодь №1, квітень 2014

Девіз УБА 2014 року «Бібліотек@ - територія єдності»

Бюлетень Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації

У

березні 2014 р. Президія УБА оголосила конкурс на девіз УБА 2014 р. Всього на конкурс було подано 148 пропозицій від державних, обласних, районних, юнацьких і дитячих, університетських, спеціальних, шкільних бібліотек з різних куточків України та користувачів цих бібліотек. Було проведено 2 раунди голосування за девіз УБА 2014 р. Найбільшу кількість голосів набрав девіз «Бібліотек@ - територія єдності», ідея якого належить Ганні Прохоровій (Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка) та Президенту УБА Ірині Шевченко. Вітаємо авторів та всю бібліотечну громаду з новим девізом! Заохочуємо всіх використовувати цей девіз у зв`язках з громадськістю, рекламно-інформаційній та адвокаційній діяльності бібліотек! Засновник, редакція: Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації. Редакція: Польова В. О., Сахарова М. П., Тіщенко А. А. Контакти редакції: +38050 637-98-169 nifertiti0587@gmail.com

© Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації, 2014 Розповсюджується безкоштовно. Використання у будь-якій формі матеріалів, що опубліковані в бюлетені, узгоджуються з редакцією. Посилання на видання обов’язкове.

Переможці конкурсу буктрейлерів «Читаємо з Клубом Сімейного Дозвілля»

У

країнська бібліотечна асоціація разом з офіційним партнером УБА – видавництвом «Клуб Сімейного Дозвілля» оголосила в січні 2014 р. конкурс бібліотечних буктрейлерів «Читаємо з Клубом Сімейного Дозвілля». На конкурс було подано 76 буктрейлерів. За результатами конкурсу було відзначено десять кращих буктрейлерів, автори яких отримали подарунки від організаторів. Головний приз – медіарідер. Отже, переможцями цього конкурсу стали: 1 місце - Ліга непарних шкарпеток (автор книги Галина Вдовиченко), Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки; 2 місце - Ліга непарних шкарпеток (автор книги Галина Вдовиченко), Львівська обласна бібліотека для дітей; 3 місце - Необдумана Міловиця (автор книги Зінаїда Луценко), Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара; 4. Необдумана Міловиця (автор книги Зінаїда

Луценко), Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара; 5. Грішниця (автор книги Олена Печорна), Стрийська міська Централізована бібліотечна система; 6. Тіло ТМ (автор книги Вікторія Гранецька), Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара; 7. Мадлен. Пропавшая дочь (автор книги Кейт МакКанн) та Когда ты рядом (автор книги Світлана Талан), Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара; 8. Изгнание ангелов (автор книги Жиль Легардинье), Бібліотека-філіал №8 ЦБС для дорослих, місто Миколаїв; 9. Все про природу (автор книги Саймонс Рут), Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна; 10. Кровна мста (автор книги Ярослав Яріш), Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. Серед переможців є і члени Молодіжної секції УБА! Вітаємо!

Profile for Молодіжна секція УБА

BiblioMolod #1_2014  

№1, квітень 2014 Щоквартальне видання Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації - бюлетень "БібліоМолодь".

BiblioMolod #1_2014  

№1, квітень 2014 Щоквартальне видання Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації - бюлетень "БібліоМолодь".

Profile for molod.uba
Advertisement