Page 1

Mėnesinis

Objektyvių Kasdieninių

Apkalbų

Surinkėjas

2008 lapkričio mėn., Nr.2

ŠIAME NUMERYJE: Ką daryti, kai turi daug problemų? Kok ia arbata gardžiausia?

Badmintonas Sereikiškių parke? Kas

geriausi Jundų draugai?

Kas gaus pr izų?

O šis numeris... O.... Jame rasi dvigubą interviu su mėnesio Inkognito. Vieną – labai labai šviežią ir kitą – pasiskolintą iš senojo Moko. Jį papildys puiki nuotrauka, kaip pasakojama, daryta B. P. apsilankymo Palangoje metu. Nežinome, kiek čia yra tiesos – pažiūrėk ir įvertink pats. Ar pavyko atspėti, kas davė interviu pirmajam Moko numeriui? Taip taip, tai kandidatė į vyr. sk. Laima. Pušku – Monika pelnytai gauna prizą už tai, kad pirmoji atsiuntė teisingą atsakymą. Dvi visiškai naujos rubrikos – „Ekspertų kampelis“ ir „Iš kito kambario“. Ekspertai (tokiu ir Tu gali tapti) šiame numeryje dalinasi savo pastebėjimais apie arbatą. Kaimynai, gyvenantys „kitame kambaryje“ – tai broliai ir sesės, nepriklausantys mūsų tuntui. Ką jie ten pasakoja? Redakcija nematė, negirdėjo. Skaityk patsai ir sužinosi.

Kas dar, kas dar... Viena sesė pasidalino su mumis savo problema. Nusprendusios, kad ne ji viena kas dieną susiduria su įvairaus dydžio problemytėmis ir bėdomis, sukūrėme dar vieną skyrelį. Kokį? Ogi „Išgelbėk draugą“. Įrodykime, kad sprendžiame bėdas taip pat greitai, kaip ir jas sukeliame :)

Desertui – Tuntadienio staigmena. Ji atsiras ir skautatinkly, bet prenumeratoriams,

ČIA GALI BŪTI JŪSŲ REKLAMA.

kupinų laiškų su tuntiečių eilėmis, skelbimais ir kitokiais pasiūlymais! Jei tik turi stalčiuje paslėptos savo kūrybos, arba norėtum rašyti straipsnius, piešti komiksus, reklamuotis arba kaip nors kitaip prisidėti prie mūsų visų mėnraščio – rašyk! Gal ne iš karto, bet beveik greitai sureaguosim arba net išpildysim visus Tavo norus ir idėjas.

Kaina: 4x17 s kydeli s - 1 dovana; pirmamepus lapyje - dvi dovanos; visas pus lapis - 3 dovanos, pi rmas is puslapi s - 6 dovanos.

Prieš Tavo akis – jau antrasis Moko numeris. Kaip smagu buvo sulaukti džiaugsmo

kaip priklauso, visur pirmenybė. Staigmena dviguba. Viena Moko puslapiuose, kita prisegta kartu su laikraščiu guli Tavo el. pašto dėžutėje. Dėl tos kitos, tai prašome ją įvertinti ir sakyt/rašyt mums: sąmonė ar nesąmonė čia ir ar reikia daugiau tokio daikto.

Smagaus skaitymo ir su Tuntadieniu!

„Mokas“ – mėnesinis Kernavės tunto laikraštis, leidžiamas su vidutiniškai penkių metų pertraukomis. Dabar išeis kiekvieno mėnesio 20 dieną. Numerį rengė: Jorė Astrauskaitė, Milda Kasperavičiūtė ir Gerda Kvedaraitė. Kalbą taiso Monika Merkytė. Visais reikalais rašyk moko.laikrasciui@gmail.com Autorinių teisių nesaugom, jei pažeidžiam kitų, tai tik netyčia.


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

MĖNESIO INTERVIU

Ar gerai pažįsti savo tunto narius? Kas mėnesį šioje rubrikoje rasi po interviu su vienu iš tavo brolių ar sesių. Atspėk pašnekovo tapatybę, rašyk Mokui ir laimėk puikų prizą! Trumpai apie šio mėnesio inkognito: Turbūt daugiausiai interviu „Mokui“ davęs tuntietis. Šis – jau trečiasis. Ilgai apie šio mėnesio inkognito: K: Ką dabar veiki gyvenime? A: Dabar gyvenime labai myliu, džiaugiuosi, esu laimingas. K: Kas tau dabar svarbiausia? A: Dabar man svarbiausios dvi mano moterys :) K: Tu dirbi ar mokaisi? A: Dirbu ir mokausi "gyvenimiškame" universitete. K: Kur būni? A: Darbe, mieste, namie, gamtoje, kartą per mėnesį "Taške". K: Kokios muzikos klausai? A: Patinka labai įvairi muzika, bet šiuo metu daug klausausi lopšinių ir dukros dainų. K: Kokie mėgstamiausi tavo saldainiai? A: Nesu didelis saldainių mylėtojas, bet jei norėtumėte padovanoti, tai pirkite "Toffifee". K: Ką prisimeni apie savo pirmąjį vadovą? A: Subtilus momentas yra tas, kad nežinau, kurį žmogų vadinti savo pirmuoju vadovu. Gal trumpai papasakosiu apie tą, kuris, mano manymu, buvo iš tiesų pirmasis. Tuomet jis buvo su ilgais plaukais, akiniais, labai juokingai kabančiais ant nosies ir kalbėjo greitakalbe. Kaip tada, taip ir dabar jis absoliučiai išprotėjęs, patrakęs, įdomus, su nerealiu humoro jausmu ir viską, ką pradėjo, pabaigia iki galo :) 2


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

K: AAr senai priklausai Kernavės tuntui? A: Čia požiūrio klausimas. Bendram žmonijos istorijos kontekste, tai neseniai :) O šiaip tai nuo pat šio tunto atsiradimo pradžios. K: Ar tavo svajonės pildosi? A: 100 % pildosi ir dėl to labai esu dėkingas Dievui, likimui, draugams, atsitiktinumams. K: Ar atpigs duona? A: Tikrai nemanau. Ji gali tik brangti, bet nebijokim kylančių kainų, bijokim nedidelio atlyginimo. K: Kokia spalva apibūdintum savo nuotaiką? A: Labai norint, tą pačią nuotaiką galima apibūdinti skirtingomis spalvomis. Tegul šį kartą bus oranžinė.

3


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

O dabar – archyvas. Apie ką šis brolis pasakojo ankstesniame interviu?

4


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

PENKTASIS PUSLAPIS Pat. sk. Akvilę džiugina: Miegas; Jundos ir kiti; arbata; maistas; žmonės; Kernavė; SKAUTAVIMAS; kelionės; šypsenos; fotografavimas; tobulėjimas; pasaulis; šventės; tušonkė, pienas ir pomidorai pusryčiams; muzika; dangus; Lietuva; šokiai; Jorės šizos (kelia nuotaiką); ruduo; pavasaris; vėjai galvoje; galimybės.

SKELBIMŲ LENTA Ka žk ą myli, bet nedrįsti išsipas akoti? Iešk ai susira šinėjimo draugo? Trūk sta dėme sio? O gal tiesiog labai ieškai kokio nors daikto... Priimam visokio plauko skelbimus ! Ra šyk į mo ko.laikras ciui@gmail.com ir me s būtinai įdėsime tavo skelbimą į šią s kiltį.

TUNTADIENIS! Jau klauseisi? Šį mėnesį viena iš tuntadienio staigmenų – radijo laida. Jauti, kad Tavyje slypi neišnaudotas radijo didžėjaus (-ės) talentas? Tu dar tapsi žvaigžde! Tik nesislėpk ir šauk, rėk mums apie savo tobulumą. O mes jau pasirūpinsime, kad Tavasis talentas sutilptų į radijo formatą ;) O gal turi minčių, kitai tuntadienio akcijai atrakcijai? Jamam visas smagias mintis!

GARBĖS LENTA Jie užsiprenumeravo pirmieji: 1. 2. 3. 4. 5.

Stadium‘as (Kęstutis) Vytautas Zulonas Augis Virginija rududu (Ei, koks Tavo tikras vardas?!)

„Moko“ redakcija šiems penkiems sparčiausiems tuntiečiams dovanoja po prizą siurprizą! Po kelių dienų ieškokit dovanų skautų centre.

Ieškau partnerio žaisti badmintoną Sereikiškių parke. Kernavė - žostkai gerai. pasiilgau. ežys. Jaunas, žavus, atletiškas, vos trisdešimtus metus žengti pradėjęs vyriškis ieško šeimininkės. Vyriškis švarus, savarankiškas, reikalus atlieka į dėžutę. Naktimis neloja. Dresuotas. Moka daug komandų (sedėti, gulėti, apsimesti negyvu, balsas, lakti). Daug vedžioti nereikia - pats mokas pasivaikščioti ir paryčiais rasti kelią namo. Reikalauja daug meilės ir šilumos. Bet kam priglaudusiam šį vyriški žadame nuostabų ir ištikimą draugą visam gyvenimui. Susidomėjusius kreiptis į Moko redakciją. Esu lietuviškas beržas su plieno dalgiu ant peties. Jei tu – rymanti rudenio arimuose ramunėlė, padūmokime kartu. Tavo Beržas.

Redakcija priima įvairiausio plauko reklamą ir užsakomuosius straipsnius, mainais į juos imdama dovanas. Ne sau, prizams. Reklama kainuoja 1 dovaną (jei pirmame puslapyje – dvi), o užsakomieji straipsniai – tris dovanas ir, atitinkamai, jei pirmame puslapyje, tai visas šešias dovanas.

5


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

Mėnesio aktualijos Svarbios datos:

Žvilgsnis į ateitį:

Lapkričio 22 d. 14:00 – 16:00 val Mokytojų namų kiemelyje Betliejaus Taikos ugnies akcijos koncertas.

2009 metų nebus. Bus tik dvidešimttuntieji metai.

Lapkričio 29 -30 d. Žiemužis Gruodžio 6 d. – atranka į dainų dainelę. Gruodžio 20 d. – Tunto kalėdinis vakaras.

Draugiško spam‘o akcija: Jei ja u ska itai šį, net a ntrąj į Moko nume rį, būk malonus ir paskat ink savo brolius be i seses daryt i tą pat į. Siųsk j iems M oką, a rba siųsk mums jų e l. pašto a dresus ir mes įt rauks im juos pre nume ratorių sąrašan.

BROLIS VYGIS SKELBIA KONKURSĄ! „Norėjau paklaust, ar yra Kernavės tunte, bent vienas brolis ar sesė, kuris galėtų išvardinti visus Kernavės tuntininkus (pamečiui ir paeiliui, nuo pirmo iki paskutinio/dabartinio Kernavės tunto tuntininko).“ Kas priimsite Vygio iššūkį? Rašykite atsakymus Mokui (moko.laikrasciui@gmail.com) , o mes visus jūsų atsakymus sukaupsim krūvon ir išrinkti teisingiausią atsakymą atiduosime klausimo autoriui :)

Ar žinai, kas tavo turtininkės pavaduotojas?

Jo balsas kaip radijo diktoriaus Rikiuotėn vėl sušaukia mus, Lai skamba fan‘farai, rageliai Pristatome Bacą štai jums!

6


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

Žvagždės primena, žada ir pranašauja: Vilkiuk ėms: Saldainiai- ne maistas, čips ai- ne daržovės. Vilkiukams: Kalėdų senis jau ruošia ang lių maišą. Skautėms: Vadovas irgi žmogus. Vad ovės taip pat. Skautams: Žvaigždės primena, kad skaučių sueigos vyksta antradieniais, penktą valand ą. Pricėms: Mokslo šaknys karčios, o Kalėdos greitai. Pricams: Bars bars motulė, bars bars tėvelis ir Ulkė neužtars. Suaug usiems skautyb ėje: Aplankys mūzos. Bet įleisdami pažiūrėkite pr o rakto skylutę. Mūz os didelės neb ūna. Dažniausiai vilkiuko dyd žio. Vadovams: Nesikeikit. Juk Kalėdos. „Žiemą gerai, žiemą būna Kalėdos...“ Vyčiams: Redakcija nieko nežino. Vyr. skautėms: Redakcija nutyli.

TUNTADIENIS

Norėjot archyvo? Štai archyvas! Skelbiame akciją atrakciją. Keliauk į skautai.lt, ieškok tuntadienio skelbimo ir komentaruose rašyk, ką atpažįsti. Ar pavyks visiems drauge atpažinti visus nuotraukoje besišypsančius veidus? 7


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

IŠ KITO KAMBARIO Ką apie mūsų tuntą mano kiti skautai? 1. Ką žinai apie Kernavės tuntą? 2. Ko norėtumei jam palinkėti 20 – ojo gimtadienio proga? 3. Su kokiomis kojinėmis tu šiandien?

1. Apie Kernavės tuntą žinau tai, kad jis priklauso Vilniaus kraštui; turiu ten nemažai savo pažįstamų brolių ir sesių skautų.

1. Tai yra tuntas, į kurio organizuojamą žiemužį šiais metais negalėsiu atvykti dėl dviejų spektaklių tą dieną, nors labai labai norėjau ir reikėjo.

2. Norėčiau palinkėti drąsos.

2. Norėčiau Kernavės tuntui palinkėti.. gyvuoti dar daug metų ir džiaugtis gyvenimu skautavimo dvasia!

3. Aš šiandien su savo kojinėm.

3. Ilgom žaliom vilnonėm iš vilniaus skautų centro kaimynystės. Sk. Vytis Adas iš Marijampolės krašto

Pat. sk. Titas iš Telšių krašto

IŠGELBĖK DRAUGĄ Dažnai susiduriame su bėdomis, kurių negalime išspręsti be draugų pagalbos. Todėl kviečiame Jus pasibėdavoti bei padėti savo broliams ir sesėms skyrelyje „Išgelbėk draugą“. Į mus kreipėsi sesė: „Miela protingoji redakcija, Aš žinau, ką reikia daryti, kai būna viena problemytė – negalvoti apie ją. Bet ką daryti, kai užpuola daug visokių problemų ir šiaip nesąmonių? Juk negali būti toks abejingas, kad visas jas ignoruotum.“ Jei žinai, kaip išspręsti šią bėdą, rašyk redakcijai laišką. Geriausi patarimai gaus prizų. Jei manai, kad čia menka bėda, pasidalink savąja ir mes padėsime tau ją išspręsti! 8


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

EKSPERTAI PATARIA Į Lietuvą pamažu artėjant žiemai, Moko redakcija klausia ekspertų nuomonės apie arbatą. 1. Kokia gardžiausia arbata? 2. Kokią įdomiausią arbatą esi pasigaminęs iš ekologiškų produktų? 3. Kokius tris netradicinius arbatos panaudojimo būdus žinai?

1. Žalia su jazminaičiais. 2. Gamtoje prie laužo įvairių žolelių ( mėlynės, avietės, ir dar ten visko po truputį :) 3. Dažniausiai tradiciniu būdu vartoju ją. Sušilt kojas, išsivalyti dantis, nusipraust veidą.

1. Gardžiausia arbata šiai dienai - kažkas su mėtom; 2. Mau. Nieko įdomaus dar nesu gaminusi - čiobreliai, žemuogės - paprasta viskas :) 3. Galima vietoj veido toniko naudoti. Ka nd . į v y r. sk. La im a

Sk . Vy t is M ikis

1. Žalia su ženšeniu ir citrina, bei "Mažasis Buda" (neatsimenu sudėties) 2. Gal ji neįdomiausia, bet tikrai skani. Melisos bei mėtos lapeliai iš močiutės daržo, tarkuota imbiero šaknis iš maximos ir truputis citrinos sulčių (citrinos iš IKI), viską patinkančiomis proporcijomis meti į puodelį ar arbatinuką ir užpili karštu, beveik verdančiu, vandeniu. 3. Arbatą galima naudoti kaip puikią, veidą gaivinančią priemonę, arbata labai skaniai kvepia, todėl gražiai sukomponavus stiklinėje vazoje galima naudoti kaip kvepiančią namų dekoraciją, taipogi arbata labai tinka, tiksliau panaudoti arbatžolių maišeliai su virvelėmis, žaidimui "kas taiklesnis". Pa t . sk. M a rt y na

9


Kernavės tunto laikraštis „MOKAS“ 2008 metų lapkritis

Jundų draugovės skautės prisistato:

Kas vienija jūsų draugovę? Jundų draugovę vienija bendras tikslas – su kasdienybe ir buitimi kovojame humoru. Taip pat mus vienija tai, jog visos esame aktyvios ir norime kuo daugiau nuveikti skautiškame gyvenime. Draugystė – vienas iš faktorių, kuris mus laiko kartu. Kokios jūsų draugovės tradicijos? Turime keletą mažų tradicijų, bet jas sužino tik Jundos ... ;) Ką veikia ir ko mokosi draugovė? Siekiame tobulėti. Ne tik imti, bet ir duoti. Kas geriausi jūsų draugai? Jūs! Ko Kernavės tuntui trūksta iki tobulybės? Daugiau vyrukų, nes visom neužtenka! ;D Geriausias metų renginys Be abejo, mūsų rengiamas būsimas Kalėdinis vakaras!

IKI 20 –tosios KERNAVĖS TUNTO STOVYKLOS LIKO... 8 mėnesiai ir 5 dienos!

10

Moko laikraštis nr. 2  

Antras Moko laikraščio numeris