Page 1

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Szpachle

Podkłady

Lakiery i utwardzacze

Rozcieńczalniki i zmywacze

Uszczelniacze i taśmy dwustr.

Ochrona i wygłuszenie

Materiały ścierne i polerskie

Systemy maskujące

Ochrona lakiernika

2013

Różne art. lakiernicze

Systemy mieszalnikowe

Wyposażenie warsztatowe


Części karoseryjne BLIC

Pokrywy silników, błotniki, zderzaki i ich wzmocnienia, pasy przednie, atrapy, lusterka, progi, klamki, miski olejowe, zbiorniki paliwa

Oświetlenie

Pozostałe elementy karoserii Nadkola, osłony, spinki, podnośniki szyb, sprężyny gazowe

Szeroki asortyment, gwarancja jakości, dostępność, konkurencyjne ceny


Spis treści

Szpachle.................................................................................... 4 – 6

Podkłady.................................................................................... 7 – 9

Lakiery i utwardzacze............................................................ 10 – 13

Rozcieńczalniki i zmywacze................................................... 14 – 16

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

0

3

Uszczelniacze i taśmy dwustronne............................................... 17

Ochrona i wygłuszenie........................................................... 18 – 20

Materiały ścierne i polerskie.................................................. 21 – 29

Systemy maskujące............................................................... 30 – 31

Ochrona lakiernika................................................................. 32 – 34

Różne artykuły lakiernicze...................................................... 35 – 38

Systemy mieszalnikowe................................................................. 39

Wyposażenie warsztatu......................................................... 40 – 66


Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

1

4

Szpachle

Szpachla uniwersalna – 1,5 kg Indeks:

18 380 811

Producent: Sherwin Williams To produkt o wszechstronnym zastosowaniu, bardzo łatwej obróbce i prostym nakładaniu. Cechuje go bardzo dobra przyczepność i elastyczność.

Szpachla uniwersalna wypełniająca żółta – 1,8 kg Indeks:

0RS001-1.8KG

Producent: ProfiRS Uniwersalna szpachla wypełniająca. Charakteryzuje się dobrymi właściwościami modelowania w grubych jak i cienkich warstwach oraz łatwą obróbką. Do wypełniania nierówności na powierzchniach stalowych i poliestrowo-szklanych.

Szpachla wypełniająca antykorozyjna – 1,8 kg Indeks:

0RS002-1.8KG

Producent: ProfiRS Szpachla wypełniająca antykorozyjna. Charakteryzuje się dobrymi właściwościami modelowania oraz łatwą obróbką. Ze względu na właściwości antykorozyjne, szpachla może być nakładana bezpośrednio na niezagruntowane powierzchnie stalowe, co znacznie skraca czas oraz obniża koszt naprawy. Do wypełniania nierówności na powierzchniach stalowych i aluminiowych bez konieczności stosowania gruntu antykorozyjnego.

Szpachla wykończeniowa drobnoziarnista żółta – 1,8 kg Indeks:

0RS003-1.8KG

Producent: ProfiRS Drobnoziarnista szpachla wykończeniowa. Charakteryzuje się szczególną łatwością modelowania w cienkich warstwach i łatwością obróbki. Służy do wykończenia powierzchni uprzednio naprawianych szpachlami wypełniającymi, jak również do usuwania niedużych wgnieceń i uszkodzeń powłoki lakierowej. 0RS003-1.8KG; 0RS003-1KG; 0RS003-0.5KG

Szpachla wypełniająca lekka żółta – 1 L Indeks:

0RS004-1L

Producent: ProfiRS Szpachla poliestrowa wypełniająca, zawiera mikrogranulki szklane, które charakteryzują się bardzo niskim ciężarem właściwym. Niezwykle podatna na szlifowanie nawet po trzech dniach od nałożenia. Szpachla ta jest lżejsza o 35% od uniwersalnych szpachli wypełniających. Szczególnie zalecana do naprawy dużych powierzchni, np. dach, drzwi, pokrywa bagażnika. Do karoserii samochodów osobowych i ciężarowych, nadwodnych elementów łodzi.

Szpachla wypełniająca superlekka beżowa – 1 L Indeks:

0RS005-1L

Producent: ProfiRS Super lekka szpachla poliestrowa, charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoży stalowych, aluminiowych, ocynkowanych, do drewna i laminatów poliestrowych. Miękka i łatwa w obróbce, lżejsza o 45% od uniwersalnych szpachli wypełniających. Szczególnie zalecana do naprawy dużych powierzchni, np. dach, drzwi, pokrywa bagażnika, do karoserii samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów i pojazdów szynowych.


Szpachle Szpachla z włóknem szklanym superlekka żółta – 1 L 0RS006-1L

Producent: ProfiRS Super lekka szpachla z włóknem szklanym. Charakteryzuje się kremową konsystencją, która pozwala na łatwe modelowania w warstwach 2 - 4 mm i szlifowanie wysokimi granulacjami materiałów ściernych. Możliwość stosowania wyższych granulacji materiałów ściernych (szlif zgrubny P120 - P150) oraz dostosowana twardość szpachli do powłok lakierowych eliminuje tworzenie się przejść pomiędzy szpachlą a naprawianą powierzchnią.Do wypełniania nierówności na powierzchniach stalowych, aluminiowych, ocynkowanych i poliestrowo-szklanych.

Szpachla wypełniająca z włóknem szklanym zielona – 1 kg Indeks:

0RS007-1KG

Producent: ProfiRS Szpachla z włóknem szklanym. Charakteryzuje się szczególną łatwością modelowania i szlifowania wysokimi granulacjami materiałów ściernych. Możliwość stosowania wyższych granulacji materiałów ściernych (szlif zgrubny P120 - P150) oraz dostosowana twardość szpachli do powłok lakierowych eliminuje tworzenie się przejść pomiędzy szpachlą, a naprawianą powierzchnią. Dzięki temu szpachlę można stosować również bezpośrednio pod podkład wypełniający. Do wypełniania nierówności na powierzchniach stalowych, aluminiowych i poliestrowo-szklanych. Występuje w pojemnościach: 0RS007-1.8KG; 0RS007-1KG; 0RS007-0.5KG.

5

Szpachla uniwersalna do tworzyw sztucznych grafitowa – 500 g Indeks:

0RS008-0.5KG

Producent: ProfiRS Szpachla wykończeniowa do elementów z tworzyw sztucznych, twardego PCV, ABS. Bardzo elastyczna, łatwa w obróbce, szczególnie zalecana w miejscach łączeń, spawanych oraz klejonych. Doskonała tiksotropia umożliwia jednolite szpachlowanie wykończeniowe drobnych nierówności na pionowych powierzchniach. Dokładnie dobrane składniki wypełniaczy zmniejszają efekt sprężynowania podczas obróbki, w ten sposób możliwe jest gładkie przejście od podłoża do miejsca szpachlowanego.

Szpachla wypełniająca z wypełnieniem aluminiowym – 1,8 kg Indeks:

0RS009-1.8KG

Producent: ProfiRS Charakteryzuje się szczególną łatwością modelowania . Szpachla posiada wysoką odpornością na podwyższoną temperaturę i obciążenia mechaniczne. Możliwość stosowania wysokich granulacji materiałów ściernych (szlif zgrubny P150) oraz dostosowana twardość szpachli do powłok lakierowych eliminuje tworzenie się przejść pomiędzy szpachlą a naprawianą powierzchnią. Do wypełniania nierówności na powierzchniach stalowych narażonych na podwyższoną temperaturę oraz obciążenia mechaniczne (np. drgania).

Szpachla natryskowa wykończeniowa – 1,2 kg Indeks:

0RS010-1.2KG

Producent: ProfiRS Dwukomponentowa szpachla natryskowa wypełniająca wysoki stopień rozlewności i dobre właściwości wypełniające pozwalają na łatwe wypełnienie zarówno małych jak i głębokich nierówności (porów i śladów po szlifowaniu) na dużych powierzchniach. Łatwa w obróbce szlifierskiej, wykazuje doskonałą przyczepność do tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym, metalu, drewna, elementów zabezpieczonych gruntami antykorozyjnymi, laminatów poliestrowych i twardego tworzywa sztucznego.

Szpachlówka czarna z włóknem węglowym – 1 L Indeks:

0RS011-1L

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

1

Producent: ProfiRS Wysokiej jakości szpachlówka poliestrowa wzmocniona włóknem węglowym do napraw samochodowych. Polecana do wypełniania dużych wgnieceń i otworów w pojazdach, przyczepach i naczepach. Wykazuje:doskonałą przyczepność do metali; twardość i dobrą elastyczność; bardzo krótki czas utwardzania; bardzo dobre właściwości ścierne.


1

Szpachle

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Zestaw naprawczy do laminowania – 250 g Indeks:

0RS012-0.25KG

Producent: ProfiRS Przeznaczony jest do wypełniania dużych ubytków materiału, perforacji powierzchni metalowych oraz do wzmacniania miejsc osłabionych korozją. W skład zestawu wchodzi żywica poliestrowa wraz z utwardzaczem oraz tkaniną z włókna szklanego.

Szpachla uniwersalna – 1,8 kg Indeks:

1101-07-0001E

Producent: 4max To produkt o wszechstronnym zastosowaniu, bardzo łatwej obróbce i prostym nakładaniu. Cechuje ją bardzo dobra przyczepność i elastyczność. Nadaje się na wszystkie rodzaje podłoża stal, ocynk i aluminium.

Szpachlówka uniwersalna Super MULTI – 1,8 kg Indeks:

1101-07-0004E

6

Producent: 4max Wysokiej jakości dwu-komponentowa poliestrowa szpachlówka uniwersalna. Polecana jest do napraw niewielkich powierzchni oraz końcowego wyrównania rys i wgłębień przed nałożeniem podkładów.

Szpachla wykończeniowa – 1,8 kg Indeks:

1101-01-0002E

Producent: 4max Do stosowania jako ostatnia warstwa nawierzchniowa. Otrzymana powierzchnia jest gładka, pozbawiona drobnych nierówności mogących pojawiać się przy nakładaniu wcześniejszych warstw szpachli.

Szpachla z włóknem szklanym – 1,8 kg Indeks:

1101-02-0003E

Producent: 4max Włókna te są specjalnie obrobione chemicznie i mielone do odpowiedniej wielkości, aby zapewnić elastyczność i twardość. Szpachlówka ta polecana jest do łatania dziur, uzupełniania większych ubytków , przerdzewień oraz do wzmacniania osłabionych elementów głównie w karoseriach samochodowych.

Szpachlówka natryskowa – 1 L Indeks:

1101-05-0004E

Producent: 4max Posiada bardzo dobre własności izolujące pomiędzy szpachlówkami poliestrowymi a podkładami akrylowymi. Zabezpiecza przed szkodliwym wpływem przedozowania lub zastosowania zbyt małej ilości utwardzacza w szpachlówkach naniesionych wcześniej.

Szpachlówka z aluminium – 1,8 kg Indeks:

1101-07-0002E

Producent: 4max Dzięki zastosowaniu unikalnego procesu technologicznego z wykorzystaniem pyłu aluminiowego, posiada bardzo dobrą przewodność ciepła, dobra przyczepność do metalu i nadzwyczajna elastyczność. Produkt jest polecany na powierzchnie narażone na wibracje.


Podkłady

2

Podkład wypełniający HP VOC – 3,5 L 108 0610M

Producent: Sherwin Williams Dobrze wypełniający podkład. Zapewnia dobrą rozlewność i doskonałe pokrycie gruntowanej powierzchni .Bardzo szybko utwardza się (20min w teperaturze 20 °C) i doskonale szlifuje. Występuje w trzech kolorach: białym ,czarnym i szarym, z których możemy uzyskać różne odcienie szarości. Występuje w kolorach: 108 0620G – kolor biały; 108 0610M – kolor szary; 108 0600G -kolor czarny. Proporcje mieszania 2:1:2 z utwardzaczem 120 1080G i rozcieńczalnikiem 150 1615G.

Podkład wypełniający HS 314 VOC – 3 L Indeks:

107 0314 P

Producent: Sherwin Williams Bardzo dobrze wypełniający podkład .Zapewnia dobra rozlewność i doskonałe pokrycie gruntowanej powierzchni. Szybko utwardza się i doskonale szlifuje. Proporcje mieszania 3:1 z utwardzaczem 120 0370 G.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

7

Podkład 1K wypełniający aerozol – 0,4 L Indeks:

108 0808K

Producent: Sherwin Williams Nowoczesny szybkoschnący jednoskładnikowypodkład akrylowy posiadający doskonałą przyczepność do szpachli poliestrowych i starych powłok lakierniczych. Można stosować ma metal i aluminium.

Podkład wypełniający FP450 HS – 1 L Indeks:

FP450

Producent: Sherwin Williams Jest to bardzo wszechstronny, dwuskładnikowy podkład HS, który posiada bardzo dobre właściwości wypełniające i wyróżnia się łatwością obróbki. Jest on używany zarówno do szybkich napraw, malowania kilku elementów, jak i napraw całościowych. Doskonała przyczepność, ochrona przed korozją, nie zmienia koloru lakieru bazowego, łatwy w aplikacji i szlifowaniu. Proporcje mieszania 4:1 z utwardzaczem RS9100H (szybki) lub FH9000H (standardowy).

Podkład akrylowy wypełniający 4:1 szary standard kpl 1,25 L Indeks:

0RS101-1.25L

Producent: ProfiRS Podkład akrylowy 4:1 dzięki wysokiej zawartości części stałych posiada dobre właściwości wypełniające. Wysoki stopień rozlewności zapewnia dobre pokrycie gruntowanej powierzchni oraz nie powoduje utrudnień w obróbce szlifierskiej. Brak zacieków przy aplikacji. Jest bardzo bezpieczny w użyciu, nawet przy zastosowaniu grubszych warstw, zapewnia bardzo dobrą ochronę antykorozyjną oraz dobrą przyczepność. Do zastosowania na duże powierzchnie pokryte szpachlami poliestrowymi. Przeznaczony do obróbki ręcznej i maszynowej na sucho i na mokro. Proporcje mieszania 4:1. 0RS101-1.25 L - komplet 1,25 L; 0RS102-3.6 L - podkład 3,6 L; 0RS305-0.9 L - utwardzacz do podkładu 0,9 L.


2

Podkłady

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Podkład akrylowy Mokro na Mokro 6:1 szary kpl 1,05 L Indeks:

0RS103-1.05L

Producent: ProfiRS Uniwersalny podkład wypełniający mokre na mokre do napraw nowych lub lekko uszkodzonych elementów, charakteryzuje się dobrym wypełnieniem, bardzo wysokim stopniem rozlewności i dobrą izolacją naprawianej powierzchni. Możliwość barwienia rozcieńczalnikowymi bazami pigmentacyjnymi w ilości do 5%. Proporcje mieszania 6:1. 0RS103-1.05L komplet 1,05 L; 0RS104-3.6L podkład 3,6 L; 0RS306-0,6L utwardzacz do podkładu na mokro 0,6 L.

Podkład akrylowy wysokowypełniający 5:1 szary kpl 1,2 L Indeks:

0RS105-1.2L

Producent: ProfiRS Podkład akrylowy charakteryzujący się bardzo wysokim wypełnieniem. Aplikacja 2-3 grubych warstw, ze względu na bardzo dobrą rozlewność powłoki podkładu, nie powoduje utrudnień w obróbce szlifierskiej. Brak tendencji do zacieków przy aplikacji, bardzo wysokie wypełnienie, krótki czas schnięcia i łatwość w obróbce szlifierskiej, pozwalają stosować ten podkład w miejsce szpachli natryskowej. Takie zastosowanie znacznie skraca oraz ułatwia proces naprawy i obniża jej koszty. Do zastosowania na elementy uprzednio naprawiane przy użyciu szpachli poliestrowych. Proporcje mieszania 5:1. 0RS105-1.2L komplet 1,2 L; 0RS106-3.5L podkład 3,5 L; 0RS307-0.7L utwardzacz 0,7 L.

8

Podkład akrylowy HS 2K (komplet z utwardzaczem) – 3,6 L Indeks:

1101-07-0005E

Producent: 4max Wysokiej jakości produkt do gruntowania wszystkich powierzchni. Zapewnia dobrą rozlewność, dokładne pokrycie oraz łatwe szlifowanie. Proporcje mieszania 5:1.

Podkład reaktywny – 1 L Indeks:

108 0970G

Producent: Sherwin Williams Jest to produkt posiadający doskonałe własciwości antykorozyjne. Możemy go stosować na wszystkie rodzaje metali ,aluminium i ocynk. Proporcje mieszania 2:3 z rozcienczalnikiem 150 0971G.

Grunt reaktywny 1:1 1 L Indeks:

0RS109-1L

Producent: ProfiRS Reaktywny podkład antykorozyjny, 2-składnikowy, szybkoschnący do zastosowań w lakiernictwie samochodowym i w przemyśle. Zapewnia bardzo dobrą ochronę antykorozyjną w cienkiej warstwie. Posiada doskonałą przyczepność do podłoży stalowych, takich jak stal, stal nierdzewna, stal ocynkowana i aluminium. Podkład oparty jest na bazie żywic poliwinylowo-butyralowych Proporcje mieszania 1:1. 0RS109-1L - grunt reaktywny; 0RS308-1L aktywator do gruntu reaktywnego.


Podkłady

2

Podkład 1K na plastiki -1 L 108 72 7226G

Producent: Sherwin Williams Podkład ułatwiający przyleganie na częściach plastikowych. Produkt gotowy do użycia. Występuje równiesz w aerozolu: 108 7226W - 0,4 L

Podkład jednoskładnikowy szary 1 L Indeks:

0RS107-1L

Producent: ProfiRS Jednoskładnikowy podkład akrylowy, schnący w temperaturze otoczenia. Charakteryzuje się bardzo krótkim czasem schnięcia w temperaturze 20°C. Wykazuje bardzo dobre właściwości wypełniające i izolujące. Posiada dobrą przyczepność na praktycznie wszystkie powierzchnie: stal, aluminium, ocynk, tworzywa sztuczne (z wyjątkiem polietylenu i polipropylenu i ich pochodnych) oraz stare powłoki lakierowe uprzednio oczyszczone i odtłuszczone.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks: ks:

9

Podkład jednoskładnikowy szary aerozol 0,4 L Indeks:

0RS108-0.4L

Producent: ProfiRS Jednoskładnikowy podkład akrylowy, schnący w temperaturze otoczenia. Charakteryzuje się bardzo krótkim czasem schnięcia w temperaturze 20°C. Wykazuje bardzo dobre właściwości wypełniające i izolujące. Posiada dobrą przyczepność na praktycznie wszystkie powierzchnie: stal, aluminium, ocynk, tworzywa sztuczne (z wyjątkiem polietylenu i polipropylenu i ich pochodnych) oraz stare powłoki lakierowe uprzednio oczyszczone i odtłuszczone.

Struktura na tworzywa sztuczne czarna – 1 L Indeks: eks:

80020801

Producent: APP Jednoskładnikowy lakier strukturalny przeznaczony do napraw i renowacji zderzaków, listew bocznych, opraw lusterek zewnętrznych wykonanych z tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się znakomitą przyczepnością do tworzywa sztucznego (za wyjątkiem PE) bez potrzeby użycia specjalnego gruntu i uelastyczniacza. Występuje w: 80020802 -kolor szary.


3

Lakiery i utwardzacze

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Lakier bezbarwny 700 3+1 HS VOC – 1 L Indeks:

110 0700 G

Producent: Sherwin Williams To produkt o najwyższej jakości, cechuje go bardzo dobra przyczepność i elastyczność. Spełniający normy VOC. Proporcje mieszania 3:1 z utwardzaczem 120 1070G (szybki); 120 1080G (standard).

Szybki lakier bezbarwny HPC 15 <420 g/l –1 L Indeks:

110 0015 G

Producent: Sherwin Williams Bardzo szybki lakier bezbarwny do stosowania w małych naprawach gdzie liczy się szybkość. Suszenie na wolnym powietrzu w 20°C: 15-20 min, półsuchy po 10 min ,gotowy do polerowania po 25-40 min. Proporcje mieszania 4:1:1 z utwardzaczem 120 1080 G (szybki) lub 120 1090 G (wolny) i rozcieńczalnikiem 150 0138 G.

Lakier bezbarwny 321 2+1 2K HS VOC – 1 L Indeks:

109 0321 G

Producent: Sherwin Williams To produkt o najwyższej jakości cechuje go bardzo dobra przyczepność i elastyczność. Nadaje się na wszystkie podłoża. Proporcje mieszania 2:1 z utwardzaczem 120 223 G (bardzo wolny) lub 120 0225 H (wolny) lub 120 0227 H (szybki).

10

Lakier bezbarwny ceramiczny 750 3+1 HS VOC – 1 L Indeks:

110 0750 G

Producent: Sherwin Williams Lakier wysokiej jakości o podwyższonej odporności na zarysowania. Proporcje mieszania 3:1. z utwardzaczem 120 1070G (szybki); 120 1080G (standard).

Lakier bezbarwny matowy 790 5+1 HS VOC – 1 L Indeks:

110 0790 G

Producent: Sherwin Williams Dostępny w wersji „matowej”. Mieszając go z lakierem 700 (110 0700G) można uzyskać efekt skorupki jajka, satynowy lub półmat. Proporcje mieszania 5:1 Z utwardzaczem 120 1070G (szybki); 120 1080G (standard).

Lakier bezbarwny RS 6000 klasy MS – 1 L Indeks:

RS6000

Producent: Sherwin Williams Odpowiedni do dużych, jak i małych napraw lakierniczych. Duża odporność chemiczna i fizyczna. Doskonała rozlewność i wspaniały połysk. Proporcje mieszania 2:1 z utwardzaczem RS9100H (szybki) lub FH9000H (standardowy).


Lakiery i utwardzacze Lakier bezbarwny UHS VOC 2:1 kpl 1,5L 0RS201-1.5L

Producent: ProfiRS Lakier bezbarwny o doskonałej rozlewności odporny na działanie promieni UV. Przeznaczony do aplikacji w kabinach lakierniczych. Przeznaczony do nakładania na lakiery bazowe wodorozcieńczalne i rozcieńczalnikowe. 0RS201-1.5L komplet 1,5 L; 0RS202-lakier 5L; 0RS301-2.5L utwardzacz do lakieru 2,5 L.

Lakier bezbarwny HS Scratch Resistant 2:1 kpl 1,5 L Indeks:

0RS207-1.5L

Producent: ProfiRS Lakier bezbarwny o doskonałej rozlewności i zwiększonej odporności na zarysowania. Charakteryzuje się także wysokim stopniem twardości, odpornością na promieniowanie UV (nie żółknie) oraz odpornością na czynniki chemiczne i klimatyczne. Przeznaczony do aplikacji w kabinach lakierniczych na lakiery bazowe wodorozcieńczalne i rozcieńczalnikowe; 0RS207-1.5L komplet 1,5L; 0RS208-5L lakier 5 L; 0RS304-2.5L utwardzacz 2,5 L.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

3

Lakier bezbarwny MS 2:1 Scratch Resistant standard 2:1 kpl 1,5 L Indeks:

0RS203-1.5L

Producent: ProfiRS Lakier bezbarwny akrylowy o wysokim stopniu rozlewności, zwiększonej odporności na zarysowania i promienie UV (nie żółknie). Charakteryzuje się odpornością na czynniki chemiczne, mechaniczne i klimatyczne oraz wysokim stopniem twardości. Przeznaczony do aplikacji w kabinach lakierniczych lub miejscach przystosowanych do lakierowania. Zalecany do nakładania na powierzchnie zabezpieczone wcześniej bazami wodnymi lub rozpuszczalnikowymi. 0RS203-1.5L komplet 1,5 L; 0RS204-5L lakier 5 L; 0RS302-2.5L utwardzacz do lakieru 2,5 L.

Lakier bezbarwny MS Scratch Resistant szybki 2:1 kpl 1,5 L Indeks:

0RS205-1.5L

Producent: ProfiRS Lakier bezbarwny akrylowy o wysokim stopniu rozlewności, szybkim czasie schnięcia, zwiększonej odporności na zarysowania i promienie UV (nie żółknie). Charakteryzuje się odpornością na czynniki chemiczne, mechaniczne i klimatyczne oraz wysokim stopniem twardości. Przeznaczony do aplikacji w kabinach lakierniczych lub miejscach przystosowanych do lakierowania. Zalecany do nakładania na powierzchnie zabezpieczone wcześniej bazami wodnymi lub rozpuszczalnikowymi. 0RS205-1.5L komplet 1,5 L; 0RS206-5L lakier 5 L; 0RS303-2.5L utwardzacz do lakieru 2,5 L.

Lakier bezbarwny HS420 – 1 L Indeks:

1101-04-0004E

Producent: 4max To produkt o wszechstronnym zastosowaniu bardzo łatwej obróbce i prostym nakładaniu. Proporcje mieszania 2:1.

Lakier bezbarwny MS 2K – 1 L Indeks:

1101-05-0005E

Producent: 4max Jest to produkt o niskiej lepkości, dużej twardości, idealnej przezroczystości i wysokim połysku. Bardzo dobra odporność na czynniki klimatyczne, UV, chemiczne i mechaniczne. Szybko schnie i nie żółknie. Proporcje mieszania 2:1.

11


3

Lakiery i utwardzacze

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Utwardzacz do podkładu 314 2K HS VOC Primer – 1 L Indeks:

120 0370 G

Producent: Sherwin Williams Utwardzacz do podkładu 314 2K HS VOC Primer

Utwardzacz do lakieru bezbarwnego 321 – 2,5 L Indeks:

120 0227 H

Producent: Sherwin Williams 120 0223G - bardzo wolny; 120 0225H - 0,5 litra -standard; 120 0225G - 1 litr - standard; 120 0225F - 2,5 litra - standard; 120 0227H - 0,5 litra - szybki; 120 0227F - 2,5 litra - szybki.

Utwardzacz do lakieru bezbarwnego serii 700 i HPC 15 oraz podkładu HP – 1 L Indeks:

120 1070G

Producent: Sherwin Williams 120 1070G - szybki 120 1080G - standardowy 120 1090G - wolny

12

Utwardzacz do pokładu wypełniającego HP – 1 L Indeks:

120 1638G

Producent: Sherwin Williams Utwardzacz do pokładu wypełniającego HP.

Utwardzacz standard – 0,5 L Indeks:

FH9000

Producent: Sherwin Williams Do lakieru bezbarwnego RS 6000 i podkładu FP450.

Utwardzacz szybki – 0,5 L Indeks:

RS9100

Producent: Sherwin Williams Do lakieru bezbarwnego RS 6000 i podkładu FP450.


Lakiery i utwardzacze Utwardzacz do lakieru HS420 – 0,5 L 1101-04-0006E

Producent: 4max Utwardzacz do lakieru HS420.

Utwardzacz do lakieru MS 2K – 0,5 L Indeks:

1101-05-0006E

Producent: 4max Utwardzacz do lakieru MS.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

3

Lakiery żaroodporne w aerozolu APP L 800C Srebrna – 400 ml Indeks:

80210433

Producent: APP Farby specjalnego przeznaczenia na bazie żywicy silikonowej. Do stosowania na przedmiotach wystawionych na działanie wysokich temperatur wykonanych ze stali i aluminium. Przeznaczone do malowania układów wydechowych w motocyklach i samochodach, bloków silnika, przewodów chłodnicy. Doskonale nadają się do stosowania na powierzchniach stalowych, aluminiowych oraz odlewach. Nie pękają i nie łuszczą się. Po wygrzaniu w temperaturze 220°C przez minimum 1 godzinę, powłoka jest odporna na działanie wody, benzyny i zarysowania.

Czarny mat aerozol – 400 ml Indeks:

0RS209-0.4L

Producent: ProfiRS Wysokiej jakości, szybkoschnący lakier akrylowy w aerozolu. Charakteryzuje się on bardzo dobrą przyczepnością i wysoką odpornością na warunki atmosferyczne.

13


4

Rozcieńczalniki i zmywacze

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Rozcieńczalnik uniwersalny akrylowy – 5 L Indeks:

150 0133S

Producent: Sherwin Williams Rozcieńczalnik przystosowany do rozcieńczania wszystkich wyrobów akrylowych, lakierów bezbarwnych, bazowych i podkładów. Występuje w opakowaniach 5 i 1 litrowych. 150 0133S - wolny; 150 0138S - standardowy; 150 0139S - szybki; 150 0140S - bardzo szybki.

Rozcieńczalnik do wyrobów akrylowych uniwersalny - 1 L Indeks:

0RS402-1L

Producent: ProfiRS Rozcieńczalnik przystosowany do rozcieńczania wszystkich wyrobów akrylowych, lakierów bezbarwnych i podkładów. 0RS402-5L - opakowanie 5 litrów; 0RS402-1L - opakowanie 1 litr.

Rozcienczalnik do bazy 5 L Indeks:

0RS403-5L

Producent: ProfiRS Rozcienczalnik przystosowany do rozcieńczania lakierów bazowych 0RS403-5L - opakowanie 5 litrów; 0RS403-1L - opakowanie 1 litr.

14

Rozcieńczalnik do cieniowania – 1 L Indeks:

155 0010G

Producent: Sherwin Williams Rozcienczalnik ten stosuje się do cieniowania wyrobów akrylowych. Produkt gotowy do użycia. Występuje również w areozolu: 155 0050K - 0,4 litra.

Rozcieńczalnik do cieniowania – 1 L Indeks:

455 0900G

Producent: Sherwin Williams Rozcienczalnik ten stosuje się do cieniowania bazy wodorozcienczalnej. Produkt gotowy do użycia .

Rozcieńczalnik do cieniowania – 1 L Indeks:

155 0001G 1

Producent: Sherwin Williams Rozcienczalnik ten stosuje się do cieniowania bazy rozpuszczalnikowej. Produkt gotowy do użycia .


Rozcieńczalniki i zmywacze Rozcieńczalnik do cieniowania do lakieru bezbarwnego 1 L 0RS405-1L

Producent: ProfiRS Spotblender jest specjalnym produktem do wyrównywania optycznych różnic barwy w miejscu przejścia pomiędzy starą i nową powłoką lakierową.

Anty silikon do lakierów akrylowych – 1 L Indeks:

155 0011G

Producent: Sherwin Williams Dodatek do lakierów nawierzchniowych i podkładów neutralizujący skutki zanieczyszczeń silikonowych na lakierowanych powierzchniach. Preparat nie powoduje zmiany barwy i nie wydłuża czasu schnięcia nanoszonej powłoki.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

4

Zmywacz silikonowy – 5 L Indeks:

238 0077S

Producent: Sherwin Williams Środek czyszcząco odtłuszczający na bazie rozpuszczalników organicznych. Łatwo usuwa wosk, tłuszcze, oleje, silikony i inne zanieczyszczenia. 238 0077G -1 litr 238 0077S - 5 litrów

Zmywacz wodny – 5 L Indeks:

450 0080S

Producent: Sherwin Williams Środek czyszcząco odtłuszczający do baz wodorościenczlnych. Łatwo usuwa wosk, tłuszcze, oleje, silikony i inne zanieczyszczenia.

Odtłuszczacz/zmywacz silikonowy standard – 5 L Indeks:

0RS501-5L

Producent: ProfiRS Środek odtłuszczający rozpuszczalnikowy do czyszczenia powierzchni przeznaczonych do renowacji. Usuwa z powierzchni przeznaczonych do lakierowania pozostałości smoły, smarów i silikonów. Może być używany do przygotowania powierzchni z tworzyw sztucznych odpornych na działanie rozpuszczalników. 0RS501-5L - opakowanie 5 litrów; 0RS501-1L - opakowanie 1 litr.

Zmywacz APP W900 – 5 L Indeks: s:

80030160 800

Producent: APP Środek czyszcząco-odtłuszczający. Przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń takich jak: silikon, teflon, oleje i smary z powierzchni przeznaczonych do lakierowania. Do stosowania na nieizolowanych powierzchniach metalowych, starych powłokach lakierniczych, farbach podkładowych, szpachlach i powłokach wypełniających przed nałożeniem wykończenia.

15


4

Rozcieńczalniki i dodatki

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Zmywacz silikonowy aerozol – 0,4 L

16

Indeks:

162 0153K

Producent: Sherwin Williams Środek czyszcząco odtłuszczający na bazie rozpuszczalników organicznych. Łatwo usuwa wosk, tłuszcze, oleje, silikony i inne zanieczyszczenia.

Zmywacz wodny aerozol – 0,6 L Indeks:

162 0151Q

Producent: Sherwin Williams Środek czyszcząco odtłuszczający do baz wodorościeńczalnych. Łatwo usuwa wosk, tłuszcze, oleje, silikony i inne zanieczyszczenia.

Odrdzewiacz z siarczanem molibdenu APP WB 30 Indeks:

80212010

Producent: APP To środek o właściwościach odrdzewiających i smarujących. Zastosowanie WB 30 pozwala szybko zdemontować skorodowane i zapieczone połączenia śrubowe, sworzniowe i klinowe. Niezbędny w pracach remontowych, przydatny przy montażu i konserwacji.Świetny środek smarny i kontaktowy.

Preparat do usuwania starych powłok farb i lakierów aerozol – 400 ml Indeks:

1101-07-0016E

Producent: 4max Preparat do chemicznego usuwania farb i lakierów. Przeznaczony do usuwania: gruntów, podkładów, farb i lakierów nawierzchniowych, emalii oraz poliuretanów z metalu, szkła, płytek ceramicznych, betonu, cegły i drewna. Preparat nie jest żrący i spłukiwany przy pomocy rozpuszczalnika lub wody. VOC in g/l: 2a (850) 834


Uszczelniacze i taśmy dwustronne Polimerowa masa klejącą-uszczelniająca 310 ml – szara

Producent: Loctite

Polimerowa masa klejąco uszczelniająca 310 ml na szwy spowalnicze pod lakiery konwencjonalne - szara. n na

TEROSON masa 250 ml do klejenia blach Indeks:

LOC TEROKAL 5055

Producent: Loctite

Bezrozpuszczalnikowy klej dwuskładnikowy epoksydowy o bardzo wysokiej wytrzymałości do stosowania do klejenia poszyć z aluminium i stali, nie wymagający stosowania podkładu. Typowe zastosowania: tylne błotniki, poszycia dachu, poszycia drzwi belki wzmacniające, progi. Klej może być zgrzewany razem z blachami.

Poliuretanowa masa uszczelniająca biała kartusza – 310 ml Indeks:

0RS601-310ML

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks: LOC TEROSTAT 9120 MS GR

5

Producent: ProfiRS

Jednoskładnikowe poliuretanowe szczeliwo posiadające bardzo dobrą przyczepność do zagruntowanej i lakierowanej blachy oraz do stali nierdzewnej, aluminium, szkła, większości tworzyw sztucznych i betonu. Służy do uszczelniania połączeń spawanych i zgrzewanych blach karoserii samochodowych. Może być pokrywane wszystkimi typami lakierów samochodowych. 0RS601-310ML - kolor biały; 0RS602-310ML - kolor szary; 0RS603-310ML - kolor czarny.

Poliuretanowa masa uszczelniająca biała APP-PU 50 kartusza – 310 ml nowa m Indeks::

80040301

Producent: APP

Jednoskładnikowe poliuretanowe szczeliwo posiadające bardzo dobrą przyczepność do zagruntowanej i lakierowanej blachy oraz do stali nierdzewnej, aluminium, szkła, większości tworzyw sztucznych i betonu. Służy do uszczelniania połączeń spawanych i zgrzewanych blach karoserii samochodowych .Może być pokrywane wszystkimi typami lakierów samochodowych. 80040301 - kolor biały; 80040302 - kolor szary; 80040303- kolor czarny.

Masa klejąco-us klejąco-uszczelniająca do nanoszenia pędzlem SEAL 10 – 1 kg Indeks:

80040101

Producent: APP

Jednoskładnikowa masa uszczelniająca na bazie kauczuku syntetycznego, długotrwale zachowująca elastyczność, posiadająca bardzo dobrą przyczepność do surowej, zagruntowanej i lakierowanej blachy. Służy do uszczelniania miejsc połączeń spawanych i zgrzewanych blach karoserii samochodowych. Odporna na wodę i oleje mineralne. Może być pokrywana wszystkimi typami lakierów samochodowych.

Taśma akrylowa dwustronna Indeks:

3M80319

Producent: 3M

Gęste, szare akrylowe taśmy piankowe, dwustronnie pokryte klejem akrylowym o wysokiej sile przylegania. Idealne do montażu bocznych listew samochodów, znaczków czy elementy ozdobne zderzaków. Dostępne rozmiary: 3M80318 - szerokość 6 mm, długość 20 m; 3M80319 - szerokość 9mm, długość 20 m; 3M80320 - szerokość 12 mm, długość 20 m.

Taśma dwustronnnie klejąca – biała Indeks: s:

80040800

Producent: APP

Taśma dwustronnie klejąca do montażu listew bocznych i części dekoracyjnych. Charakteryzuje się dobrą wytrzymałością mechaniczną, odpornością na warunki atmosferyczne i zmienne temperatury. 80040800 - 6 mm × 10 m; 80040801 - 9 mm × 10 m; 80040802 - 12 mm × 10 m; 80040803 - 19 mm × 10 m; 80040804 - 25 mm × 10 m.

17


6

Ochrona i wygłuszenie

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

TEROSON Elastyczne zabezpieczenie podwozia (czarny) – 1L Indeks: LOC TEROTEX-R2000HS

Producent: Loctite

Trwale elastyczna powłoka nie zawierająca związków bitumicznych, stosowana do ochrony antykorozyjnej podwozi.Służy jako dodatkowe zabezpieczenie fabrycznych powłok ochronnych podwozia. Używana do zabezpieczania i wygłuszania części podwozia takich jak nadkola, błotniki, płyta podłogowa, progi.

TEROSON Powłoka zabezpieczająca przed korozją (aerozol) – 400 ml Indeks:

LOC ZINC SPRAY

Producent: Loctite Powłoka zabezpieczają przed korozją do napraw nadwozi i konserwacji. Przewodzi prąd elektryczny (na morko i na sucho). Nie należy go lakierować. Służy jako zabezpieczenie przed korozją w złączach spawanych (MIG) i zgrzewanych punktowo. Jest stosowany do napraw nadwozi pojazdów i do galwanizowania zgrzewów i złączy na tych elementach, które były oryginalnie galwanizowane, a w szczególności tych, które nie będą lakierowane.

TEROSON Masa do podwozia czarna, spray (guma i żywica) – 500 ml Indeks:

LOC UBS SPRAY

Producent: Loctite Powłoka zabezpieczająca na bazie żywic, do małych prac wykończeniowych w dolnych partiach karoserii wnęki, kół, nadkola. Czarna powłoka odporna na uderzenia kamieni.

Powłoka ochronna „BARANEK” (kolor szary/czarny) – 500 ml Indeks: TECTYL 190 GREY/BLACK 0,5L

18

Producent: Valvoline

Idealna ochrona przed korozją oraz uszkodzeniami ściernymi do podwozi samochodów osobowych, ciężarowych, przyczep itp. Tectyl 190 jest środkiem szybkoschnącym i można na niego nakładać powłoki lakiernicze. Dostępny w kolorze szarym lub czarnym, środek na bazie gumy-żywicy, utwardza się tworząc mocną, odporną i twardą powłokę.

Środek antykorozyjny do zabezpieczenia podwozi – 5 L Indeks: TECTYL BODYSAFE 5L

Producent: Valvoline Włókna te są specjalnie obrobione chemicznie i mielone do odpowiedniej wielkości, aby zapewnić elastyczność i twardość. Szpachlówka ta polecana jest do łatania dziur, uzupełniania większych ubytków , przerdzewień oraz do wzmacniania osłabionych elementów głównie w karoseriach samochodowych.

Olejowy środek antykorozyjny – 25 L Indeks:

TECTYL 506 25L

Producent: Valvoline Jako uniwersalny inhibitor korozji Tectyl Multi Purpose/506 nie ma sobie równych. Bardzo skuteczny środek o właściwościach hydrofobowych, odpowiedni do szerokiego wachlarza zastosowań, takich jak zabezpieczenia antykorozyjne pojazdów oraz ochrona maszyn i części podczas przechowywania. Tectyl Multi Purpose/506 tworzy pomarańczową, woskową, przezroczystą twardą powłokę.

Baranek do ochrony karoserii Indeks:

0RS703-1L

Producent: ProfiRS Środek UBS do ochrony karoserii przed korozją i uderzeniami kamieni. Przeznaczony do zabezpieczenia przedniego i tylnnego pasa, progów, spoilerów, błotników, drzwi jak również dolnych partii karoserii. Może być pokrywany wszystkimi typami nawierzchniowych lakierów samochodowych.


Ochrona i wygłuszenie Baranek U 200 UBS do ochrony karoserii – 1 L 80050101

Producent: APP Środek na bazie żywic syntetycznych i kauczuku do ochrony karoserii przed korozją i uderzeniami kamieni. Przeznaczony do pokrywania elementów karoserii takich jak: przedni i tylny pas, progi, spoilery, błotniki, drzwi jak również dolnych partii karoserii. Jest trwale elastyczny, posiada właściwości wygłuszające. Może być pokrywany wszystkimi typami nawierzchniowych lakierów samochodowych. 80050101 - kolor czarny 1 litr; 80050102 - kolor szary 1 litr; 80050103 - kolor biały 1 litr.

Baranek do ochrony karoserii przed uderzeniami kamieni U 200 UBS Aerosol Indeks:

80050204

Producent: APP Powłoka zabezpieczają przed korozją do napraw nadwozi i konserwacji. Przewodzi prąd elektryczny (na morko i na sucho). Nie należy go lakierować. Służy jako zabezpieczenie przed korozją w złączach spawanych (MIG) i zgrzewanych punktowo. Jest stosowany do napraw nadwozi pojazdów i do galwanizowania zgrzewów i złączy na tych elementach, które były oryginalnie galwanizowane, a w szczególności tych, które nie będą lakierowane.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

6

Środek do ochrony karoserii i masa uszczelniająca U 210 2 in 1 Indeks:

80050110

Producent: APP Trwale elastyczna masa natryskowa wyprodukowana na bazie żywic syntetycznych i kauczuku. Dzięki dużej zawartości ciał stałych nie zmienia struktury powierzchni po wyschnięciu. Przeznaczona jest do odtwarzania optycznie oryginalnej, fabrycznej faktury natryskowego uszczelnienia spoin spawalniczych oraz do wygłuszania podwozi samochodów osobowych i autobusów. Posiada bardzo dobre właściwości antykorozyjne. 80050110 - kolor czarny - 1 litr; 80050111 kolor szary - 1 litr; 80050112 - kolor biały - 1 litr.

Środek do zabezpieczania podwozi samochodowych B 100 Autobit – 1 L Indeks:

80050601

Producent: APP Natryskowa masa bitumiczna o właściwościach antykorozyjnych i wygłuszających do długotrwałej ochrony antykorozyjnej podwozi samochodów osobowych, autobusów, pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych. Tworzy trwale elastyczną, termoizolacyjną warstwę zabezpieczającą przed wpływem warunków atmosferycznych. Przeznaczona jest do wykonywania nowych zabezpieczeń antykorozyjnych podwozi. Zalecany jest do ochrony przed uderzeniami kamieni w nadkolach jak również do napraw istniejących zabezpieczeń antykorozyjnych.

Masa do zabezpieczania podwozia na pędzel B 120 Autobit – 2,5 kg Indeks:

80050802

Producent: APP Masa bitumiczna o właściwościach antykorozyjnych i wygłuszających do zabezpieczania podwozi samochodów, tworząca trwale elastyczną, termoizolacyjną warstwę zabezpieczającą przed wpływem warunków atmosferycznych. Zalecana jest do ochrony przed uderzeniami kamieni w nadkolach jak również do poprawiania i naprawy istniejących zabezpieczeń antykorozyjnych. Może być nakładana pędzlem lub szpachelką do grubości 4 mm.

TEROSON Materiał zabezpieczający blachy przed korozją – 1 L Indeks: LOC TEROTEX-HV400 16965Q

Producent: Loctite

Produkt zabezpieczający przed korozją, który zawiera niewielką ilość rozpuszczalników oraz dużą ilość ciał stałych. Produkt można nakładać w niskich temperaturach (od +10°C). W warsztatach samochodowych Terotex HV 400 używany jest głównie do zabezpieczania i konserwacji profili zamkniętych.

19


6

Ochrona i wygłuszenie

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Środek antykorozyjny do zabezpieczania profili zamkniętych – 1 L Indeks:

TECTYL ML 1L

Producent: Valvoline Idealny do zabezpieczania pustych w środku części samochodowych, na przykład paneli drzwi, podłużnic bocznych i ram. Ten produkt naftowy na bazie wosku jest przeznaczony do głębokiej penetracji szczelin w celu zapobiegania korozji. Należy pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na miejsca, w których może zbierać się woda, takie jak narożniki i szwy. Tectyl ML jest również dostępny z końcówką zawierającą specjalną dyszę przeznaczoną do aplikacji w trudnodostępnych miejscach.

Środek do zabezpieczenia profili zamkniętych kolor bursztyn – 1 L Indeks:

0RS701-1L

Producent: ProfiRS Trwale elastyczny preparat na bazie wosku i specjalnych dodatków impregnacyjnych. Przeznaczony jest do zabezpieczania antykorozyjnego profili zamkniętych oraz trudno dostępnych miejsc karoserii samochodowych takich jak: belki nadwozia i drzwi oraz komory silnika i bagażnika. Posiada właściwości penetrujące i wypierające wodę. Przeznaczony jest do naprawy i konserwacji fabrycznego zabezpieczenia profili zamkniętych. Stosowany również do uzupełniania ochrony antykorozyjnej po naprawach blacharsko lakierniczych. 0RS701 – kolor bursztynowy – 1 L 0RS702 – kolor przeźroczysty – 1 L

Środek do zabezpieczania profili zamkniętych (kolor bursztyn) aerozol – 500 ml Indeks:

80050405

Producent: APP Aerozol jest antykorozyjnym, trwale elastycznym preparatem na bazie wosku i dodatków impregnacyjnych do zabezpieczania profili zamkniętych oraz trudno dostępnych miejsc karoserii samochodowych. Penetruje i wypiera wodę. Po odparowaniu rozpuszczalnika tworzy ciągłą, elastyczną i lepką powłokę ochronną. Optymalna grubość suchej powłoki: ~10μm. Test odporności na roztwór soli (DAM 39:1): >96 godzin. 80050405 - 1 litr; 80050401 - aerozol 500 ml.

20

Środek do zabezpieczania profili zamkniętych F 400 Indeks:

80050301

Producent: APP Trwale elastyczny preparat na bazie wosku i specjalnych dodatków impregnacyjnych. Przeznaczony jest do zabezpieczania antykorozyjnego profili zamkniętych oraz trudno dostępnych miejsc karoserii samochodowych takich jak: belki nadwozia i drzwi oraz komory silnika i bagażnika. Posiada właściwości penetrujące i wypierające wodę. Przeznaczony jest do naprawy i konserwacji fabrycznego zabezpieczenia profili zamkniętych. Stosowany również do uzupełniania ochrony antykorozyjnej po naprawach blacharsko lakierniczych. 80050301 - kolor bursztynowy - 1 litr; 80050302 - kolor przeźroczysty - 1 litr.

Samoprzylepna bitumiczna mata wygłuszająca – twarda wymiary: 250 × 500 mm Indeks:

60901/80 460901/80050902

Producent: NTS Samoprzylepna mata bitumiczna o wysokich zdolnościach wyciszających. W samochodach przeznaczona do zmniejszania wibracji i drgań. Zwiększa sztywności dużych płatów blachy oraz redukuje hałas przenikający do wnętrza kabiny poprzez drzwi i boczne elementy oblachowania. Może być pokrywana wszystkimi rodzajami lakierów samochodowych.

Samoprzylepna rzyl bitumiczna mata wygłuszająca – twarda wym. 500 × 500 mm Indeks:

460902/80050901

Producent: NTS Samoprzylepna mata bitumiczna o wysokiej zdolności wyciszającej i dużej elastyczności, pozwalająca optymalnie dopasować się do kształtu powierzchni. W samochodach przeznaczona do wygłuszania podłogi kabiny i bagażnika oraz do kształtowania przestrzeni akustycznej wnętrza pojazdu. Może być pokrywana wszystkimi rodzajami lakierów samochodowych.


Materiały ścierne i polerskie Krążek na rzep Hookit żółty – 15 otworów, opakowanie 100szt. M5044 3M50443P

Producent: 3M 3M50443P - gradacja P80 3M50447P - gradacja P180 3M50451P - gradacja P320 3

3M50444P - gradacja P100 3M50448P - gradacja P220 3M50452P - gradacja P360

3M50445P - gradacja P120 3M50449P - gradacja P240 3M50453P - gradacja P400

żek śścierny 15 otworów (6+8+1) Krążek Indeks:

0RS801-P40

Producent: ProfiRS Krążki ścierne 15 otworowe (6+8+1) o bardzo wysokiej agresywność i wydajność idealne do szlifowania dużych powierzchni (sam.ciężarowe, autobusy, wagony, samoloty, łodzie) dobra jakość powierzchni specjalna powłoka zmniejszająca zaklejanie ziarna. 0RS801-P40 - śr.150 mm 15 otw. 0RS801-P60 - śr.150 mm 15 otw. 0RS801-P80 - śr.150 mm 15 otw. 0RS801-P120 - śr.150 mm 15 otw. 0RS801-P180 - śr.150 mm 15 otw. 0RS801-P220 - śr.150 mm 15 otw. 0RS801-P240 - śr.150 mm 15 otw. 0RS801-P320 - śr. 150 mm 15 otw. 0RS801-P360 - śr.150 mm 15 otw. 0RS801-P400 - śr.150 mm 15 otw.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

7

Krążki ścierne Sunmight 15 otworów (6+8+1) Indeks:

SUN53006

Producent: Sunmight Wykonane są na powłoce foliowej, która jest trwalsza i bardziej odporna od tradycyjnej powłoki papierowej. Dzięki temu krążki SUNMIGHT charakteryzują się bardzo długą żywotnością są niezwykle mocne i odporne na rozerwanie. Specjalna technologia i precyzyjne rozłożenie ziarna sprawiają, że krążki te zapewniają najwyższą jakość prac. Posiadają 15 otworów, w opakowaniu znajduje się 100 szt. Dostępne gradacje od P80 do P400. Przykładowe najpopularniejsze gradacje: SUN53006 – P80 15 otw. SUN53007 – P100 15 otw. SUN53008 – P120 15 otw. SUN53009 – P150 15 otw. SUN53010 – P180 15 otw. SUN53011 – P220 15 otw. SUN53012 – P240 15 otw. SUN53013 – P280 15 otw. SUN53014 – P320 15 otw. SUN53015 – P360 15 otw. SUN53010 – P400 15 otw.

Krążek ścierny ERSTA 542 – 15 otworów, na rzep, f 150 mm kolor brązowy Indeks:

310KBP0400

Producent: Starke Krążki ścierne na rzep do szlifowania powierzchni na sucho przy użyciu szlifierki wibracyno rotacyjnej z odsysaczem pyłu. Specjalnie wzmocniony papier oraz dwie warstwy spoiwa ze specjalnych żywic syntetycznych zwiększają odporność na zerwanie oraz zabezpieczają ziarno przed wykruszaniem. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie przy szlifowaniu miękkich szpachli, podkładów jak i bardzo twardych powierzchni. 310KBP0060 - P60 310KBP0080 - P80 310KBP0100 - P100 310KBP0120 - P120 310KBP0150 - P150 310KBP0180 - P180 310KBP0220 - P220 310KBP0240 - P240 310KBP0320 - P320 310KBP0360 - P360 310KBP0400 - P400

Krążki ścierne ERSTA 514 15 (6+8+1) otworów, na rzep, d 150mm kolor żołty Indeks:

10KZU040P

Producent: Starke Materiał ścierny o ziarnie ze szlachetnego elektro-korundu. Ścierniwo ze wzmocnionym i elastycznym podłożem klasy C2 i D spojone żywicą syntetyczną. Dodatkowa warstwa stearynianu, dzięki której następuje odpychanie dodatkowych wtrąceń, całkowicie otwarty nasyp oraz nowy standard rozmieszczenia otworów (14+1) powodują doskonałe zabezpieczenie powierzchni ściernej przed zapychaniem oraz zapewniają dużo lepszą wydajność materiału ściernego. Produkt dostosowany do nowej generacji lakierów bazowych wodorozcieńczalnych. 10KZU040P - P40 10KZU060P - P60 10KZU080P - P80 10KZU100P - P100 10KZU120P - P120 10KZU150P - P150 10KZU180P - P180 10KZU220P - P220 10KZU240P - P240 10KZU320P - P320 10KZU360P - P360 10KZU400P - P400

21


7

Materiały ścierne i polerskie

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Krążek na rzep Hookit 75 mm P 500 Indeks:

3M50080

Producent: 3M Występująca gradacja: 3M50080 - P 500 3M00910 - P 800

Wodny papier ścierny Microfine – 138 × 230 mm Indeks:

3M09545-50

Producent: 3M Papier Wodny 3M jest pokryty tlenkiem aluminium, pozwalającym na doskonałe wykończenie powierzchni. Stosujemy go do szlifowania obszarów wadliwie polakierowanych. Opakowanie 50 szt. 3M09545-50 - P1500; 3M09546-50 - P2000; 3M20445-50 - P2500

Papier ścierny wodoodporny MATADOR Indeks:

10MW2500P

Producent: Starke Papier ścierny do ręcznego szlifowania na mokro znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzebna jest najwyższa jakość szlifowania .Występuje w gradacji od P240 do P5000. Opakowanie zawiera 50 szt. Przykładowe najpopularniejsze gradacje: 10MW0240P 230 × 280 mm P240 10MW0360P 230 × 280 mm P360 10MW0400P 230 × 280 mm P400 10MW0500P 230 × 280 mm P500 10MW0600P 230 × 280 mm P600 10MW0800P 230 × 280 mm P800 10MW1000P 230 × 280 mm P1000 10MW1200P 230 × 280 mm P1200 10MW1500P 230 × 280 mm P1500 10MW2000P 230 × 280 mm P2000 10MW2500P 230 × 280 mm P2500 10MW3000P 230 × 280 mm P3000 10MW5000P 230 × 280 mm P5000

22

Papier ścierny w rolce ERSTA 70 mm × 25 m (brązowy) Indeks:

10RH0080

Producent: Starke Krążki ścierne na rzep do szlifowania powierzchni na sucho przy użyciu szlifierki wibracyno rotacyjnej z odsysaczem pyłu. Specjalnie wzmocniony papier oraz dwie warstwy spoiwa ze specjalnych żywic syntetycznych zwiększają odporność na zerwanie oraz zabezpieczają ziarno przed wykruszaniem. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie przy szlifowaniu miękkich szpachli, podkładów jak i bardzo twardych powierzchni. 310KBP0060P - P60 310KBP0080P - P80 310KBP0100P - P100 310KBP0120P - P120 310KBP0150P - P150 310KBP0180P - P180 310KBP0220P - P220 310KBP0240P - P240 310KBP0320P - P320 310KBP0360P - P360 310KBP0400P - P400

Papier ścierny w rolce ERSTA 542 – 115 mm × 25 m Indeks:

10R00040

Producent: Starke Papier ścierny do ręcznego i maszynowego szlifowania powierzchni. Twarde ziarno charakteryzuje się dobrą odpornością na ścieranie. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie przy szlifowaniu miękkich szpachli, podkładów oraz twardych powierzchni. Dwie warstwy specjalnego spoiwa bardzo dobrze zabezpieczają ziarno przed wykruszaniem. Lekko otwarty nasyp zapobiega zapychaniu się, co przedłuża żywotność materiału ściernego. 10R00040 115 mm × 25m / brązowy / P40 10R00060 115 mm × 25 m / brązowy / P60 10R00080 115 mm × 25 m / brązowy / P80 10R00100 115 mm × 25 m / brązowy /P100 10R00120 115 mm × 25 m / brązowy / P120 10R00150 115 mm × 25 m / brązowy / P150 10R00180 115 mm × 25 m / brązowy / P180 10R00240 115 mm × 25 m / brązowy / P240 10R00280 115 mm × 25 m / brązowy / P280 10R00320 115 mm × 25 m / brązowy / P320


Materiały ścierne i polerskie Krążek ścierny Trizact 3M50413

Producent: 3M Krążki do obróbki wykończeniowej systemu 3M Trizact. 3M50341 - śr. 150 mm P 1000 3M50413 - śr. 75 mm P 1000 3M50414 - śr. 150 mm P 3000 3M50415 - śr. 75 mm P 3000

Scotch brite krążek Indeks:

3M07613

Producent: 3M Krążki do pracy maszynowej 150 mm ultra-fine-szary (bardzo drobny).

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

7

Krążek ścierny na rzep średnica 150 mm z 7 otworami P – 1500 Indeks:

3M50238-50

Producent: 3M Zaawansowane technicznie materiały ścierne do naprawy powłok lakierniczych. Stosowane z miekką podkładką. Produkty z tej rodziny doskonale dopasowują się do powierzchni krzywoliniowych, powszechnych we współczesnych samochodach. Opakowanie 50 szt.

Gąbki ścierne – 115 × 140 mm Indeks:

3M03809

23 Producent: 3M

Środek ścierny na piance do pracy w trudno dostępnych miejscach, do szlifowania krawędzi profilowanych i nieregularnych powierzchni. Idealne do ręcznego szlifowania szczególnie ważnych lub trudno dostępnych miejsc, w celu końcowego przygotowania przed nałożeniem p powłoki wierzchniej. Gradacje ultra drobna/ mikro do przygotowania powierzchni pod szczegó gólnie trudne kolory, super drobne do szlifowania podkładu lakierniczego, średnie i drobne do szl szlifowania przed nałożeniem podkładu lakierniczego. 3M03809 - drobna 3M03810 - super drobna 3M02601 - ultra drobna

Gąbka ścierna – 140 × 115 mm ąbka a ści ście śc Indeks: ks:

10Z200

Producent: APP Gąbka ścierna jest elastycznym materiałem do szlifowania i matowania powierzchni profilowanych. Wykonana jest z elastycznego, spienionego tworzywa i ziaren ścierniwa spojonych za po pomocą żywicy syntetycznej. Elastyczna struktura gąbki pozwala na równomierne matowanie p powierzchni również w trudno dostępnych miejscach, dając optymalne podłoże dla podkładów i lakierów nawierzchniowych. 10Z200 - medium P60 10Z210 - fein P100 10Z230 - super fine P180

Scotch brite – 115 m mm × 150 mm 35 arkuszy Indeks:

3M07903

Producent: 3M Wstępnie perforowana, włóknina ścierna Scotch-Brite Pre-Cut w arkuszach, dostępna w trzech gradacjach: Very Fine - fioletowa, Ultra Fine - szara i nowa w kolorze miedzianym - Extra Fine. Stosowana w procesie przygotowania powierzchni, zapewnia jej idealne wykończenie. • Włóknina ścierna w arkuszach Extra Fine w kolorze miedzianym, idealna do systemu lakierów na bazie wody. • Bardziej trwała i ekonomiczna. • Szybsza praca, łatwiejsze matowanie. • Udoskonalona włóknina ścierna, idealne wykończenie powierzchni. • Trzy gradacje do każdej aplikacji: 3M07903- Very-Fine -fioletowa; 3M07904- Ultra-Fine -szara; 3M07905- Extra-Fine -miedziana.


7

Materiały ścierne i polerskie

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Włóknina ścierna – 155 × 230 mm Indeks:

10Z100P

Producent: APP Włóknina ścierna jest elastycznym przestrzennym materiałem do szlifowania i matowania profilowanych powierzchni. Zbudowana jest z sieci włókninowej impregnowanej materiałami ściernymi przyklejonymi za pomocą specjalnych żywic. Zachowuje pełne właściwości ścierne przez cały okres użytkowania. Elastyczna struktura włókniny pozwala na równomierne matowanie powierzchni również w miejscach trudno dostępnych, dając optymalne podłoże dla podkładów i lakierów nawierzchniowych. 10Z100P - uniwersalna zielona; 10Z110P - drobnoziarnista czerwona; 10Z120P - bardzo drobnoziarnista

Szczotka czyszcząca fioletowa – 150 mm trzpień Indeks:

3M07934

Producent: 3M Otwarta, impregnowana papierem ściernym, nie zapychająca się włóknina, do przygotowywania metalowych powierzchni pod lakierowanie. Idealna do usuwania rdzy, lakierów, uszczelniaczy i powłok zabezpieczających. Stanowi doskonałą alternatywę dla szczotek drucianych. Bardzo elastyczna, ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Krążki Clean & Strip nadają się do maszyn pneumatycznych i elektrycznych (3500 do 4500 obrotów).

Tarcze ścierne fibrowe – 115 × 22 mm Indeks:

10Y050P

Producent: APP Elektro-korund półszlachetny spojony żywicą syntetyczną z fibrowym podłożem. Materiał ścierny zapewniający długotrwałe użytkowanie. Tarcze ścierne znajdują zastosowanie w szlifowaniu stali, metali nieżelaznych oraz drewna. Największa dopuszczalna prędkość robocza 80 m/s (13300 obr./min.). 10Y050P - P50 10Y060P - P60 10Y080P - P80 10Y120P - P120

24

Dysk ścierny wymiary: 150 × 13 × 13 mm Indeks:

10X150

Producent: 3M Dysk ścierny jest wykonany z twardej włókniny z wbudowanym materiałem ściernym. Przeznaczony do usuwania starych, uszkodzonych warstw lakieru, podkładów, szpachli, a także rdzy, zgorzeliny oraz odprysków powstających podczas spawania. Usuwa rdzę minimalnie ingerując w powierzchnię metalu jednocześnie nie niszcząc jego struktury. Otwarta struktura oraz niska temperatura pracy zapobiega zabijaniu się i znacząco przedłuża okres użytkowania dysku ściernego. Optymalna prędkość pracy 4000-5000 obrotów. Zaletą jest bardzo duża agresywność, elastyczność i wygoda użycia, nie nagrzewa i nie niszczy metalu podczas szlifowania.

Ściernice tarczowe do cięcia stali 115 × 1,0 × 22,23 mm Indeks:

10YA00-10

Producent: APP Tarcze do cięcia (średnica 115) oraz kształcie FEPA 41 (płaskie) o grubości 1,0 mm zapewniają szeroki zakres zastosowań podczas napraw blacharskich. Przeznaczone do przecinania stali małogabarytowymi ręcznymi szlifierkami kątowymi o prędkościach obrotowych do 80 m/s. Opakowanie 10 szt.

Ściernice tarczowe do szlifowania stali 115 × 6,4 × 22,23 mm Indeks:

10YA20-10

Producent: APP Tarcze do szlifowania (średnica 115) oraz kształcie FEPA 27 (obniżony środek) o grubości 6,4 mm umożliwiają bezpieczne i efektywne szlifowanie spawów, obróbkę powierzchni i gradowanie. Przeznaczone do pracy na stali małogabarytowymi ręcznymi szlifierkami kątowymi o prędkościach obrotowych do 80 m/s. Opakowanie 10 szt.


Materiały ścierne i polerskie Krążki do usuwania naklejek i taśm dwustronnie klejących 260407

Producent: APP Krążek z twardego kauczuku do mechanicznego usuwania taśm dwustronnych, naklejek oraz pasków ozdobnych z nadwozia bez uszkodzenia powłoki lakieru. Adapter umożliwia mocowanie krążka do szlifierek i wiertarek.

Perfect-it środek polerski Fast Cut – 1 kg (biały korek) Indeks:

3M09374

Producent: 3M Bardzo skuteczny gruboziarnisty środek polerski dający natychmiastowe efekty. Pozwalana uzyskanie wysokiego połysku i osiągnięcie idealnego wykończenia na każdym rodzaju powłoki lakierniczej. • Szybkie, skuteczne działanie. • Równomierne wykończenie, wysoki połysk .

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

7

Perfect it III mleczko polerskie – 1 L Indeks:

3M09375

Producent: 3M Drobnoziarniste mleczko polerskie o dużej skuteczności działania i recepturze. Idealne do usuwania warstwy lekko utlenionego lakieru, niewielkich rys i śladów po cieniowaniu. • Szybsze usuwanie niewielkich zarysowań. • Do stosowania na lakierach HS, MS oraz OEM. • Pozostawia wysoki połysk.

25

Perfect it III mleczko polerskie – 1 L (niebieski korek) Indeks:

3M09376

Producent: 3M Skuteczna szczególnie na ciemnych kolorach - błyskawicznie daje efekt świeżego lakieru, a równocześnie usuwa zmatowienia i ślady po polerowaniu wstępnym. • Nadanie wysokiego połysku. • Idealne rezultaty zwłaszcza na ciemnych kolorach. • Usuwanie obrotowych śladów polerskich.

Perfect it III mleczko polerskie Extra Fine – lekko ścierne –1 L (żółty korek) Indeks:

3M80349

Producent: 3M Nowy środek do wykańczania powierzchni, specjalnie przeznaczony do nowoczesnych, odpornych na zarysowania, bezbarwnych powłok lakierniczych. Doskonale spisuje się także przy polerowaniu standardowych lakierów dwuskładnikowych.

Ultrafina SE mleczko polerskie 1 L Indeks:

3M50383

Producent: APP Płyn do likwidacji śladów obrotowych polerowania. Usuwa ślady obrotowe polerowania i hologramy. • Doskonałe wykończenie i połysk. • Można używać na obrotowych polerkach. • Podnosi wydajność, obniża koszty. • Szybki i łatwy w czyszczeniu. • Do lakierów nowych i odnawianych.


7

Materiały ścierne i polerskie

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Pasta matująca Prep and blend – 0,5 kg (czarny korek) Indeks:

3M09308

Producent: 3M Jest połączeniem pasty do matowania i do czyszczenia. Przeznaczony jest do przygotowywania nowych lub powtórnie wykańczanych powierzchni lakieru, do łączenia powłoki bazowej lub powłoki bezbarwnej. • Jednolite matowe wykończenie. • Środek czyszczący usuwa smary, woski, żywice, silikony itp.

Środek polerski Fast Cut (zielony korek) Indeks:

3M50417

Producent: 3M

Pasta polerska do polerowania ręcznego – 1 L (żółty korek) Indeks:

3M05990

Producent: 3M Idealne do polerowania lekko zwietrzałych i lekko porysowanych lakierów. Nie zawiera silikonów/ wosków i daje pełny, głęboki połysk na wszystkich - szczególnie ciemnych kolorach. Łatwe nakładanie, oszczędza czas, pracę i pieniądze. • Wspaniały, głęboki połysk • Łatwy w usuwaniu

26

Pasta polerska do polerowania maszynowego – 1 litr (czerwony korek) Indeks:

3M05991

Producent: 3M Przeznaczona do nakładania maszynowego Politura Imperial ma właściwości zbliżone do politury ręcznej. Idealna do wypełniania rys i śladów obrotowych na dużych obszarach. • Nie zawiera silikonów i wosków. • Nadaje głęboki połysk. • Pozwala na obróbkę większych powierzchni.

Scuff-it żel matujący – 0,7 kg Indeks:

3M50018

Producent: 3M Żel matujący i czyszczący, zawierający kombinację minerałów i specjalnie przygotowanych kryształów mikrościernych. Służy do szlifowania nowych lub powtórnie wykańczanych powierzchni na ostatnim etapie przygotowania do lakierowania. • Matowanie przy jednoczesnym odtłuszczaniu i oczyszczaniu powierzchni. • Formuła na bazie wody. • Skuteczne matowanie zapewniające optymalną przyczepność lakieru.

Mleczko polerskie do renowacji lamp samochodowych 500 ml Indeks:

3M59015

Producent: 3M


Materiały ścierne i polerskie Mleczko polerskie do polerowania lamp samochodowych 500 ml 3M59016

Producent: 3M

Pasta polerska intensywnie ścierna P01 – 1,5kg Indeks:

80081293

Producent: APP Jest bezsilikonową gruboziarnistą emulsją ścierną, składającą się z niezwykle twardych i ostrych cząstek ściernych oraz węglowodorów rozpuszczonych w wodzie. Dzięki użyciu wzajemnie do siebie dopasowanych komponentów antyadhezyjnych pasta P01 gwarantuje ekstremalną intensywność ścierania.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

7

Pasta polerska gruboziarnista P03 – 600 g Indeks:

80081301

Producent: APP Pasta polerska P03 jest bezsilikonową gruboziarnistą emulsją polerską, składającą się z niezwykle skutecznych cząstek ściernych oraz niearomatycznych węglowodorów rozpuszczonych w wodzie. Dzięki użyciu wzajemnie do siebie dopasowanych komponentów antyadhezyjnych, pasta P03 gwarantuje maksymalną intensywność ścierania. Przeznaczona jest do polerowania ręcznego jak i maszynowego. Usuwa miejscowe defekty lakieru powstałe w trakcie lakierowania pojazdu, defeky powierzchni starych powłok lakierniczych spowodowane czynnikami mechanicznymi lub termicznymi.

27

Pasta polerska średnioziarnista P06 – 500 ml Indeks:

80081310

Producent: APP Pasta polerska intensywnie ścierna P01 jest bezsilikonową gruboziarnistą emulsją ścierną, składającą się z niezwykle twardych i ostrych cząstek ściernych oraz węglowodorów rozpuszczonych w wodzie. Dzięki użyciu wzajemnie do siebie dopasowanych komponentów antyadhezyjnych pasta P01 gwarantuje ekstremalną intensywność ścierania.

Pasta polerska drobnoziarnista P10 – 500 ml Indeks:

80081316

Producent: APP Wyważona kombinacja twardych wosków, środków do polerowania, środków antyadhezyjnych i komponentów czyszczących gwarantuje maksymalnie efektywne oraz uproszczone użycie podczas polerowania i nabłyszczania ręcznego lub maszynowego. Efektem użycia pasty polerskiej P10 jest trwale zakonserwowana powierzchnia lakieru o bardzo wysokim połysku. Zastosowanie: do pracy ręcznej i maszynowej, ochrony i konserwacji nowych powłok lakierniczych, ochrony powłok lakierniczych po renowacji, konserwowania części chromowanych oraz jako kolejny etap polerowania po paście P03 lub P06.

Podkładka na rzep M14 do papierów ściernych – średnica 150 mm Indeks:

3M09552

Producent: 3M


7

Materiały ścierne i polerskie

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Gąbka polerska uniwersalna pomarańczowa – 150 mm Indeks:

3M09550

Producent: 3M

Gąbka do polerowania na wysoki połysk – 150 mm Indeks:

3M09378

Producent: 3M

Gąbka polerska zielona do mleczka polerskiego fast cut – 150 mm Indeks:

3M50487

Producent: 3M

Gąbka polerska uniwersalna biała M 14 – 150 mm Indeks: 80080109/102/460912

Producent: APP

28

Gąbka polerska uniwersalna żółta M 14 – 150 mm Indeks: eks:

80080402 80080

Producent: APP

Gąbka polerska czarna miękka M 14 – 150 mm Indeks:

80080302

Producent: APP

Futro polerskie na rzep – 180 mm Indeks:

80080612

Producent: APP


Materiały ścierne i polerskie Gąbka polerska profilowana czarna – 180 mm 80080503

Producent: APP

Puder kontrolny wkład Indeks:

3M09560

Producent: 3M Jest rewolucyjną formą powłoki kontrolnej tzw. “kontrolki” na powierzchni naprawianej (do sprawdzenia prawidłowości powierzchni przeszlifowanej). Ten prosty w użyciu system jest gwarancją osiągnięcia wysokiej jakości. • Nie zawiera żadnego rozpuszczalnika. • Daje całkowite przykrycie powierzchni, nie wymaga maskowania. • Aplikator nie wymaga czyszczenia. • Idealny do systemów szlifowanych na mokro i na sucho.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

7

Puder kontrolny aplikator Indeks:

3M09561

Producent: 3M

Klocek szlifierski gumowy Indeks:

26 260101

Producent: APP Elastyczny blok gumowy, do którego mocowany jest papier ścierny za pomocą specjalnych zaczepów. Przeznaczony jest do szlifowania na mokro i sucho. Wymiary: 130 × 70 mm.

Klocek cekk sszlifierski z korka ks: Indeks:

260102

Producent: APP Wykonany z korka, co gwarantuje niską wagę klocka oraz umożliwia pracę na mokro i sucho. Wymiary: 115 × 60 × 25 mm.

Klocek do szlifowania z zatrzaskami – 165 × 87 mm owa wan a Indeks:

2602 260201

Producent: APP Wykonany z tworzywa sztucznego, posiada dwie klamry służące do mocowania papieru. Płyta robocza została pokryta dodatkową warstwą gumy, która razem z klamrami zapobiega przemieszczaniu się papieru ściernego względem płyty roboczej. Klocek nadaje się do pracy na mokro i sucho. Dostępny w wymiarach: 260202 - 212 × 105 mm; 260201 - 165 × 87 mm

Klocek cekk sz szlifi s erski piankowy – 210 × 75 × 27 mm Indeks: ks:

260203

Producent: APP Wykonany ze specjalnych tworzyw gumopodobnych. Trzy wymiary klocków umożliwiają dopasowanie do kształtu obrabianej powierzchni. Zastosowano specjalne wkładki o grubości 15 mm, które usztywniają zewnętrzne powierzchnie klocków aby zapobiec odkształcaniu się powierzchni roboczej. Dostępny w wymiarach: 260203 - 210 × 75 × 27 mm 260204 - 140 × 75 × 27 mm 260205 - 135 × 45 × 40 mm 260206 - 290 × 70 × 27 mm 260207 - 135 × 75 × 27 mm

29


8

Systemy maskujące

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Papier do maskowania 45g/m2 dł.300 m Indeks:

400430

Producent: NTS Papier jednostronnie gładzony, niepylący posiadający bezporową strukturę zapewnia doskonałą osłonę dla powierzchni nielakierowanych karoserii i szyb przed zabrudzeniami lakierem w czasie prac lakierniczych.Gramatura 45g /m2 Dostępne rozmiary : 400410 - długość 300 m, szerokość 30 cm 400420 - długość 300 m, szerokość 60 cm 400430 - długość 300 m, szerokość 90 cm 400440 - długość 300 m, szerokość 120 cm

Folia do maskowania 4 m × 150 m Indeks:

400501

Producent: NTS Folia służy do maskowania nieuszkodzonych części karoserii i szyb podczas natryskiwania podkładów i lakierów nawierzchniowych. Jest odporna na wilgoć i wysokie temperatury. Powierzchnia folii do maskowania jest odporna na łuszczenie się naniesionego natryskiem podkładu, lakieru bazowego i nawierzchniowego.

Folia ochronna – 4 × 5 m Indeks:

400702

Producent: NTS Folia polietylenowa o grubości 7μm i rozmiarze 4 × 5 m, uniwersalna w zastosowaniu służy do osłony różnego rodzaju przedmiotów, urządzeń, np. samochodów przed zabrudzeniem, zakurzeniem lub zamoczeniem.

30

Taśma maskująca żółta Indeks:

400202

Producent: Starke Taśma pokryta specjalnym klejem na bazie kauczuku naturalnego. Przeznaczona jest do maskowanie powierzchni podczas prac malarskich w temperaturach do 80 °C. Taśma jest odporna na działanie rozcieńczalników organicznych ,farb i lakierów. Nie zostawia żadnych śladów. Dostępne rozmiary: 400201 - szerokość 18 mm, 1 opakowanie = 48 szt. 400202 - szerokość 24 mm, 1 opakowanie = 36 szt. 400203 - szerokość 30 mm, 1 opakowanie = 30 szt. 400204 - szerokość 36 mm, 1 opakowanie = 24 szt. 400205 - szerokość 48 mm, 1 opakowanie = 18 szt.

Gąbka do felcy – 13 mm szerokość 10 × 5m (50m) Indeks:

3M09678

Producent: 3M Efektywne rozwiązanie do szybkiego i profesjonalnego maskowania. Taśmę stosuje się do maskowania otworów w samochodzie tj. drzwi, maski, zakrętki zbiornika paliwowego. Taśma pozostawia tzw. miękki brzeg oraz zabezpiecza wnętrze przed kurzem i lakierem.


Systemy maskujące Gąbka do felcy – 13 mm szerokość 10 × 5 m (50 m) 80070350

Producent: APP Miękka, elastyczna, samoprzylepna taśma piankowa do zabezpieczania szczelin np. pomiędzy drzwiami, a korpusem karoserii. Skutecznie zapobiega przenikaniu lakieru do wnętrza malowanego pojazdu. Zapewnia powstanie łagodnego przejścia między powierzchnią ze świeżo naniesioną warstwą lakieru, a powierzchnią osłanianą (maskowaną).

Taśma maskująco – odchylająca 19 mm × 45 mm × 10 m Indeks:

400301

Producent: APP Taśma samoprzylepna przeznaczona do maskowania i jednoczesnego odchylania gumowych uszczelek samochodowych. Umożliwia lakierowanie elementu pod uszczelką, nie dopuszczając do jej zabrudzenia. Jest odporna na wysokie temperatury, rozpuszczalniki i lakiery. Znajduje również zastosowanie przy maskowaniu innych elementów karoserii, np. uszczelek dachów uchylnych, lamp, oraz do osłaniania przestrzeni pomiędzy elementami. Odporność termiczna: 80°C. Występuje w trzech rozmiarach: 400301 – 19 mm × 45 mm × 10 m 400302 – 15 mm × 45mm × 10 m; 400303 – 10 mm × 45 mm × 10 m.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

8

Taśma ochronna srebrna 50 mm × 50 m Indeks:

400250

Producent: NTS Samoprzylepna taśma do ochrony powierzchni podczas szlifowania, cięcia i innych prac stosowanych przy naprawach blacharsko-lakierniczych. Przeznaczona jest do stosowania na: spoilerach z tworzyw sztucznych, oprawach lusterek, szkle, metalowych powierzchniach lakierowanych i metalu. Jest idealnym środkiem do tymczasowych uszczelnień i drobnych napraw. Wewnętrzna konstrukcja umożliwia łatwe odrywanie potrzebnego kawałka taśmy bez używania narzędzi. Taśma ochronna daje pewną ochronę i gwarantuje bezpieczeństwo ochranianej płaszczyźnie. Odporność termiczna: 80°C.

Taśma maskująca do rozdzielania kolorów 6 mm × 33 m Indeks:

400370

Producent: Starke Cienkoliniowa taśma maskująca jest przeznaczona do rozdzielania kolorów. Pozostawia ostre kontury naniesionego lakieru. Bez marszczenia krawędzi i rozdzierania układa się na krzywiznach o bardzo małych promieniach. Nie pozostawia kleju i odcisku na świeżych powłokach lakierniczych.

31


9

Ochrona lakiernika

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Kombinezon lakierniczy rozmiar XL Indeks:

3M50198

Producent: 3M 3M50198 - rozmiar XL; 3M50198XXL - rozmiar XXL

Kombinezon polipropylen Indeks:

440615

Producent: NTS Wykonany z polipropylenu, co zapewnia bardzo dobrą przepuszczalność powietrza. 440615 - rozmiar XXL; 440616 - rozmiar XL

Kombinezon nylonowo\bawełniany – rozmiar XL Indeks:

440606

Producent: NTS 440605 - rozmiar L; 440606 - rozmiar XL; 440608 - rozmiar XXL

Półmaska lakiernicza serii 6000 z wymiennymi pochłaniaczami i filtrami 32

Indeks:

3M6200/3M6000

Producent: 3M Zastosowanie: malowanie natryskowe (bez izocyjanów), mieszanie farb, odtłuszczanie, nakładanie klejów. Ochrona: przeciw oparom organicznym i cząstkom. 3M6200/3M6000 - rozmiar M; 3M6300 - rozmiar L

Półmaska lakiernicza serii 7500 z wymiennymi pochłaniaczami i filtrami Indeks:

3M 3M7502

Producent: 3M Nowa generacja bardzo lekkich i wygodnych półmasek do lakierowania zapewniających doskonałe dopasowanie do twarzy i bezpieczeństwo. Ochrona: przeciw oparom organicznym i cząstkom. Doskonałej jakości półmaska lakiernicza o dużej odporności, z bagnetowym systemem przymocowania filtrów. Zastosowanie: malowanie natryskowe, rozmiar L.

Maska lakiernicza z szybką serii 6800 Indeks:

3M6800

Producent: 3M Maksymalnie lekki model z poliwęglanową szybką odporną na zarysowania i uderzenia spełnia wymogi normy EN166:B. Ochrona: przeciw oparom organicznym i cząstkom.


Ochrona lakiernika Maska przeciwpyłowa z zaworem klasy P 3MK112

Producent: 3M Zapewnia skuteczną ochronę przed cząsteczkami stałymi i nielotnymi cząstkami płynnymi. Norma EN 149 : 2001 klasa FFP2.

Filtr do maski klasy A1 przeciw parom organicznym eks: Indeks:

3M6911/6051

Producent: 3M Filtr klasy A1 chronią przed gazami i parami pochodzenia organicznego. Pasują do półmasek serii 6000, 7500 i masek serii 6800.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

9

Filtr do maski klasy A2 przeciw parom organicznym Indeks:

3M06915

Producent: 3M Filtr klasy A2 chronią przed gazami i parami pochodzenia organicznego. Pasują do półmasek serii 6000, 7500 i masek serii 6800.

Filtr do maski klasy P1 przeciwpyłowy Indeks:

3M5911

Producent: 3M Filtry klasy P1 chronią przed cząstkami substancji ciekłych i stałych. Pasują do półmasek serii 6000, 7500 i masek serii 6800.

Osłona szyby do masek pełnych serii 6000 Indeks:

3M6885

Producent: 3M Wymienne osłonki szybki maski pełnej serii 6800.

Pokrywa filtru filtru do masek klasy 6000 6800 i 7500 Indeks:

3M501

Producent: 3M Pokrywa 501 służy do utrzymywania filtrów 3M5911, na miejscu, z przodu maski serii 6000 razem z filtrem 3M™aby zwiększyć poziom ochrony przed gazami, parami i pyłami.

33


9

Ochrona lakiernika

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Okulary ochronne bezbarwne – Linia Classic 3M2720

Indeks:

Producent: 3M Ochrona: przed szybko lecącymi cząstkami o niskiej energii. Cechy: bezbarwne ochronne szkła z poliwęglanu, mały ciężar, wygodne o nowoczesnym wzornictwie. • Zastosowanie: Ochrona przed uderzeniem. • Zatwierdzenia: Spełniają wymagania EN 166: 2001. Oznakowane CE.

Stopery do uszu Indeks:

3M1100

Producent: 3M Wkładki 3M1100 są wykonane z miękkiej hipoalergicznej pianki poliuretanowej, która zapewnia pełny komfort i niewielki nacisk na wnętrze ucha. Stopień tłumienia 37 db. Poziom ochrony 110 db

Rękawice jednorazowe nitrowynylowe (niebieskie) – opakowanie 100 szt. Indeks:

440641P

Producent: NTS Rękawice nitrylowe są odporne m.in. na rozpuszczalniki, kwasy, oleje, tłuszcze i smary. Zapewniają duży komfort użytkowania dzięki odpowiedniemu kształtowi palców i powierzchni dłoni oraz zabezpieczeniu przeciwpoślizgowym.Odporność na zerwanie: 16N/mm2. Rozmiar L - 440641P, rozmiar XL - 0XREK009/XL/K.

Rękwice ochronne do mycia pistoletów 34

Indeks:

0XREK003/10/K

Producent: Profitool Komplet 12 par rękawic ochronnych długich RNIT-VEX, wykonanych z kauczuku nitrylowego z częścią chwytną chropowatą, rozmiar 10/XL, rękawice z długim mankietem, idealnie nadają się do mycia pistoletów lakierniczych. Wytrzymalość 4001 wg EN388.

Rękawice ochronne lateksowe Indeks: 0XREK002/L/K 0XREK002/XL/K

Producent: Profitool

Opakowanie 100 rękawic lateksowych w rozmiarze L lub XL, lekko pudrowanych od wewnątrz skrobia kukurydzianą, idealne do wykonywania skomplikowanych prac, bardzo elastyczne. Wykazują dużą odporność na detergenty.

Rękawice ochronne bawełniano-poliestrowe Indeks: 0XREK008/9/K 0XREK008/10/K

Producent: Profitool

Opakowanie 12 par rękawic bawełniano-poliestrowych, nakrapianych mieszanką PCV i nitrylu, ergonomiczne, o zwiększonej odporności na przetarcie przy zachowanej doskonałej manualności.


10

Różne artykuły lakiernicze

Zestaw kubków do mieszania lakieru – 640 ml (kubek do mieszania + 240 wkładów) 461001

Producent: APP System kubków APP do mieszania farb i lakierów opiera się na trzech zintegrowanych elementach. Podstawę tego systemu stanowi kubek zaopatrzony w skalę 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1 oraz 10:1. Kubek wykonany jest z przeźroczystego tworzywa zaopatrzonego w czytelną skalę umożliwiającą dokładne sporządzenie mieszanki według danej skali. Istnieje możliwość dodania 10 lub 20% rozcieńczalnika w celu wyregulowania lepkości sporządzanej mieszanki. Kubek posiada praktyczny uchwyt oraz lejkowate zakończenie, które gwarantuje łatwe przelanie mieszanki do pojemnika pistoletu. Drugim elementem tego systemu jest wymienny wkład do kubka, który idealnie pasuje do niego i zaopatrzony jest w skalę ml. Wkład z kubkiem łączy się dzięki specjalnemu zatrzaskowi, który gwarantuje stabilne połączenie tych dwóch elementów. Ostatnim elementem tego systemu jest pokrywka, która zapewnia szczelne zamknięcie wkładu uniemożliwiając wylanie mieszanki nawet przy przechyleniu kubka o 180 stopni. Dostępne pojemności: 461001 - 640 ml; 461002 - 1290 ml; 461003 - 2520 ml.

Pojemnik pomocniczy z podziałką Indeks:

460204

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Producent: APP

Jednorazowy kubek do mieszania farb i lakierów – 500ml, opakowanie 50 szt. Indeks:

3460700

Producent: NTS Kubek zaopatrzony jest w skalę 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1. Wykonany jest z przeźroczystego tworzywa zaopatrzonego w czytelną skalę umożliwiającą dokładne sporządzenie mieszanki według danej skali. Kubek posiada lejkowate zakończenie, które gwarantuje łatwe przelanie mieszanki do pojemnika pistoletu.

35

Sitko do lakierów wodnych – poliester – 125 micr ,opakowanie 250 szt. Indeks:

460195NTSP

Producent: NTS Jednorazowe sitko papierowe z ultra drobnym wkładem nylonowym (125 mikronów) przeznaczone do eliminowania zanieczyszczeń z bazowych lakierów wodorozcieńczalnych.

Sitko do lakieru – nylon – 190 micr , opakowanie 250 szt. d Indeks:

460201

Producent: NTS Jednorazowe sitka papierowe z wkładem nylonowym (190 mikronów), służące do eliminowania zanieczyszczeń mechanicznych z farb i lakierów przed malowaniem.


10

Różne artykuły lakiernicze

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Szpachelki ze stali nierdzewnej – ”Japonki” 460301

Indeks: eks:

Producent: NTS Komplet 4 sztuk o szerokościach: 5, 8, 10 i 12 cm.

Szpachelki stalowe – ”Japonki” 460302

Indeks:

Producent: NTS Komplet 4 sztuk o szerokościach: 5, 8, 10 i 12 cm.

Zestaw szpachelek z tworzywa sztucznego 460303

Indeks:

Producent: NTS Komplet 4 sztuk o szerokościach: 5, 8, 10 i 12 cm.

Mieszadła do lakieru Indeks:

3M16022

Producent: 3M

36

ków Nóż do zacieków Indeks:

46 460003

Producent: NTS

chr Płyn ochronny do kabin – 5 L Indeks:

400901

Producent: NTS Jest to bezbarwny i bezwonny płyn o dużej lepkości, posiadający właściwości antystatyczne, charakterystyczne dla pyłochłonów. Odpowiednie zagęszczenie oraz konsystencja umożliwiają dowolny sposób nanoszenie płynu na ściany kabiny.Po rozcieńczeniu, płyn można nanosić pistoletem, a w stężeniu, dostępnym w opakowaniu wałkiem lub pędzlem. Celem stosowania jest ochrona ścian wewnętrznych kabiny przed osadzaniem się pyłu lakierniczego bezpośrednio na panelach ścian oraz wyeliminowanie sił elektrostatycznych przenoszących naładowane dodatnio lub ujemnie cząsteczki kurzu. Istnieje możliwość nakładania warstwowego. Płyn jest wodorozcieńczalny. Zmywanie płynu ze ścian kabiny można przeprowadzać myjkami ciśnieniowymi przy użyciu wody z detergentami lub płynu do mycia kabin. Dostępne pojemności : 400901 - 5 litrów; 400902 - 25 litrów.


10

Różne artykuły lakiernicze Spryskiwacz do zmywacza lakierniczego 461100

Producent: NTS Zaletą stosowania spryskiwacza jest ogromna oszczędność zmywacza i równomierne jego rozprowadzanie na zmywaną powierzchnię karoserii samochodowej. Spryskiwacz z pompką jest chemicznie odporny na działanie zmywaczy rozpuszczalnikowych.

Ściereczka zka pyłochłonna Tack Cloth Indeks: s:

3M07910

Producent: 3M Nowa generacja ścierek pyłochłonnych o przestrzennej strukturze splotu używana do absorbcji pyłu przed natryskiwaniem. W montowanym na ścianie zasobniku można przechowywać zarówno nowe, jak i częściowo zużyte ścierki.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Ściereczka antys antystatyczna Indeks:

3M50401

Producent: 3M Syntetyczna ściereczka zaprojektowana do usuwania kurzu i zabrudzeń w procesie lakierowania, szczególnie do użytku z lakierami na bazie wody. • Nie zawierają rozpuszczalnika, dlatego idealne do lakierów na bazie wody. • Nie pozostawiają śladów kleju. • Nie pozostawiają włókien na powierzchni.

Ściereczki antystatyczne Indeks:

460501

Producent: NTS Ściereczka służąca dozbierania kurzu i najdrobniejszych zanieczyszczeń z powierzchni przeznaczonych do lakierowania.

Dwustronna pyłochłonna ściereczka z mikrofibry niebieska Indeks:

460852

Producent: NTS Dwustronna pyłochłonna ściereczka z mikrofibry o podwójnym działaniu. Różne długości niezwykle miękkich mikrowłókien na obu stronach powierzchni ściereczki umożliwiają bardzo dokładne i szybkie usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Przeznaczona i szczególnie przydatna do usuwania resztek past polerskich po polerowaniu lakierowanych powierzchni.

Ściągaczka gumowa – 21/4” × 41/4” Indeks:

3M05517

Producent: 3M Elastyczna gąbka gumowa do usuwania resztek powstałych po szlifowaniu na mokro.

37


10

Różne artykuły lakiernicze

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Czyściwo niebieskie celulozowe 3-warstwowe Indeks: CZYSCIWO NIEB.CELUL.3WAR

Producent: IVO

2 rolki czyściwa o dł.180 mb, wys. 22 cm, 500 listków, 3 warstwy. Uniwersalne czyściwo celulozowe niebieskie, klejone. Zastosowanie m.in. w warsztatach, lakierniach (dostępny stojak - indeks: STOJAK METAL. NA RECZNIKI).

Czyściwo białe wiskozowe Indeks:

0RS901

Producent: ProfiRS Włóknina wiskozowa biała (wiskoza + poliester), gramatura 50 g/m2, 300 listków 32/39 cm, 1 rolka w kartonie. Czyściwo przeznaczone do wycierania powierzchni zmywanej przed lakierowaniem, malowaniem, woskowaniem. Można używać do polerowania. Dobrze wspólparcuje z rozpuszczalnikami, bardzo dobrze wchłania oleje i smary, jest niepylne, nie pozostawia drobin na powierzchni. Jest wytrzymałe, odporne na rozdarcia.

Żel do rąk dla lakierników 250 ml Indeks:

0RS905

Producent: ProfiRS Żel (250 ml) do mycia silnie zabrudzonych rąk z materialem ściernym dla lakierników. Silnie skoncentrowany, usuwa smary, oleje, farby. Posiada naturalne składniki nawilżające i natłuszczające dłonie. Uwaga: preparat nie jest sklasyfikowany jako niebezpieczny wg obowiązujacych przepisów.

38


Systemy mieszalnikowe AWX system mieszalnikowy lakierów wodorozcieńczalnych AWX

Producent: Sherwin Williams System lakierów bazowych AWX™, który przy użyciu grupy produktów towarzyszących tworzy niezrównany system do napraw renowacyjnych. Dzięki systemowi zastrzeżonych żywic, które pomimo, że zachowują się jak w systemie rozcieńczalnikowym – AWX™ dokładnie odpowiada przepisom Dyrektywy Unii Europejskiej o emisji VOC. System AWX™ pozwala na łatwą aplikację, jest elastyczny w użytkowaniu dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Ure-Flex™. System AWX™ został zaaprobowany przez największych producentów samochodów (General Motors, Toyota, Volvo etc.). Proporcje mieszania bazy to 1:0,25 W skład systemu wchodzi mieszalnik wraz z 67 pigmentami, wagą elaktroniczną i dokumentacją kolorystyczną Prospectot, która zawiera ponad 5000 próbników pogrupowanych według kolorów (chromatycznie).

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

11

ATX system mieszalnikowy lakierów bazowych i akrylowych Indeks:

ATX

Producent: Sherwin Williams Dzięki zredukowanej liczbie kolorów bazowych i najlepszej relacji ceny do jakości ten rozcieńczalnikowy system HS pozwala na tworzenie tysięcy odcieni. Łączenie trzech różnych rodzajów wykończeń w jeden system, gwarantuje bardzo wysoki poziom produktywności i rentowności poprzez zredukowanie czasu naprawy. Podstawowo jest to system lakierów bazowych ale poprzez zmianę żywicy uzyskujemy produkt akrylowy jedno warstwowy. Proporcje mieszania bazy to 1:0,7 w tym nawet 60% to żywica. W skład systemu wchodzi mieszalnik wraz z 57pigmentami, wagą elaktroniczną i dokumentacją kolorystyczną, która zawiera ponad 7000 próbników pogrupowanych według marek samochodów.

39

SYNCRON system mieszalnikowy akrylowy do pojazdów użytkowych Indeks:

SYNCRON

Producent: Sherwin Williams Ten wielozadaniowy system lakierów przemysłowych bazuje na ostatnich badaniach na żywicach i przeznaczony jest do spełnienia wszystkich oczekiwań klientów. Łatwy i ekonomiczny w użyciu – jest najszybszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw oferując doskonałe produkty z wysokim standardem jakości. W skład systemu wchodzi mieszalnik wraz z 14 pigmentami i 13 binderami, wagą elektroniczną i dokumentacją kolorystyczną która zawiera ponad 1400 próbników.


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Kabina lakierniczo-suszarnicze USI Italia Producent: USI Italia Misją producenta kabin lakierniczych USI Italia jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań oszczędzających czas użytkowników oraz koszty związane z użytkowaniem komory lakierniczej. Dlatego inżynierowie USI cały czas pracują nad wprowadzaniem coraz oszczędniejszych i prostszych w użytkowaniu rozwiązań. Standardowo kabiny są dostępne w rozmiarach wewnętrznych szer: 4 m, dł: 7 m, wys: 2,72 m. Wymiary można powiększać aż do 9 m długości, 4,5 m szerokości i 3,32 m wysokości. Jednostki grzewcze posiadają przepływy maksymalne od 27000 m3/h (dla silników 7,5 kW) aż do 46 000 m3/h (dla silników 11 kW w wersji XP). Zakres palników możliwych do zastosowania to od palnika olejowego o mocy 237 kW aż po palnik gazowy otwartego płomienia o mocy 340 kW. Sterownie kabiną może być oparte o kilka różnych paneli kontrolnych, od elektronicznych UNI i TRONIC, przez sterowanie falownikowe ENERGO i ENERGO-S aż po komputerowe sterowanie DGT. Szeroka gama konfiguracji daje możliwość dobrania parametrów urządzenia do wymagań każdego użytkownika. W ofercie USI Italia znajduje się również szeroka paleta kabin przemysłowych Cargo.

Strefa przygotowawcza USI Italia 40

Producent: USI Italia Strefa przygotowawcza staje się coraz bardziej niezbędnym urządzeniem w każdej lakierni. Możliwość wykonania drobnych napraw na takiej strefie, bez konieczności wprowadzania elementów do kabiny daje możliwość oszczędzenia kosztów związanych z uruchomieniem kabiny do pojedynczych elementów. Szeroka gama możliwych konfiguracji pozwala na dobór urządzenia do praktycznie każdych warunków.


12

Wyposażenie warsztatu Kabina lakiernicza BLOWTHERM

Linia produktów zawiera najnowszej generacji kabiny lakierniczo-suszarnicze, stanowiska przygotowawcze, pomieszczenia do przygotowania lakierów. Innowacyjne rozwiązania technologiczne, wysoka wydajność, oszczędność energii, łatwość obsługi, bezpieczne dla środowiska, niezawodność, najnowsze standardy wg UE, mogą występować w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb Klienta. Występują kabiny z drzwiami wjazdowymi 3- i 4-skrzydłowymi. Zintegrowane generatory grzewczo-nawiewowe umożliwiające osiągnąć najwyższe parametry pracy. Urządzenia posiadają homologacje wszystkich światowych producentów samochodowych.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Producent: BLOWTHERM

Kabina lakiernicza ASTHERM Producent: ASTHERM KABINY LAKIERNICZO SUSZĄCE PREMIUM

WATER SPRAY™

Seria handlowa WATER SPRAY™ PREMIUM, przeznaczona jest dla Klientów, którzy wdrożyli lub noszą się z zamiarem wdrożenia technologii lakierowania przy użyciu materiałów wodorozcieńczalnych [wodnych] o oczekują od urządzeń wysokich walorów technicznych, technologicznych i wysokiej efektywności połączonej z dużą ekonomiką działania. Pełna izolacja ścian i dachu kabiny przy pomocy skalnej wełny mineralnej o grubości 60 mm. Tylko skalna wełna mineralna ma klasyfikację niepalności A1 i zgodnie z normą tylko taka izolacja powinna być stosowana, ze względów bezpieczeństwa, w kabinach lakierniczych. - Pełna izolacja akustyczna i termiczna wszystkich ścian generatora. - Pionowe oświetlenie, doskonale doświetlające cały bok malowanego pojazdu, łącznie z elementami dolnymi i górnymi jednocześnie. - Zastosowanie sufitu nawiewnego na całej szerokości i długości kabiny. - Wyposażenie tych kabin w niezwykle wydajne generatory wentylacyjno grzewcze. Są one tak dopasowane by w każdej kabinie można było osiągnąć zalecaną prędkość opadu powietrza na poziomie 0,3 m/sek. - Zastosowanie specjalnych dwustrumieniowych wentylatorów o wysokiej sprawności - Wyposażenie układów sterujących silnikami, w przemienniki częstotliwości, czyli falowniki. - Zastosowanie wymienników ciepła, wykonanych w całości ze stali kwasoodpornej o unikalnym sposobie odprowadzenia spalin - Zastosowanie specjalnego układu WINTER POWER którego działanie umożliwia lakierowanie w temperaturze 20 C nawet wtedy gdy na dworze jest -35 C. - Pięciostopniowy system filtracji powietrza. Podwójna filtracja powietrza dostarczanego do kabiny i potrójna powietrza wyrzucanego z kabiny. - Układ recyrkulacji gorącego powietrza w fazie suszenia. - Układ sterowania SPRAYTRONIC® z czterema fazami pracy: lakierowanie, przewietrzanie, suszenie, schładzanie. - Układ sterujący SPRAYTRONIC® wyposażony jest w specjalny program QDS do szybkiego suszenia lakierów „wodnych”.

41


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Strefa przygotowawcza ASTHERM Producent: ASTHERM STREFY PRZYGOTOWAWCZE SP PREMIUM Seria handlowa SP PREMIUM, przeznaczona jest dla Klientów, którzy w znaczący sposób poprawić jakość swojej pracy, istotnie zwiększyć możliwości przerobu i oczekują od urządzeń odpowiednich parametrów technicznych oraz nowoczesnych rozwiązań poprawiających wydajność i ekonomikę pracy. Strefy Przygotowawcze SP PREMIUM charakteryzują się następującymi rozwiązaniami: - Sufit nawiewny, tzw. plenum, zwieszony jest na lin kach nośnych podwieszonych do konstrukcji dachu. - Konstrukcja sufitu nawiewnego pozwala na zawieszenie zarówno wzdłuż stanowiska pracy, jak i w poprzek. - Każda lampa zwiera po 4 świetlówki o specjalnej barwie „dziennej”. - Zastosowany układ wentylacyjny gwarantuje uzyskanie prędkości zasysania powietrza, mierzonej nad kratami na poziomie 0,3 m/sek. - Zastosowanie specjalnych dwustrumieniowych wentylatorów o wysokiej sprawności. - Czterostopniowy układ filtracji powietrza. - Układ sterowania oparty na elementach automatyki przemysłowej. Zawiera wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Silnik sterowany jest falownikiem, umożliwia to regulowanie siły ssącej w zależności od rodzaju prowadzonych prac. - Sterowanie obejmuje dwa sposoby pracy. - Tablica sterownicza wyposażona jest w sygnalizację konieczności wymiany filtrów.

Sprężarka śrubowa EVERT 5,5/200 Indeks:

EVERT 5,5/200

Producent: EVERT Moc (kW): 5,5 Wydajność (l/min): 600 Ciśnienie (Bar): 10 Hałas (dB): 64 Zbiornik (l): 200 Osuszacz ziębniczy: TAK Waga (kg): 198 Wymiary (dł x szer x wys): 1429 x 612 x 1300 mm

42

Sprężarka śrubowa EVERT 7,5/200 Indeks:

EVERT 7,5/200

Producent: EVERT Moc (kW): 7,5 Wydajność (l/min): 920 Ciśnienie (Bar): 10 Hałas (dB): 66 Zbiornik (l): 500 Osuszacz ziębniczy: TAK Waga (kg): 335 Wymiary (dł x szer x wys): 1935 x 650 x 1483 mm

Sprężarka śrubowa EVERT 11/200 Indeks:

EVERT 11/200

Producent: EVERT Moc (kW): 11 Wydajność (l/min): 1310 Ciśnienie (Bar): 10 Hałas (dB): 68 Zbiornik (l): 500 Osuszacz ziębniczy: TAK Waga (kg): 349 Wymiary (dłxszerxwys): 1935x650x1483 mm


12

Wyposażenie warsztatu Rama naprawcza BLACKHAWK PL10 Wyposażenie:

Producent: BLACKHAWK

1. Rama z podnośnikiem nożycowym i ramionami do podnoszenia pojazdu – 1 szt. 2. Szafka sterująca podnośnika – 1 szt. 3. Ramię do mocowania uchwytów progowych – 4 szt. 4. Uchwyt progowy – 4 szt. 5. Kosz pod koła – 4 szt. 6. Dozer z siłownikiem 10 t – 1 szt. 7. Pompa pneumatyczno-hydrauliczna do siłownika dozera – 1 szt. 8. Przedłużenie ramienia dozera – 1 szt. 9. Łańcuch z dwoma hakami – 1 szt. 10. Pilot przewodowy do sterowania podnośnikiem – 1 szt. 11. Klamra ciągnąca samozaciskowa – 1 szt. 12. Linka zabezpieczająca – 1 szt. Uniwersalne urządzenie służące do napraw powypadkowych karoserii samochodów osobowych i dostawczych z nadwoziem samonośnym. Współpracuje z mechanicznymi i elektronicznymi systemami pomiarowymi. Przejrzysta i sztywna konstrukcja umożliwia swobodny dostęp do wszystkich elementów nadwozia. Wbudowany podnośnik nożycowy o udźwigu 2,5 t. W wieży ciągnącej wykorzystana jest typowa 10 tonowa hydraulika z pompą pneumatyczną. Wieża ciągnąca może być zamontowana w dowolnym miejscu na całym obwodzie ramy, co daje nieograniczone możliwości ciągnięcia.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

3521PL10

Indeks:

Elektroniczny system pomiarowy Shark 2 Indeks:

3521SH9ESB

Wyposażenie:

Producent: BLACKHAWK

1. Belka pomiarowa. 2. Konsola sterująca z zestawem komputerowym i kompletem akcesoriów. 3. Sondy pomiarowe (6 lub 8 sond w zależności odwersji urządzenia; maksymalnie 12). 4. Adapter do pomiaru górnych elementów zawieszenia (kielichy McPherson).

Elektroniczne urządzenie do sprawdzania położenia punktów bazowych płyty podłogowej. Urządzenie wykorzystuje ultradźwięki do pomiaru odległości punktów. W punktach charakterystycznych mocuje się sondy pomiarowe emitujące fale ultradźwiękowe, które są odczytywane przez umieszczoną centralnie belkę pomiarową. Ważny jest fakt, że belka pomiarowa nie musi być w żaden sposób ustawiana ani mocowana w konkretnym położeniu. System daje możliwość ciągłego pomiaru w trakcie naprawy do 12 punktów jednocześnie. Możliwość dokonania pomiaru ciągłego pozwala na naprawę z jednoczesnym podglądem zmian położenia mierzonych punktów. Program komputerowy w prosty i szybki sposób prowadzi użytkownika przez cały proces pomiaru. Na ekranie pojawiają się odpowiednie rysunki oraz zdjęcia ułatwiające szybką identyfikację szukanego punktu. System umożliwia wydrukowanie stanu nadwozia przed naprawą jak również jej efektów. W trakcie naprawy na ekranie pokazywane są kierunki przyłożenia siły. W bazie danych znajdują się wymiary nominalne większości samochodów o dmc. 3,5t. Dzięki stałej współpracy z producentami samochodów baza jest aktualizowana 4 razy w roku. SHARK współpracuje z większością ram naprawczych dostępnych w Polsce. Dzięki ultradźwiękom system jest praktycznie nieczuły na zmianę położenia karoserii względem urządzenia.

Rama naprawcza TYTAN 4000 Indeks:

3520021

Wyposażenie:

Producent: NTS

W skład zestawu TYTAN 4000 wchodzą: - płyta naprawcza 1szt. - siłownik 10T 1szt. - przewód hydrauliczny 3m 1szt. - dwustopniowa pompa mechaniczna 1szt. - szczęki progowe 4szt. - ramiona do szczęk progowych 4szt. - nogi 4szt. - koła do przemieszczania ramy 4szt. Rama naprawcza - urządzenie służące do szybkich napraw uszkodzonych karoserii samochodów osobowych. Umożliwia naprawę uszkodzeń wzdłużnych jak i bocznych rozbitego auta. W jednostce ciągnącej wykorzystano 10-to tonowy siłownik hydrauliczny i dwustopniową pompę mechaniczną. Z ramą TYTAN4000 współpracuje większość elektronicznych i mechanicznych systemów pomiarowych.

43


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Rama Naprawcza TYTAN 1000 3520010

Indeks:

Wyposażenie:

Producent: NTS

Zestaw TYTAN 1000 składa się z : - kątownicy 1szt. - siłownika 10T 1szt. - przewodu hydraulicznego 3m 1szt. - dwustopniowej pompy mechanicznej 1szt. - belki o przekroju kwadratowym 1szt. - belki o przekroju prostokątnym 2szt. - koszy pod koła 4szt. - dzielonej szczęki progowej 4szt. - mocowania szczęki progowej 2szt. - nogi 2szt. - nogi z mocowaniem szczęki progowej 2szt Dozer czteroszczękowy - urządzenie służące do szybkich napraw uszkodzonych karoserii samochodów osobowych. Umożliwia naprawę uszkodzeń wzdłużnych jak i bocznych rozbitego auta. W jednostce ciągnącej wykorzystano 10-tonowy siłownik hydrauliczny i dwustopniową pompę mechaniczną. Do zamontowania samochodu na urządzeniu używamy typowego podnośnika warsztatowego (np. żaby).

Rozpierak blacharski Indeks:

0XPTBR0001

Producent: Profitool Rozpierak blacharski z akcesoriami 10 t, wysokość min.470 mm.

Rozpierak blacharski Indeks:

0XPTBR0002

Producent: Profitool Rozpierak blacharski z akcesoriami 4 t, rozmiar min.: 330 mm.

44

Kowadło blacharskie wypukłe Indeks:

JFBA0108

Producent: Toptul

Kowadełko blacharskie Indeks:

JFBI0113

Kowadełko blacharskie, wypukłe, długość: 80 mm, szerokość: 58 mm, wysokość: 58 mm.

Kowadełko blacharskie Indeks:

JFBE0113

Producent: Toptul Kowadełko blacharskie, długość: 132 mm, szerokość: 58.5 mm, wysokość: 44 mm.

Kowadełko blacharskie Producent: Toptul

Kowadełko blacharskie, dłługość: 90 mm, szerokość: 70 mm, wysokość: 125 mm.

Indeks:

JFBJ0108

Producent: Toptul Kowadełko blacharskie, długość: 79 mm, szerokość: 61 mm, wysokość: 30 mm.


12

Wyposażenie warsztatu Kowadełko blacharskie JFBF0111

Producent: Toptul

Indeks:

JFBC0113

Kowadełko blacharskie, kątowe, długość: 122 mm, szerokość: 59.5 mm, wyskość: 30 mm.

Kowadełko blacharskie Indeks:

JFBH0107

Kowadełko blacharskie, długość: 125 mm, średnica: 54 mm.

Kowadełko blacharskie Producent: Toptul

Indeks:

JFBG0112

Kowadełko blacharskie, długość: 76 mm, szerokość: 73 mm, wysokość: 66 mm.

Kowadełko blacharskie Indeks:

JFBE0215

Kowadełko blacharskie Producent: Toptul

Kowadełko blacharskie JFBG0212

Producent: Toptul Kowadełko blacharskie, długość: 121 mm, szerokość: 58.5 mm, wysokość: 29.1 mm.

Indeks:

JFBD0208

Kowadełko blacharskie, długość: 139 mm, szerokość: 67 mm, wysokość: 146.5 mm.

Indeks:

Producent: Toptul

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Kowadełko blacharskie

Producent: Toptul Kowadełko blacharskie, długość: 66,3mm, szerokość: 61,6 mm, wysokość: 74,6 mm.

Kowadełko blacharskie Producent: Toptul

Indeks:

JFBE0315

Kowadełko blacharskie, długość: 118 mm, szerokość: 55 mm, wyskość: 24 mm.

Producent: Toptul Kowadełko blacharskie, długość: 155 mm, szerokość: 61 mm, wysokość: 30 mm.

45

Kowadełko blacharskie Indeks:

JFBB0110

Kowadełko blacharskie Producent: Toptul

Indeks:

JFBG0412

Kowadełko blacharskie, wypukłe, długość: 102 mm, szerokość: 72 mm, wysokość: 62 mm.

Kowadełko blacharskie Indeks:

JFBD106

Producent: Toptul Kowadełko blacharskie, długość: 122 mm, szerokość: 59.5 mm, wysokość: 30 mm.

Kowadełko blacharskie Producent: Toptul

Kowadełko blacharskie, okrągłe obustronne, długość: 58 mm, średnica: 56 mm.

Indeks:

JFBG0312

Producent: Toptul Kowadełko blacharskie, z kratownicą długość: 121 mm, szerokość: 58.5 mm, wysokość: 30 mm.


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Łyżka blacharska Indeks:

JFCA0127

Łyżka blacharska Producent: Toptul

Indeks:

JFCD0124

Łyżka blacharska, długość: 250 mm, szerokość: 48.4 mm, wysokość: 57,5 mm.

Młotek blacharski Indeks:

JFAB0133

Łyżka blacharska długość: 236.2 mm, szerokość: 48.8 mm, wysokość: 69.5 mm.

Młotek blacharski Producent: Toptul

Indeks:

JFAB0233

Młotek blacharski

Młotek blacharski JFAA0133

Producent: Toptul

Indeks:

JFAA0333

Młotek blacharski płaski, średnica okręgu: 40 mm, kwadrat: 38 x 38 mm; długość: 325 mm.

JFAA0533

Młotek blacharski płaski, lekki, średnica okręgu: 35 mm, kwadrat: 27.5 x 27.5 mm; długość: 325 mm.

Producent: Toptul

Indeks:

JFAA0233

Młotek blacharski

Młotek blacharski Indeks:

JFAA0433

Producent: Toptul

Indeks:

JFAC0333

Młotek blacharski wypukły, lekki, średnica okręgu: 35 mm, kwadrat: 27.5 x 27.5 mm; długość: 325 mm.

JFAC0133

Młotek blacharski, ciosak wypukły, z ostrym prostym noskiem, średnica okręgu: 40 mm, długość: 325 mm.

Producent: Toptul

Indeks:

JFAC0233

Łyżka blacharska

Zestaw blacharski GAAI0702

Producent: Toptul Młotek blacharski z ostrym zagiętym noskiem, średnica okręgu: 40 mm, długość: 325 mm.

Młotek blacharski z ostrym prostym noskiem, średnica okręgu: 40 mm, długość: 325 mm.

Indeks:

Producent: Toptul

Młotek blacharski

Młotek blacharski Indeks:

Producent: Toptul Młotek blacharski wypukły, średnica okręgu: 40 mm, kwadrat: 38 x 38 mm; długość: 325 mm.

Młotek blacharski wypukły dwustronnie, średnica okręgu: 29.5 mm, kwadrat: 25.5 x 25.5 mm, długość: 245 mm.

46

Producent: Toptul

Młotek blacharski

Młotek blacharski Indeks:

Producent: Toptul Młotek blacharski z powierzchnią szcześcienną, średnica okręgu: 40 mm, kwadrat: 38 x 38 mm, długość: 325 mm.

Młotek blacharski z powierzchnią ząbkową, średnica okręgu: 40 mm, kwadrat: 38 x 38 mm, długość: 325 mm.

Indeks:

Producent: Toptul

Producent: Toptul Zestaw blacharski, 7 szt., 4 kowadełka, 3 młotki, w plastkowym pudełku.

Indeks:

JFCB0125

Producent: Toptul Łyżka blacharska płaska, długość: 250 mm, szerokość: 29.6 mm, wyskość: 88 mm.


12

Wyposażenie warsztatu Łyżka blacharska JFCB0229

Producent: Toptul

Indeks:

JFCC0140

Łyżka blacharska płaska, długość: 286 mm, szerokość: 51 mm, wysokość: 68.5 mm.

Łyżka blacharska Indeks:

Łyżka blacharska, długość 401 mm.

Klamra zaciskowa

JFCC0251

Producent: Toptul

Indeks:

JFDA0105

Klamra zaciskowa

Klamra zaciskowa JFDC0105

Producent: Toptul

Indeks:

JFDE0205

Klamra zaciskowa do operacji wyciągania, max uciąg 5 ton. powierzchnia chwytająca szerokość 44 mm głębokość 24 mm.

Klamra zaciskowa Indeks:

JFDB0103

Klamra zaciskowa Producent: Toptul

Indeks:

JFDC0205

Klamra zaciskowa do operacji wyciągania w dwoch kierunkach o skroconych szczękach, max uciągi w jednym/dwóch kierunkach 5/2 tony. powierzchnia chwytająca szerokość 33 mm głębokość 27 mm.

Producent: Toptul

Indeks:

JFDB0203

Klamra zaciskowa do operacji wyciągania, max uciąg 5 ton powierzchnia chwytająca szerokość 118 mm głębokość 18 mm.

JFDD0105

Producent: Toptul Klamra zaciskowa do operacji wyciągania o wąskich krawędziach, max uciąg 5 ton. powierzchnia chwytająca szer. 33 mm gł. 27 mm.

Klamra zaciskowa Indeks:

JFDF0203

Producent: Toptul Klamra zaciskowa do operacji wyciągania w dwoch kierunkach o skroconych szczękach, max uciągi w jednym/dwóch kierunkach 3/2 tony. powierzchnia chwytająca szerokość 37 mm głębokość 15 mm

Klamra zaciskowa

Klamra zaciskowa Indeks:

Producent: Toptul

Klamra zaciskowa

Klamra zaciskowa JFDE0105

Producent: Toptul Klamra zaciskowa do operacji wyciągania, max uciąg 5 ton. powierzchnia chwytająca szerokość 44 mm głębokość 24 mm.

Klamra zaciskowa do operacji wyciągania, max uciąg 3 tony powierzchnia chwytająca szerokość 37 mm głębokość 15 mm.

Indeks:

Producent: Toptul Klamra zaciskowa do operacji wyciągania, max uciąg 5 ton. powierzchnia chwytająca szerokość 37 mm głębokość 15 mm.

Łyżka blacharska, długość 510 mm.

Indeks:

Producent: Toptul

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Łyżka blacharska

Producent: Toptul Klamra zaciskowa do operacji wyciągania w dwoch kierunkach o skroconych szczękach, max uciągi w jednym/dwóch kierunkach 3/2 tony. powierzchnia chwytająca szerokość 37 mm głębokość 12 mm.

Indeks:

JFDB0303

Producent: Toptul Klamra zaciskowa do operacji wyciągania, max uciąg 3 tony powierzchnia chwytająca szerokość 37 mm, głębokość 15 mm.

47


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

BiPuller Indeks:

521BST202

Producent: BLACKHAWK Dwufunkcyjne urządzenie do wyciągania niewielkich wgnieceń. Produkowany przez firmę Blackhawk, uznanego na świecie producenta sprzętu do napraw powypadkowych. Główną zaletą BiPullera jest prostota obsługi. Podczas zaciskania rękojeści trzpień wyciągający pokonuje zawsze tę samą drogę (stały skok). Podpory są rozsuwane w kształcie litery „V” co zapewnia bardzo szybką regulację. Na trzpieniu można zamontować elektrodę punktową do współpracy ze spoterem lub adapter do grzybków aby naprawiać uszkodzenia bez usuwania powłoki lakierniczej (więcej informacji w dziale „Naprawy nieinwazyjne”). Istotne jest, że spoter możemy podłączyć równolegle bądź prostopadle do BiPullera w zależności od tego czy pracujemy na powierzchniach poziomych czy pionowych.

Zestaw do napraw punktowych Glue Puller 2 Indeks:

3541688

Producent: NTS Zestaw przeznaczony do usuwania niewielkich wgnieceń metodą nieinwazyjną. Do powierzchni blachy w miejscu uszkodzenia przykleja się specjalne grzybki. Po wyschnięciu kleju montuje się dźwignię i ściskając rękojeść wyciąga przyklejony grzybek w górę. W zestawie znajduje się: dźwignia GluePuller, pistolet do gorącego kleju, dwa rodzaje kleju, 4 grzybki oraz pobijak teflonowy do końcowego wyrównania powierzchni.

Zgrzewarka wielozadaniowa Tecna 3650 EVO Indeks:

48

540012

Producent: TECNA Pr Profesjonalne urządzenie dające możliwość obustronnego zgrzewania z dociskiem pneuma matycznym oraz zgrzewania jednostronnego (spotter) z zastosowaniem młotka bezwładnościowego.Zgrzewarka na wózku wyposażona jest w kleszcze z dociskiem pneumatycznym, śc ch chłodzone cieczą o docisku max. 450 daN, pistolet z młotkiem bezwładnościowym oraz zestaw akcesoriów w skład którego wchodzą elektrody, podkładki, nity, gwoździe, trójkąty, ze śrubki oraz adaptery niezbędne do ich chwytania i mocowania. Zgrzewarka posiada bardzo śru przyjazny i prosty w obsłudze panel sterujący służący do ustawiania parametrów pracy dla prz kleszczy pneumatycznych i spottera. Zgrzewarka wyposażona jest w gotowe nastawy pakle ram rametrów zgrzewania dwustronnego. Wystarczy podać rodzaj blachy (Fe/Zn, HSS, T/DP, Bor) oraz jej grubość, a zgrzewarka sama ustawi optymalne parametry (czas, prąd i docisk). Bo Bardzo istotny jest fakt, że dla każdej z funkcji spottera zostały określone maksymalne warBa tości nastaw, co eliminuje możliwość przypadkowego uszkodzenia naprawianego elementu. toś


12

Wyposażenie warsztatu Lutospawarka Cebora JAGUAR SOUND MIG 2060/MD DOUBLE PULSE 3540030

Producent: CEBORA U Urządzenie może być przygotowane do spawania aluminium i lutospawania. Może być wyposażone w konwencjonalny uchwyt spawalniczy (3540328 lub 3543450) lub uchwyt nowej p generacji (Push Pull 3540330). Zakres wartości prądu spawania od 15 – 200A pozwala na g wykonywanie wszystkich prac spawalniczych niezbędnych podczas napraw karoserii saw mochodowych.Urządzenie posiada programy z charakterystykami prądowymi dla różnych m materiałów. Jest ich kilkadziesiąt. Programy te są podzielone na cztery grupy: m • Programy manualne - użytkownik sam dokonuje ustawień posuwu drutu i natężenia prądu. • Programy synergiczne - użytkownik ustawia tylko prąd spawania lub grubość materiału. • Programy synergiczne z pulsacją - jak wyżej, z tym że prąd podawany jest pulsacyjnie czyli w bardzo krótkich impulsach o bardzo wysokiej częstotliwości. c • Programy synergiczne z podwójną pulsacją - jak wyżej, z tym że pulsacja pracuje z dwi ma różnymi częstotliwościami (wyższą i niższą). Dzięki temu można uzyskać lico spoiny jak m w metodzie TIG. Dodatkowo w urządzeniu znajduje się gniazdo komputerowe, które pozzwala na aktualizację oprogramowania w przypadku pojawienia się nowych drutów spawalniczych. Urządzenie wyposażone jest w dwa klasyczne uchwyty spawalnicze ze złączem n EURO. Przystosowany do spawania prądem maksymalnym 240A. Długość przewodu 3,5 E m. m

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Urządzenie do cięcia łukiem elektrycznym Power Plasma 3035/M Indeks:

3540040

Producent: CEBORA Power Plasma 3035/M – urządzenie specjalnie zaprojektowane do cięcia wszystkich typów blach używanych w przemyśle samochodowym. Zastosowana technologia inwertorowa zapewnia doskonałej jakości cięcie również blach wykonanych ze stali o zwiększonej wytrzymałości. Specjalny tryb pilota umożliwia cięcie blach pokrytych lakierem, a automatyczny reset łuku podczas cięcia ekranowych elementów lub siatki ułatwia pracę operatora. Zabezpieczenie dyszy zgodne ze standardami IEC 60974–7 eliminuje ryzyko bezpośredniego kontaktu z dyszą gazową. Wysoka kompatybilność elektromagnetyczna, zgodna z normą EN50199, pozwala na stosowanie urządzenia w sąsiedztwie sprzętu elektronicznego. Bezstopniowa, elektroniczna regulacja głębokości cięcia umożliwia bardzo dokładne operowania urządzeniem podczas pracy. Przy naprawach blacharskich gdzie ważna jest precyzja cięcia, bezstopniowa regulacja głębokości cięcia ma bardzo istotne znaczenie. Pozwala bowiem na wycięcie zewnętrznego płaszcza (np. słupka B) bez uszkodzenia wewnętrznych warstw.

49


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Spoter kompaktowy Tecna 3460N Indeks:

354001 3540010

Producent: TECNA Kompaktowe wielofunkcyjne urządzenie do napraw karoserii charakteryzujące się wysokim prądem zgrzewania. To najmocniejszy spoter na rynku o tak małych wymiarach. Urządzenie posiada dwa potencjometry odpowiadające za regulację prądu i czasu zgrzewania. W wyposażeniu standardowym znajduje się pistolet wielofunkcyjny, wybijak, zestaw akcesoriów oraz przewód masowy z zaciskiem. Spoter można rozbudować o kleszcze ręczne typu „C” do zgrzewania dwustronnego (indeks NTS 3540350). Dzięki temu otrzymujemy w pełni funkcjonalne a jednocześnie łatwe w przemieszczaniu narzędzie do napraw blacharskich. Wózek transportowy dostępny jest jako opcja wyposażenia (indeks NTS 3540360).

DIGITAL CAR PULLER 5000 Indeks:

828068

Producent: TELWIN Sterowane mikroprocesorem urządzenie wyciągania, łatania i rozgrzewania elektrodą węglową blach.Maksymalny prąd zgrzewania 2500 A.

DIGITAL MIG 222 TWIN 50

Indeks:

820056

Producent: TELWIN Półautomat spawalniczy do spawania karoserii aluminiowej, stalowej i ocynkowanej (lutospawanie). W komplecie dwa uchwyty spawalnicze podłączone jednocześnie do urządzenia. Samoczynny dobór parametrów spawania. Zakres regulacji prądu spawania 20-220A, Indeks IC: 820056.

DIGITAL SPOTTER 7000 Indeks:

823022

Producent: TELWIN Sterowane mikroprocesorem urządzenie zgrzewania dwustronnego blach stalowych i ocynkowanych. Pneumatyczny docisk elektrod. Maksymalny prąd zgrzewania 4500 A. Możliwość rozbudowy do wyciągania, łatania i rozgrzewania elektrodą węglową blach.


12

Wyposażenie warsztatu MASTERMIG 232 DUPLEX 821067

Producent: TELWIN Półautomat spawalniczy do spawania karoserii stalowej i ocynkowanej (lutospawanie). W komplecie dwa uchwyty spawalnicze podłączone jednocześnie do urządzenia. Wyposażony w dwa 4-rolkowe podajniki drutu. Zakres regulacji prądu spawania 20-220 A.

INVERSPOTTER 13000 Indeks:

823076

Producent: TELWIN Sterowane mikroprocesorem urządzenie zgrzewania dwustronnego blach ocynkowanych i o dużej wytrzymałości (HSS). Technologia‚ POWER CLAMP’ - dłuższe (5 metrów) i lżejsze przewody, umożliwają większą poręczność i szeroki zakres działania. Maksymalny prąd zgrzewania 8000A przy zabezpieczeniu sieci zasilającej 16A. Urządzenie posiada 64 fabryczne programy zgrzewania.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

TECHNOLOGY PLASMA 54 KOMPRESSOR Indeks:

815088

Producent: TELWIN Inwertorowe urządzenie do cięcia plazmowego. Posiada wbudowany kompresor. Umożliwia cięcie bez zniekształceń: stali, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi i mosiądzu. Maksymalna grubość cięcia: 10 mm.

51

TECHNOLOGY PLASMA 41 Indeks:

815493

Producent: TELWIN Inwertorowe urządzenie do cięcia plazmowego. Umożliwia cięcie bez zniekształceń: stali, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi i mosiądzu. Maksymalna grubość cięcia: 12 mm.

TECNOMIG 225 PRO CuSi Indeks:

TMIG225CUSI

Producent: TELWIN Półautomat spawalniczy do spawania karoserii stalowej i ocynkowanej (lutospawanie). Lekki i przenośny - waga tylko 9kg. Zakres regulacji prądu spawania 30-200 A.


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Myjnie do pistoletów lakierniczych UG 2000 DV Indeks: eks:

500021

Producent: UNI-RAM Myjnie automatyczne z serii 2000 umożliwiają umycie 2 pistoletów lakierniczych oraz dwóch standardowych kubków o pojemności 600 ml używanych do lakierowania lakierami na bazie rozpuszczalników organicznych. Cykl mycia zajmuje jedynie 60 sekund dzięki 14 dyszommyjącym oraz bardzo wydajnej pompie membranowej. Myjnie serii 2000 są wyposażone w zegar sterujący procesem mycia. Wszystkie elementy mające styczność z rozpuszczalnikiem zostały wykonane ze stali nierdzewnej.

Myjnia do pistoletów lakierniczych WB UM 120 W Indeks:

500012

Producent: UNI-RAM Myjnia ręczna do produktów wodorozcieńczalnych umożliwiająca umycie pistoletu lakierniczego używanego do lakierowania lakierami wodorozcieńczalnymi. Wyposażona w ruchomą dyszę oraz pędzel do mycia. System automatycznej koagulacji z mieszaniem powietrznym i fi ltrem gwarantuje wytrącenie resztek lakieru z rozpuszczalnika. Wszystkie elementy mające styczność z rozpuszczalnikiem zostały wykonane ze stali nierdzewnej.

52

Myjnia do pistoletów lakierniczych UG 5000 W Indeks:

500050

Producent: UNI-RAM Połączenie myjni UG 4000 DVM i UM 120W. Myjnia automatyczna do produktów na bazie rozpuszczalników organicznych oraz wodnych. Umożliwia umycie 2 pistoletów lakierniczych oraz dwóch standardowych kubków o pojemności 600 ml używanych do lakierowania lakierami na bazie rozpuszczalników organicznych. Cykl mycia zajmuje jedynie 60 sekund dzięki 14 dyszom myjącym oraz bardzo wydajnej pompie membranowej. Wyposażona w zegar sterujący procesem mycia, przycisk fazy przedmuchu oraz spłukiwania czystym rozpuszczalnikiem. Wszystkie elementy mające styczność z rozpuszczalnikiem zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Myjka umożliwia również mycie ręczne z użyciem pędzla. Po naciśnięciu pedału rozpuszczalnik zostaje podany bezpośrednio do pędzla.


12

Wyposażenie warsztatu Regeneratory IST 10 / IST 15

Producent: IST Firma IST stworzyła serię C destylarek z myślą o średnich i większych warsztatach samochodowych. Destylarki serii C charakteryzują się dużą niezawodnością ze względu na prostą konstrukcję i zastosowanie wysokiej jakości surowców do budowy poszczególnych elementów. Zbiornik został wykonany ze szlachetnej stali nierdzewnej Aisi 304, dzięki czemu jest odporny na działanie rozpuszczalników organicznych. System chłodzenia został wykonany z rurek miedzianych gwarantujących bardzo dużą żywotność systemu. Proces oddzielenia rozpuszczalnika od pigmentów i innych elementów stałych polega na odparowaniu go z mieszaniny powstałej w wyniku mycia pistoletów lakierniczych i innych urządzeń. Rozpuszczalnik po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury rozpoczyna parowanie i następnie jest schładzany w kondensatorze chłodzonym powietrzem. Po upłynięciu założonego czasu regenerator wyłączy się samoczynnie. Uchylna budowa umożliwia łatwe usunięcie pozostałości po destylacji ze zbiornika. Zastosowanie specjalnych worków umożliwia jeszcze łatwiejsze i szybsze usunięcie zawartości zbiornika przy jednoczesnym zachowaniu czystości urządzenia.

Miniszlifierka kątowa (elek.) BA 81 Indeks:

201000

Producent: Rupes

Polerka kątowa (elek.) LH 18EN Indeks:

201250

Producent: Rupes

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

520120

Indeks:

Miniszlifierka (elek.) LE 21AC Indeks:

202300

Producent: Rupes

Szlifierka planetarna (elek.) EK 150AE Indeks:

204103

Producent: Rupes

53

Szlifierka wib.-rot. (elek.) BR 65AE Indeks:

203200

Producent: Rupes

Szlifierka wib. z wydłużoną płytą roboczą (pneumatyczna) SLP 41A

Indeks:

212100

Producent: Rupes

Szlifierka wib. (elek.) SSPF / SSPF VR Indeks:

202110

Producent: Rupes

Szlifierka wib.-rot. (pneumatyczna) SKORPIO RH153 Indeks:

21 212753

Producent: Rupes


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Szlifierka wibr. z wydłużoną płytą roboczą (elek.) SL 42AE – SL 42AEV

Indeks:

200 202200

Producent: Rupes

Szlifierka rotacyjno-oscylacyjna 150 mm Indeks: CP7255CVE Producent: Chicago Pneumatic Szlifierka rotacyjno-oscylacyjna 150mm - Skok oscylacji 5mm - Tarcza: 150mm - Obroty: 12000obr./min - Waga: 0,83kg - Centralny system odpylania

Polerka elektryczna 150 mm Indeks:

CP821 CP8210E Producent: Chicago Pneumatic

Mini polerka 50-75 mm Indeks:

Polerka elektryczna - Obroty: 900-2500obr/min. - Moc: 1200W - Waga: 2,1kg

Sz Szlifierka liniowa Indeks: nde

CP7201P Producent: Chicago Pneumatic Mini polerka 50-75mm - Tarcza 50, 75mm - Obroty: 2500obr/min. - Waga: 0,79kg - W zestawie: polerka, 1xfutro, 2xgąbka

Młotek pneumatyczny

CP7268 Producent: Chicago Pneumatic Szlifierka liniowa - Stopa: 70-445mm - 5000 suwów/min. - Waga: 2,75kg

GWS 11-125 szlifierka kątowa 1100W Indeks: 0 601 792 002

Producent: Bosch

Indeks:

CP711K Producent: Chicago Pneumatic Młotek pneumatyczny - Do ciężkich zastosowań - 3000cykli/min. - Waga: 1,7kg - W zestawie 4 dłuta i uchwyt sprężynowy

Szlifierka kątowa W 680, 705 W Indeks: 6.06 697.50 0

Producent: BOSCH

Ś Średnica tarczy szlifierskiej - 125 mm M Moment obrotowy - 1,8 Nm L Liczba obrotów na biegu jałowym 1 10.000 /min M Moc znamionowa - 705 W M Moc oddawana - 400 W L Liczba obr. przy obciążeniu - 6.500 /min Gwint wrzeciona - M 14 Ciężar (bez kabla) - 1,6 kg

54

GPO 14 CE polerka kątowa 1400 W Indeks: 0 601 389 000

Producent: Bosch

GGS 28 C szlifierka prosta 600 W Indeks: 0 601 220 000

Producent: Bosch

Polerka kątowa z elektroniką PE 12-175, 1200 W Set Indeks: 6.02 175.91 0

Producent: Bosch

Szlifierka prosta z elektroniką GE 700 Quick, 710 W Indeks: 6.06 303.00 0

Producent: Bosch


12

Wyposażenie warsztatu Szlifierka pneumatyczna SA4818C SA4086C

Producent: DDCARS

Indeks:

SA4818C

Szlifierka pneumatyczna SA4818C z odciągiem skok 5 mm 10000 obr/ min z tłumikiem waga tylko 0,94 kg ptodukt TAIWAN.

Polerka elektryczna S1P-180 z futrem polerskim i regulacją obrotów

Indeks:

PT88003

Producent: DDCARS

Producent: DDCARS Szlifierka pneumatyczna SA4818C z odciągiem skok 5mm 10000 obr/ min waga z tarczą bez tłumika.

Zestaw do szlifowania i polerowania lamp 3M Indeks:

50663

Producent: 3M Nowy, innowacyjny system do renowacji pożółkniętych i porysowanych lamp. - Naprawa zamiast wymiany na nową lampę. - Zmniejszenie kosztów naprawy. - Idealny do napraw typu SMART.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Szlifierka pneumatyczna SA4818C

Zestaw do napraw elementów plastikowych Indeks:

0XLAN0001

Producent: Profitool Zestaw do napraw elementów plastikowych (zgrzewania spawania plastiku).

Odsysacz pyłów (do maszyn elek. i pneu.) KS 260EPS Indeks:

3221300

Producent: Rupes W górnej części korpusu odsysacza przygotowano specjalne stanowisko „stacje roboczą” (dostępna tylko dla wersji EPS), które umożliwia lepsze zorganizowanie i mobilność miejsca pracy.

55

Dodatkowe półki i uchwyty na szlifierki i krążki ścierne pozwolą mieć pod ręką wszystkie używane narzędzia a specjalny wysięgnik na wąż odsysający sprawi, że praca będzie dużo wygodniejsza.

Odsysacz pyłów (do maszyn elek. i pneu.)S 145EPL Indeks:

3221100

Producent: Rupes


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Odsysacz pyłów z automatem włączeniowym elek.-pneu. S 130 PL Indeks:

3221020

Producent: Rupes

Wielofunkcyjne ramię uchylne z terminalem wiszącym EP3 i z pneum. aut. włącz. (sam. osob., dost. i van) HB 6000 Indeks:

3222305

Producent: Rupes

Wielofunkcyjne ramię uchylne z oświetleniem i pneum. aut. włącz. (sam. osobowe) HF 6000 Indeks:

3222300

Producent: Rupes

56

Pistolet lakierniczy SATA JET 4000 B RP z przegubem obrotowym (DIGITAL) Producent: SATA


12

Wyposażenie warsztatu

Pistolet lakierniczy SATA JET 4000 B HVLP z przegubem obrotowym (DIGITAL) Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Producent: SATA

Pistolet lakierniczy SATA JET 1000 B RP bez przegubu obrotowego Producent: SATA

Pistolet lakierniczy SATA JET 1000 B HVLP bez przegubu obrotowego Producent: SATA

57


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Pistolet lakierniczy SATA JET 100 B RP bez przegubu obrotowego Producent: SATA

Pistolet lakierniczy SATA JET 100 B HVLP bez przegubu obrotowego Producent: SATA

Zestawy pistoletów IWATA + Air Gunsa Indeks:

300002 000

Producent: IWATA Zestawy dwóch pistoletów ANEST IWATA i AIR GUNSA, umożliwiających wykonanie wszystkich aplikacji koniecznych przy naprawie karoserii samochodowych. Obydwa pistolety zostały umieszczone w praktycznej walizce, a do zestawu producent dołączył klucz do wykręcania dyszy oraz komplet szczotek umożliwiających dokładne umycie pistoletów. Zestawy zostały tak skonfigurowane, aby umożliwić dobranie pistoletów do wymagań każdego warsztatu. Rodzaje zestawów: 3300000 – zestaw W400 d1,4 + AZ3 HTE d1,8 3300003 – zestaw W400WB d1,4 + AZ3 HTE d1,8 3300005 – zestaw W400WBX d1,3 + AZ3 HTE d1,8

58

Pistolety lakiernicze IWATA SUPERNOVA WS400 Indeks:

3300416

Producent: IWATA


12

Wyposażenie warsztatu Pistolety lakiernicze W400 WBX 3300409

Producent: IWATA

Pistolety lakiernicze W400 WB Indeks:

3300400

Producent: IWATA

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Pistolety lakiernicze W400 Indeks:

3300103

Producent: IWATA

59

Pistolety lakiernicze AIR GUNSA AZ3 HTE2AV Indeks:

3300709

Producent: IWATA


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Pistolet lakierniczy DDCARS H827P HVLP Indeks:

H-827P HVLP

Producent: DDCARS Pistolet lakierniczy HVLP H827P dysza 1,4 ze zbiornikiem 600 ml. Ciśnienie robocze 3-4 bara, zużycie powietrza 300 lt/min.

Pistolet lakierniczy DDCARS H827P RP Indeks:

H-827P RP

Producent: DDCARS Pistolet lakierniczy RP H827P dysza 1,4 ze zbiornikiem 600 ml. Ciśnienie robocze 3-4 bara , zużycie powietrza 300 lt/min.

Pistolet lakierniczy DDCARS L-897 HVLP Indeks:

L-897

Producent: DDCARS Pistolet lakierniczy HVLP L-897 dysza 1,3 ze zbiornikiem 600 ml. Ciśnienie robocze 1,5 bara, zużycie powietrza 170 lt/min.

60

Pistolet lakierniczy DDCARS L-897 HVLP (walizka) Indeks:

L-897W

Producent: DDCARS Walizka w komplecie manometr i pistolet lakierniczy HVLP L-897. Dysza 1,3 ze zbiornikiem 600 ml. Ciśnienie robocze 1,5 bara zużycie powietrza 170 lt/min.


12

Wyposażenie warsztatu Pistolet pneumatyczny, do przedmuchiwania KAGA1904

Producent: Toptul Pistolet pneumatyczny, do przedmuchiwania.

System zbiorników RPS SATA 0,6 L Indeks:

125070

Producent: SATA System zbiorników RPS SATA 0,6 litra. Zestaw zawiera 57 sztuk kubków,pokrywek i sitkek 200 mikronów.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

System zbiorników RPS SATA 0,6 L Indeks:

125062

Producent: SATA System zbiorników RPS SATA 0,6 litra. Zestaw zawiera 57 sztuk kubków, pokrywek i sitkek 125 mikronów.

Dysze do suszenia lakierów WB Indeks:

3500300

Producent: IWATA

Pistolet ciśnieniowy do konserwacji BS/AW Indeks:

3320105

Producent: NTS Pistolet natryskowy do konserwacji karoserii samochodowych środkami w puszkach 1 l. Zbiornik wspomagany powietrzem pozwala na dokładne nanoszenie materiału bez rozpylania na boki. Wyposażony w trzy sondy do miejsc trudno dostępnych i zabezpieczony zaworem.

61


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Pistolet do Baranka UBS PS-6 PS-6

Indeks:

Producent: DDCARS Pistolet do konserwacji karoserii samochodowych. Wyposażony w sondę do miejsc trudno dostępnych.

Pistolet natryskowy do mas uszczelniających PM 320501

Indeks:

Producent: NTS Pistolet do nakładania mas uszczelniających w kartuszach 310 ml z regulacją aplikowanego materiału.

Pneumatyczny wyciskacz CSG 450 RP 320403

Indeks:

Producent: NTS Profesjonalny wyciskacz do mas klejąco-uszczelniających w kartuszach 310 ml i saszetkach 400 ml. Wyposażony w zawór różnicowy oraz płynną regulację spustu.

Wyciskacz do masy 62

Indeks:

CP9885

Producent: Chicago Pneumatics Wyciskacz do masy - Na wkłady: 210 x 50 mm - Stalowa tuba - Waga: 1,04 kg

Promiennik HT3000 Indeks: s:

3500260

Producent: IWATA


12

Wyposażenie warsztatu Promiennik podczerwieni GP 313 GP 313

Producent: DDCARS Promiennik podczerwieni GP 313 (3 lampy po 1000W, max pow.grzewcza 1000 mm x 1200 mm) wyposażony w włącznik czasowy.

Promiennik HT1002 Indeks:

3500255

Producent: IWATA

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Promiennik podczerwieni GP 101 Indeks:

GP 101

Producent: DDCARS Promiennik podczerwieni GP101 z 1 lampą 1000 W .Max powierzchnia grzania 600 mm x 800 mm.

63

Stojak do papieru maskującego, poziomy; 5 rolek od 30 cm do 120 cm Indeks:

420204

Producent: NTS Konstrukcja stojaka umożliwia zamocowanie czterech wymiarów rolek z papierem do oklejania (30, 60, 90 i 120 cm).

Stojak do papieru maskującego w rolce, poziomy – 3 rolki Indeks:

420202

Producent: NTS Konstrukcja stojaka umożliwia zamocowanie trzech wymiarów rolek z papierem do oklejania (30, 60 i 90 cm). Specjalna konstrukcja pozwala na jednoczesne rozwinięcie odcinka papieru, oklejenie krawędzi taśmą samoprzylepną oraz odcięcie pożądanej długości. Rozwiązanie to znacznie przyspiesza i ułatwia pracę przy maskowaniu elementów karoserii.


12

Wyposażenie warsztatu

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Wózek do folii maskującej w rolce Indeks:

420201 4202

Producent: NTS Wózek przeznaczony do zamocowania standardowych wymiarów folii w rolce. Wyposażony w duże kółka ułatwiające przemieszczanie po posadzce warsztatu. Prowadnica obcinaka do folii pozwala na równe i wygodne odcięcie dowolnego odcinka folii. Wózek umożliwia przygotowanie samochodu do lakierowania w krótkim czasie przez jedną osobę.

Stojak na czyściwo Indeks:

420108

Producent: NTS Stojak do ręczników papierowych (czyściw). Ułatwia organizację pracy i utrzymanie czysytości w warsztacie.Max. szerokość czyściwa 330 mm.

Stojak rozstawny z łańcuszkiem Indeks:

420101

Producent: NTS Uniwersalny stojak z możliwością regulacji wysokości położenia obrabianego elementu. Dwie specjalne podpory z możliwością zmiany położenia dodatkowo stabilizują element w czasie obróbki i zabezpieczają przed przypadkowym przemieszczeniem elementu podczas lakierowania. Stojak poza możliwością lakierowania elementów z tworzywa sztucznego idealnie nadaje się do aplikacji kleju na szyby samochodowe oraz do obróbki szlifierskiej elementów karoseryjnych.

Uniwersalny stojak do elementów „X” 64

Indeks:

420010

Producent: NTS

Stojak do zderzaków i spoilerów Indeks:

420114

Producent: NTS Przewoźny stojak do zderzaków i spoilerów zapewniający bezpieczne składowanie gotowych, dużych elementów z tworzywa sztucznego.


12

Wyposażenie warsztatu

Elektroniczny miernik grubości lakieru, pomiar na stali oraz stali ocynkowanej 0XMGR-10-S-FE

Producent: Profitool Mierzy grubość powłoki lakieru samochodowego na stali i stali ocynkowanej - Zakres pomiaru do 1.1 mm. - Rozdzielczość pomiaru 10 um. - Sonda (czujnik) na przewodzie 80 cm dzięki czemu pomiar jest szybszy i dokładniejszy. - Pamięć miernika 30 pomiarów. - Tester lakieru posiada podświetlany ekran. - Miernik lakieru zawiera certyfikat CE.

Elektroniczny miernik grubości lakieru, pomiar na stali, stali ocynkowanej i aluminium Indeks:

0XMGR-10-S-AL

Producent: Profitool Mierzy grubość powłoki lakieru samochodowego na stali i stali ocynkowanej oraz aluminium. - Zakres pomiaru do 1.5 mm. - Rozdzielczość pomiaru 10 um. - Sonda (czujnik) na przewodzie 80 cm dzięki czemu pomiar jest szybszy i dokładniejszy. - Pamięć miernika 30 pomiarów. - Tester lakieru posiada podświetlany ekran. - Miernik lakieru zawiera certyfikat CE.

Katalog materiałów i urządzeń blacharsko-lakierniczych

Indeks:

Elektroniczny miernik grubości lakieru, pomiar na stali, stali ocynkowanej i aluminium Indeks:

0XP-10-S-AL

Producent: Profitool Elektroniczny typ pomiaru na powierzchniach: Fe (stal, stal ocynkowana) Al (aluminium). Mierzone materiały: lakier, emalie, tworzywa sztuczne i inne pow. niemagnetyczne. Zakres pomiarowy: 0 – 2000 μm Rozdzielczość pomiaru: 10 μm dla 500 - 2000 μm 1 μm dla 0 - 500 μm Typ sonduy: Sonda sprężysta zakończona kulką, umieszczona na przewodzie silikonowym (80 cm). Czas odpowiedzi: 0,3 s (bardzo szybki odczyt). Zasilanie: Bateria alkaliczna lub akumulatorek (9V). Wymiary sondy: 111 x 67 x 26 mm fi 15,5 x 70 mm

Eliminator przepięć 9170, do instalacji 12V, zabezpieczenie przy spawaniu Indeks:

0XPTLH9170

Producent: Profitool Moduł zabezpieczający elektronikę 0XLH9172/0XLH9170 został zaprojektowany aby chronić samochodowe układy elektroniczne przeciw zwarciom i przeciążeniom powstałym podczas spawania, ładowania akumulatorów, podczas prac elektrycznych czy awaryjnych rozruchach silnika. Dane techniczne: Napięcie: 0XLH9172: 12/24V lub 0XLH9170: 12V. Czas reakcji TVS: 10 ps. Czas reakcji warystora: 25 ns. V DC warystor: 0XLH9172: 14 V (11 Vrms) / 25 Vrms (31 VDC) lub 0XLH9170: 14 V (11 Vrms), V BR TVS (24V): 0XLH9172: 31.4 - 34.7 volts lub 0XLH9170: 20.9 - 23.1 volts Maksymalne obciażenie TVS: 600W@10/1000 mikrosekund

65


process

Zużywaj mniej energii

Lakieruj więcej samochodów


HP Processâ&#x201E;˘ z TechnologiÄ&#x2026; Air-Dry Jak to dziaĹ&#x201A;a:

process

â&#x201E;˘

1 2

Krok Krok

3 4 5

Krok

Krok Proces HP: Od podkĹ&#x201A;adu do polerowania w mniej niĹź Krok godzinÄ&#x2122;!

t Odpowiednia naprawa wymaga starannych dziaĹ&#x201A;aĹ&#x201E; przygotowawczych o Zapewnij odpowiedniÄ&#x2026; iloĹ&#x203A;Ä&#x2021; czasu, Ĺźeby to dobrze zrobiÄ&#x2021;!

t NaĹ&#x201A;óş 2-3 warstwy podkĹ&#x201A;adu High Performance Primer uĹźywajÄ&#x2026;c Reduktora PrÄ&#x2122;dkoĹ&#x203A;ci SR15, bez koniecznoĹ&#x203A;ci przesychania miÄ&#x2122;dzy warstwami t Odczekaj 15 minut w temperaturze 20°C przed piaskowaniem.

AWXÂŽ Waterborne t NaĹ&#x201A;óş 1-3 Ĺ&#x203A;rednio mokre warstwy aĹź do caĹ&#x201A;kowitego pokrycia, umoĹźliwiajÄ&#x2026;c odwodnienie kaĹźdej warstwy. Osuszacz venturiego moĹźe byÄ&#x2021; uĹźyty w celu przyspieszenia czasu odwodnienia warstwy podkĹ&#x201A;adu. t Po pokryciu, poĹ&#x201A;óş niskociĹ&#x203A;nieniowy lakier wykoĹ&#x201E;czeniowy stanowiÄ&#x2026;cy grunt pod rozprowadzenie kolorĂłw metalicznych i z ef. mika. t Pozostaw ostatniÄ&#x2026; warstwÄ&#x2122; podkĹ&#x201A;adu do przeschniÄ&#x2122;cia warstwy kontrolujÄ&#x2026;c kciukiem jej twardoĹ&#x203A;Ä&#x2021;, tzn. czy nie nastÄ&#x2122;puje uszkodzenie powierzchni. Lakier powinien zostaÄ&#x2021; utw w temp. 25°C. ardzony po ok. 10-15 min.

t NaĹ&#x201A;óş jednÄ&#x2026; podwĂłjnÄ&#x2026; mokrÄ&#x2026; warstwÄ&#x2122; lakieru  bezbarwnego HPC15 bez koniecznoĹ&#x203A;Ä&#x2021;i przysychania miÄ&#x2122;dzy warstwami. t HPC15 jest gotowy po 25 min. w temperaturze 25°C. t W razie potrzeby moĹźna delikatnie spiaskowaÄ&#x2021; i wypolerowaÄ&#x2021;.

t PrzeprowBEČ&#x2021;PTUBUFD[OF[BCJFHJ wykPÇŠD[FOJPXFJQS[FLBČ&#x2C6;,MJFOUPXJHPUPXZ XZSĂ&#x2DC;C

9EC.5300.W 9/09 GB Š2009 Sherwin-Williams Automotive Europe SpA.


Katalóg materiálov a príslušenstva pre karosárske a lakérnícke prácea farbou  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you