Page 1

www. www.НВПЕТ НВПЕТ.com.ua НВПЕТ.com.ua Газета для нас і про нас Ми - це не безліч стандартних “Я”, А безліч всесвітів різних. В. Симоненко.

Олімп Наш календар Співпраця: викладач - студент

Поетичний океан Красиве життя Заліковка Майстерня Спорт Гумор Гороскоп

Випуск 3

2013


В одній годині кохання - ціле життя. О. Бальзак Життя без кохання схоже на засохле дерево, що росте на кам’янистому ґрунті. Індійська мудрість.

Кажімо більше ніжних слів Знайомим, друзям і коханим. Нехай комусь тепліше стане Від зливи ваших почуттів. Кажімо більше ніжних слів... Нехай у Вашім серці завжди живе любов!

Розлука послаблює закоханість, але посилює велику пристрасть, подібно до того, як вітер гасить свічку, але роздмухує пожежу. Доки люди кохають, вони пробачають... Франсуа де Ларошфуко


3

Вже 15 років поспіль в нашому місті проходить конкурс “Кращий студент року”, який включає в себе кілька призових категорій. Номінантами конкурсу стають енергійні, творчі та успішні студенти навчальних закладів м. Новограда-Волинського. Саме тому 15 листопада 2012 року, напередодні Міжнародного дня студента, кращі з кращих отримували нагороди. Під бурхливі оплески на сцену Палацу культури виходили найактивніші та найобдарованіші студенти НВПЕТ. Того дня ми ще раз переконалися: маємо чим пишатися! Звання “Прометей науки” отримала студентка нашого технікуму Кайданович Марина(328 група).

17 листопада -

Міжнародний день студента За активну життєву позицію, здобутки у навчанні і громадському житті технікуму звання “Студент року” отримала Яковенко Олена(329 група). А лідером року обрано голову студентського самоврядування Манахову О Катерину(329 група). Л Також було вручено диплом “Краща І кімната гуртожитку”. Перемогли в цій М номінації Бізюк Наталія (329 група) та П Весельська Анна (327 група). Конкурс став справжнім тріумфом молодості, інтелекту, наполегливості

Бізюк Наталія та Весельська Анна

Кайданович Марина

Найуспішні- Капустинська шою серед Альона спортивної молоді визнано Капустинську Альону(327 група). Чарівний голос Віталія Попова, студента 233 групи, зачарував і публіку, і журі. І результаті - заслужена перемога в номінації Попов Віталій “Творча обдарованість”. Не залишились без уваги і студентські колективи. Звання “Найкраща група” отримали відразу 2 групи - група 420 (кл. керівник Костик О.В.) та група 329 (кл. керівник Поперечнюк Л.М.).

та обдарованості. А ми переповнились гордістю за нашу талановиту молодь.

Яковенко Олена

Група наших студентів приймала участь у флеш-моб до Міжнародного дня студента

Манахова Катерина


4

Н А Ш К А Л Е Н Д А Р

9 листопада в нашій державі відзначається День української мови та писемності. Традиційно саме з цієї важливої дати циклова комісія соціально-гуманітарних дисциплін презентує свою роботу та досягнення студентів. Тиждень розпочали предметні олімпіади з української та англійської мов (Селезньова В. І., Пелех В. А.). Цікавою і пізнавальною стали науково-практичні конференції: “Шляхи формування мовного світогляду молодого громадянина.” (група 139, Кудрявцева О. М.) та “То був страшний навмисний голод... ” (Тригуб І. Л.). Вівторок 13 листопада розцвів розмаїттям кольорів української вишиванки. Цього ж дня силами групи 232 була організована акція “Українська доба”. Піднесення престижу української мови надзвичайно потрібна і актуальна справа, покликана розбудити в наших серцях вогонь патріотичної, національної свідомості та шанобливого ставлення до мови. Студенти-організатори Макеєв Б., Недзельська І., Сахнюк Ю., Плисюк М., Ґудзь О. проявили себе як творчі та креативні особистості. Вони зуміли залучити до мовного марафону більше двох сотень учасників. А в аудиторії 404 відбулась зустріч майстрині народної вишивки Катерини


5

Шведюк зі студентами 140 та 231. Яскрава фотовиставка “Мальовнича Україна” прикрасила стіни нашого навчального закладу. Висловлюємо вдячність нашим талановити фотохудожникам Вигівському П. 232, Миронець І. 139, Кудряв-

Н А Ш

цеву А. 230, Зозулі Д. 138. Увінчався тиждень незабутньою літературно музичною композицією “Любіть Україну”. Активну участь прийняли студенти груп 136, 138, 140 та викладачі Кудрявцева О. М. та Селезньова В. І.

Так відповіла майстриня на запитання:”Чи продаєте ви свої роботи?”

К А Л Е Н Д А Р


6

Тиждень електриків

Ласкаво просимо!

Голова ЦК електротехнічних дисциплін Буркова Р. Л.

Н А Ш

Електротехнічне відділення урочисто приймало до своїх лав першокурсників-електриків. У дружному родинному колі студенти познайомились з викладачами електротехнічних дисциплін та ознайомились з історією технікуму. У невимушеній обстановці пройшла зустріч з випускником 2005 року Дзюбенком Артемом Валерійовичем (інженером з обслуговування електрообладнання ТОВ ВО “Техна”).

Наші таланти Випускник 2005 року Дзюбенко А. В.

К А Л Е Н Д А Р

А художні номери прикрасили вечір і показали, що електрики можуть бути також і ліриками!

Логічним завершенням “посвяти” стало урочисте проголошення “Клятви електрика”. Від імені 138 групи почесне право зачитати клятву було надано студентам Пилипчук Світлані і Тимошенку Віталію. Особливу подяку за організацію і проведення вечора висловлюємо класному керівнику групи Онікієнко С. М.


Тиждень спеціальних дисциплін

7

Презентація циклової комісії загальнотехнічних та спеціальних дисциплін почалася з демонстрації студентами знань з фахових дисциплін на предметних олімпіадах. Найкращими фахівцями у своїй галузі стали: У 324 групі з дисципліни “Газові мережі та устаткування”: І місце - Никитюк Ігор, ІІ місце - Дибайло Анастасія, ІІІ місце - Захаренкова Дарина та Степанюк Наталія. У групі 418 з дисципліни “Експлуатація устаткування та систем газопостачання”: І місце - Романюк Олександр та Мірошниченко Катерина, ІІ місце - Тарнавська Дарія, ІІІ місце - Соколовський Віктор. У групі 323 з дисципліни “Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання”: І місце - Осипчук Олександр, ІІ місце - Гапончук Олександр, ІІІ місце - Петров Денис. Фахове змагання продовжилося між газовиками (324 група) та механіками (323 група) під час брейн-рингу “Моя професія - моє майбутнє”, який підготували викладачі Фютак Л. І. та Гулевич К. В. Так як сили були майже рівними,

боротьба була напруженою, але перемогу здобули студенти 324 групи. За участю викладачів та студентів відбулися інші цікаві та пізнавальні заходи:  Презентація новинок газового обладнання вітчизняного та закордонного виробництва (викладач Фютак Л.І.)  Презентація навчальної дисципліни “Теплотехніка”(викладач Заїнчковська Т.Д.)  Конференція “Вплив режимів тиску газу та його складу на ефективність роботи систем газопостачання” (викладач Фютак О.С.)

Н А Ш К А Л Е Н Д А Р


8 РОДИННЕ СВЯТО.

Н А Ш К А Л Е Н Д А Р

22 листопада у Новоград Волинському промислово– економічному технікумі відбувся семінар вихователів навчальних закладів Житомирської області. Під час семінару ми ознайомили гостей з навчально -виховною роботою технікуму. Запросили на виховний захід «Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок, надійний причал». Гості також відвідали музей Лесі Українки. Гуртожиток - це друга домівка, де діти проводять дуже багато часу, тому тут ведеться системна робота з метою забезпечення культурного і духовного розвитку особистості кожного студента, виховання молоді у дусі найкращих людських цінностей. Вихователі гуртожитку разом із бібліотекарями організовують літературні читання, зустрічі з письменниками-земляками та інші виховні заходи. В особливій, теплій атмосфері проходять родинні свята. На одному з таких і побували наші гості. “Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок, надійний причал». Святково прибрана зала бібліотеки яскравіла вишиваними рушниками та квітами. Тішила око виставка зразків українського національного одягу, ужитко-

вих речей, вишивок, кераміки, різьби по дереву. Усі рукотвори були виготовлені нашими студентами та членами їх родин. Основна мета свята - виховання любові до рідного краю, до рідної мови, вшанування народних звичаїв, символів та оберегів; а також розширення уявлення студентів про родинні традиції, дослідження родовідного дерева, виховання шанобливого і турботливого ставлення до всіх членів родини. На думку гостей, поставлені завдання були виконані повною мірою, бо всі присутні відчули себе в теплому родинному колі. До участі у святі були залучені родини Брайткрайц, Пилипчуків, Меленівських та Башинських. З любов’ю та щирістю розповідали мами про своїх дітей, про свята та традиції, які шанують у родинах, співали українських пісень. Учасники семінару відмітили виступи студентів Маланич Анни, Дениса Данюка, Марини Дереженко, Дмитра Цимбалюка, Альони Парій, Віталія Попова, Гнеся Олександра, Костіна Дмитра, Кліванської Насті, Дуванова Андрія, Юзькова Василя. Ми, в свою чергу, висловлюємо щиру подяку всім учасникам заходу “Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок, надійний причал”. Савчук Г.В.


9

Не вперше наш технікум зустрічає викладачів різних навчальних закладів області. Саме така зустріч і відбувалася 28 листопада. Своїм досвідом, педагогічною майстерністю та методичними надбаннями з викладачами фізики, вищих навчальних закладів області, ділилися Василь Петрович та Діана Андріївна Любчаки.

На відкритому занятті в 139 групі викладач Василь Петрович презентував робочий зошит з фізики. Показував методичні прийоми та переваги роботи з зошитом для викладача і студентів. Скільки років землі — і мільярд, і мільйон, а яка вона й досі ще гарна!

Л. Костенко

Якщо воно зелене або сіпається - це біологія. Якщо смердить - це хімія. Якщо не працює - це фізика.

«Короткий визначник наук»

Н А Ш К А Л Е Н Д А Р


10

Творча співпраця між викладачами і студентами на заняттях З усіх завдань, що стоять перед вищими навчальними закладами, одним із основних є активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів. Тому дуже важливо викликати у них інтерес до навчальної дисципліни, перетворити студентську аудиторію із пасивних спостерігачів в активних учасників заняття. Вирішити це важливе завдання можливо лише у тому випадку, якщо викладач у своїй роботі використовує активні форми та методи навчання. Із задоволенням студенти включаються в роботу при проведенні занять у нестандартній формі. Такі заняття не тільки активізують студентів до пізнавальної діяльності, а й перетворюють навчальний процес у творчу співпрацю між викладачем та студентом. Найбільш ефективно поширення нових педагогічних надбань та обмін досвідом відбувається на відкритих уроках. У І семестрі відкриті заняття провели Тамінська Л.А., Фютак О.С., Заїнчковська Т.Д., Мартинюк Л.А., Дроздюк Л.М., Сахненко Н.А., Мороз М.П., Петрошук А.В., Бабенков Ю.М. Викладачі показали заняття як традиційні, так і нестандартні:

С П І В П Р А Викладач Петрошук А.В. Ц Я Тема занятт я:“Подолання бідності через удосконалення бюджету”

Ніколи не соромся запитувати про те, чого не знаєш. Арабське прислів’я

Учень ніколи не перевершить учителя, якщо бачить у ньому зразок, а не суперника. В. Бєлінський

Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники. Т. Фулпер

Чого б ти не навчався, ти навчаєшся для себе. Петроній


Відкриті уроки

11

Коли на світі з'являється справжній геній, то пізнати його можна вже хоча б по тому, що всі тупоголові поєднуються в боротьбі проти нього. Дж. Свіфт Ніколи шлях до знань не пролягає по шовковій траві, всіяній лілеями: завжди людині доводиться видиратись по голих скелях. Рескін Джон

Викладач Мартинюк Л.А.

Тема заняття:“Створення буклетів та бюлетенів”

Викладач Сахненко Н.А. Тема заняття:“Значення ві-

русів у природі та житті людини” С П І В П Р А Ц Я

Викладач Дроздюк Л.М.

Тема заняття:“Логарифми та їх властивості”

lg(7-2x)=?


12

Пропонуємо вашій увазі творчість юного поета, студента нашого ВУЗу —

МАЛЕНЬКА БАТЬКІВЩИНА

ЛУК’ЯНЧУКА АНДРІЯ 233 група НЕ ТІКАЙ Снігом білим хурделиця вкрила

П О Е Т И Ч Н И Й О К Е А Н

Жита руну, і ліс, і траву. Я до серця твого, моя мила, В хащах темних дорогу знайду. Хай лютує мороз, вітер виє, Хай заносяться снігом сліди, Теплота мого серця зігріє Твоє серце, ти тільки не йди. Не тікай, залишися, благаю, Глянь, на дворі весна настає. Я тебе до безтями кохаю, Полонила ти серце моє.

Моя маленька Батьківщина Це дім, який я збудував, Садок, криниця і калина, Це найдорожче, що я мав. Це квітів море на городі, Які завгодно тут ростуть! Яка гармонія в природі… Це рай і казка разом тут. Весною все квітує вчасно: Садок, картопля і овес. Це ти, земля моя прекрасна, Сюди збираєш рід увесь. Вдихни нектар цього повітря, В Случі гріхи водою змий Та посміхнись усім привітно І зникне біль в душі твоїй. Я вдячний Господу святому, Я вдячний матері-землі, Що забирали мою втому, Коли були важкими дні. Моя маленька батьківщина Це дім, який я збудував, Де за столом уся родина. Це найдорожче, що я мав.


13

Поради лікаря

Їжа для розуму

ВАЖКО ПОЧАТИ ДЕНЬ БЕЗ ЧАШЕЧКИ КАВИ? ВВІЙТИ В РИТМ ТА СТИМУЛЮВАТИ РОБОТУ МОЗКУ ДОПОМАГАЮТЬ БАГАТО КОРИСНИХ ПРОДУКТІВ

Какао – напiй для вiдмiнникiв

Жири живлять мозок Клітини мозку на 60 % складаються з жирів. Тому омега-3 поліненасичені жири, що містяться в рибі жирних сортів і в риб’ячому жирі, є дуже важливим будівельним матеріалом

для мозку, призупиняють старіння його клітин та сприяють розвитку пам’яті. Крім того, як показали проведені американськими вченими в 2010 році експерименти, у людей з недостатнім вмістом кислот цієї групи гірше працюють функції головного мозку, що відповідають за розв’язання проблем, різноманітну роботу і абстрактне мислення.

Більшість знань ми отримуємо через органи зору. Чорниця подбає про здоров’я очей і сповільнить процес старіння організму.

Улюблений напій дитинства в дорослому житті ми часто замінюємо на більш традиційні каву та чай. Але какао не тільки смачне, а й корисне! Воно допомагає покращити настрій не гірше, ніж шоколад і при цьому вміщує вдвоє менше калорій. Тонізує какао точно так, як кава чи чай, але в ньому практично немає кофеїну. Магній, який вміщується в какао-бобах, допомагає боротися зі стресами, а залізо – попереджує анемію. Це, в свою чергу, впливає на наші нерви та працездатність. Крім того, завдяки вмісту флавоноїдів (в тому числі особливо цінного мікроелемента епікатехіну) какао покращує мозковий кровообіг і дозволяє мати добру пам’ять до глибокої старості.

Вітамін С підвищує IQ Існує пряма залежність між концентрацією вітаміну С в крові людини і рівнем інтелекту останнього. Експерименти виявили: чим більший вміст цього елементу, тим вище результати тестів на IQ показує досліджуваний. Однак аскорбінка допомагає лише активізувати закладений потенціал, а

не розвивати його до нескінченності. Це означає, що ввівши в раціон цитрусові, шипшину, обліпиху, брюссельську капусту та інщі багаті на вітамін С плоди, ти зможеш розбудити "сплячий" розум і підтримувати працездатність мозку на відповідному рівні. В зимовий період потреба в вітаміні С

зростає. Він необхідний для зміцнення імунітету і опірності вірусним інфекціям, як про філактик а простудних захворювань. В цей період добова норма аскорбінки складає 100 г для дорослої людини, що еквівалентно близько 20 г шипшини, 40 г обліпихи та 150 г апельсинів.

Буряк прискорить реакцію Однією з головних причин погіршення пам’яті та розумової діяльності є старіння організму, зокрема клітин головного мозку. Причому, це пов’язано не лише з віком, але й з поганим кровообігом. Покращити притік крові до головного мозку допоможе буряк. Крім того, завдяки бетаїну, що міститься в коренеплодах покращується швидкість реакції і здатність концентруватися. Особливо корисний буряк в сирому вигляді. Перетри овоч та заправ рослинною олією або зроби фреш з буряка та селери.

"Розумнi" напої Нарівні з вітамінними фрешами, та тонізуючим какао роботу сірої речовини стимулюють трав’яні

Регулярні навантаження потрібні мозку не менше, ніж вітаміни. Не дозволяй К розуму лінуватися, щоб Р він тебе не підводив. А

Горіхи для пам’яті Завдяки значному вмісту жирів, білків, магнію, вітамінів В і Е горіхи вважаються найнеобхіднішою їжею для людей-інтелектуалів. Особливо взимку, коли більшість фруктів та ягід втратили частину своїх корисних властивостей. Найціннішими є грецькі горіхи. Вони стимулюють розумову діяльність та покращують пам’ять. Про це знали ще наші далекі предки: називали горіх їжею для богів і забороняли його їсти простолюдинам, щоб ті не порозумнішали.

чаї. Особливо ефективною дією володіє напій з шавлії. Він покращує пам’ять та стимулює розумову діяльність. Недарма шавлію з давніх давен вважають рослиною

мудреців. Завари чашечку чаю шавлії і пий невеликими ковтками – натхнення і ясні думки не змусять довго чекати.

С И В Е Ж И Т Т Я


14

РЕЗУЛЬТАТИ ЗИМОВОЇ СЕСІЇ 2012-2013 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ЕКОНОМІКО-ТЕХНІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Найвища якісна успішність: Найнижча якісна успішність: 329 - 54,17% кл. кер. Поперечнюк Л. М. 230 - 6,67% кл. кер. Кудрявцева О. М. 324 - 51,85% кл. кер. Фютак О. С. 136 - 7,41% кл. кер. Пелех І. В. 235 - 50,00% кл. кер. Тамінська Л. А. 137 - 10,71% кл. кер. Йонець Ю. М. 418 - 50,00% кл. кер. Фютак Л. І. 231 - 20,69% кл. кер. Заїнчковська Т. Д. На “відмінно” закінчили семестр такі студенти: Романюк Олександр - 318 група, Соколовський Віктор - 318 група, Кайданович Марина - 328 група, Олексюк Діана - 328 група, Сарган Таїсія - 329 група, Яковенко Олена - 329 група. За результатами семестру відраховані наступні студенти: Єжов С. С. та Кузьмич М. С. - 136, Клейман Р. В. - 235, Заєць М. Г. та Пилипчук А. В. - 137, Лупанчук Д. В. - 323. Найбільше пропусків занять без поважних причин: 230 - 368 год, кл. кер. Кудрявцева О. М. 328 - 234 год, кл. кер. Мартинюк Л. А. 323 - 232 год, кл. кер. Середюк В. С. 231 - 210 год, кл. кер. Заїнчковська Т. Д. 137 - 198 год, кл. кер. Йонець Ю. М.

ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ Найвища якісна успішність: 420 - 53,33% кл. кер. Костик О. В. 325 - 32,14% кл. кер. Соколова З. О. 327 - 30,43% кл. кер. Пекарський Б. Г.

З А Л І К О В К А

Найнижча якісна успішність: 326 - 3,33% кл. кер. Семенов С. І. 233 - 9,68% кл. кер. Назарчук О. М. 139 - 16,67% кл. кер. Ігнатюк В. М.

На “відмінно” закінчили семестр такі студенти: Семенова Ірина - 420 група, Іщук Анатолій - 420 група. За результатами семестру відраховані наступні студенти: Кришталь Г. - 233, Молчанов О., Тимошенко М., Максименко В., Явкачаров М. - 326. Найбільше пропусків занять без поважних причин: 139 - 104 год,кл. кер. Ігнатюк В. М. 419 - 64 год, кл. кер. Буркова Р. Л. 233 - 62 год, кл. кер. Назарчук О. М.


Творча робота Творча робота виконується на основі узагальнень теоретичного матеріалу та власного досвіду, практичної діяльності. Тема роботи обирається студентом самостійно із запропонованого переліку, виходячи з його фахових інтересів, проблематики курсу, що вивчається, та узгоджується з керівником. У роботі повинні бути збалансовано представлені теоретичні засади проблеми, що вивчається, шляхи практичної реалізації накреслених рішень та можливі наслідки їхнього практичного здійснення. При висвітленні проблеми необхідно викладати матеріал логічно, послідовно, без граматичних та стилістичних помилок; чітко формулювати думки; узагальнювати результати досліджень у вигляді таблиць, схем, діаграм, безпосередньо пов’язаних зі змістом теми, з огляду на те, щоб їхня загальна кількість не була надмірною. Підготовка та написання роботи має показати вміння слухача: • використовувати набуті в процесі навчання теоретичні знання, практичні навички для вирішення певних педагогічних завдань; • аналізувати літературні, наукові джерела;  узагальнювати теоретичні та практичні дані, власний досвід педагогічної діяльності. Творча робота повинна включати: • титульний аркуш; • зміст; • вступ; • основну частину, що може складатися з декількох розділів (підрозділів); • висновки та пропозиції; • список використаних джерел.

ПАМ'ЯТАЙ! Зміст власного висловлення оцінюється за шістьома критеріями: 1.ТЕЗА. 2.АРГУМЕНТИ. 3.ПРИКЛАД з літератури. 4.ПРИКЛАД з історії, або з суспільнополітичного, або з власного життя. 5.ЛОГІЧНІСТЬ і ПОСЛІДОВНІСТЬ. 6.ВИСНОВОК.

15

При написанні творчої роботи дотримуйся правил: 1. 3 кількох запропонованих тем обирай не найлегшу, а ту, яка тебе цікавить і хвилює. 2. Добре обдумай тему, визнач, який обсяг матеріалу вона охоплює. 3. Визнач основну думку майбутньої роботи, намагайся зберегти її під час роботи. 4. Склади план, чітко та стисло сформулюй думку кожного пункту. Не забувай, що назва основної частини в складному плані - це теза, яку потрібно довести. 5. Підбери епіграф, який висловлює основну думку творчої роботи. 6. Напиши вступ, який би доречно розпочинав тему. На початку роботи вислови головну думку, потім обґрунтуй ЇЇ, доповни фактами, у разі потреби наведи цитати. 7. Стеж за послідовністю викладу думок. 8. Дотримуйся пропорційності частин творчої роботи і стеж за зв'язком між ними. 9. Висловлюй власне ставлення до всього, про що пишеш, роби власні висновки, узагальнення. 10. Наприкінці твору зроби загальний висновок, зумовлений змістом роботи. 11. Правильно і грамотно висловлюй свою думку. 12. Дотримуйся вимог до зовнішнього оформлення (план пиши перед текстом твору, залишай поля, дотримуйся абзаців)

Бажаємо плідної роботи та високої оцінки вашої роботи!!!!

М А Й С Т Е Р Н Я


16

В технікумі тривають спортивні змагання на першість у спартакіаді ім. Дзюбенка І.Ф., підсумки якої будуть підведені в кінці навчального року. Але вже сьогодні можемо привітати групи-переможниці у змагання з футболу. Серед груп І-ІІ курсів І місце — 230 група ІІ місце — 136 група ІІІ місце — 232 група Серед груп ІІІ-ІV курсів І місце — 323 група ІІ місце — 419 група ІІІ місце — 326 група

С П О Р Т


17

І в прозі, і в поезії, і в коміксах

Зазвичай найпростіше списати де-небудь у затишному кутку на перерві, але іноді доводиться робити це в екстремальних умовах прямо під носом у “тічерів”. Як же це робити правильно, щоб тебе не помітили?

Добре ми підготувалися, тільки заходити треба разом, раптом що - поміняємося.

Спідничка з плюшу... Жіночий спосіб - пишемо все, що потрібно, де-небудь у районі «ледве вище колін»; щоби прочитати, піднімаємо спідницю. Якщо ж знадобиться це швидко сховати, навпаки, здвигаємо. Технологія проста.

Камуфляж. Багато людей полюбляють розмальовувати папки, зошити й тому подібний шкільний інструмент, тож чому би поміж надписів типу «Микола - лох» не засунути пару формул? Помітити з боку просто неможливо, головне, щоб малюнків/ надписів побільше було.

Знову ручка. Пишете шпору на компі, потім зменшуєте її до трьох пунктів і робите розміром приблизно 2 на 2 см, роздруковуєте, вирізуєте... залишається тільки приклеїти її на ручку прозорою клейкою стрічкою. P. S. Краще мати дві однакові ручки, одна зі шпорою, інша - без...

Нахабний метод. Зробіть вигляд, що закінчили контрольну, відкладіть її на край стола і діставайте книжку/журнал/усе що завгодно, й уважно вивчайте шпори, дбайливо туди вкладені. Хвилин через п'ять можна підкоригувати завдання.

Головне - залишайтеся спокійним і розслабленим (важливо!).

Рулетка. Якщо у вас є мініатюрна рулетка, яку можна причепити як брелок на пенал, то просто наклейте смужку паперу зі шпорою на стрічку із сантиметрами. Це досить зручно - дістав, прочитав і забрав. Ось тільки якщо застрягне, буде стрьомно.

Портфель. Треба поставити портфель у вертикальне положення та покласти туди навзнаки підручник або просто лист A4 з відповідями. Побоюйтесь тичерів, яких усе занадто цікавить!

Прозора лінійка. Ми залишаємось у «прозорому стилі» - зараз спробуємо використати лінійку. Отже, перед уроком напишіть на ній шпору простим олівцем - не натискайте дуже сильно, щоб не було видно. Після цього достатньо покласти лінійку на звичайний аркуш білого паперу, і все, що було написано, з'явиться знову. Головне, щоб ваша парта не була білого кольору, інакше буде складно сховати цей хитрий інструмент.

Екстремальні способи списування Скасовуємо контрольну. Просто попросіть друзів із паралельного класу натиснути на кнопочку пожежної тривоги (ту, котра зазвичай за скельцем) під час контрольної. Ось тут найскладніше - це їх умовити.

Комп'ютеризація мас. Цей спосіб вимагає деяких матеріальних вкладень. Купуйте Psion, Palm Pilot або просто ноутбук, і … опаньки доступ до всієї потрібної інформації у вас на колінах. Не забудьте виключити звук!

Моя супер-лінійка, з нею мені самостійні не страшні. Я лише на І курсі НВПЕТ, і думаю отримати диплом.

Г У М О р


18

Гороскоп

і

і Рік буде напру-

Позиції в бізнесі і фінансах досить

женим і цікавим. Можли-

і

нестійкі. Діяти

ва кардинальна зміна сфери

доведеться

діяльності.

прийняттям

Перед

важливого

Рік буде вдалим, але доведетьрішення варто придися багато і наполегливо працювати. Бізнес принесе хороший прибу- витися до дрібниць. ток. У сім’ї можливі бурхливі У другій половині Відповісварки, партнер зажадає тре- року варто придідальний рік,

і Г О Р О С К О П

петного й уважного став-

лити

увагу

який лення. Рік відмінно підздоров’ю. може ходить для відноввплинути на лення регулярхід всього вашого них занять життя. Особливий успіх супроводжуватиме Во- фітнесом. доліїв творчих професій. Рідні та близькі, особливо діти, порадують своїми успіхами. У другій половині року вірогідний енергетичний спад.

швидко і Рік прирішуче – у цьому запорунесе удачу ка успіху. Ймовірне розв кар’єрі, ширення сім’ї, нарофінансовій дження дітей чи онусфері і в бізнесі. Сім’я зажадає ваків. Зірки застерігашої уваги, але успіх у протилежної ють від ризику за статі гарантований. Міцне здокермом – висока ров’я дозволить без втрат ймовірність прожити цей динамічний травм. рік. Слід побоюватися конфліктів, спрово-

і

2013

Друга половина року характеризується великими витратами. Можливе придбання нерухомості, переїзд. Зірки радять більше часу проводити в колі сім’ї. У Рік виявироботі опорою ться напру- Рік буде стануть ста- женим, але всі вдалим рі друзі.

випробування для бізнесу і будуть вам під силу. всіх фінансоУ фінансовому плані вих питань. Не Овнів чекає стабільність, а варто сподіватися от на особистому фронті мона допомогу з боку, жуть виникнути розбіжності. Цілуспіх прийде, якщо ком можливий переїзд і придбання непокладатися тільки на рухомості. Зірки застерігають від зловсебе. В особистому житті живання важ-

Рік буде особливо до ваших успівдалим для сміливих і сильних хів. духом Дів. Успішною виявиться зміна роботи. Друга половина року зажадає великих фінансових вкладень. Варто приділити особливу увагу відносинам з дітьми.

кованих

заздрістю

Суперечливий рік не один раз поставить вас перед вибором. Для бізнесу більш вдала перша половина року. Рідні та близькі потребуватимуть пильної уваги, а можливо і фінансової допомоги. Левам варто звернути увагу Протя- Вдалий, на здоров’я – можале неспокійгом усьоливе загостренний рік може буго року ня хронічних захворювам будуть ти ознаменований вань. зміною роботи, місця

випадати шапроживання і початком нси піднятися вище і просуну- нових відносин. Вірогідні великі витрати. Енергетичний потенцітися вперед. Доал буде особливо високий у другій ведеться активно трудитися, але в дру- половині року.

гій половині року варкою їжею – здо- можливе відновлення ста- то поберегти себе, пририх зв’язків, охолодження у діливши увагу здоров’ю. ров’я ваше не підведе, але відносинах. Зірки радять при- Фінансове становище буде діляти стабільможливий ним. більше набір уваги рідзайвої ним і близьким. ваги.

і


Редакція газети сердечно вітає увесь педагогічний та студентський колективи зі святами Днем захисника Вітчизни та Міжнародним жіночим днем Нехай Вам добре живеться, у серці панує віра і оптимізм, а життя дарує щастя, радість та удачу! Сміливих Вам задумів та звершень!


КОНКУРС

Автор фото студент 138 групи

Зозуля Дмитро

newspaper, NVPET  

newspaper, NVPET