Page 1

Wózki do kompletacji

jakość | niezawodność | opłacalność

1.0 – 2.0 tony


magazyn –jest tym, czym się zajmujemy Nie powinno być zaskoczeniem, iż Mitsubishi może zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby magazynowe. Techniczna doskonałość i naturalna niezawodność, które sprawiły, że przeciwwagowe wózki widłowe Mitsubishi są najbardziej cenione na świecie, stanowią także cechę całego asortymentu naszych produktów magazynowych. Co więcej, każdy wózek magazynowy czy przeciwwagowy Mitsubishi dostarczany jest z bonusem w postaci wyjątkowych standardów lokalnego wsparcia technicznego. Innymi słowy, oferujemy doskonałe połączenie solidnych produktów z godnym zaufania personelem, który …. pracuje dla Ciebie.

Przyjacielska porada specjalisty Pomyśl o lokalnym dealerze jak o przyjacielu, który rozumie Twoje potrzeby biznesowe, zna obszar w jakim pracujesz jak i poszczególne problemy, z którymi musisz sobie radzić. Przyjaciel ze specjalistyczną wiedzą, zawsze gotowy i chętny do pomocy. Powierz nam przygotowanie szczegółowej i odpowiedniej oferty modeli, opcji, finansowania i wsparcia technicznego po sprzedaży.

Wsparcie techniczne dopasowane do Twoich potrzeb Poświęcamy się całkowicie utrzymywaniu Twoich wózków widłowych i biznesu w dobrej kondycji. Nasi przeszkoleni w fabryce inżynierowie są Twoimi "lokalnymi bohaterami" – gotowymi do działania w każdej chwili, w dzień lub w nocy, aby rozwiązać Twoje problemy. Wyposażeni w nowoczesne i szybkie urządzenia mobilne, wspierani bezkonkurencyjną i efektywną dostawą części, gwarantują to, iż nasze niezawodne wózki widłowe zapewnią Ci nieprzerwane możliwości produkcyjne.

Jakość wykonania. Legendarna niezawodność naszych wózków widłowych to wynik unikalnych umiejętności naszych wykwalifikowanych pracowników, którzy składają je ręcznie. Dbamy również o stosowanie odpowiednich materiałów i podzespołów – prowadzimy ścisłą kontrolę jakości. Teraz już pewnie rozumiesz skąd bierze się nasza pewność siebie, pozwalająca oferować tak wyjątkowe warunki udzielanych gwarancji. Z kolei wysoka wartość używanych wózków widłowych naszej produkcji dowodzi tego, iż użytkownicy są również pewni jakości naszych produktów.

www.mitforklift.com

2


projekt skoncentrowany na użytkowniku. Zapomnij o chwytach reklamowych. Nasze wózki widłowe zaprojektowane są dla potrzeb świata realnego, czyli tak, aby spełniały oczekiwania klienta: wykonaj dobrze swoją pracę, zaoszczędź pieniądze i zmaksymalizuj zyski. Stosując zaawansowane metody i technologie produkcyjne, zapewniamy intuicyjną obsługę, doskonałą ergonomię i wydajność, wysoką efektywność energetyczną i niskie koszty utrzymania każdego wózka widłowego.

3


Niskounoszące wózki do kompletacji zamówieńs

1,0 – 2,0 ton

Paleta tymczasowego składowania

Unikalna konstrukcja oświetlenia LED

Funkcje szybkiego dostępu

Dodatkowy uchwyt pomocniczy

www.mitforklift.com

4


Bezkonkurencyjnie wydajne... bezkonkurencyjnie wszechstronne

0.8 m Maksymalna wysokość podnoszenia

100 m

2.0 t

standardowy zasięg przejazdu

maksymalny udźwig

12 km/h maksymalna prędkość jazdy

opcje dodatkowe Poza ultranowoczesnym wyglądem, wysoce l Nieograniczone l Przyrząd do wymiany specjalistyczne wózki unoszące do kompletacji elektroniczne sterowanie akumulatora obrotem wózka o 360 stopni l Montowaną z przodu zamówień VELIA ES łączą w sobie komfort pracy l Miejsce na nazwę szynę ochronną operatora z precyzyjnym sterowaniem i klienta/logo/grafikę na l Uchwyty na folię kurczliwą efektywnością, zapewniając wiodącą na rynku panelach bocznych l Montowane z boku wydajność. Ta nagrodzona seria zawiera l Gumowy zderzak przyciski sterowania kluczowe rozwiązania konstrukcyjne, których l Uchwyt na listę l Paletę tymczasowego efektem jest duża wydajność przewyższająca kompletacyjną lub miejsce składowania na do zamocowania monitora naszych konkurentów. podnoszonej platformie Kierownica Maxius

Przestrzenna kabina operatora

Widły podnoszone nożycowo

l Szeroki wybór rozmiarów wideł

Począwszy od komfortowej i czułej osiągi kierownicy Maxius do przestrzennej, pozbawionej zbędnych elementów OPB20NE OPB20NEP OPB10NEF OPB10NEFP OPB20NEX OPB20NEXP kabiny operatora, oferującej możliwość przejścia z jednej na drugą 1.0 t 2.0 t 2.0 t 2.0 t 2.0 t 1.0 t stronę, wyposażona w największą jak do tej pory na rynku platformę, seria VELIA została opracowana tak, że l Kierownica Maxius zapewnia to, co najważniejsze wydajność stanowi jej nieodłączną część. Każdy w ergonomii, czyli komfort i konstrukcję ze model oferuje maksymalną prędkość jazdy 12 km/h wszystkimi elementami sterowania łatwo ze znajdującym się na wózku operatorem oraz dostępnymi dla obu rąk – co pozwala na obsługę możliwość ustawienia bezpiecznej prędkości dla jedną ręką, jeżeli jest to konieczne. pracy w trybie chodzenia przy wózku. Seria ta, aby sprostać wszystkim potrzebom, daje możliwość l Czujniki w podłodze umożliwiają uruchomienie wózka natychmiast po wejściu operatora, dokonania wyboru między podnoszoną platformą (P), minimalizując opóźnienia. podnoszonymi widłami (F) oraz modelami z nożycowym podnoszeniem wideł (X). l Unikalny wzór oświetlenia LED zapewnia bezpieczeństwo w magazynie, a oświetlając i l Programowalny kontroler reguluje sygnalizując obecność wózka, spełnia również przyspieszenie, prędkość przemieszczania się i funkcję kierunkowskazu. hamowania wózka, aby dostosować jego pracę do odpowiednich zastosowań oraz wymagań l W skład asortymentu sekcji załadunkowej operatora – dla zachowania maksymalnego wchodzą regał wspornikowy i podnośnik bezpieczeństwa i wydajności. nożycowy, pozwalające na podniesienie ładunku do ergonomicznej wysokości 800 mm – a tym l Pozbawiona zbędnych elementów przejściowa samym uniknięcie wysiłku ze strony operatora. kabina operatora z niewielką wysokością stopnia – tylko 105 mm –oraz ściętymi krawędziami, l Podnoszona platforma pozwala wózkom na pozwala na łatwe wchodzenie i wychodzenie po kompletację zamówień do wysokości 2,5 , co obu stronach platformy. umożliwia bezpieczne układanie na drugim poziomie (tylko modele P). l Duża przestrzeń dla operatora to największa platforma na rynku, zapewniająca maksimum l Funkcje szybkiego dostępu umożliwiają szybki i swobody podczas pracy. łatwy dostęp do wszystkich miejsc w celu dokonania przeglądu i obsługi. l Zaawansowane sterowanie elektryczne pozwala na precyzyjne kierowanie wózkiem w czasie jazdy, automatyczną redukcję prędkości na zakrętach oraz automatyczne centrowanie kół napędowych.

FAWORYT Z nazwą odzwierciedlającą tempo pracy, VELIA znajduje się zawsze przed rywalami – dzięki nagradzanej wydajności i ergonomii. OPB20NEXP OPB20NE

5

Szybki, wszechstronny i zwrotny to spełniający wszelkie potrzeby wózek niskounoszący do kompletacji zamówień firmy VELIA.


Seria OPBLN Niskounoszące wózki do kompletacji zamówieńs

www.mitforklift.com

1.0 tony

6


Odrobinę wyżej .... dużo łatwiej

1.0 m Maksymalna wysokość podnoszenia

100 m

1.0t

standardowy zasięg przejazdu

maksymalny udźwig

9 km/h maksymalna prędkość jazdy

opcje dodatkowe Serię OPBLN cechuje podnoszona platforma, która łagodnie podnosi operatora do wymaganego poziomu – eliminując potrzebę wspinania się. Widły z bezstopniową regulacją rozstawu nadają się idealnie do obsługi palet ładowanych od spodu.

Przyciski montowane z boku

Antypoślizgowa podłoga

Podstawowy model OPBL10N umożliwia podniesienie platformy na wysokość 1150 mm. Model OPBL10NF wyposażony jest w dodatkowe urządzenie podnoszące, pozwalające na uniesienie ładunku o dodatkowe 750 mm. Wózek widłowy OPBL10NV podobny jest do modelu podstawowego, jednakże pozwala dodatkowo na regulację rozstawu wideł, dzięki czemu operator może ustawić je w położeniu dopasowanym idealnie do wielu różnych rodzajów palet. Wszystkie trzy modele są bardzo zwrotne, głównie dzięki bardzo małemu promieniowi skrętu (jedynie 1500 mm) oraz czułemu układowi kierowniczemu, pozwalającemu na obrót wózka o 360°. l Mały promień skrętu (1500 mm) i nieograniczony elektryczny układ sterowania obrotem wózka o 360° zapewniają wyjątkową manewrowość. l Bezstopniowe unoszenie oraz opuszczanie platformy pozwala na łatwy dostęp do drugiego poziomu składowania bez potrzeby wspinania się.

Łatwa naprawa

l Przyciski sterowania montowane z boku pozwalają na obsługęw trybie chodzenia obok wózka,co zapewnia wygodę przy pokonywaniu niewielkich odległości. l Podnoszone widły to dodatkowe korzyści poprawiające ergonomię pracy.

Podnoszona platforma

Tryb chodzenia obok wózka

7

l Przyrząd do wymiany baterii l Gniazdo 12V/8A do podłączenia terminalu lub czytnika kodów kreskowych

l Różne wykonania kół napędowych l Długość wideł od 800 do 1600 mm

osiągi OPBL10N OPBL10NF OPBL10NV

1.0 t

1.0 t

1.0 t

l Rolki akumulatora oraz jego szybkie zabezpieczanie sprawiają, że wymiana akumulatora jest bardzo łatwa. l Wielofunkcyjny wyświetlacz dostarcza czytelne informacje na temat czasu pracy, stopnia naładowania akumulatora oraz położenia kółek kierunkowych. l Łatwy dostęp do przedziału silnika minimalizuje czas przestoju i zwiększa wydajność. l Duża moc silnika AC oznacza większą prędkość poruszania się i przyspieszenia – nawet przy obciążeniu – ponadto łagodna, cicha i w pełni kontrolowana praca, wydłuża okres eksploatacji i obniża koszty obsługi.


Seria OPBHN Wózki wysokounoszące do kompletacji zamówień

www.mitforklift.com

1.0 tony

8


Bezkonkurencyjne na wysokości … oraz ergonomicznie doskonałe

10.0 m Maksymalna wysokość podnoszenia

100 m

1.0t

standardowy zasięg przejazdu

maksymalny udźwig

9 km/h maksymalna prędkość jazdy

opcje dodatkowe

Przyjazne dla użytkownika sterowanie joystickiem

Seria wózków do kompletacji zamówień OPBHN oferuje niespotykany poziom efektywności w wykorzystywaniu przestrzeni magazynowej. Dzięki możliwości podnoszenia na wysokość od 4,7 m do niesamowitych 11,5 m – największa wysokość na rynku – i poruszania się w najwęższych korytarzach roboczych, każdy metr sześcienny zostaje dokładnie wykorzystany! Co więcej, unikalna konstrukcja umożliwia Twojemu operatorowi wygodną pracę i szybką kompletację zamówień bez potrzeby opuszczania bezpiecznej kabiny.

l Prowadzenie przy użyciu l Oświetlenie robocze i prowadnic lub przewodu oświetlenie kabiny l Automatyczne l Duży wybór rozmiarów hamowanie na końcu wideł korytarza roboczego l Zatrzymanie podnoszenia l Miejsce na nazwę z funkcją zmiany ustawień klienta/logo/grafikę na l Funkcja automatycznego panelach bocznych zatrzymania przed l Stacyjka zamiast kodu PIN przeszkodami w korytarzu roboczym

Oba modele cechują rewolucyjne maszty panoramiczne (Visionmast) ze znakomitym polem widzenia oraz dużym zapasem udźwigu. Innowacyjny aktywny system kontroli kołysania masztu (ASC), zamontowany w standardzie dla masztów o wysokości podnoszenia 5,1 m i powyżej, redukuje o 50% opóźnienia związane z kiwaniem się masztu w zastosowaniach standardowych. Przezroczysta podłoga

Wyraźny wyświetlacz

Wybierając wysokowydajny model OPBH10NH 48V otrzymasz napęd i hydraulikę zasilane techniką prądu przemiennego – co pozwala na uzyskanie największej dostępnej na rynku szybkości podnoszenia. Natomiast oba modele, zarówno OPBH10NH 48V jak i OPBH10N 24V oferują wszelkie możliwe udogodnienia dla operatora. Odpowiednie do zastosowań z prowadzeniem przy użyciu szyn prowadzących, przewodu lub bez prowadzenia, każdy z możliwością dokładnego doboru opcji, aby sprostać poszczególnym potrzebom – łącznie z różnymi szerokościami podwozia i kabiny, wydajnościami akumulatora, rozmieszczeniem przyrządów kontrolnych oraz wysokością prowadnic.

l Technologia aktywnej kontroli kołysania masztu (ASC) zwiększa wydajność pracy operatora, zapewniając bezpieczeństwo i komfort pracy. l Dzięki unikalnej konstrukcji Ergolift z mechanizmem unoszenia umieszczonym pod podłogą kabiny,ścianki kabiny mogą być cieńsze – szerokość wózka razem z podnośnikiem palet (do 750 cm) – co ułatwia dotarcie do ładunku. Gładkie, lekkie barierki

osiągi OPBH10N

1.0 t

9

1.0 t

l Unikalne barierki boczne stanowią wygodne oparcie (ze względu na gładki kształt) a także łatwo się otwierają (dzięki lekkiej aluminiowej konstrukcji). l Konstrukcja dwudzielnej jednostki sterującej zwiększa dostęp do ładunku oraz redukuje ryzyko przypadkowych operacji podczas wychylenia na zewnątrz. l Ergonomiczne dźwignie sterujące, łącznie z joystickiem oraz zamontowanym dla bezpieczeństwa indukcyjnym wykrywaczem dłoni (pozwalającym na obsługę tylko wtedy,gdy obie ręce operatora znajdują się w obrębie kabiny), pozwalają na bezpieczną i precyzyjną pracę w obrębie korytarza roboczego. l Dźwignie sterujące mogą być umieszczone po stronie wideł lub masztu w zależności od potrzeb i docelowego zastosowania. l Maszt typu Triplex może zostać wybrany do zastosowań z ograniczeniami dotyczącymi najmniejszej wysokości. l Rewolucyjny maszt panoramiczny Visonmast zapewnia bezkonkurencyjne pole widzenia w trakcie przejazdu z opuszczonymi widłami – oraz duży zapas udźwigu. l Silnik hydrauliczny AC o dużej mocy w modelu OPBH10NH zapewnia łagodne, kontrolowane i szybkie podnoszenie – najszybsze na rynku.

Aktywna kontrola kołysania masztu (ASC)

Antypoślizgowe powierzchnie

OPBH10NH

System ASC,cechujący się inteligentnymi czujnikami ciśnienia hydraulicznego oraz zaawansowanym oprogramowaniem Mitsubishi, neutralizuje odchylenia pojawiające się w momencie hamowania lub przyspieszania w trakcie pracy na wysokościach. Odchylenia te mogą zostać zredukowane do 85% - poprawiając wydajność o 6% w standardowych zastosowaniach.


szeroki asortyment... Nasze wielofunkcyjne wysoko- i niskounoszące wózki do kompletacji towaru są częścią kompleksowej oferty wyposażenia magazynowego, która obejmuje również wszystko, począwszy od zasilanych wózków paletowych i układarek magazynowych po wózki wysokiego składowania i wózki wielokierunkowe. Posiadamy szeroką gamę modeli, każdy z nich z zaawansowanymi możliwościami w standardzie i dostępnym szerokim wachlarzem opcji. Krótko mówiąc, Twój lokalny dealer może zapewnić doskonałe rozwiązanie dla Twojego magazynu na każdą możliwą sytuację.

W ramach naszej równie szerokiej gamy wózków z przeciwwagą, oferujemy udźwigi od 1,0 do 16,0 ton, napęd z zastosowaniem silnika wysokoprężnego, LPG lub elektrycznego, różne rozmiary podwozi z oponami pneumatycznymi, pełnymi i innymi, wybór masztów i wiele innych specjalistycznych opcji. Niezależnie od tego, czy szukasz wyposażenia do magazynu, wózków widłowych przeciwwagowych lub jednego i drugiego, Mitsubishi oferuje wszystko, czego potrzebujesz. W każdym przypadku możesz być pewien takich samych wysokich standardów konstrukcji, wykonania, doradztwa i wsparcia.

Elektryczne wózki paletowe

Wózki do niskiego składowania

Wózki do wysokiego składowania, czterokierunkowe i systemowe

Wózki do konfekcjonowania

Rodzina elektrycznych wózków paletowych obejmuje wszechstronne modele prowadzone ręcznie oraz wyposażone w podest, a także wózki z miejscem stojącym lub siedzącym, przeznaczone do pokonywania większych odległości i dłuższej pracy. W ofercie dostępne są również podwójne wózki paletowe, które przenoszą Twoje ładunki na dwóch wysokościach i wózek prowadzony ręcznie, podnoszący na wysokość do 800 mm od podłoża.

Rodzina wózków do niskiego składowania obejmuje modele o udźwigu do 2,0 t oraz maksymalnej wysokości podnoszenia 6,3 m. Aby zaspokoić różne potrzeby, oferujemy wózki prowadzone ręcznie, z podestem, z miejscem stojącym lub miejscem siedzącym.

Rodzina wózków do wysokiego składowania, czterokierunkowych i systemowych zapewnia szereg wyspecjalizowanych rozwiązań do transportu wewnętrznego: wózki do wysokiego składowania – podnoszące ładunek na wysokość do 11,5 m; wózki czterokierunkowe – idealne do obsługi długich ładunków w wąskich przestrzeniach oraz umożliwiające podnoszenie ładunku na wysokość do 9,0 m; a także wózki systemowe – z wysokością podnoszenia do 9,0 m i możliwością pracy w alejkach o szerokości zaledwie 1700 mm.

Rodzina wózków do konfekcjonowania obejmuje różne modele wózków do konfekcjonowania na niskim poziomie, wyposażonych w ramię sterujące lub kierownicę, a także wózki do wysokiego konfekcjonowania o niewiarygodnym zasięgu 11,5 m.

www.mitforklift.com

10


11

Wózki z przeciwwagą z silnikiem diesla

Wózki z przeciwwagą z silnikiem LPG

3-kołowe wózki elektryczne z przeciwwagą

4-kołowe wózki elektryczne z przeciwwagą

Wózki z przeciwwagą wyposażone w silniki diesla – sztandarowe modele od 1,5 do 3,5 t, niezwykle popularne wózki o udźwigu od 4,0 do 5,5 t oraz “delikatne giganty” o udźwigu 6,0 do 7,0 lub od 8,0 do 16,0 t – to połączenie mocy i wytrzymałości, oszczędności, ergonomii i niskiej szkodliwości dla środowiska.

Wózki z przeciwwagą, wyposażone w zaawansowane technologicznie silniki LPG oraz inne nowoczesne podzespoły i układy, zapewniają wysoką wydajność, przy niskim poziomie spalin. Dostępne są wersje od 1,5 do 3,5 t oraz od 4,0 do 5,5 t z oponami pneumatycznymi; wózki z oponami poduszkowymi występują w wersjach o udźwigu od 2,0 do 3,3 t oraz od 3,5 do 7,0 t.

Nowoczesna konstrukcja oraz zaawansowana elektronika – to cechy, które sprawiają, że wózki z przeciwwagą firmy Mitsubishi gwarantują bezkonkurencyjne osiągi, są przyjazne dla użytkownika i umożliwiają wiele różnych zastosowań. Ze względu na wyjątkową zwrotność, modele 3-kołowe o udźwigu od 1,0 do 1,5 t oraz od 1,3 do 2,0 t są bardzo często wybierane do prac w najciaśniejszych przestrzeniach.

Wózki 3- i 4-kołowe wyposażone są w te same rozwiązania techniczne. Oferujemy 4-kołowe elektryczne wózki z przeciwwagą z oponami pneumatycznymi o udźwigu od 1,6 do 2,0 t, od 2,0 do 3,5 t oraz od 4,0 do 5,0 t, a także modele z oponami poduszkowymi o udźwigu od 1,5 do 3,0 t.


tam, gdzie

najważniejsza jest niezawodność Jak każdy produkt marki Mitsubishi, nasz sprzęt do przeładunku materiałów czerpie z pokaźnych zasobów nowatorskich technologii jednej z największych na świecie organizacji przemysłowych. Więc kiedy obiecujemy wysoką jakość, niezawodność i opłacalność, wiesz, że to zapewnienie ma pokrycie. Każdy model wchodzący w skład naszego obszernego, wielokrotnie nagradzanego asortymentu wózków widłowych i sprzętu magazynowego został zbudowany zgodnie z najwyższymi wymogami i został zaprojektowany po to, by pracować nieprzerwanie z korzyścią dla Ciebie… dzień po dniu… rok po roku… bez względu na rodzaj pracy... bez względu na warunki. Aby zapewnić nieprzerwaną, produktywną pracę Twojego wózka widłowego, dysponujemy siecią lokalnych dealerów – starannie wyselekcjonowanych pod kątem zaangażowania w obsługę klienta i wspieranych przez korporację Mitsubishi Forklift Trucks. Bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz – dealer będzie zawsze w Twoim zasięgu – gotowy i chętny, by sprostać Twoim potrzebom.

Nasza przyjazna dla klienta obsługa lokalna obejmuje wszystko, czego potrzebujesz, począwszy od określania idealnego modelu i konfiguracji dostosowanej do danego typu zastosowania, a skończywszy na zapewnianiu konkurencyjnych, elastycznych pakietów finansowania i utrzymania, bezkonkurencyjnych warunków gwarancji, długo- i krótkoterminowego wynajmu oraz wysoce elastycznej obsłudze terenowej i naprawach… jak również najszybszym i najbardziej niezawodnym zaopatrzeniu w części zamienne w branży. Tylko firma Mitsubishi może zapewnić Ci takie połączenie globalnych kompetencji inżynierskich i wysokiej jakości wsparcia lokalnego… jedynie firma Mitsubishi oferuje produkt o tak wysokiej jakości za tak przystępną cenę… i tylko firma Mitsubishi ceni sobie niezawodność tak wysoko, jak Ty. Skontaktuj się ze swoim lokalnym dealerem i przekonaj się, co firma Mitsubishi może dla Ciebie zrobić. Na tej stronie znajdziesz swojego lokalnego dealera: www.mitforklift.com

Termin ‘Integrated Presence System’ (IPS) dotyczy trybu handlowego, tyko dla opisu ilości funkcji pojazdów Mitsubishi do których IPS jest stosowany. Nie oznacza on że pojazd może być kierowany bez stosownego przeszkolenia operatora oraz bez odpowiedniej uwagi i ostrożności. Producent nie przyjmuje jakiejkolwiek odpowiedzialności za powstałe wypadki lub uszkodzenia spowodowane przez nieprawidłowe lub niebezpieczne użycie tego urządzenia. NOTE: Performance specifications may vary depending on standard manufacturing tolerances, vehicle condition, types of tyres, floor or surface conditions, applications or operating environment. Trucks may be shown with non-standard options. Specific performance requirements and locally available configurations should be discussed with your distributor of Mitsubishi forklift trucks. Mitsubishi follows a policy of continual product improvement. For this reason, some materials, options and specifications could change without notice.

WPoBM1478 (9/12) © 2012 MCFE Printed in The Netherlands

mitforklift@mcfe.nl www.mitforklift.com

www.mitforklift .com

Wózki do konfekcjonowania  
Wózki do konfekcjonowania  

Rodzina wózków do konfekcjonowania obejmuje różne modele wózków do konfekcjonowania na niskim poziomie, wyposażonych w ramię sterujące lub k...