Page 1

Wózki wysokiego składowania, czterokierunkowe i systemowe

jakość | niezawodność | opłacalność


Rozwiążemy każde zagadnienie... Szukając wózka wysokiego składowania, nie pytaj: „którego producenta wybrać?” Zapytaj: „który z model i Mitsubishi?” Oferujemy aż 10 wyjątkowych modeli z rewolucyjnej serii Mitsubishi RBN… a także wózki czterokierunkowe i systemowe – dla klientów poszukujących bardzo wyspecjalizowanych wersji.

Niezależnie od modelu, który wybierzesz, masz prawo oczekiwać doskonałych parametrów podnoszenia ładunku, precyzyjnych układów sterowania i komfortu pracy operatora. Wózki wysokiego składowania dają możliwość podnoszenia ładunku na wysokość 11,5 m. Maksymalna wysokość podnoszenia dla wózków czterokierunkowych wynosi 9,0 m. Wózki te doskonale nadają się do obsługi ładunków w wąskich przestrzeniach.

przegląd funkcji… Mitsubishi daje więcej Jednym z powodów, dla których produkty Mitsubishi są bardzo wydajne jest bogate wyposażenie wersji podstawowych poszczególnych modeli. Funkcje umieszczane przez innych producentów w wyposażeniu dodatkowym – za dodatkową opłatą – w wózkach Mitsubishi występują w standardzie. Oto kilka przykładów ilustrujących bogactwo wyposażenia wózków magazynowych Mitsubishi.

Najwyższa ergonomia

Elastyczne programowanie

Konstruktorzy Mitsubishi zdają sobie sprawę, że wysoka wydajność pracy zależy zarówno od wyposażenia wózka, jak również wygody peratora. Dlatego przy projektowaniu każdego wózka przede wszystkim bierze się pod uwagę potrzeby operatorów. Każdy wózek Mitsubishi charakteryzuje się cechami takimi jak: wygodne urządzenia sterujące, wytłumienie hałasu i wibracji, widoczność w każdym kierunku... oraz wysoka ergonomia miejsca czy platformy dla operatora i ramienia sterującego – w których wszystko musi być pod ręką.

„Inteligentne” elektroniczne układy sterujące umożliwiają przystosowanie każdego wózka Mitsubishi do konkretnego zastosowania i preferencji operatora. W konsekwencji, jeden i ten sam wózek – to w praktyce szereg wózków, w zależności od potrzeby. Wiele parametrów – w tym szybkość podnoszenia i prędkość jazdy – może być ustawione przez mechanika w pożądany sposób w ciągu kilku sekund. Dodatkowo, układy sterujące podlegają kodowaniu, aby uniknąć przypadkowego lub celowego przestawienia.

www.mitforklift.com

2


...z zakresu transportu wewnętrznego Znani ze swojej niezawodności Jeśli zapytałbyś klientów Mitsubishi, co najbardziej lubią w tej marce, bardzo często usłyszałbyś w odpowiedzi słowo: „niezawodność”. Niezależnie, czy chodzi o wózki z przeciwwagą czy o wózki magazynowe, odpowiedź jest zawsze taka sama. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ przy projektowaniu każdego kolejnego modelu sami kładziemy duży nacisk na aspekt niezwodności i jakości obsługi serwisowej. Aby osiągnąć większą trwałość wózków, do produkcji używany jedynie komponentów najwyższej jakości. Konstruujemy układy, które do minimum ograniczają zużywanie się części, redukując koszty napraw. Udzielamy bardzo dobrych gwarancji, zapewniamy szybką dostawę części zamiennych i oferujemy plany konserwacyjne – wszystko w ramach sieci lokalnych dilerów, starannie dobranych pod kątem bazy sprzętowej, doświadczenia i jakości obsługi klienta.

3


Seria RBN

wózki wysokiego składowania

www.mitforklift.com

1.4 – 2.5 tony

4


11.5m

100m

2.5t

maksymalna wysokość podnoszenia

typowa odległość

maksymalny udźwig

12km/h maksymalna prędkość jazdy

opcje

troska o Twojego operatora… i Twoją firmę

G Dodatkowy zawór hydrauliczny G Szybkie zabezpieczenie baterii z przewodami do wraz z czujnikiem karetki wideł G Miejsce na komputer oraz G Widły teleskopowe, podwójnie zasilanie zwiększające głębokość G Kabina przystosowana wejścia w paletę do pracy w chłodni G Kamera na widłach (oraz G Wybór rodzaju siedzienia Ta wyjątkowa seria wózków wyposażona jest w monitor z kolorowym G Pełne oświetlenie robocze bogaty pakiet funkcji, który spotka się z uznaniem wyświetlaczem) G Przystosowanie do pracy w G Wskaźnik wysokości wysokich temperaturach każdego operatora. A zadowolony operator, to podnoszenia G Umieszczenie wydajny operator! Dzięki zastosowaniu G Przesuw boczny i pionowanie nazwy/logo/grafiki Klienta technologii zmiennoprądowej oraz masztu na panelach bocznych G Pozycjoner wideł G Możliwość przemalowania zaawansowanych systemów elektronicznych G Waga (z tolerancją +/- 50 kg) wózka w kolory firmowe uzyskaliśmy efekt cichej, płynnej i precyzyjnej Klienta

pracy wide oraz, jazdy i manewrów wózka. Z przestronnegi, wygodnego miejsca dla operatora wraz, z doskonałym widokiem w każdą stronę oraz wieloma przyjaznymi użytkownikowi funkcjami, moc wózka przekazywana jest do poszczególnych podzespołów poprzez najnowocześniejsze urządzenia i przyrządy sterujące.

udźwigi RB14N

1.4 t RB16NHS

Punktu widzenia pracodawcy, wózki te 1.6 t charakteryzują się przede wszystkim najwyższą niezawodnością efektywną, bezproblemową i ekonomiczną pracą wózka oraz bardzo trwałymi podzespołami. Elektroniczna diagnostyka oraz wysoka dostępność serwisowa pozwalają na ograniczenie do minimum czasu przestojów. W ofercie znajduje się 10 modeli tej serii, dostosowanych do różnych potrzeb – w tym modele o wysokich osiągach, przeznaczone do najbardziej wymagających zastosowań, modele z szeroko rozstawionymi podporami – do obsługi szerszych palet oraz modele z kompaktowym podwoziem – umożliwiające wjazd między półki. Kolejnym elementem wielofunkcyjności tej serii wózków jest dostępność w wyposażeniu dodatkowym szeregu innych wyspecjalizowanych aplikacji, a także pełna programowalność pod kątem zastosowania wózka i preferencji operatora.

Wersja z kabiną do pracy w chłodni

5

RB14NH

RB16NC

RB16NHC

RB16NS

1.4 t

1.6 t

1.6 t

1.6 t

RB16N

1.6 t

RB16NH

RB20NH

RB25NH

1.6 t

2.0 t

2.5 t

Model kompaktowy (C)


Seria RBN

wózki wysokiego składowania

www.mitforklift.com

1.4 – 2.5 tony

6


troska o Twojego operatora… i Twoją firmę G Rewolucyjny maszt Visionmast zapewnia niespotykany poziom widoczności wprzód oraz bardzo dobre parametry podnoszenia. G Uchylna karetka wideł zapewnia lepszą widoczność na pierwszym poziomie składowania. G Silnik hydrauliczny prądu zmiennego dużej mocy (z bardzo mocną pompą w modelach H) zapewnia wysoki moment obrotowy, umożliwiający szybkie, ale płynne – i w pełni skontrolowane – podnoszenie i upuszczanie. G Układ sterowania nowej generacji – z wkładką z kodowaniem PIN oraz kodem awaryjnym (wolna jazda) – pozwala na dokładne zaprogramowanie ponad 25 parametrów związanych z obciążeniem, zastosowaniem wózka i preferencjami operatora.

Visionmast

G System wymiany danych CAN-bus redukuje ilość okablowania i pozwala na szybkie i proste znajdowanie usterek. G Automatyczny, bezstopniowy układ redukowania prędkości cały czas monitoruje wysokość podniesienia towaru oraz kąt skrętu kierownicy, dostosowując odpowiednio prędkość jazdy. G Uchylna pokrywa akumulatora zapewnia szybki i prosty dostęp do czynności konserwacyjnych i ładowania. G Przestronne miejsce operatora zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. G Składaną konsolę kierownicy – z regulacją długości i kąta nachylenia kolumny – można w razie potrzeby podnieść w górę oraz ustawić w optymalnej pozycji dla danego operatora. G W wózku znajdują się specjalnie zaprojektowane kieszenie i schowki na: kosz na śmieci, butelki, kubki, długopisy, nożyczki, taśmę klejącą, notatnik, telefon itp.

wybierz model, którego potrzebujesz RB14N = model standardowy RB16NHS = model z szeroko rozstawionymi podporami o wysokich osiągach RB14NH = model o wysokich osiągach RB16N = model standardowy RB16NC = model kompaktowy RB16NH = model o wysokich osiągach RB16NHC = model kompaktowy o wysokich osiągach RB20NH = model o wysokich osiągach RB16NS = model z szeroko rozstawionymi podporami RB25NH = model o wysokich osiągach

7

Rewolucyjny maszt Visionmast jest bardziej wytrzymały, lżejszy i bardziej kompaktowy niż tradycyjny maszt, zapewniając lepsze parametry podnoszenia i lepszą widoczność.


Seria RBN

wózki wysokiego składowania

www.mitforklift.com

1.4 – 2.5 tony

8


troska o Twojego operatora… i Twoją firmę G Zaawansowany dotykowy układ sterowania hydraulicznego, wbudowany w regulowany podłokietnik, pozwala na uzyskanie największej precyzji obsługi ładunku. G W pełni regulowane, amortyzowane siedzenie gwarantuje bezpieczeństwo i komfort operatora, nawet po wielu godzinach pracy. (W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest luksusowy fotel operatora – z podparciem kręgów lędźwiowych, zawieszeniem pneumatycznym i elektryczną regulacją wysokości.) G Wyświetlacz wielofunkcyjny – umieszczony w optymalnym miejscu – stanowi bogate źródło informacji dla operatora i serwisantów. G Ergonomiczna osłona górna zapewnia maksymalną widoczność w górę i wokół wózka oraz stanowi ochronę operatora. G Specjalne uchwyty – oraz niski stopień – ułatwiają wchodzenie i schodzenie z wózka. G Efektywne hamowanie odzyskowe oznacza wysoką skuteczność jazdy i mniejsze zużywanie się hamulca. G Elektroniczny układ kierowniczy z nieograniczonym obrotem 360 stopni – zapewnia precyzyjny skręt przy minimalnym wysiłku. G Płynna i cicha praca masztu – wyklucza wstrząsy podczas bezstopniowego podnoszenia i opuszczania – zwiększając wygodę i precyzję pracy operatora.

9


Seria RBMK wózki wysokiego składowania czterokierunkowe

www.mitforklift.com

2.0 – 2.5 tony

10


9.0m maksymalna wysokość podnoszenia

100m

2.5t

typowa odległość

maksymalny udźwig

10.5km/h maksymalna prędkość jazdy

opcje

Największa dokładność… w każdym kierunku

G Wskaźnik wysokości podnoszenia G Możliwość wyboru wysokości podnoszenia wstępnego

G Regulowany podłokietnik G Radio i głośniki G Światło ostrzegawcze G Zagłówek fotela

udźwigi Ta wyspecjalizowana seria wózków świetnie radzi sobie z obsługą długich ładunków – takich jak rury czy drewniane belki – w bardzo ciasnych alejkach lub innych ograniczonych przestrzeniach. Wózki te mogą poruszać się do przodu, do tyłu, w bok, po skosie lub z obrotem, a także w górę i w dół. W połączeniu z wygodnymi urządzeniami sterującymi oraz pełnym skrętem 360° każdego koła, wózki czterokierunkowe serii RBMK stanowią gwarancję niesłychanej precyzji poruszania się oraz obsługi ładunku. Aby osiągnąć optymalną zwrotność, każde koło nośne ma swój własny, niezależny silnik sterujący i układ hamulcowy. Pełna programowalność zapewnia możliwość dostosowania prędkości jazdy, przyspieszenia i siły hamowania do konkretnego zastosowania wózka oraz preferencji operatora. G Funkcja szybkiego podnoszenia i dostępność wolniejszych biegów podnoszą wydajność pracy. G Falownik sterujący pompą zapewnia płynne, bezwstrząsowe działanie. Maszt zapewniający wyjątkowo dobrą widoczność wszystkich urządzeń hydraulicznych. G Nieograniczony -stopniowy elektryczny układ kierowniczy oraz łatwe w obsłudze mini dźwignie hydrauliczne gwarantują bezwysiłkową obsługę wózka, niezależnie od długości zmiany.

tryby Normalna jazda Jazda w bok Jazda po skosie do przodu…

do tyłu… w górę… po skosie…

w bok… z obrotem…

w dół…

11

Obrót

RBM20K

RBM25K

2.0 t

2.5 t

G Przestronna, ergonomiczna kabina oraz płynna praca urządzeń, są gwarancją odpowiedniego natężenia dźwięku i wygody. G Maszt Clear View, w połączeniu z możliwością nachylenia i ustawienia pozycji wideł, zapewnia doskonałą widoczność oraz precyzyjny załadunek. G Mocne hamowanie z odzyskiem energii przyspiesza pracę, wydłuża żywotność akumulatora i zabezpiecza podzespoły przed przedwczesnym zużyciem. G Wbudowana diagnostyka i pamięć usterek ułatwia szybkie rozwiązywanie problemów i ograniczenie do minimum czasu przestojów. G Uchylna kabina zapewnia szybki dostęp podczas konserwacji i napraw.


tam, gdzie

najważniejsza jest niezawodność Jak każdy produkt marki Mitsubishi, nasz sprzęt do przeładunku materiałów czerpie z pokaźnych zasobów nowatorskich technologii jednej z największych na świecie organizacji przemysłowych. Więc kiedy obiecujemy wysoką jakość, niezawodność i opłacalność, wiesz, że to zapewnienie ma pokrycie. Każdy model wchodzący w skład naszego obszernego, wielokrotnie nagradzanego asortymentu wózków widłowych i sprzętu magazynowego został zbudowany zgodnie z najwyższymi wymogami i został zaprojektowany po to, by pracować nieprzerwanie z korzyścią dla Ciebie… dzień po dniu… rok po roku… bez względu na rodzaj pracy... bez względu na warunki. Aby zapewnić nieprzerwaną, produktywną pracę Twojego wózka widłowego, dysponujemy siecią lokalnych dealerów – starannie wyselekcjonowanych pod kątem zaangażowania w obsługę klienta i wspieranych przez korporację Mitsubishi Forklift Trucks. Bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz – dealer będzie zawsze w Twoim zasięgu – gotowy i chętny, by sprostać Twoim potrzebom.

Nasza przyjazna dla klienta obsługa lokalna obejmuje wszystko, czego potrzebujesz, począwszy od określania idealnego modelu i konfiguracji dostosowanej do danego typu zastosowania, a skończywszy na zapewnianiu konkurencyjnych, elastycznych pakietów finansowania i utrzymania, bezkonkurencyjnych warunków gwarancji, długo- i krótkoterminowego wynajmu oraz wysoce elastycznej obsłudze terenowej i naprawach… jak również najszybszym i najbardziej niezawodnym zaopatrzeniu w części zamienne w branży. Tylko firma Mitsubishi może zapewnić Ci takie połączenie globalnych kompetencji inżynierskich i wysokiej jakości wsparcia lokalnego… jedynie firma Mitsubishi oferuje produkt o tak wysokiej jakości za tak przystępną cenę… i tylko firma Mitsubishi ceni sobie niezawodność tak wysoko, jak Ty. Skontaktuj się ze swoim lokalnym dealerem i przekonaj się, co firma Mitsubishi może dla Ciebie zrobić. Na tej stronie znajdziesz swojego lokalnego dealera: www.mitforklift.com

Dane techniczne dotyczące osiągów mogą różnić się w zależności od standardowych tolerancji produkcyjnych, stanu pojazdu, typu opon, rodzaju podłogi lub powierzchni, rodzaju zastosowania lub środowiska użytkowania. Prezentowane wózki mogą obejmować opcje niestandardowe. Konkretne wymagania dotyczące osiągów i konfiguracje dostępne lokalnie należy omówić ze swym dystrybutorem wózków widłowych firmy Mitsubishi. Firma Mitsubishi stosuje politykę stałego udoskonalania produktów. Dlatego też niektóre materiały, opcje i dane techniczne mogą ulec zmianie bez zawiadomienia. Termin ‘Integrated Presence System’ (IPS) dotyczy trybu handlowego, tyko dla opisu ilości funkcji pojazdów Mitsubishi do których IPS jest stosowany. Nie oznacza on że pojazd może być kierowany bez stosownego przeszkolenia operatora oraz bez odpowiedniej uwagi i ostrożności. Producent nie przyjmuje jakiejkolwiek odpowiedzialności za powstałe wypadki lub uszkodzenia spowodowane przez nieprawidłowe lub niebezpieczne użycie tego urządzenia.

WPoBM1345 (06/11) ok © 2011 MCFE Printed in The Netherlands

mitforklift@mcfe.nl www.mitforklift.com

www.mit forklift .com

XX-Wózki wysokiego składowania I czterokierunkowe  

Szukając wózka wysokiego składowania, nie pytaj: „którego producenta wybrać?” Zapytaj: „który z model i Mitsubishi?” Oferujemy aż 10 wyjątko...

XX-Wózki wysokiego składowania I czterokierunkowe  

Szukając wózka wysokiego składowania, nie pytaj: „którego producenta wybrać?” Zapytaj: „który z model i Mitsubishi?” Oferujemy aż 10 wyjątko...