Page 1

CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:33 Page 1

Yük Dengeli Elektrikli Forkliftler

kalite | güven | paranızın tam karşılığı

1.0 - 4.9 ton


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:33 Page 2

iyi işler çıkarmak için Mitsubishi’ye güvenin Mitsubishi’de güvenirlik, sizin için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Müşterilerimizin birbiri ardına Mitsubishi araçlarını seçmeye devam etmelerinin nedeni de budur. Güvenilir elektrikli dengeleyiciye sahip en yeni araç yelpazemiz, üstün ‘sürüş kabiliyeti’ sağlamak üzere tamamen operatörünüzün ihtiyaçları doğrultusunda, birinci sınıf üretim geliştirme takımı tarafından tasarlandı. Her model en iyi malzeme ve bileşenler kullanılarak yüksek kalitede üretilmiş ve herşey en sıkı kalite kontrol testlerinden geçirilmiştir.

Paranızın karşılığını vermek için ilgili her maliyeti düşündük. Bir Mitsubishi yük taşıma aracını seçtiğinizde sadece rekabetçi fiyata sahip bir araç kazanmasınız ayrıca yıllar boyu paranızdan tasarruf etmeye devam edecek bir dizi özellik paketi de almış olursunuz. Üne sahip güvenilir forkliftlerimiz, işletmenizin verimliliğini arttırmek ve çalışmama süresini minimuma indirmek üzere tasarlanmış ve üretilmişlerdir. Üstün kalite ve sağlamlık için yüksek kaliteli ürünler kullanırız ve herbir parçasına kolay erişim imkanı sunarız. Sonuç: Maksimum verimlilik ve minimum bakım ve servis süreleridir.

Neden Mitsubishi’yi seçmeliyim? Mitsubishi dünyanın her yerinde güvenilen bir markadır. Forkliftlerimiz, yüksek kaliteleri ve benzersiz güvenlik özellikleriyle bilinirler. Bir forklift Mitsubishi adını taşıyorsa bu özelliklerden daha azını bekleyebilir misiniz? Mitsubishi forkliftleri herşeyden önce dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Mitsubishi Heavy Industries (MHI) firmasının bir parçasıdır. MHI ki güvenilirliğin başarı ve başarısızlık arasında ince bir çizgi olduğu teknolojilerde öncü bir firmadır. Bu başarılar Mitsubishi adını güvenin bir sembolü haline getirir. Mitsubishi: kalite, güven ve paranızın tam karşılığını vermeyi garantileyen bir marka…

www.mitforklift.com

2


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:34 Page 3

Yüksek kaliteli forkliftlerimiz güvenilirliklerini ve ekonomik değerlerini uzun yıllar korurlar. İşte bu nedenle sadece size değil sizden sonraki sahiplerine de bu mükemmel garantiyi sunma konusunda kendimize güveniyoruz.

Hangi modeli seçerseniz seçin; sağladığımız yerel destek imkanları da dahil paranızın karşılığını mutlaka alırsınız. Nerede olursanız olun mutlaka size yakın bir Mitsubishi bayisi vardır. İhtiyaçlarınızı tamamen anlayan, size yardım etmek isteyen ve bunun için elinden geleni yapan bayilerimiz her zaman siznledir.

O

R

I N N O V AT

I

1997

999 S 1

0 T 20 0

AWA R D F O

AWA R D

A WA

M

N

F

ERGONOM

IRON

O

R

IC

EN

AWA R D F O

M

ENV

0 T 20 2

IRON

R

EN

ENV

Ürünlerde ve sağlanan destekte Mitsubishi'ye güvendiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.

ERGONOM

010 S 2

11

3

R

R

IC

TY

AWA R D F O

R SAFE

AWA R D F O

FO

20

RD

Yerel bayilerimizle sağlanan muazzam destek de Mitsubishi markasının bir diğer temel parçasıdır. Bayilerimiz, sağladıkları olanaklar, bilgileri ve müşteri hizmetlerine bağlılıkları konusunda itinayla seçilmişlerdir. Ve bütün bayilerimiz Mitsubishi markasının imkanlarıyla desteklenirler. Uzman servis imkanları, hızlı yedek parça desteği ve yüksek kalite standartlarından Mitsubishi'de emin olabilirsiniz.

Dünyanın en iyi forkliftleri… Resmi olarak kanıtlanmış! Mitsubishi, prestijli FLTA Yıllık Üstün Başarı Ödüllerini silip süpüren dünyanın ilk üreticisi olmuştur. 2011 Güvenlik Ödülü’nü kazanan GRENDIA ailesi – Mitsubishi her ürün kategorisinde ödül kazanan ilk ve tek araç üreticisi oldu.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:34 Page 4

Daha fazlası için her zaman Mitsubishi Modellerimizde bulunan standart özellikler bile forkliftlerimizi yüksek donanımlı yapmaya yetecek düzeydedir. Araçlarımızı teknoloji harikası haline getiren bu yüksek donanımları sizlere standart özellik olarak sunuyoruz.

Fakat diğer firmalar bu özelliklerin çoğunu ekstra özellik olarak sunmaktadır. Bu nedenle Mitsubishi’de verdiğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

ergonomik tasarım

akıllı elektronik

yüksek kalite

Ergo Centric tasarımımız ile operatörün ihtiyaçlarını dikkate alarak forkliftlerimiz üretilmişlerdir. Sonuç ise rahatlık, güvenlik ve tam bir kontroldür.

Araçlarımız, her operatörün ve uygulamanın ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak amacıyla tamamen programlanabilirdir. Dizüstü bilgisayar bağlantısı ile servis mühendisleri çoğu parametre için hassas ayar yapabilir, ayrıntılı arıza teşhis çalışması yürütebilir.

Üretim sürecinde kullandığımız her parça Mitsubishi güvencesiyle üretilir ve yoğun kalite kontrol testlerinden geçirilir. Mitsubishi’de sürprizlere asla yer yoktur.

Araca kolay inme/binme imkanı, konforlu koltuklar ve kullanıcı dostu kontrollerle operatörlerin rahat etmeleri sağlanmıştır. Her açıdan net görüş sağlayan tasarım ve sarsıntısız sürüş imkânı operatörlerin yükleri daha rahat bir şekilde taşımalarını sağlar. Ayrıca, sarsıntısız sürüş operatörlerin daha az yorulmalarını da sağlar.

Ön ayar modları dahil basit performans ayarları ekran ünitesi aracılığıyla anında seçilebilir. Net okumalar operatör ve yöneticilerin programlama, performans, arızalar hakkında tamamen bilgi sahibi olmasını sağlar, üretkenlik, araç ömrü ve güvenliği optimize eder.

Performansı sağlayan aktarma organları ile bunları kontrol eden elektronik sistemler tam bir uyum içinde çalışırlar. Çünkü tamamı Mitsubishi bünyesinde üretilir. Sistemler arasındaki bu uyumu sağlayan sisteme ‘InTech bileşen eşleme’ sistemi adını veririz.

sahip olacaklarınız... Düşük ağırlık merkezi uzunluğu

Düşük gürültü ve sarsıntı

Integrated Presence System

Tam programlanabilir özellik

Yüksek asansör kaldırma hızı

INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

...yüksek denge için

www.mitforklift.com

...sürücü konforu için

...arttırılan güvenlik için

...maksimum çok amaçlılık için...yüksek verimlilik için

4


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:34 Page 5

net görüş

yüksek güvenlik

rakipsiz erişim

Mitsubishi Forkliftleri rahat ve net görüş açısı sağlayan tasarımlarıyla ün yapmışlardır. Her açıdan net görüş imkanı sunan tasarımları sayesinde operatörlere güvenli bir sürüş imkanı sunarlar.

Forkliftlerimiz geliştirirken güvenlik vazgeçilmez bir etkendir. Bu güvenliği sağlamak için yüksek denge, güçlü şase ve asansör yapısı, yüksek görüş seçenekleri kullanıcılara sunulmaktadır.

Herbir modelimiz kolay servis erişim imkanına sahiptir. Herhangi bir alete ihtiyaç duymadan, hidrolik sistem, kontroller, akü ve diğer bütün servis gerektiren alanlar günlük konrtol edilebilir.

Forkliftlerimiz net görüş açısını maksimuma çıkaracak şekilde tasarlanmışlardır ve bu tasarımın en önemli sebebi de güvenli sürüşü sağlamaktır.

Yüksek güvenlik özellikleri olarak forkliftlerimize, Entegre Sürücü Algılama Sistemi (IPS/IPS2), yokuş desteği, kontrollü geri gidiş özelliği, kontrollü viraj alma sistemi (CCS) gibi ekstra özellikleri ekledik.

Forkliflerimize sahip olduğunuzda veya kiraladığınızda, kolay servis erişim imkanı sizin için servis maliyetinin azalması ve servis için harcanan sürenin azalması anlamına gelecektir.

Hızlı bakım ve servis

Hızlı ivmelenme

Küçük dönüş çapı

Uzun servis aralığı

Yüksek verimlilik

F

E INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

...servise harcanan zamanı azaltmak için

5

...hızlı sürüş için

...dar alanda manevra için

...minimum faaliyet dışı süre için

INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

...daha uzun vardiya ömrü için


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:34 Page 6

FBKRT PAC Serisi

1.0 - 1.5 ton

3 tekerli havalı lastikli 24 V AC Güç

Hızlı erişim özellikleri

www.mitforklift.com

Parlak aydınlatma kitleri

Otomatik stil pedallar

Basit kumandalar

6


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:34 Page 7

kapasiteler FB10KRT PAC FB12KRT PAC FB15KRT PAC

1.0 t

1.2 t

1.5 t

Çok küçük ve üstün manevra kabiliyetine sahip… fakat büyüklerin kalitesiyle aynı kalitede Çok küçük ve üstün manevra kabiliyetiyle FBKRT PAC serisi forkliftlerimiz dar depo içi koridorlarda ve konteyner içlerinde çalışma konusunda rakipsizdir. 24 V akü ve verimli AC elektrik motoruyla, ekonomik fakat üretken ve yüksek performanslı bir forklift istiyorsanız, FBKRT PAC serimiz sizin için çok doğru bir seçim olacaktır.

Net okumalar

FBKRT PAC Serisi forkliftlerimizin kullanımı çok kolaydır. Çok kısa bir anlatmayla ve küçük ölçüleriyle operatörler hiç zorluk çekmeden kullanabilirler. Uygun fiyatı içerisinde birçok önemli özellik barındırır. Bunlar güçlü, sessiz, yüksek dengeli, mükemmel operatör konforlu ve güvenli sürüş imkanıdır. Her kullanıcının ihtiyaçlarına karşılık verecek donanıma sahiptir. ● Güçlü AC sürüş motoru - yüksek tork gücü sağlar - yüksek hızlarda bile - hızlı ivmelenir ve sessiz, sarsıntısız, kontrollü çalışır.

Kolay inme/binme

● Düşük dönüş çapı - forklift kendi ölçüleri içerisinde dönüş yapabilir - çalışmak için çok az bir alan yeterlidir. ● Güçlü AC hidrolik motoru hız için yüksek tork sağlar - kontrollü kaldırma ve indirme sağlar. ● Yeni jenerasyon kontrol sistemi ivmelenmeyi, sürüş hızını, kaldırma ve indirme hızını ve frenlemeyi yüke, sürüşe ve uygulamaya göre ayarlar.

Koltuk seçimleri

Ergonomik kumanda düzeni

7

● Performans ayarları - önceden ayarlama modları - anlık ayarlamaları herhangi bir alete ihtiyaç duymadan yapmanısı sağlar.

● Yerleşik gösterge ekranı ve hata hafızası operatöre ve servis mühendislerine arızaları daha önceden bildirerek forkliftinizin daha ciddi arızalardan korunmasını sağlar. ● Integrated Presecense System park freni alarmı, emniyet kemeri uyarı ışığı, hidrolik ve sürüş kilitleme sistemi gibi eksra güvenlik önlemleri sunar. ● Ergonomik operatör bölmesi - ayarlanabilir direksiyon kolonu, kısa ve kolay erişilebilir hidrolik kolları ile tasarlanmıştır ve kolay sürüş imkanı sağlayarak hassasiyeti arttırır. ● Uzun servis periyotları - 500 saat - AC elektrik motorunın, frenlerin, elektrik sisteminin ve diğer bileşenlerin düşük bakım gereksinimleri saysinde servis faturanız oldukça azalacak.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:34 Page 8

1.3 – 2.0 ton 3 ve 4 tekerli havalı lastiklİ 48 V AC Güç

Islak disk frenleri

www.mitforklift.com

Otomatik el freni

FeatherTouch elektrikli direksiyon

Geniş taban alanı

8


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:35 Page 9

Zahmetsiz ve kolay sürüş... sorunsuz kontrol

Kolay inme/binme

33.

Geniş ‘giriş camı’

20 yıllık testler gerçeği gösteriyor. Forkliftlerin verimli ve yüksek performansta çalışması için en önemli etken operatörlerin rahatlığıdır. Operatör ve forklift arasındaki uyumu Mitsubishi forkliftleriyle yakalayabilirsiniz. Düşünmenize hiç gerek yok; Mitsubishi sizin için doğru seçim. Tasarımcılarımız da araçlarımızın tasarımlarını bu amaç doğrultusunda yaparlar... ve şimdi size 1,3 ila 2,0 ton, 48V, 3 ve 4 tekerlekli elektrikli yük dengeli araçlarımızın [EDIA EM] yeni serisini sunuyoruz.

● [FeatherTouch] direksiyon simidi küçük boyutu, kolay kullanımı ve geri bildirimi sayesinde maksimum kontrol, güven ve konfor sağlar.

Sarsıntısız, sessiz ve aşırı duyarlı elektrikli direksiyonlarla, kullanıcı dostu hidrolikleri kolay ve zahmetsiz sürüş sağlar ve araçlarla çalışmayı bir keyif haline getirir. Geniş iç alan, konfor, kolay erişilebilir yerlere yerleştirilen kontroller ve her yönden net görüş imkânı sağlayan eşsiz bir tasarımla karşınızdayız. Araçlarımız gelişmiş güvenlik özellikleriyle güvenilirliği arttırır, operatörünüzün kendisinden beklenen performansı en verimli şekilde göstermesine imkân verir.

● Çok fonksiyonlu renkli ekran operatörü; programlanan ayarlar, performans, durum ve arızalar hakkında bilgilendirir, parlak, gün ışığında bile kolay görüne bilirlik sağlar.

● Islak disk frenleri ıslak veya tozlu çalışma alanları için mükemmel bir seçimdir, nerdeyse hiç bakım gerektirmeyen yapısıyla üstün bir performans sunar ve parçacık kirliliği üretmez. ● Elektronik el freni operatör yerini terk ettiğinde otomatik olarak uygulanır ve bir düğmeye basılarak kolayca manuel olarak etkinleştirilebilir. ● Yokuş desteği dik rampalarda bile devrilmenin otomatik olarak önüne geçer.

Çok fonksiyonlu ekran

34. Sürücü tarafından ayarlanabilir ayarlar

EDIA EM hakkında daha fazla bilgi için mikrositeyi ziyaret ediniz:

www.edia-mitsubishi.com 9

● Controlled Cornering System (CCS) dönüş açısı için optimal sınırları ayarlar. ● Piyasa lideri [ErgoCentric] tasarım geniş alanlı ve geniş giriş pencereli operatör mahalli içerisindeki kontroller ve göstergeler tamamen operatörlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır.

● Hızlı yanal akü değiştirme seçeneği Uzun süreli kullanımlarda ve ağır işlerde ihtiyaç duyulan daha fazla enerji için akü değişimi gereklidir. Hızlı akü değiştirme seçeneği basit, hızlı, güvenli sökme ve değiştirme imkânı sağlar. ● IPX4 su geçirmezlik tahrik motorları ve hidrolik motorlar için standart olarak [IP54] özelliğini içerir, rüzgarla savrulan yağmurda bile su geçirmeden çalışır.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:35 Page 10

1.3 – 2.0 ton 3 ve 4 tekerli havalı lastikli 48 V AC Güç

www.mitforklift.com

10


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:35 Page 11

üç tekerlekli kapasiteleri FB13PNT

FB15PNT

FB16CPNT FB16PNT FB18CPNT

FB18PNT

FB20PNT

1.3 t

1.5 t

1.6 t

1.6 t

1.8 t

1.8 t

2.0 t

FB16CPN

FB16PN

FB18CPN

FB18PN

FB20PN

1.6 t

1.6 t

1.8 t

1.8 t

2.0 t

dört tekerlekli kapasiteleri

● Integrated Presence System 2 (IPS2) aracın ve asansörün sürücünün yerinde olmadığı durumlarda hareket etmesini engeller. ● Basit performans ayarları sürücü tarafından anında programlama için beş adet ön ayar modu içerir. ● Tam programlanabilir özellikler dizüstü bilgisayar ile bağlantı sayesinde muhtemel arızaların belirlenmesi ve mevcut arızaların teşhisi artık çok daha kolaydır. ● Ergonomik hidrolik kolları hız kontrolünün yanı sıra, operatör eldiven giyiyor olsa bile kolay kontrol imkanı sunar. ● İsteğe bağlı parmak ucu hidrolik kontrol ünitesi ayarlanabilir kol dayanağı (ödüllü tasarım) maksimum hassasiyeti sağlar. ● RapidAccess özellikleri kolay servis için hızlı açılan taban levhası ve geniş açılabilen akü kapağı içerir. ● Çok amaçlı akü bölmesi Maksimum verimlilik ve performansı sağlamak için Mitsubishi firması farklı kapasitelerdeki DIN boyutlu aküleri kullanır.

ELECTRIC DIAMOND EDIA, çevre dostu elektrik enerjisi, kalite ve elmasın değerini temsil eder. EDIA,yeni bir güvenlik düzeyi ve sezgisel sürüş özelliği yaratmak için en yeni elektrik teknolojisi ile [ErgoCentric] tasarımını birlikte sunar.

11

● Yüksek kalite [VersaCab] fabrika monteli panel kabin seçenekleri eşsiz, ödüllü, paslanmaya karşı dirençli, geniş görüş sağlayan baş üstü koruması, yıkama/silecek aparatlı cam pencereler, PVC ya da çelik kapılar ve ısıtma içerir. ● Parlak beyaz halojen lambalar ya da isteğe bağlı LED ışıklar – ön ve arka – ‘görme ve görünme’ güvenliği sunar. ● Düşük gürültü teknolojisi operatörün duyduğu ortalama ses seviyesini 3 tekerlekli modeller için 66 dB (A) ve 4 tekerlekli modeller için 67 dB’ye (A) düşürür. ● Düşük ağırlık merkezi mesafesi rakiplere göre en iyi residual kapasiteyi garantiler. ● Olağanüstü görüş netliği dayanıklı yapıya sahip ve net görüş sağlayan asansörler ile ağır yükleri güvenle taşıyabilirsiniz.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:35 Page 12

2.0 - 3.5 ton

FBK PAC Serisi 4 tekerli havalı lastikli 80 V AC Güç

Otomatik stil pedallar

www.mitforklift.com

Açısı değiştirilebilir direksiyon kolonu

Kolay inme/binme

Tam süspansiyonlu koltuk

12


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:35 Page 13

kapasiteler FB20K PAC FB25K PAC FB30K PAC FB35K PAC

En az dizel kadar güçlü… egzos gazı olmadan

Hızlı servis erişimi

AC güç teknolojisi sayesinde, bu seri forkliftlerimiz sarsıntısız, sessiz, kolay kontrol edilebilir, verimli ve güçlü bir sürüş imkanı sunar. Hem iç mekan hem dış mekan kullanımı için uygun tasarlanmışlardır. Dizel motorun gücüne ihtiyacınız var fakat egzos gazı ve gürültü olmasın istiyorsanız, bu serimiz tam sizin için idealdir. Bütün bileşenler uzun ömürlü ve kısa bakım süreli olacak şekilde dizayn edilmişlerdir. Ayrıca, toza ve neme karşı korumalıdır ve en zor şartlarda bile sizi asla yarı yolda bırakmazlar. FBK PAC serisi modellerimiz önceki modellerden olan birçok ödüllü özelliğe sahiptirler. Bu özellikler konfor, rahat görüş, kolay kontrol, enerji verimliliği, kolay servis imkanı, hızlı çözüm üretme gibi özelliklerdir. Herhangi özel bir alete gerek olmadan bütün uygulamalar ve sürüşler için ayarlanabilir bir yapıya sahiptir.

Parmak ucuyla hassas kontroller

● Kompakt ölçüler - hassas ve sağlam direksiyon kontrolü mükemmel manevrayı ve yüksek verimliliği sağlar. Böylece dar alanlarda bile çalışabilirsiniz. ● Düşük ağırlık merkezi, maksimum denge ve güvenli sürüş için… ● Güçlü AC sürüş motoru hızlı ivmelenme, yüksek rapma performansı ve sessiz, sarsıntısız, kontrollü sürüş için yüksek hızlarda bile yüksek tork sağlar.

Parlak aydınlatma kitleri

● Kontrollü geri gidiş - mükemmel rampa performansı - eğimli çalışma ortamlarında güvenli çalışma imkanı sağlar. ● Yüksek enerji tasarruflu AC motor sağlam yenilenebilir frenler ile yüksek enerji tasarrufunun anlamı uzun çalışma saatleri ve daha düşük şarj süreleridir. ● Performans ayarları - önceden ayar modu - herhangi bir özel ekipmana ihtiyaç olmadan anlık ayar yapabilme imkanı sağlar.

13

2.0 t

2.5 t

3.0 t

3.5 t

● Yerleşik gösterge ekranı ve hata hafızası operatöre ve servis mühendislerine arızaları daha önceden bildirerek forkliftinizin daha ciddi arızalardan korunmasını sağlar. ● Otomatik ışıklandırma - ayarlanabilir hassasiyetle - ortam şartlarına göre ışıklandırmaları açar veya kapatır. ● Ergonomik operatör bölmesi - kolay çalıştırma, tam süspansiyonlu ayarlanabilir koltuk, ayarlanabilir direksiyon kolonu, net göstergeler, ergonomik hidrolik kontrol kolları operatörün yorgunluğunu azaltır ve hassasiyeti arttırır. ● Uzun servis aralıkları - 500 saat - servis için harcanan zamanı ve servis maliyetlerini azaltır. ● Hızlı erişim özelliği hızlı ve kolay bir şekilde bakım yapılması gereken parçalara erişimi sağlar.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:36 Page 14

4.0 - 4.9 ton

FB Serisi 4 Tekerli havalı lastikli 80 V AC Güç

Güçlü motorlar

www.mitforklift.com

Hızlı serbest bırakma mekanizması

Eğimli açma kapağı

Geniş akü erişimi

14


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:36 Page 15

kapasiteler FB40

Temiz ve sessiz... ekstra güçlü

4.0 t

Eğer çok sağlam ve ağır işlerde kullanabileceğiniz bir elektrikli forklift istiyorsanız, FB serisi elektrikli forkliftlerimiz sizin için çok doğru bir tercih olacaktır. Mükemmel ergonomi, üstün güvenlik ve düşük bakım maliyetleri ile FB serisi elektrikli forkliftlerimiz hem iç kullanım hem dış kullanım için idealdir. Gelişmiş kumanda kolu kontrolü

● Güçlü AC motor hızlı ivmelenme ve sarsıntısız sürüş için yüksek tork gücü sağlar. ● Gelişmiş MOFSET kontroller ivmelenmeyi, hızı ve frenlemeyi her çeşit uygulamaya ve sürüş şartlarına göre ayarlar. ● Mükemmel manevra kabiliyeti ve minimum emisyon değerleri bu forkliftleri hem iç mekanda hem dış mekanda kullanıma uygun yapar.

Parlak aydınlatma kitleri

Tam süspansiyonlu koltuk

15

FB45

4.5 t

FB50

4.9 t

● Otomatik park freni ve anti geri gidiş sistemi operatörlere rampada güvenli bir sürüş imkanı sunar. ● Otomatik hız azaltıcı sistem yüklü forkliftin virajlarda devrilmesini önler. ● Performans ayarları - önceden ayar modu herhangi bir özel ekipmana ihtiyaç olmadan anlık ayar yapabilme imkanı sağlar. ● Islak disk frenlerinin ve AC motorun bakımı servis maliyetlerini düşürür. ● Uzun servis aralıkları bakım maliyetlerini azaltır ve verimliliği arttırır.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:36 Page 16

FBCN Serisi

1.5 – 3.0 ton

4 tekerlekli düz dolgu lastikli 48 V AC Güç

www.mitforklift.com

16


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:36 Page 17

kapasiteler

En dar alanlarda bile mükemmel performans Ödüllü tasarımlardan geliştirilen ve şuan son teknoloji AC motor ile güç sağlayan bu kompakt 4 tekerli elektrikli modeller sizlere; dizel forkliftler kadar sağlamlık ve performans sağlar. Fakat fazlasıyla sessiz ve egzos gazı olmadan… Yüksek performans, manevra kabiliyeti ve ergonomik dizaynın kombinasyonu size verimliliği sağlar. AC Güç motorların faydalarını sessiz, sarsıntısız ve kontrollü sürüş olarak sıralayabiliriz. Ekstra esneklik için gelişmiş bir kontrol sistemi programlanabilir. Böylece anlık olarak her uygulama ve operatörün ihtiyaçları karşılanmış olur. Mükemmel enerji tasarrufu sayesinde kullanım maliyetlerini minimize edebilir ve 500 saatlik bakım periyotları ile de servis maliyetlerini düşük tutabilirsiniz.

Yüksek artık kapasite

● Kompakt ölçüler - hassas direksiyon ve yüksek istikrar - dar çalışma alanlarında bile yüksek verimlilik ve mükemmel manevra kabiliyeti sağlar. ● Mükemmel görüş alışılmışın dışında yüksek ve net görüş sağlayan sistem operatöre güvenli bir sürüş imkanı sağlar.

Mükemmel kapsamlı görüş

● Güçlü AC sürüş motoru her hızda yüksek tork gücü, hızlı ivmelenme, yüksek rampa performansı ve sarıntısız, sessiz kontrollü sürüş imkanı sağlar. ● Kontrollü geri gidiş - ve mükemmel rampa performansı rampada güvenli ve etkili bir sürüş imkanı sağlar.

Enerji etkin lastikler

17

FBC15N

FBC18N

FBC20N

FBC25N

1.5 t

1.8 t

2.0 t

2.5 t

FBC25EN

FBC25LN

FBC30N

2.5 t

2.5 t

3.0 t

● Pürüzsüz düz dolgu lastikler güvenle yükseklere yükü kaldırmak için yuvarlanma direncini minimuma indirir, enerji tüketimini azaltır ve çalışma saatlerini maksimuma çıkarır. ● Uzun servis periyodu - 500 saat - ve AC elektrik motorunun, frenlerin, elektrik sisteminin ve diğer aksanların düşük bakım maliyetleri sizlerin servis maliyetlerini azaltacaktır. ● Hızlı erişim özellikleri - elektrik sistemlerine ve kontrollere kolay erişim sayesinde bakım süreleri ve bakım maliyetlerini minimuma indirebilirsiniz.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:36 Page 18

en iyiyi sadece en iyiler sağlar… Çok hızlı teknolojik değişikliklerin yaşandığı dünyada, sürekli olarak bu değişiklikleri ve ürünlerimizin tasarımlarını geliştiriyoruz. Burada Mitsubishi ürün gamında şu anda mevcut olan gelişmiş özelliklerin yalnızca küçük bir bölümünü sunuyoruz.

Kontrollü Viraj Alma Sistemi

Entegre Sürücü Algılama Sistemi

Yüksek hızlarda bile yüksek denge ve manevra kabiliyeti zaten tüm Mitsubishi forkliftleri için geçerlidir. Fakat ekstra güvenlik için EDIA EM serisinde virajda devrilmeyi önleyen teknoloji de kullanılmıştır.

Lider Entegre Sürücü Algılama Sistemi'mizin iki versiyonu (IPS ve IPS2) mevcut model aralığında olan bir özelliktir. Operatör koltukta değilse, uyarı veren sistem ayrıca hidrolik ve hareket özelliklerini engeller.

Elektronik kontrol sistemleri forkliftin direksiyon simidinden dönüş açısı için güvenli sürüş hızını belirler ve forliftin hızını ona göre otomatik olarak yavaşlatır. Olayların sırası aşağıdaki gibidir:

IPS2’de koltuk boş olduğunda otomatik olarak uygulanan veya gösterge tablosundaki düğme ile manuel olarak uygulanan bir elektronik el freni bulunur. Ayrıntılarıyla fonksiyonlar:

● akıllı sensörler dönüş açısını ölçer ● bu açı için güvenli hız sınırı hesaplanır ve uygulanır ● tahrik motoru hızı dönüş açısı değiştikçe sürekli ayarlanır. ● rota düzeltildikçe normal hıza dönülür.

● kilitleme; yanlışlıkla kaldırma, indirme, tilt ve sürüş fonksiyonlarını engeller. ● otomatik uyarılar sürücüye emniyet kemerini takmasını ve el frenini uygulamasını hatırlatır ● elektronik el freni (sadece IPS2), sürücü koltuğu terk ettiğinde otomatik olarak uygulanır

Sensörler dönüş açısını algıladı ve güç otomatik olarak sınırlandı.

ve çok daha fazlası...

Sistem dönüş boyunca uygun sınırı uygular.

Aracın rotası düzeltildikçe tam güç eski haline getirilir.

www.mitforklift.com

şık ve temiz

güvenlik seçeneği

Nerdeyse bakım gerektirmez, ıslak disk frenlerimiz su, toz, kir ve yoğun kullanıma karşı dayanıklıdır. Fren balata tozu üretmez, ‘temiz’ uygulamalar için de idealdir.

Yüksek üretkenlik ya da sadece güvenlik için, hızlı yanal akü değiştirme özelliği istediğiniz zaman istediğiniz yerde kaldırma ekipmanına ihtiyaç duymadan hızlı şekilde akü değiştirmenizi sağlar.

18


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:36 Page 19

Mükemmel Hassasiyetle Dönüş

IPX4/VersaCab

EDIA EM’de sağlanan, bu sistem şaşırtıcı derecede küçük ve kolay kullanılan bir direksiyonla çalıştırılır.

Dış mekan ve iç mekanda kullanılmak üzere tasarlanan, EDIA EM tüm açılardan sıçrama koruması için endüstrinin IPX4 standardını karşılar. Hidrolik ve çekiş motorları toz ve suyu dışarıda tutacak şekilde kapatılmıştır, resmi IP54 Giriş Koruma derecesi ile uyumludur.

Mükemmel hassasiyetli elektrikli direksiyon forkliftin performansıyla bir araya gelerek büyük oranda enerji vermliliği, rahat ve sessiz bir sürüş imkanı sağlar. Ayrıntılarıyla fonksiyonlar: ● Güç yardımlı çalıştırma geleneksel sistemlerin yalnızca yarısı kadar sürücü eforu gerektirir ● Güç geri beslemesi her daim hassasiyet sağlamak için her bir kilidin ucundaki gerginliği arttırır ● Düşük enerji tüketimi bakım gerekliklerini neredeyse sıfıra indirir ve masrafları kısar.

Konfor için, EDIA EM yüksek kalite VersaCab fabrikada takılan panel kabinleri yelpazesiyle sunulur. Seçeneklere şunlar dahildir: ● benzersiz yüksek görünürlüklü baş üstü koruma tavanı – çizilmeye, aşınmaya ve şeffaflık kaybına karşı dayanıklı ● lamine camlı ön ekran ve menevişli cam, menteşeyle açılan arka cam – her ikisi de yıkama-silme sistemine sahiptir ● makaralı PVC yan kapılar/camlar ya da alternatif olarak sürgülü camlı çelik kapılar ● çelik-kapılı kabinler için ısıtma sistemi

19

parmaklarınızın ucundaki kontrol

parlak aydınlatmalar

tahmin gerektirmez

güvenli kullanım

Ödüllü bir diğer konseptimiz olan parmak ucuyla hidrolik kontrol ünitemiz zahmetsiz hassasiyetin sözünü verir. İstediğiniz takdirde, ayrıca kumanda kolu kontrolü ve ergonomik hidrolik kol tasarımında en son modelleri sunuyoruz.

Görme ve görünme güvenliği için, parlak beyaz halojen, nerdeyse hiç bitmeyen LED, arka/ön kombinasyonlar ve yol ışıklarının dahil olduğu aydınlatma aralığından seçim yapın.

Yük kaldırma işlerinde tahminlere yer bırakmayan, ağırlık göstergeleri, aşırı yük alarmları, otomatik çatal seviyeleme ve lazer ışınlı çatal işaretçilerinin de dahil olduğu çok sayıda elektronik yardımcıya sahibiz.

Kapsamlı yüksek kalite direk aralığımız, kapsamlı yüksek kalite eklenti aralığı ve çatallarla örtüşür, her uygulama için güvenli kullanım ve ideal yapılandırmayı garantiler.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:36 Page 20

ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılar Sadece elektrikli serilerimizde bulun 35 civarındaki modelle ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşıayabiliyoruz. Ayrıca, size yakın noktadaki yerel bayilerimiz sizin kullanım alanınıza uygun olan forklifti belirlemeniz konusunda sizlere yardımcı olacaklardır. Bu kataloglarda inceledikleriniz sahip olduklarımızın sadece çok az bir kısmıdır.

önemli performans özellikleri ve boyutlar

(km/h)

(m/s) Maksimum kaldırma hızı, yüklü/yüksüz FBKRT EDIA EM FBK PAC

FB FBCN

0.26/0.48 - 0.29/0.48 0.4/0.6 - 0.5/0.6 0.40/0.50 - 0.55/0.65

Maksimum seyir hızı, yüklü/yüksüz FBKRT EDIA EM FBK PAC

0.31/0.45 - 0.35/0.47 0.36/0.55 - 0.53/0.71

11.0/12.5 - 11.0/13.5 16.0/16.0 - 17.0/17.0 16.5/18.0 - 20.0/20.0

FB FBCN

15.0/16.0 - 15.0/17.0 18.0/18.0

(mm)

(mm)

Genişlik FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

Maksimum kaldırma yüksekliği

997 1090 - 1140 1190 - 1230 1340 - 1450 945/996 - 1103

h3

FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

(mm) Baş üstü korumanın yüksekliği FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

6000 7000 7000 7175 5990

(kg) Yük kapasitesi

h6

FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

b1

2015 (1965) 2050 2200 - 2259 2320 2180 - 2210

1000 - 1500 1300 - 2000 2000 - 3500 4000 - 4990 1500 - 3000

(mm) Çatal yüzüne olan uzunluk FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

Wa

y

l2

(mm)

(mm) Dönme yarı çapı FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

Dingiller arası mesafe

1370 - 1445 1475 - 2015 1950 - 2230 2450 1790 - 2045

FBKRT PAC serisi

www.mitforklift.com

1700 - 1775 1848 - 2273 2249 - 2577 2830 1980 - 2255

FBKRT EDIA EM FBKPAC FB FBCN

EDIA EM 3 tekerlekli

EDIA EM 4 tekerlekli

FBK PAC serisi

FB serisi

1125 - 1200 1285 - 1556 1520 - 1690 2000 1170 - 1380

FBCN serisi

20


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:37 Page 21

● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ●

● ● ●

● ● ●

● ● ● ●

● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ●

● ● ●

● ● ● ● ●

● ● ● ●

● ●

● ● ● ● ● ● ● ●

● ●

● ● ● ● ● ● ● ●

● ●

● ● ● ● ● ●

Direksiyon sistemi ● ●

Asansör ve çatal grubu Gelişmiş ne görüşlü asansör Asansör tamponu Denge arttırıcı yük arkalığı Geniş asansör aralığı İntegral yana kaydırma Kancalı yana kaydırma İntegral çatal konumlayıcı Özel ataşmanlar

● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ●

Model yapılandırmalarımızın tamamını görmek için Mitsubishi satıcınıza başvurun.

Bütün ürünlere ait detaylı bilgi için size en yakın Mitsubishi bayisine danışabilirsiniz. Üretim süreçlerinin sürekli iyileştirme politikalarından kaynaklanan; özelliklerde, opsiyonlarda ve tasarımlarda bazı değişiklikler olabilir. Seçeneklerin bazı kombinasyonları mümkün değildir.

21

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

FBCN

● ● ●

FB

FBK PAC

Elektrik ve kontrol sistemleri

● Ayarlanabilir direksiyon kolonu ● Emniyet kemeri ve sırt dayanakları ● Tam süspansiyonlu koltuk ● Lüks koltuk ● Döner koltuk Korna düğmeli arka kavrama kolu ● Kaymayan zemin ve basamak yüzeyleri ● Ergonomik hidrolik kollar Ayarlanabilir kol dayanağı ile parmak ucuyla hidrolik kontroller Ayarlanabilir kol dayanağı ile kumanda kolu hidrolik kontrolleri ● Otomatik stil pedallar Ayakla çalıştırılan yön kontrolü Ayarlanabilir kol dayanağı üzerindeki yön anahtarı ● Acil durum anında kapatma şalteri ● PIN açma kodu girişi ● Net bilgilendirici ekran ünitesi Çok işlevli floresan ekran ● Sesli geri gitme alarmı Beyaz sesli geri gitme alarmı ● Aynalar ● Takılı kamera sistemi Fabrikada takılan kabin aralığı Elektrikli ısıtma sistemi Hidrostatik güç direksiyonu Fırçasız DC direksiyon motoru Yüksek hassasiyetli elektrikli güç direksiyonu

EDIA EM

Operatör bölmesi ve kontroller

FBKRT PAC

FBCN

FB

FBK PAC

EDIA EM

● Standart ● İsteğe Bağlı

FBKRT PAC

standart özellikler ve seçenekler

● ● ● ● ●

Mitsubishi elektronik kontrol sistemi Gelişmiş [MOSFET] kontrolörü Performans ayarı – ön ayar modları dahil Dizüstü bilgisayar bağlantı noktası Yerleşik arıza teşhis ve arıza bellek klasörü CAN-veri yolu elektrik sistemi Entegre Sürücü Algılama Sistemi (IPS/IPS2) Otomatik çatal seviyeleme Çatal yatay göstergesi Yük göstergesi (hidrolik) Bilgisayarlı tartı sistemi Çalışma aydınlatma kitleri Yol aydınlatma kitleri Sarı tepe uyarı lambası Hızlı akü değiştirme sistemi

● ● ● ● ● ●

● ●

● ●

● ● ● ● ● ●

● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Frenler Islak disk frenleri Yenilemeli frenleme Otomatik uygulanan el freni Koltuktan kumandalı el freni Otomatik yokuş desteği Eğimlerde kontrollü iniş Viraj alma hızını otomatik azaltma

● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ●

● ● ●

Şasi ve gövde Yüksek dayanıklı baş üstü koruma Yüksek görünürlüklü baş üstü koruma tavanı Koruma boyutları/tipleri aralığı Özel boya Patlamaya karşı koruyucu Galvanize şasi ve asansör

● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ●

● ● ●

● ● ● ●

● ●

● ●

Diğer özellikleri IPx4 su geçirmezlik oranı Soğuk depo modifikasyonu Hızlı Erişim özellikleri


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:37 Page 22

kapsamlı bir ürün grubu

Yük dengeli forkliftlere, depo ekipmanlarına veya her ikisine birden baktığınızda; ihtiyacınız olan her ürünü bulabileceğiniz geniş bir Mitsubishi ürün grunuyla karşılaşırsınız. Performans, kalite ve güvenilirlik bakımından Mitsubishi piyasada rakipsizdir ve fazlasıyla tercih edilmektedir.

1.0 tondan 16.0 tona kadar, dizel, LPG ve elektrikli forkliftler, farklı şase genişlikleri, farklı lastik seçenekleri, farklı asansör özellikleri ile sizin için üretildiler. İhtiyacınız ne olursa olsun, kullanım alanınız ne olursa olsun mutlaka size uygun bir Mitsubishi bulabilirsiniz.

Dizel Yük Dengeli Forkliftler

LPG Yük Dengeli Forkliftler

Elektrikli 3 Tekerli Yük Dengeli Forkliftler

Elektrikli 4 Tekerli Yük Dengeli Forkliftler

En iyi modellerimizden 1.5 tondan 3.5 tona kadar olan modellerimiz, daha populer olan 4.0 - 5.5 ton modellerimiz, 6.0 tondan 16 tona kadar olan centilmen devlerimiz… Dizel yük dengeli forkliftlerimiz güç ve sağlamlığı ekonomi, ergonomi ve çevrecilik özellikleriyle karıştırarak üretilmişlerdir.

Gelişmiş motor teknolojili LPG yük dengeli modellerimiz, herbir parçasında kullanılan gelişmiş dizayn ve yüksek verimlilikte düşük emisyon değerlerini sizlere bir arada sunmaktadır. 1.5 tondan 3.5 tona kadar veya 4.0 tondan 5.5 tona kadar havalı lastik seçeneklerini bulabilirsiniz. Ayrıca; 2.0 tondan 3.3 tona kadar ve 3.5 tondan 7.0 tona kadar dolgu lastik seçenekleri de sizler için sunulmuştur.

Gelişmiş dizayn ve elektronik teknolojileri elektrikli forkliftlerimizi performans bakımından rakipsiz hale getirmektedir. 24 volt 1.0 tondan 1.5 tona kadar, 48 volt 1.3 tondan 2.0 tona kadar 3 tekerli modellerimiz, üstün manevra kabiliyetleri ve dar alanda çalışabilme özellikleri sayesinde sektörde çok pupolerdirler.

3 tekerli ve 4 tekerli elektrikli modellerimizde aynı mühendislik uygulamaları mevcuttur. 1.6 tondan 5.0 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip 4 tekerli farklı volt kapasiteye sahip forkliftlerimiz mevcuttur. Ayrıca; 1.5 tondan 3.0 tona kadar düz dolgu lastikli modellerimizi de bulabilirsiniz.

www.mitforklift.com

22


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:37 Page 23

23

Mitsubishi yük dengeli forkliftleri dünyanın favorisi haline getiren istisnai özellikleri ve yüksek standarları tüm depo ekipmanları ürün gruplarımızda da bulabilirsiniz. Mitsubishi markasının bir ürünü olmaları için; üstün performans, yenilikçi tasarım ve üstün güvenlik sunlamarı gerekmektedir.

Transpaletlerden, stackerlardan ve sipariş toplayıcılardan reach trucklara ve çekici araçlarına kadar her özelliklerde ve her çeşitte modellerimiz ve seçeneklerimiz konusunda yerel bayilerimiz size yardımcı olacaklardır. Çalışma ortamınız için uygun olan model mutlaka ürün grubumuz içerisinde vardır.

Akülü Transpaletler

Stackers

Reach Trucks

Sipariş Toplayıcılar

Akülü Transpaletler ürün ailemizde; yaya kumandalı transpaletten platformlu transpalete kadar oturarak kullanılan transpaletlerden ayakta kullanılan transpaletlere kadar birçok farklı model bulabilirsiniz. Ayrıca çift palet taşıma özelliğine sahip model seçeneklerimiz de vardır.

Stackers ürün grubumuzda 2.0 ton kaldırma kapasitesine kadar olan modellerimizi bulabilrsiniz. Maksimum kaldırma yüksekliği ise 6.3 metredir. Yaya, platformlu, ayakta ve oturarak kullanılan model seçeneklerini bulmanız mümkündür.

Reach Trucks ürün ailemiz çok yönlü modelleri ile sizlere farklı istifleme çözümleri sunar. 10 metreye kadar asansör seçenekleri ve hatta bazı modellerde 11.5 metreye kadar çıkan asansör seçenekleri ile en yüksek raflara bile istifleme yapabilrisiniz.

Sipariş Toplayıcılar ürün gruplarında düşük seviye sipariş toplayıcılar ve yüksek seviye sipariş toplayıcılar seçeneklerini bulabilirsiniz. Yüksek seviye sipariş toplayıcı modellerimiz 11.5 metre yüksekliğe kadar ulaşmanızı sağlayacaktır.


CTrBM1387 MIT Quark8.qxd:C_BM1387 14-8-12 15:37 Page 24

güvenilirlik herşeydir…

Mitsubishi adını taşıyan her üründe olduğu bigi Mitsubishi Forkliftleri de Mitsubishi firmasının büyük kaynaklarından ve üstün teknolojilerinden yararlanmaktadır. Mitsubishi'yi tanıdıktan sonra siz de Mitsubishi'nin; kalite, güvenilirlik ve paranızın karşılığı sözlerini yerine getirebilecek güce sahip olduğunu anlayacaksınız. Kapsamımızdaki her model, ödüllü forklift araçlarımız ve depo ekipmanlarımız, yüksek özelliklerde üretilmiş ve sizin için dizayn edilmişlerdir… Günden güne… yıldan yıla… işiniz ne olursa olsun… şartlar ne olursa olsun. Araçlarımızda verimliliğisağlayabilmek için, Mitsubishi Forklift organizasyonu tarafından özenle seçilmiş yerel bayi ağımız mevcuttur. Nerede olduğunuz hiç önemli değil, mutlaka size yakın ve yardımcı olabilecek bir yerel bayimiz vardır.

Dost canlısı yerel bayilerimiz ve servislerimiz sizlere uygun olan aracı seçmenizde yardımcı olacaklardır. Bayilerimiz sizlere rekabet imkanları, esnek ödeme seçenekleri ve bakım paketleri, rakipsiz garanti şartları, uzun ve kısa süreli kiralama seçenekleri, servis ve bakım gibi birçok imkanı sağlayabilecek güce sahiptirler. Sadece Mitsubishi sizlere bu mükemmel mühendislik ve üstün yerel destek imkanlarını sunabilir. Sadece Mitsubishi bu kadar ygun fiyata bu kalitede bir forklifti sizlere teklif edebilir. Ve sadece Mitsubishi güvenilirliği en az sizin önemsediğiniz kadar önemser. Hemen size en yakın bayimize ulaşın ve sizin için neler yapabileceklerini kendiniz görün. Size en yakın bayimizi bulmak için www.mitforklift.com

Yerleşik Operatör Tanıma Sistemi (IPS) ticari bir stil niyetiyle, Mitsubishi Forkliftlerinin IPS özelliği olan modellerine uygulanmıştır. Forkliftler bu özellik sayesinde operatör olmadan çalıştırlamaz ve kullanılamaz. Üretici (MCFE, Almere, the Netherlands) yanlış kullanımdan kaynaklanan hiçbir kaza ve hasar konusunda sorumluluk kabul etmez. Performans özellikleri standart üretim toleranslarına, araçların durumlarına, lastik çeşitlerine, kullanım alanlarına, uygulamalara ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösretebilir. Forklfitler standart olmayan seçeneklerle gösterilebilirler. Özel performans ihtiyaçları ve yerel uygun özellikler sizinle ilgilenen distribütörünüzle değerlendirlmelidir. Mitsubishi sürekli geliştirme politikasını takip eder. Bu nedenle, bazı materyaller, opsiyonlar ve özellikler bilgi verilmeksizin değiştirilebilir.

CTrBM1387 (08/12) © 2012 MCFE Printed in The Netherlands

mitforklift@mcfe.nl www.mitforklift.com

www.mitforklift .com

Yük Dengeli Elektrikli Forkliftler  

Mitsubishi’de güvenirlik, sizin için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Müşterilerimizin birbiri ardına Mitsubishi araçlarını seçmeye dev...