Page 1

Wózki elektryczne z przeciwwagą

jakość | niezawodność | opłacalność

1.0 – 4.9 tony


Z Mitsubishi można zrobić dobry interes W Mitsubishi niezawodność ma dla nas tak samo duże znaczenie, jak dla Państwa. Jest to jeden z powodów, dla których klienci za każdym razem wybierają wózki widłowe naszej firmy. Nasza najnowsza seria niezawodnych elektrycznych wózków widłowych z przeciwwagą została zaprojektowana przez najwyższej klasy zespół projektantów produktu z myślą o potrzebach Państwa operatora, aby mógł on osiągnąć jak najlepsze właściwości jezdne. Każdy model zbudowano w taki sposób, aby osiągał najwyższe parametry, z użyciem najlepszych materiałów i komponentów, a wszystko to zostało poddane ekstremalnie rygorystycznej kontroli jakości oraz testom.

Aby zapewnić potrzebną Państwu jakość produktu dostosowaną do ceny uwzględniliśmy wszystkie związane z tym koszty. Jeżeli wybiorą Państwo wózek widłowy firmy Mitsubishi otrzymają Państwo nie tylko produkt w konkurencyjnej cenie, lecz także cały pakiet korzyści, które pomogą zaoszczędzić pieniądze – dzień po dniu... rok po roku. Nasze popularne wózki widłowe zostały zaprojektowane po to, aby pracować nieprzerwanie oraz by utrzymywać wydajność Państwa zakładu i zminimalizować liczbę przestojów. Stosujemy wysokiej jakości komponenty, aby dzięki temu uzyskać większą żywotność oraz projektujemy systemy, które redukują zużycie materiałów. Wmontowujemy również elementy umożliwiające łatwe przeprowadzanie prac serwisowych. Rezultatem tego są minimalne straty wydajności, jak również minimalne nakłady czasu na wymianę części i przeprowadzenie prac serwisowych.

dlaczego właśnie Mitsubishi? Na całym świecie ludzie, którzy są uzależnieni od swoich wózków widłowych ufają firmie Mitsubishi. Nasze wózki słyną ze swojej wysokiej jakości i legendarnej niezawodności. Ale z drugiej strony, czyż można byłoby spodziewać się czegoś innego, jeżeli wózek nosi nazwę Mitsubishi? Firma Mitsubishi Forklift Trucks jest przecież częścią Mitsubishi Heavy Industries (MHI) – jednej z największych światowych korporacji, wyznaczającej trendy w rozwoju nowych technologii, gdzie niezawodność tworzy różnicę pomiędzy sukcesem a porażką... życiem a śmiercią. Te osiągnięcia sprawiły, że marka Mitsubishi stała się symbolem zaufania – marką, która gwarantuje jakość, niezawodność i najlepszy stosunek jakości do ceny.

www.mitforklift.com

2


Ponadto, te wysokiej klasy wózki widłowe zachowują swoją niezawodność, ekonomiczność i wartość przez długi okres ich użytkowania. To właśnie dzięki temu jesteśmy na tyle pewni swoich produktów, aby móc udzielać tak korzystnych warunków gwarancji, zapewniając spokój zarówno Państwu, jak i kolejnym właścicielom.

serwisu spełniającego najwyższe standardy. Niezależnie od tego, jaki model Państwo wybiorą, otrzymają Państwo bardzo dużo za wydane przez siebie pieniądze, łącznie z nieocenionym wsparciem lokalnych dystrybutorów. Dealer firmy Mitsubishi jest zawsze blisko Państwa, niezależnie od tego gdzie się Państwo znajdują. Dealer, który rozumie potrzeby Państwa zakładu oraz który chce i jest w stanie zrobić wszystko, aby Państwu pomóc.

AWA R D F O F

M

O

R

I N N O V AT

I

N

1997

AWA R D

A WA

IRON

O

999 S 1

0 T 20 0

AWA R D F O

ERGONOM

IC

EN

R

ENV

0 T 20 2

M

R

EN

E

Przy tak niezawodnych produktach i tak niezawodnym wsparciu technicznym nigdy nie pożałują Państwo tego, że zaufali firmie Mitsubishi.

ERGONOM

010 S 2

11

3

R

NVIRON

R

IC

TY

AWA R D F O

R SAFE

AWA R D F O

FO

20

RD

Kolejnym ważnym elementem pakietu dostarczanego przez Mitsubishi jest ogromne wsparcie udzielane przez naszą sieć kompetentnych dystrybutorów lokalnych. Dealerzy ci zostali starannie wybrani ze względu na swoje umiejętności, wiedzę oraz dbałość o potrzeby klienta, a w zamian za to każdy z nich otrzymuje wsparcie w postaci ogromnych środków, jakimi dysponuje globalna organizacja Mitsubishi. W związku z tym mogą Państwo być pewni fachowego przeprowadzenia prac konserwacyjnych, szybkiej dostawy części i

Najlepszy wózek widłowy na świecie – teraz można to już oficjalne powiedzieć! Firma Mitsubishi została pierwszym na świecie producentem, który we wszystkich kategoriach zdobył Coroczne Nagrody za Doskonałość, przyznawane przez prestiżowe Stowarzyszenie Wózków Widłowych (FLTA). Zdobywając dzięki swojej serii wózków widłowych GRENDIA Nagrodę w kategorii Bezpieczeństwo w 2011 roku firma Mitsubishi stała się pierwszym i jedynym producentem wózków widłowych, który zwyciężył w każdej kategorii produktów.


Mitsubishi daje więcej Jednym z powodów, dla których produkty Mitsubishi uważa się za atrakcyjne cenowo jest fakt, że już wersja podstawowa każdego modelu odznacza się wysoką jakością i dobrymi parametrami pracy, oferując wiele funkcji, które u innych producentów dostępne są wyłącznie jako wyposażenie dodatkowe.

Co więcej – misją naszych projektantów jest dostarczanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, wyposażonych w kolejne funkcje i zapewniających wyższą efektywność pracy, większą oszczedność, niższe koszty utrzymania... oraz większą sprawność i komfort pracy operatora.

najwyższa ergonomia

Inteligenta elektronika

jakość komponentów

Nasz design wózków widłowych zwany ErgoCentric stawia potrzeby operatora w sercu całego procesu rozwoju produktu. Rezultatem tego jest poczucie komfortu, pewności i całkowitej kontroli.

Nasze wózki można w pełni zaprogramować, aby móc w pełni sprostać potrzebom każdego operatora i zastosowania. Za pomocą podłączenia do laptopa inżynierowie serwisowi mogą dokonywać precyzyjnych dostosowań do wielu parametrów i przeprowadzać szczegółową diagnostykę.

Mamy absolutne zaufanie do każdego podzespołu montowanego w naszych wózkach. Nic więc dziwnego, że prawie wszystkie podzespoły są opracowywane, produkowane i rygorystycznie sprawdzane w fabryce Mitsubishi.

Miejsce dla operatora jest zawsze ergonomiczne, zapewnia łatwe wchodzenie i schodzenie z wózka, ma wygodne siedzenie i przyjazny dla użytkownika układ sterowania. Doskonała widoczność w każdym kierunku oraz płynna praca wózka umożliwiają dokładną i bezpieczną obsługę ładunków, zaś niski poziom hałasu i wstrząsów pomaga przezwyciężyć stres nerwowe i zmęczenie.

Proste ustawienia eksploatacyjne łącznie ze skonfigurowanymi trybami można błyskawicznie wybrać za pośrednictwem jednostki wyświetlacza. Czytelne odczyty pozwalają operatorom i managerom być w pełni poinformowanymi o zaprogramowanych ustawieniach, osiągach, warunkach pracy i usterkach, co umożliwia optymalizację wydajności, żywotności wózka i bezpieczeństwa.

Całe jednostki napędowe, wraz ze skomplikowanymi elektronicznymi układami sterowania, są produkowane przez Mitsubishi na miejscu – zapewniając pełną kompatybilność i trwałość. Staranny proces doboru części do naszych wózków nazywamy ”procesem doboru podzespołów InTech”.

teraz możesz mieć to wszystko... Nisko położony środek ciężkości

Niski poziom hałasu i wstrząsów

Zintegrowany Układ Obecności IPS

Pełna programowalność

Funkcja szybkiego podnoszenia

INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

...gwarantuje stabilność wózka

www.mitforklift.com

...zapewnia wygodę operatora

...podnosi bezpieczeństwo pracy

...zapewniająca maksymalną wszechstronność

...zwiększa wydajność pracy

4


doskonała widoczność

funkcje bezpieczeństwa

Swobodny dostęp

Firma Mitsubishi znana jest z unikalnego kształtu masztów Clear-View, gwarantujących wyjątkową widoczność do przodu. Podobną wagę przykładamy do zagadnienia widoczności przez dach, przednią, tylną i boczne części osłony górnej.

Bezpieczeństwo jest zasadniczym czynnikiem w każdym aspekcie rozwoju naszego wózka. Główne zabezpieczenia stanowiące część struktury obejmują umiejscowiony nisko środek ciężkości (służący dobrej stabilności), siłę konstrukcji ramy i masztu oraz design zapewniający dobrą widoczność wokół.

Każdy model został tak zaprojektowany, by umożliwić szybki i łatwy dostęp – bez potrzeby używania narzędzi – do układu napędowego i układu hydraulicznego, kontrolera, akumulatora i wszystkich innych części wózka, które wymagają obsługi i rutynowych przeglądów.

Nawet ogólny kształt wózków świadomie projektowany jest z myślą o maksymalnej widoczności w każdym kierunku. Ułatwia to rozpoznanie potencjalnych zagrożeń otoczenia i umożliwia bezpieczne manewrowanie.

Funkcja szybkiego dostępu

Do powyższych cech – tam gdzie jest to najbardziej przydatne – dodajemy mechanizmy zabezpieczające takie jak Integrated Presence System (IPS/IPS2), system zapobiegający staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie oraz zjeżdżania ze wzniesienia (hill hold), system kontrolowania jazdy do tyłu oraz Controlled Cornering System (CCS).

Funkcja szybkiej jazdy i dobre przyspieszenie

Mały promień skrętu

Niezależnie czy wózek został zakupiony, czy jest leasingowany, wygodny dostęp oznacza pożądane obniżenie kosztów konserwacyjnych i skrócenie czasu przestojów w pracy. Diagnostyka, stanowiąca wyposażenie wszystkich wózków, pozwala na jeszcze większe oszczędności.

Długie przerwy między przeglądami

Wysoki współczynnik sprawności

F

E INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

...usprawnia czynności serwisowe

5

...skracają czas pojedynczego kursu

...ułatwia manewry

...to gwarancja minimalnego czasu przestojów

INTEGRATED PRESENCE SYSTEM II

...pozwalający na przedłużenie czasu pracy podczas jednej zmiany


Seria FBKRT PAC

1.0 – 1.5 t

3-kołowy z pneumatycznymi oponami, moc 48V AC

Funkcje RapidAccess

www.mitforklift.com

Zestawy jasnego oświetlenia

Pedały przypominające pedały samochodowe

Łatwe w obsłudze przyciski kontrolne

6


udźwig FB10KRT PAC FB12KRT PAC FB15KRT PAC

1.0 t

1.2 t

1.5 t

Ultra-kompaktowy i zwrotny... ale wyposażony jak duży wózek

Czytelne odczyty

Łatwy dostęp do przełącznika Włącz/Wyłącz

Ze względu na ultra-kompaktowy projekt i niewiarygodną zwrotność, wyjątkowa seria FBKRT PAC jest niezrównana w pracy w miejscach o ograniczonej powierzchni, takich jak alejki magazynowe czy kontenery. Wyposażone w akumulator 24V i napędzane wydajnym silnikiem zmiennoprądowym, wózki te stanowią doskonały wybór tam, gdzie potrzeba ekonomicznego wózka do skutecznej pracy przez kilka godzin dziennie.

 Diagnostyka pokładowa i pamięć awarii wózka ułatwia operatorowi i technikowi identyfikację ewentualnych problemów, przyspiesza czynności serwisowe i pomaga zapobiegać uszkodzeniom.

Seria FBKRT PAC łatwo się prowadzi i pomimo niewielkich rozmiarów oraz niskiej ceny, posiada wiele cech większych wózków elektrycznych Mitsubishi, takich jak: dużą moc, wysoki poziom wygody operatora, parametrów ergonomicznych i bezpieczeństwa... a także pełną programowalność, umożliwiającą zaspokojenie potrzeb każdego operatora i każdego rodzaju pracy.

 Ergonomiczne miejsce dla operatora – wyposażone w regulowaną kolumnę kierownicy, niewielkie, łatwo dostępne dźwignie oraz inne dobrze rozmieszczone oprzyrządowanie – zmniejsza zmęczenie i podnosi precyzję pracy operatora.

 Silnik napędowy zmiennoprądowy dużej mocy zapewnia wysoki moment obrotowy – nawet przy dużych prędkościach – dający dobre przyspieszenie oraz płynną, cichą i wygodną pracę. Mały promień skrętu – wózek skręca w obrębie swoich własnych wymiarów, co pozwala na pracę w bardzo ciasnych przestrzeniach.

Wybór foteli

Ergonomiczny rozkład przycisków kontrolnych

7

 Hydrauliczny silnik zmiennoprądowy dużej mocy zapewnia wysoki moment obrotowy, tak aby uzyskać szybkie, ale płynne – i kontrolowane – podnoszenie i opuszczanie ładunku. Układ sterowania nowej generacji pozwala na regulację przyspieszenia, prędkości jazdy, szybkości podnoszenia/ opuszczania oraz siły hamowania – pod kątem ładunku, rodzaju pracy i oczekiwań operatora; zapewniając maksymalną uniwersalność. Możliwość programowania trybu pracy – w tym możliwość wyboru wbudowanych trybów – pozwala na natychmiastowe zaprogramowanie konkretnych ustawień, bez specjalistycznych narzędzi.

 „Integrated Presence System” zawiera sygnał dźwiękowy hamulca ręcznego, oświetlenie ostrzegawcze pasa bezpieczeństwa oraz hydrauliczny system blokady ruchu – wszystko dla poprawy bezpieczństwa.

 Długi okres między przeglądami 500 godzin pracy (w określonych warunkach) – oraz niskie wymogi konserwacyjne w stosunku do silników zmiennoprądowych, hamulców, magistrali wymiany danych CAN oraz innych elementów wózka ogranicza czas przestojów w pracy i wysokość rachunków.


1.3 – 2.0 ton udźwigu Solidne opony pneumatyczne na 3 i 4 kołach Zasilany prądem zmiennym, moc 48V AC

Mokre hamulce tarczowe

www.mitforklift.com

Automatyczny hamulec postojowy

Elektryczny układ kierowniczy FeatherTouch

Ogromna powierzchnia podłogi

8


Płynna kontrola bez najmniejszego wysiłku

Ponad 20 lat niezależnych testów nie kłamie. Jedynym i zarazem najważniejszym czynnikiem zwiększającym wydajność wózków widłowych są ich „właściwości jezdne”. Są one rezultatem połączenia cech, które pozwalają operatorowi tworzyć jedność z maszyną. Niemalże odruchowo i bez zaskoczenia. Całkowicie pod kontrolą. To właśnie jest to, co motywuje naszych projektantów ... i co oferuje Państwu obecnie EDIA EM – nasza najnowsza seria elektrycznych wózków widłowych z przeciwwagą o udźwigu od 1,3 do 2,0 ton, zasilanych napięciem 48V i wyposażonych w 3 lub 4 koła. Łatwy dostęp do przełącznika Włącz/Wyłącz

Płynny, cichy i szybko reagujący elektryczny układ kierowniczy w połączeniu z przyjaznym dla operatora układem hydraulicznym daje poczucie bezwysiłkowej kontroli i sprawia, że operowanie wózkiem staje się prawdziwą przyjemnością. Integralnymi elementami designu wózka są przestrzeń, komfort, intuicyjnie rozmieszczone przyciski kontrolne oraz łatwy dostęp i dobra widoczność we wszystkich kierunkach. Wszystko to, niczym ostoja bezpieczeństwa, jeszcze bardziej zwiększa zaufanie operatora do możliwości wózka, pozwalając skupić się całkowicie na przewożeniu towarów. Mokre hamulce tarczowe nadają się perfekcyjnie do miejsc pracy, w których panuje wilgotność, zasolenie i w których znajduje się dużo kurzu, dostarczając praktycznie bezobsługową wydajność i nie powodując zanieczyszczenia pyłowego powietrza.

Duże ‘okno wejściowe’

 Uruchamiany elektronicznie hamulec postojowy włącza się automatycznie zawsze wówczas, gdy operator opuści fotel wózka i może być aktywowany manualnie poprzez zwykłe wciśnięcie przycisku.

Wielofunkcyjny wyświetlacz

 System zapobiegający staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie oraz zjeżdżania ze wzniesienia hill hold automatycznie zapobiega przypadkowemu stoczeniu się, nawet na stromych rampach. Kierownica FeatherTouch maksymalizuje kontrolę, pewność podczas wykonywania manewrów i komfort, a wszystko to dzięki małemu rozmiarowi, niewymagającej wysiłku obsłudze oraz sprzężeniu zwrotnemu siły tzw. force feedback.

Programowalne ustawienia dla kierowcy

Więcej informacji o EDIA EM znajdziesz na mikrowitrynie:

www.edia-mitsubishi.com 9

 Controlled Cornering System (CCS) ustala odpowiednie ograniczenia dla wszystkich kątów skrętu. Wiodący na rynku design ErgoCentric przejawia się w takich cechach jak przestronna, płaska, pozbawiona niepotrzebnych przeszkód powierzchnia podłogi, wyjątkowo duże „okno wejściowe” z głębokim, szerokim stopniem wejściowym oraz wygodnym uchwytem, przyjazne dla użytkownika przyciski kontrolne, praktyczne rozmieszczenie wszystkich elementów oraz doskonała widoczność we wszystkich kierunkach. Wielofunkcyjny kolorowy wyświetlacz dostarcza bardzo czytelne odczyty, nawet przy jasnym świetle słonecznym, sprawiając, że operator jest zawsze w pełni poinformowany o zaprogramowanych ustawieniach, wydajności, warunkach pracy i usterkach. Opcja szybkiej bocznej wymiany baterii stosowana w przypadku pracy w systemie wielozmianowym lub w przypadku trudnych zastosowań pozwala na łatwe, szybkie i bezpieczne wyjęcie oraz wymianę. IPX4 wodoodporność obejmuje klasę ochrony IP54 jako standard dla elektrycznych silników napędowych i hydraulicznych, pozwalającą na pracę nawet podczas ulewnej i wietrznej aury. Integrated Presence System 2 (IPS2) którego pionierem jest firma Mitsubishi, zapobiega wszelkim ruchom wózka i masztu, jeżeli operator nie znajduje się na fotelu.


1.3 – 2.0 ton udźwigu Solidne opony pneumatyczne na 3 i 4 kołach Zasilany prądem zmiennym, moc 48V AC

www.mitforklift.com

10


Obciążenie rozkładające się na trzy koła FB13PNT

FB15PNT

FB16CPNT FB16PNT FB18CPNT

FB18PNT

FB20PNT

1.3 t

1.5 t

1.6 t

1.8 t

2.0 t

1.6 t

1.8 t

Obciążenie rozkładające się na cztery koła

 Łatwe ustawienia wydajności zawierają pięć ustawionych fabrycznie trybów, umożliwiających natychmiastowe zaprogramowanie przez kierowcę. Pełna programowalność i diagnostyka za pomocą połączenia z laptopem pozwalają na dokładne dostosowanie przez inżynierów serwisowych wielu parametrów, pozwalających na sprostanie potrzebom każdego operatora i każdego zastosowania. Ergonomiczne dźwignie hydrauliczne dają poczucie pewnego sterowania masztem oraz kontroli prędkości, nawet wówczas, gdy operator ma na sobie rękawice. Opcjonalna hydrauliczna jednostka kontrolna obsługiwana za pomocą mini manetek z całkowicie regulowanym podłokietnikiem (nagrodzony pomysł) pozwala na niewymagającą wysiłku precyzję. Wyposażenie RapidAccess umożliwiające szybkie wykonanie prac serwisowych obejmuje szybko zamykającą się płytę podłogową oraz szeroko uchylną pokrywę akumulatora. Uniwersalna komora baterii jest w stanie pomieścić akumulatory o znormalizowanej wielkości DIN i BS o różnych pojemnościach, pozwalające na maksymalną kompatybilność z wyposażeniem i potrzebami użytkownika.

ELEKTRYCZNY DIAMENT EDIA jest symbolem przyjaznej dla środowiska energii elektrycznej oraz jakości i wytrzymałości typowej dla diamentu. EDIA w znakomity sposób łączy najnowszą technologię elektroniczną z designem ErgoCentric tworząc całkowicie nowy poziom stabilności i możliwości intuicyjnego kierowania pojazdem.

11

FB16CPN

FB16PN

FB18CPN

FB18PN

FB20PN

1.6 t

1.6 t

1.8 t

1.8 t

2.0 t

 Wysokiej jakości opcje montowanego fabrycznie panelu kabiny VersaCab obejmują unikatowy, nagrodzony, odporny na uszkodzenia dach z systemem ochrony głowy hi-vis, szklane okna z wycieraczkami i spryskiwaczami, drzwi z PCV lub ze stali oraz ogrzewanie. Jasne, białe światła halogenowe lub opcjonalnie światła LED – na przedzie i z tyłu – dają bezpieczeństwo typu ‘widzieć i być widzianym’. Technologia niskoszumowa redukuje średni poziom hałasu docierający do ucha operatora do wiodącego na rynku poziomu, wynoszącego 66 dB(A) dla wózka 3-kołowego i 67 dB(A) dla modeli 4-kołowych. Nisko umieszczony środek ciężkości zapewnia osiąganie najmniejszych spadków udźwigu na maksymalnej wysokości podnoszenia. Wyjątkowa widoczność, uzyskana dzięki szerokiej gamie wysokowytrzymałych, nieograniczających widoczności masztów, pozwala na obsługę wózka z ogromnym poczuciem pewności.


2.0 – 3.5 t

Seria FBK PAC 4-kołowe z oponami pneumatycznymi, moc 80V AC

Pedały przypominające pedały samochodowe

www.mitforklift.com

Przechylna kolumna kierownicy

Łatwy dostęp do przełącznika Włącz/Wyłącz

Fotel regulowany w pełnym zakresie

12


udźwig FB20K PAC FB25K PAC FB30K PAC FB35K PAC

Moc jak z silnika diesela… bez spalin

Szybki dost´p do czynnoÊci serwisowych

Dzięki zastosowaniu silnika zmiennoprądowego, ta seria wózków zapewnia wyjątkowo płynną, cichą, wygodną i w pełni kontrolowaną pracę i – przede wszystkim – dużą moc. Wózków tych można używać zarówno w budynku jak i na zewnątrz; doskonale sprawdzają się przy ciężkich pracach, wymagających mocy i prędkości silnika spalinowego, w miejscach, gdzie nie powinno być emisji spalin ani hałasu. Każdy szczegół wózka został zaprojektowany pod kątem długowieczności i niskich kosztów eksploatacyjnych. Co więcej, wózki zostały zabezpieczone przed wilgocią i pyłem – będą więc pracować bezawaryjnie nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Seria FBK PAC posiada wiele cech nagradzanych już wcześniej w poprzednich, wypróbowanych seriach. Cechy te obejmują: wygodę pracy, dobrą widoczność, doskonałą kontrolę, wysoką sprawność watogodzinową, łatwość obsługi i możłiwość szybkiego usunięcia awarii… a także możliwość programowania pracy wózka pod kątem konkretnego zastosowania i operatora, bez używania specjalistycznych narzędzi.

Precyzyjne sterowanie mini manetkami

 Kompaktowy kształt wózka – w połączeniu z czułym układem kierowniczym i wysoką stabilnością – zapewnia doskonałą zwrotność i wysoką wydajność pracy, nawet na najmniejszej przestrzeni i najbardziej nierównym podłożu. Niski środek ciężkości oznacza stabilną i bezpieczną pracę.

Zestawy jasnego oświetlenia

 Silnik zmiennoprądowy dużej mocy zapewnia wysoki moment obrotowy – nawet przy dużych prędkościach – dający dobre przyspieszenie, dobre osiągi na rampie oraz płynną, cichą i wygodną pracę. Kontrolowany odjazd – oraz dokonałe osiągi na rampie – zapewniają bezpieczną i efektywną pracę na powierzchniach pochyłych. Wysoka sprawność watogodzinowa silników zmiennoprądowych – w połączeniu z bardzo wydajnym recyclingiem energii, poprzez dobre wyniki hamowania odzyskowego – oznacza dłuższy okres pracy i rzadsze ładowanie. Możliwość programowania trybu pracy – w tym możliwość wyboru przez użytkownika jednego z wbudowanych trybów – pozwala na natychmiastowe zaprogramowanie konkretnych ustawień, bez specjalistycznych narzędzi.

13

2.0 t

2.5 t

3.0 t

3.5 t

 Diagnostyka pokładowa oraz pamięć awarii wózka ułatwia operatorowi i technikowi identyfikację ewentualnych problemów, przyspiesza czynności serwisowe i pomaga zapobiegać uszkodzeniom. Światło Autolight – z regulowaną czułością – zapala się automatycznie w przestrzeniach źle oświetlonych, podnosząc bezpieczeństwo czynne i bierne. Ergonomiczne miejsce dla operatora – łatwy dostęp do wózka, siedzienie w pełni amortyzowane i regulowane, kolumna kierownicy z regulowanym kątem nachylenia, przejrzysty wyświetlacz, kontroler hydrauliczny obsługiwany dotykowo oraz inne dobrze rozmieszczone oprzyrządowanie – zmniejsza zmęczenie i podnosi precyzję pracy operatora. Długi okres między przeglądami – 500 motogodzin – ogranicza czas przestojów w pracy oraz wysokość rachunków. Funkcje RapidAccess zapewniają szybki i łatwy dostęp do wszystkich obszarów podlegającym przeglądom czy konserwacji.


4.0 – 4.9 t

Seria FB 4-kołowe z oponami pneumatycznymi, moc 80V AC

Silniki o dużej mocy

www.mitforklift.com

Mechanizm szybkozwalniający

Pokrywa otwierająca się po przechyleniu

Wygodny dostęp do baterii

14


udźwig FB40

Czysty i cichy... z dużym zapasem mocy Jeżeli potrzebujesz elektrycznego wózka widłowego o mocy pozwalającej na wykonanie najcięższych prac, wybierz jeden z wózków tej serii z silnikiem zmiennoprądowym o dużej wydajności. Wózki te wyśmienicie nadają się do prac w budynku i na zewnątrz oraz łączą w sobie takie cechy jak: wyjątkowe osiągi, wspaniała ergonomia, doskonałe bezpieczeństwo i niskie koszty eksploatacyjne.

 Silniki zmiennoprądowe dużej mocy zapewniają Zaawansowany joystick kontrolny

wysoki moment obrotowy – nawet przy dużych prędkościach – umożliwiając dobre przyspieszenie oraz płynną pracę.

 Zaawansowany kontroler MOSFET dostosowuje przyspieszenie, predkość i siłę hamowania do potrzeb różnych ładunków, zastosowań i operatorów.

 Doskonała zwrotność i stabilność plus

Zestawy jasnego oświetlenia

Fotel regulowany w pełnym zakresie

15

minimalny poziom emisji czynią z tych wózków idealne narzędzie do pracy w budynku i na zewnątrz.

4.0 t

FB45

4.5 t

FB50

4.9 t

 Automatyczny hamulec postojowy i system

przeciwodjazdowy zapewniają bezpieczeństwo pracy na rampie.

 Automatyczna redukcja prędkości ogranicza ryzyko przewrócenia wózka z ładunkiem na zakrętach.

 Możliwość programowania trybu pracy w tym

możliwość wyboru jednego z wbudowanych trybów – pozwala na natychmiastowe zaprogramowanie konkretnych ustawień, bez specjalistycznych narzędzi.

 Bezobsługowe mokre hamulce tarczowe i silniki zmiennoprądowe ograniczają koszty serwisowe.

 Długi okres między przeglądami ogranicza koszty posiadania wózka oraz zwiększa wydajność pracy.


Seria FBCN

1.5 – 3.0 t

4 koła z oponami bandażowymi, moc 48V AC

www.mitforklift.com

16


udźwig

Wyjątkowe osiągi... nawet w ciasnych pomieszczeniach Ta seria kompaktowych 4-kołowych wózków elektrycznych, opracowana w oparciu o nagrodzone projekty oraz wyposażona w silniki zmiennoprądowe najnowszej generacji, oferuje moc i prędkości jak w przypadku silnika diesela... bez hałasu i bez emisji spalin. Połączenie wysokich osiągów, dużej zwrotności i ergonomii projektu zapewnia wyjątkową efektywność pracy. Do licznych zalet silnika zmiennoprądowego należy zaliczyć płynną, cichą i w pełni kontrolowaną pracę. Aby zwiększyć wszechstronność wózka, zastosowano zaawansowany technologicznie kontroler, umożliwiający natychmiastowe zaprogramowanie parametrów pod kątem operatora i rodzaju wykonywanej pracy. Ze względu na wyjątkową sprawność watogodzinową, niskie wymogi konserwacyjne oraz 500-godzinny okres między przeglądami, koszty eksploatacyjne wózka zostały ograniczone do minimum. Wysoka wydajność resztkowa

 Kompaktowy kształt – w połączeniu z czułym układem kierowniczym i wysoką stabilnością – zapewnia doskonałą zwrotność i wysoką wydajność pracy, nawet na najmniejszej przestrzeni i najbardziej nierównym podłożu. Wyśmienita widoczność – poprzez rewolucyjną konstrukcję masztu obrotowego – zwiększa bezpieczeństwo i szybkość pracy operatora.

Wyśmienita widoczność wokół wózka

Opony o dużej wydajności energetycznej

17

 Silnik zmiennoprądowy dużej mocy zapewnia wysoki moment obrotowy – nawet przy dużych prędkościach – dający dobre przyspieszenie, dobre osiągi na rampie oraz płynną, cichą i wygodną pracę.

FBC15N

FBC18N

FBC20N

FBC25N

1.5 t

1.8 t

2.0 t

2.5 t

FBC25EN

FBC25LN

FBC30N

2.5 t

2.5 t

3.0 t

 Kontrolowany odjazd – oraz doskonałe osiągi na rampie – zapewniają bezpieczną i efektywną pracę na powierzchniach pochyłych. Gładkie opony bandażowe smniejszają opór przy toczeniu się, zapewniając mniejsze zużycie energii i dłuzszy czas pracy, zwiększając jednocześnie stabilność przy wysokim podnoszeniu. Długi okres między przeglądami – 500 motogodzin – oraz niskie wymogi konserwacyjne silników zmiennoprądowych, hamulców, szyny wymiany danych CAN oraz innych komponentów wózka skraca czas przestojów i obniża rachunki. Funkcje RapidAccess – w tym lepszy dostęp do układu elektrycznego i kontrolerów – zapewniają szybki i łatwy dostęp do wszystkich obszarów podlegającym przeglądoch czy konserwacji.


Najlepszy dostaje po prostu to, co najlepsze … W świecie bardzo szybkich zmian technologicznych stale udoskonalamy zarówno parametry, jak i design naszych produktów. W tym miejscu przedstawiamy jedynie niewielkie zestawienie funkcji dostępnych obecnie w asortymencie produktów Mitsubishi.

Controlled Cornering System

Integrated Presence System

Wyśmienite możliwości manewrowania i duża stabilność nawet przy znacznych prędkościach to cechy, które posiada każdy wózek widłowy firmy Mitsubishi, jednakże w celu zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa w wózku EDIA EM zastosowano technologię, która zapobiega niebezpiecznie szybkiej jeździe na zakrętach.

W aktualnym asortymencie modeli posiadamy dwie wersje naszego pionierskiego zintegrowanego systemu wykrywania obecności operatora pod nazwą Integrated Presence System (IPS oraz IPS2). Każdy z nich zapobiega wszelkim ruchom wózka i masztu, gdy operator opuści fotel oraz wysyła niezbędne ostrzeżenia.

Elektroniczne czujniki monitorują ruchy kierownicy i za pomocą sterownika automatycznie spowalniają wózek widłowy, gdy ten przekroczy bezpieczny limit prędkości ustalony dla danego kąta skrętu.

IPS2 posiada dodatkowo elektroniczny hamulec postojowy, który albo uruchamia się automatycznie, gdy operator opuści swój fotel, albo też można go uruchomić manualnie poprzez wciśnięcie przycisku znajdującego się na desce rozdzielczej.

Kolejność czynności jest następująca: inteligentne czujniki mierzą kąt skrętu bezpieczny limit prędkości zostaje obliczony i zastosowany dla tego kąta skrętu prędkość elektrycznego silnika napędowego jest stale dopasowywana do zmian kąta skrętu wózek powraca do normalnej prędkości, gdy tylko kierunek jazdy ulegnie wyprostowaniu

Szczegółowy opis funkcji: blokady zapobiegają przypadkowemu podniesieniu się, obniżeniu, przechyleniu i poruszeniu automatyczne ostrzeżenia przypominają operatorowi o zapięciu pasów i zaciągnięciu hamulca postojowego elektroniczny hamulec postojowy (zastosowany tylko w systemie [IPS2]) uruchamia się automatycznie, gdy operator opuści swój fotel.

Czujniki wykrywają kąt skrętu, a zasilanie napięciem elektrycznym zostaje automatycznie ograniczone.

i na tym nie koniec… System stosuje właściwe ograniczenie prędkości podczas całego skrętu wózka.

Pełne zasilanie napięciem elektrycznym powraca, gdy tylko kierunek jazdy ulegnie wyprostowaniu.

www.mitforklift.com

Chłodne i czyste

Bezpieczna opcja

Nasze praktycznie bezobsługowe mokre hamulce tarczowe stawiają czoła wodzie, soli, pyłom, brudowi i uciążliwej eksploatacji. Klocki hamulcowe niewytwarzające pyłu doskonale nadają się również do ‘czystych’ zastosowań.

W celu zwiększenia wydajności lub po prostu poprawy poziomu bezpieczeństwa nasza opcja szybkiej wymiany akumulatora z boku umożliwia to w sposób bezproblemowy, w dowolnej chwili i miejscu bez konieczności używania podnośników.

18


Elektryczny układ kierowniczy typu FeatherTouch

System ten zastosowany w wózku EDIA EM uruchamiany jest za pomocą zaskakująco małej i bardzo łatwej w obsłudze kierownicy. Zaawansowana technologia układu kierowniczego typu FeatherTouch w znaczący sposób przyczynia się do zwiększenia wydajności energetycznej i płynności pracy oraz umożliwia cichą pracę wózka jako całości przy zachowaniu dobrych osiągów. Do zalet należą: system Power-assisted operation wymaga od operatora połowicznego wysiłku w porównaniu z systemami konwencjonalnymi sprzężenie zwrotne siły tzw. force feedback zwiększa sztywność każdej blokady pozwalając na zachowanie precyzji w każdej chwili niskie zużycie energii połączone z minimalnymi – prawie zerowymi - wymaganiami związanymi z konserwacją obniża koszty

IPX4/VersaCab

Zaprojektowany z przeznaczeniem do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków wózek EDIA EM odpowiada standardom określonym w przemysłowym stopniu ochrony IPX4, zapewniającym zabezpieczenie przed kroplami wody padającymi pod dowolnym kątem. Silniki hydrauliczne i trakcyjne mają budowę całkowicie zamkniętą, co pozwala na izolację przed wodą i pyłem oraz spełnienie wymogów określonych przez oficjalny stopień ochrony IP54 (Ingress Protection Rating). W celu zapewnienia większego komfortu wózki EDIA EM dostępne są z kilkoma montowanymi fabrycznie wysokiej jakości kabinami panelowymi VersaCab. Do wyboru mamy: unikalny dach z systemem ochrony głowy hi-vis – odporny na porysowania, warunki atmosferyczne oraz utratę przejrzystości przednia osłona ze szkła laminowanego oraz tylne okno ze szkła hartowanego otwierane na zawiasach – oba z wycieraczkami i spryskiwaczami. zwijane drzwi/okna boczne z PVC lub opcjonalnie drzwi stalowe z zasuwanymi oknami system ogrzewania dla kabin z drzwiami stalowymi

19

Kontrola w każdym palcu

Zestawy jasnego oświetlenia

Już nie trzeba zgadywać

Pewna obsługa ładunków

Nasz hydrauliczny układ sterowania obsługiwany za pomocą mini manetek –kolejny nagrodzony pomysł – zapewnia bezwysiłkową precyzję. Na Państwa życzenie oferujemy również układ sterowania obsługiwany przy użyciu joysticka oraz nowość – ergonomiczną dźwignię hydrauliczną.

Aby „widzieć i być widocznym” mogą Państwo wybierać z gamy zestawów jasnego oświetlenia obejmujących jasne, białe światła halogenowe, praktycznie „nieśmiertelne” światła typu LED, kombinacje świateł przednich i tylnich oraz światła drogowe.

Oferujemy szeroką gamę elektronicznych środków pomocniczych eliminujących konieczność zgadywania podczas obsługi załadunków obejmującą: wskaźniki ciężaru, alarmy przeciążenia, automatyczne poziomowanie wideł oraz widły wyposażone we wskaźniki laserowe.

Nasz szeroki zakres masztów wysokiej jakości w połączeniu z gamą kompatybilnych dodatków i wideł najwyższej klasy zapewnia stabilną obsługę ładunków i stanowi idealną możliwość konfiguracji dla każdej aplikacji.


Na pewno sprostamy Państwa potrzebom Dysponując ponad 35 standardowymi modelami w samej tylko gamie naszych elektrycznych wózków widłowych jesteśmy w stanie sprostać dokładnie wszystkim Państwa potrzebom. Co więcej, Państwa lokalny dystrybutor firmy Mitsubishi zagwarantuje, że każdy nowy wózek widłowy będzie w precyzyjny sposób dopasowany do Państwa konkretnego zastosowania zapewniając doskonałą konfigurację funkcji, opcji i ustawień. Poniżej przedstawiamy zaledwie kilka z bardzo wielu możliwości, z których mogą Państwo skorzystać.

Kluczowe parametry użytkowe i wymiary

(km/h)

(m/s) Maksymalna prędkość podnoszenia z lub bez ładunku FBKRT EDIA EM FBK PAC

FB FBCN

0.26/0.48 - 0.29/0.48 0.4/0.6 - 0.5/0.6 0.40/0.50 - 0.55/0.65

Maksymalna prędkość jazdy z lub bez ładunku FBKRT EDIA EM FBK PAC

0.31/0.45 - 0.35/0.47 0.36/0.55 - 0.53/0.71

11.0/12.5 - 11.0/13.5 16.0/16.0 - 17.0/17.0 16.5/18.0 - 20.0/20.0

FB FBCN

15.0/16.0 - 15.0/17.0 18.0/18.0

(mm)

(mm)

SzerokoÊç ca kowita FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

Maksymalna wysokość podnoszenia

997 1090 - 1140 1190 - 1230 1340 - 1450 945/996 - 1103

h3

FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

6000 7000 7000 7175 5990

(mm) Wysokość osłony dachowej FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

(kg) Udêwig

h6 FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

b1

2015 (1965) 2050 2200 - 2259 2320 2180 - 2210

1000 - 1500 1300 - 2000 2000 - 3500 4000 - 4990 1500 - 3000

(mm) Długość do czoła wideł FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

Wa

y

l2

(mm)

(mm) Promień skrętu FBKRT EDIA EM FBK PAC FB FBCN

Rozstaw osi FBKRT EDIA EM FBKPAC FB FBCN

1370 - 1445 1475 - 2015 1950 - 2230 2450 1790 - 2045

seria FBKRT PAC

www.mitforklift.com

1700 - 1775 1848 - 2273 2249 - 2577 2830 1980 - 2255

EDIA EM 3 koła

EDIA EM 4 koła

seria FBK PAC

seria FB

1125 - 1200 1285 - 1556 1520 - 1690 2000 1170 - 1380

seria FBCN

20


   

 

 Układy elektryczne i układy sterowania

Regulowana kolumna kierownicy Pasy bezpieczeństwa i ograniczniki napięcia biodrowej części pasa Fotel regulowany w pełnym zakresie Fotel luksusowy Fotel obrotowy Tylny uchwyt do trzymania z sygnałem dźwiękowym Antypoślizgowe podłogi i powierzchnie schodów Ergonomiczne dźwignie hydrauliczne Hydrauliczna jednostka kontrolna obsługiwana mini manetkami z regulowanym podłokietnikiem Hydrauliczna jednostka kontrolna obsługiwaną joystickiem z regulowanym podłokietnikiem Pedały stylizowane na pedały samochodowe Obsługiwana stopą zmiana kierunku jazdy Przełącznik kierunku na regulowanym podłokietniku Awaryjny przycisk natychmiastowego wyłączenia Wejście po wpisaniu z klawiatury kodu PIN Przejrzysty wyświetlacz danych Fluorescencyjny wyświetlacz wielofunkcyjny Dobrze słyszalny alarm cofania Z dźwiękowym alarmem cofania Lusterka Wyposażenie w system kamer Duży wybór montowanych fabrycznie kabin Elektryczny system ogrzewania

 

      

  

 

  

 

 

     

Układ kierowniczy Hydrostatyczne wspomaganie kierownicy Bezszczotkowy silnik wspomagania prądu stałego Elektryczny układ kierowniczy typu FeatherTouch

Montaż masztu i wideł Zaawansowany maszt nieograniczający widoczności Zabezpieczenie przeciwwstrząsowe masztu Zwiększające stabilność oparcie dla ładunku Szeroki wybór wielkości masztów Zintegrowany przesuw boczny Zawieszany przesuw boczny Zintegrowany nastawnik wideł Dodatki specjalne

    

    

Skontaktujcie się Państwo z lokalnym dystrybutorem firmy Mitsubishi, aby uzyskać informacje o pełnej gamie możliwych konfiguracji wózków.

Nasza strategia ciągłego udoskonalania w zakresie procesu produkcyjnego może prowadzić do zmian funkcji, opcji i specyfikacji. Niektóre kombinacje opcji nie są możliwe.

21

FBCN

 

FB

FBCN

 

FBK PAC

FB

 

EDIA EM

FBK PAC

 

Kabina operatora i przyciski kontrolne

FBKRT PAC

EDIA EM

 Funkcje standardowe opcjonalne

FBKRT PAC

Funkcje standardowe i opcjonalne

    

   

    

Elektroniczny układ sterowania firmy Mitsubishi Zaawansowany sterownik MOSFET Ustawienie parametrów - łącznie z uprzednio zdefiniowanymi trybami Punkt połączenia z laptopem Diagnostyka podkładowa i folder zapamiętanych błędów Magistrala CAN-BUS Integrated Presence System (IPS/IPS2) Automatyczne poziomowanie wideł Wskaźnik pionowego położenia wideł Wskaźnik obciążenia (hydrauliczny) Komputerowy system ważenia Zestaw świateł roboczych Zestaw świateł drogowych Światło ostrzegawcze System szybkiej wymiany baterii

       

 

 

   

 

     

Hamulce Mokre hamulce tarczowe Hamowanie odzyskowe Automatyczny hamulec postojowy Obsługiwany z pozycji fotela hamulec postojowy Automatyczny system zapobiegający staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie oraz zjeżdżania ze wzniesienia (hill hold) Kontrola jazdy po pochyłach Automatyczna redukcja prędkości przy jeździe na zakrętach

  

  

 Rama i korpus Stabilna osłona dachowa System ochrony głowy hi-vis Szeroka gama osłon różnej wielkości i typów Indywidualny kolor lakieru Kontrola pod kątem zagrożenia eksplozją Ocynkowane podwozie i maszt

  

     

 

 Pozostałe cechy Klasa wodoodporności IPx4 Modyfikacja wózka pod kątem użytkowania w chłodniach składowych Funkcje RapidAccess

 


szeroki asortyment

Jeżeli szukasz wózka z przeciwwagą, czy innego typu wózka magazynowego – lub rozwiązania „dwa w jednym” – kompleksowy asortyment wózków Mitsubishi zaspokoi każdą Twoją potrzebę. Oferujemy bezkonkurencyjne osiągi, jakość i niezawodność wózków z przeciwwagą - dostępnych w niezrównanej liczbie modeli i konfiguracji.

Udźwig od 1,0 do 16,0 t, silnik diesla, LPG lub elektryczny, różne rozmiary podwozia, opony pneumatyczne, bandażowe lub inne, różne konstrukcje masztu… a także wiele innych wyspecjalizowanych rozwiązań. Lokalny przedstawiciel Mitsubishi wskaże wózek idealnie przystosowany do danego rodzaju zastosowań.

Wózki z przeciwwagą z silnikiem diesla

Wózki z przeciwwagą z silnikiem LPG

3-kołowe wózki elektryczne z przeciwwagą

4-kołowe wózki elektryczne z przeciwwagą

Wózki z przeciwwagą wyposażone w silniki diesla – sztandarowe modele od 1,5 do 3,5 t, niezwykle popularne wózki o udźwigu od 4,0 do 5,5 t oraz “delikatne giganty” o udźwigu 6,0 do 7,0 lub od 8,0 do 16,0 t – to połączenie mocy i wytrzymałości, oszczędności, ergonomii i niskiej szkodliwości dla środowiska.

Wózki z przeciwwagą, wyposażone w zaawansowane technologicznie silniki LPG oraz inne nowoczesne podzespoły i układy, zapewniają wysoką wydajność, przy niskim poziomie spalin. Dostępne są wersje od 1,5 do 3,5 t oraz od 4,0 do 5,5 t z oponami pneumatycznymi; wózki z oponami bandażowymi występują w wersjach o udźwigu od 2,0 do 3,3 t oraz od 3,5 do 7,0 t.

Nowoczesna konstrukcja oraz zaawansowana elektronika – to cechy, które sprawiają, że wózki z przeciwwagą firmy Mitsubishi gwarantują bezkonkurencyjne osiągi, są przyjazne dla użytkownika i umożliwiają wiele różnych zastosowań. Ze względu na wyjątkową zwrotność, modele 3-kołowe 24V, o udźwigu od 1,0 do 1,5 t oraz 48V od 1,3 do 2,0 t są bardzo często wybierane do prac w najciaśniejszych przestrzeniach.

Wózki 3- i 4-kołowe wyposażone są w te same zaawansowane rozwiązania techniczne. Oferujemy 4-kołowe elektryczne wózki z przeciwwagą z oponami pneumatycznymi o udźwigu od 1,6 do 2,0 t, od 2,0 do 3,5 t oraz od 4,0 do 5,0 t, a także modele z oponami bandażowymi o udźwigu od 1,5 do 3,0 t.

www.mitforklift.com

22


23

Wyjątkową jakość oraz wysokie standardy, które sprawiają, że wózki widłowe z przeciwwagą firmy Mitsubishi są najchętniej wybieranymi wózkami na świecie można w jednakowym stopniu spotkać w całej naszej gamie produktów magazynowych. Jeżeli dany produkt nie oferuje wysokich osiągów, najlepszego stosunku jakości do ceny, innowacyjnego designu, wbudowanych elementów zabezpieczających oraz całkowitej niezawodność, to nie może to być wózek widłowy firmy Mitsubishi.

Dostępność nowoczesnych funkcji oraz niezwykle bogaty wachlarz modeli i wyposażenia umożliwia wybór najlepszego rozwiązania do każdego rodzaju transportu wewnętrznego, czy składowania. Dotyczy to w równym stopniu wózków paletowych, wózków do niskiego składowania i wózków do konfekcjonowania, jak i wózków do wysokiego składowania, wózków czterokierunkowych i systemowych.

Elektryczne wózki paletowe

Wózki do niskiego składowania

Wózki do wysokiego składowania i czterokierunkowe

Wózki do konfekcjonowania

Rodzina elektrycznych wózków paletowych obejmuje wszechstronne modele prowadzone ręcznie oraz wyposażone w podest, a także wózki z miejscem stojącym lub siedzącym, przeznaczone do pokonywania większych odległości i dłuższej pracy. Oferujemy również wózek do obsługi dwóch palet, umożliwiąjący przenoszenie podwójnych ładunków.

Rodzina wózków do niskiego składowania obejmuje modele o udźwigu do 2,0 t oraz maksymalnej wysokości podnoszenia 6,3 m. Aby zaspokoić różne potrzeby, oferujemy wózki prowadzone ręcznie, z podestem, z miejscem stojącym lub miejscem siedzącym.

Rodzina wózków do wysokiego składowania i czterokierunkowych zapewnia szereg wyspecjalizowanych rozwiązań do transportu wewnętrznego. Spośród 10 modeli wózków typu reach truck, niektóre – podnoszą ładunek na wysokość do 11,5 m; wózki czterokierunkowe – idealne do obsługi długich ładunków w wąskich przestrzeniach - umożliwiają podnoszenie ładunku na wysokość do 9,0 m.

Rodzina wózków do konfekcjonowania obejmuje różne modele wózków do konfekcjonowania na niskim poziomie, wyposażonych w ramię sterujące lub kierownicę, a także wózki do wysokiego konfekcjonowania o niewiarygodnym zasięgu 11,5 m.


tam, gdzie

najważniejsza jest niezawodność Jak każdy produkt marki Mitsubishi, nasz sprzęt do przeładunku materiałów czerpie z pokaźnych zasobów nowatorskich technologii jednej z największych na świecie organizacji przemysłowych. Więc kiedy obiecujemy wysoką jakość, niezawodność i opłacalność, wiesz, że to zapewnienie ma pokrycie. Każdy model wchodzący w skład naszego obszernego, wielokrotnie nagradzanego asortymentu wózków widłowych i sprzętu magazynowego został zbudowany zgodnie z najwyższymi wymogami i został zaprojektowany po to, by pracować nieprzerwanie z korzyścią dla Ciebie… dzień po dniu… rok po roku… bez względu na rodzaj pracy... bez względu na warunki. Aby zapewnić nieprzerwaną, produktywną pracę Twojego wózka widłowego, dysponujemy siecią lokalnych dealerów – starannie wyselekcjonowanych pod kątem zaangażowania w obsługę klienta i wspieranych przez korporację Mitsubishi Forklift Trucks. Bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz – dealer będzie zawsze w Twoim zasięgu – gotowy i chętny, by sprostać Twoim potrzebom.

Nasza przyjazna dla klienta obsługa lokalna obejmuje wszystko, czego potrzebujesz, począwszy od określania idealnego modelu i konfiguracji dostosowanej do danego typu zastosowania, a skończywszy na zapewnianiu konkurencyjnych, elastycznych pakietów finansowania i utrzymania, bezkonkurencyjnych warunków gwarancji, długo- i krótkoterminowego wynajmu oraz wysoce elastycznej obsłudze terenowej i naprawach… jak również najszybszym i najbardziej niezawodnym zaopatrzeniu w części zamienne w branży. Tylko firma Mitsubishi może zapewnić Ci takie połączenie globalnych kompetencji inżynierskich i wysokiej jakości wsparcia lokalnego… jedynie firma Mitsubishi oferuje produkt o tak wysokiej jakości za tak przystępną cenę… i tylko firma Mitsubishi ceni sobie niezawodność tak wysoko, jak Ty. Skontaktuj się ze swoim lokalnym dealerem i przekonaj się, co firma Mitsubishi może dla Ciebie zrobić. Na tej stronie znajdziesz swojego lokalnego dealera: www.mitforklift.com

Termin ‘Integrated Presence System’ (IPS) dotyczy trybu handlowego, tyko dla opisu ilości funkcji pojazdów Mitsubishi do których IPS jest stosowany. Nie oznacza on że pojazd może być kierowany bez stosownego przeszkolenia operatora oraz bez odpowiedniej uwagi i ostrożności. Producent nie przyjmuje jakiejkolwiek odpowiedzialności za powstałe wypadki lub uszkodzenia spowodowane przez nieprawidłowe lub niebezpieczne użycie tego urządzenia. NOTE: Performance specifications may vary depending on standard manufacturing tolerances, vehicle condition, types of tyres, floor or surface conditions, applications or operating environment. Trucks may be shown with non-standard options. Specific performance requirements and locally available configurations should be discussed with your distributor of Mitsubishi forklift trucks. Mitsubishi follows a policy of continual product improvement. For this reason, some materials, options and specifications could change without notice.

CPoBM1387 (08/12) © 2012 MCFE Printed in The Netherlands

mitforklift@mcfe.nl www.mitforklift.com

www.mitforklift .com

Wózki elektryczne z przeciwwagą  

W Mitsubishi niezawodność ma dla nas tak samo duże znaczenie, jak dla Państwa. Jest to jeden z powodów, dla których klienci za każdym razem...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you