Page 1

Rozdział 1 Rodzina Deppów jest pochodzenia niemieckiego i irlandzkiego. Johnny Depp ma także indiańskie korzenie – jego dziadek ze strony matki pochodził z plemienia Czirokezów. W 1973 roku Johnny z rodziną przeniósł się z Kentucky do Miramar (Floryda) koło Miami. W 1978 roku rodzice Deppa się rozwiedli. W następnym roku Johnny ostatecznie porzucił szkołę.

Popularność wśród nastolatków zdobył grając jedną z głównych ról w serialu TV 21 Jump Street. Potrafi wcielić się w najróżniejsze role – od komediowych (Piraci z Karaibów) poprzez dramaty (Edward Nożycoręki), sensacyjne (Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2), skończywszy na thrillerach (Z piekła rodem). Jest także znany z regularnej współpracy z reżyserem Timem Burtonem. Burton i Depp współpracowali dotychczas przy ośmiu filmach: Edward Nożycoręki, Ed Wood (film), Jeździec bez głowy, Charlie i fabryka czekolady, Gnijąca panna młoda Tima Burtona, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, Alicja w Krainie Czarów oraz Mroczne cienie. Johnny Depp zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w filmie Odważny, gdzie zagrał również główną rolę.

W 1991 wcielił się w postać Eddiego Rebela w teledysku do piosenki grupy Tom Petty and the Heartbreakers pt. Into the Great Wide Open. Johnny dwukrotnie wziął udział w nagraniach z brytyjskim zespołem rockowym Oasis. Zagrał na gitarze w utworze „Fade In-Out”, który znalazł się na wydanym w roku 1997 albumie Be Here Now, a także wziął udział w nagraniu piosenki „Fade Away (Warchild Version)”, która znalazła się na stronie B singla „Don't Go Away”. Gdy miał 40 lat gazeta „People” ogłosiła go najseksowniejszym mężczyzną na świecie.


Rozdział 2

W 1993 r. aktor River Phoenix zmarł z przedawkowania narkotyków w nocnym klubie Viper Room, należącym do Deppa. Rok później Johnny został aresztowany za spowodowanie strat w wysokości 2.000 dolarów w hotelu na Manhattanie. Na szczęście był to przejściowy okres w jego życiu i dziś aktor wzbudza zainteresowanie prasy brukowej tylko częstymi zmianami towarzyszek swojego życia. Warto nadmienić, że były wśród nich takie sławy jak: Sherilynn Fenn, Jennifer Grey, czy modelka Kate Moss. W 1996 r. Johnny Depp zakupił posiadłość, należącą wcześniej do odtwórcy roli Drak

Stało się to przyczyną wyrzucenia Deppa ze szkoły. Postanowił wtedy zrobić karierę jako muzyk. Grał w około 15. różnych zespołach, z których największą sławą cieszyła się grupa pod nazwą "Kids". Wyruszyli nawet na wspólne tournee z legendarnym rockmanem Iggy Popem. Niestety po kilku latach zespół się rozpadł, a Depp postanowił tym razem spróbować szczęścia jako aktor. ego ówczesna żona Lori Allison zapoznała go z Nicolasem Cagem, który załatwił mu rolę w horrorze "Koszmar z ulicy Wiązów". Po ukończeniu szkoły aktorskiej w Los Angeles Depp został zaangażowany do jednej z mniejszych ról w obsypanym Oscarami filmie Olivera Stone'a "Pluton". Zwrócił na siebie uwagę producentów telewizyjnych i został zatrudniony do serialu "21 Jump Street".

Rola detektywa Tommy'ego Hansona, którą tam grał przyniosła mu ogromną popularność i umożliwiła rozpoczęcie kariery na dużym ekranie. Wystąpił w filmie kontrowersyjnego reżysera Johna Watersa "Beksa" i w surrealistycznej baśni Tima Burtona "Edward Nożycoręki". Obie role zostały ocenione bardzo dobrze a Deppowi nadały status gwiazdy. Niestety jego kariera zawodowa była w tym okresie pełna skandali. W 1993 r. aktor River Phoenix zmarł z przedawkowania narkotyków w nocnym klubie Viper Room, należącym do Deppa.


Rozdział 3 Swoją przygodę z edukacja zakończył w wieku lat 15, kiedy porzucił szkołę, by robić karierę muzyczną. Do większych sukcesów w tej materii należy zaliczyć jego występ z zespołem "The Kids" jako support Iggy Popa. Na aktorstwo zdecydował się, gdy jego ówczesna żona Lori Anne Allison przedstawiła go Nicholasowi Cage'owi. Debiutem filmowym przyszłej gwiazdy kina był "Koszmar z ulicy Wiązów". Popularność zyskał w 1987 roku, gdy zastąpił Jeffa Yaghera w serialu telewizyjnym "21 Jump Street".

W roku 1990 rozpoczęła się współpraca Deppa z reżyserem Timem Burtonem, która zaowocowała rolą Edwarda Nożycorękiego. Umacniał swój wizerunek poważnego i mrocznego aktora, grając w filmach takich jak: "Ed Wood" (także w reżyserii z Burtona), "Donnie Brasco" (u boku Ala Pacino).

Zaskoczył wszystkich rolą dobrodusznego, ale i nadętego pirata - Kapitana Jacka Sparrowa w filmie "Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej Perły". Jak sam mówi, chciał zagrać w filmie, który sprawiłby wielką frajdę jego własnym dzieciom: Lily-Rose Melody (urodzona w 1999 roku) i Jackowi (2002).

Odkąd został ojcem, zrezygnował z wielu nawyków z przeszłości. Zaliczyć do nich można palenie marihuany i częste zmiany partnerek. Twierdzi, że jest wierny dwóm istotom płci żeńskiej: matce swoich dzieci, Vanessie Paradis i ... publiczności.


Rozdział 4 John Christopher Depp II przyszedł na świat w 1963 roku w zapadłej dziurze w Kentucky. Wczesne lata Johnny'ego nie sprzyjały wychowaniu go na porządnego obywatela. Deppowie przenosili się bez przerwy z miejsca na miejsce, ojciec szybko porzucił rodzinę. Kiedy Johnny miał 15 lat, zapowiadał się jak najgorzej. Był gniewnym, zbuntowanym nastolatkiem: rozrabiał, brał narkotyki, rzucił szkołę. Kiedy młody Depp ostatecznie olał zorganizowaną edukację, postanowił zostać gwiazdą rocka. Był zaciętym gitarzystą-samoukiem. Dołączył do alternatywnej kapeli The Flame i zarabiał grając po barach i klubach. Koledzy musieli go przemycać do knajp tylnimi drzwiami - Johnny nie dość, że był nieletni, to jeszcze wyglądał smarkato.

niespodziewany sukces: chłopcy zagrali jako suport Iggy Popa. Do głów uderzyła im woda sodowa. Natychmiast przenieśli się do Los Angeles robić wielką karierę. Na miejscu okazało się, że w Mieście Aniołów kręci kilka tysięcy takich kapel jak oni. Zamiast zostać gwiazdą rocka, Johnny musiał zarabiać na chleb sprzedając reklamy przez telefon.

Być może tkwiłby tam do dziś, gdyby nie dobry duch w postaci Nicolasa Cage'a. Johnny poznał go przez swoją ówczesną żonę, która pracowała w filmie. Cage zakumplował się z Deppem i poprosił swojego agenta, żeby coś mu załatwił. Zanim Johnny się obejrzał, został aktorem...


Rozdział 1 ............................................................................................................................... 1 Rozdział 2 ............................................................................................................................... 2 Rozdział 3 ............................................................................................................................... 3 Rozdział 4 ............................................................................................................................... 4

Johnny Depp  

hhk;kl;k;hjhj

Advertisement