Page 1

12. sez贸na


Úvod Milí čtenáři, právě se na vaše monitory dostalo první číslo TM magazínu, které vyšlo v éře “po kajkovi“. Doufám, že si magazín udrží kvalitu, kterou měl za předchozí éry a třeba se časem dostane i na vyšší úroveň. K tomu můžete pomoci i vy tím, že budete magazín číst a případné náměty na vylepšení magazínu napíšete do pošty manažerovi miky12. Za každý námět na zlepšení budu jen rád. A nebudu se bránit ani tomu, kdyby někdo do magazínu chtěl přispívat vlastní tvorbou. Snad se vám magazín bude líbit a oceníte práci, která stojí za jeho vytvořením. Tímto bych samozřejmě chtěl poděkovat expertům TM magazínu (Quick a u 1. ligy i marous), kteří obětovali svůj čas na sepsání prognóz nové sezony, alesovi16, který napsal článek o DC, soptíkovi za poskytnutí rozhovoru a koockrovi za vyplnění dotazníku. Pokud jste ten můj výtvor dočetli až do konce, tak vám gratuluji a za odměnu přikládám plakát posledních vítězů Roland Garros – Rafaela Nadala a Marie Sharapove. Tak si ho hezky vystřihněte z vašeho monitoru a pověste na zeď :D No a pokud váš monitor i poté bude fungovat, tak můžete číst dál. Příjemné čtení vám přeje miky12


Kalendář a vrcholy 12. ligové sezóny


19. týden Letos bude určitě hodně zajímavé sledovat turnaj v Madridu. Po loňském experimentu s modrou antukou se letos pořadatelé vrací zpět ke klasické antuce a díky tomu tento turnaj může pořádně zamíchat žebříčkem. Obhájí Roger Federer svůj loňský titul, nebo nikomu nedá šanci král antuky Rafael Nadal? Bude po tomto turnaji v top 100 Lucie Hradecká, která je letos totálně z formy a v Madridu obhajuje semifinále? Otazníků je určitě dost a pro spoustu tenistů bude úspěch na tomto turnaji klíčový.

22. a 23. týden Roland Garros je bezpochyby hlavní událostí sezony a z mého pohledu je také důvodem, proč je na TM nejlepší právě antuková sezona – vrchol přijde úplně v posledním týdnu a díky tomu je vše otevřené až do konce. Potvrdí svoji dominanci Rafael Nadal? Nebo se konečně dočká titulu na Roland Garros Novak Djokovič? A co předvede Serena Williams, která zde před rokem nepřešla přes 1. kolo? Na všechno dají odpověď dva týdny na přelomu května a června.


Nová éra v top 10? Jelikož při sestavování týmu jsou určitě důležité i statistiky, pojďme se teď podívat řečí čísel na některá zajímavá fakta ohledně ATP (na WTA se nemá cenu dívat, protože tam je možné kdykoliv cokoliv). Jako první se podíváme na top 15 za rok 2013. V tabulce je uveden i bodový zisk nebo ztráta oproti stejnému období za rok 2012. Zde nejspíš každého na první pohled zaujme až osmé místo Rogera Federera, který navíc oproti loňsku ztratil 1685 bodů a zaznamenal tak největší ztrátu ze všech tenistů. Až následující měsíce dají odpověď na to, jestli si Federer jen dává chvíli pauzu nebo definitivně začal jeho propad žebříčkem. Pohoršil si i Novak Djokovič, který se však i přesto udržel na prvním místě. Překvapením je naopak třetí místo Davida Ferrera, který o lepší postavení přišel až v posledním zápase 11. sezony TM. Potěšil pak i návrat Rafaela Nadala, který i bez Australian Open dokázal téměř obhájit svůj bodový zisk z loňska a kdyby byl zdravý, tak by nejspíš byl na prvním místě. Předvedl se i pátý Tomáš Berdych, který se opět zlepšil a může dál snít o posunu do nejlepší čtyřky. Překvapil ale také Richard Gasquet, Kei Nishikori, Marin Cilic a znovuobrozený Tommy Haas, který v Miami předváděl tenis na úrovni top 10.


Dále se podíváme na tabulku z loňské sezony TM, která obsahovala Roland Garros. Z té je patrné, že na antuce se moc nedaří Murraymu a bude zajímavé sledovat, jestli se konečně výrazně prosadí na povrchu, který mu brání v jakémkoliv pokusu o útok na 1. místo žebříčku. Velká neznámá pak je argentinský tenista Monaco, který obhajuje právě na antuce obrovské množství bodů, ale v roce 2013 ještě nevyhrál ani jeden zápas a pokud se rychle nedá dohromady, tak hodně rychle poletí žebříčkem strmě dolu. A největším otazníkem je určitě turnaj v Madridu, kde se pořadatelé od modré antuky vrátí k antuce normální a místo Federera s Berdychem tu nejspíše budou opět dominovat hráči jako Nadal, Ferrer nebo Djokovič. A poslední tabulka je spíše pro zajímavost. Ukazuje žebříček ATP bez bodů uhraných v nadcházející sezoně. Z něho je patrné, že antuková sezona bude klíčová kromě Monaca i pro Nadala (nečekaně ) a Federera, který by se před obhajobou titulu z Wimbledonu mohl dostat do hodně složité situace. Věřím, že každý si v těchto tabulkách najde nějakou tu zajímavost, která ho zaujme.


Předligové prognózy Následující sezona slibuje stejně jako všechny předchozí spoustu dramatických soubojů. Pojďme se proto podrobněji podívat na obsazení prvních dvou lig a alespoň v rychlosti na ligu třetí.

1.1


hory marous

2.

Pro mě jasná jednička celého TM. Narozdíl od Sakala se již dostal do 1. ligy a stále se v drží na předních pozicích (Poslední ligovou sezónu dokonce obsadil v nejvyšší lize 1. místo). Od Valacha horyho očekávám vždy útok na ty nejvyšší mety. Antuka je navíc jeho nejoblíbenější povrch, takže myslím, že to bude opravdu mazec.

Quick

1.

I když možná čtete toto hodnocení jako první, já jsem si nechal to nejlepší na konec – miluji velké příběhy a dle mého odhadu hory jeden takový po RG napíše – dosáhne na „zlatý hattrick“. Věc, která se podařila pouze Jamoycemu v době, kdy byl TM ještě v plenkách. Horyho požene vidina třetího triumfu v řadě a touha předhonit opět Šakala v čele žebříčku.

marous marous

3.

K sobě řeknu jen to, že minulý rok na antuce to bylo celkem slušné a snad se zadaří i tuto sezónu.

Quick

2.

Již potřetí bude hrát marous v „best league“, zatím z toho bylo 4. a 2. místo. Nepatří mezi manažery, kteří pravidelně sbírají umístění v TOP 10, aby v dalším týdnu skončily ve třetí stovce. Na konci týdne ho většinou najdete mezi 20. - 80. místem, ale právě tohle pečlivé střádání bodů mu přináší úspěchy. I tentokrát z toho bude stříbro.


Vejvi marous

1.

Zkušený manažer - Sparťan, který je na TM již delší dobu. Jeho výsledky jsou velmi kvalitní a stabilní a soupeři včetně horyho s ním budou mít co dělat. V 1. sezóně tohoto roku byl v týdenním žebříčku 75., takže si drží velmi stabilní výkonnost. Škoda, že je to sparťan. :-D

Quick

3.

Nedá se nic dělat, 3. místo Vejvimu zůstane i pro tento ročník. Vejvi je přesný opak marouse – ve výsledcích týdne lítá nahoru-dolů, velké týdny střídá s mizernými, výjimkou z pravidla budiž minulá sezóna. Ale v celkovém hodnocení je na tom výborně. O titul sparťana připraví nepřítel antuka.

Destroy marous

5.

2. sezónu v 1. lize načne tento kvalitní manažer. Jeho výsledky jsou vyrovnané, a proto se vyskytuje na skvělém 3. místě. Očekávám od něho těsnou záchranu.

Quick

4.

Pětka“ žebříčku v minulé sezóně úspěšně udržela pozici ve svém premiérovém ročníku 1. ligy. Nabral tedy zkušenosti, které se mu teď budou hodit, na druhou stranu antuka mu podle výsledků sedí asi nejméně a tak zůstane u „brambor“.


Patrino marous

6.

Další kvalitní manažer, který byl však posledním nesestupujícím v 1. lize. Přesto byl letos vždy v TOP 100 v týdnu, takže ho uvádím jako černého koně divize.

Quick

6.

Jediný hráč, který dokázal již 2x triumfovat v TM Cupu se od samého začátku této gamesky pohybuje mezi elitou - nikdy se (krom prvních dvou týdnů) nedostal mimo TOP 20! Což neznamená, že by vždy hrál 1. ligu a vzhledem k počtu hráčů z TOP10 v této lize to bude právě Patrino, který skončí na nepopulární „bublině“.

sebik marous

4.

Můj velký kámoš se konečně dočkal 1. ligy. Jeho výkony na antukových turnajích byly minulou sezónu velmi slušné a myslím, že bude ve skvělé formě pokračovat a v 1. lize se bez problému udrží.

Quick

7.

Sebík je již 3. členem „Zlínské kliky“ v 1. lize. Pro člena TOP10 je to nová zkušenost a bude si muset zvykat na pobyt mezi „smetánkou“. O jeho kvalitách nepochybuji, ale zůstat může pouze 5 týmů a Sebík mezi nimi na konci ročníku přes veškerou snahu nebude.


fendt marous

8.

Fendt se konečně dočkal postupu do 1. ligy, k čemuž mu gratuluji. Každopádně jeho minulá antuková sezóna byla velmi proměnlivé, a proto ho příliš nefavorizuji na přední příčky…

Quick

8.

Reprezentant Moravskoslezského kraje poprvé okusí prvoligový chlebíček a řekl bych, že napoprvé pro něj bude velice tvrdý. Ostatně nebude první ani poslední, jenž se bude poroučet zpátky o patro níž. Pro mě jeden z outsiderů.

daxter marous

7.

Manažer Daxter se rychle prokousal nižšími ligami na TM a hned se ocitl v 1. lize. Jeho výkony jsou velmi dobré, v žebříčku je na pěkném 15. místě. Jeho výkony na antuce byly ovšem minulý rok slabé a tak neočekávám příliš dobré výsledky, ale třeba překvapí.

Quick

5.

Raketa. Takovou přezdívku by si tento pašák možná zasloužil. Jeho bleskový vzestup do 1. ligy si to plně zaslouží. Je tu teprve rok a kousek a už dosáhl toho, o co se jiní snaží již od založení hry. Osobně nejsem příznivcem „rychlokvašek“, ale jistota, s níž se dostal nahoru, na mě zapůsobila a myslím, že se udrží.


2.1


batik miky12

3.

Velice kvalitní manažer, u kterého to vypadalo na delší pobyt v 1. lize. Na konci minulé sezony mu však došel dech, což nakonec způsobilo jeho sestup o patro níž. Dokáže se celkem bez problémů dostat kdykoliv do top 10 týdne, ale zároveň mále kdy končí v průměru a když už něco pokazí, tak pořádně. Právě to ho bude stát postup.

Quick

2.

Ještě před Mastery v USA to tak moc nevypadalo, ale stalo se – batik se poroučel do 2. ligy, kde určitě nebude chtít „zvostat“, bude to mít ale více než těžké. Batik je zkušený Plzeňák, jenž pravidelně dobře zvládá GS, i přesto však můj tip je, že mu postup možná jen o pár bodů uteče.

Terka miky12

2.

Terka je vynikající manažerkou a dokazovala to i celou minulou sezonu, kdy se až do poslední možné chvíle přetahovala se sebikem o postup a sebik nakonec hodně negentlemansky postoupil o pouhý bod. Myslím si, že Terka se z tohoto krutého k.o. bude chvíli vzpamatovávat a i když si udrží svoji vysokou kvalitu, tak na postup to stačit opět nebude.

Quick

1.

Jedna z mála žen v „naší-vaší-jejich“ hře prokazuje vzestupnou tendenci výkonnosti, postup do 1. ligy jí nyní utekl o 1 jediný bod, což je až kruté. Na druhou stranu dobrá motivace to dokázat v antukovém ročníku. Žena to nandá mužům.


Majkl miky12

6.

Majkl je bezpochyby výborný manažer, o čemž svědčí už jen to, že každou sezonu pravidelně vylepšuje své umístění ve 2. lize. Někdy se to však musí zastavit a zastaví se to právě teď, což pro Majkla po tuhém boji s Kamilosem bude znamenat těsný sestup a příští sezonu bude moci nabrat nové síly o patro níž.

Quick

4.

Ještě chvilku po Wimbledonu 3. hráč T-mka se v druhé závěru roku 2012 propadal do průměru. Žebříčkově to sice pokračovalo i v sezóně AO, ale přesto bojoval o postup do nejvyšší soutěže. 4. místo, které nakonec obsadil, mu bude slušet i teď.

Kamilos miky12

5.

Kamilos po své první zkrácené sezoně, kdy se na TM rozkoukával, pravidelně zakončuje každou sezonu v žebříčku na velice slušných pozicích. Tentokrát si sice oproti poslední sezoně v lize o jedno místo pohorší, ale i tak mu to bude stačit na udržení.

Quick

6.

Kamilos se nejrychlejší možnou cestou prokopal až do 2. ligy, kterou na začátku roku udržel. Avšak známé pravidlo říká, že druhá sezona bývá těžší a Kamilos ještě nenabral tolik zkušeností, aby to ustál. Těsný sestup.


Blackieees miky12

4.

Blackieees v posledních dvou sezonách nabral parádní formu a kromě toho, že si vždy s přehledem zajistil bezpečný postup, skončil vysoko i v žebříčku. Nyní ho čeká antuková sezony, ve které naposledy skončil na 21. místě, což z něho v mých očích dělá černého koně této ligy a třeba by mohl i zaútočit na postup.

Quick

5.

Druholigový novic, který v posledních dvou „letech“ předvádí skvělou formu – 12. resp. 6. místo v ročníku je velký úspěch. Ani antuka mu zdá se není cizí a tak se 23.player rankingu po velkém boji udrží.

korty miky12

7.

Drží si velice stabilní výkonnost, ale problémy měl už v minulé sezoně, kdy se zachránil jen o 20 bodů. Po postupu manažerů jako je Nycklick nebo Blackieees, kvalita této ligy opět o něco stoupne a ačkoliv si korty opět odehraje to své, tak tentokrát se nezachrání a bude bojovat jen o to, aby neskončil poslední.

Quick

7.

Minulá sezóna se mu moc nepovedla, ale o chlup se udržel. Pravidelně se umísťuje kolem TOP 50 ročníku, ale na větší úspěch stále čeká. Řekl bych ale, že s narůstající konkurencí ve skupině mu jeho „stabilita“ už stačit nebude.


Nycklick miky12

1.

Velký fanoušek Rafaela Nadala, který se po třech sezonách strávených ve 3. lize opět vrací do 3. ligy a antuka mu bude svědčit úplně stejně jako jeho idolu. V minulé sezoně skončil na 18. místě a podobného umístění dosáhne i nyní, což mu zajistí 1. místo a premiérový postup mezi elitu.

Quick

3.

No co říci ke zde notoricky známému „veteránovi“, jenž se po 3 ročnících vrací do 2. ligy. Snad jen to, že v posledních 7 sezonách vždy dosáhl více jak 2100 bodů, v té minulé se umístil v TOP 20 a postupně se drápe zpět nahoru žebříčkem. Vidím to na bezpečné udržení, ale postup bude daleko.

Tekin miky12

8.

Tekin předváděl v minulých dvou sezónách výborné výkony a ze 4. ligy postoupil až do ligy druhé. To je však trochu jiný level. Myslím si, že Tekin si ukousl příliš velké sousto, které nezvládne a vrátí se zase do nižší ligy, i když vyloženě ostudu také neudělá.

Quick

8.

Přesto, že Tekin je v této hře už od 3. ročníku, toto je jeho premiérová účast ve 2. lize. V minulých dvou „kvartálech“ prolétl ze 4. ligy až do této skupiny, ale tady myslím doplatí na rozdíl v úrovni mezi 3. a 2. ligou.


2.2


Pinky91 miky12

1.

Pinky v minulé sezoně vyfoukl Šakalovi 2. místo. Nyní určitě bude pokukovat po postupu a myslím, že po velké řežbě se Šakalem, která by si zasloužila spíše prostředí 1. ligy, se mu to nakonec podaří a s trochou štěstí zároveň vystřídá horyho na 2. místě žebříčku.

Quick

2.

Už se dokázal dostat nad deset tisíc bodů, 3x za sebou skončil v TOP 10 sezóny, toho času 3. ze všech. Vlastně jediné co mu teď možná chybí je výhra v týdnu a postup do 1. ligy. Toho prvního se možná dočká ve 12. sezóně, toho druhého podle mého mínění nikoliv, byť těsně.

Robin Soderling miky12

7.

Fanoušek švédského tenisty měl na Australian Open výbornou sezonu a byl za to po právu odměněn postupem do 2. ligy. Nyní však musí ukázat, že své výkony dokáže pravidelně opakovat. Myslím, že se mu i přes veškerou snahu nepodaří a vrátí se opět do nižší ligy.

Quick

8.

Pro „Švéda“ je postup do 2. ligy zatím maximem, stejně jako jeho průběžné 49. místo v rankingu. Jeho šance na udržení jsou pramalé, může pouze překvapit.


SakalCT miky12

2.

Manažer, který by si určitě zasloužil postup. V lize 2.2 začíná již svojí devátou sezonu a jeho dosavadním maximem je 2. místo, které obsadil už šestkrát. Bohužel si však myslím, že i tentokrát se najde někdo, kdo Šakala porazí a on si tak bude muset o nejvyšší lize nechat na další sezonu pouze zdát…

Quick

1.

21 umístění v top 10 týdne, 28 týdnů v čele žebříčku, rekord v počtu bodů za 365 dní (10.746). Čísla, o kterých se nám jen zdá, těmi se chlubí právě Šakal. ALE, určitě ho hlodá, že mu unikají trofeje – nikdy nebyl v 1. lize, nevyhrál pořadí v týdnu, v sezóně a bohužel ani v TM Cupu. Já však věřím, že se to nyní zlomí a přeji Šakalovi, aby konečně opustil nejtěžší divizi TM.

Bajza miky12

4.

Bajza je manažerem, který by si určitě alespoň na jednu sezonu zasloužil pobyt v nejvyšší lize. Bohužel pro něho je však v nejtěžší divizi 2. ligy a i když předvede kvalitní výkon, tak přes Pinkyho, topsina a Šakala se neprosadí. Může alespoň zkusit vylepšit své žebříčkové postavení.

Quick

3.

Klidná síla, nenápadný hráč, jenž si sbírá body, hraje vcelku stabilně a občas nakoukne do TOP 10 týdne. Momentálně 9. player na „světě“, ale podle výsledků antuku moc „nemusí“, proto to na postup stačit nebude.


topspin32 miky12

3.

topsin si vybral v 10. sezoně krátkou pauzu a byl za „odměněn“ sestupem z 1. ligy. Ve 2. lize se minulou sezonu zachránil jen o čtyři body, takže teď bude mít určitě motivaci předvést lepší výkon a třeba i postoupit. Postup sice bude daleko, ale své 5. místo z minulé sezony vylepší a nebude tentokrát mít problémy s udržením.

Quick

4.

Bývalá světová jednička, manažer, který jako jeden z mála dokázal prolomit magickou 10.000 bodovou hranic, jenž se po několikaměsíční absenci vrátil v obstojné formě, bude postupně nabírat obrátky. Nebude to však ještě úplně ono, takže tipuji pohodu uprostřed.

puchna miky12

5.

V minulé sezoně několikrát zapomněl sestavit tým a to ho stálo pád o patro níž. Nyní si bude uzávěrku hlídat a určitě získá více bodů, než v minulé sezoně, ale v hvězdné konkurenci se přesto neprosadí a bude rád za těsnou záchranu.

Quick

6.

Sice ještě v minulém ročníku „prvoligista“, ale také muž, jenž není v poslední době na TM-ku příliš aktivní a tak předpokládám, že jeho propad bude pokračovat. 2. lize už se musí dávat 110%...


lado77 miky12

8.

Kometa, která zazářila v minulé sezoně, kdy lado77 obsadil celkové 5. místo a naprosto v klidu vybojoval postup do 2. ligy. Teď už bude mít těžší pozici, protože bude muset dokázat, že není jen hvězdička, co zazáří a rychle zhasne. Bohužel se na něm projeví nervozita ze společnosti celebrit TM a půjde zase dolu.

Quick

7.

Papírově největší outsider skupiny, který v minulé sezóně prosprintoval 3. ligou a už je ve 2. Bude zřejmě pouze sbírat zkušenosti a kochat se přítomností mezi elitnější společností.

petras miky12

6.

Gustavo zatím jede na TM poměrně jasně. V lichých sezonách se nedostane ani na 2000 bodů (i když třeba v jeho premiérové sezoně to bylo způsobeno pozdější registrací) a v sudé sezoně naopak získává kolem 2400 bodů. Bohužel pro něho, teď přichází jeho lichá sezona a i když se dostane přes 2000 bodů, tak sestupu nezabrání.

Quick

5.

Trošku neznámá, jenž zde není ještě ani rok, ale na začátku roku mu to nezabránilo obsadit 3. místo v 11. ročníku. Bude zajímavé ho sledovat, a pokud udrží výkonnost, může se překvapivě udržet…


2.3


pista miky12

1.

Jeho kuk team už několikrát předvedl, že dokáže dát velkou ránu. Předvede to i letos a zajistí si postup do 1. ligy, kam patří i podle svého žebříčkového postavení. Pokud zopakuje minulou sezonu, tak by s postupem neměl mít problém.

Quick

2.

Jihočech tělem i duší načíná teprve 5. sezónu zde na TM, i přesto již jednou okusil 2. ligu, byť neúspěšně. Avšak nyní se vrací jakožto 7. hráč rankingu a papírově jeden z favoritů na postup. Podle mého to ale nakonec stačit o kousek nebude.

Harry miky12

3.

Harry předvádí skvělé výkony sezonu co sezonu. Vždy se však najde někdo, kdo ho dokáže porazit a nejinak tomu bude i tentokrát. Harry sice bude srdnatě bojovat, ale nakonec mu to nebude stačit na lepší kov, než je bronz.

Quick

4.

Naprostá soustředěnost. Nevím jak jinak nazvat Harryho sérii, která se táhne už od jeho 1. kompletní sezóny zde na tenismanažeru. Harry totiž v osmi po sobě jdoucích sezónách skončil nejhůře 51. v celkovém pořadí ročníku. Bohužel pro něj, nikdy to zatím nestačilo na 1. ligu. Klidný střed.


GEO miky12

4.

Jedna ze stálic TM. Poslední dobou už však nepředvádí takové výkony jako v minulosti a i když jisté zlepšení u něho nastane, tak nebude natolik výrazné, aby se tento Pražák zapojil do boje o postup. Bude to stačit jen na klidnou záchranu.

Quick

7.

Velice podobně jako u rokinha se zdá, že forma spíš odchází, a i když to nebyla katastrofa ani v minulé sezoně ani v loňské antukové, průměr na 2. ligu nestačí. Zkušenost ustoupí dravým nováčkům.

rokinho miky12

8.

Rokinhovi se poslední 2 sezony přestalo dařit a jeho propad se podle mého názoru nezastaví ani teď. Tento veterán se sice bude hodně snažit, ale doba, kdy okupoval v žebříčku top 10 už je dávno pryč a rokinho se budu muset smířit se sestupem.

Quick

8.

Konkurence ve skupině 2.3 narostla geometrickou řadou, a co stačilo k udržení v minulé sezóně, zřejmě nebude stačit v této. Rokinhovi se podle mě stane osudná jeho rozkolísanost výkonů a jeho pád bude pokračovat. Ale třeba mě náš „DJ“ překvapí.


soptik54 miky12

5.

Obrovský srdcař, který má TM neskutečně rád, čehož si všiml i jamoyce, když hledal svého nástupce v čele tohoto webu. Soptíka to sice bude dost bolet, ale nakonec se těsně zachrání, i když v žebříčku se nejspíše propadne, protože před rokem získal krásných 2410 bodů, které teď bude těžko obhajovat.

Quick

5.

Nový „boss“ zdejších stránek v minulé sezóně hodně dlouho jen paběrkoval, ale díky výbornému finiši i slabší konkurenci nakonec skončil třetí ve skupině. I v této sezóně to bude mít těžké, určitě bude chtít bojovat, ale myslím, že o vyšší příčky ho nakonec připraví jeho prosazování týmových (DC) úspěchů před individuálními.

romboli miky12

6.

Podle papírových předpokladů by romboli určitě měl bojovat o postup. Když se však podívám na jeho výsledky na antuce, kde je jeho maximem 2005 bodů, tak zkusím tipnout překvapení a těsný sestup po boji se soptikem.

Quick

3.

První muž celkového žebříčku 11. ročníku „naší závislosti“, 12. v celkovém pořadí a zkušený hráč - to je romboli. Má tedy zdánlivě všechny předpoklady pro postup do nejvyšší soutěže. K jeho smůle se dostal již podruhé do 2. ligy právě na antukovou sezónu a ta mu podle statistik nesedí tolik jako jiné.


blink miky12

2.

Učitelka matematiky, která vyvrací zažitý stereotyp o tom, že matikáři jsou uzavřeni ve svém světě čísel a nic jiného je nezajímá. Ona naopak ukazuje, že tenisu rozumí perfektně, a i když to na postup stačit nebude, tak určitě předvede opět výborný výkon a bude se moci v klidu připravit na trávu, kde dosahuje nejlepších výsledků.

Quick

1.

První dáma a zároveň jeden z nejúspěšnějších manažerů této hry. Motivace dostat se zpět do 1. ligy a TOP 10 žebříčku určitě nasměruje tuto hráčku k její relativně ztracené formě. Pro mě jednoznačně největší favorit.

Osmíno miky12

7.

Manažer, který je do tenisu takový blázen, že dokonce bydlí na centrálním dvorci, jak píše ve svém profilu. Bydliště však na TM o úspěchu nerozhoduje a Osmíno se tak bude poroučet na kurt číslo 3.

Quick

6.

Pro mě jedno z překvapení začátku roku. 7. místo v ročníku a premiérový postup do 2. ligy je určitě velkym úspěchem pro ještě nedávno nevýrazného jihomoraváka. Přesto si myslím, že nakonec Osmíno zaplatí nováčkovskou daň a těsně sestoupí.


3. Ligy Následuje 3. liga s krátkým komentářem ke každé divizi. V pravém horním rohu je vždy uveden tip na postupujícího manažera.


3.1 miky12

MatesDC

Tady očekávám suverénní postup manažera jménem MatesDC. Ostatní se sice budou snažit, ale zbyde na ně pouze boj o 2. flek. Na opačném pólu tabulky bude mít největší problémy milunecka, kterou doprovodí dolu někdo z trojice michel, Náměstek 68 a Miras.

Quick

michel

koockr hlásí návrat do 3. ligy a určitě bude chtít zaútočit ještě výš. Bohužel pro něj právě tato skupina se od minulé sezóny velmi zkvalitnila, přibyl MatesDC z 2. ligy a ani nováčci ze 4-ky nevypadají zle. Tady se bude prát o postup možná i 6 týmů, rozhodne French Open. Outsidery divize jsou Náměstkek a milunecka.

3.2 miky12

mila39

Tady určitě bude chtít na postup zaútočit BokyCZ, kterého však zaměstnají školní povinnosti a bude se muset smířit s další sezonou ve 3. lize. O postup si to tak rozdají pouze henry11 a mila39, přičemž úspěšnější bude druhý jmenovaný. Sestoupit může kdokoliv ze zbylé pětice.

Quick

mila39

Do divize 3.2 sestoupil Lagarder, avšak na jeho rychlý návrat do 2. ligy to nevypadá, jelikož tomu v poslední době moc nedává. A tak se otvírá prostor pro postup dalším vlčákům a to podle mého názoru BokyCZ, henry11 a hlavně mila39, jenž v předchozích 3 sezónách obsadil 2. místo ve skupině.


3.3 miky12

XFISK04

Výhoda této ligy je, že novas nejspíše ani nedokončí sezonu, takže se bude hrát jen o dvě sestupové pozice. To však nebude muset trápit manažera XFISK04, který si zajistí postup.

Quick

kuko9

Jedna z kvalitněji obsazených divizí 3. ligy slibuje velkou řež o postup. „novas“ to možná ostatním usnadní, jelikož už dlouho není aktivní. Z dalších hráčů se asi poroučí do 4. ligy TADO a ivan66. Vybrat však s určitostí jednoho ze zbylé pětice, který postoupí, na to by byla třeba věštecká koule.

3.4 miky12

pokacek100

Divize, ve které se momentálně nachází i bývalý majitel TM jamoyce. Ostatní na něho však nebudou brát ohledy, a když k tomu sám přispěje svoji občasnou neaktivitou, tak na postup mít nebude. Vstupenku do 2. ligy nejspíše po tuhém boji získá pokacek100.

Quick

Eduard

„Přítel na telefonu“ může být v této skupině důležitým elementem, jde však o to, zdali zakladatel TM bude aktivní. Dále bych to viděl na souboj Eduarda a pokaceka, jenž oba vykazují stabilní výkonnost. Pravým protipólem je mich 02, zkušený manažer, jenž lítá v sezónních výsledcích do nebes a pekla, ale poprvé se dostal do 3. ligy, tak uvidíme, co předvede.


3.5 miky12

Erik

Tady budu naprosto souhlasit s Quickem v tom, že o postup si to rozdá trojice Erik, Lukas81 a PREHANEK. Já však na postup tipnu fanouška Survivora jménem Erik.

Quick

Lukas81

U této divize to vidím na jasné rozdělení týmů na ty, které budou bojovat o postup – Erik, Lukas81 a PRAHANEK - jenž v minulé sezóně i přes velký bodový zisk na postup nedosáhli. No a zbylá pětice se bude asi rvát o udržení 3. ligy.

3.6 miky12

Martom

Velice zajímavá divize, kde určitě bude chtít postoupit třeba Quick nebo Karci68. Los dvojice koockr, soptik54 jim však do ligy přivál Martoma, který postoupil z 2. místa a Mistr ostatním členům této divize vypálí rybník.

Quick

Martom

Jedna z nejvyrovnanějších skupin, ze které může bez nadsázky postoupit kdokoliv. Jsou tu hráči z TOP 30 (Karci68,Quick), manažeři jenž se tam chtějí vrátit, či probojovat (Martom,cmelda18,atmen) a i ostatní účastníci mají velké kvality. Rozhodovat bude patrně až závěrečné RG…


3.7 miky12

lleytonh

Zde si pro sebe nejspíše jednu ze sestupových pozic rezervuje Draxter a o druhou se hlásí grove. Na postup by měl dosáhnout lleytonh a zbytek se popere o 2. – 6. místo.

Quick

lleytonh

I v této divizi bude záležet, zdali se k aktivnímu hraní vrátí Draxter, jenž určitě má kvality na postup. Pokud se tento hráč do hry nezapojí, bude boj o postup velmi tuhý a vyrovnaný – favorizuji v něm trojlístek lleytonh, grove a Cáca.

3.8 miky12

timmik

V této divizi bych samozřejmě rád jmenoval na postup sebe, ale v rámci objektivity je z mého pohledu favoritem na postup timmik. Zbytek si to rozdá o 2. – 8. místo.

Quick

Undertaker

Tady to může být souboj dvou týmů – bývalého člena TOP10 žebříčku Roystona, jemuž se nepodařila minulá sezóna a timmika, který do této skupiny sestoupil. Pokud udrží svou výkonnost z minulých ročníků, je pro mě černým koněm Undertaker. Ostatní se poperou o záchranu.


3.9 miky12

tomassss4s

Divize, ve které jsou hned dva členové top 40, kteří se spolu také poperou o postup. Nakonec se bude radovat ten zkušenější. Sestoupit může kdokoliv ze zbytku s výjimkou nini2609, která (nebo který?) by neměl(a) mít problém s uhráním klidného středu.

Quick

tomassss4s

Velmi různorodá skupina kde jsou ale podle mě jasně vyložené karty – o postup si to rozdají tomassss4s a Radimbo, čili 2. a 3. tým této skupiny z minulé sezóny. Sestupové starosti naopak čekají zřejmě trojici spartan5, nalbandiian a michalek11.


Rozhovor - soptik54 Jak ses vlastně dostal k TM? Světem hýbe reklama, takže i k TM jsem se dostal díky ní. Jednou jsem zahlédl na tenisportal.cz cosi o tom, že si mám vzít do týmu Berdycha a Federera, klikl jsem na to a už to bylo. Závislost horší než ta moje oblíbená cigárka. Bohužel už není v našich možnostech někam takovou reklamu umístit, takže bych rád touto cestou požádal všechny hráče, aby se o TenisManažeru zmínili před svými přáteli se zájmem o tenis, taková reklama je totiž nejlepší. Nedávno ses stal majitelem celého webu. Jak se seběhlo tohle? Hlavně nerad používám slova jako majitel nebo šéf, i když de facto se dá říct, že obojím jsem. Ale je to nespravedlivé vůči ostatním členům tzv. Rady, kteří provozu TM věnují minimálně stejně času a úsilí jako já, to označení hlavní admin je spíše organizační nutností, než že bych si to chtěl dávat před jméno místo titulu. Ale k otázce: bylo to divoké, jako všechno, co se dělo po záříjovém (aspoň myslím, že to bylo v září) blackoutu. Tehdy jsem se Martomovi nabídl, že mu pomohu s aktualizacemi a tím jsem se dostal do bližšího kontaktu s tehdejším vedením. Tehdy vznikla ona Rada a doufali jsme, že se vše obrátí k lepšímu a TM bude dál fungovat pod jamoyceovým vedením. Bohužel se ukázalo, že je to pouze vegetativní stav, který nikam nevede, a jamoyce se nakonec rozhodl předat žezlo mě. Podle jeho slov byla volba mé osoby důsledkem toho, že jsem ho neustále otravoval dotazy, kdy už přijde ta či ona novinka, připomínkami, co by chtělo dělat lépe atd., zkrátka z toho (právem) usoudil, že mi na této hře hodně záleží. Jak momentálně vypadá financování webu? Provoz webu financují rovným dílem všichni členové Rady, uvažovali jsme o možnosti, že by šanci dobrovolně přispět měli i hráči, ale vzhledem k tomu, že doménu bylo třeba zaplatit poměrně brzy po tom, co jsme vedení převzali, a k tomu, že by to bylo legislativně složité, rozhodli jsme se poplatek uhradit sami, není to nijak závratná částka, takže s tím nebyl problém.


Jak vlastně vypadá současný tým TM? Členové Rady a jejich funkce jsou uvedeni v nově přidaných FAQ s tím, že Martom funguje spíš jako určitý poradní hlas a morální autorita. Navíc je jakýmsi emeritním členem Rady stále jamoyce, který je takovým naším „přítelem na telefonu“, jak se sám označil. Jak to vlastně v současnosti vypadá s novinkami na TM? Na co a případně kdy se můžeme těšit? Zatím spíš poprosím o trpělivost, v současné době se spíš učíme základy, jako je otevírání trhu apod., k tomu se snažíme přidávat alespoň maličkosti, které jsou v našich silách, v poslední době to bylo třeba tlačítko ke streamům nebo už zmiňované FAQ. Další novinky jako je integrace deblu, nový design nebo nějaký prostor pro analýzy jsou určitě v plánu, ale nebyl bych poctivý, kdybych sliboval nějaký termín V poslední době jsem si všiml mazání účtů hráčům, kteří měli na TM více účtů. Na tyto hráče jste narazili náhodou nebo jejich hledání byla nějaká cílená akce? Dá se říct, že něco mezi. Dostal jsem upozornění od několika manažerů na podezřelé týmy a po prověření je postupně mažu. Rád bych, aby TM byl pokud možno čistý, a to se netýká jen dvojích účtů, asi si už všichni všimli, že diskuse je teď pod daleko větším dohledem než dříve, manažeři, kteří obtěžují ostatní, jsou mazáni atd. Je to dost sisyfovská práce, protože podvodníci vždycky přijdou na způsob, jak pravidla obejít, ale snažíme se jim to co nejvíce znepříjemňovat. Z některých stran slyším, že kontrola diskuse už zavání cenzurou, ale nemám ten názor, myslím, že na jiných fórech by ani zdaleka neprošlo to, co tady, snažíme se každý příspěvek posuzovat citlivě a individuálně.


Neuvažujete v budoucnu o nějakém způsobu, jak by třeba v létě manažeři mohli odjet na dovolenou mimo dosah internetu a přitom nepřijít o týden na TM? Třeba funkci parťáka nebo automatické vytvoření sestavy z nejčastěji braných tenistů. Neuvažujeme o tom v budoucnu, ale teď. Už zhruba před rokem a půl jsem něco podobného navrhoval jamoyceovi, ale tehdy z toho nějak sešlo. „Dovolená“ určitě bude, jen musíme vyřešit, v jaké formě. Bude to určitě tak, že každý manažer si bude moci v jednom roce vybrat dva týdny tzv. dovolené, kdy mu bude přidělen určitý počet bodů, patrně nějaký průměr. Pokud by někoho napadlo nějaké elegantní řešení, budu rád, když mi napíše. Máš nějaké předsevzetí, čeho bys na TM rád dosáhl? Jako hráč bych se určitě rád aspoň přiblížil k tomu, co dokázal můj předchůdce, ale můj hlavní cíl je vítězství v DC. Vždy jsem tým stavěl na první místo a budu tak činit i nadále, Plzeňský kraj má bohužel málo zástupců, ale o to kvalitnějších, jen se nám zatím nějak nepodařilo sladit optimálně formu a tak jako i v reálném DC je potřeba k vítězství spousta štěstí (los, zranění), tak i tady nám v tomto ohledu trošku něco chybí, ale věřím, že to brzy prolomíme. Jako majitel chci hlavně poděkovat klukům z Rady, povedlo se nám teď dát dohromady skvělou partu, což je pro mě to maximum, čeho lze dosáhnout. Díky tomu snad dosáhneme i toho úplně nejdůležitějšího cíle, a to aby tady byla naprostá většina lidí spokojená a těšila se na každé pondělí. Všichni spokojení nebudou nikdy a ani by to nebylo dobře, ale snad i díky naší snaze bude těchto lidí co nejméně. Máš na závěr něco, co bys chtěl vzkázat manažerům? Tady se nabízí prostor pro velké vykecávání, ale já zůstanu u jednoduchého a přitom všeříkajícího „GL všem“ :-)


Mých 5 NEJ – koockr NEJoblíbenější tenista Andre Agassi - ačkoliv jsem jeho kariéru nemohl zažít, tak jsem jí z jeho knihy poznal asi nejvíce a jeho zpověď mi byla natolik sympatická, že ho musím jmenovat.

NEJoblíbenější tenistka Těžko říct, která je nejoblíbenější. Jsou to ženy a každá mě vždy dokáže něčím naštvat. =D

NEJoblíbenější povrch Nejoblíbenější vyloženě nemám. Ale nejvíce se vždy těším na tu kratičkou travnatou část sezony. To jsou ty týdny, které si užívám a sleduji je.

NEJoblíbenější turnaj Zde musím jmenovat Wimbledon, tradice, atmosféra a krása. Jednou tam musím zajet.

NEJlepší zápas, který jsem viděl Takovou paměť nemám. =D Spíš mě vždycky potěší ty heroické bitvy se skvělou atmosférou. Takových zápasů je do toho roka celkem dost.


TM Davis Cup Po krátké odmlce se letos pod vedením BokyhoCZ, který vystřídal kajku007, jenž ukončil své působení na TM, vrátila týmová soutěž TM Davis Cup. Sezónu, která přinesla spoustu novinek, lze jednoznačně hodnotit úspěšně. Nejen že se zvýšil počet přihlášených krajů, ale také se zlepšil systém v zadávání bodů a mnohdy byla aktualizace rychlejší než na TM. Další výrazným krokem dopředu bylo přiblížení se reálnému DC, což znamenalo zrušení tzv. „žolíků“ a poté zavedení odesílání nominací a rozestavení. Samozřejmě nelze opomenout ani web, který prozrazuje všechny statistiky manažerů daného kraje. Když se dostaneme k výsledkům sezóny, tak nejlepším krajem se stal Královéhradecký kraj, který si po právu vydobyl „salátovou mísu“. Davis Cup psal letos, ale i jiné příběhy…. 1) Obhájce titulu spadl do WG II. O jeden z největších příběhů se postaral Jihomoravský kraj, který obhajoval titul z poslední sezóny před převzetím TM Davis Cupu „jiným týmem“. Kraj v prvním kole nestačil na výběr Prahy, v play-out prohrál s Jihočeským krajem a v baráži s Olomouckým krajem nastala kontumace, když kapitán majkl zapomněl poslat rozestavení svého týmu. 2) Favorité se do finále nedostali Zálusk na titul si dělaly především kraje, které měly ve svém středu manažery z první dvacítky žebříčku – Moravskoslezský a Zlínský. Zatímco Zlínský kraj vyhořel už v prvním kole na Plzeňském kraji, Moravskoslezský dostal tvrdou ránu v semifinále od Královéhradeckého kraje. Tým, který se mohl opírat o TM jedničku, vypadl v semifinále už počtvrté! 3). První spanilá jízda Prahy Praha se dlouhé roky v TM Davis Cupu jen trápila a čekala na velký úspěch. Ten přišel až šestou sezónu, kdy pod vedením Vejviho dokráčela až do finále, kde sice prohrála, ale skalpy Jihomoravského a Plzeňského kraje jí nikdo nevezme.


4). Královéhradecký kraj si došel pro třetí titul Kdybychom hledali úspěšnější kraj než Královéhradecký, bylo by to jako čekat, že z nebe budou padat tenisáky. Královéhradecký kraj se jako první dostal na metu tří titulů, když postupně vyřadil Středočeský kraj, Moravskoslezský kraj a ve finále si poradil také s Prahou. Tým pod vedením Patrina se tak pasoval do role favorita pro příští sezónu. 5). Olomoucký kraj první úspěšný tým z WG II. Všechny kraje z WG II. toužily před začátkem sezóny po postupu do „vyšší ligy“. Nakonec se to však povedlo pouze Olomouckému kraji, který si poradil s Pardubickým krajem, Zbytkem SR a po kontumaci v baráži mohl slavit vysněný postup. Naopak zklamání zavládlo na Vysočině, jelikož příslušnost ve WG uhájil Středočeský kraj. Závěrem bychom rádi připomněli, že je stále možné se do TM Davis Cupu zapojit. V této sezóně přestoupil manažer pokacek100 ze Středočeského kraje na Vysočinu a poté se rozhodli vrátit manažeři MatesDC do Ústeckého kraje, jarda28 do Moravskoslezského kraje a B-E-D do Jihomoravského kraje. V případě zájmu také můžete rozšířit náš tým. Těšíme se v pořadí již na 7. sezónu! S pozdravem TM DC tým


Vtip na konec Bacha, Karlovič! Zachraň se, kdo můžeš…


redakce TM magazínu: šéfredaktor: miky12 experti: Quick, marous


TM magazín  

1. číslo nového magazínu

TM magazín  

1. číslo nového magazínu