Page 1


Dzień dobry! Jestem warszawiakiem i posłem na Sejm. Ostatnie cztery lata były niezwykle trudne. To czas nieustannej walki o wolne media i przestrzeganie Konstytucji. Zależy mi na tym, by każdy obywatel był równy wobec prawa. Pracuję dla Warszawy. To nasze wspólne miasto – urodziłem się na Woli i tu mieszkam. Jestem synem olimpijczyka, Kazimierza Szczerby. Tata pokazał mi, jak być odważnym i ciężko pracować nad osiągnięciem zamierzonego celu. Rodzice przekazali mi także miłość do Warszawy. To moje miejsce na ziemi. Tu mieszkają ludzie, którzy są dla mnie ważni. Dlatego walczyłem i będę walczył o poprawę jakości naszego wspólnego życia. Stąd moje liczne wnioski o dodatkowe środki na inwestycje i troska o warszawskich seniorów. Dalej chcę pracować na rzecz mieszkańców. Cenię sobie ich otwartość na świat i pragnienie życia w nowoczesnym mieście i kraju. Nie odpuszczę. Dotrzymam słowa.


Wanda Traczyk-Stawska ps. „Pączek”, żołnierz AK: Michał Szczerba to nasz poseł kochany! Odważny, dobry i pracowity – taki jest właśnie Michał Szczerba. Przyjaźnimy się od wielu lat. Wspiera nas i zawsze ma dla nas czas. Troszczy się w szczególności o los seniorów i osób niepełnosprawnych. Pomaga w zachowaniu pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. Jest zawsze tam, gdzie powinien być. Dlatego to ważne, aby wciąż mógł pracować w Sejmie. To przecież nasz poseł kochany!


SIÓDEMKA SZCZERBY KONSTYTUCJA Polska musi być krajem praworządnym. Do tego niezbędna jest władza przestrzegająca Konstytucji. Władza, która szanuje niezależność sądów i prokuratury. Tylko wtedy każdy z nas będzie mógł bez strachu skupić się na swoich sprawach. Będę walczył o to, aby Polska była krajem wolnych, szanujących się wzajemnie i uśmiechniętych ludzi.

WARSZAWA To wyjątkowe miasto. Potrzebujemy tylko wsparcia w realizacji naszych celów i nowych inwestycji, które podnoszą jakość życia. Co roku składam poprawki do budżetu, by zapewnić odpowiednie środki. Najbardziej zależy mi na rozwoju linii metra oraz rozbudowie sieci żłobków i przedszkoli.

SENIORZY Jestem przyjacielem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Od dziesięciu lat organizuję Dzień warszawskich UTW na Torze Służewiec. Wspieram rady seniorów. Będę zabiegał o bon opiekuńczy dla osób niesamodzielnych, wsparcie dla chorych na Alzheimera i ich opiekunów, dzienne domy opieki dla seniorów oraz powstanie Stołecznego Centrum Geriatrii.

ZDROWIE Ochrona zdrowia zawsze powinna być priorytetem w budżecie. Moje cele to: zwiększenie środków na walkę z rakiem, rozbudowa i modernizacja oddziałów szpitalnych, skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów i czasu oczekiwania na SOR, finansowanie programu in vitro, szczepienia ochronne dla dzieci oraz pakiet dla osób z niepełnosprawnościami.


CZYSTE POWIETRZE Jakość powietrza, którym oddychamy jest kluczowa. Warszawa nie może się dusić. Dlatego będę dbał o to, aby nasze miasto było jak najbardziej zielone. Będę zabiegał o ekologiczny transport, realizację programu antysmogowego i miejską zieleń – potrzebujemy więcej drzew!

EDUKACJA I KULTURA Będę walczył o uporządkowanie sytuacji w szkołach po deformie oświaty i godne warunki pracy nauczycieli. Nasze dzieci zasługują na dobrą szkołę, która rozwija ich kompetencje i przygotowuje do dorosłego życia. Potrzebujemy także dobrego dostępu do kultury. Wspieram budowę centrum Sinfonia Varsovia, siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz renowację Toru Służewiec.

SPORT Będę zabiegał o budżetowe wsparcie dla inwestycji: budowa Hali Widowiskowo-Sportowej przy Stadionie Narodowym, zadaszenie toru łyżwiarskiego Stegny, budowa Centrum Sportu Konwiktorska, budowa Stadionu Lekkoatletycznego SKRA, a także o rozwój lokalnych klubów sportowych i ochronę ich terenów.

Mój tata, Kazimierz Szczerba, po zwycięskiej walce na Olimpiadzie w Moskwie w 1980 r.


MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE

Zbliżające się wybory będą decydujące. Wspólnie weźmy w nich udział. Wybierzmy osoby odważne, sprawdzone w działaniu i wiarygodne. Jestem jedną z takich osób – pracuję dla stolicy jako poseł i wielokrotnie pokazałem, że sprawy naszego miasta są dla mnie najważniejsze. Tak jak w grudniu 2016 r., gdy zgłosiłem siedem poprawek budżetowych dla Warszawy. Pierwsza była związana

michal.szczerba@sejm.pl

ze wsparciem dla mojej ukochanej orkiestry Sinfonia Varsovia.

facebook.com/posel.szczerba

Nie zdążyłem jej przedstawić, choć przecież

twitter.com/michalszczerba

„muzyka łagodzi obyczaje...” 7 to mój numer na liście Koalicji Obywatelskiej.

instagram.com/michal.szczerba

Potrzebuję Państwa poparcia. Bardzo proszę o głos.

pl.linkedin.com/in/szczerbamichal

Sfinansowane przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Profile for Michał Szczerba

Ulotka wyborcza Michała Szczerba  

#SzczerbaBoWarto #KoalicjaObywatelska #Warszawa #Zagranica

Ulotka wyborcza Michała Szczerba  

#SzczerbaBoWarto #KoalicjaObywatelska #Warszawa #Zagranica

Advertisement