__MAIN_TEXT__

Page 1

Michal Knitl snowboardový inštruktor I. triedy Z lyžovania som prešiel na snowboard počas sezóny 1999/2000. Inštruktorom som od decembra 2007. Do dnešného dňa som odučil viac ako 250 hodín na Slovensku a v Taliansku. Okrem slovenčiny plynulo hovorím anglicky a španielsky, základy viem vysvetliť aj v poľštine. Dohodnem sa i s Rusmi, Ukrajincami a Portugalcami. Podľa smerníc Európskej únie o zjednotení lyžiarskych a snowboardových licencii sa pôvodná tretia trieda mení na prvú triedu = stále sa jedná o ten istý kurz, len pod iným označením. Viac informácii na stránke Snowboardovej asociácii Slovenska (november 2009).

Courmayuer, Taliansko (február 2008; na fotke úplne vpravo)


Celodenná výučba pre ľubovoľný počet žiakov za fixnú sumu 50 eur. Ponuka výučby snowboardingu, ktorú Vám ponúkam, je vo veľkej väčšine prípadov lacnejšia ako zapezpečenie si inštruktora priamo v stredisku. Oplatí sa Vám v týchto prípadoch: ● ak sa nachádzate v rovnakom stredisku ● ak ma do strediska odveziete (ak to máte po ceste; môžem učiť aj v Alpách) ● ak máte záujem o celodennú alebo viacdennú výučbu ● a najmä a vždy, ak Vás je viac (beriem pevnú sadzbu, bez ohľadu na počet žiakov) Výhody: ● viete, kto Vás bude učiť (referencie od ľudí, ktorých som stretol počas cestovania) ● môžete kontaktovať ľudí, alebo školy, v ktorých som učil (kontakty na ďalšej strane) ● platíte priamo inštruktora, nie školu (aj keď hodina stojí od 15 do 30 eur na hodinu, inštruktorovi ide všade na Slovensku od 5 do 8 eur) ● mám kvalifikáciu a certifikát inštruktora (niektorí inštruktori na Slovensku žiaľ nemajú) ● viem vysvetliť problematiku lavín, ako sa pred ňou chrániť, nórsku sondu, ako aj používanie pípsu, sondy a lopaty. Horský vodca však nie som. ● celodenná výučba je chápaná ako 6 hodín výučby vrátane obedňajšej prestávky (napr. od 10:00 do 16:00) ● možnosť dohodnutia výučby i počas večerného lyžovania

Salatín, Západné Tatry (február 2011)


Referencie vedúci skupiny na snowboardovom kurze (december 2007): Maťo Pach ● Vrátna, Slovakia, Lubomír Martinček a Braňo Dragula ● Interski Snowsport School (Courmayuer, Italy), Emma Stocks; emma@interski.co.uk ● Em-ski (Západné Tatry - Roháče), Elena Matysová; elenamtysova@hotmail.com ● Evanjelické gym. J.A.Komenského v Košiciach, Anna Mattová; annalukas@centrum.sk ● Stredná odborná škola Veľký Krtíš, Jozef Cuper; dodcup@gmail.com ●

“p. Knitl robil inštruktora snowboardingu pre našu školu už dve sezóny. Jeho metodika výcviku pre začiatočníkov je praktická a rýchla. U pokročilých vie správne odhadnut nedostatky, ktoré pohotovo odstráni. S jeho prácou som bola spokojná a vrelo ho odoporúčam aj pre iné kurzy.” Mattová, vedúca lyžiarskeho výcviku “Pán Knitl robil inštruktora na našom lyžiarskom výcviku. S jeho postupmi som veľmi spokojná, kedže som sa za týždeň naučila snoubordovať veľmi dobre. Neverila som, že to dokážem za taký krátky čas, avšak stačí len pevná voľa, dobrá technika a, samozrejme, dobrý inštruktor, čo pán Knitl je.” Silvia Galova, žiačka na lyžiarskom výcviku

Salatín, Západné Tatry (marec 2010)


Cenník Odmena za výučbu: 50 eur/deň plus zabezpečenie dopravy a lístku na vlek (ak sú potrebné) + ubytovania a stravy (v prípade viacdennej výučby). Pri viacdennej výučbe zľava možná. Pre lyžiarske výcviky trvajúce minimálne 5 dní je cena 30 eur/deň + preplatenie dopravy, ubytovania, stravy a lístku na vlek. Predpokladám popis Dohody o vykonaní práce (ako tomu bolo pri spolupráci s inými školami), alebo inú zmluvu, ktorá najviac vyhovuje škole. 1. Zabezpečenie dopravy 1.1 ak som v stredisku, kam sa chystáte, doprava = 0 1.2 ak ma do strediska odveziete (preferované riešenie), doprava = 0 1.3 preplatenie autobusu/vlaku 1.4 preplatenie cesty autom (podľa vzorca 0,2 eura/1 km) Pre informácie o mieste, kde sa nachádzam, ma prosím kontaktujte. V zimných mesiacoch budem buď v Limbachu (25 km od Bratislavy), alebo v Zuberci (Orava, Západné Tatry, 35 km na sever z Liptovského Mikuláša, 50 km do Jasnej, 64 km do Terchovej). 2. Preplatenie skipasu (v prípade jeho potreby) 2.1. ak sa jedná o úplného začiatočníka, skipas počas prvých hodín nebudeme potrebovať 2.2. ak budeme jazdiť na vleku, skipas je potrebný

Učenie najmenších


3. preplatenie jednoduchého ubytovania a stravy v prípade viacdennej výučby 3.1. môžete zabezpečiť vy (nepotrebujem žiadny luxus) 3.2. alebo sa dohodneme na cenovom strope a ja si skúsim niečo nájsť Pre informáciu: V Zuberci sa dá nájsť pekné ubytovanie za 8 eur na noc. Poznámka: V prípade, že pôjdem za Vami do strediska autom/autobusom/vlakom, odporúčam kontaktovať ma aspoň týždeň dopredu a zaplatiť zálohu vo výške preplatenia dopravy + 25 eur na môj účet. (I preto preferujem stretnutie v blízkom stredisku alebo ísť s Vami). Pokiaľ pôjdeme spolu z Bratislavy alebo Limbachu, môžem Vám požičiať snowboard na výučbu (155cm) zadarmo.

Metodika Ako učiteľ prvej triedy učím: základný postoj, zosúvanie, padajúci list, girlandy, zosúvaný oblúk, zosúvaný oblúk znížením i zvýšením ťažiska. Pre pokročilých viem ukázať a aj vysvetliť základy rezaného oblúku, rezaný oblúk znížením ťažiska a ak sa podarí aj zvýšením ťažiska, v ktorom však mám ešte mierne nedostatky (Je to oblúk jazdiaci v bubnoch alebo v prašane, keď snowboardista v priebehu oblúku tlačí na snowboard, vystiera nohy a prašan z tlaku dosky krásne lieta. Málokedy sa používa a zatiaľ iba jedného kamaráta som ho videl bezproblémov jazdiť.)

Učenie najmenších - je potrebné mať hlavu hore, byť vystretý a nepozerať sa dole


Porovnanie s inými školami na Slovensku Príklad č.1 (jednodenná lyžovačka s odvozom, 3 ľudia): Bol by som doma (pri Bratislave) a mali by ste záujem o jednodňové učenie v niektorom stredisku (či už na Slovensku alebo v Rakúsku) a boli by ste ma ochotní vyzdvihnúť a so sebou odviesť. Boli by ste traja snowboarďáci, ktorí by sa chceli niečo naučiť, pričom základy už viete. Cena: doprava 0, skipas 30 eur, odmena 50 eur = celkové náklady 80 eur. Tradičná lyžiarska škola: V Jasnej stoja 2 hodiny skupinovej výučby 35 eur na osobu. Štyri hodiny by osobu stáli 70 eur a keď ste traja, tak až 210 eur. A to sú iba 4 hodiny a nie celý deň + v skupine Vás môže byť až 10. Oplatilo by sa Vám to i v prípade, že by ste neboli traja, ale iba jeden a jemu by som sa venoval celý deň. Pričom ak je úplný začiatočník, prvé hodiny ani lístok na vlek nebudeme potrebovať - budeme šliapať. Oveľa lepšie ceny sú na Donovaloch, kde 4 hodiny výučby dospelého na deň stojí 52 eur + 39 za ďalšiu každú osobu. Keď ste dva, traja alebo viacerí, ponuka sa Vám oplatí. Príklad č.2 (trojdňová lyžovačka pre dvoch malých začiatočníkov): V priebehu zimy sa budem vyskytovať buď v Zuberci (Orava - Západné Tatry, 50km od Jasnej), alebo v Limbachu (25km od Bratislavy). Doprava = preplatenie vlaku/spoločná doprava, skipas (podľa potreby od poobedia prvého dňa) = 0-40 eur, ubytovanie = 20 eur/2 noci (aké mi nájdete - v závislosti od lokality si možno nájdem u kamošov zadarmo), strava = 25 eur, odmena = 100 eur, spolu: od 125 do 185 eur bez dopravy.Aj v tomto prípade by to bolo lacnejšie ako väčšina lyžiarskych škôl. Čím viac Vás je, tým viac sa Vám to oplatí.

Učenie telocvikára na lyžiarskom, Biele Vody, Hriňová (február 2011)


Ak ste traja alebo viacerí, za cenu, ktorú by ste platili v lyžiarskej škole za dve či tri hodiny Vás môžem učiť celý deň. Zdokonalovať je stále čo. Aj ja mám pár múch. Avšak základom je vedieť, čo treba zlepšiť a ako jazdiť. Nebudem Vás naťahovať, zdržiavať, kľudne Vám za deň poviem aj celú teóriu, nech sa to naučíte. Ak mávate rukami a zatáčate vďaka nim, aj keď to robí 99% snowboardistov, verte, že to sa nerobí. A ja Vám poviem ako... Porovananie cien lyžiarskych škôl: Donovaly, Jasná, Vrátna a Martinky, Vysoké Tatry.

Kontakt V prípade záujmu ma prosím vyplňte formulár alebo napíšte na michal.knitl@gmail.com, alebo SMS správou na číslo 0908 172 159 aspoň 2 dni vopred. Nakoľko sa zajakávam, telefonáty z neznámych čísiel väčšinou neberiem. Nie je to žiadna veda - mimo zimy zvyknem prezentovať o cestovaní. Iba cez telefón mi to ide niekedy veľmi pomaly. Ak by sa snowboardový žiak/žiačka zranil/a, vrátim adekvátnu časť za neodučený čas. Za dopravu do strediska (ak by som za Vami dochádzal) sa peniaze nevracajú.

Chopok, Nízke Tatry (marec 2011)


Ponuka pre školy Pre lyžiarske výcviky trvajúce minimálne 5 dní je cena 30 eur/deň + preplatenie dopravy, ubytovania, stravy a lístku na vlek. Predpokladám popis Dohody o vykonaní práce (ako tomu bolo pri spolupráci s inými školami), alebo zmluvu, ktorá škole najviac vyhovuje. Viem, že pre školu sú to relatívne veľké peniaze, ale ak porovnáte cenník lyžiarskej školy v stredisku, tak je to veľmi výhodné. Podľa zákona môžem mať v skupine od 1 do 15 žiakov, čo pri skupine 10 až 15 žiakov vychádza iba 2 až 3 eurá/žiaka/deň. Spolu s ubytovaním a stravou maximálne o jedno euro viac. Ak rodičia váhajú, povedzte, nech si urobia prieskum, alebo či nájdu niečo lepšie. U mňa máte istotu certifikátu a môžete sa opýtať i v školách, ktoré som učil. Počas večerov viem vo voľnom čase povedať pár základných informácii o lavínach, pustiť snowboardové videá, alebo pripraviť pre žiakov prezentáciu o Južnej Amerike, Strednej Ázii a indickom subkontinente, kde som strávil spolu 30 mesiacov. Ak ste škola v Bratislave, Pezinku alebo okolí, môžem zmluvu podpísať osobne v škole. V prípade, že ste zo zvyšku Slovenska, preferujem podpísanie zmluvy prostredníctvom pošty alebo faxu. Pokiaľ je Vaša škola vzdialená a trváte na osobnom stretnutí a podpísaní zmluvy osobne, požadujem preplatenie dopravy na stretnutie vopred (autobus/vlak/auto). V tom prípade odporúčam spojiť návštevu školy a podpísanie zmluvy spolu s cestopisnou prezentáciou pre Vašich žiakov (rovnakú prezentáciu viem bezplatne urobiť na lyžiarskom, a tak ideálne na hodinu geografie pre žiakov, ktorí na lyžiarsky výcvik nepôjdu).

Lyžiarsky výcvik SOŠ Veľký Krtíš, Biele Vody, Hriňová (február 2011)


Profile for Michal Knitl

Snowboardový inštruktor  

Ponuka výučby snowboardingu pre začiatočníkov i pokročilých na Slovensku i v zahraničí.

Snowboardový inštruktor  

Ponuka výučby snowboardingu pre začiatočníkov i pokročilých na Slovensku i v zahraničí.

Advertisement