Page 1


a


pOBSAH ČÍSLA

a


Zdravím všechny fanoušky a příznivce hry The Sims 3, právě je jedno z nejzáživnějších ročních období a my vás jím celým provedeme. Od Vánoc, přes American Horror Sotry až po erotiku. Všem bychom chtěli poděkovat za vaši přízeň. Naše třinácté číslo vychází přesně po 389 dnech a doufáme, že vás nezklame. Do tohoto čísla jsme vložili jako tým mnoho úsilí a práce, ať už tvorba obálky, loga, článků, nebo tvoření samotného čísla tak, jak ho znáte. Chtěli jsme udělat něco originální, něco speciálního a tady je výsledek. Víceméně z toho vyšlo černobílé číslo. I tato „barevná kombinace“ má pro nás svůj význam. Jde především o to, ukázat se a poskytnout vám kvalitní číslo Sims Deluxe Magazine. Každý čtenář si taktéž všimne reklamy, kterou jsme vázáni dohodou, ale také i nové rubriky „Rolling Stone“ – přehel vždy 3 nejzajímavějších alb a jejich hodnocení samotného Rolling Stone. Nezbývá nic jiného, než popřát příjemné čtení.

vedení magazínu


a

P o deluxe

Při ukončení magazínu nás ani nenapadlo, že bychom ho někdy znovu obnovili, ale jak vidíte, opak je pravdou. Magazín byl stvořen přesně 16. listopadu 2011, kdy jsme ještě nevěděli, kam až se ubereme a jak moc si nás někteří oblíbí, či neoblíbí. Magazín měl původně vyjít ve 3 světových jazycích. Tuto podmínku jsme splnili, ale pouze u prvního čísla. Další, druhé, číslo již vyšlo pouze v češtině a důvodů bylo hned několik – ochod překladatele, nepříznivé výsledky a celkový čas věnovaný všem třem podobám. Od druhého čísla jsme se ustálili. Vyšlo také dvojčíslo (8+9) a dokonce i příručka jak na vlastní magazín. Tvořili jsme také své gameplaye a vysílali živá videa, či dokonce pořady. Nikdo nezapomene také na rivalitu mezi ostatní konkurencí. Postupem času se náš magazín stal něčím. Něčím víc. Už brzy vás překvapí nová reality show Vyvolení a mnoho dalším projektů. Deluxe je oficiálně zpátky.


B fT

d RECENZE: ROA

Sami tvůrci doporučují zakoupit za body, které dostanete za zakoupení zlaté edice okouzlující Horskou Dráhu. Učinit tak můžete ZDE. Vraťme se ale k samotnému městu. Řvoucí výšiny jsou vlastně kombinací 80tek a elegancí dnešních dob. O tom se ale můžete přeci přesvědčit sami na přiložených fotografiích. Bohužel však toto město je poslední s velké a rozsáhlé škály bonusových měst, a proto vám ho vřele doporučuji, jako takové mále rozloučení s herní sérii The Sims 3.


fS T RING HEIGHTS

Od 12. prosince můžete v obchodě The Sims objevit velice zajímavé a již na první pohled okouzlující město. Jak už z názvu vyplívá [Roaring Heights - Řvoucí výšiny] město na vás vyřvává krásou a charismatem. Toto město se dělí na dvě edice, první a levnější je bohužel bez bonusů, druhá (zlatá) edice je o poznání dražší avšak obsahuje přístroj, který vaši rachotinu opět vrátí k životu!


y SILVESTR Pokud máte dodatek Roční období, můžete si užít Silvestra i v TS3. Stačí si v supermarketu koupit ty nejlepší petardy, najít správné místo, zacpat si uši a poté se jen kochat ohňostrojem. Některé ohňostroje uvidíte jenom pohledem z mapy. Dávejte velký pozor, může totiž vypuknout požár! Proto doporučuji mít při ruce hasicí přístroj a ne moc hysterické simíky. Na výběr je z mnoha druhů, od Kouřové bomby až po Rozmanitý balíček pyrotechniky. Jestli se na tuhle činnost moc necítíte, určitě vám postačí prskavky. V supermarketu se prodávají bílé a duhové.

asdertyc


ch


NOVÉ ALBUM BRITNEY: BRITNEY JEAN

HODNOCENÍ ROLLING STONE:

3,5/5


Další studiová alba 1999

2000

2001

2003

2007

2008

2011


NOVÉ ALBUM LADY GAGA: ARTPOP

HODNOCENÍ ROLLING STONE:

3/5


Další studiová alba

2008

2009

2011


A RECENZE: SIMCITY MESTA ˇ BUDOUCNOSTI Jak mnozí z Vás ví, tak jako ke hře The SIMS 3 přibývají dodatky, tak stejné je to i u Simcity. Co mají tyto hry společné? Mimo to, že se v nich zaměřujete na život simíků, v každé z her jiným způsobem, v TS3 se staráte o jedno či více simíku, v Simcity se staráte o celé město této populace. To ale není jediný rozdíl, tyto hry mají totožného zakladatele Will Wright, který začal se hrou Simcity (v roce 1989). O pár let později, přesně v roce 2000 vytvořil se studiem Maxis, tentokrát pod taktovkou EA (Electronic Arts) hru s názvem The SIMS. Takže tyto hry skutečně k sobě patří. Nyní ale není řeč o hře, ale o jejím dodatku, který nese jméno Města Budoucnosti, tak jak už název napovídá, města půjdou směrem vpřed do budoucnosti, kde je vašim cílem futurizovat budovy, buď se vydáte cestou vyspělé životní úrovně a vymoženostmi z Akademie, nebo půjdete ve stopách průmyslu a těžce vydělaných simoleonech z továren. Tak či tam Vás čeká spousta zábavy a nových možností co hru jednoznačně rozšíří.


OMEGACO

Tohle je ta průmyslová budoucnost, kdy město je zahalené ve smogu z továren a domů pro dělníky. Tohle všechno je obohaceno tzv. Omegou, což je speciální látka, kterou vyrábí firma OMEGAcompany se svým impériem poboček a továren.

fS Tato látka má blahodárné, nebo snad penězodárné účinky. Vozy firmy OMEGAco rozváží tuto látku všude po městě, ať už do továren nebo do podniků. Tam kde ji dostanou včas vzroste příjem a firma/továrna se stane pobočkou firmy OMEGAco (například z jedné továrny ve městě máte příjem zhruba 300simoleonů/hodinu.


Tak jakou každé specializace, je potřeba ústředí a postupné vylepšování na základě prodeje, nebo výdělku. Poté si své ústředí lze rozšířit o Obor robotiky, obchodování či těžby. Poté se z vašeho ústředí stane Korporace, což vynáší ještě větší zisky, ze členů se poté stávají buď Hrdí nebo Zlatí členové OMAGAco. Zajde to až do takové fáze, kdy obyvatelé začnou chtít své drony, kteří jim budou vozit potřebné suroviny k životu až pod nos. Tito Droni jsou ale dobří i na jiné věci například u policie, záchranné služby či hasičů, kdy nemusí čekat v zácpě, ale bez problémů dojedou, až k havárii, nebo zraněnému. A ještě jedna věc k OMEZE, sice zanechává postih na zdraví, zato do vaší městské pokladničky výrazně přispěje.

S


p

Akademie & eko BUDOUCNOST

Druhá, na první pohled hezčí verze budoucna je Ekologická s vyspělou technologií vynalezenou v Akademii, za potřeby velkého množství vysoce-solventního obyvatelstva, tyto vynálezy, ale usnadňují a urychlují například přepravu po městě (Maglev) 5], nebo vynalezení nového zdroje elektrické energie, ty jsou v tomto dodatku nové dvě. Fůzní, která je lepší a výhodnější jak jaderná, nebo Vlnová elektrárna, která konečně využije vodu v regionu. Takováto Akademie jde samozřejmě vylepšovat, tak jak to je u Univerzity, ze základní hry.


Na tyto vynálezy, které jste vynalezli v této Akademii, potřebují tzv. CONTROLnet, což je bezdrátové připojení, podobné Wi-Fi, které vysílá Akademie, nebo vysílač, který lze postavit. Pokud zařízení připojíte ke CONTROLnetu, nepotřebujete zaměstnance v tomto objektu. To ale není vše z dodatku! Je zde kromě OMEGY a AKADEMIE nový prvek a to jsou MEGAVĚŽE, ty dosahují až 8 pater + koruna na vrcholu, ale výrazně převyšují nad ostatními budovami


jsou také dva typy buď ta Omegácká, nebo Eko- moderní megavěž. Ty od sebe poznáte jedním pohledem, ovšem funkci plní stejnou. Pater je na výběr skutečně hodně (bytová, nákupní, kancelářská, výuková, patra s elektrárnou nebo bezpečností patro). Musíte ale dbát na potřeby obyvatel, ti se totiž snadno stěhují pryč a těžce dostávají zpátky! Mega-věže lze propojit Nebeským mostem, který vede přímo z jejího patra vynalezeného v Akademii. Na vrcholy lze umístit Koruny, ty mohou být buď turistické, reklamní nebo se solární elektrárnou.


Novinek je v dodatku ještě více, takže stojí za koupi, pokud hrajete Simcity a přestali vás bavit staré funkce, obměňte si hru o nové formy budování města. Za nás určitě ANO! Hru koupíte buď v krabicové verzi, nebo jako digitální klíč do Originu.“ „


D AMRICAN HORROR STORY

Časy se změnily. Lidé přestali mít víru. Přestali vyhledávat temnotu a raději se obrnili nevědomostí, než aby se museli potýkat se skutečností, že kromě nich jsme tady ještě my. Dokonalé, mocné a smrtící. Je nás ale příliš málo. Nezbývá nám nic jiného než se skrývat ve stínech, předstírat, že na nás není nic zvláštního. Hlavně neupoutat pozornost. I přes to všechno ale stále cítíme naději. Naději, že náš coven opět povstane. Že přijdou nové členky, které rozšíří naše prořídlé řady. Znovu budeme provádět rituály a oběti.

ertiasdzu


Časy se změnily. Lidé přestali mít víru. Přestali vyhledávat Žádná z nás se už nikdy nebude bát praktikovat své umění. Ano, magie je umění. Jedno z nejkrásnějších a nejsložitějších. Pouze malá část populace je hodna vědomostí a praktik, které se za tímto pojmem skrývají. My jsme vyvolené. A zůstaneme jimi až navěky. Nenechte se zmást. Pod fasádou bezbranných dívek se skrývají ti nejnebezpečnější bytosti, jaké jste kdy poznali. Neznáme city, kromě těch co chováme ke svým sestrám. Neznáme bolest. Kdo by byl tak pošetilý a pokusil se nám ublížit, zemřel by krutou, bolestivou smrtí, jako tolik jiných před ním. Stačí nám jedno mávnutí ruky. Zlomený vaz, upálení zaživa, okamžitá otrava. Vaše volba.


B VÁNOCE Vánoce jsou v TS3 opravdu kouzelné a jdou velice zábavně prožít. Můžete si postavit sněhuláka, udělat andělíčka, bruslit na zamrzlém rybníce, je toho opravdu dost. Na Vánoce není ani žádný bezdomovec. Každý si totiž může postavit iglú, ve které jde spát nebo se dokonce s někým milovat. Když začne zima, měl by si každý simík správně vyzdobit dům. Když kliknete na dveře (klidně i cizí), můžete si vybrat osvětlení domu. V domě se dá připevnit jmelí, pod kterým se dávají ty nejšťavnatější polibky. Jestli vám to nestačí, ve store.thesims3.com jsou ke stažení další doplňky zadarmo.


Na Vánoce se také dělají skvělé fotky. Jak rodinné, s trochu křečovitým výrazem, protože chce každý vypadat co nejlépe, nebo bláznivé, které se nejlépe uplatní na vystrašení zloděje nebo jako dárek tchýni. Na Vánoce je prostě na focení skvělá atmosféra. Na Vánoce jde uspořádat Večírek s dárky. Před oslavou stačí pouze koupit koberec s dárky, takže je nutné si před začátkem hraní ho stáhnout, jinak to nefunguje. Musí se umístit někde, kde je hodně místa, protože se mi už hodně krát stalo, že nebylo okolo dost prostoru a tudíž žádné dárky nebyly a celkový dojem nic moc. Oslava spočívá v tom, že přijdou vámi určení simíci domů, přinesou spousty dobrého jídla od cukrového králíčka až po chleba a začnou se mezi sebou bavit a potom si pořádně naplní bříška. Když se všichni najedí, je na vás, kdy se začnou rozbalovat dárky, stačí pouze kliknout na koberec. Všichni simíci si sednou okolo a postupně si chodí pro dárky. Vánoce se mi v TS3 moc líbí, takže dodatek Roční období doporučuji. Ve hře mi bohužel velice chybí roztomilý tučňák, který byl v TS2 a to, že nedali vánoční stromeček, dárky atd. do hry rovnou, ale musí se stahovat.


N recenze dodatku DO BUDOUCNOSTI Budoucnost je tady! Poslední dodatek The Sims 3 Do budoucnosti vyšel! Mnozí z vás už ho určitě nainstalovali do svých počítačů a hraje simíky, jak se jen dá. Ovšem pokud ještě stále čekáte na balíček s vaší hrou, chcete si počkat na slevu nebo si prostě dodatek nemůžete dovolit, tak nemusíte zoufat. Svoje čekání si můžete zkrátit tím, že si přečtete třeba tenhle článek, kde konečně shrneme vše, co nám vlastně nový dodatek přináší. I tentokrát je dodatek nabytý, takže už se pusťte do čtení, ať vám nic neunikne! Nebo si půjčete od simíků stroj času…


fy

Jak tedy vlastně funguje celý systém cestování v čase? Jakmile zapnete novou hru, nebo načtete hru uloženou, brzy by se měl na vaší zahradě objevit Cestovatel v čase i s jeho přístrojem na pohyb v časoprostoru. Cestovatel vám řekne, že se jeho stroj na cestování v čase se rozbil a že potřebuje vaši pomoc. Pokud cestovateli pomůžete, tak se vám odvděčí více než velkoryse.

Dá vám svůj almanach času, což je vlastně takový ovladač na cestování a navíc vám dovolí cestovat v jeho stroji na pohyb v čase. Už nic nestojí mezi vámi a budoucnosti! Snad jen nevolnost při cestování v čase. Ovšem to už je problém vašeho simíka. Nám tvůrci přidali do načítání zábavnou minihru, abychom se nenudili. Jakmile přistanete a váš simík se vzpamatuje, uvidíte úžasné město Oasis Landing. Město vypadá čistě a futuristicky. Všude na vás svítí bílá barva a různé modré světýlka. Je tu i několik mrakodrapů, které mají různé prapodivné tvary. Lidé nosí podivně střižené oblečení a na hlavách mají šíleně barvené účesy. Prostě ta budoucnost jak si ji představujeme!


E R T I P A S

Ovšem kromě toho je tu i Pustina. Místo bez života, které ovšem skrývá tajemství. A v horách zase najdete simíky, kteří se nechtěli přizpůsobit a žijí stále stejně. Pokud chcete v budoucnosti na chvíli zůstat, tak buď můžete přespat u cestovatele, nebo si koupit svůj vlastní dům. Určitě taky zkuste místní dopravu, které se taktéž změnila. Žádná kola už nejsou potřeba. Nyní se auta prostě vznášejí. A to samé s novou létající jednokolejkou, se kterou se můžete dopravit všude po městě. Bydlení budoucnosti Jaké věci nalezneme v módu stavby a nákupu? Čím si simíci ulehčují v budoucnosti život? První věcí jsou holografy. Pokud například chcete dodat vašemu domu nádech futurismu, zkuste koupit holografickou rostlinu do rohu obývacího pokoje. Nebo kupte holografický stůl na šachy, či stojan na malování. Dále tu máme novou postel jménem DreamPod. Může se zdát, že postel je jen obyčejná postel s hračičkami navíc, ale ve skutečnosti tahle postel dokáže ovlivnit to, o čem sníte! Simík si jednoduše do postele vleze, na holografické na obrazovce si vybere, o čem by sen měl být a už může vesele začít usínat. Simík si po probuzení pamatuje na sen a ovlivňujete to jeho náladu po zbytek dne. Pokud tedy simíka necháte snít o krvelačných lamách, asi moc nadšený nebude, avšak když bude spát s pocitem bohatství a lásky dokáže další den dělat nevídané věci! Nudí vás už taxíky, kola a chození pěšky? Není nic lehčího, než si koupit létající skateboard, který je zábavnější. Nebo zkuste Jet Pack, se kterým se na cílové místo dostanete během několika sekund. Navíc si s ním můžete vyzkoušet nějaké kaskadérské kousky, anebo zkusit woohoo ve vzduchu, což dá simíkovu vztahu úplně nový rozměr! Po takovém zážitku vám může vyhládnout. K zahnání hladu bude tedy proto nejlepší koupit si syntetizátor jídla. Ve chvilce dokáže vytvořit váš oblíbený zákusek bez namáhavého vaření. A do kuchyně se bude určitě hodit nová skleněná podlaha! Dalším vynálezem je trubicový výtah, který vás dokáže přenést lusknutí prstu do jiného podlaží. Žádné dlouhé čekání, prostě nastoupíte a vystoupíte. Možná vás výtah někdy přenese vzhůru nohama, ale jinak je takovéto cestování naprosto bezpečné! No a nakonec ještě vyzdvihnu novou koupelnu Vše v jednom. Ta je podobná jako ta z tropického ráje ale tahle koupelna vás myje sonickými paprsky. Ale samozřejmě v datadisku naleznete i spoustu dalšího nábytku. Třeba holografickou televizi nebo svítící kulečník.


Živý mazlíček? Zbytečné! V nejnovějším dodatku nemáme jenom holografické rostliny, ale i holografické mazlíčky! Ti se nazývají Holodisc a jejich celkem 10 k zakoupení, případně pokud máte celou edici, dostanete jedenáctého speciálního zdarma. To, že jsou ale tyhle zvířátka digitální, neznamená, že nepotřebují péči. Každý potřebuje krmit, čistit a povídat si. Pokud se o ně budete svědomitě starat, bude mít zvířátko dobrou náladu a budete si ho moct dát na rameno. Zvířátka navíc dělají moc roztomilé zvuky, a pokud má váš simík kamaráda, který má Holodisca taky, tak je můžete seznámit. Nákupní centrum plné inovací Nebaví vás nákupy v tabulkovém nákupním módu? Pokud chcete opravdu zajít do obchodu a vybrat si zboží, které chcete, tak máte další důvod ke koupi nového datadisku. Město OASIS LANDING totiž obsahuje nákupní centrum, kde naleznete interaktivní vitríny se zbožím. Ve vitrínách jsou holograficky vystaveny všechny druhy nábytku a spotřebičů až po auta. A je tu i speciální oddělení pro oblečení, kde jsou digitální figuríny s nejnovějšími módními hity. Pokud se chcete naladit na futuristickou vlnu, v nákupním centru naleznete vše, co potřebujte. Moderní dovednosti a práce Co by to bylo za dodatek bez dovedností a nových pracovních příležitostí. Nové dovednosti, které lze v dodatku získat jsou tři. Prvním je Pokročilá technologie. Ta je vlastně o tom, že jejím zvyšováním se vlastně budete čím dál tím více přizpůsobovat životu v budoucnosti. Zvyšujete ji pomocí programování snů, syntetizováním jídla nebo létáním s jetpackem. Pokud se budete snažit, odemknete si další sny do DreamPodu, již zmiňované woohoo v oblacích, nebo se naučíte opravit časoprostorové kontiuum, které potřebujete při opravě budoucnosti. Další je dovednost Vyrábění plumbotů. Jak už název napovídá, díky této dovednosti se budete moci zlepšit ve vyrábění umělé inteligence. Získáte nové dovednostní čipy a zvýšíte kvalitu robota. Zároveň je tu nové povolání Výrobce robotů, abyste se roboty mohli i živit a nakonec najdete v Oasis Landing i Plumbotí arénu, kde můžete poměřit síly ostatních plumbotů s tím vaším a můžete získat i nějaké ty bonusy. Poslední dovedností je Hra na laserovou harfu. Simík při ní kombinuje nohy i ruce a jenom opravdový hudební znalci dokáží své pohyby zkoordinovat. V knihkupectví je možnost koupit si další skladby, pokud vám nebudou stačit ty základní. No a druhou a poslední prací je Astronom. Určené pro simíky s hlavou neustále ve hvězdách.

D Y C B N E R


NOVÉ ALBUM KATY PERRY: PRISM

HODNOCENÍ ROLLING STONE:

3/5


Další studiová alba 2008

2010


Defi se na YouTube zaregistrovala 15. 3. 2011 a tímto datem nejspíš započala její gameplayerská kariéra. Nejstarší dostupné video na jejím kanále je z první části GP na TheSims 3 Domácí mazlíčci, ve kterém si stihla vytvořit pouze svoji rodinu – ukázalo se však, že takové tvoření mají fanoušci asi nejraději - okamžitě stal oblíbeným a v současnosti nezobrazovanějším dílem (kolem 120 000). Defi v rychlém sledu přidávala další díly a stejně rychle se zvyšoval i počet fanoušků.

V současné době je Defi jednou z nejaktivnějších československých LP. Ptáte se - co vlastně všechno tvoří? Příkladem uveďme kromě samotných letsplayů také vlastní Simíky volně ke stažení, vlastní tapety s tématikou The Sims, ale také videa i z jiných her – např. Minecraft, Bioshock Infinite – či nějaké speciály z těchto her. Počet odběratelů na jejím kanále http://www.youtube.com/user/DefinitelyS ims3Lover činí 12,500. Má také svůj FB profil, kde dennodenně přidává informace o svých videích a celkové aktivitě. Anebo se můžete poohlédnout po jejím webu, který sídlí na adrese http://defifreakyboo.blogspot.cz. Doufejme, že česká herní scéna bude mít co nejvíc takových Let´sPlayerů jako je Defi.

D Y C B N


FACEBOOK YOUTUBE LIVESTREAM DEKUJEME ZA POZORNOST. DALŠÍ CÍSLO JIŢ BRZY!

Na magazínu se podílel celý tým Sims Deluxe Magazine. Obrázky mohou pocházet z kterékoliv stránky a Sims Deluxe Magazine není jejich vlastníkem. Zákaz kopírování tvorby magazínu – pod pokutou. Děkujeme partnerům- Simosvět, It´s Britney Bitch CZ a EA CZ.

Profile for Sims Deluxe Magazine

Sims Deluxe Magazine 13  

Sims Deluxe Magazine vychází po více než roce ve své 13. podobě! Nalijte si Kofolu, přineste cukroví a nalaďte se na dnešní Šťedrodenní vlnu...

Sims Deluxe Magazine 13  

Sims Deluxe Magazine vychází po více než roce ve své 13. podobě! Nalijte si Kofolu, přineste cukroví a nalaďte se na dnešní Šťedrodenní vlnu...

Advertisement