Page 24

kobieca perspektywa

UNIKAJĄC WYJŚCIA Z PRZYJACIÓŁMI NA CIASTO I KAWĘ ALBO ODMAWIAJĄC UDZIAŁU W RODZINNYCH UROCZYSTOŚCIACH Z OBAWY O NARUSZENIE DIETY, POZBAWISZ SIĘ CZEGOŚ BARDZO WAŻNEGO - BLISKOŚCI, WSPARCIA, RADOŚCI. W DIECIE I TRENINGACH, JAK WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH ŻYCIA, NAJWAŻNIEJSZE JEST ZNALEZIENIE ZŁOTY ŚRODEK.

ZDJĘCIE NADESŁANE

a przy tym nie przeforsować organizmu. Właśnie taki cykl treningowy polecam moim klientom. Nie musisz też odmawiać sobie wszystkich przyjemności. Unikając wyjścia z przyjaciółmi na ciasto i kawę albo odmawiając udziału w rodzinnych uroczystościach z obawy o naruszenie diety, pozbawisz się czegoś bardzo ważnego - bliskości, wsparcia, radości. W diecie i treningach, jak we wszystkich dziedzinach życia, najważniejsze jest znalezienie złoty środek.

KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ Jako trener personalny towarzyszę wielu kobietom w zmianie wizerunku i wciąż zachwyca mnie to, jak pozytywne kształtowanie fizyczności wpływa na ich samopoczucie, pewność siebie, a nawet doświadczanie rzeczywistości. Nie będę ukrywała - to dla mnie olbrzymia motywacja do dalszej pracy, kop do działania, coś absolutnie nie do przecenienia. Chcę się dzielić z innymi tą fantastyczną siłą kobiet. Stąd pomysł na akcję „Kobieta w roli głównej”. W ramach projektu w ciągu trzech miesięcy pomagamy wyłonionej w castingu bohaterce przejść metamorfozę, a jej postępy pokazujemy w filmach publikowanych na Facebooku. Chcemy w ten sposób zainspirować inne kobiety - pokazać, że zmiana zawsze jest możliwa. Bohaterką pierwszej edycji była Karolina. Pozbywając się niechcianych kilogramów, odzyskała kontrolę nie tylko nad ciałem, ale i życiem. Niesamowi-

cie było obserwować, jak z dnia na dzień przeobrażała się w kobietę zadowoloną, pewną siebie, świadomą swoich zalet. Przekonała się, że ma moc i siłę. Obserwowałam rozkwit, radość, łzy wzruszenia, dumę, kiedy mimo zwątpienia nie poddała się, stanęła na nogi. W drugiej edycji podobnych emocji dostarcza nam Magda. Praca przy „Kobiecie w roli głównej” uświadomiła mi też, jak ważna jest życzliwość i wsparcie najbliższych. Bardzo fajnie obserwować, jak znajomi i nieznajomi kibicują bohaterkom naszych metamorfoz. To pokazuje, że są na świecie ludzie, którzy życzą dobrze drugiej osobie. Bomba! Dla mnie osobiście ważny okazał się też aspekt współpracy z innymi kobietami zaangażowanymi w projekt: Anną Deperas-Lipińską (Style), Barbarą Pudelską (Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris), Marzeną Schauer-Cajsel (Garde-Robe) oraz Paulą Rabel (Dental Republic). To świetne przedsiębiorczynie, których pasja jest dla mnie wielką inspiracją. Myślę, że razem udowodniłyśmy, jak wielkie znaczenie ma siła i wzajemne wspieranie się kobiet!

ZAAKCEPTUJ SIEBIE Każda metamorfoza, jaką przeprowadzam, uczy mnie niesamowicie dużo - o drugim człowieku, jego potrzebach, spojrzeniu na siebie i życie. Dzięki pracy z przeróżnymi kobietami zrozumiałam też, jak ważna jest samoakceptacja. I właśnie tej samoakceptacji życia życzę wam wszystkim. W nowym roku i zawsze.CP

*MAGDA FOELLER - trener personalny, właścicielka Magda Foeller Studio w Toruniu, pomysłodawczyni cyklicznej metamorfozy „Kobieta w roli głównej”, którą można oglądać na fanpage’u studia.

24

miastakobiet.pl

Profile for Miasta Kobiet

Miasta Kobiet styczeń 2019  

Miasta Kobiet styczeń 2019  

Advertisement