Page 23

SOCZEWKI KONTAKTOWE NA LATO

ZAPRASZAMY DO NASZYCH SALONÓW:

BYDGOSZCZ

• ul. DWORCOWA 110 tel. 52 327 60 94 691 203 710 • ul. 11 LISTOPADA 8 tel. 52 371 02 29

KCYNIA

• ul. RYNEK 8 (Apteka) tel. 609 704 521 fb.com/piastowskioptyk www.piastowskioptyk.pl

TEKST: mgr inż. Monika Niklas optometrysta NO16307 Soczewki kontaktowe nie zaparują, zapewniają szerokie pole widzenia, stabliność obrazu oraz nie powodują zniekształceń, a niektóre z nich posiadają filtr chroniący nasze oczy przed promieniowaniem UV. Możemy nimi korygować bardzo duży zakres wady wzroku, a nawet i astygmatyzm. Na rynku istnieją również soczewki kontaktowe progresywne, które umożliwiają ostre widzenie z daleka oraz z bliska (czytanie) - idealne rozwiązanie dla osób powyżej 40. r.ż. JAKIE ROZWIĄZANIA MOŻEMY WZIĄĆ PO UWAGĘ? Najczęściej stosowane są soczewki kontaktowe miękkie. Większość z nich użytkujemy w trybie dziennym, czyli zakładamy je rano i ściągamy po całym dniu noszenia. Dla osób potrzebujących komfortu widzenia w godzinach nocnych istnieją soczewki o przedłużonym trybie noszenia. Najłatwiejsze w użytkowaniu są soczewki kontaktowe jednodniowe (po zdjęciu ich pod koniec dnia wyrzucamy je do kosza i rano zakładamy nową parę soczewek). Soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku (dwutygodniowe, miesięczne) przed pójściem spać czyścimy specjalnym płynem do pielęgnacji soczewek i umieszczamy na noc w pojemniczku napełnionym świeżym płynem do soczewek kontaktowych. Rano będą gotowe do założenia. Nosimy je przez okres do dwóch tygodni (dwutygodniowe) lub do miesiąca (miesięczne). SOCZEWKI KONTAKTOWE DLA KAŻDEGO Dzięki nowoczesnym materiałom soczewki kontaktowe może nosić praktycznie każdy z nas. Poważniejsze powikłania powstają w wyniku zbyt długiego noszenia soczewek, nieodpowiedniej ich pielęgnacji oraz nieprzestegania zasad higieny. Musimy pamiętać, że dopasowanie każdej soczewki kontaktowej wymaga specjalistycznego badania i stałej kontroli. Jeśli rozważasz możliwość stosowania soczewek kontaktowych, zgłoś się na badanie wzroku u optometrysty, który nie tylko dopasuje odpowiednie parametry i rodzaj soczewek kontaktowych, ale i nauczy Cię ich zakładania/ ściągania oraz ich pielęgnacji. Użytkownicy soczewek kontaktowych powinni kontrolować swoje oczy przynajmniej raz w roku. CO ZROBIĆ, ABY LATEM CIESZYĆ SIĘ DOBRYM WZROKIEM I ZDROWYMI OCZAMI? Na czas wakacyjnych podróży nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych i odpowiednim nakryciu głowy. Mimo że większość soczewek kontaktowych posiada filtr UV, to nigdy nie zastąpią dobrych okularów przeciwsłonecznych. Woda to potencjalne źródło zakaże-

nia bakteryjnego, dlatego nie zakładaj soczewek, kiedy planujesz przebywać w wodzie, i zabierz ze sobą gogle do pływania. Suche powietrze i klimatyzacja często prowadzą do odczucia suchości oka. Nie zapominaj w tym okresie o kroplach nawilżających, nie ustawiaj klimatyzacji samochodowej bezpośrednio na twarz i pamiętaj o częstym mruganiu. Jeżeli podczas wakacyjnego wyjazdu mogą być problemy z  zachowaniem higeny i pielęgnacji soczewek kontaktowych - wybierz odpowiednio dopasowane przez specjalistę soczewki kontaktowe jednodniowe. Chlorowana woda, piasek, kremy do opalania mogą podrażnić oko i wprowadzić dyskomfort. Zakładanie codziennie świeżej i czystej soczewki spowoduje, że bez zmartwień i przeszkód będziesz mógł cieszyć się wakacjami. Stosowanie się do tych kilku wskazówek oraz zachowanie właściwej higieny oraz czasu noszenia soczewek kontaktowych spowoduje, że będziesz mógł bez przeszkód cieszyć się komfortem widzenia w  nich przez całe lato! Dla osób o wysokich wymaganiach wzrokowych, często korzystających z urządzeń elektronicznych i mających długotrwałą pracę przy komputerze, polecamy najnowszej generacji miesięczną soczewkę Bauch+Lomb ULTRA. Soczewki te zapewniają doskonałą jakość widzenia i komfort noszenia przez cały dzień. Aby wypróbować soczewki Baush+Lomb ULTRA: na hasło „Miasto Kobiet” wykonaj badanie optometryczne w Piastowskich Salonach Optycznych i odbierz bezpłatne soczewki próbne Baush+Lomb ULTRA (korekcja sferyczna). SPECJALIŚCI PIASTOWSKICH SALONÓW OPTYCZNYCH CZEKAJĄ Jesteśmy ciągle rozwijającą się firmą z 25-letnim doświadczeniem na rynku optycznym. Dlatego z powodzeniem możemy realizować naszą misję i otwarcie się na potrzeby rynku optycznego. Naszym atutem jest profesjonalizm, dbałość o jakość produktów i usług oraz elastyczne podejście do klienta. Specjalizujemy się nie tylko w doborze standardowych okularów korekcyjnych, ale i okularów progresywnych i specjalistycznych okularów biurowych, gdzie niezbędna jest indywidualizacja wszelkich parametrów wzrokowych. Nasz szeroki asortyment soczewek okularowych/kontaktowych, opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych wiodących firm na świecie pozwala na wybór odpowiedniego modelu, uwzględniając Państwa upodobania i wadę wzroku. Profesjonalne badanie wzroku wykonywane jest u nas przez optometrystów - specjalistów w zakresie badań refrakcji i zaopatrzenia w pomoce wzrokowe, a także w zakresie diagnozowania i właściwego postępowania w przypadku chorób oczu. Zatroszczymy się o każdy szczegół przy wyborze okularów, by mogli Państwo w pełni cieszyć się komfortem widzenia.

PROMOCJA 008438528

Zbliżają się upragnione przez wszystkich wakacje. Jak dobrze wiemy, lato to czas plażowania, częstszych wieczornych wyjść do miasta, a przede wszystkim czas uprawiania letnich sportów. Wiele osób z wadami wzroku odkłada w kąt okulary korekcyjne i wybiera soczewki kontaktowe jako bardziej komfortowe rozwiązanie.

Miasta Kobiet lipiec 2018  
Miasta Kobiet lipiec 2018  
Advertisement