Page 10

kultura w sukience ALICJA RĄCZKA, DYREKTORKA KINA HELIOS, POLECA:

CSW, TORUŃ LIPIEC Kto nie zdążył jeszcze odwiedzić w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej wystaw w tegorocznej edycji festiwalu Plaster, ma szansę nadrobić to w lipcu. Tym razem wydarzenie poświęcone jest grafice projektowej z Islandii. Dla widzów dostępna jest jeszcze m.in. plenerowa wystawa tematyczna konfrontująca postawy polskich i islandzkich grafików „I’m Not the Island”, wystawa związana z typografią i ilustracją autorstwa takich artystów, jak: Ninna Thorarinsdottir, Gabriel Markan, Bjorn Loki Bjornsson i Elsa Jonsdottir, czy retrospektywna wystawa prof. Sławomira Janiaka „And / End”. Wstęp bezpłatny.

lipiec

RZEKA MUZYKI BYDGOSZCZ LIPIEC Te cotygodniowe koncerty na stałe wpisały się już w wakacyjny kalendarz bydgoskich wydarzeń. Publiczność może spodziewać się wielu wrażeń muzycznych. W Amfiteatrze nad Brdą w lipcu wystąpią: Raz Dwa Trzy (1 lipca), stypendyści Miasta Bydgoszczy Hanna Okońska-Ratajczak, Łukasz Ratajczak, Artur Pilch (8 lipca), Kraków Street Band (15 lipca), Joanna Dark (22 lipca), Tomasz Wendt Quartet (29 lipca). Uzupełnieniem cyklu będzie koncert w ramach Rzeki Muzyki Młodych, czyli propozycja artystki nowego pokolenia. 17 lipca zapraszamy na występ Magdy Grabowskiej-Wacławek, znanej jako BOVSKA.

9

KORTEZ Z ZESPOŁEM

lipca

TEATR LETNI, CIECHOCINEK 16 LIPCA, GODZ. 20 Pochodzący z Iwonicza ewenement na polskiej scenie. W 2015 roku zadebiutował piosenką „Zostań”. Błyskawicznie zyskał rozgłos i sympatię zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Obdarzony głębokim i lekko szorstkim głosem, śpiewa nieprzekombinowane piosenki o miłości i jej braku. Małomówny artysta o ciepłym i przenikliwym spojrzeniu bardzo szybko stał się ponadpokoleniowym głosem w naszym kraju. 16 lipca Korteza zobaczyć będzie można w Ciechocinku, w Teatrze Letnim.

16

lipca

KOBIETY - KOBIETOM VOL. 2 CAFE KINO, BYDGOSZCZ 9 LIPCA, GODZ. 17.30 To już drugie spotkanie, podczas którego poznamy wybitne, przedsiębiorcze, twórcze i aktywne kobiety. Bohaterki wydarzenia podzielą się szeregiem cennych wskazówek płynących z ich wiedzy i doświadczenia, przydatnych nie tylko w biznesie, ale i w życiu codziennym. Pierwsza edycja zebrała ogromną frekwencję - z pewnością tak samo będzie i tym razem. To świetna okazja, by poznać inspirujące postaci i nawiązać ciekawe znajomości. Przyjdźcie koniecznie - 9 lipca w Cafe Kino w Bydgoszczy.

l i p i e c

Lipiec to świetna okazja, by spędzić wolne chwile z bliskimi w kinie. Jestem przekonana, że każdy znajdzie coś odpowiedniego w naszym repertuarze. Już 13 lipca będziemy mogli zobaczyć najnowszą część animacji „Iniemamocni 2”. W rodzinie Iniemamocnych przyszła kolej na zmiany! Podczas gdy Helen rozwija swoją karierę zawodową, jej mąż Bob zostaje z dziećmi, realizując się w zaciszu domowych pieleszy. Przekonajcie się sami, jak sprawdzi się to w praktyce. Zapraszamy rodziny z dziećmi do skorzystania z naszej oferty biletów rodzinnych. Dla wielbicieli dramatów idealną propozycją będzie film „41 dni nadziei” - od 6 lipca. Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy, wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Również 6 lipca zapraszam na film dokumentalny „Whitney”. Whitney Houston to artystka, która zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. Na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami. A już 27 lipca długo wyczekiwana premiera musicalu „Mamma Mia: Here We Go Again!” - bilety do nabycia już dziś w kasach kina lub na naszej stronie internetowej. Dziesięć lat po wielkim sukcesie twórcy komedii ponownie zapraszają na magiczną grecką wyspę Kalokairi. Polecam także seanse w Tanie Wtorki - wszystkie bilety za 16 zł. Panie zapraszam 18 lipca o godzinie 18.30 na chwilę relaksu w babskim gronie podczas kolejnego Kina Kobiet. Tym razem zagramy film „Pozycja obowiązkowa”, a motywem przewodnim będą stylizacje plażowe (długie sukienki, okulary przeciwsłoneczne, dmuchane flamingi oraz kapelusze słomkowe). Przed projekcją filmu odbędą się konkursy - do wygrania wyjątkowe prezenty! Co czwartek o godz. 13 i 18 zachęcam również do oglądania polskich filmów w ramach projektu Kultura Dostępna - bilety w cenie 10 zł. W najbliższym miesiącu będą to: „Kobieta sukcesu” (5.07), „Pomiędzy słowami” (12.07), „Wieża. Jasny dzień” (19.07) oraz „Listy do M. 3” (26.07). Z kolei Kino Konesera w kinie Helios to niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Polecam najbliższe seanse w środę o godzinie 18.30: „Thelma” (4.07), „Nasze najlepsze wesele” (11.07) oraz „Zimna wojna” (25.07).

9. PLASTER - MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL GRAFIKI PROJEKTOWEJ

Miasta Kobiet lipiec 2018  
Miasta Kobiet lipiec 2018  
Advertisement