Page 1


Komora Kompresor贸w

Hala Pomp

Warsztat Mechaniczny

Komora Badawcza Nr 8


Kopalnia Guido to perła śląskiego Szlaku Zabytków Techniki i jedna z największych atrakcji kulturalno-rozrywkowych regionu. Została założona w 1855 roku przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarck, któremu zawdzięcza swoją nazwę.

Obecnie przez podziemia Kopalni Guido wiodą dwie trasy turystyczne na poziomach 170 i 320 m. Ukazują one na żywo historię górnictwa oraz jego współczesne oblicze. Prowadzą one także do Kaplicy św. Barbary i podziemnej Strefy K8 - tam właśnie organizujemy śluby i wesela w unikalnej scenerii, jaką jest zabytkowa kopalnia węgla kamiennego.


Jeżeli pragniecie Państwo, aby Wasz ślub i wesele odbyły się w niezwykłym miejscu, jeżeli marzycie o wydarzeniu, które na długo zapadnie w pamięci Waszych rodzin, przyjaciół i bliskich, jeżeli chcecie przeżyć wyjątkowy dzień w wyjątkowym miejscu – zapraszamy do Kopalni Guido w Zabrzu. Tylko my proponujemy kompleksową usługę przygotowania ślubu – zarówno kościelnego jak i cywilnego oraz przyjęcia weselnego innego niż wszystkie! Łączymy oryginalność z tradycjami - klimat górniczy, industrialny i baśniowy zarazem. Zapewniamy, że wyjątkowy dzień zaślubin zorganizowany u nas będzie dniem pełnym wspaniałych wrażeń, wzruszeń i doskonałej zabawy. Proponujmy organizację kameralnego ślubu w wyjątkowej, położonej na poziomie 170 metrów pod ziemią kaplicy św. Barbary. Droga do kaplicy wiedzie przez zabytkowe wyrobiska kopalniane, które mogą zostać specjalnie zaaranżowane. Zapewniamy również wystrój kaplicy w wybranej przez Państwa stylistyce i oprawę muzyczną. Nabożeństwo ślubne może się odbyć również w Komorze Badawczej nr 8 na poziomie 320 metrów pod ziemią, dla około 180 gości. Największa z komór w Kopalni Guido zaaranżowana jest na potrzeby sztuki wysokiej – na co dzień grane są w niej spektakle teatralne i koncerty. Współpracujemy z niezwykle utalentowanymi florystami oraz dekoratorami, którzy są gotowi spełnić każde życzenie Młodej Pary. Zarówno na poziom 170 jak i na poziom 320 mogą zjechać osoby niepełnosprawne, na wózkach inwalidzkich oraz małe dzieci.


Na poziomie 320 metrów pod ziemią czekają na Państwa trzy komory górnicze, w których organizujemy przyjęcia weselne. Każda z nich ma swój wyjątkowy charakter i klimat. Zapewniamy kompleksową aranżację – od oświetlenia i ozdób kwiatowych po papeterię (winietki, menu, tablica gości z planem stołów itp.) po upominki dla gości i podziękowania. Największa z komór - Komora Badawcza nr 8 pomieści maksymalnie 180 osób. Komory są ogrzewane, do dyspozycji gości są także szatnie i zaplecze sanitarne. Proponujemy organizację przyjęć weselnych w wersji tradycyjnej oraz tematycznej. Polecamy wesele w stylu biesiady górniczej, prowadzone przez profesjonalną grupę artystyczną. Takie przyjęcie to gwarancja udanej zabawy do białego rana! Tradycyjna, pyszna kuchnia śląska, a więc rolada, kluski, kapusta, kołocze śląskie, wyśmienite wędliny, panczkraut i oczywiście piwo. W trakcie przyjęcia Państwo Młodzi i wybrani goście biorą udział w ceremoniale przyjęcia w poczet górników – tak zwanym skoku przez skórę i pasowaniu na gwarka. Wyjazdy szolą na powierzchnię odbywają się w ustalonym przez organizatorów czasie lub na życzenie. Zakamarki Kopalni Guido to wyborny plener dla ślubnej sesji zdjęciowej – takiej scenerii nie znajdą Państwo nigdzie! Tajemnicze korytarze, niesamowite maszyny górnicze i wieża szybowa w obiektywie aparatu stanowią niepowtarzalne tło. Organizacja ślubu oraz wesela w Kopalni Guido w Zabrzu to gwarancja niezwykłych przeżyć i niezapomnianych chwil. To pewność, że dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu a także współpracy z najlepszymi fachowcami, ten wyjątkowy dla Państwa dzień będzie źródłem wyłącznie pozytywnych wrażeń i emocji.


KOMORA KOMPRESORÓW 320 METRÓW POD ZIEMIĄ


PODZIEMNE POMIESZCZENIA To nowoczesna strefa kultury, biznesu i rozrywki, zlokalizowana 320 metrów pod powierzchnią ziemi w Kopalni Guido. Tworzą ją cztery potężne komory, które po rewitalizacji zyskały zupełnie nowe oblicze. Kompleks Strefa K8 został nagrodzony w prestiżowym konkursie Architektura Roku 2013 Województwa Śląskiego w kategorii wnętrze roku. Doskonale zaprojektowane, stylowe wnętrza z umiejętnie zachowaną tkanką zabytkową pozwolą wyczarować niezapomniany klimat wyjątkowego przyjęcia weselnego. W Strefie K8 działa również podziemny pub, który w trakcie wesela świetnie sprawdzi się w roli wyciszającego miejsca relaksu. Kopalniane chodniki i industrialny charakter wnętrz to doskonała sceneria fotograficznej sesji ślubnej, a zlokalizowana na poziomie 170 kaplica umożliwi wypowiedzenie sakramentalnego tak z głębi serca kopalni.

KOMORA KOMPRESORÓW -

Komora zabytkowych stuletnich maszyn do sprężania powietrza Dziesiątki industrialnych lamp nadają niepowtarzalny klimat System stołów i ław wysuwanych wprost z ociosu (ściany) komory Własne zaplecze gastronomiczne i bezprzewodowy Internet Zabytkowy kompresor, od którego wzięła swoją nazwę Komora Kompresorów, został wyprodukowany w 1914 roku przez zabrzańską Hutę Donnersmarcka. Posiada on zbiornik na sprężone powietrze o pojemności 600 litrów, wykonany z metalu. Urządzenie było w użyciu aż do 1995 roku. Sklepienie rozgwieżdżone przemysłowymi lampami w połączeniu z masywnymi maszynami stanowi doskonałą oprawę dla filigranowej dekoracji weselnej.

KOMORA BADAWCZA NR 8 -

Największa komora w Kopalni Guido Idealne miejsce do organizacji wydarzeń kulturalnych wysokiej rangi Antresola posiadająca rozsuwaną trybunę górną Doskonała akustyka Niezwykła przestrzeń przystosowana do organizacji imprez okolicznościowych Ogromna możliwość aranżacji wnętrza 100 lat przed tym, jak w Komorze Badawczej nr 8 odbył się pierwszy koncert, wykorzystywano ją jako komorę służącą do odwadniania kopalni. Potem przeobrażono ją w stajnię dla koni. W 2013 roku komora została zrewitalizowana. Obecnie dostojne białe wnętrze stanowi wyjątkowo atrakcyjną i dającą ogromne możliwości aranżacyjne przestrzeń dla przyjęć weselnych. Powierzchnia komory pozwala na rozstawienie sceny dla zespołu, wyodrębnienie strefy przeznaczonej do tańca, przy równoczesnym zachowaniu komfortowej części restauracyjnej.


HALA POMP -

Najgłębiej położony pod ziemią pub w Europie Kameralne miejsce spotkań w surowej, górniczej scenerii Do dyspozycji gości bogato wyposażony bar i kuchnia Serwowane piwo „Guido”, produkowane przez lokalny śląski browar Hala Pomp powstała w II połowie XIX wieku, a jej pierwotną funkcją było chronienie kopalni przed zalaniem. Stały w niej potężne pompy, które tłoczyły na powierzchnię hektolitry wody. W trakcie prac rewitalizacyjnych odkryto zabytkowy ceglany ocios i strop, który po odrestaurowaniu stał się ozdobą tej komory. To niezwykłe wnętrze doskonale sprawdzi się zarówno jako miejsce nowoczesnego wesela w stylu klubowym, jak i dodatkowej relaksacyjnej przestrzeni w przypadku większych wesel organizowanych w Komorze Badawczej Nr 8 lub Komorze Kompresorów.

KAPLICA ŚW. BARBARY - Górnicza kaplica położona 170 metrów pod ziemią - Znajduje się w niej murowany ołtarz zdobiony rzeźbami wykonanymi w węglu oraz witraż z wizerunkiem świętej Barbary - Ściany wokół ołtarza zdobione są węglem kamiennym Kaplica św. Barbary pierwotnie nazywana była „Komorą B”. Została wydrążona w latach siedemdziesiątych XIX wieku. W czasach wydobycia węgla w Kopalni Guido komora ta związana była z systemem odwadniania wyrobisk. W komorze przylegającej do kaplicy można zobaczyć oryginalne zbiorniki i pompy wodne, za pomocą których woda była transportowana na powierzchnię. To z pewnością jedno z najbardziej niesamowitych miejsc, w których można po raz pierwszy założyć obrączki. Zaślubiny w tej komorze, wydrążonej w twardej skale, zwiastują trwały związek.

SZOLĄ DO NIEBA... - Zabytkowy samochód, limuzyna... a może autentynczna górnicza szola i podziemna kolejka? Z prędkością 4 m/s Para Młoda zbliży się do swojej wymarzonej przyszłości. Zjazd autentyczną górniczą szolą 170 lub 320 metrów pod ziemię stanowi doskonały wstęp do niezapomnianych przeżyć. Trasa podziemnej podwieszanej kolejki górniczej, którą Para Młoda wraz z gośćmi przemierzy podziemne chodniki, prowadzi do niezwykłej Strefy K8, gdzie odbędzie się wyjątkowe przyjęcie weselne. Zarówno szola, jak i kolejka dostosowane są do przewozu osób niepełnospawnych.


Jeżeli wśród gości będą dzieci – zorganizujemy zajęcia z wykwalifikowaną animatorką. Dla dzieci przygotujemy specjalny bufecik, warsztaty plastyczne, proste konkursy, tańce oraz inne zabawy. Po udanym weselu zapraszamy Państwa Młodych oraz gości do skorzystania z atrakcyjnej oferty noclegowej położonego nieopodal Hotelu Diament, z którym Kopalnia Guido utrzymuje stałą współpracę. Ten trzygwiazdkowy hotel gwarantuje wysokiej jakości usługi i bardzo atrakcyjne ceny.

Nasze usługi obejmują: organizację ślubu, współpracę z księdzem lub urzędnikiem Urzędu Stanu Cywilnego wynajem komór górniczych i ich aranżację kwiatowa oraz dekoracja przygotowanie scenariusza uroczystości oraz jej koordynacja organizację oprawy muzycznej ślubu i przyjęcia weselnego dobór odpowiedniego menu, zamówienie tortu weselnego przygotowanie tematycznej uroczystości organizację upominków oraz podziękowań dla gości organizację papeterii ślubnej organizację reportażu ślubnego organizację pokoi hotelowych i transportu bezpłatny parking

Sesje fotograficzną na potrzeby oferty przygotowali: Fotografie - Sławomir Niemiec www.creativezone.com Wystrój sali - Angello Studio Dekoracji Mistrz Florystyki - Angelika Ordon www.angello.com.pl Catering - Restauracja „U Greka” www.ugreka.com.pl Makijaż - Ewa Kwiecińska tel.: 601 737 745


GUIDO - Oferta ślubna  
GUIDO - Oferta ślubna  

Śluby i wesela 320 metrów pod ziemią - tylko w Kopalni Guido w Zabrzu!

Advertisement