Page 3

FOTO LUKÁŠ PROCHÁZKA, DAVID PORT, MF DNES A PROFIMEDIA.CZ LUK

EDITORIAL

HRUSICE.

Kousek od Prahy leží Hrusice. Ideální tip na výlet po stopách Josefa Lady .

Češi prý už zase hodně utrácejí. A nejen za plné nákupní košíky v supermarketech. Nevěříte? Tak si přečtěte tohle: během prvních šesti měsíců letošního roku se v Česku prodalo umění za téměř půl miliardy korun, což je absolutní rekord ve srovnání s předešlými lety. A to nás teprve čekají podzimní aukce, kde se možná protočí ještě víc peněz. Můžete si koupit třeba obraz Emila Filly ze 30. let s odhadní cenou přes deset milionů korun. Pokud nejste vysoce postavení manažeři, podnikatelé, právníci či restituenti, asi na to nebudete mít. Existuje ale i opačná možnost – něco prodat. Jeden můj známý nedávno likvidoval pozůstalost po svých prarodičích. Na půdě objevil pár pečlivě zabalených obrazů, takové mazanice to prý byly, ale nedalo mu to a odnesl je do galerie, kde mu je odhadli na několik desítek tisíc. Co kdybyste prošmejdili půdu na chalupě nebo se mrkli do sklepa, jestli tam není nějaký zapomenutý poklad? Třeba budete mít taky štěstí.

4

6 10 24 27 28

Monika Mudranincová

TIRÁŽ CITY MAGAZÍN MF DNES O PRAZE A PRO PRAŽANY Šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský Vedoucí projektu Martin Moravec Vedoucí magazínu Monika Mudranincová Art director Miroslav Pavel Fotoeditorka Bohumila Čiháková Fotograf Lukáš Procházka Grafik Martin Vágner Úprava fotografí Eva Maršálková, Jakub Stárek Inzerce MAFRA, a. s., odd. inzertních poradců Praha, Karla Engliše 519, Praha 5 tel.: 22506 3412 (3451–60) fax: 22506 3462–4 e-mail: inzerce.poradce@mafra.cz Vydala MAFRA, a. s. Tisk Severotisk, spol. s r.o., Mezní 7, Ústí nad Labem

30

UDÁLOST Jennifer Lopezová. Královna latino popu a podle časopisu Forbes nejvlivnější celebrita roku 2012 vystoupí v Praze.

TÉMA Divadelní sezona začala. Osobní průvodce kulturní redaktorky Kateřiny Kočičkové po pražské divadelní scéně.

SERVIS Program na říjen. Kam vyrazit za kulturou, sportem nebo s dětmi.

UMĚNÍ Aukce. Pražané investují do umění. Co pro ně chystají podzimní aukce?

BOUTIQUE Palladium slaví pět let. Při té příležitosti budou slevy, ale i narozeninová party.

SPORT Jezdectví. Kde a za kolik se dá jezdit na koni.

ADRESA Praha 5. „Pětka“ se mění: od industriálu k příjemnému bydlení.

ANKETA

32

35 36

VÝLET Na skok do Ladova kraje. Pouhých dvacet kilometrů od Prahy jsou malebné Hrusice, kde tvořil Josef Lada. Jak vypadají dnes?

DOPRAVA Novinky, uzavírky, akce. Každý měsíc vás informujeme o tom, co se děje v pražské dopravě.

REALITY Nové domy za Prahou. Už žádné satelity! Pražané nechtějí trávit hodiny v autech. Nové domy se stavějí v místech s dobrou dopravní obslužností a občanskou vybaveností.

CITY A VY Staňte se spolutvůrci City. Budeme rádi, když nám po přečtení našich stránek pošlete své tipy a nápady. e-mail: city@mfdnes.cz web: praha.idnes.cz/city facebook: facebook.com/ prahanikdynespi twitter: @citydnes

FOTO NA TITULNÍ STRANĚ SONYMUSIC

POKLAD NA PŮDĚ

PROČ MÁM RÁD/A PRAHU?

DANIEL BAMBAS herec V Praze je úžasná nabídka kultury, ale třeba i restaurací. Můj nejnovější objev je krásná restaurace Café de Paris na Maltézském náměstí. Dělají tu vynikající entrecote!

BARBORA MUNZAROVÁ herečka Když jsem byla malá a jako rodina jsme se vraceli z dovolené, jezdíval tatínek centrem, abychom se pokochali pohledem na Hradčany. A říkal: „Tohle nám závidí i světové metropole.“ Taky si to myslím.

PŘÍŠTÍ ČÍSLO VYCHÁZÍ V ÚTERÝ 30. ŘÍJNA

3

CITY DNES říjen 2012  
CITY DNES říjen 2012  

Čím žije Praha? Jaké události a novinky čekají Pražany a návštěvníky hlavního města? Kam za kulturou, dobrým jídlem, či s dětmi? Měsíc co mě...

Advertisement