Page 54

RÖPORTAJ

54

‘’Başarı bir şans oyunu değildir, başaracağına inanmanın ödülüdür…’’ fuarlara katılım sağladık ve olumlu dönüşler aldık. Kaynak makinelerinde kaynak yapıldıktan sonra pürüzlerin giderilmesi için filex dediğimiz bir işleme tabi tutmamız ve sonrasında boya işlemine girmesi gerekir.Bizim satışını yaptığımız kaynak makinelerimiz çapaksız kaynak yapıyor. Yani kaynağı yaptıktan sonra pürüzleri ortadan kaldırıyor ve sanayiciyi filex maliyetinden kurtarıyoruz.Bu sayede sanayicinin işini kolaylaştırmış olmanın yanında hem zamandan hem de elemandan tasarruf etmesini sağlıyoruz.Ayrıca kaynak makinelerimiz %48 oranında elektrik tasarrufu sağlıyor.Yeni teknoloji olması nedeniyle Konya’da bu özelliklere sahip kaynak makinelerinin satışı şuanda sadece bizde mevcuttur. Türkiye’de birkaç firma dışında bu özelliklere sahip kaynak makinesi satışfirması yok.

Hem ihracat hemde dış ticaretimiz mevcut.Ürünlerimizde ihracat yapmış olduğumuz ülkelerin aramış oldukları tüm donanım ve kalite mevcut. Bizimle çalışan firmalar kaliteli ürün almak istiyor ve bizde onlara hem kaliteli ürün hemde güven sunuyoruz. Cezayir, Tunus, Güney Afrika, Katar, Sırbistan, Dubai gibi 10’u aşkın ülke ile çalışıyoruz. Türkiye’de kaynak makinelerinin gelişim sürecinden ve bu gelişimde firmanızın rolünden biraz bahseder misiniz? Sektörün ‘’en’’ lerinden olduğumuzu düşünüyorum.Bilinmeyen bir ürünün Türkiye’de satışını gerçekleştiriyoruz.

Yaklaşık 1 yıldır kaynakişinin içindeyiz.Belki piyasaların durumu bu şekilde düzensiz olmasaydı daha iyi yerlerde olabilirdik.Satışını gerçekleştirmiş olduğumuz kaynak makinelerinin sunmuş olduğu kolaylıklar ve sonrasında firmalara sağlamış olduğumuz satış sonrası destek sayesinde tercih edilen bir firma olmayı başardık. Ayrıca FerWeld adlı bir markamız daha var. Burada da toz altı dediğimizbüyükçelikkondüsyoncuların kullandığı gemi imalatı yapan firmaların kullandığı makinelerimiz mevcut.Kendi markamızla Çin’de yaptırıp sipariş üzerine 20 gün içerisinde satın alan firmamıza ulaşıyor.

Profile for metropoldergileri

Metropol Konya Dergisi Sayı 58  

Advertisement