Page 49

BİTAK’dan bu konuda destekte aldık. Artık makinemizi bu şekilde üretip bu şekilde satışa sunuyoruz. Bir Ar-Ge ekibimiz var. Yeni projeler çizip ayırmış olduğumuz bütçe ile projeler üzerinde denemeler yapıp üretim sağlanıyor. Büyük kapsamlı birAr-Ge ekibi değil ama bizim makinelerimize yenilik katıp kolaylaştırabilecek bir ekibe sahibiz. Mevcut makinelerimiz üzerinde ‘’daha farklı neler yapabiliriz, nasıl işleyişi kolaylaştırırız?’’ gibiçalışmalarımız var. ‘’Müşterilerimizin iş hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz, nasıl yenilikler ve çözümler üretip sunabiliriz?’’ bunun peşindeyiz.

Sektörde yaşanan problemler sizce neler?

Kendi şehrimden yola çıkarak konuya bakacak olursam kalifiyeli eleman bulma konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun haricinde yeterli mekaniğe, kaplama vb ulaşmamız birçok şehre göre daha zor. İstanbul gibi büyük şehirlerimizde daha fazla imkan mevcut ama Karaman gibi daha küçük şehirlerde çalışılacak laboratuvar bulmak ve parçaları test ettirmek zorlaşıyor. Bizlerde çözüm olarak daha büyük şehirlere parçaları göndererek analiz yaptırıyoruz. Eleman konusunda da kendi elemanımızı kendimiz yetiştirmeye çalışıyoruz.Vasıfsız olarak bünyemize dahil etmiş olduğumuz elemanlara eği-

timler vererek hem onları iş hayatına hazırlıyor hemde her geçen gün deneyimli ve tecrübeli çalışma ekibimizin sayısını arttırıyoruz.

İş temponuz dışında vaktinizi nasıl geçiriyorsunuz? Hobileriniz neler?

İş temposu dışında da yoğun bir hayatım var açıkçası. Yaz aylarında vazgeçilmez tutkum olan motosikletim ile bolca vakit geçiriyorum, arkadaşlarımla fırsat buldukça yol yaparak ve yeni yerler keşfederek hayata dahil oluyorum. Kışın ise

daha çok offroad ile vakit geçiriyorum, 4 çeker bir aracım var arazi şartlarına uygun hazırlanmış ve yine bu işe gönül vermiş arkadaşlarım var. Onlarla beraber doğayı keşfedip şehrin sıkıntısından ve stresinden bol bol kaçıyorum. Hava şartları uygun ise bunu kamp kurarak daha da uzun hale getirmeye çalışıyorum. Daha az uyu daha çok yaşa tam bana uygun bir cümle aslında.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Türk halkı olarak hem ekonomik hem de kültürel olarak çok daha ileri noktalarda olmayı hedeflemeli ve çalışmalarımızı bunun üzerine inşa etmeliyiz ve bu doğrultuda çok çalışıp hızlı yol kat etmeliyiz. Umarım 2019 yılı herkes için güzel bir yıl olur.

www.metropoldergileri.com

49

Profile for metropoldergileri

Metropol Konya Dergisi Sayı 58  

Advertisement