Page 24

HABER

24

BAŞKAN PEKYATIRMACI; “SELÇUKLU KADINLARA, KADINLAR SELÇUKLU’YA DEĞER KATIYOR” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Kadına olan saygı inancımızın gereğidir. Selçuklu kadınlarımızla daha değerli ” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında “Toplum yapımızın temel direğini oluşturan kadınlarımızdır” diyen Başkan Pekyatırmacı,“İnancımız ve kültürümüzde kadına en yüksek değer verilmiş ve her zaman kadına karşı sevgi, saygı öğütlenmiştir. İnsanlık tarihindeki nice örnekleri gibi ülkemizin kadınları da tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerimizde daima en ön safta yer aldılar. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın kurtuluşunda görev üstlenen kahraman kadınlarımız geride asla unutulmayacak, günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bıraktılar. “ dedi.

Selçuklu Belediyesi olarak kadınların sosyal hayatın içinde aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla birçok proje yürüttüklerini ifade eden Başkan Pekyatırmacı,“Aile birliğinin temelini oluşturan kadınlarımızın sosyal ve kültürel faaliyetlerini icra edebilecekleri tesisler ve yaşam alanları oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar Selçuklu’nun farklı bölgelerine 8 sosyal tesis, 2 yüzme havuzu ve 2 spor salonu kazandırdık. İlçeye kazandırdığımız aile yaşam merkezlerinden açıldığı günden bu yana 22 bin hanım kardeşimiz yüzme öğrendi. Yine bu tesislerimizden 6 aylık ortalamada 30 bin hanım vatandaşımız yararlanıyor. Hanımlarımız bu merkezlerde aletli kardio, aerobik, step,

platess, fitness ve yüzme gibi sportif faaliyetler yapıyorlar. Selçuklu’da ailenin temel taşı olan kadınlarımızın sosyal hayatını zenginleştirip onları mutlu etmeyi hedefliyoruz. Kadın mutlu olursa aile mutu olur, aile mutlu olursa toplum mutlu olur” dedi. Selçuklu’da kadınlara yönelik hizmetlerde pozitif ayrımcılık uyguladıklarını ifade eden Başkan Pekyatırmacı sözlerini; “Selçuklu’nun mutluluğunda kadınların payı büyük. Bu vesile ile fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.” diyerek tamamladı.

Profile for metropoldergileri

Metropol Konya Dergisi Sayı 58  

Advertisement