Page 18

DUVAR

18

Kütükcü’den Büyükşehir’e toplu konut teşekkürü toplu konutların bir kısmının da Konya OSB’deki çalışanlara ayrılmasından dolayı teşekkür mesajı yayımladı.

Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından Ardıçlı Bölgesi’ne yapılacak olan

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile protokolü imzalanan 1057 konutluk Ardıçlı Toplu Konut Projesi’nin hayırlı olmasını dileyen Kütükcü, mesajında şunları söyledi: “Konya Organize Sanayi Bölgemizdeki çalışanlarımızın konut ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte uzun süredir çalışmalar yapıyorduk. Bu bağlamda protokolü imzalanan 1057 ko-

Meram’da Öğrencilere Geri Dönüşüm Anlatıldı

Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi (MERKAP) kapsamında İbrahim Ethem Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ‘Geri Dönüşüm’ semineri gerçekleştirdi. NEÜ Çevre Mühendisliği öğrencileri tarafından verilen seminerde atıkların toplanma, ayrıştırılma ve yeniden kazandırılma süreci ile tüm bunların ekonomiye katkısı hakkında bilgi verildi.

Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün organizesiyle, İbrahim Ethem Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik ‘Geri Dönüşüm’ semineri gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, israfı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanmak, yarınlara temiz bir dünya bırakmak için başlattığı ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Necmettin Erbakan Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğrencileri tarafından verilen eğitime öğrencilerinin yanısıra, öğretmenler ve okul idarecileri de katıldı. GELECEĞİMİZE YAPILAN EN ÖNEMLİ YATIRIMLARDAN BİRİ “GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ”

TSYD’li Seyfi Atamer Balkan Şampiyonu oldu

leşen Balkan Masterlar Salon Şampiyonasında TSYD Konya Şubesi sporcularından Seyfi Atamer, Balkan şampiyonu oldu.

2-3 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçek-

Atamer, şampiyonanın ilk gününde yapılan 1500 metre yarışında Sloven ve Yunan rakiplerini geride bırakarak Balkan Şampiyonu oldu. İkinci gün gerçekleşen 3000 metre yarışına da katılan Seyfi Atamer, bu yarışta da 2. olarak gümüş madalya kazandı.

nutluk Ardıçlı Toplu Konut Projesi’ndeki konutların bir kısmının da Konya OSB’deki çalışanlarımıza ayrılması bizleri ve çalışanlarımızı son derece mutlu etmiştir. Bu projenin hayata geçmesinde büyük emekleri bulunan hemşehrimiz Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, TOKİ yetkililerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, bu projenin kapsamı genişletilerek, önümüzdeki dönemde daha fazla OSB çalışanımızın toplu konut imkanından yararlanması sağlanacaktır.”

Doğal kaynakların korunması, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve atıkların geri dönüşümle ekonomiye yineden kazandırılması konularında öğrencilerin bilinçlendirilmesinin amaçlandığı seminerde, çevreyi kirletmeden, geri dönüşüm ürünlerini toplamak, ayırmak ve yeniden kullanıma kazandırmanın yolları ve bunun sonucundaki kazanımlar anlatıldı. Doğal kaynakların hızla tükendiği dünyamızda, var olan kaynakların özenle kullanılmasının yollarının da aktarıldığı seminerde ‘Geri Dönüşüm’ün gençlerin kendi gelecekleri adına yapacakları en önemli yatırım olduğu hatırlatıldı. Geleceğin Çevre Mühendisleri, bu önemli seminerde liseli gençlerin geri dönüşüme verecekleri değerle kendi geleceklerini ve gelecekte nasıl bir dünyada yaşayacaklarını kendilerinin belirleyeceğini hatırlattılar.

Elde ettiği başarıların ardından duygularını paylaşan TSYD’nin başarılı sporcusu Seyfi Atamer, desteklerini her zaman yanında gördüğü Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz’e, TSYD Kulüp Başkanı Murat Dönmez, TSYD Genel merkez yönetim kurulu üyesi Recep Çınar’a ve yarışma sponsoru olan Türsan Otomativ yönetim kurulu başkanı İsa Akpınar’a teşekkür ederek, yeni başarılara imza atmak için çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Profile for metropoldergileri

Metropol Konya Dergisi Sayı 58  

Advertisement