Page 36

KAPAK KONUSU

36

Tuğla Fabrikasının arazisinde yapılması planlanan Ereğli Hal Projesi için, yaklaşık 40.000 m² lik alanda proje hazırlanmaktadır. Projeye başlanması için Hal Kanununda yapılacak değişikliklerin tamamlanması beklenmektedir. • Şehir merkezindeki 90 dükkânlar olarak bilinen alan mevcut hali mezbelelik durumdadır, bu alan ile ilgili olarak İmar Kanunun 18. Madde uygulaması yapılmıştır. Seçim vaatlerimizde de yer alan proje ile ilgili olarak işyeri sahipleri ile anlaşma sağlanarak katlı otopark ticaret merkezi olarak alanın yeniden yapılması sağlanacaktır. Proje çalışmaları tamamlanma aşamasındadır. İlgili yerin mülkiyet problemlerinden dolayı İzale-i Şuyu davası açılmış olup hukuki süreç devam etmektedir. • Taş evler restorasyon projesi Büyükşehir Belediyemiz tarafından hazırlanmış ve Anıtlar Kurulu tarafından onaylanmıştır. Büyükşehir Belediyemiz tarafından önümüzdeki aylarda yapım ihalesi yapılması beklenmektedir. Olarak belirtebiliriz. Ayrıca bunların yanında Ereğli’mizin gelişimi ve daha da değerli hale gelebilmesi için çeşitli projeler hak-

kında değerlendirmeler yapıyoruz. Ereğli İlçesinin bugünkü konumu ve gelecekteki hedefleri nelerdir? Hayalinizde ki Ereğli için neler söylersiniz? Ereğli’miz hızla ilerleyen bir şehir konumundadır. Yaptığımız hizmetler ve yapacağımız hizmetlerle daha değerli bir Ereğli için çalışmaya devam edeceğiz.

İhtiyaçlar sınırsızdır, bu nedenle bizim de hayallerimizin sınırı yok. Ancak en büyük gayemiz her zaman Ereğli’mize layıkıyla hizmet ederek hemşehrilerimize ve gelecek nesillerimize güzel ve yaşanabilir bir şehir bırakmaktır. Bu doğrultuda gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2023 Türkiye’si hakkında neler söylemek istersiniz? Sizce bizi nasıl bir Türkiye bekliyor? 2023 ülkemiz için bir dönüm noktası olacaktır. Birçok açıdan gelişen bir Türkiye bizleri bekliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetimizin özverili çalışmaları sayesinde Türkiye’nin Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına gireceğinden yana hiçbir şüphemiz yok. Bizler de bu hedeflerin gerçekleşmesi adına daha da çok çalışarak katkıda bulunacağız. Rabbim, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak ve Tek Millet düsturuyla 2023, 2053, 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerlemeyi bizlere nasip etsin inşallah. Son olarak neler eklemek istersiniz? Öncelikle bu röportajı gerçekleştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Hizmet parolasıylaçıktığımız bu yolda birçok önemli hizmeti şehrimize kazandırırken en büyük destekçimiz olan hemşehrilerimize saygılarımı, sevgilerimi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Profile for metropoldergileri

Metropol Konya 56  

Metropol Konya Dergisi 56. Sayı

Metropol Konya 56  

Metropol Konya Dergisi 56. Sayı

Advertisement