Page 16

DUVAR

16

Başkan Altay: Eski Stadyumun Millet Bahçesine dönüşmesi büyük bir Vizyon

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Recep

Tayyip Erdoğan’ın eski stadyum alanlarının Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi talimatının ardından yıkımına devam edilen eski stadyum alanında incelemelerde bulundu. Uzun yıllar birçok önemli olaya şahitlik etmiş ve şehrin hafızası konumundaki stadyumun Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesinin şehir için büyük bir vizyon olduğunu vurgulayan Başkan Altay, Türkiye’de ilk kez böyle bir projenin başlangıcını yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, eski stadyum alanının Millet Bahçesi’ne dönüşüm çalışmalarını inceledi. 1950’den beri şehre hizmet eden, birçok önemli olaya şahitlik etmiş ve şehrin hafızası konumunda yer alan stadyumun Millet Bahçesi’ne dönüşümüyle ilgili çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ana kütlede yıkım faaliyetlerinin yürütüldüğünü kaydetti.

Ali Koç, Sobe’ye hayran kaldı Fenerbahçe Spor Kulüp Başkanı Ali Koç, deplasmanda Konyaspor ile oynayacakları karşılaşma öncesi takımıyla birlikte geldiği Konya’da Selçuklu Otizmli Bireyler Merkezini ziyaret etti.

Mustafa Ak karşıladı. Burada otizmli bireyler ve aileleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Koç, otizmli bireyler ve aileleriyle birlikte ayrı ayrı hatıra fotoğrafı çekildi, Fenerbahçe taraftarı çocukların formalarını imzaladı.

Maç öncesi ayağının tozuyla Selçuklu Otizmli Bireyler Merkezini ziyaret eden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’u SOBE Vakfı girişinde; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve SOBE Vakfı Başkanı

21 bin m² alan üzerinde kurulan ve içerisinde eğitim sınıfları, sosyal yaşam alanları, yüzme havuzları, spor alanları müzik alanları ve atların bulunduğu binicilik tesisleri gibi bölümleri ayrı ayrı inceleyen ve yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgi alan Koç, Selçuklu Otizmli Bi-

OSB’ler imar barışıyla ilgili bilgilendirilecek

ile OSBÜK tarafından organize edilen “OSB’lerde İmar Barışı Bilgilendirme Paneli”nin 2 Ekim Salı günü, Ankara’da TOBB Sosyal Tesislerinde gerçekleştirileceği bildirildi.

OSB’lerin çatı kuruluşu OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu), OSB’leri ve OSB sanayicilerini de yakından ilgilendiren İmar Barışı ile ilgili Ankara’da bir panel düzenleyerek, tüm OSB’leri yeni düzenlemelerle ilgili bilgilendirecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

İmar Barışı ile gelen düzenlemelerin Türkiye’nin en planlı sanayi alanları olan OSB’ler için de son derece önemli olduğunu söyleyen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Ankara’da düzenlenecek panele Türkiye’deki tüm OSB’lerin davet edildiğini belirtti. Kütükcü, OSBÜK olarak başta enerji olmak üzere OSB camiası ilgilendiren imar barışı, emsalin artırılması, mesleki eğitimin iyileştirilmesi gibi pek çok konuyu yakından takip ettiklerini, bunlarla ilgili tüm bakanlıklara

reyler Merkezinde verilen eğitimlerin dünya standartları üzerinde olması ve Türkiye genelinde birçokşehre hizmet vermesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

raporların sunulduğunu anlatarak, şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ı da ziyaret ederek, kendilerine OSB’lerimizin imar barışı ile ilgili taleplerini ilettik. 2 Ekim Salı günü TOBB Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak İmar Barışı Bilgilendirme Paneli’nde de tebliğle yapılan yeni değişikliklerden sonra imar barışının OSB’lerde uygulanması ile ilgili bilgilendirmeler anlatılacak. Tüm OSB’lerimizi bu panele katılmaya davet ediyorum.” OSBÜK tarafından yapılan açıklamada programa katılmak isteyen OSB temsilcilerinin info@osbuk.org.tr adresine katılım durumlarını bildirmeleri gerektiği kaydedildi.

Profile for metropoldergileri

Metropol Konya 56  

Metropol Konya Dergisi 56. Sayı

Metropol Konya 56  

Metropol Konya Dergisi 56. Sayı

Advertisement