__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

~etroCount® Traffic Data Specialists

Trafik Ölçüm Sistemleri

Gelişmiş Trafik Bilgi Edinme ve Analizi


112

Dünya çapındaki ülkeler trafik İstatistikleri için MetroCount Teknolojisine güvenmektedir.

www.metrocount.com


~etroCount® Traffic Data Specialists

Bütün Dünyada Çözümler Sağlar Geçtiğimiz 25 yıl içinde, daha verimli ve daha güvenli trafik ağları gerçekleştirmek için MetroCount tüm dünyada yol yetkilileri ve trafik yöneticileri ile sürekli ve yakından çalışmıştır. MetroCount ürünleri ile, şimdi global olarak 112 ülkede MetroCount, özel çözümler ve olağanüstü müşteri hizmetleri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamada gurur duymaktadır. Ayrıntılı ürün gösterimi için MetroCount bölge ofislerinden birine başvurabilir veya gelişmiş trafik analiz yazılımının online rehberli turunu izleyebilirsiniz. Genel Müdürlük

Avustralya +61 8 9430 6164 +61 8 9430 6187 (fax) sales@metrocount.com 15 O’Connor Close North Coogee, W.A., 6163

İngiltere +44 208 782 8999 +44 208 782 8737 (fax) uksales@metrocount.com Unit 15 Oliver Business Park, Oliver Road, LONDON, NW10 7JB

A.B.D +1 301 497 6101 +1 301 490 3521 (fax) usasales@metrocount.com 11820 West Market Place, Suite M, Fulton MD, 20759

İçindekiler 4

Yol Yönetiminde Evrim Yolda trafik verilerinin uygulaması yönetimi

6

MetroCount Trafik Yönetimi MTE yazılımı tüm MetroCount donanımları ile bağlantılı olan şemsiye uygulamadır.

8

Taşınabilir Trafik İzleme Pnömatik tüp aks tespit birimleri ile kısa vadeli trafik çalışmaları işletimi.

10

12

MC5600 Yol-Kenarı Birimi Hortum Yol-Kenarı Birimi

MC5712 Zamanlama Analiz Birimi Hortum + Optikal Fiber Yol-Kenarı Birimi

14 Devamlı Trafik İzleme Yol koşullarını tanımlamak için yıl boyunca trafik istatistikleri edinme

16

18

19

MC5710 Piezo (Basınç) Dizi Sınıflandırma Birim

MC5810 Endüktif Lup (Döngü) Sınıflandırıcı Birimi

MC5805 Endüktif Lup (Döngü) Sayım Birimi

20 Bisiklet Trafik İzleme Yol ve bisiklet yolları üzerinde bisiklet istatistikleri kaydı

22

MC5720 Piezo (Basınç) Dizi Bisiklet Sınıflandırma Birimi

24 FieldPod Uzaktan Erişim Trafik Veri Sistemi

27 Ürün Rehberi MetroCount Ürününe Genel Bakış

3


..Yazılım, gereken herhangi bir seviyeyede ve gerekli bilgiyi son kullanıcıya sağlayabilen şimdiye kadar kullandıklarımın iyisidir… Peiriannydd Cynorthwyol / Yardımcı Mühendis Andrew Evans MCIHT, Karayolu Güvenliği Denetimleri Yetkinlik HA Belgesi


{

Yol Yönetiminde Sonraki Evrim

Y

ol ağları olgunlaştıkça ve daha duyarlı hale geldikçe bilgilendirici trafik verileri özünde etkin yol yönetimi olmuştur. Karar vericileri bilgilendirmek ve etkili yol ağı iyileştirmesini yönlendirmek, MetroCount Trafik Analiz Sisteminin bir merkezi odağı haline gelmiştir. Hak sahipleri MetroCount sistemlerinin trafik koşullarının iç yüzünün anlaşılmasını sağlayan detay ve doğruluğu yüksek derecede kullanmaktadırlar. Yerel yollardaki bakım ile ücretli küçük organizasyonlardan ana otoyollardaki işleri yöneten ulusal düzenleyicilere kadar trafik verileri, güvenli ve sürdürülebilir ulaşım ağlarının yapımı ve yönetimide temel taşıdır..

Planlama ve Tasarlama Herhangi bir ölçümün yol çalışmaları icrası, alt yapının şu an nasıl kullanıldığının ayrıntılı kavranması ve nasıl kullanılacağının beklentisi ile yönlendirilmelidir. Güvenilir trafik verileri sadece geometrik standartların seçimini içeren planlama esasları ve trafik tesisleri tasarımı sağlamaz aynı zamanda ekonomik analiz, etki değerlendirme bilgisi verir ve işlerin önceliğine yardımcı olur.

Trafik Değerlendirmesi Sorumluluk dürüstlük ve başarı için kritiktirTrafik bilgileri, önce-ve-sonra projelerin başarısının karşılaştırmalı değerlendirmesini sağlar. Projeler standart kurallar karşı

}

uygun bulunması ile işlenmiştir. Bu işlemler MetroCount trafik verilerini manipüle edilemediğini ve gerçek yol koşullarına sadık olunduğunu göstermektedir.

Trafik Koordinasyonu Endişeli alanların ve potansiyel gelişmelerin tanımlaması yapılan yol çalışmalarının trafik yönetimi uygulamalarını yönlendirir ulaşımı üzerine temel taşıdır. Trafik verileri işaretler, trafik sinyalleri, kaldırım işaretler ve yaya geçitlerinde gibi trafik kontrol cihazları için ihtiyacın belirlenmesine yardımcı olabilir.

Yönetmeliğe Bağlılık Rutin araç ve sürücü davranışı izleme bir yolun istatistiksel normal şartların iç yüzününün anlaşılmasını sağlar. MetroCount yazılımı, hız ve öndeki arabayı yakından izlemek de dahil olmak üzere yoldaki sorunlu sürücü davranışının net bir temsilini sağlayan her bir aracın detaylı analizini vermektedir. Hız paterni, gün, hafta, ay veya yılın Belirli zamanlarında yoldaki farklı araçların nasıl hareket ettiğini görüntülemek için araç sınıflandırma ve zaman ile bölünebilir. Bu detaylı bilgiler en çok etkili oldukları zaman ve yerde davranışı optimize etme ve uygulama işlemleri için kullanılabilir.

Altyapı Yönetimi Yoldaki araç sınıfları çalışmasının dökümlerini izlemek

Trafik verileri güvenli ve sürdürülebilir ulaşım ağlarının en çok ihtiyaç duyulan bölgeye izlenir ve değerlendirilir sürecinde şeffaflık düzeyi sağlar. MetroCount trafik verilerinin gerçekliği ve doğruluğu dünyada test edilmiştir. MetroCount’un sıkı veri doğrulaması, MetroCount veri bütünlüğünün defalarca

planlama ve yönetimi için yararlı bilgiler sağlar. Trafik verileri, yol performansını izlerken yararlı bir referans aracıdır. Ortalama trafik hacmi ve sınıf dökümleri bakım ve onarımı için planlamayı bildirir.

+90 4572700 info@otoko.com.tr

5


{

}

MetroCount Traffic Executive® (MTE)

M

etroCount 1987 yılında kurulduğu günden bu yana, aynı mühendis ekip mevcut olan en gelişmiş trafik analiz yazılımı yapmaktadır. Bir tim, gelişmenin 25 yılı. Mütevazı başlangıcından, bugünün çok uluslu şirketine, MetroCount Trafik Yönetim gelişimi yararlı trafik bilgileri temini için yol yöneticilerinden alınan geribildirimi de kapsayarak müşteri odaklı kalmıştır.

Değerli şeyler usulüne göre yapılır MetroCount öncesi, trafik ölçümü genellikle hatalı bir bilim olarak kabul edilirdi. Ancak, % 99 üzerinde kanıtlanmış doğruluğu ile MetroCount ekipmanı mevcut trafik koşullarında şimdi doğruluk zirvesindedir. Kapsamlı hata denetimi ile her araç algılamada MTE kendi yorumunda sorumluluğun yüksek bir derecesini temin eder.

Kalite Kontrol Doğrulanabilir veri kalitesi MetroCount Sisteminin önemli güçlerinden biridir. Tanı raporlarının ana sistemi toplanan bilgi sonrası ve sırasında veri kalitesini belirlemek için kullanılabilir.

Trafik Bilgi Toplama Ağları Yönetimi Tutarlılık etkili bir bilgi toplama ağı anahtarıdır. MTE ağın rutin izlenir sitelerle uygun kaplı olmasını sağlayan bilgi toplama yönetim özelliklerimi içermektedir. Ayrıca MTE’nin Site Listeleri bilgi toplama personeli sağlaması ve tutarlı adlandırma kuralları ile aynı koordinatlarda müteahhitlerin bilgi toplamasını sağlamak için paha biçilmez bir araçtır.

Bireysel Araç Verileri Doğru aks bilgileri sadece yorumlandığı yerdeki yazılım kadar yararlıdır. MetroCount mühendisleri her araç analizi için teknolojiye öncülük etmiştir, ve gelişmiş özel algoritmalar kullanarak MTE yoldaki her araç hakkında inanılmaz detay sağlar.

Profiller ile Filtre MTE, trafik verilerinin ayrıntılı filtreleme ve raporlaması için rapor Profil sistemi kullanır. Profiller, trafik filtreleme

6

MetroCount Trafik Yönetimi

konusunda sınıf, zaman, hız, yön, ayırma ve daha fazla bilgiler içermektedir. Profiller, sürekli olarak herhangi bir veri setlerini karşılaştırmak için kopyalama ve yapıştırma gibi daha sonra kullanmak için kaydedilebilir.

Toplu Komut Dosyasıyla Otomatikleştirin MTE, Özel toplu komut dosyasını derlemek için işlevsellik içerir. Bu komut dosyası birden fazla veri setlerinin analizini otomatikleştirir. Standart raporları tek bir komutta derler ve basit, tutarlı trafik analizi için gelecekteki tüm trafik bilgi toplamalarında basitçe onları çalıştırır.

Sahada Tablet Operasyonu MTE ile çalıştırırken, saha operatörleri tam boy USB portlu küçük şekil faktörlü Windows tabletlerin avantajlarından yararlanabilirler. Birim çalışmadan önce, tabletler yolkenarı ünite ayarlamasını sadece birkaç dokunuşla basitleştirir. MTE bir windows işletim sistemi çalıştıran bilgisayarlarda çalışacak şekilde geliştirilmiştir.

Geriye Dönük Uyumluluk Bilgi toplama sonu analizinin basit ilkesi, MTE’ye özgün dosya biçimi etrafında büyümesini sağladı. 20 yıldan fazladır MTE, son sürümü ile 1990 yılında oluşturulan veri setleri analiz yeteneğine sahiptir.

112 Ülke ve Sayım MTE, lisan, (aks grafiği ile) araç sınıflandırma şemaları, , diğer bir dizi yapılandırılabilir seçenekleri ile birlikte zaman dilimleri (gün ışığından yararlanma) dahil özelleştirilebilir parametreler ile global pazar için geliştirilmiştir.


MTE Özellikleri • Doğru sınıflandırma verilerine dayalı trafik gösterimlerinin gelişmiş raporlaması. • Sınıf, hız, hacim ve zaman bazlı arazilerin sayısız permütasyonlu kapsamlı grafiksel raporlar. • Metrik ve metrik olmayan birimler. • Çok şeritli, çoklu veri seti analizi. Sadece aks veya boşluklar ile araçların toplanma özelliklerini sayar. • Tetik Spektrum ve gürültü analizi ile detaylı veri kalite analizi.

MTE Raporlama Araç Sınıflandırma Araçların sınıflandırılması ol bozulmasını izleme, tahmini yol ömrü ve yollarda eğilimleri belirleme için kritiktir. MTE, müşteri talebi doğrultusunda geliştirilen giderek artan sayıda özel şemalar ile birlikte uluslararası standart sınıflandırma şemalarının geniş bir aralığındaki araçları sınıflandırmak için sınıflandırma algoritmaları geliştirmiştir.

Son Güncellemeler • Dokunmatik ekran desteği. • Özel şablon oluşturma. • Dosya Yönetimi Listesinden 50 veri dosyalarının kadar analiz. • Veri seti yelpazemizi görmek için zaman çubukları. • Bireysel Raporda yön ve şerit numarası kapsamı. • Zaman filtresi, takvim aylarına verileri ayarlamak için otomatik sarar. • Gelişmiş site listesi arama. • Sitesi listeleri için gelişmiş aritalama özellikleri. • Araç dingil mesafesi veya uzunluk grubuna göre ilave filtreleme.

Çok sayıda özelleştirilebilir sınıflandırma raporlarının biri.

Detaylı Hız Analizi Filtre yelpazesi ile MTE detaylı anlamlı hız istatistiklerinin görüntülenmesini sağlar. Belirli koşullar altında bir yolun nasıl etkilendiği zaman, sınıf, hacim ve ayırma vurgularına karşı referans hızı. MTE, hız ve ayırma filtreleri ile sıkışık trafik hariç olmak üzere 85 çalışma hız yüzdesinin sunumunu etkileyebilir.

İlgili bilgileri çıkarmak veya dahil edecek şekilde filtre hızı, ayırma, sınıf, yayılma ve zaman.

7


M

{

Portatif Araç İzleme

etroCount kriter olarak doğru trafik anket teknolojileri için uzun süreli global bir üne sahiptir. Doğru trafik verileri yol koşullarını net bir anlamak için kritiktir. MC5600 pnömatik hortum sınıflandırıcı dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan trafik bilgi toplama birimlerinden biridir ve yıllar önce ilk sürümü üretime girdiğindenr beri bağımsız bilimsel çalışmalarla ele alınmıştır. Yol koşulları ve kılavuz yol çalışmalarının gelişmiş anlayışı için gelişmiş analitiğinin trafik mühendislerinin faydalanmak istemesiyle beraber MC5600 alımı son yıllarda artmıştır. Operatörler ve trafik analistleri, yol kullanım detaylarını ayıklamak için raporlama seçeneklerinin neredeyse sonsuz kombinasyon ile verileri filtre edebilirler. Normal portatif trafik bilgi toplama, bir bölgedeki araç hareketinin net bir resiminin doğrulanabilir bilgilerini sağlar.

}

Ortak kullanım durumları: • Ortalama Günlük Trafik (ADT- Average Daily Traffic) haftalık araç sayımlarını raporlar. • Tıkanıklık dönemlerini belirlemek için saatlik araç hacimleri. • Bir yolun çalışma hızını belirlemek için 85 yüzdelik hızı. • Hedef uygulanması ve eğitim çabaları için günün saatine göre hız sınırı istatistiklerini aşılması. • Yüke dayalı yollara gelecek yenilemeleri planlamak için araç sınıfı dökümü. • Doygunluk akış oranları ve ilerleyişi gibi sürücü davranışı ile ilgili trafik özellikleri.

Detaylı bir trafik anketi üstlenebilen operatörler ile sade olan MC5600’nin yaygın alımı arkasındaki itici güç.

MetroCount Pnömatik hortum sayaçları dünyada yaygın olarak kullanılır.

8

www.metrocount.com


Uzun ömürlü pil, ayarlanabilir bilgi çıkarma özelliği, birden fazla site veri girişi ve yazılım aracılığıyla bilgi yönlerinin geniş belirleme yeteneği dahil MetroCount sisteminin bir dizi çarpıcı özellikleri mevcuttur. Rolanda Ramanavichius, Mühendis, Yol ve Ulaşım Araştırma Enstitüsü, Kaunas

+44 20 8782 8999 uksales@ metrocount.com


MetroCount MC5600 Yol-Kenarı Birimi Her Aks Kaydı

Güvenilir Veri Bütünlüğü

Bilgi toplama sonrası analizine dayanarak, MC5600 sensörler üzerinden geçen her aksı depolar. Zaman damgalı aks vuruşu trafiğin net bir resimi elde etmek için yorumlanır. Aks vuruşları bilgi toplama sonrası yazılım tarafından red edilen iki sensör üzerinden düzgün bir şekilde bir araç hareket ile uymaz.

MetroCount’un tescilli ham veri biçimi tahrif edilemez veriler sağlanarak dijital bir imza ile doğrulanmıştır.

Etkili Bilgi Toplama Ağ Yönetimi “Site Listeleri” GPS arayüzü ile etkili bilgi toplama yönetimi için MTE yazılımında kurulabilir.

Pnömatik Hortumlar; Güvenilirlik ve Doğruluk LED Teşhis Kauçuk pnömatik hortumlar kullanılan aks algılama maliyeti en-etkin geçici trafik algılama yöntemidir. Pnömatik hortum ucuz, montajı kolay ve güvenilir ve çevre koşullarının geniş kapsamı altında doğru kalır.

Diganostic LED’ler, karmaşıklığı ortadan kaldırır ve yol kenarı biriminin konumundaki operatöre geribildirim sağlar. LED ışıklar cihazın uykuda veya çalışma modunda olduğunu gösterir.

Basit Çalışma için tasarlanmıştır

MC5600 Arayüzü

MC5600, bilgi toplama kurulumu, veri çıkarma ve teşhis için MTE ile çalıştırılır. Yol-Kenarı “kara kutu” muzun basit tasarımı, sağlam donanımı ve kanıtlanmış güvenilirliği çünya çapında trafik sektöründe temel ölçüt olmasına katkıda bulunmaktadır. Sistem maksimum dayanıklılık için çift seviyeli koruma sağlar. Paslanmaz çelik yol-muhafazakutusu hava geçirmez dahili araç kaydediciyi içinde barındırır. Cihazlar, düzenli bakım gereksinimi ortadan kaldıran bakım gerektirmez olarak, otomatik kademeli, kendi kendini kalibre eden sensörler ile yapılmıştır. Kolayca değiştirilebilir alkalin pil paketleri yaklaşık 290 gün sürekli bilgi aktarımını sağlar..

MC5600 Yol-kenarı birimi MetroCount MTE yazılımı ile kurulur. Detaylı konum bilgileri her bilgi toplamadan önce girilir. GPS verileri herhangi bilgi toplamaya manuel veya ekli modülü aracılığıyla eklenebilir.

Satın Alma Sonrası Özellik Yükseltmeleri MC5600’nın her biri trafik analizinin artan detayını sunan Normal (Regular) ve Artı (Plus) modelleri, mevcuttur. Bu sistem ihtiyaç duyuldukça kullanıcılara kapasitelerini genişletmeyi sağlarEk bir grup özelliği birden fazla veri setlerini işleyen MTE’nin otomatikleştirilmiş veri kilidini açmak için tasarlanmıştır.

www.metrocount.com


Bireysel Araç Kapasitesi 2Mb

Tahmini Batarya Performansı

Bireysel Aks Kapasitesi

MC5600 Donanım Özellikleri Hafıza

Kaydedilen Toplam Aks Olayı (yaklaşık)

1MB

500,000

2MB

1,000,000

25°C’de 6V/18Ah alkalin pil paketleri ölçümlerine dayalıdır. Sürekli veri toplama

290 gün / 0.8 yıl

1 hafta ON - 1 hafta OFF

540 gün / 1.5 yıl

1 hafta ON - 3 hafta OFF

1,080 gün / 3.0 yıl

Trafik hacmi (her şerit)

Günler (yaklaşık)

16,000 her gün

15

8,000 her gün

28

4,000 her gün

60

2,000 her gün

120

Dahili batarya: 6V 18Ah, 4 D alkalin hücre Çekilen yük: Çalışma –1.8mA’dan az Durma –100µA.’dan az – 8mA^dan az. Hafıza: 1MB ve 2MB CMOS RAM. RAM yedek: 3.6V Nikel Kadmium. İletişim hızı: 9,600 veya 38,000bps, Onaylı Blok yöntemi kullanılarak. Sensör tipi: Pnömatik hortum. Zaman çözünürlüğü: 1ms.’den iyi Sensör aralığı: 800mm - 1200mm. Muhafaza: Paslanmaz çelik yol muhafaza kutulu ve dahili PVC Birimli çift sistem. Ölçüler: Paslanmaz çelik yol muhafaza kutulusu – 350mm x 124mm x 95mm. Ağırlık: Paslanmaz çelik yol muhafaza kutulusu, dahili birim ve batarya 4.13kg Depolama sıcaklığı: -20°C / 70°C. Çalışma sıcaklığı: -10°C to 60°C Çalışma nemi: 0 to 95%, yoğuşmasız Rakım: 0 - 3000 metre. MC5600 ile birlikte: Trafik Yönetim (Traffic Executive™) yazılım, Çalışma ve referans manuel, Veri iletişim kablosu. Gerekli aksesuarlar: Trafik bilgi toplama saha kiti. Opsiyonel aksesuarlar: Windows tablet veya notebook bilgisayar.

+90 4572700 info@otoko.com.tr

11


MetroCount MC5712 Yol-Kenarı Birimi

Sinyalleştirilmiş Trafiğin Net Bir Resmi Sinyal kontrollü kavşaklar ve hemzeminlerde trafiği izleyerek ilgili sürücü davranışı hakkında kritik bilgi sağlar. MetroCount MC5712, kavşak sinyal zamanlamaları ile senkronize edilmiş ayrıntılı trafik verilerini toplamak için benzersiz bir yaklaşımdır. MC5712, trafik verilerine paralel olarak değişen sinyal aşamalarını algılamak ve kaydetmek için optik bir fiber arayüzünün eklenmesiyle MC5600 endüstri standardımıza dayalıdır.

Sadece kaza verilerinden daha fazlası Kavşaklardaki sürücü davranışını analiz etmek için seyrek olarak mevcut kaza verilerine güvenmek, bir kaza meydana gelmeden önce potansiyel sorunları tespit etmek için mekanizma sağlamaz. Sinyalleştirilmiş bir kavşakta tüm sürücü davranışlarını izleyerek deneysel kanıtlara dayalı önleyici önlemler alınabilir.

MTE’de Sinyal Aşamalarını özelleştirin MTE kullanıcılara, özelleştirilmiş yorumlanma için

ortak sinyal aşamaları veya kendi Aşama Haritalarını tanımlamasından yararlanmasını sağlar. Trafik ışıkları için ortak sinyal aşamaları, bilgi yorumlamada harcanacak daha fazla zamana müsade eden trafik verileriyle kolay senkronizelidir.

Yaygın Kullanım Örnekleri: Trafik verilerini trafik sinyalleri ile eşleştirmenin, trafik yönetimi ve uygulanmasında olası sonuçları vardır. • Sürücü reaksiyon sürelerini değerlendirmek ve sinyal zamanlaması bilgilendirmek için trafik ışıklarının ikaz kademesi veya sarı süresince hacim ve hızı yalıtılması. • Doğrudan kavşak tasarımı ve modifikasyonu için kavşaklarda sürücü davranışının analizi. • Araç sınıfına göre kırmızı ışık aşaması dahil farklı evrelerinde potansiyel ihlalleri tespit etmek için kavşakları geçen araçların sınıflandırılması. • Sinyallerin etkinliğini değerlendirmek için trafik sinyallerinin dur aşama süresince demiryolu geçit hacmini izlemek..

www.metrocount.com


Standart Sinyal Aşamaları

Bireysel Araç Kapasitesi 2Mb

Tahmini Batarya Performansı

MC5712 Donanım Özellikleri 25°C’de 6V/18Ah alkalin pil paketleri ölçümlerine dayalıdır. Sürekli veri toplama

290 gün / 0.8 yıl

1 hafta ON - 1 hafta OFF

540 gün / 1.5 yıl

1 hafta ON - 3 hafta OFF

1,080 gün / 3.0 yıl

Trafik hacmi (her şerit)

Günler (yaklaşık)

16,000 her gün

14

8,000 her gün

28

4,000 her gün

60

2,000 her gün

120

Kavşak Tipi

Standart Aşamalar

Tren yolu geçidi

Dur, Geç

Trafik Lambalı Kavşak

Yeşil, Kırmızı, Hepsi Kırmızı, Sarı

Dahili batarya: 6V 18Ah, 4 D alkalin Çekilen yük: Çalışma – 1.8mA.’dan az Durma –100µA.’den az – 8mA’den az. Hafıza: 2MB CMOS RAM. RAM yedek: 3.6V Nikel Kadmiyum. İletişim hızı: 9,600 veya 38,000bps, Onaylı Blok yöntemi kullanılarak. Sensör tipi: Pnömatik hortum (trafik), Optik Fiber (sinyaller). Zaman çözünürlüğü: 1ms.’den iyi Sensör aralığı: 800mm - 1200mm. Muhafaza: Paslanmaz çelik yol muhafaza kutulu ve dahili PVC Birimli çift sistem. Çalışma sıcaklığı: -10°C / 60°C Aşırı sıcakta azaltılmış pil ömrü ile. MC5712 ile birlikte: Trafik Yönetim (Traffic Executive™) yazılım, Çalışma ve referans manuel, Veri iletişim kablosu. Gerekli aksesuarlar: Trafik bilgi toplama saha kiti, optikal fiber arayüzü. Opsiyonel aksesuarlar: Windows tablet veya notebook bilgisayar.

+90 4572700 info@otoko.com.tr

13


U

{

Daimi Araç İzleme

zunlamasına trafik çalışmaları yeni yol çalışmalarında yardımcı olmak için ilgili bilgi ve eğilim, trafik yönetim planlarına desteğin yanı sıra bakım iyileştirme yükseltmelerini sağlar. Bir önceki yılın cardio dönemine göre veri trafik büyüme modellerini ve mevsimlik yol kullanım eğilimlerini belirleyebilir. MetroCount daimi bilgi toplama siteleri genellikle ana arter yollarda kurulur ve düzenli aralıklarla yöneticilerine e-posta veya internet yoluyla elektronik olarak trafik bilgileri otomatikleştirilebilir. Daimi siteler, tutarlılık ve yüksek güvenilirliğin aynı faydaları ile diğer tüm MetroCount ürünleri gibi aynı ayrıntılı trafik verilerini sağlar. Tıkanıklık istatistikleri trafik mühendislerine aşırı yol kullanım veri çalışması ile analiz edilebilir ve geçmiş veriler ile karşılaştırılabilir. Tıkanıklık dönemleri içi etkileyen faktörlerin daha iyi anlaşılması etkin trafik yönetimi ile yardımcı olabilir.

}

Buna ek olarak, daimi trafik siteleri kalite güvence ve MC5600 ile üstlenilen geçici çalışmaların tahminini de sağlar. Güvenilir daimi veri seti, geçici veri setlerinin geçerliliğini ve doğruluğunu kontrol etmek için bir kıstas olarak kullanılabilir.

Yaygın kullanım durumları: • Gerçek “Yıllık Ortalama Günlük Trafik” (AADT Annualised Average Daily Traffic) 52 hafta veriden yaratılmıştır. • Tıkanıklık dönemleri ve ağır çalışma koşullarını tespit etmek için hafta içi akış raporları. • Bir yolun çalışma hızını belirlemek için 85. yüzdelik hızı. • Hedef uygulama ve eğitim çalışmaları için günün her saatine göre hız sınırı istatistiklerini aşılması. • Geleceği planlamak için araç sınıfı dökümü yüklere dayalı yolları iyileştirir. • Doygunluk akış oranları ve ilerleme gibi sürücü davranışı ile ilgili trafik özellikleri.

Trafik yönetiminde en iyi kararlar ve sürekli yıl boyu verilere dayanan planlama.

MetroCount basınçsal elektriksel şeritler yüksek doğruluk derecesiyle araçların ayrıntılı sınıflandırmasını sağlar.

14

www.metrocount.com


Mevsimsel eğilimleri açıkça tespit etmeyi ve kendi kapasitesinin üzerinde zorunlulukları olan bir yolun çalışmasını kavrayabilmek. Mr Paul Edwards, Traffic & Design Coordinator, South Perth City Council

+44 20 8782 8999 uksales@ metrocount.com


MetroCount MC5710 Piezo Sınıflandırıcı Doğru Aks Verisi MetroCount gelişmiş aks analizi algoritmaları kullanarak, MC5710 sensörler üzerinden geçen her aksı depolar. MC5710’nin yüksek hassasiyeti ve hassas kurulumu araç algılamada en üst düzeyde doğruluk sağlamar.

Dört Sensörs – İki Şerit MC5710 dört sensörlerden kayıt yaparak bir cihazın iki şeritte trafiğin doğru kaydetmesini sağlar. Şerit başına iki piezo elektrik sensör hızın doğru tespitini, hacim ve sınıflandırma verilerini etkinleştirir. Çoklu birimler zahmetsiz işlem-sonrası ile birkaç şerit

kapsayacak şekilde tek bir site içine MTE dahilinde birleştirilebilir

Kusursuz Entegrasyon Alçak profilli piezo elektrik sensörler yol yüzeyind tedbirli mütevazi sensör sağlar. Minimum sürtünme yüksek hacimli yollarda kurulumların maksimum uzun ömürlü olmasını sağlar. Piezo şeritler kabloları doğru uzunlukta güvenli bir bağlantı ile MC5710 Yol-Kenarı cihazına kolayca yaygın bir BNC bağlantı yerinde sonlandırılan koaksiyel kabloya bağlanır..

MetroCount MC5740 Piezo Test Unitesi Detaylı Piezo Karakterizasyonu MC5740 piezoelektrik şeritlerln kurulumunda ayrıntılı tanı bilgisi sağlayan dünyadaki kendi türünün sadece piezo test ünitesidir. Yol yöneticilerine doğru piezo kurulumları kalibre eden MC5740, WIM sensörleri ve hız kamerası bağlı sensörler dahil her piezo sensörleri

16

ile uyumludur. Kurulumu sonrası piezo sensörleri kayıt bilgileri yanı sıra anlık teşhis sağlamak için tasarlanan MC5740 ofset ayrıntılı analizi, elektriksel gürültü kaçağı ve direnç sağlar. Bu bilgiler kurulumu doğrulamak için kulullanılır ve sözleşmeden doğan teknik şartnameler ile doğruluk ve uygunluğun yüksek derecesini teyit eder.

www.metrocount.com


Şerit Kapsamı

Bireysel Araç Kapasitesi 2Mb

MC5710 Donanım Özellikleri Trafik hacmi (her şerit)

Günler (yaklaşık)

16,000 her gün

14

8,000 her gün

28

4,000 her gün

60

2,000 her gün

120

Yol-Kenar Cihazı

Şerit Sayısı

MC5710

2 Şerit 4 Piezos

MC5740

2 Şerit 4 Piezos

Dahili batarya: 6V 18Ah Güç Tasarrufu: 1 hafta hiçbir darbe olmadığında cihaz rolentiye düşer. Memory: 2MB, 2 kanal kullanıldığında bölünmüş Sensör tipi: Piezo Electrik Şeritler. Sensör aralığı: 800mm - 1200mm. Zaman çözünürlüğü: 1ms.’ten iyi Muhafaza: Kabin montaj Depolama sıcaklığı: -20°C / 70°C. Çalışma sıcaklığı: -10°C / 60°C Aşırı sıcakta azaltılmış pil ömrü ile. Çalışma nemi: 0 - %95 yoğuşmasız. Rakım: 0 3000 metre. MC5700 ile birlikte: Trafik Yönetim (Traffic Executive™) yazılım, Çalışma ve referans manuel, Veri iletişim kablosu. Gerekli aksesuarlar: Trafik bilgi toplama saha kiti, optikal fiber arayüzü. Opsiyonel aksesuarlar: Windows tablet veya notebook bilgisayar. .

+90 4572700 info@otoko.com.tr

17


MetroCount MC5810 Lup Sınıflandırıcı Basit Donanımlar, High-Tech Sonuçları MetroCount tümevarımsal lup (döngü) sensörleri son derece güvenilir ve doğru trafik verilerini sağlayan, kurulum ve bakımını kolay yapılan basit ve ucuz donanımlardan yapılır. Trafik sinyal sensörleri aşina yetkililer kurulumu kolay bulacaklardırMTE ile birlikte olan Lup (döngü) Kapsamı ve Lup (döngü) Izleyecisi, herhangi bir hatayı açığa çıkartacak tam teşhis araçlarıdır. Fonksiyonel luplar (döngüler) mevcutsa MC5810, yolda monteli olan mevcut lup (döngü) sensörleri ile irtibat kurabilir.

Uzunluk Tabanlı Sınıflandırma Her aks yerine, başına ve sonuna dayalı araçların tespitiyle MC5810, bir araç her lup (döngü) sahasına girip çıktığında zaman damgalarının tetiklenmesiyle doğru uzunluk sınıflandırması sağlar. Standart uzunluk-tabanlı

tasarımlar farklı araç sınıflarını tanımlar, ancak MTE ile her zaman olduğu gibi, uzunluk sınıflandırmalarının herhangi bir sayısıyla özel tasarımlar oluşturulabilir.

Doğru olarak Daimi Bir Kurulum Altı aya kadar kesintisiz bir işlem ile dahili batarya kullanarak ve harici güç kabul etme yeteneği (örn. güneş paneller veya şebekeden) MC5810, sorunsuz uzun süreli trafik bilgi toplaması için idealdir. Gömülü lup (döngü) sensörleri dayanıklılığı yolun ömrü ve sürekli trafiği izlemek için kuruluma müsade eder.

Sounsuz Kurulum MetroCount müşterileri için tüm kurulum süreci yöneten geniş deneyimi kullanır

MetroCount MC5805 Lup Sayıcı Dört Şerit MC5805, dört şerit trafiği doğru saymak için dört girişe sahiptir. Tamamen yapılandırılabilir kutu ölçüsü, eğimler ve kilitli kalma süreleri her sitede özelleştirmeyi sağlar. MC5805, 4 yıla kadar veri belleği sağlayan sadece sayı bilgisi gerekli olduğu yerlerdeki projeler için tasarlanmıştır.

Daha iyi Sayım-Sadece Doğruluk Sadece basit sayım gerekli olduğunda, aks verilerinin değerlendirilmesinden ziyade aracın ön ve arkasına dayalı geliştirilmiş doğruluğu sağlayan endüktif luplar

18

(döngüler) ile araçların saptanması. Yapılandırma ne olursa olsun, kamyon ve otomobil aks sayısı bilgilere göre toplanmış veri hacmini azaltarak, kamyon ve otomobil her ikisi de Bir başlangıç ve bitiş olayı gibi sayılır.

Güvenilirlik ve Uzun Ömür Tüm koşullarda kullanım için tasarlanmış MC5810, MC5805 gibi aynı donanımlardan yapılmıştır ve bir kabine monte edilebilir veya kurulabilir. Endüktif lupların (döngülerin) kurulumu deneyimli trafik yüklenicileri tarafından yapılabilir. MC5810 gibi MC5805 aynı tanı araçlarını karakterize eder.


Şerit kapsama

Bireysel Araç Kapasitesi MC5810

Lup Teşhis Araçları

MC5800 Donanım Özellikleri Tanı

Fonksiyon

LoopScope

Lup durumu ve özelliklerde geribildirim sağlar

LoopMonitor

Vida ve kıvrım terminalleri dahil test bağlantıları

Trafik hacmi (her şerit)

Günler (yaklaşık)

16,000 her gün

14

8,000 her gün

28

4,000 her gün

60

2,000 her gün

120

Yol Kenarı Birimi

Şerit Sayısı

MC5810

2 Şerit 4 Lup

MC5805

4 Şerit 4 Lup

Dahili batarya: 6V 18Ah, 4 D alkalin hücre Dahili batarya ömrü: 180 gün sürekli kullanım veya harici pil için yedek olarak 5 yıl. Güç harcaması: <10mW (4 lup) Hafıza: 1MB ve 2MB CMOS RAM. RAM yedek: 3.6V Nikel Kadmiyum. İletişim hızı: 9,600 veya 38,000bps, Onaylı Blok yöntemi kullanılarak. Sensör tipi: Endüktif lup Zaman çözünürlüğü: 1ms.’ten iyi Optimum lup ebatı: 2m x 2m Optimum Lup Aralığı: 5m Lup Bobin Aralığı: 50 - 500µH (150µH optimum) Lup Osilatör Aralığı: 45 - 65kHz Çalışma Sıcaklığı: -10°C / 60°C MC5800 ile beraber: Trafik Yönetim (Traffic Executive™) yazılım, Çalışma ve referans manuel, Veri iletişim kablosu. Gerekli Aksesuarlar: Koparma tahtası. Opsiyonel aksesuarlar: Windows tablet veya notebook bigisayarr, Din Raylı Montaj

+90 4572700 info@otoko.com.tr

19


{ Ş

Bisiklet İzleme

ehirlerde bisiklet faydaları iyi bilinmektedir. Ulaşım yöneticileri için ivedi görev daha iyi bisiklet altyapısı ve bisikletçi katılımını artırmak için bu bilgiyi uygulamaktır. Bisiklet trafiği biçimlendirmek gelişmiş bisiklet altyapısını ayarlamak ve artan yatırım için etkin maliyet fayda analizinin kalbidir. MetroCount’un benzersiz piezoelektrik sensör teknolojisi, normal akış koşullarında % 97’den daha iyi sektörün önde gelen doğrululuğu kanıtlanmıştır. Bağımsız çalışmalar tarafından doğrulanmış MetroCount, hız, yön, yolculuk, uzunluk, ve daha fazlası dahil her bisiklet için doğru bilgiler sağlar. Özet veriler, günlük, haftalık veya aylık hacimleri, yüksek kullanım sürelerini, akış oranlarını ve tıkanıklığı tespit edebilir. Yıldan yıla biriken veriler yeni altyapının büyüme modelleri ve başarılı kavramını analiz etmeye de yardımcı olabilir.

}

Deneyim ve Güvenilirlik Bisiklet izleme güvenilirlik ve kalite ekipmanlarımızın arkasındaki 10 yılı aşkın gelişim MetroCount’un bisiklet sayaçlarıdaki belirgin farkı olmuştur. Şu an günde 24 saat trafik bilgiai toplayan yüzlerce kurulu bisiklet izleme siteleriyle ayrıntılı bisiklet trafik bilgisinde MetroCount sektörün önderidir.

En iyi Çalışma Çok modlu taşımacılığa odaklanan kıskanılacak bisiklet kullanım istatistik etkisine vurgulamayla kendi entegre bisiklet altyapısı ulaşım ağı için Hollanda’ya küresel saygı duyulur. Hollandalı trafik mühendislerin taleplerini karşılayan ürünlerin tedariği için MetroCount dünyanın önde gelen bisiklet altyapısı savunucuları ile yakından çalışmaya devam etmektedir..

Bisiklet trafiği biçimlendirmek gelişmiş bisiklet altyapısını ayarlamak ve artan yatırım için etkin maliyet fayda analizinin kalbidir

20

Son çalışmadaki % 99 üstünde doğrulukla, MetroCount piezoelektrik bisiklet sensörleri doğruluk ve mevcut analiz derinliği için endüstriye liderlik etmektedir. MC5720, Londra bisiklet karayolu üzerinde bisiklet trafiğinin analiz edilmesine yardımcı oluyor


Kasabamız dahilinde sürekli taahhüt, kolaylaştırma yatırımı ve cesaret verici bisiklet kullanımıyla bisiklet yolculuk trafiğini izlemek gereklidir. Daimi bisiklet sayaçlarının sonucu olarak kendileri için ödeme yapan beldenin geneline yerleştik. Nick Davies, Müdür Ulaşım Görevlisi, London Borough of Barking ve Dagenham +44 20 8782 8999 uksales@ metrocount.com

21


MetroCount MC5720 Piezo Bisiklet Sınıflandırıcı Her Aksın Kaydı

Farklı Kabin

MetroCount’un diğer araç sınıflandırıcıları gibi, aynı zaman damgası teknolojisine dayalı MC5720, bisikletin patern dışına düşen (örn. yayalar) verilerden hariç olan herhangi bir diğer sensör darbesini sağlayan sensörler üzerinden geçen her bisiklet aksını kayıt eder. Bu teknoloji son derece doğru tespit ve bisiklet trafiği analizini sağlar.

MetroCount’un gizli yol kenarı kabini uzun ömürlü ve peyzaj içine uyumlu olarak tasarlanmıştır. Hava koşullarına dayanıklı yapı, ekipmanın kuru kalmasını ve doğa şartlarından korunmalı kalmasını sağlar.

Yüksek Hassasiye MetroCount, sensör üzerinden geçen her bisiklet tekerleği gibi asfalt üzerindeki küçük çöküntüler tespit etmek için özel son derece hassas piezoelektrik sensörler kullanır.

Bir Kümede Sayım Bisikletçilerin sık sık kümeler halinde seyahat etmesiye, MC5720 veri analizi algoritmaları bisiklet kullanımının farklı paternlerini etkin biçimde ayırır. Bir alandaki bisiklet paternleri hakkındaki yararlı bilgiler MTE yazılımında görüntülenir.

Bisiklet Yollarından Bisiklet Şeritlerine MC5720, hem bisiklet şeritlerinde hem de özel bisiklet yollarında çalışır. Sadece asfalt üzerinde küçük girintiler tespit edilmesi için tasarlanan 5720, bisiklet şeritleri içinde gezinen motorlu trafiği hariç tutabilir. MC5720 iki piezo hattından bisikletleri algılar.

Gerçek Yönü Algılama Detaylı aks verileri ile MTE, bisiklet akışlarının yararlı ayrıntılarını sağlayan seyahatin doğru yönünü belirleyebilir.

Süret Bilgisi Hız izleme ve bisiklet yolları kemer yüksekliği gerekli olan yerlerde yükseltmeleri ve trafik sakinliğini bilgilendiren bir bisiklet yolunun güvenliğinin belirlenmesine yardımcı olabilir. Zaman ve yöne göre filtreleme hızı aşırı bisiklet sürelerinin görselleştirme sağlar.

Her Yerde Sayım Uzun ömürlü pil ve Saha-Podlu uzaktan verilere erişme opsiyonu ile MetroCount MC5720 siteleri cep telefonu çeken ve kapalı bisiklet yoluna sahip herhangi bir yerde kurulabilir.

Her hava şartlarına dayanıklı Gore-tex nefes delikleri ile MetroCount MC5720 tamamen her hava şartına dayanıklıdır. MetroCount kabinine monte edildiğinde sistem hem kötü hava şartlarına dayanıklı hem de inanılmaz güvenli olur.

22

MetroCount ayaklı dolapları bisiklet bilgi toplama ekipmanları için güvenli ve koruyucu muhafaza sağlar.

www.metrocount.com


Bireysel Araç Kapasitesi 2Mb

MC5720 Donanım Özellikleri Trafik hacmi (her şerit)

Günler (yaklaşık)

16,000 her gün

14

8,000 her gün

28

4,000 her gün

60

2,000 her gün

120

Dahili batarya: 6V 18Ah Güç Tasarrufu: 1 hafta hiçbir darbe olmadığında birim rölantiye düşer. Hafıza: 2MB Sensör tipi: Piezoelektrik. Zaman çözünürlüğü: 1ms.’ten iyi Sensör aralığı: 350 - 600mm. Muhafaza: Kabin montajlı Depolama sıcaklığı: -20°C / 70°C. Çalışma sıcaklığı: -10°C / 60°C Aşırı sıcakta azaltılmış pil ömrü ile. Çalışma nemi: 0 - 95%, yoğuşmasız. Rakım: 0 - 3000 metre MC5700 ile beraber: Trafik Yönetim (Traffic Executive™) yazılım, Çalışma ve referans manuel, Veri iletişim kablosu. Gerekli aksesuarlar: Kabin, piezoelektrik şeritler, BNC konnektörler. Opsiyonel aksesuarlar: Windows Tablet veya Notebook.

+90 4572700 info@otoko.com.tr

23


Uzaktan EriĹ&#x;im Trafik Verileri

www.metrocount.com


{

Uzaktan Erişim Trafik Veri Toplama

D

aimi sitelerden trafik verilerinin teslimatıdaki yenilikler, izleme ve trafik bilgileri analizi için işlemleri geliştirdi. Rutin kısa vadeli çalışmaları ile birleşmiş daimi trafik izleme siteleri mantıklı ulaşım karar vermeyi bildirir. Yol kenarından kullanıcıya bilgi akışını uygun hale getiren MetroCount’un FieldPod (SahaPodu) sistemi cep telefonu şebekesi üzerinden trafik izleme siteleri ve yol yöneticileri arasında doğrudan bir bağlantı sağlar. FieldPod (SahaPodu) MC5710, MC5720, MC5805 ve MC5810 kullanan daimi bir MetroCount sitesine uzak iletişimin yararlarını sağlar. MetroCount’un FieldPod (SahaPodu) uzaktan erişim teknolojileri verimliliği arttıran ve zamandan tasarruf sağlayan trafik bilgi toplama çözümleri geliştirmek için dünyadaki trafik uzmanları ile sürekli bağlantının sonucudur.

Rutin Site Ziyaretlerini Aradan Çıkartın FieldPod (SahaPodu) yol yöneticilerine siteleri izlemeyi ve uzaktan veri almayı, yoğun yolları ölçerek harcanan saat sayısını azaltmayı sağlar. Uzak ve ulaşılmaz siteleri yüksek hacimde izlenmesi için tasarlanan FieldPod (SahaPodu) düşük hacimleri izlenmesi için saha operatörlerine riski azaltarak daha fazla zaman tanır ve sitelerin riskini düşürür. Uzaktan izlenen siteler trafik yönetimi maliyetini ve trafik kesintilerini azaltır.

Düşük Güç - Düşük Bakım Düşük güç tüketiminde aynı vurgu kullanarak MetroCount trafik sayaçlarını çok popüler yapan FieldPod (SahaPodu) batarya gücünde uzun sürelerde

}

çalışması için tasarlanmıştır. FieldPod (SahaPodu) düşünülebilecek bütün durumlarda süresiz güç sağlamak için güneş panelleri ile birleştirilebilir. Düşük güç donanımı bakımı, maliyetleri ve emisyonları azaltır.

Mobil Ağ Erişimi Mevcut mobil ağ altyapısına bağlanarak FieldPod (SahaPodu) mevcut cep telefonu erişimi olan her yerde çalışır. Sistem tanılama siteyi izlemek için uzaktan çalıştırılır.

Güvenli ama Basit Akılda sadeliği ile tasarlanan, FieldPod (SahaPodu) trafik verileri güvenle kaydedilir, saklanır ve taşınır. Uzaktan erişim sistemi verilerini rutin aralıklarla son kullanıcıya göndererek trafik verileri günde 24 saat, haftanın yedi günü sürekli toplanır.

Bir FieldPod (SahaPodu) Çoklu Üniteler Etkili bir şekilde çok hatlı siteleri izlemek için iki MetroCount sınıflandırıcıya kadar tek bir uzaktan erişim modülüne bağlayın. Örneğin; iki MC5805 lup sayaç üniteleri tek bir uzaktan erişim modülü sayesinde trafiğin 8 şeridine kadar basit sayım verileri sağlayabilir.

Daha Az Harcayın, Daha Çok İzleyin Öngörülebilir uzun vadeli trafik bilgi toplama bütçelemesi yapmak için FieldPod (SahaPodu) planları bir kuruluşun ihtiyaçlarını temin eder, ilk yatırım maliyetini azaltır, donanım ve bilgi toplama maliyetini yayar.

Topla

Analiz et +90 4572700 info@otoko.com.tr

25


FieldPod® (SahaPodu) Teknik Detayları Yazılım Arayüzü

Ağ Bağlantısı

Tüm MetroCount ürünleri gibi FieldPod® (SahaPodu) MTE içinde çalıştırılır. Uzaktan erişim doğrudan bağlantı olarak aynı şekilde yol kenarı birimlerinin çalışmasını sağlar. Ofisten çıkmadan veri kalitesini kontrol edin, veri indirin, voltajı izleyin ve tüm RSU durumunu kontrol edin.

MetroCount dünya çapında mobil veri ağına sağlar erişimine izin veren özel SIM kartlar sağlar. Gerekirse kuruluşlar kendi SIMlerini kullanmayı tercih edebilirler.

Veri Planlama

Alt yapıya uygun mevcut siteleri güçlendirme için FieldPod® (SahaPodu) opsiyonlu olarak Tüm MetroCount daimi siteleriyle uyumludur. FieldPod® siteleri dowload edilebilir ve herhangi bir veri kaybı olmadan gerekirse manuel izlenebilir.

Operatörler e-posta veya doğrudan FTP üzerinden haftalık, aylık veya özel bir programa göre veri dosyalarının teslim edilmesini zamanlayabilir. MetroCount ayrıca sitelere erişim ve özerk olarak veri download seçeneği sağlar. Tam uçtan uca çözüm için MetroCount özelleştirilmiş raporların teslimatını otomatik hale getirebilir..

Güç

MetroCount Managed

Kapsamlı test sayesinde, MetroCount uzaktan erişim siteleri minimum bakım ile uzun süre işlev görmek için mevcut en iyi güç kaynağı kullanırlar. Uzaktan iletişim edilir sSürekli kullanım için ayaklı kabine monteli İsteğe bağlı güneş paneli tarafından şarj edilebilir ikinci batarya ile tahrik edilir. Yol kenarı birimleri dahili bir batarya ile çalışır ve elektrik kesintisi durumunda trafiği kaydetmek için devam edecektir. Sistemler kullanılabildiği zaman güç şebekesinin avantajından yararlanmak için yapılandırılabilir.

MetroCount teknik uzmanlar ekibi, kurulum işlemini yönlendirilmede deneyimlidir ve yer seçimi yoluyla ekipmanın kurulumu için iş akışını yönetirler.

Uyumluluk

Kanıtlanmış İstikrar 5 yılı aşkın saha tecrübesi ayrıcalığıyla, FieldPod (SahaPodu) geliiş ve kararlı bir platformdur. MetroCount yöneticileri yardımcı olarak sağlam trafik veri sistemleri yapımı için dağıtım mekanizmalarını özelleştirebilir. Uzaktan Erişim Modülü, yol kenarı trafik siteleri ve MTE arasında iki yol iletişim sağlar

“ 26

Uzaktan erişim ile trafik verilerimiz basitçe email posta kutuma düşüyor, daha kolay olamazdı. Nick Davies – Müdür, Ulaştırma Görevlisi London Borough of Barking and Dagenham www.metrocount.com


Kauçuk hortumlu taşınabilir trafik bilgi toplama. Geniş ağ kapsama alanlı kısa vadeli

Trafik anketleri için trafik ile senkronize ışıklar

Piezo sensörlü daimi yol bilgi toplama. Yıl

MC5720

MC5810

MC5805

MC5740

MC5712

trafik bilgileri için tasarlanmıştır.

MC5710

MC5600

MetroCount Ürün Rehberi

veya kauçuk hortum ve optik fiber (sinyaller için) kullanılan demiryolu geçidi. Trafik bilgilerinin Trafik sinyalleri ile bütünleşmesi

boyunca, şeritten şeride, mevsimsel verileri temin etmek üzere yoğun akışlı ana yollar için ideal

Piezo şerit kurulumlarını analiz etmek için test ünitesi

Tek endüktif lup sensörü ile kullanım için daimi araç sayacı. 4 şerite kadar basit sayım gerektiğinde kullanım için.

Çift endüktif luplar kullanılan daimi araç sınıflandırıcı. Hız, sınıf ve hacim belirleyin.

Permanent bike path surveys with embedded piezo sensors.

+90 4572700 info@otoko.com.tr

27


~etroCount® Traffic Data Specialists

United Kingdom +44 208 782 8999 +44 208 782 8737 (fax) uksales@metrocount.com Unit 15 Oliver Business Park Oliver Road, LONDON, NW10 7JB

Australia +61 8 9430 6164 +61 8 9430 6187 (fax) sales@metrocount.com 15 O’Connor Close North Coogee, W.A., 6163

United States +1 301 497 6101 +1 301 490 3521 (fax) usasales@metrocount.com 11820 West Market Place, Suite M, Fulton MD, 20759

Sayma ve sınıflandırma sistem kullanımı kolay olan MetroCount sağladığı yazılım analiz ve toplanan verileri grafikle anlatımı ile çok kullanışlı ekipmanları temsil etmektedir.

Sorin ILIE, PhD. Eng. Lecturer at University of Pitesti, Automotive and Transport Dept.

Distributed by OTOKO in Turkey - www.otoko.com.tr

Profile for MetroCount

MetroCount Trafik Ölçüm Sistemleri  

Gelişmiş Trafik Bilgi Edinme ve Analizi

MetroCount Trafik Ölçüm Sistemleri  

Gelişmiş Trafik Bilgi Edinme ve Analizi

Advertisement