Page 1

ČESKÝ ÚTOČNÍK MÁ PROBLÉMY SE SVALEM

inzerce

LÉKAŘI SE BOJÍ O BAROŠE

Bláznivý čtvrtek

STRANA 22

rozumná dovolená za šíleně nízkou cenu. Pouze tento čtvrtek! kréta, Sergios NNN Odlety z Prahy: 14. 6., 21. 6.

PRAHA

Středa, 6. června 2012 Č. 110, www.metro.cz Svátek slaví: Norbert Min. 170 Max. 210

aze Nejčtenější noviny v Pr

6 990 kč 7 990 kč

14. 6. / 7 nocí / all inclusive

21. 6. / 7 nocí / all inclusive

Konečná cena za osobu a týden s all inclusive ve dvoulůžkovém pokoji. Počet míst je omezen.

www.ckneckermann.cz infolinka: 800 700 770

Máte bezpečný trojúhelník?

Metro vyzkoušelo levné výstražné trojúhelníky, které možná vozíte v autě. Jsou nestabilní ve větru a mohly by ohrozit váš život. STRANA 8

Konec další cestovky

Těsně před vypuknutím letní sezony přichází další varovná zpráva pro vyznavače leteckých pobytových zájezdů. Cestovní kancelář Redgreentours padla. Problémy mají stovky turistů, kteří uvízli v zahraničí. STRANA 9

Malé pivovary dobyly Prahu

LÁMOU MĚ, TÝRAJÍ David Rath se včera snažil přesvědčit poslance, aby ho nevydali k trestnímu stíhání. Marně. Více na stranách 6 a 7

ČTK – VÍT ŠIMÁNEK

Pivo z minipivovarů už není výsadou ostatních regionů. Metropoli stále více oslovují netradiční pivní značky. Vyrazte také na Žižkovské pivobraní. STRANA 14

inzerce

OCENĚNO 5 OSCARY *

Jak se budete tvářit vy, až vám na kontě přibude milion korun? S naším pořadem „Haló, tady Impulsovi“ můžete právě takovou částku vyhrát během jediného rána. Ohlaste se nám 29. června jako první ze všech posluchačů heslem „Haló, tady Impulsovi!“ a milion je váš. Zapojte se do hry prostřednictvím SMS ve tvaru „IMPULSOVI příjmení a telefon“ odeslané na číslo 900 22 30 nebo se zaregistrujte na www.impuls.cz. Nalaďte se s námi na pozitivní vlnu a počkejte si na milionový telefonát. Cena za jednu SMS je 30 Kč včetně DPH. Službu provozuje Expansion Group, a. s., Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5. V případě problémů se poraďte na tel. čísle 602 439 999 (po–pá 9–16 hod.). Technické zajištění: ATS, s. r. o., Na Hřebenech II, 140 70 Praha 4, infolinka po–pá 9–16 hod., tel.: 776 999 199, e-mail: infolinka@atspraha.cz.

®

FILM MARTINASCORSESEHO

NA N A 3D 3D BLU-RAY BLU-RAY , B LU-RAY A D VD O D6 DVD OD 6.. 6 6.. BLU-RAY ™

KNIHA PRÁVĚ V PRODEJI

*Nejlepší kamera, Nejlepší výprava, Nejlepší vizuální efekty, Nejlepší zvukový střih a Nejlepší mix zvuku „Cena Akademie®“ je registrovanou obchodní a servisní značkou Akademie filmového umění a věd.


1 UDÁLOSTI

pište a foťte na mms@metro.cz 6. června 2012

02

PRAHA

Prázdné byty řeší radnice prodejem

V Praze jsou tisíce volných bytů. Obecní čeká privatizace.

Obecní byty v hlavním městě zejí prázdnotou. Radnice městských částí řeší, co s tím. „Ve vlastnictví Prahy 4 v současné době je 2445 bytů, z toho je jich přibližně dvě stě nepronajatých,“ říká mluvčí čtvrté městské části Michal Sochor. Také radnice Prahy 10 vymýšlí, co s byty, ve kterých nikdo nebydlí. „Na našem území máme sto dvacet volných obecních bytů,“ popisuje mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Situaci má zlepšit privatizace. K té se letos uchýlí většina městských částí. „V majetku máme 3668 bytů, z toho 1962 je zahrnuto do aktuálního prodeje domů,“ informuje mluvčí osmé městské části Helena Šmídová. Čtyři tisíce bytů čeká na privatizaci také na území třetí městské části. „Počet bytů ve vlastnictví Prahy 3 díky privatizaci neustále klesá,“ říká mluvčí Prahy 3 Jan Sotona. Všechny byty má obsazené Praha 12, která se v posledních dvou letech zbavila většiny obecních bytů.

ADAM VÁCHAL

adam.vachal@metro.cz

SPORT

Marušková: Talismanem je pro mě můj manžel Účast na olympijských hrách má jistou už také střelkyně Lenka Marušková. Té se letos daří. Ze závodů Světového poháru přivezla dvě stříbrné a tři bronzové medaile.

V Praze jsou tisíce prázdných domů V hlavním městě je podle statistického úřadu 496 911 bytů. ●

Neobydlených rodinných a bytových domů je podle odhadů v metropoli víc než devět tisíc.

Před deseti lety bylo prázdných domů v hlavním městě přibližně šest tisíc. Prázdné jsou nejčastěji rodinné domy. Velkou část tvoří také nové byty. Těch je v metropoli neobsazených přibližně dva a půl tisíce. Často se do těchto bytů nikdo nenastěhuje déle než rok. Lidé totiž čekají, až jejich ceny klesnou.

Ročně v Praze přibude až třikrát více nových bytů, než se jich každoročně prodá. Problém je také často s obecními byty. Ty si totiž musí často nájemci opravit na vlastní náklady, přitom patří i nadále obci, která je po vypršení nájemní smlouvy může předat někomu jinému. Lidé tak o pronájem obecních domů ztrácí zájem.

Jak medaile oslavujete?

Dříve to bylo o tom, že mě naši uvítali s otevřenou náručí, samozřejmě i když mi to nešlo. Buď mě litovali, nebo se radovali se mnou. A když už jsme se radovali, tak se otevřelo šampaňské. Teď spíš jdeme dál a říkáme si, že se nesmíme nechat unést. Je třeba jít do dalšího závodu s klidnou hlavou.

Většina bytů proto míří do privatizace. Nejvíce obecních bytů vlastní radnice Prahy 10 a Prahy 2.

Kdyby se na olympijských hrách za první tři příčky dávalo místo medailí něco jiného, co byste chtěla dostat?

Braník. Místní se bojí o zeleň. Nahradí ji byty Karel Březina

Březina je nevinný Pražský městský soud včera potvrdil osvobozující verdikt pro bývalého ministra a náměstka pražského primátora Karla Březinu (ČSSD) týkající se jeho působení v dozorčích radách firem. Včerejší zamítnutí odvolání je pravomocné, lze se proti němu pouze dovolat k Nejvyššímu soudu. Březina byl obviněn ze zkreslování údajů o stavu hospodaření.

Čistění zubů na Výstavišti

Také žralok potřebuje jednou za čas vyčistit chrup. V Mořském světě na Výstavišti se včera jeden takový hygieny dočkal. Šlo však pouze o maketu před vchodem. JAN MAREK

Místo zahrádkářské kolonie vznikne v Braníku nové sídliště. Přes protesty obyvatel, kteří odmítají zástavbu zelené plochy v blízkosti Jižní spojky, rozhodlo město, že projekt nemusí projít procesem takzvané velké EIA. V rámci něho se posuzuje vliv stavby na životní prostředí. „Přiznám se, že rozhodnutí magistrátu nechápu. Vůbec nebral v potaz názor Prahy 4, která proces velké EIA doporučovala. My už proti rozhodnutí města nic víc opravdu udělat nemůžeme,“ zbavuje se odpovědnosti starosta Prahy 4 Pavel Horálek. AV

Více najdete na

WWW.METRO.CZ

Lenka Marušková letos získala už pět medailí.

Neúmyslně!

23

ČTK

Vezmu to spíš podle lidských hodnot. Chtěla bych, aby na mě a na to, co jsem dokázala, lidé nezapomněli. A neotáčeli se ke mně zády v momentě, kdy mi to nejde.

Medailistka Lenka Marušková získala olympijskou medaili na svých prvních hrách v Aténách. Tenkrát ještě pod dívčím jménem Hyková.

Před hrami budete dostávat otázky, čeho byste chtěla dosáhnout. Čeho byste se ale na hrách dočkat nechtěla?

Určitě chaosu. Když jsme byli v Londýně na Světovém poháru, tak to bylo všechno na knap. Například mi nejel autobus.

Olympiáda v Londýně bude vaše třetí. Vzpomínáte ještě na první hry, jaké byly tenkrát vaše pocity?

Byly strašně smíšené. Než jsem se vzpamatovala, co se vlastně děje, tak jsem byla na bedně, pak hned v olympijském domě, kde po mně chtěli všichni podpisy. Bylo to strašně rychlé.

Máte nějaký talisman nebo rituál před závody?

Mým talismanem je můj manžel a zároveň osobní trenér David. Sice je nestřelec, ale když je tam, tak mám klid v duši. Dokáže mě vždycky uklidnit. A to je pro mě hrozně důležité. Protože přeci jen je střelba hodně o hlavě.

Kdybyste mohla reprezentovat v jakémkoliv jiném sportu, jaký by to byl?

Já nejsem duší vůbec sportovec. Jsem spíš takový bohém. Ráda tancuju a maluju. Takže bych byla spíš ráda, kdyby lidé ocenili to, k čemu jsem byla ještě nadaná.

Takže byste brala, kdyby byly hry podle antického vzoru, kdy se soutěžilo také v nesportovních činnostech?

Nebylo by to vůbec špatné.

ROMANA BARBOŘÍKOVÁ

romana.barborikova@metro.cz

Úleva. Petr Koukal pojede na olympiádu

Lobbista Roman Janoušek v pondělí vypovídal před policisty o okolnostech březnové dopravní nehody. Ve své výpovědi, kterou včera dal k dispozici, popřel, že by ženu ČTK srazil úmyslně.

Petr Koukal (vlevo) s novým trenérem

ČTK – MICHAL DOLEŽAL

Petr Koukal Nejlepší český badmintonista se zúčastnil už olympijských her v Pekingu v roce 2008. ●

Už před dvěma lety se měl připravovat se zahraničním trenérem.

Těsně před začátkem tréninku mu však byla diagnostikována rakovina varlat. O nemoci a návratu ke sportu vzniká dokument Cesta snu aneb Nejlepší věci nejsou věci.

Krušný měsíc zažíval český badmintonista Petr Koukal. Po skončení kvalifikace 30. dubna byl totiž na čtyřicátém, tedy posledním postupovém místě na olympijské hry. Kvůli tomu, že mezinárodní badmintonová federace udělila dvě takzvané divoké karty, se z něj ale rázem stal druhý náhradník. Vše pro Koukala ale dobře dopadlo a do Londýna pojede. „Bylo to nečekané čekání a bylo nepříjemné. Vše mělo být jasné už na konci dubna, ale situace se změnila,“ řekl k tomu šestadvacetiletý sportovec. Nyní ho čeká osmitýdenní příprava s novým trenérem. Tím je bývalý nizozemský badmintonista Dicky Palyama. „Trénujeme od pondělí. Dicky říkal, že začneme zlehka, ale já jsem z toho měl v noci svalovou horečku,“ popisuje Koukal. Ten si ve své kariéře musel před dvěma lety udělat pauzu kvůli rakovině. RB

Slovenka Cibulková dohrála

Australská tenistka Samantha Stosurová porazila Slovenku Dominiku Cibulkovou (na snímku) 6:4, 6:1 a je potřetí během čtyř let v semifinále Roland Garros. Její soupeřkou bude Italka Sara Erraniová. V mužské dvouhře se mezi nejlepší kvarteto dostala světová jednička Srb Novak Djokovič a Švýcar Roger Federer, který vyrovnal rekord v počtu semifinálových účastí na grandslamech. AP


pište a foťte na mms@metro.cz 6. června 2012

22

SPORT

Pět gólů Chramosty je unikát

Mladoboleslavský fotbalista podal mimořádný střelecký výkon, dal všech pět českých branek

1 Král Quick byl v Los Angeles neprůstřelný

Hokejisté Los Angeles se radovali i ve třetím zápase finále play-off NHL nad New Jersey a po domácí výhře 4:0 mají na dosah premiérový zisk Stanleyova poháru. V sérii vedou už 3:0. Králové z Kalifornie, kteří úvodní dva duely venku vyhráli shodně 2:1 v prodloužení, zlomili třetí bitvu ve druhé třetině. V ní skórovali Alec Martinez a Anže Kopitar a v závěrečném dějství zvýraznili rozdíl Jeff Carter a Justin Williams. Gólman Jonathan Quick pochytal všech 22 střel Devils a potřetí ve vyřazovací části udržel čisté konto. GETTY – HARRY HOW

12. hráč. Také ty můžeš být v reprezentaci Dostat se do kádru fotbalové reprezentace a dokonce nasát atmosféru blížícího se mistrovství Evropy nikdy nebylo lehčí než právě teď. Alespoň ve virtuální podobě. Čeští fanoušci tak mohou učinit přes webovou adresu www.dvanactyhrac.cz následujícím způsobem: vloží sem svou fotografii a jméno, které se vzápětí objeví na reprezentačním dresu s číslem 12 umístěném v hráčské šatně mezi místy, kde sedí obránce Michal Kadlec a brankář Petr Čech. Ten také v klipu, stejně jako reprezentační kouč Michal Bílek či šéf Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta o posile promlouvá. „Prý hraje v útoku stejně dobře jako v bráně. Doufám, že nepřijdu o místo v základní sestavě,“ prohlašuje gólmanská jednička. SIM

Do sprchy šel o deset minut dříve

Jednadvacítka díky pěti gólům Chramosty vyhrála v Andoře 5:1

Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v Andoře pěti brankami Jana Chramosty vysoko 5:1 a pojistili si první místo ve skupině. Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila vedou před závěrečnými dvěma zápasy tabulku o šest bodů před Walesem a k jistotě prvenství a účasti v baráži o šampionát jim schází jediný bod.

PRAHA

03

Léto patří Richardu III. Na Hrad se vrací festival Letní shakespearovské slavnosti.

Deset her Williama Shakespeara a téměř 160 představení uvedou letošní Letní shakespearovské slavnosti. Největším lákadlem pro diváky bude historické drama Richard III. v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Divadelní přehlídka se uskuteční od 26. června do 7. září v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, Zvolenu a Plzni. Včera večer si herci poprvé naostro vyzkoušeli noční jeviště Nejvyššího purkrabství Pražské-

ho hradu. „Pražský hrad je výzva. Tamní atmosféra se stává naším spolupracovníkem. Prostor je naše hlavní scéna. Je sice limitující, ale všechno, co nás limituje, nás nutí hledat rezervy,“ řekl režisér Martin Huba. Kromě Jiřího Langmajera v roli Richarda III. se poprvé divákům festivalu představí herečka Klára Issová, v dalších rolích pak Karel Dobrý, Kamil Halbich či Eva Salzmannová. Kromě Richarda III. se mohou diváci těšit na reprízy her minulých let, třeba Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem nebo Veselých paniček windsorských se Simonou Stašovou a Bolkem Polívkou. ROBERT OPPELT

Léto se Shakespearem

2

Štěpánek v Prostějově poprvé v kariéře vyhrál 6:0, 6:0

Pražská část divadelního festivalu letos na Hradě a v budově HAMU uvede sedm her nejslavnějšího anglického dramatika Williama Shakespeara.

studování hry Marná lásky snaha s Michalem Kavalčíkem, známějším jako Ruda z Ostravy (23. – 25. 7.). ●

Historické drama Richard III. s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou se bude v Nejvyšším purkrabství hrát od 26. 6. do 21. 7. a od 27. 8. do 7. 9. Komedie Zkrocení zlé ženy s T. Vilhelmovou a R. Zachem bude na Hradě k vidění od 20. 8. do 25. 8. a v HAMU 18. 7. – 21. 7. a 6. 8. – 18. 8. Na Hradě bude hostovat i ostravské na-

Festival zreprízuje i úspěšné hry z let minulých, komedii Veselé paničky windsorské (9. – 18. 8.) a historické drama Jindřich IV. (31. 7. – 4. 8.). Hrát se bude i ve slovenštině, českého Richarda III. doplní slovenské nastudování s Robertem Rothem a Táňou Pauhofovou (27. –29. 7.). Podrobný program je na stránkách www.shakespeare.cz

Tenista Radek Štěpánek poprvé v kariéře na turnaji ATP nadělil soupeři ve dvou setech dva „kanáry“. Český hráč včera nepovolil ani game na challengeru Czech Open v Prostějově Danaii Udomchokemu z Thajska a vyhrál dvakrát 6:0. „Na túře už jsem nějaký rok, ale vítězství dvakrát šest nula si nepamatuji. Zřejmě to bylo poprvé,“ řekl třiatřicetiletý Štěpánek na webu turnaje. A měl pravdu.

Ronaldinho neváhal, v Brazílii si rychle našel nové angažmá

Nejlepší střelec Eura 2004 je optimistou, prý je v pořádku.

Milan Baroš nedokončil kvůli drobným problémům s přitahovačem stehenního svalu včerejší trénink. Pokud potíže neodezní, půjde útočník fotbalové reprezentace dnes ve Wroclawi na vyšetření do nemocnice. Zatím se prý neví, jak vážné zra-

MAFA

nění je, ale vedení národního týmu věří, že Baroš bude do páteční premiéry na ME proti Rusku v pořádku. Baroš ke zdravotní újmě přišel při dopolední přípravě. Tréninkový stadion českého týmu opustil asi o deset minut dřív než jeho spoluhráči. Útočník Galatasaraye Istanbul vzápětí přešel do péče fyzioterapeuta Martina Janouška. „Sval se snažíme uvolnit. Zatím to bereme jako svalovou křeč,“ řekl lékař českého týmu Petr Krejčí. SIM

3

Jen čtyři dny po odchodu z Flamenga si bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho našel v Brazílii nové angažmá. Podepsal krátkodobou smlouvu s klubem Atlético Mineiro, s nímž už v pondělí trénoval. Dohoda zatím zní na půl roku. Dvaatřicetiletý brazilský špílmachr, který vyhrál anketu FIFA v letech 2004 a 2005 coby hráč Barcelony, neodešel z Flamenga v dobrém. Protože nedostal výplaty v údajné celkové výši 20 milionů dolarů, obrátil se na soud a ten jeho smlouvu zrušil.

V Úvalech jelo auto na autě

Bizarní situaci vyfotil čtenář deníku Metro. „Netradiční náklad na střeše vozu jsem viděl v pondělí v Úvalech,“ píše Marek Mahdal. Řidičku, která na střeše svého vozu převážela karoserii jiného vozu, zastavil udivený policista. „Vozidlo má v technickém průkaze zapsánu nosnost střechy. Pokud řidič ohrožuje ostatní účastníky provozu, hrozí mu pokuta až deset tisíc korun,“ říká mluvčí policejního prezidia Jan Melša. MAREK MAHDAL


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

Zprávy krátce

Odtahy budou vypadat jinak Město mění koncepci zajišťování odtahové služby. Odtahy vozidel postupně budou zabezpečovat hlavně zaměstnanci města. Tím se budou minimalizovat počty odtahů prováděných soukromníky. Město také plánuje zefektivnit vymáhání pohledávek za odtahy a plánuje také samotné odtahy zdražit.

Noc, kdy nikdo nespí V sobotu v sedm večer se už podeváté otevřou brány pražských muzeí a galerií.

Radnice chce žalovat fond Praha 10 chce podat další žaloby na investiční společnost Key Investments, která spravovala její portfolio s cennými papíry. Podle znaleckých posudků, které si radnice nechala vypracovat, firma nadhodnocovala tržní hodnotu portfolia, čímž se zřejmě dopustila podvodu. Podle mluvčího Prahy 10 Jana Charváta tak radnici vznikla škoda ve výši několika desítek milionů korun. Key Investments ale pochybení odmítá. ČTK

04

PRAHA

Ředitel NM M. Lukeš

MAFA

Rekordní počet 39 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí nabídne během večera a noci 65 otevřených objektů. „Mezi nováčky, kteří tentokráte zpestří nabízený program, se řadí galerie AMoYA, trojská botanická zahrada, Dům národnostních menšin,

MeetFactory či Novoměstská radnice,“ vypočítává ředitel Národního muzea Michal Lukeš. O přepravu návštěvníků se postará deset zvláštních autobusových linek dopravního podniku, které budou v provozu od 18.30 do 1.15 hodin. Centrální přestupní bod se bude opět nacházet na náměstí Jana Palacha. Provoz metra ze soboty na neděli se prodlouží do jedné hodiny po půlnoci. Doprava i vstupné budou zdarma.

ROBERT OPPELT

robert.oppelt@metro.cz

Muzea a galerie slibují, že v doprovodném programu ukážou to nejlepší ze sbírek.

NTM ukáže parní válec typu V z ČKD a autobusy Praga. Městská knihovna ožije hudbou, představí své hudební oddělení. Kriminalistický ústav zinscenuje v Muzeu Policie ČR zločin v přímém přenosu. Podrobný program je na www.prazskamuzejninoc.cz

Kotrouš. Až dvanáct let hrozí šéfovi strážníků

Kriminalisté navrhli postavit před soud bývalého šéfa pražské městské policie Vladimíra Kotrouše. Policie ho viní z přijetí úplatku, podle detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu jeho stíhání souvisí s přidělením ně-

kolikamilionové zakázky na opravy vozů strážníků. „Městskému státnímu zastupitelství v Praze předali návrh na podání obžaloby na bývalého ředitele městské policie,“ řekl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Kotroušovi hrozí až dvanáctiletý trest vězení. ČTK

inzerce  

7. 6. a2 1. 6. 2

012

w w w. u n i c o r n c o l l e g e . c z

NYRZONE.COM

Kanadský hokejový útočník Erik Christensen se stal další posilou Lva Praha v Kontinentální lize. Osmadvacetiletý bývalý hráč Pittsburghu, Atlanty, Anaheimu, New Yorku Rangers a Minnesoty má na kontě 387 zápasů v NHL a dalších 17 utkání v bojích o Stanleyův pohár. V Praze se Christensen představil loni v září v dresu Jezdců v přípravě proti Spartě. Rodáka z Edmontonu draftoval Pittsburgh v roce 2002 ve třetím kole. V NHL nasbíral 163 bodů za 68 branek a 95 asistencí, v play-off zaznamenal gól a dvě přihrávky. Specialista na samostatné nájezdy měl naposledy smlouvu s ročním příjmem 925 tisíc dolarů a v NHL bude nechráněným volným hráčem. ČTK

Dokončení ze strany 20 Finance - nabídka

Tě POTŘEBUJE !

 

Další posila Lva

Všechny týmy chtějí extraligu

Přihlášku do nové sezony hokejové extraligy 2012/13 podalo všech 14 týmů, které si na ledě zajistily účast v soutěži.

Sestupující Mladou Boleslav nahradí oproti předchozímu ročníku Chomutov, který si místo mezi elitou zajistil barážovou výhrou v sérii právě proti Středočechům. „Přípravy pokračují tak, abychom nový ročník nejvyšší soutěže mohli zahájit v plánovaném termínu,“ řekl ředitel extraligy Josef Řezníček z pozice člena Českého svazu ledního hokeje, který nově povede extraligu místo Asociace profesionálních klubů. Tuzemská nejvyšší hokejová soutěž začne 14. září a její základní část se bude hrát do 26. února 2013. Titul budou obhajovat Pardubice. SIM

3 SPORT Lední hokej

Král má před volbou jednoznačnou podporu.

MAFA

Kouč Vůjtek prodloužil

Král je jediným kandidátem na hokejového prezidenta Současný šéf Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král prakticky jistě povede hokejový svaz i v příštích čtyřech letech. Aktuálně je totiž jediným přihlášeným kandidátem na prezidenta. ●

Volby se uskuteční na konferenci v sobotu 16. června v Praze.

Kandidaturu Krále podpořila valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, aktiv druhé ligy i všechny krajské konference hokejového svazu. Jako poslední tak učinil pražský region. Pokud by se někdo chtěl stát Královým protikandidátem, teoreticky je to ještě možné.

Hokejový trenér Vladimír Vůjtek povede slovenskou reprezentaci na mistrovství světa v roce 2014. Stávající smlouva mu byla automaticky prodloužena po postupu týmu na olympiádu v Soči. Na květnovém šampionátu ve Stockholmu a Helsinkách získali Slováci pod jeho vedením stříbrné medaile.

Kancelář řádkové inzerce: Václavské náměstí 1, palác Koruna, Praha 1, po-čt 800-1800, pá 800-1700 tel.: 225 065 177, 178, fax: 225 066 653

Svět

I Management ICT projektů I Informační technologie I Ekonomie a management

Lev Praha. Má dalšího hráče ze slavné NHL

Máme otevřeno

21

SPORT

SKUTR přiveze Mozarta

Nová podoba Mozartovy opery Don Giovanni, kterou ve Stavovském divadle uvedou v režii tandemu SKUTR, tedy Martina Kukučky (vpravo) a Lukáše Trpišovského (vlevo), se uskuteční 9. června. V titulní roli budou alternovat Aleš Jenis a Svatopluk Sem, jako Komtur se představí OnČTK – STANISLAV ZBYNĚK drej Mráz a Miloslav Podskalský.

• Peníze a rychle? Stačí požádat a domluvit schůzku. Ještě dnes vyřízeno. Bez nutnosti spolužadatele nebo ručením nemovitosti. Tel.: 602 295 280. • Peníze rychle i na ruku. Půjčujeme jakékoliv částky. Bez popl. a ručitelů s možností půjčku kdykoliv předčasně splatit. Na osobní schůzku 602 511 353 • Půjčíme Vám na cokoliv. Neplatíte žádne poplatky za vyřízení. Kolik si řeknete tolik dostanete bez ručitelů a ještě dnes. t.: 602 755 898. • Půjčíme peníze ihned. Odklad splátek až o 6 měsíců. Rychlé vyřízení, stačí pouze OP a trvalý pobyt. Pouze na osobní schůzku. Tel.: 724 200 739. • RYCHLÁ PŮJČKA ještě dnes Vám umožní snadný a rychlý přístup k penězům! Půjčíme jakoukoliv částku. Pro schůzku volejte 725 471 019. • Rychlá půjčka. Kolik si řeknete, tolik dostanete ještě dnes do hodiny na tel.: 602 419 793. Peníze na účet, nebo hotově. Rychle na tel. 724 992 461. • Rychle dostupná půjčka pro všechny do hodiny 725 471 017. Peníze vyplácíme ihned. Přijedeme popř. si domluvíte schůzku u nás na t. 602 328 183. • Potřebujete peníze? PŮJČÍME VÁM! ZDARMA volejte 800 701 000. Úvěr 4999 Kč nyní ještě levněji a stačí Vám jen 2 doklady! • Rychlé půjčky od přímého poskytovatele!!! Vyřízení do 48 hodin! Vyřešíme i exekuce! Bez registrů a volání na 900! Až 1 milion! Tel.: 720 669 440

• 1000 Kč hotově ještě dnes na Florenci. Za 15 dní vrátíte 1200 Kč, zašlete sms ve tvaru: TAG T 1000 RČ číslo OP na tel. 736 30 40 30. Voláme do 30 min. • Stop lichvě, nesmyslným poplatkům a volání na 900...Půjčujeme všem, do půl hodiny známe výsledek, do 2. dne vyplácíme. Neváhejte a volejte 774210251 • Stop podvodníkům a volání na 900..Neplaťte nehorázné poplatky. Zavolejte nám a neplaťte žádné poplatky za vyřízení úvěru. Volejte kdykoliv 604129543 • NEJSCHVALOVANĚJŠÍ PŮJČKA bez poplatku a volání na drahá čísla 900. Peníze do 24 hod. po schválení. Seriózní investoři. Volejte 720677781, nebo sms • Stop podvodníkům! Žádné poplatky ani volání na 900. Žádejte půjčku u nás. Volejte! Rozhovor max. na 2 minuty. Tel: 776 700 606 • SMS PŮJČKA! Bez 900, poslat SMS: jméno, příjmení, RČ, tel, příjem, výdaje, požadovaná částka na tel: 731 220 291. Rychlé vyřízení do 24 hod., celá ČR. • Nevyšla Vám banka? Potřebujete peníze a nevíte kde? Zkuste u nás, vysoké procento úspěšnosti, bez poplatku předem, jasné a fér jednání. T: 608975575 • PROTI EXEKUCI! Chráníme Vaše blízké před exekucí na jejich majetku za Vaše pohledávky a s právní garancí. www.pravniochranamajetku.cz, 724 117 117 • STOP PODVODŮM, lžím a volání na 900!!! Žádejte půjčku u nás. Peníze jdou na váš účet již druhý den. Bez poplatku předem! Tel: 604109849

Hobby - poptávka

• Koupím německé vojenské věci z 2. sv. války: maskáče, přilby, dýky, vysílačky, pilotní kukly, kombinézy, přístroje z letadel, atd. tel.: 602 385 958 • Koupím housle, violu, violloncelo, kontrabas, zn. v jakémkoliv stavu. Tel.: 603 752 575 • Sběratel koupí staré perské koberce, obrazy a starožitný nábytek. Tel.: 602 218 721 • Koupím programy Divadla na Vinohradech z let 1965 až 1988. Tel.: 721 201 663

SERVIS hotové peníze ihned za váš byt vyřídím a zaplatím exekuce a dluhy jsem soukromá osoba, nemusíte platit provize realitkám telefon: 720 351 306 mail: koupimbyt@atlas.cz

Intimní - nabídka

• LETNÍ mánie začíná! Velko-

obchod zanedbávaných žen z Tvého okolí! Pošli SMS ve tvaru 71GT a text na 909 15 50

• Pravidelná péče pro mou

lasturku! Najdu ji u Tebe? Stará Marie (66). Vytoč 909 801 801 nebo pošli SMS na 909 15 40 s kódem 34SB a tvůj text!

• Nadržená, baculatá micinka

Karla (53) hledá mazleníčko v pelíšku! Odměna Tě čeká u mě! • Přímý zájemce ihned koupí byt T.: 909 80 50 40 kód XU79 • HLEDÁM PRO ZAMĚSTNANCE v Praze do 10.000.000 Kč. Tel.: Pronájmy - poptávka

z kanceláře byty k pronájmu v Praze, právní servis zajištěn. Děkuji. Tel.: 274 78 44 28 • 2 osoby hledají pronájem bytu v Praze i okolí, garsonku až 2+1 do 11000Kč s poplatky. K nastěhování v červnu. Tel.: 605 845 088, 220 806 245

Nemovitosti - nabídka

• 1 km od Průhonického parku v Jesenici u Prahy zděné domy 4+kk s pozemky 640 m2 od 3.787.000 na klíč s DPH (k dokončení od 2,98 mil. Kč). Služby, PID. Tel. 777 934 809, www.rodok.cz

Byty - nabídka

• Za Váš byt před PRIVATIZACÍ nabízíme výměnou byty k TRVALÉMU bydlení s nízkými nájmy v Praze a k tomu doplatek až 500.000,-Kč. www.jurda.cz, 603418248

Byty - poptávka

• Zástupce mezinárodních investičních fondů ihned vykoupí byty v Praze do 30 mil Kč. Tel: 602 219 621

777212134 • ZÁLOHA IHNED. Přímý zájemce koupí byt v jakémkoli stavu osobní nebo družstevní platba v hotovosti. Exekuce a dluhy zaplatím. Volejte 775432964. • Koupím byt kdekoliv v Praze, dám okamžitou zálohu, platba hotově, právní záležitosti vyřídím. Stav nerozhoduje. RK nevolat. tel. 234095720, 720539665 • Soukromá osoba nabízí hotovost za byt v Praze (DOŽITÍ SAMOZŘEJMOSTÍ), exekuce, dluhy vyřeším. Možnost okamžité zálohy. Volejte: 602 204 244 • Koupím byt před privatizací, obecní, v nájmu, družstvu. Nabízím náhradní byt a fin. vyrovnání, uhradím i dluh na nájmu. Platba v hotovosti. 775084998

Ostatní

• VÝKUP ZLATA a stříbra - okamžitá hotovost za Vaše šperky, zubní zlato a zlomky. Solidní ceny, přístup. Praha 1, ul. 28. října 13. Tel: 224 224 664

• Krásná Elza 30. Extra bokov-

ka! Zažij se mnou to, na co už ta tvá nestačí! Nenech mě čekat! Zavolej mi 909 90 99 25 nebo pošli SMS na 909 15 36 s kódem 47DT a textem!

• Zbožňuju mužskou chuť! Dej mi ji! Volej 844 844 005, 5Kč/min!

E.M.A. Europe sro, tech. Materna, pro starší 18let, max. 1sms/50Kč; 1min/90Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz


Kancelář řádkové inzerce: Václavské náměstí 1, palác Koruna, Praha 1, po-čt 800-1800, pá 800-1700 tel.: 225 065 177, 178, fax: 225 066 653

Auto - Moto - nabídka

VÝMĚNA SKEL ZDARMA (z povinného ručení nebo z připojištění skla )

BONUS dálniční známka 2012 nebo až 1.500 Kč na pohonné hmoty u lepených skel

Nad Libeňským nádražím 283, Praha 9 - Vysočany

WWW.AUTOSKLOVESELY.CZ Cestování - nabídka

• Penzion v České Kanadě u lesa, na břehu rybníka. Koupání, domácí kuchyně, houbaření. Na červen výrazné slevy. Tel.: 602721533, www.notas.cz

• Přijmu pojišť. poradce. Rekvalifikace zdarma. Fin. bonusy po celý rok. Možnost přidělení poj. kmene. Tel: 731 00 96 77 • Přijmeme do mladého kolektivu cca 8 lidí pro kontrolu bonusů klientů Práce - nabídka zdrav. pojišť. Výdělek 18 - 24 000 • Nenáročná práce přes inter- Kč/měs. Tel: 222 560 415 net, zaškolení, zajímavý pří- • Obch. spol. přijme makléře pro jem. Práce na 2-3hod/denně. servis a prodej prům. komodit www.pracovnikariera.cz 26-34t. tel.: 222 518 898 Do prodejny masa a uzenin v Praze přijmeme:

PRODAVAČE/PRODAVAČKY • požadujeme: výbornou znalost masa a uzenin, komunikativnost, příjemné vystupování • nabízíme: silné zázemí dceřiné společnosti • dobré platové ohodnocení • nástup: červen/červenec

Tel.: 720 289 449 (od 10-18h) mail: fabus.pruhonice@seznam.cz

prestižní bezpečnostní služba přijme spolehlivé pracovníky (i ČID/PID) na pozice:

OSTRAHA V OBCHODNÍCH CENTRECH

mzda až 110,-kč/hod - odměny za záchyty pohovory Po-Pá 8,30 - 11,30 hod. Víta Nejedlého 15, Praha 3 - Žižkov

724 174 309 • 274 783 241

• Přijmeme pracovníky na propagaci a sepisování registrací pro nově otevřené zdrav. středisko, dobré fin. ohodnocení, 15-25.000 Kč/ měs, tel.: 774048833 • A.s. v Praze přijme do 4 různých pozic lidi, kteří shání práci na stálý prac. úvazek, tak i brigádně. Plat 20000/měs. nebo 1200/den, tel.: 720693077 • Přijmeme cca 9 lidí pro zjišťování objemu odběru plynu. Možno i absolventi. 19-23 tisíc/měsíc. Tel.: 233320870, 233320871 • Staň se FIN. NEZÁVISLÁ! Livechat pro ženy 18-35 let, pohodová práce na PC, až 80000 Kč/měs. i brigádně. Tel.: 604 133 749 • BRIGÁDY pro každého (zálohy 50% vyplácíme druhý den). Doplňování zboží, pultový prodej, práce ve skladech, pokladní. T: 284083300, 777335756. • VRÁTNÉHO. Přijmeme důchodce na pozici vrátného na noční služby v recepci hotelu v P-2 (3 dny v týdnu), zákl. znal. Aj. T: 284812112, volejte (9-14 h) • BS přijme pracovníky ostrahy a psovody se služeb. psy pro práci v Praze. Tel.: 603502129, 241412808 volat PO-PÁ od 8 - 16 hod. kvalifikovaného • Přijmeme STROJNÍHO MECHANIKA s praxí - mechanické opravy CNC obráběcích strojů, identifikace závad a jejich odstranění, výměny ložisek apod. Znalost řídicích systémů výhodou. T 606240094, miroslav.mostek@pemtec.cz. • LÁZNĚ JUPITER a.s. hledají obchodní zástupce s organizačními schopnostmi. Tel.: 608 228 882, 774 027 580 • Společnost Modrý Anděl s.r.o. hledá smluvní partnery, pro výkon přepravních služeb taxi a odvozu vozů. Požadujeme trestní bezúhonnost, ŘP skp. B, aktivní řízení vozidla v Praze a blízkém okolí min. 3 roky. Výkon činnosti je provozován na základě platné koncesní listiny. Více na www.modryandel.cz nebo: personalni@modryandel.cz • Hledáme brigádníky na štítkování zboží ve skladech na okraji Prahy! Doprava zajištěna z centra, různé směny! Volejte Po-Pá 9-17:00 h. tel.: 724772129 • Přijmu schopného, komunikativního člověka do kanceláře. Příjem 26-36.000 Kč/měs., jen vážní zájemci. Tel.: 603 428 657, Praha a okolí. • Vydavatelství v Praze 7 přijme zkušené pracovníky na obstarávání inzerce na hlavní pracovní poměr. Nástup možný ihned. Nabídka dlouhodobého zaměstnání, dobré finanční ohodnocení. Požadujeme středoškolské vzdělání s maturitou, základní znalost práce na počítači, komunikační schopnosti. Své životopisy zasílejte na e-mail: cztisk@centrum.cz, tel. 225 278 104. • NABÍZÍM práci finančního poradce na ŽL. Slušný výdělek, volná pracovní doba. Zkušenost v oboru není nutná. Tel.: 605 476 025, e-mail: 1jz@centum.cz • BA přijme na doplnění kolektivů osoby se zdravotním postižením na pozice vrátný pro objekty v Berouně a okolí. Nástup dle domluvy. Tel.: 605 232 334. • BA přijme na doplnění kolektivů osoby se zdravotním postižením na pracovní pozice vrátný pro objekty v Praze. Nástup domluvy. Tel.: 605 232 334. • Úklidová firma hledá pracovnici na úklid, po-pá od 18.00 do 21.00 v P 7 Holešovicích. Tel.: 261 342 216.

Ministerstvo financí příjme zaměstnance na pozici

instalatér

Požadujeme: • střední odborné vzdělání s výučním listem • základní uživatelskou znalost práce na PC

• praxi minimálně 5 let • bezúhonnost

Pracovní poměr na dobu určitou, nástup 1. 7. 2012. Strukturované profesní životopisy zasílejte na adresu: jirina.kohoutova@mfcr.cz nebo eva.vackova@mfcr.cz nejpozději do 22. 6. 2012

Přijmeme ihned

strážné

- muže a ženy Osvědčení prof. kval. - strážný výhodou. Fyzicky náročné - nevhodné pro důchodce. Práce v Praze a středních Čechách NÁSTUP MOŽNÝ IHNED VOLEJTE ZDARMA

• BA přijme pracovníky ostrahy pro obchodní jednotku v Líbeznicích u Prahy. Požadujeme: trestní bezúhonnost. Nástup červen 2012. Tel.: 605 232 334 • BA přijme pracovníky ostrahy – administrativní budova. Požadujeme SŠ vzdělání, zbrojní průkaz skupiny D výhodou. Tel.: 605 232 334 • Brigáda-práce na livechatu, holky od 18 let. Chcete si vydělat peníze a zažít legraci? Vyplň dotazník na camstudio.cz, nebo nám zavolej na 775869762 • Přijmeme řidiče os. vozů. Směnný provoz. I brigádně. Volejte PO-PÁ, 8-16.00 hod. na tel.: 731599504, 731607303 • Malá dop. firma z Prahy přijme řidiče C+E na návěs, práce na vnitru, praxe nutná, stálá práce, pravidelná mzda, AETR, plat 28 tis. Tel.: 608878053 • Přijmeme vyučené pekaře-pekařky. Noční směna. Dobré platové podmínky. Info na 777718109 od 8-14:00 hod. Dobřejovice Praha-východ. • Středisko servisních a obch. služeb přijme 17 osob. Výhoda ŘP sk. B, výdělek 22 tis. a výše. Tel.: 222 518 898 • Úklidová firma přijme ženy na ranní úklid kancl. prostor Po-So 0507 hod, zástup na odpolední směnu 14-22 hod. Požadujeme čistý TR, občan ČR, pracoviště v dosahu M-Želivského. Tel:721776558 jen od 10-12hod. • Strojírenská firma v Praze Čakovicích s 80ti zaměstnanci přijme nového kolegu na pozici konstruktér - programátor se znalostí strojírenské výroby. Požadujeme znalost práce v CAD systému Catia V5, EV. NX, praxi v konstrukci lisovacích nástrojů a tvorbě CAM programů, schopnost učit se novým věcěm. Více info poskytne pan Háp, kontakt 602 287 210, info@formkov.cz. • Firma EMS-SERVIS, s.r.o., přijme strojního zámečníka, obráběče kovů. Vyučen v oboru, pracoviště Praha 10 - Hostivař. Kontakt strakova@ems-servis.cz, tel. 272702177 • NZZ v centru Prahy přijme fyzioterapeutku na úvazek 0,5 - 1,0. Vyžadujeme praxi, samostatnost a aktivní znalost AJ. Nástup dle dohody. Životopis zašlete na kpetraskova@oggroup.cz nebo volejte na tel. 224 220 037. • Jste obchodník/ce? Umíte oslovit lidi? Vyděláváte dost a chcete víc? 70.000,-/měs. Klientela zajištěna. Více osobní pohovor. tel. 774 573 327 • Hotel *** v centru Prahy přijme recepčního, dlouhodobá brigáda, poloviční pracovní úvazek, vhodné pro studenta. Požadujeme AJ, komunikativnost, další jazyk vítán. CV zasílejte na: marketing@andante.cz • Pyramida Průhonice přijme přijímacího technika pro nové vozy a motocykly Yuki. Životopisy zasílejte na: Monika.Forejtova@pyramidapruhonice.cz nebo volejte na tel.: 267 184 730 • Přijmeme zaučené pokladní do hypermarketů po Praze! Nutný: potrav. průkaz a výpis z TR! Výplata druhý den. Volejte PO-PÁ, 9-17 hod. 724 772 129 • Hledáme mladé ženy a muže i děti pro módní přehlídky významné mezinár. vlasové značky. Dlouhodobá spolupráce. Plat od 1500 Kč/den. Spěchá. 774 129 982

Vzdělávání - Kurzy nabíd. • Studujte při zaměstnání! Maturitní studium na Soukromé obchodní akademii nebo Střední průmyslové škole elektrotechnické Studiem vás provedou materiály, které nahrazují výklad učitele. Vysvětlení látky na šesti soustředěních během školního roku. Skvělé výsledky absolventů u státní i profilové části maturity. Máte zájem o katalog? Pište nebo volejte. Podrobnosti na tel. 736 605 905, 415 726 003, mail: katka.d@soazatec.cz, web: www. zatecsspse.cz, www.soazatec.cz

• MATURITA! Poslední volná místa v SOŠP Profit: Tříleté dálkové nástavbové studium. Tel., fax: 222516437, 603423703, www.skola-profit.cz • KURZY OLEJOMALBY – vhodné i pro starší začátečníky. Staré mistrovské techniky. Založeno v roce 1990. Telefon 724 088 088, www.verasteflova.cz • Víkendové kurzy interiérového designu. Více na www.ok-interier.cz, tel. 608379988

Služby - nabídka • LEGALIZACE STAVEB (inženýring) - zajistím uzemní rozhodnutí, stavební povolení, kolaudační souhlas a jiné doklady. Tel: 731124671 • LÁZNĚ JUPITER. Třífázová metoda hubnutí. 1. procedury na hubnutí a tvar. postavy, 2. cvičení na hubnutí a rekondice, 3. zdravý jídelníček. 608228882 • ZÁCHRANA A PRODEJ FIREM. Seriozní řešení s tradicí od r. 97. Jen převodem se problémů nezbavíte! Více info na: www.zachranafirem.cz, 724 117 117

ŽALUZIE, ROLETY

Aleš SUCHÝ Tel.: 728 863 201 l

l l

záruka 3 roky doprava zdarma montáž do 3-5 dnů

kupón sleva 60% z ceny mont. žal.

VÝKUP ZLATA! za nejlepší cenu hotově www.avarrio.cz Soukenická 8 , Praha 1

737 858 585

PŮJČKY od

5 - 50 000 Kč

BEZ ROZHODČÍ DOLOŽKY A POPLATKU PŘEDEM

POUZE PRAHA A KLADNO

605 246 323 731 782 308

www.km-servis.cz

Stěhování - nabídka

stěhování RADOST

RYCHLE, LEVNĚ, OCHOTNĚ, S RADOSTÍ

AKCE 10% sleva

stěhování, vyklízení bourání, demolice kontejnery likvidace a odvoz odpadu volejte nonstop

724 743 833

Finance - nabídka

• NAPIŠTE si SMS nebo volejte. Odklad splátek až o 5 měsíců. Žádné popl. před ani po vyřízení. Půjčku můžete kdykoliv předčasně splatit. T.: 773464111. • OKAMŽITĚ POSKYTNEME jakékoliv částky. Stačí trvalý pobyt a OP. Vše vyřídíte během chvilky u nás v kanceláři nebo osobní schůzkou. Tel.: 602 295 280 • PENÍZE VELMI rychle a bez formalit. Poskytujeme jakékoliv částky s možností předčas. splácení. Nyní s možností odkladu splátek až na 4 měs. 602511353 • JSME JEDNIČKY na trhu. Bez poplatků a bez registrů. Peníze do 30 min. Peníze ještě dnes až k Vám do domu. Jednoduché vyřízení. T.: 602 755 898 • Skutečná půjčka, NIŽŠÍ ČÁSTKY poskytujeme klientům v hotovosti, vyšší částky se zástavou nemovitosti. Vše rychle bez složitého papírování. 724200739 • Peníze BEZ skrytých POPLATKŮ. I pro klienty se zadlužením. Jednoduše a rychle na OP. Pomůžeme téměř všem. Vysoká průchodnost. Tel.: 602 295 280 • PŮJČKY pro KAŽDÉHO. Již pět let na trhu. Peníze do 1 hod. Stačí nám OP a čestné prohlášení. I pro problémové klienty se záznamem v registru. 602511353 • POSKYTUJEME jakékoliv ČÁSTKY, vyplácíme exekuce, uděláme z Vašich několika půjček jednu. Vše velmi rychle. Bez nahlížení do registrů. T.: 602 755 898 • FINANČNÍ VÝPOMOC všem a ještě dnes. Pouze na osobní schůzku v kanceláři. Vyplácíme ihned. Kolik chcete, tolik dostanete. Tel.: 724 200 739 • Půjčky, velmi RYCHLÉ VYŘÍZENÍ. Bez nahlížení do registrů. I pro předlužené klienty. Výsledek budete, vědět ihned. Tel.: 602 295 280 • PENÍZE a RYCHLE?? Stačí, když mi zavoláte. Řeším vše. Osobní schůzka je nezbytná. Do 30 min. výsledek. Bez formalit. Tel.: 602 511 353 • Půjčíme VLASTNÍ PENÍZE. Bez poplatků ještě dnes. I menší částky. Stačí OP a trvalý pobyt. Popř. na směnku. T.: 602 755 898 • PENÍZE DO 30 min. Bez poplatků, řešíme vše. Ještě dneska vyřídíme, popřípadě přijedeme k Vám. Stačí OP + trvalý pobyt. Tel.: 724 200 739 • OBČANSKÁ PŮJČKA, nízké splátky, dlouhá doba splácení. Bez poplatků předem a to vše velmi rychle. Nám stačí OP a trvalé bydliště. Volejte 602 295 280. • PENÍZE velmi RYCHLE. Stačí OP a zbytek vyřídíme za Vás. Pro každého máme řešení. Zavolejte si k nám a domluvte si osobní schůzku ještě dnes. 602511353 • FINANČNÍ VÝPOMOC bez poplatků a hned. Pomůžeme všem i lidem s nízkým příjmem nebo důchodcům. Stačí nám OP a vše vyřídíme za Vás. Tel.: 602 755 898 • PENÍZE na SMĚNKU bez poplatků v kanceláři. Zavolejte a domluvte si schůzku s našim úvěrářem ještě dnes. Půjčíme všem a bez papírování. T: 724 200 739.

Pokračování na straně 21

Rychlá pùjèka až do 500 tis. Kè

staèí pouze OP JEŠTÌDNES DNES JEŠTÌ Tel. Tel. 776 776 440 440 470 470 volejte naši infolinku

zprostøedkujeme úvìry od více investorù, vaše výhoda!

info@stehovaniradost.cz

www.stehovaniradost.cz

Domácí mazlíčci - nabídka • MALINKÉ JORKŠÍRÁČKY s PP, malého vzrůstu, tetovaná, očkovaná, odčervená, zvyklá na granule, jízdu autem, čistotná, stáří 8 týdnů. T: 776131366

I pro problémové klienty máme půjčku! zprostředkování províce víceinvestorů investorů zprostředkováníúvěru úvěru pro

05

PRAHA

SERVIS

„Bigbít mě obklopoval vlastně už od peřinky“ Ladislav Jakl vystoupí se svou kapelou dnes v klubu Kain.

Spolupracovník prezidenta a Folimanka Blues Ladislav Jakl je známý především jako blízký spolupracovník prezidenta Václava Klause. ●

Byl se na vaši kapelu někdy podívat prezident Klaus?

Byl, párkrát jo. A celkem se bavil. Není to zrovna člověk z bigbítového prostředí, ale má rád jazz a rock´n´roll a v tom bluesem ovlivněném bigbítu je trochu obojího.

I po tolika letech na hudební scéně vás hraní pořád baví?

Víte, ona to není sranda v tomhle věku pořád zkoušet, nutit do něčeho padesátileté muzikanty, stěhovat aparaturu, trmácet se po kšeftech, které se někdy pove-

V posledních dnech také jako možný kandidát pro nadcházející prezidentské volby. Už méně lidí o něm ví, že je členem hudební skupiny Folimanka Blues, a to už téměř dvacet let. Jako hostující kapela vystoupí v žižkovském klubu Kain Nikdy nevytažený čísla.

dou, jindy ne. Takže je to asi jako v životě, chvíli pocit marnosti, chvíli radosti z toho, že něco u publika zafungovalo. A pak těch zážitků kolem.

Život bez piva by byl pro vás prý jako ohluchnutí. A co život bez kapely?

Hraju bigbít už od dětství. A díky mým starším bratrům mě obklopoval skoro od peřinky. Je to můj život. Vždycky tak budu myslet a cítit. Určitě i v době, kdy už nebudu mít sílu vylézt na pódium.

Do kin jde film o tuzemské

Kasuár na otcovské dovolené

V pražské zoologické zahradě se v pondělí vylíhlo mládě kasuára přilbového. Jeho matka Kačenka (není na snímku) snesla tři vejce, ale jen jedno bylo oplozené. Další péče je nyní na samci Kašíkovi. Kasuáři jsou totiž nekrmní ptáci, proto si mládě musí samo shánět potravu, přičemž mu ČTK pomáhá právě otec.

Územní plán. Přibudou desítky významných změn Praha připraví asi sedm desítek dalších významných změn územního plánu, o které si požádaly městské části. Změny mají umožnit například rozšíření Vídeňské ulice, upřesnění trasy Pražského okruhu, prodloužení tramvajové tratě na Jižní Město, ale i bytovou výstavbu v Jinonicích a Bubenči. „Se zahájením přípravy dnes

souhlasili pražští radní,“ řekla včera mluvčí magistrátu Tereza Krásenská. S některými změnami nesouhlasí občané. Se záměrem musí ještě souhlasit zastupitelstvo. Městské části zaslaly několik stovek podnětů, město z nich zatím vybralo asi 75. Pokud materiál schválí i zastupitelstvo, magistrát začne změny zpracovávat. ČTK

hudební scéně začátkem 80. let Don't stop. Jaká byla podle vás 80. léta?

Druhá polovina 70. let byla pro rock to nejhorší období, to se přelilo i do 80. let. Nejen u nás, kdy to měl hodně na triku bolševik, i ve světě byla nuda. Během 80. let ale začalo určité probouzení, přišly comebacky velkých hvězd, přišel punk a nova vlna. A i u nás se to postupně uvolňovalo. A taky přišla větší tolerance většinového publika, které do té doby nesneslo zvuk elektrické kytary a žilo jen diskem. Od konce 80. let jsou i ve středním proudu možné věci dřív známé jen z bigbítu. A hodně rockerů je jednou nohou v popu, což rockerům asi neprospívá, ale popu určitě ano.

A vaše oblíbené kapely?

Jsou tři. Led Zeppelin, Led Zeppelin a Led Zeppelin. KATEŘINA NOVÁKOVÁ

Novinky na 90,3 FM Hudební novinky každou středu s premiérou ve vysílání v čase od 14 do 17 hodin

MAYER HAWTHORNE & RIZZLE KICKS: The Walk Nová verze loňské skladby amerického soulového zpěváka, na níž spolupracovalo britské rappové duo.

RUDIMENTAL & JOHN NEWMAN: Feel The Love Britská elektronická kapela vydala první oficiální singl.

STRANGE TALK: Climbing Walls

Skladba nové elektropové kapely z Austrálie.

CHARLIE STRAIGHT: Someone With A Slow Heartbeat

Singl z druhého alba čím dál populárnější kapely z Třince.

CATCALL: The World Is Ours

Aktuální singl australské zpěvačky z její debutové desky. Pořad Expres TOP v pátek od 17 do 18 hodin s nedělní reprízou od 19 do 20 hodin

NEJLEPŠÍ HUDBA VE MĚSTĚ


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

06

DOMOV

19

JOB

Ratha kolegové vydali Hlasování o vydání Davida Ratha předcházely policejní manévry.

Ve tři čtvrtě na deset vyráží policejní eskorta z vazební věznice v Litoměřicích. Směřuje do pražské Sněmovní ulice, kde má poslanec obviněný z korupce promluvit k poslancům. „Na koho se tu čeká?“ ptá se zvědavě postarší turistka houfu fotografů, kteří na Davida Ratha před Sněmovnou číhali dobré dvě hodiny před začátkem jednání. Marně. Po-

licisté totiž předvedli několik „cvičení“ s kovovými zábranami, jejichž smyslem bylo jen odlákat pozornost médií. A to se povedlo. Ratha se podařilo do budovy Poslanecké sněmovny dostat nepozorovaně. „To teda muselo stát peněz,“ zavtipkuje směrem k policistům jeden z novinářů. Před začátkem jednání si Rath může dát oběd. Ale jen to, co mu s sebou nabalila kuchyň v Litoměřicích. Po druhé hodině začíná schůze a předsedkyně Němcová omlouvá nepřítomnost poslance Pavla Béma a ministra obrany Alexandra Vondry. O půl hodiny později přichází do jednacího sálu v černém

ný Jaroslav Škárka, který je nepravomocně odsouzený pro podezření z podvodu v korupční aféře ve Věcech veřejných.

Zpátky ve Sněmovně Podle Ratha je stíhání politickou mstou, poslanci mu to ale neuvěřili. David Rath v jednom z momentů plných emocí

ČTK

Stíhání Davida Ratha pro podezření z korupce potvrdilo 183 poslanců. „Pro“ hlasoval i šéfdiplomat Karel Schwarzenberg, který jinak Rathův proslov celý prospal.

Proti Rathovu stíhání byli jen Pavel Ploc (ČSSD) a nezařaze-

Hlasování se zdrželo šest poslanců včetně bývalého šéfa ČSSD Jiřího Paroubka. Paroubek také neúspěšně požadoval, aby mohl ve Sněmovně vystoupit Rathův advokát Adam Černý.

obleku a za doprovodu tří ozbrojených policistů David Rath. Opoziční poslanci mají ale proti přítomnosti policistů v sále námitky. Svůj proslov má David Rath dobře připravený a opět dokazuje, že jako řečníkovi mu může jen málokdo konkurovat. Jakoukoliv svou vinu opakovaně popírá. Poslance ale nepřesvědčil. Jak se dalo očekávat, drtivá většina poslanců hlasovala pro jeho vydání. Hned poté policisté Ratha odvádí a eskorta míří zpět do Litoměřic.

tomas.belica@metro.cz

Požadoval též, aby ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil vysvětlil únik fotografií lidí obviněných v Rathově kauze do médií. Pospíšil oznámil, že již v této záležitosti probíhá vyšetřování. Později šéf vězeňské služby oznámil, že byla odvolána ředitelka informatiky a bylo podáno trestní oznámení.

Tak jsme to přežili

PIVO BRANÍ

za MALÉ ceny!!!

PRAHA

Myslíkova 10 296 220 022

BRNO

LIBEREC

ČESKÝCH PIVOVARŮ

BEATLES REVIVAL JANA LOTA VLTAVA BLUE EFFECT

chatka

8. června

A BE

JA VAL EVI SR TLE

A BL U E VLTAV OTA NA L

EFFECT BEŇA & RA DVÁNYI ABBA

WORLD R EV

IVAL C

Sobota 9.6.2012 Parukářka

BEŇA & RADVÁNYI ABBA WORLD REVIVAL (pátek) 14:00 – 21:00 CHARLIE STRAIGHT FOLKTEAM XINDL X (sobota) 11:00 – 21:00 HUDBA PRAHA

9. června

HARLI E

PARUKÁŘKA

STRAIGH T

FOLKTEAM

XINDL X HU DBA

PRAHA B EATLES R EVIVAL JA

NA LOTA VLTAVA B L

(Vrch Svatého kříže), Praha 3

karavan

UE EFFEC

T BEŇA &

RADVÁNY I

ABBA W O

10. června

RLD REV IVAL CH AR

LIE S TRAIG HT FOLKTEAM XINDL X HUDBA PR AHA BEA TL E S

(neděle) Pivní bleší trh – náměstí

REVIVAL

J A NA

L OT A VL TAVA BLU E

Jiřího z Poděbrad 8:00 – 14:00

Více než 65 českých speciálů! Pochoutky pivní gastronomie! Doprovodný program pro děti – hry, soutěže, divadélko!

zařízený stan

OSTRAVA OLOMOUC

Cejl 87 Soukenné n. 613 Purkyňova 6 545 213 101 485 107 766 596 115 597

www.victoria-ck.cz

mobilhome

PÁTEK

3.990,– (10 dnů) (HR) Istrie (hot. Belvedere) hot. s polop. 3.990,– (HR) Istrie (Pineta) chatka 1.190,– (HR) ostrov Rab stan 790,– (HR) ostrov Hvar hot. s polop. 4.990,– (IT) Gargáno stan 790,– 15.–24. 6. (HR) Istrie (Orsera) stan 990,– (10 dnů) (HR) ostrov Hvar hot. s polop. 5.490,– (IT) Gargáno stan 990,– 29.6.–8.7. (HR) Istrie (hotel Delfin) hot. s polop. 7.110,– (10 dnů) (HR) Istrie (Orsera) mobilhome 4.320,– (HR) ostrov Krk (Zablače) karavan 3.040,– (HR) ostrov Rab stan 2.240,– (HR) ostrov Rab apartmány 4.320,– apartmány 3.870,– (HR) Podgora (HR) Makarská riv. (Dole) chatka 2.880,– (HR) ostrov Hvar hot. s polop. 5.990,– hot. s polop. 5.310,– (CG) Ulcinj (IT) Lido di Estensi mobilhome 3.510,– (FR) Port Grimaud mobilhome 5.310,–

8.–17. 6. (HR) Istrie (hotel Delfin) hot. s polop.

FESTIVAL MALÝCH A MINI

Pátek 8.6.2012 Parukářka

SOBOTA

VELKÉ záÏitky

Palackého 3 585 224 275

PŘEROV

Wilsonova 11 581 217 221

dovolena@victoria-ck.cz

POŘADATELÉ:

PARTNEŘI:

www.praha3.cz www.farmarsketrziste.cz www.facebook.com/praha3.cz www.facebook.com/ftpraha

PLUS

TOMÁŠ BELICA

Jak to vidím já

Žižkovské

+

Bylo to dlouho očekávané divadlo a tipnul bych si, že diváků mělo dost. Ať už těch televizních nebo internetových. Kdo sleduje naše poslance již léta, měl by jim asi za včerejšek vyslovit poklonu. Celý Cirkus Rath se obešel bez větších excesů. Nechyběl rozzuřený lev (rozuměj Jiří Paroubek) ani klaun – ministr Schwarzenberg bavil tím, jak byl nad celou záležitostí nad věcí a vesele podřimoval. Tedy, máme to za sebou, teď už se musí činit policisté a soudci. Výsledek včerejší bitvy byl dopředu známý, právní válka ale teprve začíná.

JOSEF RUBEŠ

šéfredaktor deníku Metro

Průzkum

Večeře v restauraci a pak do baru? Na to dnes již řada Italů nemá, volí tak úspornější řešení.

PROFIMEDIA.CZ

Za málo peněz hodně muziky. Italové to umí

Probíhající recese v zemi nedovoluje už mnoha Italům chodit do barů a restaurací tak často, jak bývali zvyklí. Restauratéři se tak začali bát o svou práci. Italští majitelé restaurací a barů přišli s novou strategií. Ta by jim měla zajistit dostatek klientů, aby mohli ve své živnosti pokračovat dál. Princip je jednoduchý: zvolit „zlatou“ střed-

ní cestu mezi tradičním aperitivem a večerním jídlem. A spotřebitelé si jej volí, aby se mohli za málo peněz navečeřet. Objednáte-li si tedy nápoj, máte možnost vybrat si na stolcích malou pizzu nebo sendviče, mísu zeleniny a těstovin s různými omáčkami. Vynález to sice není nový, nyní se však tento trend rozšířil po celé Itálii. „Výhody takového aperitivu jsou četné. Umožňuje nám to zajít si večer do restaurace, aniž bychom museli platit celou večeři, a proto to láká

Odborníci: Je to dobrý nápad Italská federace stravovacích zařízení potvrzuje vzestup barů, které nabízejí středně velké aperitivy. ●

„Tento ekonomický model nejen odolává krizi, ale dokonce zaznamenává velký rozvoj,“ prohlašuje prezident federace Lino Stoppani. Zákazníky láká především dobrý poměr mezi kvalitou a ce-

mnoho lidí. Všichni si to mohou dovolit,“ svěřuje se čtyřiadvacetiletá Lucilla. „Máme zisky z přílivu zákazníků. Jestliže jich je hodně, stává se aperitiv dobrým byznysem,“ prohlašuje vrch-

Češi si na trh stěžují

Na českém trhu práce jsou některé skupiny obyvatel diskriminovány, myslí si 85 procent Čechů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM. Podle lidí k diskriminaci nejčastěji dochází kvůli věku, často také kvůli zdravotnímu stavu, postižení, těhotenství nebo mateřství.

nou v těchto „low cost“ restauracích. ●

Pro majitele barů jsou výhodou nižší náklady: nevyžaduje to takové nasazení personálu, zákazníci se obsluhují sami.

inzerce

Úspěch této myšlenky však jde na úkor tradičních restaurací, které více trpí krizí.

HLEDÁME BRIGÁDNÍKY DO OBCHODNÍCH ŘETĚZCŮ NA POZICI STRÁŽCE V CIVILU

Loni muselo skončit téměř 3400 restaurací.

Náplň práce: pochůzková činnost, komunikace s PČR, eliminace ztrátovosti v prodejnách Nabízíme: práci ve směnách, pravidelnou výplatu, dlouhodobou spolupráci Požadujeme: trestní bezúhonnost, věk nad 18 let, fyzickou zdatnost

ní barman Cristian Bugiada u Freni e Frizioni v římské čtvrti Trastevere. Návštěvnost italských restaurací má přitom letos ještě kvůli úsporným vládním opatřením poklesnout. NEK a ČTK

KONTAKT NA NAŠI BEZPLATNOU LINKU 800 111 112

www.m2c.eu

Slováci. Také se už polepšili

Zneužívání firemních počítačů pro soukromé účely zaměstnanců během pracovní doby loni na Slovensku nepatrně kleslo, a to na 52,5 minuty denně. Pracovní morálka Slováků tak byla nepatrně horší než v Česku, kde zaměstnanci podle dřívějších údajů mimopracovními činnostmi

A co vy v práci?

PROFIMEDIA.CZ

trávili 51 minut denně. Nejvíce zaměstnanci využívali k mimopracovní komunikaci sociálních sítí. Stejně jako v Česku i na Slovensku se „propadákem roku“ z hlediska mimopracovních aktivit zaměstnanců stalo stahování multimédií, klesl i zájem o hraní her na počítačích. ČTK

JSTE ČÁSTEČNĚ INVALIDNÍ NEBO PLNĚ INVALIDNÍ DŮCHODCE? MÁME PRO VÁS UPLATNĚNÍ NA POZICÍCH STRÁŽNÝ OBJEKTU pro zakázky v lokalitě Praha Nabízíme zajímavé platové podmínky a kvalitní pracovní kolektiv Adresa: Jankovcova 1569/2c Náborové dny: Pondělí – Pátek, 9:00 – 16:00 Kontakt: nabor@abasco.cz, Tel: 724 621 822


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

Sloupek

Dopisy a vzkazy

MARTIN DANEŠ

MINUTKOVÝ KAPITALISMUS Po delší absenci ve vlasti vstoupím do pražského knihkupectví. Hned u vchodu spatřím sloupy knih, z jejichž obálek mě očima hypnotizují vyhlášení televizní kuchaři. Na špičce prodejů stojí dílo muže, jehož jadrnou mluvu musí ve vysílání každou chvíli vypípávat. To je bomba! Považte: prominentní šéfkuchař tak blízký lidem! Bloumám dál pražskými ulicemi a míjím přitom vývěsky s plešounovým sebejistým úsměvem. Potkávám známou. Vypráví mi vzrušeně o jakémsi talentu – Citát úžasném mladém televizním ku„Za Husáka byli nej- chaři… Husákovskému režimu se přezdívalo gulášový socialisvětšími star Gott a mus. Jeho nevyřčeným krédem Zagorová, za Klause se stalo: Lidi, neremcejte a cpěte jsou to kuchaři.“ si břicha! Komunismus padl a obchody s potravinami se zaplnily zbožím. Široká nabídka všemožných ingrediencí nám dnes vedle guláše a svíčkové dovoluje ukuchtit si doma prakticky cokoli. Změna režimu nezbavila Čechy posedlosti jídlem. Za Husáka byli největšími star Gott, Zagorová a Vondráčková; za Klause jsou to kuchaři. V kurzu nastoupeném po roce 1968 jsme postoupili o příčku výš kvalitativně (cpaní se knedlíky s omáčkou jsme vystřídali pravým gurmánstvím) i kvantitativně tím, že jsme ukájení jedné z biologických potřeb uvolnili místo vyhrazené dřív kultuře, byť konzumní. Domácí starostí č. 1 zůstal plný břich, pouze gulášový socialismus vystřídal minutkový kapitalismus. Helenka škodící si žabomyšími spory o hraní svých písniček nepochopila dobu: éře pěveckých hvězd už odzvonilo. Šance návratu na výsluní by se dočkala, snad jen kdyby naučila manžela vařit. www.martindanes.com Řešení sudoku

Výrok dne

Slovo dne

KONZERVATIVNÍ

Pochvala řidiče dvaadvacítky

POLITOLOG A SPISOVATEL

Anketa

18

SERVIS

Často jezdím z centra Prahy do Hostivaře a několikrát se mi stalo, že při přestupování ze sedmičky na dvaadvacítku ve stanici Kooh-i-noor dvaadvacítka na cestující z další (za ní stojící) tramvaje nepočká a ujede. O to víc mě v pondělí kolem 19. hodiny potěšil řidič vozu č. 6020 této linky, pan Miloslav Kadlec, který cestou ze Zahradního Města do centra pokaždé počkal na dobíhající lidi. Dokázal tak, že ochotný řidič může mít pochopení pro cestující. V Hostivaři existuje nyní dlouhodobé dopravní omezení kvůli opravám trati, tramvaje v posledním úseku nahrazují autobusy X22. Podivila jsem se, že na jediném místě, kde se mi zdálo, že se něco opravuje, v době, kdy jsme projížděli, nikdo nepracoval. Výluku by zkrátilo nasazení pracovních čet třeba ve třech směnách. M. RICHTEROVÁ, PRAHA 2

dopisy@metro.cz, www.facebook.com/ denikmetro V dopisu uveďte jméno a adresu. Metro si vyhrazuje právo editovat dopisy. Vzkazy zasílejte přes SMS ve tvaru METRO VZKAZ na číslo 9001106. Cena SMS je 6 Kč včetně DPH. Zajišťuje Expansion Group a.s.

Co říkáte na to, že se Rath cítí jako politický vězeň?

(Z recenze Postižení nepotřebují soucit, jsou Nedotknutelní na straně 15)

„Jsem ráda, že to bylo rychlé a nemusela jsem tam dlouho mrznout.“

Z potřeby kontinuity, identity a jistoty usilující o zachování vžitého, lpící na přežitém. Hanlivě: zaujatý proti novému, zpátečnický. ZDROJ: AKADEMICKÝ SLOVNÍK CIZÍCH SLOV

PETRA KVITOVÁ, TENISTKA Česká tenistka takto suše komentovala svou pondělní výhru nad Američankou Lepchenkovou v osmifinále Roland Garros.

HOROSKOP

Přesné prognózy na míru!

VOLEJTE

906 701 701

Kompetentní poradenství od profesionálních poradců Záruka spojení s poradcem dle vašeho přání Dostupnost 24 hodin denně, 365 dní v roce, vč. svátků

Beran

21/3-20/4

Váhy

23/9-23/10

Práce se na vás navalí, a proBudete se moci zviditelnit to budete potřebovat někov oboru, který vás baví. Neho, kdo vám připomene termíny. Pomoc váhejte, podobná příležitost by se totiž vám nezištně nabídne hodný kolega. nemusela opakovat. Směle do toho.

Býk

21/4-21/5

Štír

24/10-22/11

Duševní rovnováha se doV práci se věnujte především staví v plné kondici. Nic vás organizační složce, další čindnes nevyvede z míry. Všechny problémy nosti přenechejte kolegům. Možná přivyřešíte s klidem a úsměvem na tváři. jdete na to, jak práci zefektivnit.

Blíženci

22/5-21/6

Střelec 23/11-21/12

Kultivovanost a smyslnost V zaměstnání se budete choz vás bude přímo sálat. Kažvat poněkud nemotorně. Nic dý ve vašem okolí to zachytí. Na někoho si z toho ale nedělejte, pravděpodobně budete dokonce působit přitažlivě. si nyní potřebujete jen odpočinout.

Rak

22/6-22/7

Kozoroh 22/12-20/1

Dnes bude výhodné věnovat Vyniknete v činnostech, ktenějaký čas studiu. Nově naré vyžadují detailní, jemnou čerpané informace mohou jednoznačně a precizní práci. Pokud jste podobnou zvýšit vaše šance na kariérní postup. odkládali, dnes vám půjde od ruky.

Lev

Rostislav Kubíček 30 let, mateřská Je to směšný výrok, který ukazuje na jeho inteligenci.

Komiks

V. Pokorná 56 let, v důchodu

Scestné přirovnání se k Tymošenkové je k smíchu.

K. Koukalová 27 let, referentka Bude účinkovat na Barrandově, je to „vtip za stovku“.

23/7-22/8

Vodnář

21/1-20/2

Pokud se chcete zviditelnit, Pravděpodobně se pozastapoužijte reklamu. Dnešek převíte nad jednáním některého je veškerým komerčním snahám. Hlavně z kolegů. Raději všechno přejdete mlčenezapomeňte oslovit co nejvíce lidí. ním, on vám za nepříjemnosti nestojí.

Panna

23/8-22/9

Ryby

21/2-20/3

Naskytne se vám situace pro Neptun dnes přeje partnernové milenecké známosti. ství. Rozhádané páry mohou Nenechte si ale úplně zamotat hlavu snadno dojít k přijatelnému kompromia použijte selský rozum. Neprohloupíte. su. Nezadaní mají šanci na seznámení.

SMS POMOC! Zeptejte se kartářky na to, co vás trápí!

Pište SMS ve tvaru POMOC a váš problém na tel.: 909 15 36, odpověď obdržíte IHNED! Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min./70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz

Vydává METRO Česká Republika, a. s., se sídlem Václavské náměstí 1, 110 00 Praha 1, IČ 250 90 593. Tel.: 225 065 111. E-mail: recepce@metro.cz; web: www.metro.cz. Výkonný ředitel: Ondřej Sychrovský. Redakce: šéfredaktor: Josef Rubeš. Zástupci šéfredaktora: Jan David a Jan P. Štěpánek, e-mail: redakce@metro.cz. Tištěný náklad ověřuje ABC ČR, člen IF ABC. Obchodní oddělení, e-mail: sales@metro.cz, inzerce@metro.cz, Brno, tel.: 516 202 521. Tisk: mafraprint – Praha a Olomouc • Evidenční číslo MK ČR E 16400, ISSN 1211 - 7811. Distribuci zajišťuje Mediaservis, s. r. o. Vychází denně v pracovních dnech.

07

DOMOV

„Viním policii, vládu, opozici...“

Z Rathova hodinového proslovu vyšli paradoxně bachaři nejlépe.

„Nepřicházím se hájit, ale žádat o odpovědi na dvě otázky,“ začíná těsně před půl třetí David Rath svůj téměř hodinový a zřejmě úplně poslední proslov ve Sněmovně. Obviněný poslanec chtěl vědět, zda není ve skutečnosti stíhán za svou práci opozičního politika a zda je jeho proces legitimní. Na první řečnickou otázku si Rath odpověděl kladně, na druhou záporně. Celý proces je podle Ratha politickou mstou. „Viním vládu ze zneužívání policie k politickému boji. Viním ministra Kubiceho, že vytvořil chobotnici, která likviduje nepohodlné lidi. Vi-

Pán prstenů i čudly Chvílemi bylo při Rathově projevu i veselo. ●

O množství lidí a techniky, kterou policie při jeho transportu nasadila: „Kam bych prchal? Že bych se jako Saddám Husajn zakopal do nějaké díry? Kdyby mi dali lístek na autobus, tak sem přijedu z těch Litoměřic sám.“ Ke svému stíhání: „Chytli čudlu a myslí si, že konečně chytili velkého sumce.“ K odposlechům, kde si měl rochnit nad úplatkem: „To byla debata o něčem úplně jiném. Kdyby se někdo nad tím trošku zamyslel, tak zjistí, že je to parafráze z Tolkienova Pána prstenů. Parafráze Gluma, který se neustále radoval, že má v kapsičce něco pěkného, žlutého.“

ním státní zástupkyni Bradáčovou ze zneužití institutu vazby k lámání, ponižování a týrání lidí...“ pokračoval Rath. Další díl viny pak vysypal na šéfku Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou, že jej během pouhé minuty vydala policii. Nit suchou nenechal ani na opozici. Tu David Rath obvinil ze zbabělosti postavit se zneužívání policie a státních zástupců. Bývalý hejtman se snažil své kolegy přesvědčit, že on není žádnou velkou rybou, ale pouhou čudlou. Poukázal i na prý kruté podmínky vazby v Litoměřicích, kde pobývá už od poloviny minulého měsíce. Své věznitele ale paradoxně dokázal ocenit. „Ti lidé tam mají těžkou práci, chovají se ale korektně,“ řekl Rath. Reakce některých lidí, které Rath zmínil, si přečtěte v boxu vpravo. BEL

Citát

Citát

„Styl a způsob obhajoby volí každý obviněný sám. Je mi nedůstojné na tato slova reagovat.“

„Vystoupení mě nepřekvapilo. Neočekával jsem, že projeví aspoň minimální sebereflexi.“

LENKA BRADÁČOVÁ, STÁTNÍ ZÁSTUPKYNĚ

PETR NEČAS, PREMIÉR

Citát

Citát

„Myslím, že bylo pochopitelné, že použil argumenty, kterými se chtěl vyvinit ze situace.“

„Pan poslanec Rath je v postavení obviněného a může na svou obhajobu říkat co chce. I nepravdy.“

MIROSLAVA NĚMCOVÁ, ŠÉFKA SNĚMOVNY

JAN KUBICE, MINISTR VNITRA

inzerce


08

DOMOV

Levné výstražné trojúhelníky na silnicích ve větru padají

Ke splnění povinnosti ho stačí mít v kufru. Pak píchnete kolo a zjistíte, že na silnici je vám trojúhelník na nic.

Za zatáčkou čeká nepříjemné překvapení. Na sjezdu z rychlostní silnice mezi Prahou a Karlovými Vary je odstavené nepojízdné auto. Před odbočkou leželo na asfaltu něco oranžového, mohla to být igelitka, kus plastu, cokoliv. Až při vyhýbání nečekanému vozidlu je jasné, že to byl spadnutý výstražný trojúhelník. K ničemu. Pár

Citát

Vyzkoušejte si, jak je výstražný trojúhelník stabilní. Závisí na tom hlavně vaše bezpečí. IGOR SIROTA, ÚAMK

dní starý případ ukazuje, co na českých silnicích a dálnicích není výjimkou. „Poryv vzduchu především od projíždějících kamionů snadno nekvalitní trojúhelník srazí,“ uvedl pro deník Metro Igor Sirota z Ústředního automotoklubu České republiky. „Obvykle trojúhelník dostáváme při koupi vozu jako dárek. Řidiči by mu měli věnovat pozornost a při-

nejmenším si ověřit, že je funkční,“ varuje. Ministerstvo dopravy uvedlo, že mezinárodní pravidlo stanovuje mezi mnoha jinými parametry i zkoušky stability ve větru. „Podle současných platných předpisů je to dostačující a o žádné plánované úpravě se neuvažuje,“ reagoval Zdeněk Neusar z tiskového odboru. Prodejna náhradních dílů DMC v pražském Braníku nabízí jen nejlevnější model výstražného trojúhelníku. „Lidi ani nenapadne, že by ho mohli opravdu využít. Berou ho jenom jako povinnost kvůli policajtům. Dříve opravdu bývaly masivnější, teď je to spíš jako papír,“ zmínil prodejce. JAN DAVID

Napište svou bublinu

Pobytové tábory Ty uvítají rodiče menších dětí ve věku od 3 do 11 let. Pro všechny táborníky je připravena tématická hra, která je provází celý týden, podle níž nesou turnusy svůj název. Na děti čeká spousta her, zábavy a zážitků, které ve školkách či školních lavicích nezažijí. Příměstské tábory Výborná alternativa pro pracující rodiče, jejichž děti si ještě netroufají na celotýdenní pobyt bez rodičů, ale také si chtějí užít leg-

1

Zastavení se v určité taneční pozici breakdance a vydržení v ní jak to jen nejdéle jde, se nazývá: a) uprock b) freezy c) footwork

2

Americký podnikatel a miliardář Michael Bloomberg je starostou New Yorku od roku 2002 již: a) podruhé b) potřetí c) počtvrté

3

Když se řekne gefyrofobie, jedná se o specifickou poruchu charakterizovanou strachem z: a) povodně b) samoty c) mostů

4

Robot z amerického animovaného seriálu Futurama, jedna z hlavních postav, je: a) Bender b) Fry c) Zoidberg

5

Masivní kamenná Bismarckova rozhledna na Zelené hoře leží pár kilometrů západně od: a) Chebu b) Plzně c) Aše

PETR MÜLLER, PRAHA

Klidná silnice bez aut a bezvětří. To jsou dvě nutné podmínky, aby výstražný trojúhelník třeba i z vašeho auta obstál. ●

Na snímku vlevo je trojúhelník z originální bezpečnostní sady předního výrobce automobilů dodaný do vozidla koupeného v roce 2006. Podobné drátěné nohy levnějších modelů často neustojí nárazy větru od kamionů. Na snímku vpravo je trojúhel-

ník z předchozího typu vozidla od stejného výrobce, jen o osm let starší. Je výrazně těžší, také obal je oproti novějšímu typu dvojnásobný. ●

Podle ÚAMK je stanovena vyhláškou především velikost odrazných reflexních ploch. „Proto se můžeme na trhu setkat i s výrobky, které se mohou nemají dostatečnou stabilitu,“ říká Igor Sirota. Ministerstvo dopravy však tvrdí, že homologace se týká i tohoto.

DNES

ZÍTRA

PÁTEK

SOBOTA

Min: 16 Max: 20

Min: 20 Max: 24

Min: 20 Max: 24

Min: 15 Max: 19

Víkendové BABY tábory Ideální „otrkávací“ varianta pro nejmenší táborníky ve věku od 3 – 6 let. Malí výletníci si budou moci vyzkoušet jaké to je být bez rodičů na krátkou dobu, ideální pro menší děti jako přípravka na klasický týdenní tábor.

Mírná zátěž. Stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Teplotní rekord: 34,0 Rok výskytu: 1998

20:00 Pošta pro tebe Sylva se rozhodla k odvážnému a statečnému kroku. Dostane se jí odměny v podobě odpuštění?

Více informací o celé nabídce na www.vtrave.cz

Saudková vystavuje fotky

Ida Saudková, bývalá snacha fotografa Jana Saudka, zahájila v Praze výstavu fotografií s názvem Underground. Expozice v galerii ST.VOL ve Valentinské ulici představuje reprezentativní výběr z celého dosavadního autorčina ČTK – MICHAL DOLEŽAL díla. Výstava potrvá do 30. června.

Technicky zajišťuje Expansion Group, a.s. ATS, Infolinka: 776 999 199. info@atspraha.cz.

Stupeň zátěže pro dnešek: bio 1

12:20 BBV, Předpověď počasí, Události v regionech plus 12:30 Sama doma 14:00 Živě na Jedničce 16:25 AZ-kvíz 16:50 Bláznivé lásky (5/52) Co ženy neříkají. Seriál 17:45 Černé ovce 18:00 Události v regionech 18:25 Taxík 18:56 Události za okamžik a počasí 19:00 Události 19:50 Branky, body, vteřiny

raci a společnost dalších dětí. Program je celodenní od cca 8. ráno do 17. hodiny. Aktivity jsou přizpůsobeny věku přihlášených dětí, všichni mají zajištěnou svačinu a u nejmenších se počítá také s odpoledním odpočinkem.

Své návrhy zasílejte prostřednictvím SMS ve tvaru METRO BUB jméno město a váš text na číslo 9001106. Délka SMS je max. 160 znaků včetně povinného formátu. Cena jedné SMS: 6 Kč

Počasí

ČT1

učí, poznají nové kamarády a odnesou si pak do školních lavic nové zkušenosti. Děti si užijí pestrý program a rodiče uvítají možnost vyslat již své předškoláky, které standardní tábory často odmítají. Dětské centrum v Trávě nabízí hned několik variant volnočasových aktivit na prázdniny, jsou to:

Kvíz

„Hoši, už jste viděli Muži v černém 3?“

Atraktivní tábory pro děti od předškolního věku s lákavým programem Zajímavý program, krásné prostředí, proškolený tým vedoucích – to všechno a mnohem více v sobě spojuje nabídka táborů dětského centra V Trávě. Na své si přijdou děti všech věkových kategorií, velkou výhodou je také možnost přihlásit i své malé předškoláčky. Prázdninové pobyty jsou skutečně pestré, od víkendových výletů, které umožní dětem již od tří let vyzkoušet si pobyt bez rodičů, až po tematické a příměstské tábory pro děti různých věkových kategorií. Umožněte dětem získat nové zážitky, zkušenosti i otestovat svou samostatnost, městské děti navíc ocení příležitost bližšího seznámení s přírodou. Léto klepe na dveře a vy si děláte starosti jak skloubit práci s dětmi a jak jim připravit co nejatraktivnější prázdniny? Vyšlete je na tábor s dětským centrem V Trávě! Kromě spousty zážitků se děti ledasčemu na-

Sudoku

Trojúhelníky se převracejí i při průjezdu kamionu

inzerce

Připravte dětem pestré prázdniny

17

SERVIS

20:55 Příběhy slavných – Vladimír Menšík Nespoutaný živel. Dokument ČR (2008). Legendární herec v mnoha uzkázkách 21:50 Den D IV (5/13) Zábavný pořad 22:40 Kennedyové (6/8) Na prahu války. Seriál 23:25 Podfukáři IV (4/6) Seriál VB (2007) 00:25 Bratři a sestry (19/23) Noční hra. Seriál USA (2006-2007) 01:10 Na stopě

ČT2 13:05 14:30 15:00 15:55 16:20 16:35 16:50 17:00 18:20 18:45 18:55 19:25 19:50

Klietka Architektura (22/45) Červené světlo Národnost v pubertě (4) Střípky času O češtině Přírodní bohatství: Zlato Planeta YÓ Kouzelná školka Večerníček Kim Possible II (26/31) Kancl IV (3/19) Zprávy v českém znakovém jazyce

20:00 Český dokument: Intimní portrét Jany K. Dokument. Životní příběh legendární české jazzové zpěvačky Jany Koubkové aneb bzz bzz... 21:00 Ta naše povaha česká V zámku a podzámčí. Dokument ČR (2012). Vadí veřejnosti podnikatelovy příliš smělé plány, anebo je na překážku fakt, že je aristokrat? 21:30 Krásný ztráty Diskusní pořad 22:10 Den vítězství Koprodukční epos Fr. Hrají: J. Debbouze, S. Naceri, R. Zem a další. Režie R. Bouchareb 00:10 Bassidji

Napište bublinu a reagujte na sloupek na: www.facebook.com/denikmetro

NOVA 12:40 Gilmorova děvčata II (8) 13:35 Nemocnice Chicago Hope (16) 14:40 Vražedná čísla VI (7) 15:30 Upíří deníky (5) 16:30 Přátelé II (7) 17:00 Odpolední Televizní noviny, Sportovní noviny, Počasí 17:30 Druhý život (8) Romantický seriál SR 18:30 Ulice (2213) Původní seriál ČR 19:30 Televizní noviny, Sportovní noviny

20:00 Discopříběh Komedie ČR (1987). Šestnáctiletý kominický učeň dokáže krajně rozčílit svého otce! Hrají: R. Hrušínský, L. Potměšil, M. Slováková, R. Pikl 21:55 Mentalista III (23) Jahody se smetanou 1. Krimiseriál USA (2010) 22:55 Noční Televizní noviny, Sportovní noviny, Počasí 23:30 Gang v útoku Film USA (2006). Hrají: D. Johnson, L. Rippy, Xzibit. Režie P. Joanou 01:55 Novashopping 02:00 Policejní odznak VI (8) Krimiseriál USA (2007). Hrají: M. Chiklis, B. Martinez, W. Goggins

Napadá vás vtipný popisek?

NOVA CINEMA 12:05 Veterinář z Bondi Beach (2) Dokument Austr. (2008) 12:30 Teleshopping 12:55 On je žena! (2) Seriál 14:05 Komisař Rex VI (1) Seriál N/Rak. (2000) 15:10 Everest (2/2) Film Kan. (2007) 17:05 Pobřežní hlídka IV (22) Seriál USA (1994) 18:00 Vražedná čísla V (12) 19:00 Amazing Race: O milion kolem světa VIII (8)

20:00 Cash Krimikomedie Fr. (2008). Hrají: J. Reno, J. Dujardin, V. Golinová, E. Ebouaney, A. Taglioniová, C. Couton. Režie E. Besnard 22:00 Zbožňuju prachy! Komedie USA (2006). Hrají: J. Anistonová, F. McDormandová, T. Sharp, C. Keenerová, J. Cusacková, S. Caan. Režie N. Holofcener 23:45 Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IX (4) Krimiseriál USA (2007) 00:40 Zbožňuju prachy! Komedie USA (2006). Hrají: J. Anistonová, F. McDormandová, T. Sharp, C. Keenerová, J. Cusacková, S. Caan

PRIMA FAMILY 11:55 Schimanski: Schimanski musí trpět Krimiseriál N (2000) 13:50 M.A.S.H. (151) Válečný seriál USA 14:20 Siska VI (16) Předem ohlášená smrt. Krimiseriál N (2006) 15:30 Julie Lescautová III (13) 17:40 Fakta Barbory Tachecí 18:00 Prostřeno! 18:55 Zprávy FTV Prima 19:20 Krimi zprávy 19:35 Krimi plus 19:50 VIP zprávy

20:00 Cesty domů (129) Ty milovat nebudeš. Úspěšný rodinný seriál ČR. Domov je tam, kde na nás čeká láska. Vendy se usmíří s Danem. Honza zjišťuje, že Dan je skutečně jeho syn 21:20 TOP STAR magazín Gábina Partyšová a hvězdy, o kterých chcete vědět víc 22:25 Castle na zabití III (21) Univerzitní šampion. Krimiseriál USA (2011) 23:25 Sběratelé kostí IV (5) Bezhlavý v nádrži. Krimiseriál USA (2008) 00:20 Anatomie lži (7) Nejlepší taktika. Krimiseriál USA (2009). Hrají: T. Roth, K. Williamsová

Znáte správné odpovědi dnešního kvízu? Řešení: 1-b, 2-b, 3-c, 4-a, 5-a.

pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

ÓČKO 06:00 Ranní fresh Vstávání s muzikou 09:00 Óčko hity Klipy nonstop 12:00 Best of... Bryan Adams Top 10 klipů kanadského zpěváka 13:00 Óčko hity Klipy nonstop 14:00 Mixxxer Klipy na přání, tipy, soutěže, chat 16:00 Óčko hity Klipy nonstop 20:00 Cz & Sk

21:00 Face2face Talk show 21:30 Hitzone 90’s Dobré hity nestárnou. Vraťte se s námi o pár let zpět. Hitzone, to jsou především vzpomínky! Osmdesátky a devadesátky přinesly tolik hitů, že je opravdu z čeho vybírat 22:30 Hitzone millennium Největší hity nového milénia + SMS chat 23:00 Love zone Hodina plná lásky + SMS chat 00:00 Noční chat Proud klipů se vzkazy diváků Óčka


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

Kovaříková: „Pochod jsem ráda podpořila“ S módní návrhářkou Taťánou Kovaříkovou o sobotním Avon pochodu, který se koná na podporu ženám s rakovinou prsu. Celý rozhovor můžete vidět na televizní stanici Óčko.

Jste jednou z tváří letošního Avon pochodu, dokonce jste navrhla trička, která jsou už vyprodaná...

Ano, to je úžasné, byla jsem z toho opravdu moc překvapená.

Proč se žena jako vy k takovéto akci vůbec přidá? Máte nějakou nepříjemnou zkušenost třeba ve svém okolí, kvůli níž jste se přidala?

Zkušenost žádnou nemám, ani ze svého okolí, ale vím, o jakou nemoc se jedná a jak je zákeřná. Je to můj způsob charity, pomoci. Tedy to, že jsem zdarma vytvořila návrh a střih, který jsem předala Avonu. Ten pak nechal vyrobit tričko, nebo spíš tričko-tuniku. To tričko je celkem univerzální. Jsem ráda, že jsem takovou věc mohla podpořit. TV ÓČKO Rozhovory s osobnostmi nejen hudebního světa uvidíte každé pondělí a středu ve 21 hodin v pořadu Face2Face na Óčku.

Velký třesk. Hraje Malé Vinohradské Velký třesk je projekt, který formou světové premiéry a maximálně dvou repríz prezentuje původní tvorbu českých umělců. Jde o dlouhodobý projekt Malého Vinohradského divadla. Každý díl, uváděný od června 2012 průměrně jednou za čtvrt roku, je věnován jedné výrazné osobnosti. V současnosti je na programu jevištní podoba poémy Návštěvní hodina autora Igora Malijevského. Jde o divadelní báseň, napsanou speciálně pro tuto scénu. MET Velký třesk Malé Vinohradské divadlo ●

Termíny: premiéra dnes, dále 7. a 10. 6. (od 20 hodin) www.male-vinohradske.cz

16

KULTURA

Padla další cestovka

Vysněný ráj na západě se rychle promění v peklo O bohatých Němkách a chudých holkách z východu je skvělá inscenace Divadla Letí.

Hru Rozhovory s astronauty mladé německé dramatičky Felicie Zellerové uvedlo pražské Divadlo Letí nejprve jako scénické čtení. Po pár měsících, a především velmi příznivých ohlasech, se divadelníci k textu vrátili a uvedli ho na svůj stálý repertoár. Stejně jako scénické čtení se vydařila i nedělní premiéra ve Švandově divadle. Čtyři herečky (výtečné Zuzana Onufráková, Barbora Poláková, Jana Stryková a Hana Vagnerová) hrají uhoněné, upracované, hysterické i depresivní bohaté paničky z Německa, zároveň však předvádějí i jejich východoevropské au-pairky. Hra trefně, vtipně a neotřele odhaluje deziluzi dívek z východu, když dorazí na západ. Ukazuje se, že ráj

Až 400 klientů je postiženo krachem cestovní kanceláře Redgreentours.

Barbora Poláková jako jedna z dívek, které sní o ráji na západě.

může být pěkné peklo. Dívky, které otročí, jsou ponižovány a žijí ve sklepech domů s luxusními auty a rozmazlenými dětmi, jsou konfrontovány s vysněným západem. Ten symbolizují paní domu. Těmto ženám, nešťastným, frustrovaným či sobecky ambiciózním, není opravdu co závidět. Režisérka Natália Deáková nechává především vy-

znít text – herečky většinou sedí každá u svého stolu. Když hrají au-pairky, nasazují si velké gumové rukavice, jako bohaté paničky je sundávají a hrají v bílé halence a úzké tmavé sukni. Text je na jednu stranu napsán velmi složitě, je to náročná hra s jazykem, na druhou stranu dobře plyne a především – říká něco podstatného

a zároveň baví. Velký díl na úspěchu hry o dívkách ze „Šlohvenska ve Všeněcku, co sní o Fanglii“, má výtečný překlad Zuzany Augustové.

josef.rubes@metro.cz

Sázavafest. Kupte si lístek, druhý je zdarma

Již 12. ročník hudebního festivalu Sázavafest nabídne celou řadu hudebních a nehudebních jmen. Za českou scénu to budou například Monkey Business, Tomáš Klus, Mig 21, Xindl X, Buty, Aneta Langerová, Charlie Straight, Nightwork, UDG, Wohnout, Mandrage. Ze zahraničí do Benešova zavítají třeba Skindred, Molotov, Kaiser Chiefs, Fun Lovin' Criminals, Lyre le Temps, DJ Paul Oakenfold, Chris Sadler, Mike Candys, Katarína Knechtová a mnoho dalších. Samotný festival proběhne v Benešově od 2. do 5. srpna. MET

Švédskou kapelu You Say France & I Whistle nahradí kytarovka Frantic Sunday. Pořadatelé připravili speciální limitovanou slevovou akci 1+1 vstupenka zdarma.

PROFIMEDIA

V Chrastavě na Liberecku začali stavět nový most jako náhradu za železný secesní most, který v roce 2010 vzala velká voda. Na archivním snímku z roku 2010 (dole) je situaČTK – RADEK PETRÁŠEK ce při povodních.

Pětadvacetiletý Ukrajinec Andrij Buchalo stojí před soudem. Je obžalován z toho, že zneužil 118 dívek z celé České republiky, z toho nejmladší bylo osm let. Hlavní líčení pokračuje dnes, kdy má vypovídat obžalovaný, zítra se budou k jeho duševnímu stavu vyjadřovat znalci. Podle obžaloby se muž dopustil kromě jiného podvodu, ohrožování výchovy dítěte, šíření dětské pornografie, pohlavního zneužití a svádění k pohlavnímu styku. Mladý

straně, která by se mohla stát koaličním partnerem ČSSD a umožnit vládu levice v Plzeňském kraji. Vedení sociální demokracie ale již dříve její záměr odmítlo. Podle lídrů strany Zeman svými politickými kroky ČSSD škodí. ČTK

Zprávy krátce

Opraví památku z vlastních peněz Protože Pardubice nedostaly dotaci ministerstva kultury na opravu Zelené brány, opraví alespoň část této dominanty města z vlastních peněz. ČTK

Ukrajinec včera na dotaz ČTK řekl, že se necítí vinen. „Psal jsem si s dívkami přes net, nevěděl jsem však, kolik jim je a ani s kým si píšu. Znal jsem jen jejich přezdívky a chatoval s nimi,“ řekl. Podle něj nehledal děti a vybíral si dívky, které vypadaly starší, jen podle vzhledu. I u dívek, s nimiž souložil, si myslel, že jsou starší 15 let. Muž si podle obžaloby na internetu vybíral dívky a lákal je k sexuálním praktikám. Policii na něj upozornil otec jedné z dívek. ČTK

Zemřel herec Jan Zvoník

Herec Jan Zvoník, člen brněnského Národního divadla, zemřel ve svých 56 letech. Podle odborníků patřil mezi přední herce souboru. ČTK inzerce

Vyberte si vlastní kapelu v Sázavafest Battle. Hlasování probíhá do 19. června pro registrované uživatele serverů Muzikus.cz a Sázavafest.

Woody Allen. Bude opět točit v New Yorku Americký režisér Woody Allen obsadí do svého příštího filmu Cate Blanchettovou, Louise C.K. nebo Aleka Baldwina. Film zavede Allena pracovně zpět na americkou půdu (New York, San Francisco) poté, co poslední tři filmy natočil v Evropě. ČTK

Tady roste nový most

Poslankyně Milada Emmerová zůstává v sociální demokracii a jejím sněmovním klubu. Nebude kandidovat v krajských volbách za Stranu práv občanů – zemanovci (SPOZ). Emmerová tvrdila, že kandidaturou za SPOZ chtěla pomoci

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal i na pokladnách Českých drah.

Léto v Turecku

náhradu škod na pojišťovnu Union. S delegáty a pojišťovnou řešíme aktuálně hlavně to, jak dostat klienty domů z dovolené v zahraničí,“ řekla iDNES.cz pracovnice cestovní kanceláře. Důvodem úpadku je druhotná platební neschopnost, upřesnila firma v oznámení na svých internetových stránkách. „Na stránkách www.unionpojistovna.cz dnes vyvěsíme podrobné informace pro klienty zkrachovalé cestovní kanceláře, jak si budou moci žádat o náhradu škod,“ řekla pracovnice infolinky Union pojišťovny. Lidem, kteří zůstali v zahraničí, se pojišťovna bude snažit zajistit ubytování a cestu zpět. iDNES.cz

Soud. Zneužil děti, hrozí mu až 8 let

Politika. Emmerová zůstane u ČSSD

Novinky

specializovala na pobytové zájezdy v Turecku, severní části Kypru a na eurovíkendy v Istanbulu. „Lidi, kteří mají zakoupené zájezdy, informujeme o tom, co se stalo, a radíme jim, že se mají obracet o

Cestovní kancelář, jež vyhlásila včera úpadek, má v současné době asi stovku klientů v Turecku a severní části Kypru. Firmě došly peníze a nebyla již schopna odbavit další klienty na dovolenou. Zájezd má zakoupeno zhruba 300 klientů, kteří mohou žádat o náhradu ve slovenské Union pojišťovně. Po Asteri Tour je to letos druhá cestovka, která ukončila činnost. Redgreentours se

FRANTIŠEK VLČEK

JOSEF RUBEŠ

09

DOMOV

Cate Blanchettová

GETTY

Přijďte se seznámit! Zítra 7. 6. 2012 otevíráme ve 12:00 v Atriu Flora 1. vinohradskou prodejnu Apple Premium Reseller.

Troška dotočil Babovřesky

„Lucka je úžasná a naprostá profesionálka. Je radost s ní pracovat,“ řekl autor scénáře a režisér Zdeněk Troška o spolupráci s Lucií Bílou. Ta se v jeho novém filmu Babovřesky, jehož natáčení skončilo tuto neděli, objeví v epizodní roli. „Za tu roli jsem Zdeňkovi moc vděčná a vlastWWW.BABOVRESKY.COM ně jsem si ji vysnila,“ uvedla Bílá.

Na počítače a příslušenství bude 10% sleva.

P r a h a - V i n o h r a d y D

a

l

š

í

i

n

f

o

r

m

a

c

e

o

b

o

n

u

s

e

c

h

a

s

l

e

v

á

c

h

n

a

j

d

e

t

e

n

a

w

w

w

.

q

s

t

o

r

e

.

c

z

.


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

SVĚT

10

Breivik asi až v srpnu Vynesení rozsudku nad Andersem Behringem Breivikem se možná ještě opozdí.

Podle původního plánu měl být rozsudek nad norským

atentátníkem vynesen před prvním výročím Breivikových útoků, které se odehrály 22. července loňského roku. V informativním spise, který včera soud v norském Oslu předal médiím, se však uvádí, že rozsudek bude zveřejněn buď v pátek 20. července nebo v pátek 24. srpna. Některá média spekulují, že soud zvolí pozdější termín. ČTK

Zprávy krátce

Kate měla šaty od Alexandera McQueena

V londýnské katedrále sv. Pavla se včera konala bohoslužba díkůvzdání v rámci závěrečného dne oslav 60. výročí nástupu britské královny Alžběty II. na trůn. Bohoslužby se zúčastnily stovky pozvaných hostů, ale kvůli nemoci nedorazil královnin manžel, princ Philip. Královnu uvítali trubači a starosta City, kde slavná katedrála leží. Z módního hlediska byla nejsledovanější osobou královské rodiny vévodkyně z Cambridge, manželka prince Williama (oba na snímku). Včera i při nedělní plavbě po Temži a pondělním koncertě měla na sobě šaty z dílny návrháře Alexandera McQueena, podobně jako při své svatbě GETTY IMAGES loni v dubnu.

inzerce

Tvrdé boje v Sýrii Syrské jednotky se včera střetly s bojovníky opozice v několika městech přímořské provincie Latákíja. Šlo o nejtěžší střety v této oblasti od začátku syrských nepokojů. Opozice hlásila osm mrtvých jen z jednoho místa.

Tymošenkové se udělalo lépe Zdravotní stav vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové se podle jejích ošetřujících lékařů z Německa o něco zlepšil. Političku dlouhodobě trápí vyhřezlá ploténka. ČTK

15

KULTURA

Postižení nepotřebují soucit, jsou Nedotknutelní

Francouzský kasovní trhák Nedotknutelní se tváří jako velké umění, ale je tu hlavně pro lidi.

Nedotknutelní Film jde zítra do českých kin. ●

Téma handicapovaného hrdiny je už od doby Rain Mana bráno jako recept na přízeň kritiky, Oscara a úspěch u širokého publika. Zvláště když do něj zamícháte přátelství překonávající předsudky i sociální rozdíly. Přesně to jsou Nedotknutelní, kteří ukazují, že i Francouzi dokážou natočit hollywoodský trhák. Philippe je milionář se zálibou v abstraktním umění a načančaném bytovém designu ve stylu Ludvíka XVI. Krom toho je ochrnutý od krku dolů. Senegalský recidivista Driss se o místo jeho opatrovníka zají-

Film ukazuje život i v jeho choulostivějších polohách.

má jen kvůli sociální podpoře a jejich světy si nemohou být vzdálenější. Přesto mají jedno společné: životní energii a nechuť k přehnanému soucitu a sebelítosti. Dohromady rozehrávají hru, která konverzační komedii nabíjí silou akčního snímku. Nedotknutelní jsou především pořádným kusem filmové profesionality. Postupné bu-

Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano

Polka. Vysmívá se divadlem národní hrdosti

Bruce Springsteen

GETTY

Francie, 2011, 112 minut

HCE

dování nezlomného přátelství, vzájemné špičkování hlavních postav, stejně jako vážné podtóny, kdy můžeme vidět skutečnou bolest, hladce odsýpají bez jediného zaškobrtnutí. Příběh se tak může zcela soustředit na emoce a vtip. A je celkem jedno, že se tváří jako skutečnost, ale přitom divákovi prezentuje zářivou, narůžovo natřenou verzi reali-

nu od country zpěvačky Dolly Partonové a 18 procent od soulového zpěváka a pianisty Stevieho Wondera. S odstupem čtvrtý zůstal Bob Dylan, jehož hymnu by chtělo 11 procent respondentů, a s deseti procenty skladatel filmové hudby John Williams. Osm procent dostal rapper Jay-Z a pět procent Madonna. ČTK

K MOřI lEvNě! apartmány, vilky a residence

Ceny za osobu a týden! V předvečer slavnostního zahájení mistrovství Evropy ve fotbale v Polsku a na Ukrajině vystoupí v pražském Divadlo Alfred ve dvoře polská performerka Agata Maszkiewiczová, aby si vzala na mušku nejrozšířenější prvek současného nacionalismu: sport a jeho domnělou nevinnost. Představení nazvané Polska se vypořádává hlavně s těmi, kdo se k takovému nacionalismu hlásí. METRO

16. - 23. 6. BIBIONE

od

23. - 30. 6. ROsOlINa MaRE 30. 6. - 7. 7. gaRgaNO

od

1.010 Kč od

KULTURA

Hrají: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot, Clotilde Mollet

ty, v jaké by chtěla většina z nás žít. Film tak plyne bez obav ze skutečné gradace nebo zvratů, po předem nalinkované dráze toho nejkonzervativnějšího střihu a ještě přitom stihne v divákovi zanechat pocit, že nahlédl do hloubky lidského utrpení. Nicméně to dělá s takovým přehledem, že mu jeho úspěch můžeme jen přát. VOJTĚCH ČEPELÁK

Hymna. Měl by ji složit Bruce

Pokud by měly mít Spojené státy novou hymnu, nejvíc Američanů by chtělo, aby ji složil rocker Bruce Springsteen. Vyplynulo to z průzkumu pořadu televize CBS 60 Minutes a magazínu Vanity Fair zveřejněného v pondělí. Springsteena by si vybralo 22 procent Američanů, zatímco 19 procent by chtělo hym-

2

950 Kč

2.200 Kč

800 100 234

rezervace on-line na www.nev-dama.cz

Film

MIB 3 bodují Akční sci-fi komedie Muži v černém 3 se hned po premiéře umístila v čele nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu ji zhlédlo téměř 58 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 9,2 milionu korun.

inzerce

Oznámení

Usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 17/15, ze dne 24.5.2012, byla schválena obecně závazná vyhláška č. 11/2012 Sb. hl. m. Prahy, kterou se ruší obecně závazná vyhláška č. 21/2011 Sb. hl. m. Prahy, o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj, koncový interaktivní videoloterní terminál a herní místo lokálního herního systému. Tato vyhláška nabyla účinnosti z důvodu naléhavého zájmu dnem vyhlášení, t.j. dne 25.5.2012. Důvodem je zrušení zákonného zmocnění, na základě kterého byla vydána obecně závazná vyhláška č. 21/2011 Sb. hl. m. Prahy, o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj, koncový interaktivní videoloterní terminál a herní místo lokálního herního systému. Úplné znění vyhlášky je zveřejněno na „http://www.praha.eu“

Stačí jednou zavolat! 84O 111 177

Cena hovoru je účtována stejnou sazbou jako volání do pevné sítě.

až 5O OOO Kč měsíční splátky na dobu 8 a 13 měsíců hotovost až do domu

www.smartpujcka.cz w

Hledáme nové obchodní zástupce

774 797 4O5


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

14

TÉMA

Minipivovary zažívají v Praze svůj boom V Praze malé pivovary jenom vzkvétají a metropole a její okolí jsou tak co do počtu takových podniků v republice jednoznačně na prvním místě. Je jich okolo dvaceti, ale zatím je nikdo přesně nespočítal. I když je světlý ležák podle sládků stále ještě nejpopulárnější, minipivovary nabízejí i jiné pivo, a z pivní kultury se tak stává ojedinělý gastronomický zážitek. U nás pivaři preferují hlavně hořkou a plnou chuť. „Lidé si otevírají malé pivovary asi hlavně s podnikatelským záměrem, ale najdou se i nadšenci, kteří vaří pivo na koleně doma a pak se rozhodnou, že ho budou propagovat dál,“ poznamenává jeden z autorů webových půlliterárních stránek Pivídek a nadšený pivař v jedné osobě Jan Bartuška. „V poslední době jsou především u mladých populární i svrchně kvašená piva a jiné speciální druhy piva. Český konzument na ně nebyl zvyklý a až cestováním zjistil, že jsou také chutná,“ míní jeden ze spolumajitelů Pivovarského domu Michal Černý. Vůbec nejstarším pražským minipivovarem s nepře-

Pomocníka pro všechny, kdo chtějí zhubnout, představili výzkumníci v Japonsku.

Na stránkách www.pividky.cz najdou zájemci nejen „půlliterární“ výtvory, ale i mapu pivovarů.

Kouzlo spočívá v autentičnosti.

PROFIMEDIA.CZ

Alternativou k minipivovarům jsou též speciální pivnice, kde pravidelně střídají různé minipivovary, jejichž produkce bývá podle pivařů obvykle daleko lepší než typická europiva. Velké oblibě se těší i restaurace U Bansethů naproti Nuselské radnici, Jihoměstský pivovar, pivovar U Bezoušků v Průhonicích, pivovar U Medvídků či pivovar svatého Vojtěcha u Břevnovského kláštera.

tržitým provozem je restaurace U Fleků, jejíž historie sahá až do roku 1499. „Vaříme černé flekovské pivo po bavorském způsobu, které se jinam nevyváží, a je proto takové vzácné,“ říká ředitel provozu restaurace U Fleků Ivo Brtník. Právě díky více než 500leté tradici se flekovský tmavý ležák stal po celém světě legendou. Brtník přiznává, že restaurace je závislá spíše na zahraniční klientele – ostatně jako téměř všechny další minipivovary. Benjamínkem na trhu je minipivovar U Tří růží, který svůj provoz zahájil teprve na začátku května a hned od začátku sklízí úspěch. „Máme várnice přímo uvnitř lokálu, takže návštěvníci můžou na-

Brýle s pomocí počítačové techniky ošálí jedlíka, že obyčejná sušenka, kterou drží v ruce, je čokoládová. Nebo že je mnohem větší než ve skutečnosti. Na brýlích je malá kamera, která snímá zá-

Hostinec U Fleků

Citát

Lidé si otevírají malé pivovary asi hlavně s podnikatelským záměrem, ale najdou se i klasičtí nadšenci. JAN BARTUŠKA, PIVIDKY.CZ

živo vidět sládka v akci,“ říká šéfkuchař minipivovaru Martin Procházka. Specialitou podniku je takzvaný Vienna Red neboli vídeňský červeňák a také klášterní speciál, který vznikl po dohodě se sousedním kostelem svatého Jiljí.

MARTINA TOPINKOVÁ

Žižkovské pivobraní Festival začíná v pátek od čtrnácti hodin, v sobotu od jedenácti hodin. ●

Vstup je zdarma. Kdo chce pivo degustovat, zakoupí si buď degustační set (sklenka, tužka, katalog a degustační dukáty) za 140 korun nebo třetinkovou sklenku za 50. Své výrobky budou prodejci nabízet i v PET lahvích. Z kapel vystoupí Blue Effect, Vltava, Beatles Revival nebo Xindl X.

úroveň“. Tomu budou odpovídat i ceny. Deset korun za „jedničku“ a dvacet za třetinku piva organizátor vystavovatelům sám nastavil. A někteří to kritizují. „Nikdo neví, z jakých důvodů si diktují cenu, za kterou minipivovar musí prodávat své pivo,“ stěžuje si jeden z výrobců, který nechtěl být jmenován. Podle Sedláčka jde ale pouze o doporučení, nikoliv nařízení. „Nechceme, aby tam přijel nějaký pivovar s velkou sítí a prodával tam za dumpingové ceny,“ vysvětluje Sedláček. TOMÁŠ BELICA

běr jídla a pošle ho do počítače, který obrázek pozmění tak, aby sousto vypadalo větší nebo lákavější. Při testovacím provozu dobrovolníci snědli o téměř deset procent méně, když se jim to, co jedli, jevilo o polovinu větší. A snědli naopak o 15 procent víc, když počítač jejich jídlo zmenšil na dvě třetiny skutečné velikosti. Profesor Mičitaka Hirose z Tokijské univerzity řekl agentuře AFP, že je nesmírně zajímavé, jakým způsobem je možné užít počítače k ošá-

lení lidské mysli. „To, jak se dají oklamat různé smysly nebo jak na nich s využitím počítačů stavět, je velmi důležité při studování virtuální reality,“ říká vědec. Běžná zařízení virtuální reality, která se snaží zajistit vjemy, jako jsou dotyky, obvykle podle Hiroseho vyžadují masivní vybavení nebo zařízení. Ale využít jeden nebo dva smysly k oklamání jiných, to je podle něj cesta k řešení tohoto problému. Jeho tým zatím neplánuje dát svůj vynález ke komerčnímu využití. ČTK

Čachtický hrad. Krvavá hraběnka na dva roky zavře

MAFA

Ozzy: z Německa do Prahy

V pondělí koncert v německém Dortmundu (na snímku), dnes v Praze. Britský zpěvák Ozzy Osbourne míří po koncertech v Německu do českého hlavního města. Se svými hudebními přáteli v O2 areně představí nejen skladby ze svých sólových alb, ale také hity legendární skupiny ČTK/AP Black Sabbath.

Čachtický hrad na západním Slovensku, který je opředen legendami o největší masové vražedkyni všech dob Alžbětě Báthoryové, se pro turisty uzavřel. Důvodem je rekonstrukce stavby, která potrvá zhruba dva roky. Zřícenina stavby pocházející z první poloviny 13. století se nachází u Nového Města nad Váhem blízko hranic s Českem. Zájem turistů o návštěvu památky stoupl poté, co režisér Juraj Jakubisko před čtyřmi lety uvedl do kin velkofilm Bathory. Snímek oživil legendu o krvavé čachtické paní, která prý měla na svědomí životy několika desítek až stovek mladých dívek. Oprava vyjde na 25 milionů korun. ČTK

Dnes už tu nestraší. Opravdu?

ČTK

martina.topinkova@metro.cz

Pivobraní. Nezřídíte se

Spousta jídla, skvělé kapely a hlavně bohatá nabídka piv, které v běžné hospodě nedostanete. Na Žižkovském pivobraní, které začíná v pátek odpoledne v parku na Parukářce, představí své výrobky třiatřicet malých pivovarů a minipivovarů. Těšíte se, jak se před víkendem opijete? „Pokud by někdo očekával akci typu Oktoberfest, tak asi bude zklamán. Půjde především o degustaci,“ říká organizátor akce Jiří Sedláček, podle kterého je účelem festivalu pozvednout ochutnávku vzorků piv na „vyšší kulturní

Japonci mají brýle na dietu

Mapa pivovarů

11

SVĚT

inzerce

Zprávy krátce

Ze zoo utekli dva gepardi Dvě gepardí mláďata se včera ráno vydala na výpravu z výběhu v zoologické zahradě v rakouském Salcburku. Veterináři doufali, že se je podaří dostat zpátky domů bez použití narkotik. Mláďata nakonec navedla zpátky svým voláním jejich matka.

Letadlo na slunce míří do Maroka Na Parukářce se představí 33 pivovarů.

MAFA

Experimentální letoun Solar Impulse poháněný slu-

neční energií zahájil včera druhou etapu svého pokusného letu ze Švýcarska do Maroka s mezipřistáním ve Španělsku. Přílet do Rabatu byl plánován na půlnoc.

AUTO ZEMAN v PRAZE-VYSOČANECH

Vám nabízí RENAULT THALIA 75k, ABS+EBD, airbag řidiče, airbag spolujezdce, zavazadlový prostor 506l, … a mnohem více za

Nechoďte do auta s cizincem Nedávná vražda jednatřicetileté Češky na Novém Zélandu přiměla úřady provést revizi bezpečnostního průvodce pro turisty. Bude v něm například doporučeno nenastupovat do auta s neznámou osobou, což byl právě případ zabité ženy. ČTK

109.900 Kč*

včetně prodloužené záruky a servisních prohlídek na 4 roky/60.000 km zdarma*

Při objednání vozu do 30. 6. 2012

Bonus v hodnotě 10.000 Kč ZDARMA * První cena Renault Thalia včetně dodatečné slevy při financování Renault Leasing. Nabídka platná do 30. 6. 2012. Thalia: spotřeba 4,8–7,6 (l/100 km), emise CO2 136 (g/km). Vyobrazeni vozu je pouze ilustrativní.

Poděbradská 54, Praha 9, tel.: 266 311 619, www.autozeman.cz


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

Kurzy

12

FINANCE

FOTOSTRANA

Číslo dne

120

EURO 25,72 DOLAR 20,69 LIBRA 31,75 NAFTA: NATURAL:

36,06 36,75

1

Před 120 lety bylo v americkém Chicagu zprovozněno druhé metro na světě. Město se zařadilo po bok Londýna, kde byl první sedmikilometrový úsek metra otevřen v lednu roku 1863. Nyní má metro v Chicagu osm linek, 151 stanic a 166 kilometrů kolejí.

Vermikompost. Je novým trendem Čím dál tím populárnější je u nás využití schopnosti žížal přeměňovat rostlinné zbytky na velmi kvalitní a vůbec nejúčinnější organické hnojivo. Vermikompostování je skvělý způsob, jak přeměnit kuchyňský bioodpad na vysoce hodnotnou surovinu zejména v malém bytě bez zahrady. „Největší předností vermikompostu, který vůbec nezapáchá, je, že je biologicky aktivní a ekologicky nezávadný. Kromě masa a mléčných výrobků likvidují žížaly veškerý organický odpad. Přírodní procesy jsou sice pomalé, ale stálé,“ říká Karel Pecl z firmy Ekovermes. Vermikompost je u nás podle něj pořád takovou zvláštností i přesto, že do České republiky přišel prodej žížal už v roce 1984. Cena vermikompostéru, kte-

hlídaný poslanec. Rath měl doprovod 1 Ostře

Vermikompost Obsahuje živiny a růstové látky pro rostliny. Příznivě působí na vytváření kořenů rostlin a na jejich celkový vývoj. ●

Používá se jako nejlepší hnojivo pro výživu rostlin. Lze jej použít samostatně jako zeminu nebo ve směsi se zeminou místo kompostu, substrátů a hnoje. Největšími producenty vermikompostu jsou Indové, v Evropě pak Francouzi.

rý je poměrně skladný, se pohybuje od 300 do 2700 korun. Důležité je vždy zajistit pro žížaly (nejlépe kalifornské) optimální teplotu kolem dvaceti stupňů a správnou vlhkost substrátu. MAT

inzerce

David Rath obviněný z korupce vystoupil včera před poslanci, kteří posuzovali, zda ho zbaví imunity. Ratha do Poslanecké sněmovny provázeli policisté v civilu, celou dobu seděli vedle něj. ČTK – VÍT ŠIMÁNEK

Nejdelší tramvaj z Česka míří do Lotyšska

Čtyřicetimetrovou tramvaj pro více než 430 cestujících, nejdelší vůz vyrobený v Česku, dokončila plzeňská Škoda Transportation a zahájila její převoz do hlavního města Lotyšska. S cestujícími má vyjet na trať začátkem července. Plzeňské strojírny už do Rigy dodaly ČTK/PR v roce 2010 a loni dvacet tříčlánkových tramvají ForCity za 1,3 miliardy korun.

Levnější zboží už od tohoto týdne

Letní výprodeje začnou už tento týden, obchodníci postupně zlevní sezonní zboží o desítky procent.

Levněji lidé nakoupí nejen jarní a letní oblečení, ale také například sportovní potřeby

či nábytek. Letní slevy tradičně potrvají několik týdnů a jejich výše postupně poroste. Letní výprodej už dnes zahájí značkové obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena. Počasí letos podle obchodníků prodeji jarního a letního sortimentu přálo, takže se nebude opakovat situace z předloňska, kdy chladné a deštivé jaro výrazně zvýšilo nabídku zboží ve výprodejích. ČTK

Den, kdy jsme opět viděli Ratha ve Sněmovně

Varování Lidé by při nákupech zlevněného zboží měli být obezřetní. Česká obchodní inspekce totiž letos při kontrolách zimních slev a výprodejů zjistila závady u třetiny obchodníků. ●

Je tu královna. do mé země 3 Přijeďte

ZÍSKEJTE

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Dirigent Kazuki Yamada pochází z:

b) USA

c ) Japonska

Nápovědu naleznete na www.fok.cz Odpovědi do soutěže můžete zasílat dnes od 11.00 hod. do 24.00 hodin. Své odpovědi zasílejte ve tvaru METROmezeraAneboBneboCmezeraJMENO PRIJMENI ULICE CP MESTO PSC na tel. číslo 900 11 07. Vyhrává každá 15. SMS se správnou odpovědí až do vyčerpání zásob. Cena jedné SMS je 7 Kč včetně DPH. Službu provozuje Expansion Group, technicky zajišťuje ATS. Pravidla soutěže najdete na www.clubmetro.cz Nejste-li členem Clubu Metro, zaregistrujte se ZDARMA na www.clubmetro.cz, kde najdete kompletní přehled členských akcí.

www.clubmetro.cz

4

3

Prodejci zákazníky špatně informovali o cenách zlevněného zboží, nesprávně účtovali nákupy či používali nekalé obchodní praktiky.

DVĚ Z DESETI VSTUPENEK NA NEVŠEDNÍ ZÁŽITEK VE SMETANOVĚ SÍNI OBECNÍHO DOMU DNE 14. 6. 2012! a) Číny

13

FOTOSTRANA

2

Divadlo v televizi. Sledovali Ratha v prodejně

2

Vystoupení Davida Ratha sledovali včera také zákazníci prodejny s elektronikou v centru Prahy. ČTK – STANISLAV ZBYNĚK

Královna Lili Pate z Velikonočního ostrova u nás propaguje svou zemi. Včera vystoupila s domorodými tanečníky u 3,5 metru vysoké kopie sochy moai, kterou před několika dny postavili nadšenci u Bohdalic na Vyškovsku. ČTK – VÁCLAV ŠÁLEK

4

Jó, třešně zrály. Je čas sklízet

V zemědělském družstvu Libčany na Královéhradecku pokračují ve sklizni třešní. ČTK – ALEXANDRA MLEJNKOVÁ


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

Kurzy

12

FINANCE

FOTOSTRANA

Číslo dne

120

EURO 25,72 DOLAR 20,69 LIBRA 31,75 NAFTA: NATURAL:

36,06 36,75

1

Před 120 lety bylo v americkém Chicagu zprovozněno druhé metro na světě. Město se zařadilo po bok Londýna, kde byl první sedmikilometrový úsek metra otevřen v lednu roku 1863. Nyní má metro v Chicagu osm linek, 151 stanic a 166 kilometrů kolejí.

Vermikompost. Je novým trendem Čím dál tím populárnější je u nás využití schopnosti žížal přeměňovat rostlinné zbytky na velmi kvalitní a vůbec nejúčinnější organické hnojivo. Vermikompostování je skvělý způsob, jak přeměnit kuchyňský bioodpad na vysoce hodnotnou surovinu zejména v malém bytě bez zahrady. „Největší předností vermikompostu, který vůbec nezapáchá, je, že je biologicky aktivní a ekologicky nezávadný. Kromě masa a mléčných výrobků likvidují žížaly veškerý organický odpad. Přírodní procesy jsou sice pomalé, ale stálé,“ říká Karel Pecl z firmy Ekovermes. Vermikompost je u nás podle něj pořád takovou zvláštností i přesto, že do České republiky přišel prodej žížal už v roce 1984. Cena vermikompostéru, kte-

hlídaný poslanec. Rath měl doprovod 1 Ostře

Vermikompost Obsahuje živiny a růstové látky pro rostliny. Příznivě působí na vytváření kořenů rostlin a na jejich celkový vývoj. ●

Používá se jako nejlepší hnojivo pro výživu rostlin. Lze jej použít samostatně jako zeminu nebo ve směsi se zeminou místo kompostu, substrátů a hnoje. Největšími producenty vermikompostu jsou Indové, v Evropě pak Francouzi.

rý je poměrně skladný, se pohybuje od 300 do 2700 korun. Důležité je vždy zajistit pro žížaly (nejlépe kalifornské) optimální teplotu kolem dvaceti stupňů a správnou vlhkost substrátu. MAT

inzerce

David Rath obviněný z korupce vystoupil včera před poslanci, kteří posuzovali, zda ho zbaví imunity. Ratha do Poslanecké sněmovny provázeli policisté v civilu, celou dobu seděli vedle něj. ČTK – VÍT ŠIMÁNEK

Nejdelší tramvaj z Česka míří do Lotyšska

Čtyřicetimetrovou tramvaj pro více než 430 cestujících, nejdelší vůz vyrobený v Česku, dokončila plzeňská Škoda Transportation a zahájila její převoz do hlavního města Lotyšska. S cestujícími má vyjet na trať začátkem července. Plzeňské strojírny už do Rigy dodaly ČTK/PR v roce 2010 a loni dvacet tříčlánkových tramvají ForCity za 1,3 miliardy korun.

Levnější zboží už od tohoto týdne

Letní výprodeje začnou už tento týden, obchodníci postupně zlevní sezonní zboží o desítky procent.

Levněji lidé nakoupí nejen jarní a letní oblečení, ale také například sportovní potřeby

či nábytek. Letní slevy tradičně potrvají několik týdnů a jejich výše postupně poroste. Letní výprodej už dnes zahájí značkové obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena. Počasí letos podle obchodníků prodeji jarního a letního sortimentu přálo, takže se nebude opakovat situace z předloňska, kdy chladné a deštivé jaro výrazně zvýšilo nabídku zboží ve výprodejích. ČTK

Den, kdy jsme opět viděli Ratha ve Sněmovně

Varování Lidé by při nákupech zlevněného zboží měli být obezřetní. Česká obchodní inspekce totiž letos při kontrolách zimních slev a výprodejů zjistila závady u třetiny obchodníků. ●

Je tu královna. do mé země 3 Přijeďte

ZÍSKEJTE

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Dirigent Kazuki Yamada pochází z:

b) USA

c ) Japonska

Nápovědu naleznete na www.fok.cz Odpovědi do soutěže můžete zasílat dnes od 11.00 hod. do 24.00 hodin. Své odpovědi zasílejte ve tvaru METROmezeraAneboBneboCmezeraJMENO PRIJMENI ULICE CP MESTO PSC na tel. číslo 900 11 07. Vyhrává každá 15. SMS se správnou odpovědí až do vyčerpání zásob. Cena jedné SMS je 7 Kč včetně DPH. Službu provozuje Expansion Group, technicky zajišťuje ATS. Pravidla soutěže najdete na www.clubmetro.cz Nejste-li členem Clubu Metro, zaregistrujte se ZDARMA na www.clubmetro.cz, kde najdete kompletní přehled členských akcí.

www.clubmetro.cz

4

3

Prodejci zákazníky špatně informovali o cenách zlevněného zboží, nesprávně účtovali nákupy či používali nekalé obchodní praktiky.

DVĚ Z DESETI VSTUPENEK NA NEVŠEDNÍ ZÁŽITEK VE SMETANOVĚ SÍNI OBECNÍHO DOMU DNE 14. 6. 2012! a) Číny

13

FOTOSTRANA

2

Divadlo v televizi. Sledovali Ratha v prodejně

2

Vystoupení Davida Ratha sledovali včera také zákazníci prodejny s elektronikou v centru Prahy. ČTK – STANISLAV ZBYNĚK

Královna Lili Pate z Velikonočního ostrova u nás propaguje svou zemi. Včera vystoupila s domorodými tanečníky u 3,5 metru vysoké kopie sochy moai, kterou před několika dny postavili nadšenci u Bohdalic na Vyškovsku. ČTK – VÁCLAV ŠÁLEK

4

Jó, třešně zrály. Je čas sklízet

V zemědělském družstvu Libčany na Královéhradecku pokračují ve sklizni třešní. ČTK – ALEXANDRA MLEJNKOVÁ


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

14

TÉMA

Minipivovary zažívají v Praze svůj boom V Praze malé pivovary jenom vzkvétají a metropole a její okolí jsou tak co do počtu takových podniků v republice jednoznačně na prvním místě. Je jich okolo dvaceti, ale zatím je nikdo přesně nespočítal. I když je světlý ležák podle sládků stále ještě nejpopulárnější, minipivovary nabízejí i jiné pivo, a z pivní kultury se tak stává ojedinělý gastronomický zážitek. U nás pivaři preferují hlavně hořkou a plnou chuť. „Lidé si otevírají malé pivovary asi hlavně s podnikatelským záměrem, ale najdou se i nadšenci, kteří vaří pivo na koleně doma a pak se rozhodnou, že ho budou propagovat dál,“ poznamenává jeden z autorů webových půlliterárních stránek Pivídek a nadšený pivař v jedné osobě Jan Bartuška. „V poslední době jsou především u mladých populární i svrchně kvašená piva a jiné speciální druhy piva. Český konzument na ně nebyl zvyklý a až cestováním zjistil, že jsou také chutná,“ míní jeden ze spolumajitelů Pivovarského domu Michal Černý. Vůbec nejstarším pražským minipivovarem s nepře-

Pomocníka pro všechny, kdo chtějí zhubnout, představili výzkumníci v Japonsku.

Na stránkách www.pividky.cz najdou zájemci nejen „půlliterární“ výtvory, ale i mapu pivovarů.

Kouzlo spočívá v autentičnosti.

PROFIMEDIA.CZ

Alternativou k minipivovarům jsou též speciální pivnice, kde pravidelně střídají různé minipivovary, jejichž produkce bývá podle pivařů obvykle daleko lepší než typická europiva. Velké oblibě se těší i restaurace U Bansethů naproti Nuselské radnici, Jihoměstský pivovar, pivovar U Bezoušků v Průhonicích, pivovar U Medvídků či pivovar svatého Vojtěcha u Břevnovského kláštera.

tržitým provozem je restaurace U Fleků, jejíž historie sahá až do roku 1499. „Vaříme černé flekovské pivo po bavorském způsobu, které se jinam nevyváží, a je proto takové vzácné,“ říká ředitel provozu restaurace U Fleků Ivo Brtník. Právě díky více než 500leté tradici se flekovský tmavý ležák stal po celém světě legendou. Brtník přiznává, že restaurace je závislá spíše na zahraniční klientele – ostatně jako téměř všechny další minipivovary. Benjamínkem na trhu je minipivovar U Tří růží, který svůj provoz zahájil teprve na začátku května a hned od začátku sklízí úspěch. „Máme várnice přímo uvnitř lokálu, takže návštěvníci můžou na-

Brýle s pomocí počítačové techniky ošálí jedlíka, že obyčejná sušenka, kterou drží v ruce, je čokoládová. Nebo že je mnohem větší než ve skutečnosti. Na brýlích je malá kamera, která snímá zá-

Hostinec U Fleků

Citát

Lidé si otevírají malé pivovary asi hlavně s podnikatelským záměrem, ale najdou se i klasičtí nadšenci. JAN BARTUŠKA, PIVIDKY.CZ

živo vidět sládka v akci,“ říká šéfkuchař minipivovaru Martin Procházka. Specialitou podniku je takzvaný Vienna Red neboli vídeňský červeňák a také klášterní speciál, který vznikl po dohodě se sousedním kostelem svatého Jiljí.

MARTINA TOPINKOVÁ

Žižkovské pivobraní Festival začíná v pátek od čtrnácti hodin, v sobotu od jedenácti hodin. ●

Vstup je zdarma. Kdo chce pivo degustovat, zakoupí si buď degustační set (sklenka, tužka, katalog a degustační dukáty) za 140 korun nebo třetinkovou sklenku za 50. Své výrobky budou prodejci nabízet i v PET lahvích. Z kapel vystoupí Blue Effect, Vltava, Beatles Revival nebo Xindl X.

úroveň“. Tomu budou odpovídat i ceny. Deset korun za „jedničku“ a dvacet za třetinku piva organizátor vystavovatelům sám nastavil. A někteří to kritizují. „Nikdo neví, z jakých důvodů si diktují cenu, za kterou minipivovar musí prodávat své pivo,“ stěžuje si jeden z výrobců, který nechtěl být jmenován. Podle Sedláčka jde ale pouze o doporučení, nikoliv nařízení. „Nechceme, aby tam přijel nějaký pivovar s velkou sítí a prodával tam za dumpingové ceny,“ vysvětluje Sedláček. TOMÁŠ BELICA

běr jídla a pošle ho do počítače, který obrázek pozmění tak, aby sousto vypadalo větší nebo lákavější. Při testovacím provozu dobrovolníci snědli o téměř deset procent méně, když se jim to, co jedli, jevilo o polovinu větší. A snědli naopak o 15 procent víc, když počítač jejich jídlo zmenšil na dvě třetiny skutečné velikosti. Profesor Mičitaka Hirose z Tokijské univerzity řekl agentuře AFP, že je nesmírně zajímavé, jakým způsobem je možné užít počítače k ošá-

lení lidské mysli. „To, jak se dají oklamat různé smysly nebo jak na nich s využitím počítačů stavět, je velmi důležité při studování virtuální reality,“ říká vědec. Běžná zařízení virtuální reality, která se snaží zajistit vjemy, jako jsou dotyky, obvykle podle Hiroseho vyžadují masivní vybavení nebo zařízení. Ale využít jeden nebo dva smysly k oklamání jiných, to je podle něj cesta k řešení tohoto problému. Jeho tým zatím neplánuje dát svůj vynález ke komerčnímu využití. ČTK

Čachtický hrad. Krvavá hraběnka na dva roky zavře

MAFA

Ozzy: z Německa do Prahy

V pondělí koncert v německém Dortmundu (na snímku), dnes v Praze. Britský zpěvák Ozzy Osbourne míří po koncertech v Německu do českého hlavního města. Se svými hudebními přáteli v O2 areně představí nejen skladby ze svých sólových alb, ale také hity legendární skupiny ČTK/AP Black Sabbath.

Čachtický hrad na západním Slovensku, který je opředen legendami o největší masové vražedkyni všech dob Alžbětě Báthoryové, se pro turisty uzavřel. Důvodem je rekonstrukce stavby, která potrvá zhruba dva roky. Zřícenina stavby pocházející z první poloviny 13. století se nachází u Nového Města nad Váhem blízko hranic s Českem. Zájem turistů o návštěvu památky stoupl poté, co režisér Juraj Jakubisko před čtyřmi lety uvedl do kin velkofilm Bathory. Snímek oživil legendu o krvavé čachtické paní, která prý měla na svědomí životy několika desítek až stovek mladých dívek. Oprava vyjde na 25 milionů korun. ČTK

Dnes už tu nestraší. Opravdu?

ČTK

martina.topinkova@metro.cz

Pivobraní. Nezřídíte se

Spousta jídla, skvělé kapely a hlavně bohatá nabídka piv, které v běžné hospodě nedostanete. Na Žižkovském pivobraní, které začíná v pátek odpoledne v parku na Parukářce, představí své výrobky třiatřicet malých pivovarů a minipivovarů. Těšíte se, jak se před víkendem opijete? „Pokud by někdo očekával akci typu Oktoberfest, tak asi bude zklamán. Půjde především o degustaci,“ říká organizátor akce Jiří Sedláček, podle kterého je účelem festivalu pozvednout ochutnávku vzorků piv na „vyšší kulturní

Japonci mají brýle na dietu

Mapa pivovarů

11

SVĚT

inzerce

Zprávy krátce

Ze zoo utekli dva gepardi Dvě gepardí mláďata se včera ráno vydala na výpravu z výběhu v zoologické zahradě v rakouském Salcburku. Veterináři doufali, že se je podaří dostat zpátky domů bez použití narkotik. Mláďata nakonec navedla zpátky svým voláním jejich matka.

Letadlo na slunce míří do Maroka Na Parukářce se představí 33 pivovarů.

MAFA

Experimentální letoun Solar Impulse poháněný slu-

neční energií zahájil včera druhou etapu svého pokusného letu ze Švýcarska do Maroka s mezipřistáním ve Španělsku. Přílet do Rabatu byl plánován na půlnoc.

AUTO ZEMAN v PRAZE-VYSOČANECH

Vám nabízí RENAULT THALIA 75k, ABS+EBD, airbag řidiče, airbag spolujezdce, zavazadlový prostor 506l, … a mnohem více za

Nechoďte do auta s cizincem Nedávná vražda jednatřicetileté Češky na Novém Zélandu přiměla úřady provést revizi bezpečnostního průvodce pro turisty. Bude v něm například doporučeno nenastupovat do auta s neznámou osobou, což byl právě případ zabité ženy. ČTK

109.900 Kč*

včetně prodloužené záruky a servisních prohlídek na 4 roky/60.000 km zdarma*

Při objednání vozu do 30. 6. 2012

Bonus v hodnotě 10.000 Kč ZDARMA * První cena Renault Thalia včetně dodatečné slevy při financování Renault Leasing. Nabídka platná do 30. 6. 2012. Thalia: spotřeba 4,8–7,6 (l/100 km), emise CO2 136 (g/km). Vyobrazeni vozu je pouze ilustrativní.

Poděbradská 54, Praha 9, tel.: 266 311 619, www.autozeman.cz


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

SVĚT

10

Breivik asi až v srpnu Vynesení rozsudku nad Andersem Behringem Breivikem se možná ještě opozdí.

Podle původního plánu měl být rozsudek nad norským

atentátníkem vynesen před prvním výročím Breivikových útoků, které se odehrály 22. července loňského roku. V informativním spise, který včera soud v norském Oslu předal médiím, se však uvádí, že rozsudek bude zveřejněn buď v pátek 20. července nebo v pátek 24. srpna. Některá média spekulují, že soud zvolí pozdější termín. ČTK

Zprávy krátce

Kate měla šaty od Alexandera McQueena

V londýnské katedrále sv. Pavla se včera konala bohoslužba díkůvzdání v rámci závěrečného dne oslav 60. výročí nástupu britské královny Alžběty II. na trůn. Bohoslužby se zúčastnily stovky pozvaných hostů, ale kvůli nemoci nedorazil královnin manžel, princ Philip. Královnu uvítali trubači a starosta City, kde slavná katedrála leží. Z módního hlediska byla nejsledovanější osobou královské rodiny vévodkyně z Cambridge, manželka prince Williama (oba na snímku). Včera i při nedělní plavbě po Temži a pondělním koncertě měla na sobě šaty z dílny návrháře Alexandera McQueena, podobně jako při své svatbě GETTY IMAGES loni v dubnu.

inzerce

Tvrdé boje v Sýrii Syrské jednotky se včera střetly s bojovníky opozice v několika městech přímořské provincie Latákíja. Šlo o nejtěžší střety v této oblasti od začátku syrských nepokojů. Opozice hlásila osm mrtvých jen z jednoho místa.

Tymošenkové se udělalo lépe Zdravotní stav vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové se podle jejích ošetřujících lékařů z Německa o něco zlepšil. Političku dlouhodobě trápí vyhřezlá ploténka. ČTK

15

KULTURA

Postižení nepotřebují soucit, jsou Nedotknutelní

Francouzský kasovní trhák Nedotknutelní se tváří jako velké umění, ale je tu hlavně pro lidi.

Nedotknutelní Film jde zítra do českých kin. ●

Téma handicapovaného hrdiny je už od doby Rain Mana bráno jako recept na přízeň kritiky, Oscara a úspěch u širokého publika. Zvláště když do něj zamícháte přátelství překonávající předsudky i sociální rozdíly. Přesně to jsou Nedotknutelní, kteří ukazují, že i Francouzi dokážou natočit hollywoodský trhák. Philippe je milionář se zálibou v abstraktním umění a načančaném bytovém designu ve stylu Ludvíka XVI. Krom toho je ochrnutý od krku dolů. Senegalský recidivista Driss se o místo jeho opatrovníka zají-

Film ukazuje život i v jeho choulostivějších polohách.

má jen kvůli sociální podpoře a jejich světy si nemohou být vzdálenější. Přesto mají jedno společné: životní energii a nechuť k přehnanému soucitu a sebelítosti. Dohromady rozehrávají hru, která konverzační komedii nabíjí silou akčního snímku. Nedotknutelní jsou především pořádným kusem filmové profesionality. Postupné bu-

Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano

Polka. Vysmívá se divadlem národní hrdosti

Bruce Springsteen

GETTY

Francie, 2011, 112 minut

HCE

dování nezlomného přátelství, vzájemné špičkování hlavních postav, stejně jako vážné podtóny, kdy můžeme vidět skutečnou bolest, hladce odsýpají bez jediného zaškobrtnutí. Příběh se tak může zcela soustředit na emoce a vtip. A je celkem jedno, že se tváří jako skutečnost, ale přitom divákovi prezentuje zářivou, narůžovo natřenou verzi reali-

nu od country zpěvačky Dolly Partonové a 18 procent od soulového zpěváka a pianisty Stevieho Wondera. S odstupem čtvrtý zůstal Bob Dylan, jehož hymnu by chtělo 11 procent respondentů, a s deseti procenty skladatel filmové hudby John Williams. Osm procent dostal rapper Jay-Z a pět procent Madonna. ČTK

K MOřI lEvNě! apartmány, vilky a residence

Ceny za osobu a týden! V předvečer slavnostního zahájení mistrovství Evropy ve fotbale v Polsku a na Ukrajině vystoupí v pražském Divadlo Alfred ve dvoře polská performerka Agata Maszkiewiczová, aby si vzala na mušku nejrozšířenější prvek současného nacionalismu: sport a jeho domnělou nevinnost. Představení nazvané Polska se vypořádává hlavně s těmi, kdo se k takovému nacionalismu hlásí. METRO

16. - 23. 6. BIBIONE

od

23. - 30. 6. ROsOlINa MaRE 30. 6. - 7. 7. gaRgaNO

od

1.010 Kč od

KULTURA

Hrají: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot, Clotilde Mollet

ty, v jaké by chtěla většina z nás žít. Film tak plyne bez obav ze skutečné gradace nebo zvratů, po předem nalinkované dráze toho nejkonzervativnějšího střihu a ještě přitom stihne v divákovi zanechat pocit, že nahlédl do hloubky lidského utrpení. Nicméně to dělá s takovým přehledem, že mu jeho úspěch můžeme jen přát. VOJTĚCH ČEPELÁK

Hymna. Měl by ji složit Bruce

Pokud by měly mít Spojené státy novou hymnu, nejvíc Američanů by chtělo, aby ji složil rocker Bruce Springsteen. Vyplynulo to z průzkumu pořadu televize CBS 60 Minutes a magazínu Vanity Fair zveřejněného v pondělí. Springsteena by si vybralo 22 procent Američanů, zatímco 19 procent by chtělo hym-

2

950 Kč

2.200 Kč

800 100 234

rezervace on-line na www.nev-dama.cz

Film

MIB 3 bodují Akční sci-fi komedie Muži v černém 3 se hned po premiéře umístila v čele nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu ji zhlédlo téměř 58 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 9,2 milionu korun.

inzerce

Oznámení

Usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 17/15, ze dne 24.5.2012, byla schválena obecně závazná vyhláška č. 11/2012 Sb. hl. m. Prahy, kterou se ruší obecně závazná vyhláška č. 21/2011 Sb. hl. m. Prahy, o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj, koncový interaktivní videoloterní terminál a herní místo lokálního herního systému. Tato vyhláška nabyla účinnosti z důvodu naléhavého zájmu dnem vyhlášení, t.j. dne 25.5.2012. Důvodem je zrušení zákonného zmocnění, na základě kterého byla vydána obecně závazná vyhláška č. 21/2011 Sb. hl. m. Prahy, o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj, koncový interaktivní videoloterní terminál a herní místo lokálního herního systému. Úplné znění vyhlášky je zveřejněno na „http://www.praha.eu“

Stačí jednou zavolat! 84O 111 177

Cena hovoru je účtována stejnou sazbou jako volání do pevné sítě.

až 5O OOO Kč měsíční splátky na dobu 8 a 13 měsíců hotovost až do domu

www.smartpujcka.cz w

Hledáme nové obchodní zástupce

774 797 4O5


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

Kovaříková: „Pochod jsem ráda podpořila“ S módní návrhářkou Taťánou Kovaříkovou o sobotním Avon pochodu, který se koná na podporu ženám s rakovinou prsu. Celý rozhovor můžete vidět na televizní stanici Óčko.

Jste jednou z tváří letošního Avon pochodu, dokonce jste navrhla trička, která jsou už vyprodaná...

Ano, to je úžasné, byla jsem z toho opravdu moc překvapená.

Proč se žena jako vy k takovéto akci vůbec přidá? Máte nějakou nepříjemnou zkušenost třeba ve svém okolí, kvůli níž jste se přidala?

Zkušenost žádnou nemám, ani ze svého okolí, ale vím, o jakou nemoc se jedná a jak je zákeřná. Je to můj způsob charity, pomoci. Tedy to, že jsem zdarma vytvořila návrh a střih, který jsem předala Avonu. Ten pak nechal vyrobit tričko, nebo spíš tričko-tuniku. To tričko je celkem univerzální. Jsem ráda, že jsem takovou věc mohla podpořit. TV ÓČKO Rozhovory s osobnostmi nejen hudebního světa uvidíte každé pondělí a středu ve 21 hodin v pořadu Face2Face na Óčku.

Velký třesk. Hraje Malé Vinohradské Velký třesk je projekt, který formou světové premiéry a maximálně dvou repríz prezentuje původní tvorbu českých umělců. Jde o dlouhodobý projekt Malého Vinohradského divadla. Každý díl, uváděný od června 2012 průměrně jednou za čtvrt roku, je věnován jedné výrazné osobnosti. V současnosti je na programu jevištní podoba poémy Návštěvní hodina autora Igora Malijevského. Jde o divadelní báseň, napsanou speciálně pro tuto scénu. MET Velký třesk Malé Vinohradské divadlo ●

Termíny: premiéra dnes, dále 7. a 10. 6. (od 20 hodin) www.male-vinohradske.cz

16

KULTURA

Padla další cestovka

Vysněný ráj na západě se rychle promění v peklo O bohatých Němkách a chudých holkách z východu je skvělá inscenace Divadla Letí.

Hru Rozhovory s astronauty mladé německé dramatičky Felicie Zellerové uvedlo pražské Divadlo Letí nejprve jako scénické čtení. Po pár měsících, a především velmi příznivých ohlasech, se divadelníci k textu vrátili a uvedli ho na svůj stálý repertoár. Stejně jako scénické čtení se vydařila i nedělní premiéra ve Švandově divadle. Čtyři herečky (výtečné Zuzana Onufráková, Barbora Poláková, Jana Stryková a Hana Vagnerová) hrají uhoněné, upracované, hysterické i depresivní bohaté paničky z Německa, zároveň však předvádějí i jejich východoevropské au-pairky. Hra trefně, vtipně a neotřele odhaluje deziluzi dívek z východu, když dorazí na západ. Ukazuje se, že ráj

Až 400 klientů je postiženo krachem cestovní kanceláře Redgreentours.

Barbora Poláková jako jedna z dívek, které sní o ráji na západě.

může být pěkné peklo. Dívky, které otročí, jsou ponižovány a žijí ve sklepech domů s luxusními auty a rozmazlenými dětmi, jsou konfrontovány s vysněným západem. Ten symbolizují paní domu. Těmto ženám, nešťastným, frustrovaným či sobecky ambiciózním, není opravdu co závidět. Režisérka Natália Deáková nechává především vy-

znít text – herečky většinou sedí každá u svého stolu. Když hrají au-pairky, nasazují si velké gumové rukavice, jako bohaté paničky je sundávají a hrají v bílé halence a úzké tmavé sukni. Text je na jednu stranu napsán velmi složitě, je to náročná hra s jazykem, na druhou stranu dobře plyne a především – říká něco podstatného

a zároveň baví. Velký díl na úspěchu hry o dívkách ze „Šlohvenska ve Všeněcku, co sní o Fanglii“, má výtečný překlad Zuzany Augustové.

josef.rubes@metro.cz

Sázavafest. Kupte si lístek, druhý je zdarma

Již 12. ročník hudebního festivalu Sázavafest nabídne celou řadu hudebních a nehudebních jmen. Za českou scénu to budou například Monkey Business, Tomáš Klus, Mig 21, Xindl X, Buty, Aneta Langerová, Charlie Straight, Nightwork, UDG, Wohnout, Mandrage. Ze zahraničí do Benešova zavítají třeba Skindred, Molotov, Kaiser Chiefs, Fun Lovin' Criminals, Lyre le Temps, DJ Paul Oakenfold, Chris Sadler, Mike Candys, Katarína Knechtová a mnoho dalších. Samotný festival proběhne v Benešově od 2. do 5. srpna. MET

Švédskou kapelu You Say France & I Whistle nahradí kytarovka Frantic Sunday. Pořadatelé připravili speciální limitovanou slevovou akci 1+1 vstupenka zdarma.

PROFIMEDIA

V Chrastavě na Liberecku začali stavět nový most jako náhradu za železný secesní most, který v roce 2010 vzala velká voda. Na archivním snímku z roku 2010 (dole) je situaČTK – RADEK PETRÁŠEK ce při povodních.

Pětadvacetiletý Ukrajinec Andrij Buchalo stojí před soudem. Je obžalován z toho, že zneužil 118 dívek z celé České republiky, z toho nejmladší bylo osm let. Hlavní líčení pokračuje dnes, kdy má vypovídat obžalovaný, zítra se budou k jeho duševnímu stavu vyjadřovat znalci. Podle obžaloby se muž dopustil kromě jiného podvodu, ohrožování výchovy dítěte, šíření dětské pornografie, pohlavního zneužití a svádění k pohlavnímu styku. Mladý

straně, která by se mohla stát koaličním partnerem ČSSD a umožnit vládu levice v Plzeňském kraji. Vedení sociální demokracie ale již dříve její záměr odmítlo. Podle lídrů strany Zeman svými politickými kroky ČSSD škodí. ČTK

Zprávy krátce

Opraví památku z vlastních peněz Protože Pardubice nedostaly dotaci ministerstva kultury na opravu Zelené brány, opraví alespoň část této dominanty města z vlastních peněz. ČTK

Ukrajinec včera na dotaz ČTK řekl, že se necítí vinen. „Psal jsem si s dívkami přes net, nevěděl jsem však, kolik jim je a ani s kým si píšu. Znal jsem jen jejich přezdívky a chatoval s nimi,“ řekl. Podle něj nehledal děti a vybíral si dívky, které vypadaly starší, jen podle vzhledu. I u dívek, s nimiž souložil, si myslel, že jsou starší 15 let. Muž si podle obžaloby na internetu vybíral dívky a lákal je k sexuálním praktikám. Policii na něj upozornil otec jedné z dívek. ČTK

Zemřel herec Jan Zvoník

Herec Jan Zvoník, člen brněnského Národního divadla, zemřel ve svých 56 letech. Podle odborníků patřil mezi přední herce souboru. ČTK inzerce

Vyberte si vlastní kapelu v Sázavafest Battle. Hlasování probíhá do 19. června pro registrované uživatele serverů Muzikus.cz a Sázavafest.

Woody Allen. Bude opět točit v New Yorku Americký režisér Woody Allen obsadí do svého příštího filmu Cate Blanchettovou, Louise C.K. nebo Aleka Baldwina. Film zavede Allena pracovně zpět na americkou půdu (New York, San Francisco) poté, co poslední tři filmy natočil v Evropě. ČTK

Tady roste nový most

Poslankyně Milada Emmerová zůstává v sociální demokracii a jejím sněmovním klubu. Nebude kandidovat v krajských volbách za Stranu práv občanů – zemanovci (SPOZ). Emmerová tvrdila, že kandidaturou za SPOZ chtěla pomoci

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal i na pokladnách Českých drah.

Léto v Turecku

náhradu škod na pojišťovnu Union. S delegáty a pojišťovnou řešíme aktuálně hlavně to, jak dostat klienty domů z dovolené v zahraničí,“ řekla iDNES.cz pracovnice cestovní kanceláře. Důvodem úpadku je druhotná platební neschopnost, upřesnila firma v oznámení na svých internetových stránkách. „Na stránkách www.unionpojistovna.cz dnes vyvěsíme podrobné informace pro klienty zkrachovalé cestovní kanceláře, jak si budou moci žádat o náhradu škod,“ řekla pracovnice infolinky Union pojišťovny. Lidem, kteří zůstali v zahraničí, se pojišťovna bude snažit zajistit ubytování a cestu zpět. iDNES.cz

Soud. Zneužil děti, hrozí mu až 8 let

Politika. Emmerová zůstane u ČSSD

Novinky

specializovala na pobytové zájezdy v Turecku, severní části Kypru a na eurovíkendy v Istanbulu. „Lidi, kteří mají zakoupené zájezdy, informujeme o tom, co se stalo, a radíme jim, že se mají obracet o

Cestovní kancelář, jež vyhlásila včera úpadek, má v současné době asi stovku klientů v Turecku a severní části Kypru. Firmě došly peníze a nebyla již schopna odbavit další klienty na dovolenou. Zájezd má zakoupeno zhruba 300 klientů, kteří mohou žádat o náhradu ve slovenské Union pojišťovně. Po Asteri Tour je to letos druhá cestovka, která ukončila činnost. Redgreentours se

FRANTIŠEK VLČEK

JOSEF RUBEŠ

09

DOMOV

Cate Blanchettová

GETTY

Přijďte se seznámit! Zítra 7. 6. 2012 otevíráme ve 12:00 v Atriu Flora 1. vinohradskou prodejnu Apple Premium Reseller.

Troška dotočil Babovřesky

„Lucka je úžasná a naprostá profesionálka. Je radost s ní pracovat,“ řekl autor scénáře a režisér Zdeněk Troška o spolupráci s Lucií Bílou. Ta se v jeho novém filmu Babovřesky, jehož natáčení skončilo tuto neděli, objeví v epizodní roli. „Za tu roli jsem Zdeňkovi moc vděčná a vlastWWW.BABOVRESKY.COM ně jsem si ji vysnila,“ uvedla Bílá.

Na počítače a příslušenství bude 10% sleva.

P r a h a - V i n o h r a d y D

a

l

š

í

i

n

f

o

r

m

a

c

e

o

b

o

n

u

s

e

c

h

a

s

l

e

v

á

c

h

n

a

j

d

e

t

e

n

a

w

w

w

.

q

s

t

o

r

e

.

c

z

.


08

DOMOV

Levné výstražné trojúhelníky na silnicích ve větru padají

Ke splnění povinnosti ho stačí mít v kufru. Pak píchnete kolo a zjistíte, že na silnici je vám trojúhelník na nic.

Za zatáčkou čeká nepříjemné překvapení. Na sjezdu z rychlostní silnice mezi Prahou a Karlovými Vary je odstavené nepojízdné auto. Před odbočkou leželo na asfaltu něco oranžového, mohla to být igelitka, kus plastu, cokoliv. Až při vyhýbání nečekanému vozidlu je jasné, že to byl spadnutý výstražný trojúhelník. K ničemu. Pár

Citát

Vyzkoušejte si, jak je výstražný trojúhelník stabilní. Závisí na tom hlavně vaše bezpečí. IGOR SIROTA, ÚAMK

dní starý případ ukazuje, co na českých silnicích a dálnicích není výjimkou. „Poryv vzduchu především od projíždějících kamionů snadno nekvalitní trojúhelník srazí,“ uvedl pro deník Metro Igor Sirota z Ústředního automotoklubu České republiky. „Obvykle trojúhelník dostáváme při koupi vozu jako dárek. Řidiči by mu měli věnovat pozornost a při-

nejmenším si ověřit, že je funkční,“ varuje. Ministerstvo dopravy uvedlo, že mezinárodní pravidlo stanovuje mezi mnoha jinými parametry i zkoušky stability ve větru. „Podle současných platných předpisů je to dostačující a o žádné plánované úpravě se neuvažuje,“ reagoval Zdeněk Neusar z tiskového odboru. Prodejna náhradních dílů DMC v pražském Braníku nabízí jen nejlevnější model výstražného trojúhelníku. „Lidi ani nenapadne, že by ho mohli opravdu využít. Berou ho jenom jako povinnost kvůli policajtům. Dříve opravdu bývaly masivnější, teď je to spíš jako papír,“ zmínil prodejce. JAN DAVID

Napište svou bublinu

Pobytové tábory Ty uvítají rodiče menších dětí ve věku od 3 do 11 let. Pro všechny táborníky je připravena tématická hra, která je provází celý týden, podle níž nesou turnusy svůj název. Na děti čeká spousta her, zábavy a zážitků, které ve školkách či školních lavicích nezažijí. Příměstské tábory Výborná alternativa pro pracující rodiče, jejichž děti si ještě netroufají na celotýdenní pobyt bez rodičů, ale také si chtějí užít leg-

1

Zastavení se v určité taneční pozici breakdance a vydržení v ní jak to jen nejdéle jde, se nazývá: a) uprock b) freezy c) footwork

2

Americký podnikatel a miliardář Michael Bloomberg je starostou New Yorku od roku 2002 již: a) podruhé b) potřetí c) počtvrté

3

Když se řekne gefyrofobie, jedná se o specifickou poruchu charakterizovanou strachem z: a) povodně b) samoty c) mostů

4

Robot z amerického animovaného seriálu Futurama, jedna z hlavních postav, je: a) Bender b) Fry c) Zoidberg

5

Masivní kamenná Bismarckova rozhledna na Zelené hoře leží pár kilometrů západně od: a) Chebu b) Plzně c) Aše

PETR MÜLLER, PRAHA

Klidná silnice bez aut a bezvětří. To jsou dvě nutné podmínky, aby výstražný trojúhelník třeba i z vašeho auta obstál. ●

Na snímku vlevo je trojúhelník z originální bezpečnostní sady předního výrobce automobilů dodaný do vozidla koupeného v roce 2006. Podobné drátěné nohy levnějších modelů často neustojí nárazy větru od kamionů. Na snímku vpravo je trojúhel-

ník z předchozího typu vozidla od stejného výrobce, jen o osm let starší. Je výrazně těžší, také obal je oproti novějšímu typu dvojnásobný. ●

Podle ÚAMK je stanovena vyhláškou především velikost odrazných reflexních ploch. „Proto se můžeme na trhu setkat i s výrobky, které se mohou nemají dostatečnou stabilitu,“ říká Igor Sirota. Ministerstvo dopravy však tvrdí, že homologace se týká i tohoto.

DNES

ZÍTRA

PÁTEK

SOBOTA

Min: 16 Max: 20

Min: 20 Max: 24

Min: 20 Max: 24

Min: 15 Max: 19

Víkendové BABY tábory Ideální „otrkávací“ varianta pro nejmenší táborníky ve věku od 3 – 6 let. Malí výletníci si budou moci vyzkoušet jaké to je být bez rodičů na krátkou dobu, ideální pro menší děti jako přípravka na klasický týdenní tábor.

Mírná zátěž. Stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Teplotní rekord: 34,0 Rok výskytu: 1998

20:00 Pošta pro tebe Sylva se rozhodla k odvážnému a statečnému kroku. Dostane se jí odměny v podobě odpuštění?

Více informací o celé nabídce na www.vtrave.cz

Saudková vystavuje fotky

Ida Saudková, bývalá snacha fotografa Jana Saudka, zahájila v Praze výstavu fotografií s názvem Underground. Expozice v galerii ST.VOL ve Valentinské ulici představuje reprezentativní výběr z celého dosavadního autorčina ČTK – MICHAL DOLEŽAL díla. Výstava potrvá do 30. června.

Technicky zajišťuje Expansion Group, a.s. ATS, Infolinka: 776 999 199. info@atspraha.cz.

Stupeň zátěže pro dnešek: bio 1

12:20 BBV, Předpověď počasí, Události v regionech plus 12:30 Sama doma 14:00 Živě na Jedničce 16:25 AZ-kvíz 16:50 Bláznivé lásky (5/52) Co ženy neříkají. Seriál 17:45 Černé ovce 18:00 Události v regionech 18:25 Taxík 18:56 Události za okamžik a počasí 19:00 Události 19:50 Branky, body, vteřiny

raci a společnost dalších dětí. Program je celodenní od cca 8. ráno do 17. hodiny. Aktivity jsou přizpůsobeny věku přihlášených dětí, všichni mají zajištěnou svačinu a u nejmenších se počítá také s odpoledním odpočinkem.

Své návrhy zasílejte prostřednictvím SMS ve tvaru METRO BUB jméno město a váš text na číslo 9001106. Délka SMS je max. 160 znaků včetně povinného formátu. Cena jedné SMS: 6 Kč

Počasí

ČT1

učí, poznají nové kamarády a odnesou si pak do školních lavic nové zkušenosti. Děti si užijí pestrý program a rodiče uvítají možnost vyslat již své předškoláky, které standardní tábory často odmítají. Dětské centrum v Trávě nabízí hned několik variant volnočasových aktivit na prázdniny, jsou to:

Kvíz

„Hoši, už jste viděli Muži v černém 3?“

Atraktivní tábory pro děti od předškolního věku s lákavým programem Zajímavý program, krásné prostředí, proškolený tým vedoucích – to všechno a mnohem více v sobě spojuje nabídka táborů dětského centra V Trávě. Na své si přijdou děti všech věkových kategorií, velkou výhodou je také možnost přihlásit i své malé předškoláčky. Prázdninové pobyty jsou skutečně pestré, od víkendových výletů, které umožní dětem již od tří let vyzkoušet si pobyt bez rodičů, až po tematické a příměstské tábory pro děti různých věkových kategorií. Umožněte dětem získat nové zážitky, zkušenosti i otestovat svou samostatnost, městské děti navíc ocení příležitost bližšího seznámení s přírodou. Léto klepe na dveře a vy si děláte starosti jak skloubit práci s dětmi a jak jim připravit co nejatraktivnější prázdniny? Vyšlete je na tábor s dětským centrem V Trávě! Kromě spousty zážitků se děti ledasčemu na-

Sudoku

Trojúhelníky se převracejí i při průjezdu kamionu

inzerce

Připravte dětem pestré prázdniny

17

SERVIS

20:55 Příběhy slavných – Vladimír Menšík Nespoutaný živel. Dokument ČR (2008). Legendární herec v mnoha uzkázkách 21:50 Den D IV (5/13) Zábavný pořad 22:40 Kennedyové (6/8) Na prahu války. Seriál 23:25 Podfukáři IV (4/6) Seriál VB (2007) 00:25 Bratři a sestry (19/23) Noční hra. Seriál USA (2006-2007) 01:10 Na stopě

ČT2 13:05 14:30 15:00 15:55 16:20 16:35 16:50 17:00 18:20 18:45 18:55 19:25 19:50

Klietka Architektura (22/45) Červené světlo Národnost v pubertě (4) Střípky času O češtině Přírodní bohatství: Zlato Planeta YÓ Kouzelná školka Večerníček Kim Possible II (26/31) Kancl IV (3/19) Zprávy v českém znakovém jazyce

20:00 Český dokument: Intimní portrét Jany K. Dokument. Životní příběh legendární české jazzové zpěvačky Jany Koubkové aneb bzz bzz... 21:00 Ta naše povaha česká V zámku a podzámčí. Dokument ČR (2012). Vadí veřejnosti podnikatelovy příliš smělé plány, anebo je na překážku fakt, že je aristokrat? 21:30 Krásný ztráty Diskusní pořad 22:10 Den vítězství Koprodukční epos Fr. Hrají: J. Debbouze, S. Naceri, R. Zem a další. Režie R. Bouchareb 00:10 Bassidji

Napište bublinu a reagujte na sloupek na: www.facebook.com/denikmetro

NOVA 12:40 Gilmorova děvčata II (8) 13:35 Nemocnice Chicago Hope (16) 14:40 Vražedná čísla VI (7) 15:30 Upíří deníky (5) 16:30 Přátelé II (7) 17:00 Odpolední Televizní noviny, Sportovní noviny, Počasí 17:30 Druhý život (8) Romantický seriál SR 18:30 Ulice (2213) Původní seriál ČR 19:30 Televizní noviny, Sportovní noviny

20:00 Discopříběh Komedie ČR (1987). Šestnáctiletý kominický učeň dokáže krajně rozčílit svého otce! Hrají: R. Hrušínský, L. Potměšil, M. Slováková, R. Pikl 21:55 Mentalista III (23) Jahody se smetanou 1. Krimiseriál USA (2010) 22:55 Noční Televizní noviny, Sportovní noviny, Počasí 23:30 Gang v útoku Film USA (2006). Hrají: D. Johnson, L. Rippy, Xzibit. Režie P. Joanou 01:55 Novashopping 02:00 Policejní odznak VI (8) Krimiseriál USA (2007). Hrají: M. Chiklis, B. Martinez, W. Goggins

Napadá vás vtipný popisek?

NOVA CINEMA 12:05 Veterinář z Bondi Beach (2) Dokument Austr. (2008) 12:30 Teleshopping 12:55 On je žena! (2) Seriál 14:05 Komisař Rex VI (1) Seriál N/Rak. (2000) 15:10 Everest (2/2) Film Kan. (2007) 17:05 Pobřežní hlídka IV (22) Seriál USA (1994) 18:00 Vražedná čísla V (12) 19:00 Amazing Race: O milion kolem světa VIII (8)

20:00 Cash Krimikomedie Fr. (2008). Hrají: J. Reno, J. Dujardin, V. Golinová, E. Ebouaney, A. Taglioniová, C. Couton. Režie E. Besnard 22:00 Zbožňuju prachy! Komedie USA (2006). Hrají: J. Anistonová, F. McDormandová, T. Sharp, C. Keenerová, J. Cusacková, S. Caan. Režie N. Holofcener 23:45 Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IX (4) Krimiseriál USA (2007) 00:40 Zbožňuju prachy! Komedie USA (2006). Hrají: J. Anistonová, F. McDormandová, T. Sharp, C. Keenerová, J. Cusacková, S. Caan

PRIMA FAMILY 11:55 Schimanski: Schimanski musí trpět Krimiseriál N (2000) 13:50 M.A.S.H. (151) Válečný seriál USA 14:20 Siska VI (16) Předem ohlášená smrt. Krimiseriál N (2006) 15:30 Julie Lescautová III (13) 17:40 Fakta Barbory Tachecí 18:00 Prostřeno! 18:55 Zprávy FTV Prima 19:20 Krimi zprávy 19:35 Krimi plus 19:50 VIP zprávy

20:00 Cesty domů (129) Ty milovat nebudeš. Úspěšný rodinný seriál ČR. Domov je tam, kde na nás čeká láska. Vendy se usmíří s Danem. Honza zjišťuje, že Dan je skutečně jeho syn 21:20 TOP STAR magazín Gábina Partyšová a hvězdy, o kterých chcete vědět víc 22:25 Castle na zabití III (21) Univerzitní šampion. Krimiseriál USA (2011) 23:25 Sběratelé kostí IV (5) Bezhlavý v nádrži. Krimiseriál USA (2008) 00:20 Anatomie lži (7) Nejlepší taktika. Krimiseriál USA (2009). Hrají: T. Roth, K. Williamsová

Znáte správné odpovědi dnešního kvízu? Řešení: 1-b, 2-b, 3-c, 4-a, 5-a.

pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

ÓČKO 06:00 Ranní fresh Vstávání s muzikou 09:00 Óčko hity Klipy nonstop 12:00 Best of... Bryan Adams Top 10 klipů kanadského zpěváka 13:00 Óčko hity Klipy nonstop 14:00 Mixxxer Klipy na přání, tipy, soutěže, chat 16:00 Óčko hity Klipy nonstop 20:00 Cz & Sk

21:00 Face2face Talk show 21:30 Hitzone 90’s Dobré hity nestárnou. Vraťte se s námi o pár let zpět. Hitzone, to jsou především vzpomínky! Osmdesátky a devadesátky přinesly tolik hitů, že je opravdu z čeho vybírat 22:30 Hitzone millennium Největší hity nového milénia + SMS chat 23:00 Love zone Hodina plná lásky + SMS chat 00:00 Noční chat Proud klipů se vzkazy diváků Óčka


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

Sloupek

Dopisy a vzkazy

MARTIN DANEŠ

MINUTKOVÝ KAPITALISMUS Po delší absenci ve vlasti vstoupím do pražského knihkupectví. Hned u vchodu spatřím sloupy knih, z jejichž obálek mě očima hypnotizují vyhlášení televizní kuchaři. Na špičce prodejů stojí dílo muže, jehož jadrnou mluvu musí ve vysílání každou chvíli vypípávat. To je bomba! Považte: prominentní šéfkuchař tak blízký lidem! Bloumám dál pražskými ulicemi a míjím přitom vývěsky s plešounovým sebejistým úsměvem. Potkávám známou. Vypráví mi vzrušeně o jakémsi talentu – Citát úžasném mladém televizním ku„Za Husáka byli nej- chaři… Husákovskému režimu se přezdívalo gulášový socialisvětšími star Gott a mus. Jeho nevyřčeným krédem Zagorová, za Klause se stalo: Lidi, neremcejte a cpěte jsou to kuchaři.“ si břicha! Komunismus padl a obchody s potravinami se zaplnily zbožím. Široká nabídka všemožných ingrediencí nám dnes vedle guláše a svíčkové dovoluje ukuchtit si doma prakticky cokoli. Změna režimu nezbavila Čechy posedlosti jídlem. Za Husáka byli největšími star Gott, Zagorová a Vondráčková; za Klause jsou to kuchaři. V kurzu nastoupeném po roce 1968 jsme postoupili o příčku výš kvalitativně (cpaní se knedlíky s omáčkou jsme vystřídali pravým gurmánstvím) i kvantitativně tím, že jsme ukájení jedné z biologických potřeb uvolnili místo vyhrazené dřív kultuře, byť konzumní. Domácí starostí č. 1 zůstal plný břich, pouze gulášový socialismus vystřídal minutkový kapitalismus. Helenka škodící si žabomyšími spory o hraní svých písniček nepochopila dobu: éře pěveckých hvězd už odzvonilo. Šance návratu na výsluní by se dočkala, snad jen kdyby naučila manžela vařit. www.martindanes.com Řešení sudoku

Výrok dne

Slovo dne

KONZERVATIVNÍ

Pochvala řidiče dvaadvacítky

POLITOLOG A SPISOVATEL

Anketa

18

SERVIS

Často jezdím z centra Prahy do Hostivaře a několikrát se mi stalo, že při přestupování ze sedmičky na dvaadvacítku ve stanici Kooh-i-noor dvaadvacítka na cestující z další (za ní stojící) tramvaje nepočká a ujede. O to víc mě v pondělí kolem 19. hodiny potěšil řidič vozu č. 6020 této linky, pan Miloslav Kadlec, který cestou ze Zahradního Města do centra pokaždé počkal na dobíhající lidi. Dokázal tak, že ochotný řidič může mít pochopení pro cestující. V Hostivaři existuje nyní dlouhodobé dopravní omezení kvůli opravám trati, tramvaje v posledním úseku nahrazují autobusy X22. Podivila jsem se, že na jediném místě, kde se mi zdálo, že se něco opravuje, v době, kdy jsme projížděli, nikdo nepracoval. Výluku by zkrátilo nasazení pracovních čet třeba ve třech směnách. M. RICHTEROVÁ, PRAHA 2

dopisy@metro.cz, www.facebook.com/ denikmetro V dopisu uveďte jméno a adresu. Metro si vyhrazuje právo editovat dopisy. Vzkazy zasílejte přes SMS ve tvaru METRO VZKAZ na číslo 9001106. Cena SMS je 6 Kč včetně DPH. Zajišťuje Expansion Group a.s.

Co říkáte na to, že se Rath cítí jako politický vězeň?

(Z recenze Postižení nepotřebují soucit, jsou Nedotknutelní na straně 15)

„Jsem ráda, že to bylo rychlé a nemusela jsem tam dlouho mrznout.“

Z potřeby kontinuity, identity a jistoty usilující o zachování vžitého, lpící na přežitém. Hanlivě: zaujatý proti novému, zpátečnický. ZDROJ: AKADEMICKÝ SLOVNÍK CIZÍCH SLOV

PETRA KVITOVÁ, TENISTKA Česká tenistka takto suše komentovala svou pondělní výhru nad Američankou Lepchenkovou v osmifinále Roland Garros.

HOROSKOP

Přesné prognózy na míru!

VOLEJTE

906 701 701

Kompetentní poradenství od profesionálních poradců Záruka spojení s poradcem dle vašeho přání Dostupnost 24 hodin denně, 365 dní v roce, vč. svátků

Beran

21/3-20/4

Váhy

23/9-23/10

Práce se na vás navalí, a proBudete se moci zviditelnit to budete potřebovat někov oboru, který vás baví. Neho, kdo vám připomene termíny. Pomoc váhejte, podobná příležitost by se totiž vám nezištně nabídne hodný kolega. nemusela opakovat. Směle do toho.

Býk

21/4-21/5

Štír

24/10-22/11

Duševní rovnováha se doV práci se věnujte především staví v plné kondici. Nic vás organizační složce, další čindnes nevyvede z míry. Všechny problémy nosti přenechejte kolegům. Možná přivyřešíte s klidem a úsměvem na tváři. jdete na to, jak práci zefektivnit.

Blíženci

22/5-21/6

Střelec 23/11-21/12

Kultivovanost a smyslnost V zaměstnání se budete choz vás bude přímo sálat. Kažvat poněkud nemotorně. Nic dý ve vašem okolí to zachytí. Na někoho si z toho ale nedělejte, pravděpodobně budete dokonce působit přitažlivě. si nyní potřebujete jen odpočinout.

Rak

22/6-22/7

Kozoroh 22/12-20/1

Dnes bude výhodné věnovat Vyniknete v činnostech, ktenějaký čas studiu. Nově naré vyžadují detailní, jemnou čerpané informace mohou jednoznačně a precizní práci. Pokud jste podobnou zvýšit vaše šance na kariérní postup. odkládali, dnes vám půjde od ruky.

Lev

Rostislav Kubíček 30 let, mateřská Je to směšný výrok, který ukazuje na jeho inteligenci.

Komiks

V. Pokorná 56 let, v důchodu

Scestné přirovnání se k Tymošenkové je k smíchu.

K. Koukalová 27 let, referentka Bude účinkovat na Barrandově, je to „vtip za stovku“.

23/7-22/8

Vodnář

21/1-20/2

Pokud se chcete zviditelnit, Pravděpodobně se pozastapoužijte reklamu. Dnešek převíte nad jednáním některého je veškerým komerčním snahám. Hlavně z kolegů. Raději všechno přejdete mlčenezapomeňte oslovit co nejvíce lidí. ním, on vám za nepříjemnosti nestojí.

Panna

23/8-22/9

Ryby

21/2-20/3

Naskytne se vám situace pro Neptun dnes přeje partnernové milenecké známosti. ství. Rozhádané páry mohou Nenechte si ale úplně zamotat hlavu snadno dojít k přijatelnému kompromia použijte selský rozum. Neprohloupíte. su. Nezadaní mají šanci na seznámení.

SMS POMOC! Zeptejte se kartářky na to, co vás trápí!

Pište SMS ve tvaru POMOC a váš problém na tel.: 909 15 36, odpověď obdržíte IHNED! Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min./70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz

Vydává METRO Česká Republika, a. s., se sídlem Václavské náměstí 1, 110 00 Praha 1, IČ 250 90 593. Tel.: 225 065 111. E-mail: recepce@metro.cz; web: www.metro.cz. Výkonný ředitel: Ondřej Sychrovský. Redakce: šéfredaktor: Josef Rubeš. Zástupci šéfredaktora: Jan David a Jan P. Štěpánek, e-mail: redakce@metro.cz. Tištěný náklad ověřuje ABC ČR, člen IF ABC. Obchodní oddělení, e-mail: sales@metro.cz, inzerce@metro.cz, Brno, tel.: 516 202 521. Tisk: mafraprint – Praha a Olomouc • Evidenční číslo MK ČR E 16400, ISSN 1211 - 7811. Distribuci zajišťuje Mediaservis, s. r. o. Vychází denně v pracovních dnech.

07

DOMOV

„Viním policii, vládu, opozici...“

Z Rathova hodinového proslovu vyšli paradoxně bachaři nejlépe.

„Nepřicházím se hájit, ale žádat o odpovědi na dvě otázky,“ začíná těsně před půl třetí David Rath svůj téměř hodinový a zřejmě úplně poslední proslov ve Sněmovně. Obviněný poslanec chtěl vědět, zda není ve skutečnosti stíhán za svou práci opozičního politika a zda je jeho proces legitimní. Na první řečnickou otázku si Rath odpověděl kladně, na druhou záporně. Celý proces je podle Ratha politickou mstou. „Viním vládu ze zneužívání policie k politickému boji. Viním ministra Kubiceho, že vytvořil chobotnici, která likviduje nepohodlné lidi. Vi-

Pán prstenů i čudly Chvílemi bylo při Rathově projevu i veselo. ●

O množství lidí a techniky, kterou policie při jeho transportu nasadila: „Kam bych prchal? Že bych se jako Saddám Husajn zakopal do nějaké díry? Kdyby mi dali lístek na autobus, tak sem přijedu z těch Litoměřic sám.“ Ke svému stíhání: „Chytli čudlu a myslí si, že konečně chytili velkého sumce.“ K odposlechům, kde si měl rochnit nad úplatkem: „To byla debata o něčem úplně jiném. Kdyby se někdo nad tím trošku zamyslel, tak zjistí, že je to parafráze z Tolkienova Pána prstenů. Parafráze Gluma, který se neustále radoval, že má v kapsičce něco pěkného, žlutého.“

ním státní zástupkyni Bradáčovou ze zneužití institutu vazby k lámání, ponižování a týrání lidí...“ pokračoval Rath. Další díl viny pak vysypal na šéfku Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou, že jej během pouhé minuty vydala policii. Nit suchou nenechal ani na opozici. Tu David Rath obvinil ze zbabělosti postavit se zneužívání policie a státních zástupců. Bývalý hejtman se snažil své kolegy přesvědčit, že on není žádnou velkou rybou, ale pouhou čudlou. Poukázal i na prý kruté podmínky vazby v Litoměřicích, kde pobývá už od poloviny minulého měsíce. Své věznitele ale paradoxně dokázal ocenit. „Ti lidé tam mají těžkou práci, chovají se ale korektně,“ řekl Rath. Reakce některých lidí, které Rath zmínil, si přečtěte v boxu vpravo. BEL

Citát

Citát

„Styl a způsob obhajoby volí každý obviněný sám. Je mi nedůstojné na tato slova reagovat.“

„Vystoupení mě nepřekvapilo. Neočekával jsem, že projeví aspoň minimální sebereflexi.“

LENKA BRADÁČOVÁ, STÁTNÍ ZÁSTUPKYNĚ

PETR NEČAS, PREMIÉR

Citát

Citát

„Myslím, že bylo pochopitelné, že použil argumenty, kterými se chtěl vyvinit ze situace.“

„Pan poslanec Rath je v postavení obviněného a může na svou obhajobu říkat co chce. I nepravdy.“

MIROSLAVA NĚMCOVÁ, ŠÉFKA SNĚMOVNY

JAN KUBICE, MINISTR VNITRA

inzerce


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

06

DOMOV

19

JOB

Ratha kolegové vydali Hlasování o vydání Davida Ratha předcházely policejní manévry.

Ve tři čtvrtě na deset vyráží policejní eskorta z vazební věznice v Litoměřicích. Směřuje do pražské Sněmovní ulice, kde má poslanec obviněný z korupce promluvit k poslancům. „Na koho se tu čeká?“ ptá se zvědavě postarší turistka houfu fotografů, kteří na Davida Ratha před Sněmovnou číhali dobré dvě hodiny před začátkem jednání. Marně. Po-

licisté totiž předvedli několik „cvičení“ s kovovými zábranami, jejichž smyslem bylo jen odlákat pozornost médií. A to se povedlo. Ratha se podařilo do budovy Poslanecké sněmovny dostat nepozorovaně. „To teda muselo stát peněz,“ zavtipkuje směrem k policistům jeden z novinářů. Před začátkem jednání si Rath může dát oběd. Ale jen to, co mu s sebou nabalila kuchyň v Litoměřicích. Po druhé hodině začíná schůze a předsedkyně Němcová omlouvá nepřítomnost poslance Pavla Béma a ministra obrany Alexandra Vondry. O půl hodiny později přichází do jednacího sálu v černém

ný Jaroslav Škárka, který je nepravomocně odsouzený pro podezření z podvodu v korupční aféře ve Věcech veřejných.

Zpátky ve Sněmovně Podle Ratha je stíhání politickou mstou, poslanci mu to ale neuvěřili. David Rath v jednom z momentů plných emocí

ČTK

Stíhání Davida Ratha pro podezření z korupce potvrdilo 183 poslanců. „Pro“ hlasoval i šéfdiplomat Karel Schwarzenberg, který jinak Rathův proslov celý prospal.

Proti Rathovu stíhání byli jen Pavel Ploc (ČSSD) a nezařaze-

Hlasování se zdrželo šest poslanců včetně bývalého šéfa ČSSD Jiřího Paroubka. Paroubek také neúspěšně požadoval, aby mohl ve Sněmovně vystoupit Rathův advokát Adam Černý.

obleku a za doprovodu tří ozbrojených policistů David Rath. Opoziční poslanci mají ale proti přítomnosti policistů v sále námitky. Svůj proslov má David Rath dobře připravený a opět dokazuje, že jako řečníkovi mu může jen málokdo konkurovat. Jakoukoliv svou vinu opakovaně popírá. Poslance ale nepřesvědčil. Jak se dalo očekávat, drtivá většina poslanců hlasovala pro jeho vydání. Hned poté policisté Ratha odvádí a eskorta míří zpět do Litoměřic.

tomas.belica@metro.cz

Požadoval též, aby ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil vysvětlil únik fotografií lidí obviněných v Rathově kauze do médií. Pospíšil oznámil, že již v této záležitosti probíhá vyšetřování. Později šéf vězeňské služby oznámil, že byla odvolána ředitelka informatiky a bylo podáno trestní oznámení.

Tak jsme to přežili

PIVO BRANÍ

za MALÉ ceny!!!

PRAHA

Myslíkova 10 296 220 022

BRNO

LIBEREC

ČESKÝCH PIVOVARŮ

BEATLES REVIVAL JANA LOTA VLTAVA BLUE EFFECT

chatka

8. června

A BE

JA VAL EVI SR TLE

A BL U E VLTAV OTA NA L

EFFECT BEŇA & RA DVÁNYI ABBA

WORLD R EV

IVAL C

Sobota 9.6.2012 Parukářka

BEŇA & RADVÁNYI ABBA WORLD REVIVAL (pátek) 14:00 – 21:00 CHARLIE STRAIGHT FOLKTEAM XINDL X (sobota) 11:00 – 21:00 HUDBA PRAHA

9. června

HARLI E

PARUKÁŘKA

STRAIGH T

FOLKTEAM

XINDL X HU DBA

PRAHA B EATLES R EVIVAL JA

NA LOTA VLTAVA B L

(Vrch Svatého kříže), Praha 3

karavan

UE EFFEC

T BEŇA &

RADVÁNY I

ABBA W O

10. června

RLD REV IVAL CH AR

LIE S TRAIG HT FOLKTEAM XINDL X HUDBA PR AHA BEA TL E S

(neděle) Pivní bleší trh – náměstí

REVIVAL

J A NA

L OT A VL TAVA BLU E

Jiřího z Poděbrad 8:00 – 14:00

Více než 65 českých speciálů! Pochoutky pivní gastronomie! Doprovodný program pro děti – hry, soutěže, divadélko!

zařízený stan

OSTRAVA OLOMOUC

Cejl 87 Soukenné n. 613 Purkyňova 6 545 213 101 485 107 766 596 115 597

www.victoria-ck.cz

mobilhome

PÁTEK

3.990,– (10 dnů) (HR) Istrie (hot. Belvedere) hot. s polop. 3.990,– (HR) Istrie (Pineta) chatka 1.190,– (HR) ostrov Rab stan 790,– (HR) ostrov Hvar hot. s polop. 4.990,– (IT) Gargáno stan 790,– 15.–24. 6. (HR) Istrie (Orsera) stan 990,– (10 dnů) (HR) ostrov Hvar hot. s polop. 5.490,– (IT) Gargáno stan 990,– 29.6.–8.7. (HR) Istrie (hotel Delfin) hot. s polop. 7.110,– (10 dnů) (HR) Istrie (Orsera) mobilhome 4.320,– (HR) ostrov Krk (Zablače) karavan 3.040,– (HR) ostrov Rab stan 2.240,– (HR) ostrov Rab apartmány 4.320,– apartmány 3.870,– (HR) Podgora (HR) Makarská riv. (Dole) chatka 2.880,– (HR) ostrov Hvar hot. s polop. 5.990,– hot. s polop. 5.310,– (CG) Ulcinj (IT) Lido di Estensi mobilhome 3.510,– (FR) Port Grimaud mobilhome 5.310,–

8.–17. 6. (HR) Istrie (hotel Delfin) hot. s polop.

FESTIVAL MALÝCH A MINI

Pátek 8.6.2012 Parukářka

SOBOTA

VELKÉ záÏitky

Palackého 3 585 224 275

PŘEROV

Wilsonova 11 581 217 221

dovolena@victoria-ck.cz

POŘADATELÉ:

PARTNEŘI:

www.praha3.cz www.farmarsketrziste.cz www.facebook.com/praha3.cz www.facebook.com/ftpraha

PLUS

TOMÁŠ BELICA

Jak to vidím já

Žižkovské

+

Bylo to dlouho očekávané divadlo a tipnul bych si, že diváků mělo dost. Ať už těch televizních nebo internetových. Kdo sleduje naše poslance již léta, měl by jim asi za včerejšek vyslovit poklonu. Celý Cirkus Rath se obešel bez větších excesů. Nechyběl rozzuřený lev (rozuměj Jiří Paroubek) ani klaun – ministr Schwarzenberg bavil tím, jak byl nad celou záležitostí nad věcí a vesele podřimoval. Tedy, máme to za sebou, teď už se musí činit policisté a soudci. Výsledek včerejší bitvy byl dopředu známý, právní válka ale teprve začíná.

JOSEF RUBEŠ

šéfredaktor deníku Metro

Průzkum

Večeře v restauraci a pak do baru? Na to dnes již řada Italů nemá, volí tak úspornější řešení.

PROFIMEDIA.CZ

Za málo peněz hodně muziky. Italové to umí

Probíhající recese v zemi nedovoluje už mnoha Italům chodit do barů a restaurací tak často, jak bývali zvyklí. Restauratéři se tak začali bát o svou práci. Italští majitelé restaurací a barů přišli s novou strategií. Ta by jim měla zajistit dostatek klientů, aby mohli ve své živnosti pokračovat dál. Princip je jednoduchý: zvolit „zlatou“ střed-

ní cestu mezi tradičním aperitivem a večerním jídlem. A spotřebitelé si jej volí, aby se mohli za málo peněz navečeřet. Objednáte-li si tedy nápoj, máte možnost vybrat si na stolcích malou pizzu nebo sendviče, mísu zeleniny a těstovin s různými omáčkami. Vynález to sice není nový, nyní se však tento trend rozšířil po celé Itálii. „Výhody takového aperitivu jsou četné. Umožňuje nám to zajít si večer do restaurace, aniž bychom museli platit celou večeři, a proto to láká

Odborníci: Je to dobrý nápad Italská federace stravovacích zařízení potvrzuje vzestup barů, které nabízejí středně velké aperitivy. ●

„Tento ekonomický model nejen odolává krizi, ale dokonce zaznamenává velký rozvoj,“ prohlašuje prezident federace Lino Stoppani. Zákazníky láká především dobrý poměr mezi kvalitou a ce-

mnoho lidí. Všichni si to mohou dovolit,“ svěřuje se čtyřiadvacetiletá Lucilla. „Máme zisky z přílivu zákazníků. Jestliže jich je hodně, stává se aperitiv dobrým byznysem,“ prohlašuje vrch-

Češi si na trh stěžují

Na českém trhu práce jsou některé skupiny obyvatel diskriminovány, myslí si 85 procent Čechů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM. Podle lidí k diskriminaci nejčastěji dochází kvůli věku, často také kvůli zdravotnímu stavu, postižení, těhotenství nebo mateřství.

nou v těchto „low cost“ restauracích. ●

Pro majitele barů jsou výhodou nižší náklady: nevyžaduje to takové nasazení personálu, zákazníci se obsluhují sami.

inzerce

Úspěch této myšlenky však jde na úkor tradičních restaurací, které více trpí krizí.

HLEDÁME BRIGÁDNÍKY DO OBCHODNÍCH ŘETĚZCŮ NA POZICI STRÁŽCE V CIVILU

Loni muselo skončit téměř 3400 restaurací.

Náplň práce: pochůzková činnost, komunikace s PČR, eliminace ztrátovosti v prodejnách Nabízíme: práci ve směnách, pravidelnou výplatu, dlouhodobou spolupráci Požadujeme: trestní bezúhonnost, věk nad 18 let, fyzickou zdatnost

ní barman Cristian Bugiada u Freni e Frizioni v římské čtvrti Trastevere. Návštěvnost italských restaurací má přitom letos ještě kvůli úsporným vládním opatřením poklesnout. NEK a ČTK

KONTAKT NA NAŠI BEZPLATNOU LINKU 800 111 112

www.m2c.eu

Slováci. Také se už polepšili

Zneužívání firemních počítačů pro soukromé účely zaměstnanců během pracovní doby loni na Slovensku nepatrně kleslo, a to na 52,5 minuty denně. Pracovní morálka Slováků tak byla nepatrně horší než v Česku, kde zaměstnanci podle dřívějších údajů mimopracovními činnostmi

A co vy v práci?

PROFIMEDIA.CZ

trávili 51 minut denně. Nejvíce zaměstnanci využívali k mimopracovní komunikaci sociálních sítí. Stejně jako v Česku i na Slovensku se „propadákem roku“ z hlediska mimopracovních aktivit zaměstnanců stalo stahování multimédií, klesl i zájem o hraní her na počítačích. ČTK

JSTE ČÁSTEČNĚ INVALIDNÍ NEBO PLNĚ INVALIDNÍ DŮCHODCE? MÁME PRO VÁS UPLATNĚNÍ NA POZICÍCH STRÁŽNÝ OBJEKTU pro zakázky v lokalitě Praha Nabízíme zajímavé platové podmínky a kvalitní pracovní kolektiv Adresa: Jankovcova 1569/2c Náborové dny: Pondělí – Pátek, 9:00 – 16:00 Kontakt: nabor@abasco.cz, Tel: 724 621 822


Kancelář řádkové inzerce: Václavské náměstí 1, palác Koruna, Praha 1, po-čt 800-1800, pá 800-1700 tel.: 225 065 177, 178, fax: 225 066 653

Auto - Moto - nabídka

VÝMĚNA SKEL ZDARMA (z povinného ručení nebo z připojištění skla )

BONUS dálniční známka 2012 nebo až 1.500 Kč na pohonné hmoty u lepených skel

Nad Libeňským nádražím 283, Praha 9 - Vysočany

WWW.AUTOSKLOVESELY.CZ Cestování - nabídka

• Penzion v České Kanadě u lesa, na břehu rybníka. Koupání, domácí kuchyně, houbaření. Na červen výrazné slevy. Tel.: 602721533, www.notas.cz

• Přijmu pojišť. poradce. Rekvalifikace zdarma. Fin. bonusy po celý rok. Možnost přidělení poj. kmene. Tel: 731 00 96 77 • Přijmeme do mladého kolektivu cca 8 lidí pro kontrolu bonusů klientů Práce - nabídka zdrav. pojišť. Výdělek 18 - 24 000 • Nenáročná práce přes inter- Kč/měs. Tel: 222 560 415 net, zaškolení, zajímavý pří- • Obch. spol. přijme makléře pro jem. Práce na 2-3hod/denně. servis a prodej prům. komodit www.pracovnikariera.cz 26-34t. tel.: 222 518 898 Do prodejny masa a uzenin v Praze přijmeme:

PRODAVAČE/PRODAVAČKY • požadujeme: výbornou znalost masa a uzenin, komunikativnost, příjemné vystupování • nabízíme: silné zázemí dceřiné společnosti • dobré platové ohodnocení • nástup: červen/červenec

Tel.: 720 289 449 (od 10-18h) mail: fabus.pruhonice@seznam.cz

prestižní bezpečnostní služba přijme spolehlivé pracovníky (i ČID/PID) na pozice:

OSTRAHA V OBCHODNÍCH CENTRECH

mzda až 110,-kč/hod - odměny za záchyty pohovory Po-Pá 8,30 - 11,30 hod. Víta Nejedlého 15, Praha 3 - Žižkov

724 174 309 • 274 783 241

• Přijmeme pracovníky na propagaci a sepisování registrací pro nově otevřené zdrav. středisko, dobré fin. ohodnocení, 15-25.000 Kč/ měs, tel.: 774048833 • A.s. v Praze přijme do 4 různých pozic lidi, kteří shání práci na stálý prac. úvazek, tak i brigádně. Plat 20000/měs. nebo 1200/den, tel.: 720693077 • Přijmeme cca 9 lidí pro zjišťování objemu odběru plynu. Možno i absolventi. 19-23 tisíc/měsíc. Tel.: 233320870, 233320871 • Staň se FIN. NEZÁVISLÁ! Livechat pro ženy 18-35 let, pohodová práce na PC, až 80000 Kč/měs. i brigádně. Tel.: 604 133 749 • BRIGÁDY pro každého (zálohy 50% vyplácíme druhý den). Doplňování zboží, pultový prodej, práce ve skladech, pokladní. T: 284083300, 777335756. • VRÁTNÉHO. Přijmeme důchodce na pozici vrátného na noční služby v recepci hotelu v P-2 (3 dny v týdnu), zákl. znal. Aj. T: 284812112, volejte (9-14 h) • BS přijme pracovníky ostrahy a psovody se služeb. psy pro práci v Praze. Tel.: 603502129, 241412808 volat PO-PÁ od 8 - 16 hod. kvalifikovaného • Přijmeme STROJNÍHO MECHANIKA s praxí - mechanické opravy CNC obráběcích strojů, identifikace závad a jejich odstranění, výměny ložisek apod. Znalost řídicích systémů výhodou. T 606240094, miroslav.mostek@pemtec.cz. • LÁZNĚ JUPITER a.s. hledají obchodní zástupce s organizačními schopnostmi. Tel.: 608 228 882, 774 027 580 • Společnost Modrý Anděl s.r.o. hledá smluvní partnery, pro výkon přepravních služeb taxi a odvozu vozů. Požadujeme trestní bezúhonnost, ŘP skp. B, aktivní řízení vozidla v Praze a blízkém okolí min. 3 roky. Výkon činnosti je provozován na základě platné koncesní listiny. Více na www.modryandel.cz nebo: personalni@modryandel.cz • Hledáme brigádníky na štítkování zboží ve skladech na okraji Prahy! Doprava zajištěna z centra, různé směny! Volejte Po-Pá 9-17:00 h. tel.: 724772129 • Přijmu schopného, komunikativního člověka do kanceláře. Příjem 26-36.000 Kč/měs., jen vážní zájemci. Tel.: 603 428 657, Praha a okolí. • Vydavatelství v Praze 7 přijme zkušené pracovníky na obstarávání inzerce na hlavní pracovní poměr. Nástup možný ihned. Nabídka dlouhodobého zaměstnání, dobré finanční ohodnocení. Požadujeme středoškolské vzdělání s maturitou, základní znalost práce na počítači, komunikační schopnosti. Své životopisy zasílejte na e-mail: cztisk@centrum.cz, tel. 225 278 104. • NABÍZÍM práci finančního poradce na ŽL. Slušný výdělek, volná pracovní doba. Zkušenost v oboru není nutná. Tel.: 605 476 025, e-mail: 1jz@centum.cz • BA přijme na doplnění kolektivů osoby se zdravotním postižením na pozice vrátný pro objekty v Berouně a okolí. Nástup dle domluvy. Tel.: 605 232 334. • BA přijme na doplnění kolektivů osoby se zdravotním postižením na pracovní pozice vrátný pro objekty v Praze. Nástup domluvy. Tel.: 605 232 334. • Úklidová firma hledá pracovnici na úklid, po-pá od 18.00 do 21.00 v P 7 Holešovicích. Tel.: 261 342 216.

Ministerstvo financí příjme zaměstnance na pozici

instalatér

Požadujeme: • střední odborné vzdělání s výučním listem • základní uživatelskou znalost práce na PC

• praxi minimálně 5 let • bezúhonnost

Pracovní poměr na dobu určitou, nástup 1. 7. 2012. Strukturované profesní životopisy zasílejte na adresu: jirina.kohoutova@mfcr.cz nebo eva.vackova@mfcr.cz nejpozději do 22. 6. 2012

Přijmeme ihned

strážné

- muže a ženy Osvědčení prof. kval. - strážný výhodou. Fyzicky náročné - nevhodné pro důchodce. Práce v Praze a středních Čechách NÁSTUP MOŽNÝ IHNED VOLEJTE ZDARMA

• BA přijme pracovníky ostrahy pro obchodní jednotku v Líbeznicích u Prahy. Požadujeme: trestní bezúhonnost. Nástup červen 2012. Tel.: 605 232 334 • BA přijme pracovníky ostrahy – administrativní budova. Požadujeme SŠ vzdělání, zbrojní průkaz skupiny D výhodou. Tel.: 605 232 334 • Brigáda-práce na livechatu, holky od 18 let. Chcete si vydělat peníze a zažít legraci? Vyplň dotazník na camstudio.cz, nebo nám zavolej na 775869762 • Přijmeme řidiče os. vozů. Směnný provoz. I brigádně. Volejte PO-PÁ, 8-16.00 hod. na tel.: 731599504, 731607303 • Malá dop. firma z Prahy přijme řidiče C+E na návěs, práce na vnitru, praxe nutná, stálá práce, pravidelná mzda, AETR, plat 28 tis. Tel.: 608878053 • Přijmeme vyučené pekaře-pekařky. Noční směna. Dobré platové podmínky. Info na 777718109 od 8-14:00 hod. Dobřejovice Praha-východ. • Středisko servisních a obch. služeb přijme 17 osob. Výhoda ŘP sk. B, výdělek 22 tis. a výše. Tel.: 222 518 898 • Úklidová firma přijme ženy na ranní úklid kancl. prostor Po-So 0507 hod, zástup na odpolední směnu 14-22 hod. Požadujeme čistý TR, občan ČR, pracoviště v dosahu M-Želivského. Tel:721776558 jen od 10-12hod. • Strojírenská firma v Praze Čakovicích s 80ti zaměstnanci přijme nového kolegu na pozici konstruktér - programátor se znalostí strojírenské výroby. Požadujeme znalost práce v CAD systému Catia V5, EV. NX, praxi v konstrukci lisovacích nástrojů a tvorbě CAM programů, schopnost učit se novým věcěm. Více info poskytne pan Háp, kontakt 602 287 210, info@formkov.cz. • Firma EMS-SERVIS, s.r.o., přijme strojního zámečníka, obráběče kovů. Vyučen v oboru, pracoviště Praha 10 - Hostivař. Kontakt strakova@ems-servis.cz, tel. 272702177 • NZZ v centru Prahy přijme fyzioterapeutku na úvazek 0,5 - 1,0. Vyžadujeme praxi, samostatnost a aktivní znalost AJ. Nástup dle dohody. Životopis zašlete na kpetraskova@oggroup.cz nebo volejte na tel. 224 220 037. • Jste obchodník/ce? Umíte oslovit lidi? Vyděláváte dost a chcete víc? 70.000,-/měs. Klientela zajištěna. Více osobní pohovor. tel. 774 573 327 • Hotel *** v centru Prahy přijme recepčního, dlouhodobá brigáda, poloviční pracovní úvazek, vhodné pro studenta. Požadujeme AJ, komunikativnost, další jazyk vítán. CV zasílejte na: marketing@andante.cz • Pyramida Průhonice přijme přijímacího technika pro nové vozy a motocykly Yuki. Životopisy zasílejte na: Monika.Forejtova@pyramidapruhonice.cz nebo volejte na tel.: 267 184 730 • Přijmeme zaučené pokladní do hypermarketů po Praze! Nutný: potrav. průkaz a výpis z TR! Výplata druhý den. Volejte PO-PÁ, 9-17 hod. 724 772 129 • Hledáme mladé ženy a muže i děti pro módní přehlídky významné mezinár. vlasové značky. Dlouhodobá spolupráce. Plat od 1500 Kč/den. Spěchá. 774 129 982

Vzdělávání - Kurzy nabíd. • Studujte při zaměstnání! Maturitní studium na Soukromé obchodní akademii nebo Střední průmyslové škole elektrotechnické Studiem vás provedou materiály, které nahrazují výklad učitele. Vysvětlení látky na šesti soustředěních během školního roku. Skvělé výsledky absolventů u státní i profilové části maturity. Máte zájem o katalog? Pište nebo volejte. Podrobnosti na tel. 736 605 905, 415 726 003, mail: katka.d@soazatec.cz, web: www. zatecsspse.cz, www.soazatec.cz

• MATURITA! Poslední volná místa v SOŠP Profit: Tříleté dálkové nástavbové studium. Tel., fax: 222516437, 603423703, www.skola-profit.cz • KURZY OLEJOMALBY – vhodné i pro starší začátečníky. Staré mistrovské techniky. Založeno v roce 1990. Telefon 724 088 088, www.verasteflova.cz • Víkendové kurzy interiérového designu. Více na www.ok-interier.cz, tel. 608379988

Služby - nabídka • LEGALIZACE STAVEB (inženýring) - zajistím uzemní rozhodnutí, stavební povolení, kolaudační souhlas a jiné doklady. Tel: 731124671 • LÁZNĚ JUPITER. Třífázová metoda hubnutí. 1. procedury na hubnutí a tvar. postavy, 2. cvičení na hubnutí a rekondice, 3. zdravý jídelníček. 608228882 • ZÁCHRANA A PRODEJ FIREM. Seriozní řešení s tradicí od r. 97. Jen převodem se problémů nezbavíte! Více info na: www.zachranafirem.cz, 724 117 117

ŽALUZIE, ROLETY

Aleš SUCHÝ Tel.: 728 863 201 l

l l

záruka 3 roky doprava zdarma montáž do 3-5 dnů

kupón sleva 60% z ceny mont. žal.

VÝKUP ZLATA! za nejlepší cenu hotově www.avarrio.cz Soukenická 8 , Praha 1

737 858 585

PŮJČKY od

5 - 50 000 Kč

BEZ ROZHODČÍ DOLOŽKY A POPLATKU PŘEDEM

POUZE PRAHA A KLADNO

605 246 323 731 782 308

www.km-servis.cz

Stěhování - nabídka

stěhování RADOST

RYCHLE, LEVNĚ, OCHOTNĚ, S RADOSTÍ

AKCE 10% sleva

stěhování, vyklízení bourání, demolice kontejnery likvidace a odvoz odpadu volejte nonstop

724 743 833

Finance - nabídka

• NAPIŠTE si SMS nebo volejte. Odklad splátek až o 5 měsíců. Žádné popl. před ani po vyřízení. Půjčku můžete kdykoliv předčasně splatit. T.: 773464111. • OKAMŽITĚ POSKYTNEME jakékoliv částky. Stačí trvalý pobyt a OP. Vše vyřídíte během chvilky u nás v kanceláři nebo osobní schůzkou. Tel.: 602 295 280 • PENÍZE VELMI rychle a bez formalit. Poskytujeme jakékoliv částky s možností předčas. splácení. Nyní s možností odkladu splátek až na 4 měs. 602511353 • JSME JEDNIČKY na trhu. Bez poplatků a bez registrů. Peníze do 30 min. Peníze ještě dnes až k Vám do domu. Jednoduché vyřízení. T.: 602 755 898 • Skutečná půjčka, NIŽŠÍ ČÁSTKY poskytujeme klientům v hotovosti, vyšší částky se zástavou nemovitosti. Vše rychle bez složitého papírování. 724200739 • Peníze BEZ skrytých POPLATKŮ. I pro klienty se zadlužením. Jednoduše a rychle na OP. Pomůžeme téměř všem. Vysoká průchodnost. Tel.: 602 295 280 • PŮJČKY pro KAŽDÉHO. Již pět let na trhu. Peníze do 1 hod. Stačí nám OP a čestné prohlášení. I pro problémové klienty se záznamem v registru. 602511353 • POSKYTUJEME jakékoliv ČÁSTKY, vyplácíme exekuce, uděláme z Vašich několika půjček jednu. Vše velmi rychle. Bez nahlížení do registrů. T.: 602 755 898 • FINANČNÍ VÝPOMOC všem a ještě dnes. Pouze na osobní schůzku v kanceláři. Vyplácíme ihned. Kolik chcete, tolik dostanete. Tel.: 724 200 739 • Půjčky, velmi RYCHLÉ VYŘÍZENÍ. Bez nahlížení do registrů. I pro předlužené klienty. Výsledek budete, vědět ihned. Tel.: 602 295 280 • PENÍZE a RYCHLE?? Stačí, když mi zavoláte. Řeším vše. Osobní schůzka je nezbytná. Do 30 min. výsledek. Bez formalit. Tel.: 602 511 353 • Půjčíme VLASTNÍ PENÍZE. Bez poplatků ještě dnes. I menší částky. Stačí OP a trvalý pobyt. Popř. na směnku. T.: 602 755 898 • PENÍZE DO 30 min. Bez poplatků, řešíme vše. Ještě dneska vyřídíme, popřípadě přijedeme k Vám. Stačí OP + trvalý pobyt. Tel.: 724 200 739 • OBČANSKÁ PŮJČKA, nízké splátky, dlouhá doba splácení. Bez poplatků předem a to vše velmi rychle. Nám stačí OP a trvalé bydliště. Volejte 602 295 280. • PENÍZE velmi RYCHLE. Stačí OP a zbytek vyřídíme za Vás. Pro každého máme řešení. Zavolejte si k nám a domluvte si osobní schůzku ještě dnes. 602511353 • FINANČNÍ VÝPOMOC bez poplatků a hned. Pomůžeme všem i lidem s nízkým příjmem nebo důchodcům. Stačí nám OP a vše vyřídíme za Vás. Tel.: 602 755 898 • PENÍZE na SMĚNKU bez poplatků v kanceláři. Zavolejte a domluvte si schůzku s našim úvěrářem ještě dnes. Půjčíme všem a bez papírování. T: 724 200 739.

Pokračování na straně 21

Rychlá pùjèka až do 500 tis. Kè

staèí pouze OP JEŠTÌDNES DNES JEŠTÌ Tel. Tel. 776 776 440 440 470 470 volejte naši infolinku

zprostøedkujeme úvìry od více investorù, vaše výhoda!

info@stehovaniradost.cz

www.stehovaniradost.cz

Domácí mazlíčci - nabídka • MALINKÉ JORKŠÍRÁČKY s PP, malého vzrůstu, tetovaná, očkovaná, odčervená, zvyklá na granule, jízdu autem, čistotná, stáří 8 týdnů. T: 776131366

I pro problémové klienty máme půjčku! zprostředkování províce víceinvestorů investorů zprostředkováníúvěru úvěru pro

05

PRAHA

SERVIS

„Bigbít mě obklopoval vlastně už od peřinky“ Ladislav Jakl vystoupí se svou kapelou dnes v klubu Kain.

Spolupracovník prezidenta a Folimanka Blues Ladislav Jakl je známý především jako blízký spolupracovník prezidenta Václava Klause. ●

Byl se na vaši kapelu někdy podívat prezident Klaus?

Byl, párkrát jo. A celkem se bavil. Není to zrovna člověk z bigbítového prostředí, ale má rád jazz a rock´n´roll a v tom bluesem ovlivněném bigbítu je trochu obojího.

I po tolika letech na hudební scéně vás hraní pořád baví?

Víte, ona to není sranda v tomhle věku pořád zkoušet, nutit do něčeho padesátileté muzikanty, stěhovat aparaturu, trmácet se po kšeftech, které se někdy pove-

V posledních dnech také jako možný kandidát pro nadcházející prezidentské volby. Už méně lidí o něm ví, že je členem hudební skupiny Folimanka Blues, a to už téměř dvacet let. Jako hostující kapela vystoupí v žižkovském klubu Kain Nikdy nevytažený čísla.

dou, jindy ne. Takže je to asi jako v životě, chvíli pocit marnosti, chvíli radosti z toho, že něco u publika zafungovalo. A pak těch zážitků kolem.

Život bez piva by byl pro vás prý jako ohluchnutí. A co život bez kapely?

Hraju bigbít už od dětství. A díky mým starším bratrům mě obklopoval skoro od peřinky. Je to můj život. Vždycky tak budu myslet a cítit. Určitě i v době, kdy už nebudu mít sílu vylézt na pódium.

Do kin jde film o tuzemské

Kasuár na otcovské dovolené

V pražské zoologické zahradě se v pondělí vylíhlo mládě kasuára přilbového. Jeho matka Kačenka (není na snímku) snesla tři vejce, ale jen jedno bylo oplozené. Další péče je nyní na samci Kašíkovi. Kasuáři jsou totiž nekrmní ptáci, proto si mládě musí samo shánět potravu, přičemž mu ČTK pomáhá právě otec.

Územní plán. Přibudou desítky významných změn Praha připraví asi sedm desítek dalších významných změn územního plánu, o které si požádaly městské části. Změny mají umožnit například rozšíření Vídeňské ulice, upřesnění trasy Pražského okruhu, prodloužení tramvajové tratě na Jižní Město, ale i bytovou výstavbu v Jinonicích a Bubenči. „Se zahájením přípravy dnes

souhlasili pražští radní,“ řekla včera mluvčí magistrátu Tereza Krásenská. S některými změnami nesouhlasí občané. Se záměrem musí ještě souhlasit zastupitelstvo. Městské části zaslaly několik stovek podnětů, město z nich zatím vybralo asi 75. Pokud materiál schválí i zastupitelstvo, magistrát začne změny zpracovávat. ČTK

hudební scéně začátkem 80. let Don't stop. Jaká byla podle vás 80. léta?

Druhá polovina 70. let byla pro rock to nejhorší období, to se přelilo i do 80. let. Nejen u nás, kdy to měl hodně na triku bolševik, i ve světě byla nuda. Během 80. let ale začalo určité probouzení, přišly comebacky velkých hvězd, přišel punk a nova vlna. A i u nás se to postupně uvolňovalo. A taky přišla větší tolerance většinového publika, které do té doby nesneslo zvuk elektrické kytary a žilo jen diskem. Od konce 80. let jsou i ve středním proudu možné věci dřív známé jen z bigbítu. A hodně rockerů je jednou nohou v popu, což rockerům asi neprospívá, ale popu určitě ano.

A vaše oblíbené kapely?

Jsou tři. Led Zeppelin, Led Zeppelin a Led Zeppelin. KATEŘINA NOVÁKOVÁ

Novinky na 90,3 FM Hudební novinky každou středu s premiérou ve vysílání v čase od 14 do 17 hodin

MAYER HAWTHORNE & RIZZLE KICKS: The Walk Nová verze loňské skladby amerického soulového zpěváka, na níž spolupracovalo britské rappové duo.

RUDIMENTAL & JOHN NEWMAN: Feel The Love Britská elektronická kapela vydala první oficiální singl.

STRANGE TALK: Climbing Walls

Skladba nové elektropové kapely z Austrálie.

CHARLIE STRAIGHT: Someone With A Slow Heartbeat

Singl z druhého alba čím dál populárnější kapely z Třince.

CATCALL: The World Is Ours

Aktuální singl australské zpěvačky z její debutové desky. Pořad Expres TOP v pátek od 17 do 18 hodin s nedělní reprízou od 19 do 20 hodin

NEJLEPŠÍ HUDBA VE MĚSTĚ


pište a foťte na mms@metro.cz, www.metro.cz 6. června 2012

Zprávy krátce

Odtahy budou vypadat jinak Město mění koncepci zajišťování odtahové služby. Odtahy vozidel postupně budou zabezpečovat hlavně zaměstnanci města. Tím se budou minimalizovat počty odtahů prováděných soukromníky. Město také plánuje zefektivnit vymáhání pohledávek za odtahy a plánuje také samotné odtahy zdražit.

Noc, kdy nikdo nespí V sobotu v sedm večer se už podeváté otevřou brány pražských muzeí a galerií.

Radnice chce žalovat fond Praha 10 chce podat další žaloby na investiční společnost Key Investments, která spravovala její portfolio s cennými papíry. Podle znaleckých posudků, které si radnice nechala vypracovat, firma nadhodnocovala tržní hodnotu portfolia, čímž se zřejmě dopustila podvodu. Podle mluvčího Prahy 10 Jana Charváta tak radnici vznikla škoda ve výši několika desítek milionů korun. Key Investments ale pochybení odmítá. ČTK

04

PRAHA

Ředitel NM M. Lukeš

MAFA

Rekordní počet 39 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí nabídne během večera a noci 65 otevřených objektů. „Mezi nováčky, kteří tentokráte zpestří nabízený program, se řadí galerie AMoYA, trojská botanická zahrada, Dům národnostních menšin,

MeetFactory či Novoměstská radnice,“ vypočítává ředitel Národního muzea Michal Lukeš. O přepravu návštěvníků se postará deset zvláštních autobusových linek dopravního podniku, které budou v provozu od 18.30 do 1.15 hodin. Centrální přestupní bod se bude opět nacházet na náměstí Jana Palacha. Provoz metra ze soboty na neděli se prodlouží do jedné hodiny po půlnoci. Doprava i vstupné budou zdarma.

ROBERT OPPELT

robert.oppelt@metro.cz

Muzea a galerie slibují, že v doprovodném programu ukážou to nejlepší ze sbírek.

NTM ukáže parní válec typu V z ČKD a autobusy Praga. Městská knihovna ožije hudbou, představí své hudební oddělení. Kriminalistický ústav zinscenuje v Muzeu Policie ČR zločin v přímém přenosu. Podrobný program je na www.prazskamuzejninoc.cz

Kotrouš. Až dvanáct let hrozí šéfovi strážníků

Kriminalisté navrhli postavit před soud bývalého šéfa pražské městské policie Vladimíra Kotrouše. Policie ho viní z přijetí úplatku, podle detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu jeho stíhání souvisí s přidělením ně-

kolikamilionové zakázky na opravy vozů strážníků. „Městskému státnímu zastupitelství v Praze předali návrh na podání obžaloby na bývalého ředitele městské policie,“ řekl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Kotroušovi hrozí až dvanáctiletý trest vězení. ČTK

inzerce  

7. 6. a2 1. 6. 2

012

w w w. u n i c o r n c o l l e g e . c z

NYRZONE.COM

Kanadský hokejový útočník Erik Christensen se stal další posilou Lva Praha v Kontinentální lize. Osmadvacetiletý bývalý hráč Pittsburghu, Atlanty, Anaheimu, New Yorku Rangers a Minnesoty má na kontě 387 zápasů v NHL a dalších 17 utkání v bojích o Stanleyův pohár. V Praze se Christensen představil loni v září v dresu Jezdců v přípravě proti Spartě. Rodáka z Edmontonu draftoval Pittsburgh v roce 2002 ve třetím kole. V NHL nasbíral 163 bodů za 68 branek a 95 asistencí, v play-off zaznamenal gól a dvě přihrávky. Specialista na samostatné nájezdy měl naposledy smlouvu s ročním příjmem 925 tisíc dolarů a v NHL bude nechráněným volným hráčem. ČTK

Dokončení ze strany 20 Finance - nabídka

Tě POTŘEBUJE !

 

Další posila Lva

Všechny týmy chtějí extraligu

Přihlášku do nové sezony hokejové extraligy 2012/13 podalo všech 14 týmů, které si na ledě zajistily účast v soutěži.

Sestupující Mladou Boleslav nahradí oproti předchozímu ročníku Chomutov, který si místo mezi elitou zajistil barážovou výhrou v sérii právě proti Středočechům. „Přípravy pokračují tak, abychom nový ročník nejvyšší soutěže mohli zahájit v plánovaném termínu,“ řekl ředitel extraligy Josef Řezníček z pozice člena Českého svazu ledního hokeje, který nově povede extraligu místo Asociace profesionálních klubů. Tuzemská nejvyšší hokejová soutěž začne 14. září a její základní část se bude hrát do 26. února 2013. Titul budou obhajovat Pardubice. SIM

3 SPORT Lední hokej

Král má před volbou jednoznačnou podporu.

MAFA

Kouč Vůjtek prodloužil

Král je jediným kandidátem na hokejového prezidenta Současný šéf Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král prakticky jistě povede hokejový svaz i v příštích čtyřech letech. Aktuálně je totiž jediným přihlášeným kandidátem na prezidenta. ●

Volby se uskuteční na konferenci v sobotu 16. června v Praze.

Kandidaturu Krále podpořila valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, aktiv druhé ligy i všechny krajské konference hokejového svazu. Jako poslední tak učinil pražský region. Pokud by se někdo chtěl stát Královým protikandidátem, teoreticky je to ještě možné.

Hokejový trenér Vladimír Vůjtek povede slovenskou reprezentaci na mistrovství světa v roce 2014. Stávající smlouva mu byla automaticky prodloužena po postupu týmu na olympiádu v Soči. Na květnovém šampionátu ve Stockholmu a Helsinkách získali Slováci pod jeho vedením stříbrné medaile.

Kancelář řádkové inzerce: Václavské náměstí 1, palác Koruna, Praha 1, po-čt 800-1800, pá 800-1700 tel.: 225 065 177, 178, fax: 225 066 653

Svět

I Management ICT projektů I Informační technologie I Ekonomie a management

Lev Praha. Má dalšího hráče ze slavné NHL

Máme otevřeno

21

SPORT

SKUTR přiveze Mozarta

Nová podoba Mozartovy opery Don Giovanni, kterou ve Stavovském divadle uvedou v režii tandemu SKUTR, tedy Martina Kukučky (vpravo) a Lukáše Trpišovského (vlevo), se uskuteční 9. června. V titulní roli budou alternovat Aleš Jenis a Svatopluk Sem, jako Komtur se představí OnČTK – STANISLAV ZBYNĚK drej Mráz a Miloslav Podskalský.

• Peníze a rychle? Stačí požádat a domluvit schůzku. Ještě dnes vyřízeno. Bez nutnosti spolužadatele nebo ručením nemovitosti. Tel.: 602 295 280. • Peníze rychle i na ruku. Půjčujeme jakékoliv částky. Bez popl. a ručitelů s možností půjčku kdykoliv předčasně splatit. Na osobní schůzku 602 511 353 • Půjčíme Vám na cokoliv. Neplatíte žádne poplatky za vyřízení. Kolik si řeknete tolik dostanete bez ručitelů a ještě dnes. t.: 602 755 898. • Půjčíme peníze ihned. Odklad splátek až o 6 měsíců. Rychlé vyřízení, stačí pouze OP a trvalý pobyt. Pouze na osobní schůzku. Tel.: 724 200 739. • RYCHLÁ PŮJČKA ještě dnes Vám umožní snadný a rychlý přístup k penězům! Půjčíme jakoukoliv částku. Pro schůzku volejte 725 471 019. • Rychlá půjčka. Kolik si řeknete, tolik dostanete ještě dnes do hodiny na tel.: 602 419 793. Peníze na účet, nebo hotově. Rychle na tel. 724 992 461. • Rychle dostupná půjčka pro všechny do hodiny 725 471 017. Peníze vyplácíme ihned. Přijedeme popř. si domluvíte schůzku u nás na t. 602 328 183. • Potřebujete peníze? PŮJČÍME VÁM! ZDARMA volejte 800 701 000. Úvěr 4999 Kč nyní ještě levněji a stačí Vám jen 2 doklady! • Rychlé půjčky od přímého poskytovatele!!! Vyřízení do 48 hodin! Vyřešíme i exekuce! Bez registrů a volání na 900! Až 1 milion! Tel.: 720 669 440

• 1000 Kč hotově ještě dnes na Florenci. Za 15 dní vrátíte 1200 Kč, zašlete sms ve tvaru: TAG T 1000 RČ číslo OP na tel. 736 30 40 30. Voláme do 30 min. • Stop lichvě, nesmyslným poplatkům a volání na 900...Půjčujeme všem, do půl hodiny známe výsledek, do 2. dne vyplácíme. Neváhejte a volejte 774210251 • Stop podvodníkům a volání na 900..Neplaťte nehorázné poplatky. Zavolejte nám a neplaťte žádné poplatky za vyřízení úvěru. Volejte kdykoliv 604129543 • NEJSCHVALOVANĚJŠÍ PŮJČKA bez poplatku a volání na drahá čísla 900. Peníze do 24 hod. po schválení. Seriózní investoři. Volejte 720677781, nebo sms • Stop podvodníkům! Žádné poplatky ani volání na 900. Žádejte půjčku u nás. Volejte! Rozhovor max. na 2 minuty. Tel: 776 700 606 • SMS PŮJČKA! Bez 900, poslat SMS: jméno, příjmení, RČ, tel, příjem, výdaje, požadovaná částka na tel: 731 220 291. Rychlé vyřízení do 24 hod., celá ČR. • Nevyšla Vám banka? Potřebujete peníze a nevíte kde? Zkuste u nás, vysoké procento úspěšnosti, bez poplatku předem, jasné a fér jednání. T: 608975575 • PROTI EXEKUCI! Chráníme Vaše blízké před exekucí na jejich majetku za Vaše pohledávky a s právní garancí. www.pravniochranamajetku.cz, 724 117 117 • STOP PODVODŮM, lžím a volání na 900!!! Žádejte půjčku u nás. Peníze jdou na váš účet již druhý den. Bez poplatku předem! Tel: 604109849

Hobby - poptávka

• Koupím německé vojenské věci z 2. sv. války: maskáče, přilby, dýky, vysílačky, pilotní kukly, kombinézy, přístroje z letadel, atd. tel.: 602 385 958 • Koupím housle, violu, violloncelo, kontrabas, zn. v jakémkoliv stavu. Tel.: 603 752 575 • Sběratel koupí staré perské koberce, obrazy a starožitný nábytek. Tel.: 602 218 721 • Koupím programy Divadla na Vinohradech z let 1965 až 1988. Tel.: 721 201 663

SERVIS hotové peníze ihned za váš byt vyřídím a zaplatím exekuce a dluhy jsem soukromá osoba, nemusíte platit provize realitkám telefon: 720 351 306 mail: koupimbyt@atlas.cz

Intimní - nabídka

• LETNÍ mánie začíná! Velko-

obchod zanedbávaných žen z Tvého okolí! Pošli SMS ve tvaru 71GT a text na 909 15 50

• Pravidelná péče pro mou

lasturku! Najdu ji u Tebe? Stará Marie (66). Vytoč 909 801 801 nebo pošli SMS na 909 15 40 s kódem 34SB a tvůj text!

• Nadržená, baculatá micinka

Karla (53) hledá mazleníčko v pelíšku! Odměna Tě čeká u mě! • Přímý zájemce ihned koupí byt T.: 909 80 50 40 kód XU79 • HLEDÁM PRO ZAMĚSTNANCE v Praze do 10.000.000 Kč. Tel.: Pronájmy - poptávka

z kanceláře byty k pronájmu v Praze, právní servis zajištěn. Děkuji. Tel.: 274 78 44 28 • 2 osoby hledají pronájem bytu v Praze i okolí, garsonku až 2+1 do 11000Kč s poplatky. K nastěhování v červnu. Tel.: 605 845 088, 220 806 245

Nemovitosti - nabídka

• 1 km od Průhonického parku v Jesenici u Prahy zděné domy 4+kk s pozemky 640 m2 od 3.787.000 na klíč s DPH (k dokončení od 2,98 mil. Kč). Služby, PID. Tel. 777 934 809, www.rodok.cz

Byty - nabídka

• Za Váš byt před PRIVATIZACÍ nabízíme výměnou byty k TRVALÉMU bydlení s nízkými nájmy v Praze a k tomu doplatek až 500.000,-Kč. www.jurda.cz, 603418248

Byty - poptávka

• Zástupce mezinárodních investičních fondů ihned vykoupí byty v Praze do 30 mil Kč. Tel: 602 219 621

777212134 • ZÁLOHA IHNED. Přímý zájemce koupí byt v jakémkoli stavu osobní nebo družstevní platba v hotovosti. Exekuce a dluhy zaplatím. Volejte 775432964. • Koupím byt kdekoliv v Praze, dám okamžitou zálohu, platba hotově, právní záležitosti vyřídím. Stav nerozhoduje. RK nevolat. tel. 234095720, 720539665 • Soukromá osoba nabízí hotovost za byt v Praze (DOŽITÍ SAMOZŘEJMOSTÍ), exekuce, dluhy vyřeším. Možnost okamžité zálohy. Volejte: 602 204 244 • Koupím byt před privatizací, obecní, v nájmu, družstvu. Nabízím náhradní byt a fin. vyrovnání, uhradím i dluh na nájmu. Platba v hotovosti. 775084998

Ostatní

• VÝKUP ZLATA a stříbra - okamžitá hotovost za Vaše šperky, zubní zlato a zlomky. Solidní ceny, přístup. Praha 1, ul. 28. října 13. Tel: 224 224 664

• Krásná Elza 30. Extra bokov-

ka! Zažij se mnou to, na co už ta tvá nestačí! Nenech mě čekat! Zavolej mi 909 90 99 25 nebo pošli SMS na 909 15 36 s kódem 47DT a textem!

• Zbožňuju mužskou chuť! Dej mi ji! Volej 844 844 005, 5Kč/min!

E.M.A. Europe sro, tech. Materna, pro starší 18let, max. 1sms/50Kč; 1min/90Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz


pište a foťte na mms@metro.cz 6. června 2012

22

SPORT

Pět gólů Chramosty je unikát

Mladoboleslavský fotbalista podal mimořádný střelecký výkon, dal všech pět českých branek

1 Král Quick byl v Los Angeles neprůstřelný

Hokejisté Los Angeles se radovali i ve třetím zápase finále play-off NHL nad New Jersey a po domácí výhře 4:0 mají na dosah premiérový zisk Stanleyova poháru. V sérii vedou už 3:0. Králové z Kalifornie, kteří úvodní dva duely venku vyhráli shodně 2:1 v prodloužení, zlomili třetí bitvu ve druhé třetině. V ní skórovali Alec Martinez a Anže Kopitar a v závěrečném dějství zvýraznili rozdíl Jeff Carter a Justin Williams. Gólman Jonathan Quick pochytal všech 22 střel Devils a potřetí ve vyřazovací části udržel čisté konto. GETTY – HARRY HOW

12. hráč. Také ty můžeš být v reprezentaci Dostat se do kádru fotbalové reprezentace a dokonce nasát atmosféru blížícího se mistrovství Evropy nikdy nebylo lehčí než právě teď. Alespoň ve virtuální podobě. Čeští fanoušci tak mohou učinit přes webovou adresu www.dvanactyhrac.cz následujícím způsobem: vloží sem svou fotografii a jméno, které se vzápětí objeví na reprezentačním dresu s číslem 12 umístěném v hráčské šatně mezi místy, kde sedí obránce Michal Kadlec a brankář Petr Čech. Ten také v klipu, stejně jako reprezentační kouč Michal Bílek či šéf Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta o posile promlouvá. „Prý hraje v útoku stejně dobře jako v bráně. Doufám, že nepřijdu o místo v základní sestavě,“ prohlašuje gólmanská jednička. SIM

Do sprchy šel o deset minut dříve

Jednadvacítka díky pěti gólům Chramosty vyhrála v Andoře 5:1

Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v Andoře pěti brankami Jana Chramosty vysoko 5:1 a pojistili si první místo ve skupině. Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila vedou před závěrečnými dvěma zápasy tabulku o šest bodů před Walesem a k jistotě prvenství a účasti v baráži o šampionát jim schází jediný bod.

PRAHA

03

Léto patří Richardu III. Na Hrad se vrací festival Letní shakespearovské slavnosti.

Deset her Williama Shakespeara a téměř 160 představení uvedou letošní Letní shakespearovské slavnosti. Největším lákadlem pro diváky bude historické drama Richard III. v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Divadelní přehlídka se uskuteční od 26. června do 7. září v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, Zvolenu a Plzni. Včera večer si herci poprvé naostro vyzkoušeli noční jeviště Nejvyššího purkrabství Pražské-

ho hradu. „Pražský hrad je výzva. Tamní atmosféra se stává naším spolupracovníkem. Prostor je naše hlavní scéna. Je sice limitující, ale všechno, co nás limituje, nás nutí hledat rezervy,“ řekl režisér Martin Huba. Kromě Jiřího Langmajera v roli Richarda III. se poprvé divákům festivalu představí herečka Klára Issová, v dalších rolích pak Karel Dobrý, Kamil Halbich či Eva Salzmannová. Kromě Richarda III. se mohou diváci těšit na reprízy her minulých let, třeba Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem nebo Veselých paniček windsorských se Simonou Stašovou a Bolkem Polívkou. ROBERT OPPELT

Léto se Shakespearem

2

Štěpánek v Prostějově poprvé v kariéře vyhrál 6:0, 6:0

Pražská část divadelního festivalu letos na Hradě a v budově HAMU uvede sedm her nejslavnějšího anglického dramatika Williama Shakespeara.

studování hry Marná lásky snaha s Michalem Kavalčíkem, známějším jako Ruda z Ostravy (23. – 25. 7.). ●

Historické drama Richard III. s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou se bude v Nejvyšším purkrabství hrát od 26. 6. do 21. 7. a od 27. 8. do 7. 9. Komedie Zkrocení zlé ženy s T. Vilhelmovou a R. Zachem bude na Hradě k vidění od 20. 8. do 25. 8. a v HAMU 18. 7. – 21. 7. a 6. 8. – 18. 8. Na Hradě bude hostovat i ostravské na-

Festival zreprízuje i úspěšné hry z let minulých, komedii Veselé paničky windsorské (9. – 18. 8.) a historické drama Jindřich IV. (31. 7. – 4. 8.). Hrát se bude i ve slovenštině, českého Richarda III. doplní slovenské nastudování s Robertem Rothem a Táňou Pauhofovou (27. –29. 7.). Podrobný program je na stránkách www.shakespeare.cz

Tenista Radek Štěpánek poprvé v kariéře na turnaji ATP nadělil soupeři ve dvou setech dva „kanáry“. Český hráč včera nepovolil ani game na challengeru Czech Open v Prostějově Danaii Udomchokemu z Thajska a vyhrál dvakrát 6:0. „Na túře už jsem nějaký rok, ale vítězství dvakrát šest nula si nepamatuji. Zřejmě to bylo poprvé,“ řekl třiatřicetiletý Štěpánek na webu turnaje. A měl pravdu.

Ronaldinho neváhal, v Brazílii si rychle našel nové angažmá

Nejlepší střelec Eura 2004 je optimistou, prý je v pořádku.

Milan Baroš nedokončil kvůli drobným problémům s přitahovačem stehenního svalu včerejší trénink. Pokud potíže neodezní, půjde útočník fotbalové reprezentace dnes ve Wroclawi na vyšetření do nemocnice. Zatím se prý neví, jak vážné zra-

MAFA

nění je, ale vedení národního týmu věří, že Baroš bude do páteční premiéry na ME proti Rusku v pořádku. Baroš ke zdravotní újmě přišel při dopolední přípravě. Tréninkový stadion českého týmu opustil asi o deset minut dřív než jeho spoluhráči. Útočník Galatasaraye Istanbul vzápětí přešel do péče fyzioterapeuta Martina Janouška. „Sval se snažíme uvolnit. Zatím to bereme jako svalovou křeč,“ řekl lékař českého týmu Petr Krejčí. SIM

3

Jen čtyři dny po odchodu z Flamenga si bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho našel v Brazílii nové angažmá. Podepsal krátkodobou smlouvu s klubem Atlético Mineiro, s nímž už v pondělí trénoval. Dohoda zatím zní na půl roku. Dvaatřicetiletý brazilský špílmachr, který vyhrál anketu FIFA v letech 2004 a 2005 coby hráč Barcelony, neodešel z Flamenga v dobrém. Protože nedostal výplaty v údajné celkové výši 20 milionů dolarů, obrátil se na soud a ten jeho smlouvu zrušil.

V Úvalech jelo auto na autě

Bizarní situaci vyfotil čtenář deníku Metro. „Netradiční náklad na střeše vozu jsem viděl v pondělí v Úvalech,“ píše Marek Mahdal. Řidičku, která na střeše svého vozu převážela karoserii jiného vozu, zastavil udivený policista. „Vozidlo má v technickém průkaze zapsánu nosnost střechy. Pokud řidič ohrožuje ostatní účastníky provozu, hrozí mu pokuta až deset tisíc korun,“ říká mluvčí policejního prezidia Jan Melša. MAREK MAHDAL


1 UDÁLOSTI

pište a foťte na mms@metro.cz 6. června 2012

02

PRAHA

Prázdné byty řeší radnice prodejem

V Praze jsou tisíce volných bytů. Obecní čeká privatizace.

Obecní byty v hlavním městě zejí prázdnotou. Radnice městských částí řeší, co s tím. „Ve vlastnictví Prahy 4 v současné době je 2445 bytů, z toho je jich přibližně dvě stě nepronajatých,“ říká mluvčí čtvrté městské části Michal Sochor. Také radnice Prahy 10 vymýšlí, co s byty, ve kterých nikdo nebydlí. „Na našem území máme sto dvacet volných obecních bytů,“ popisuje mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Situaci má zlepšit privatizace. K té se letos uchýlí většina městských částí. „V majetku máme 3668 bytů, z toho 1962 je zahrnuto do aktuálního prodeje domů,“ informuje mluvčí osmé městské části Helena Šmídová. Čtyři tisíce bytů čeká na privatizaci také na území třetí městské části. „Počet bytů ve vlastnictví Prahy 3 díky privatizaci neustále klesá,“ říká mluvčí Prahy 3 Jan Sotona. Všechny byty má obsazené Praha 12, která se v posledních dvou letech zbavila většiny obecních bytů.

ADAM VÁCHAL

adam.vachal@metro.cz

SPORT

Marušková: Talismanem je pro mě můj manžel Účast na olympijských hrách má jistou už také střelkyně Lenka Marušková. Té se letos daří. Ze závodů Světového poháru přivezla dvě stříbrné a tři bronzové medaile.

V Praze jsou tisíce prázdných domů V hlavním městě je podle statistického úřadu 496 911 bytů. ●

Neobydlených rodinných a bytových domů je podle odhadů v metropoli víc než devět tisíc.

Před deseti lety bylo prázdných domů v hlavním městě přibližně šest tisíc. Prázdné jsou nejčastěji rodinné domy. Velkou část tvoří také nové byty. Těch je v metropoli neobsazených přibližně dva a půl tisíce. Často se do těchto bytů nikdo nenastěhuje déle než rok. Lidé totiž čekají, až jejich ceny klesnou.

Ročně v Praze přibude až třikrát více nových bytů, než se jich každoročně prodá. Problém je také často s obecními byty. Ty si totiž musí často nájemci opravit na vlastní náklady, přitom patří i nadále obci, která je po vypršení nájemní smlouvy může předat někomu jinému. Lidé tak o pronájem obecních domů ztrácí zájem.

Jak medaile oslavujete?

Dříve to bylo o tom, že mě naši uvítali s otevřenou náručí, samozřejmě i když mi to nešlo. Buď mě litovali, nebo se radovali se mnou. A když už jsme se radovali, tak se otevřelo šampaňské. Teď spíš jdeme dál a říkáme si, že se nesmíme nechat unést. Je třeba jít do dalšího závodu s klidnou hlavou.

Většina bytů proto míří do privatizace. Nejvíce obecních bytů vlastní radnice Prahy 10 a Prahy 2.

Kdyby se na olympijských hrách za první tři příčky dávalo místo medailí něco jiného, co byste chtěla dostat?

Braník. Místní se bojí o zeleň. Nahradí ji byty Karel Březina

Březina je nevinný Pražský městský soud včera potvrdil osvobozující verdikt pro bývalého ministra a náměstka pražského primátora Karla Březinu (ČSSD) týkající se jeho působení v dozorčích radách firem. Včerejší zamítnutí odvolání je pravomocné, lze se proti němu pouze dovolat k Nejvyššímu soudu. Březina byl obviněn ze zkreslování údajů o stavu hospodaření.

Čistění zubů na Výstavišti

Také žralok potřebuje jednou za čas vyčistit chrup. V Mořském světě na Výstavišti se včera jeden takový hygieny dočkal. Šlo však pouze o maketu před vchodem. JAN MAREK

Místo zahrádkářské kolonie vznikne v Braníku nové sídliště. Přes protesty obyvatel, kteří odmítají zástavbu zelené plochy v blízkosti Jižní spojky, rozhodlo město, že projekt nemusí projít procesem takzvané velké EIA. V rámci něho se posuzuje vliv stavby na životní prostředí. „Přiznám se, že rozhodnutí magistrátu nechápu. Vůbec nebral v potaz názor Prahy 4, která proces velké EIA doporučovala. My už proti rozhodnutí města nic víc opravdu udělat nemůžeme,“ zbavuje se odpovědnosti starosta Prahy 4 Pavel Horálek. AV

Více najdete na

WWW.METRO.CZ

Lenka Marušková letos získala už pět medailí.

Neúmyslně!

23

ČTK

Vezmu to spíš podle lidských hodnot. Chtěla bych, aby na mě a na to, co jsem dokázala, lidé nezapomněli. A neotáčeli se ke mně zády v momentě, kdy mi to nejde.

Medailistka Lenka Marušková získala olympijskou medaili na svých prvních hrách v Aténách. Tenkrát ještě pod dívčím jménem Hyková.

Před hrami budete dostávat otázky, čeho byste chtěla dosáhnout. Čeho byste se ale na hrách dočkat nechtěla?

Určitě chaosu. Když jsme byli v Londýně na Světovém poháru, tak to bylo všechno na knap. Například mi nejel autobus.

Olympiáda v Londýně bude vaše třetí. Vzpomínáte ještě na první hry, jaké byly tenkrát vaše pocity?

Byly strašně smíšené. Než jsem se vzpamatovala, co se vlastně děje, tak jsem byla na bedně, pak hned v olympijském domě, kde po mně chtěli všichni podpisy. Bylo to strašně rychlé.

Máte nějaký talisman nebo rituál před závody?

Mým talismanem je můj manžel a zároveň osobní trenér David. Sice je nestřelec, ale když je tam, tak mám klid v duši. Dokáže mě vždycky uklidnit. A to je pro mě hrozně důležité. Protože přeci jen je střelba hodně o hlavě.

Kdybyste mohla reprezentovat v jakémkoliv jiném sportu, jaký by to byl?

Já nejsem duší vůbec sportovec. Jsem spíš takový bohém. Ráda tancuju a maluju. Takže bych byla spíš ráda, kdyby lidé ocenili to, k čemu jsem byla ještě nadaná.

Takže byste brala, kdyby byly hry podle antického vzoru, kdy se soutěžilo také v nesportovních činnostech?

Nebylo by to vůbec špatné.

ROMANA BARBOŘÍKOVÁ

romana.barborikova@metro.cz

Úleva. Petr Koukal pojede na olympiádu

Lobbista Roman Janoušek v pondělí vypovídal před policisty o okolnostech březnové dopravní nehody. Ve své výpovědi, kterou včera dal k dispozici, popřel, že by ženu ČTK srazil úmyslně.

Petr Koukal (vlevo) s novým trenérem

ČTK – MICHAL DOLEŽAL

Petr Koukal Nejlepší český badmintonista se zúčastnil už olympijských her v Pekingu v roce 2008. ●

Už před dvěma lety se měl připravovat se zahraničním trenérem.

Těsně před začátkem tréninku mu však byla diagnostikována rakovina varlat. O nemoci a návratu ke sportu vzniká dokument Cesta snu aneb Nejlepší věci nejsou věci.

Krušný měsíc zažíval český badmintonista Petr Koukal. Po skončení kvalifikace 30. dubna byl totiž na čtyřicátém, tedy posledním postupovém místě na olympijské hry. Kvůli tomu, že mezinárodní badmintonová federace udělila dvě takzvané divoké karty, se z něj ale rázem stal druhý náhradník. Vše pro Koukala ale dobře dopadlo a do Londýna pojede. „Bylo to nečekané čekání a bylo nepříjemné. Vše mělo být jasné už na konci dubna, ale situace se změnila,“ řekl k tomu šestadvacetiletý sportovec. Nyní ho čeká osmitýdenní příprava s novým trenérem. Tím je bývalý nizozemský badmintonista Dicky Palyama. „Trénujeme od pondělí. Dicky říkal, že začneme zlehka, ale já jsem z toho měl v noci svalovou horečku,“ popisuje Koukal. Ten si ve své kariéře musel před dvěma lety udělat pauzu kvůli rakovině. RB

Slovenka Cibulková dohrála

Australská tenistka Samantha Stosurová porazila Slovenku Dominiku Cibulkovou (na snímku) 6:4, 6:1 a je potřetí během čtyř let v semifinále Roland Garros. Její soupeřkou bude Italka Sara Erraniová. V mužské dvouhře se mezi nejlepší kvarteto dostala světová jednička Srb Novak Djokovič a Švýcar Roger Federer, který vyrovnal rekord v počtu semifinálových účastí na grandslamech. AP


ČESKÝ ÚTOČNÍK MÁ PROBLÉMY SE SVALEM

inzerce

LÉKAŘI SE BOJÍ O BAROŠE

Bláznivý čtvrtek

STRANA 22

rozumná dovolená za šíleně nízkou cenu. Pouze tento čtvrtek! kréta, Sergios NNN Odlety z Prahy: 14. 6., 21. 6.

PRAHA

Středa, 6. června 2012 Č. 110, www.metro.cz Svátek slaví: Norbert Min. 170 Max. 210

aze Nejčtenější noviny v Pr

6 990 kč 7 990 kč

14. 6. / 7 nocí / all inclusive

21. 6. / 7 nocí / all inclusive

Konečná cena za osobu a týden s all inclusive ve dvoulůžkovém pokoji. Počet míst je omezen.

www.ckneckermann.cz infolinka: 800 700 770

Máte bezpečný trojúhelník?

Metro vyzkoušelo levné výstražné trojúhelníky, které možná vozíte v autě. Jsou nestabilní ve větru a mohly by ohrozit váš život. STRANA 8

Konec další cestovky

Těsně před vypuknutím letní sezony přichází další varovná zpráva pro vyznavače leteckých pobytových zájezdů. Cestovní kancelář Redgreentours padla. Problémy mají stovky turistů, kteří uvízli v zahraničí. STRANA 9

Malé pivovary dobyly Prahu

LÁMOU MĚ, TÝRAJÍ David Rath se včera snažil přesvědčit poslance, aby ho nevydali k trestnímu stíhání. Marně. Více na stranách 6 a 7

ČTK – VÍT ŠIMÁNEK

Pivo z minipivovarů už není výsadou ostatních regionů. Metropoli stále více oslovují netradiční pivní značky. Vyrazte také na Žižkovské pivobraní. STRANA 14

inzerce

OCENĚNO 5 OSCARY *

Jak se budete tvářit vy, až vám na kontě přibude milion korun? S naším pořadem „Haló, tady Impulsovi“ můžete právě takovou částku vyhrát během jediného rána. Ohlaste se nám 29. června jako první ze všech posluchačů heslem „Haló, tady Impulsovi!“ a milion je váš. Zapojte se do hry prostřednictvím SMS ve tvaru „IMPULSOVI příjmení a telefon“ odeslané na číslo 900 22 30 nebo se zaregistrujte na www.impuls.cz. Nalaďte se s námi na pozitivní vlnu a počkejte si na milionový telefonát. Cena za jednu SMS je 30 Kč včetně DPH. Službu provozuje Expansion Group, a. s., Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5. V případě problémů se poraďte na tel. čísle 602 439 999 (po–pá 9–16 hod.). Technické zajištění: ATS, s. r. o., Na Hřebenech II, 140 70 Praha 4, infolinka po–pá 9–16 hod., tel.: 776 999 199, e-mail: infolinka@atspraha.cz.

®

FILM MARTINASCORSESEHO

NA N A 3D 3D BLU-RAY BLU-RAY , B LU-RAY A D VD O D6 DVD OD 6.. 6 6.. BLU-RAY ™

KNIHA PRÁVĚ V PRODEJI

*Nejlepší kamera, Nejlepší výprava, Nejlepší vizuální efekty, Nejlepší zvukový střih a Nejlepší mix zvuku „Cena Akademie®“ je registrovanou obchodní a servisní značkou Akademie filmového umění a věd.

deník METRO 6.6.2012  

deník METRO ze dne 6.6.2012

deník METRO 6.6.2012  

deník METRO ze dne 6.6.2012