Page 1

LÉTOPIS 2011 aneb

Kronika léta na Metodickém portálu a kolem

č.6


LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na Metodickém portálu a kolem

Tato kronika vznikla spoluprací uživatelů komunity při Metodickém portálu RVP.cz během léta roku 2011.

Děkujeme všem zúčastněným, že s námi do toho šli!

Redaktoři tohoto čísla: Lenka Urbanová, Petra Boháčková

Poznámka: Prohlížíte si jednu z průběžných verzí kroniky. Pokud byste pro kroniku něco měli, napište a vložte to do fóra >>na této adrese<<. Rada starších průběžně příspěvky zpracovává a připravuje tyto “meziverze”.

2/7


LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na Metodickém portálu a kolem

Pondělí 1.8. 2011 Alena Tučímová Dopoledne jsem zašla na chvilku do školy něco vyřídit a nakonec jsem tam byla dvě hodiny! Ticho, klid - a na školní zahradě začaly padat právě dozrávající meruňky. Neodolala jsem nabídce a vyrazila s ostatními na zahradu. Nakonec jsem si i já odnášela domů celý sáček, plné břicho a ještě navíc mně kamarádka věnovala čtyřlístek pro štěstí, který v sadu našla a taky hned zalaminovala. Takže abyste z toho něco měli i vy, tak aspoň pár foteček… A ty chystané meruňkové knedlíky a koláče si musíte holt udělat sami. Přeju dobrou chuť!

Čtvrtek 4.8. 2011 Jitka Rambousková Ráno mne hodně brzo ráno probudil déšť. Představa "drobných" domácích prací mi nepřišla vůbec lákává. Další den u počítače jak by smet. Tak jsem zabouchla dveře a vyrazila na výlet. Nemusela jsem celý den řešit, že ten chce tam a ten zas jinam, tomu se nechce tohle a ten počká tady. Dokonce jsem nemusela ani přepočítávat spolucestující. Napumpovala jsem do sebe spoustu kultury a ušoupala nohy až po kolena. PS. Za dveřmi jsem zabouchla i foťák. Dost mne to mrzelo.

3/7


LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na Metodickém portálu a kolem

Murphyho zákon: 1. Deštník, náhodou zapomenutý doma, dokáže vyprovokovat nikdy nevídanou průtrž mračen. 2. Deštník, jenž den co den taháš zbytečně s sebou, odhání i ty nejslabší formy srážek.

Čtvrtek 4.8. 2011 Alena Tučímová V Klášterci nad Ohří pro změnu ráno drobně mžilo, ale bylo příjemně teplo. Zato odpoledne se přihnaly lijáky. Využila jsem jedné chvilky mezi dvěma průtržemi, popadla foťák a vyrazila za barák na zahradu. A pak jsem jen koukala - hlemýždi se doslova předváděli, kapky na listech byly jak diamanty. Nakonec mne musel z této výstavní síně vyhnat další déšť...

4/7


LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na Metodickém portálu a kolem

Sobota 6.8. 2011 Alena Tučímová Po pár dnech doma jsem se sebrala a vyrazila na setkání s kamarádkou do Prahy. Od nádraží jsme prošly přes Karlův most až na Malou Stranu a vydaly se do zahrad pod Hradem. Nádhera! Byla jsem tam poprvé, v době mého studia v Praze ještě nebyly otevřené. S kamarádkou jsme tam objevily nádherné vyhlídky, schody do nebe, krásnou zahradní architekturu, klid a pohodu. Navíc pěkné letní počasí...

Ze zahrad pod Hradem jsme se potom přesunuly do už nám známé Valdštejnské zahrady na ryby a oblíbené vodotrysky. Sobotní den se skutečně podařil. Pršet začalo v okamžiku, kdy jsem sedla do vlaku, klasika...

5/7


LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na Metodickém portálu a kolem

Neděle 7.8. 2011 Monika Josefíková Letošní léto poznávám naše národní parky. Po Šumavě to bylo Česko-saské Švýcarsko. Je těžké v záplavě fotek a zážitků najít to nejlepší. Ale přesto...sama sebe jsem překonala při lezení na Rudolfův kámen, kdo nebyl u Pravčické brány, ten prý nebyl v Českém Švýcarsku a plavba v Divoké a Edmundově soutěsce je úžasná. Nevidíte jenom vodu a skály, ale při troše fantazie i různá zvířata.

6/7


LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na Metodickém portálu a kolem

Neděle 7.8. 2011 Monika Josefíková Příroda mě často fascinuje svou krásou, barevností, jednoduchostí. Kousek jsem zachytila...outloň malý, brusinky a hortenzie.

Neděle 7.8. 2011 Monika Josefíková Už je tomu 10 let, co jsem ukončila Svatojánskou kolej - VOŠ pedagogickou ve Svatém Janu pod Skalou. Místo, které mám ve svém srdci a ve kterém jsem potkala úžasné lidi. Určitě stojí tahle nenápadná vesnička v Českém krasu za návštěvu. A pokud budete mít dostatek času a sil, můžete se odtud vydat pěšky na Karlštejn (8 km po červené značce) nebo navštívit zatopené lomy Malou Ameriku (ukrytá v lese) a Velkou Ameriku. Od Karlštejna Vás k nim dovede žlutá turistická značka.

Právě ZDE by mohl být váš příspěvek! Vkládejte na diskuze.rvp.cz v KLUBU, my se postaráme o to, aby se v kronice objevil.

7/7

LÉTOPIS 6  

Kronika léta 2011 dle komunity Metodického portálu RVP.cz - číslo 6

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you