Page 1

27.12.2011 р. Луцький центр професійно-технічної освіти

МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ

Методична проблема методичної комісії майстрів виробничого навчання швейного профілю: «Впровадження інноваційних форм і методів навчання на уроках професійно-практичної підготовки»

В усі часи у суспільстві панували певні погляди, думки, художнє уявлення щодо одягу, формувались певні напрямки моди. І все це пов’язано з професією кравця – людини, праця та фантазія якої втілює у життя наші бажання. Професія кравця одночасно є однією з найдавніших і найсучасніших, бо потреба в кравецьких послугах існує постійно. У Луцькому центрі професійнотехнічної освіти відбувся “Місячник майстрів виробничого навчання швейного профілю”. І розпочався він із виставки “Творчий майстер творчий учень”, де були представлені моделі дитячих суконь. Вироби були виготовлені учнями І курсу під керівництвом майстрів виробничого навчання Т.А.Герасимюк, О.В.Мурашко, О.Ф.Воробей, С.М.Пічко і являються зразком справжнього учнівського мистецтва.

ОСНОВНЕ

        

Методична проблема методичної комісії Виставка “Творчий майстер – творчий учень” Відкриті уроки Літературний огляд «Знання – це скарб, скарбниця кравця – практика» Навчальні семінари. Конкурс “Ми кравці – молодці” Круглий стіл Виставка ярмарок “Щоб було цікаво жити, треба вишити й пошити” Техноекскурсія Моніторинг успішності учнівських груп

Велику зацікавленість у глядачів викликала демонстрація моделей у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. На творчому заході усі присутні могли оцінити різноманіття сучасних виробів з використанням елементів вишивки. Моделі мали успіх, виявили велику зацікавленість у глядачів. Учням Луцького центру ПТО з допомогою майстрів виробничого навчання вдалося втілити дух краси у свої моделі, зробити їх живими, виразними та оригінальними. Це була не просто демонстрація моделей одягу, це була спроба дати відчути глядачу подих елегантності та жіночості, стати його часткою, опинитися у атмосфері краси, в самому її серці. Також в період “Місячник майстрів виробничого навчання швейного профілю” майстрами виробничого навчання було підготовлено виставку “КМЗ – основа сучасного уроку”. На виставці було представлено комплексно-методичне забезпечення майстерень: паспорти КМЗ, інструкційно-технологічні карти, навчальні плани і робочі програми, інший роздатковий матеріал. Представлене комплексно-методичне забезпечення відповідає кваліфікаційній характеристиці “кравця”.

Print to PDF without this message by purchasing novaPDF (http://www.novapdf.com/)


Відкритий уроки – одна з важливих форм організації методичної роботи. Такий вид уроку на відміну від звичайного – спеціально підготовлена форма організації методичної роботи, в той же час на таких уроках протікає реальний навчальний процес. На відкритому уроці майстер виробничого навчання демонструє колегам свій позитивний та інноваційний досвід, реалізацію методичної ідеї, застосування методичного прийому чи методу навчання. У цьому сенсі відкритий урок – форма удосконалення професійної майстерності на основі використання сучасних інформаційних технологій та поширення інноваційного досвіду. Саме калейдоскоп таких відкритих уроків стартував у Луцькому центрі ПТО в період “Місячник майстрів виробничого навчання швейного профілю”. Відкрила його майстер виробничого навчання ІІ категорії Воробей О.Ф., яка продемонструвала сучасні методи обробки при виготовленні жіночої спідниці для учнів групи кравців №12.

З використанням проблемно-пошукових методів навчання та слайд-шоу в програмі Microsoft Office PowerPoint провела відкритий урок майстер виробничого навчання Пахолюк О.І. на тему “Обробка коміра верхнім коміром. З'єднання коміра з горловиною”

Темою відкритого уроку майстра виробничого навчання Білич М.В. була “Обробка низу спідниці. Кінцева обробка спідниці”. Урок було проведено із використанням новітніх інформаційних технологій, проблемно-

пошукових методів навчання, що сприяло кращому сприйняттю, а отже і засвоєнню матеріалу.

Воробей О.Ф. у ході відкритого уроку були використані сучасні форми з активізації творчих здібностей учнів. Продовжила низку відкритих уроків майстер виробничого навчання ІІ категорії Т. Новосад Темою уроку була підготовка демісезонного пальто до першої примірки. На відкритому уроці Новосад Т.П. були використані проблемно-пошукові методи навчання, сучасні виробничі технології.

У групі №1 майстер виробничого навчання відкритий урок провела Малощицька Н.А., яка ознайомила учнів з моделлю жіночих брюк, підготовкою деталей виробу до пошиття і

волого-тепловою обробкою. Під час уроку були використані сучасні форми та методи навчання з використанням мультимедійного обладнання. У ході обговорення членами методичної комісії проведення відкритих уроків були зроблені висновки про те, що уроки пройшли на високому методичному та професійному рівнях з використанням сучасних виробничих технологій та мультимедійних засобів навчання. Хід уроків показав, що майстри виробничого навчання сповнені нових творчих планів, націлені на виконання завдань з якісної підготовки молодих фахівців з кравецької справи.

Print to PDF without this message by purchasing novaPDF (http://www.novapdf.com/)


Головна мета бібліотеки - допомога у вихованні всебічно розвиненої людини. Тому, діяльність бібліотекаря спрямована на популяризацію книги, бібліографічнобібліотечних знань, пропаганду національної культури, загальнолюдських цінностей та формування професійної компетенції учнів. Бібліотекар Луцького центру професійно-технічної освіти Поварчук К.І. в тісному співробітництві, співтворчості з класними керівниками, викладачами, майстрами виробничого навчання, вихователями допомагає організовувати навчально-виховний процес в учнівських групах ЛЦ ПТО. В рамках “Місячник майстрів виробничого навчання швейного профілю” викладачі, майстри виробничого навчання та учні мали можливість в бібліотеці Луцького центру професійнотехнічної освіти ознайомитися з новинками літературних джерел з професії “кравець”.

В період “Місячник майстрів виробничого навчання швейного профілю” був проведений майстер-клас “Методика проведення примірки корсетом”. Майстер виробничого навчання Панасюк Н.П., використовуючи новітні технології, поділилася методикою проведення першої примірки виробу на прикладі корсету. Спочатку Панасюк Н. П. окреслила для чого потрібні такі примірки, наголосила на вимогах до них. Після цього майстер виробничого навчання перейшла конкретно до опису послідовності проведення примірки. Також відбулися навчальні семінари на теми “Сучасні методи обробки жіночих піжам” та “Види оздоблення швейних виробів та одягу. Виконання буф”, семінарипрактикуми “Вимоги до написання дипломних (творчих) робіт”, “Організація виробничої практики в ПТНЗ”. Викладачем Демидович І.Р. та бібліотекарем Поварчук К.І. був проведений конкурс серед учнів І курсу “Ми кравці - молодці” .

В програму “Місячника майстрів виробничого навчання швейного профілю” входило засідання круглого столу на тему, в якому прийняли участь всі члени методичної комісії кравецького профілю. По закінченню засідання круглого столу члени методичної комісії кравецького профілю зробили певні висновки: використання інформаційних та інноваційних технологій розширює можливості навчальновиховного процесу, забезпечує нові шляхи подання інформації, дає можливість для випробування ідей та проектів як майстрів виробничого навчання, так і учнів. Інформаційне та інноваційне забезпечення до уроку дає можливість змоделювати певний процес мультимедійними засобами, що сприяє кращому його розумінню учнями, розвиває їх мислення, зорову пам'ять, уміння спостерігати та аналізувати побачене. Таким чином, однією з найголовніших переваг використання цих новітніх педагогічних технологій у процесах навчання та викладання є можливість задовольнити індивідуальні потреби учнів. Крім того, вони значно поліпшують доступ до інформації, підвищують ефективність та мотивацію навчання, забезпечують нові шляхи подання інформації, які полегшують її розуміння, дають можливість для випробування різних ідей та проектів, роблять учнів більш впевненими та здатними вирішувати проблеми самотужки.

Print to PDF without this message by purchasing novaPDF (http://www.novapdf.com/)


20 грудня 2011 р. згідно програми “Місячника майстрів виробничого навчання швейного профілю” в навчальному корпусі Луцького центру ПТО відбулась виставка-ярмарок продукції, виготовленої учнями навчального закладу “Щоб було цікаво жити, треба вишити й пошити”, приурочена до Дня Святого Миколая. На розгляд відвідувачів ярмарку були представлені комплекти столової білизни; одяг для учасників художньої самодіяльності; обрядові рушники; серветки, скатертини, прихватки тощо. Учнівські роботи були оздоблені із застосуванням різноманітних технік виконання мережок та вишивки.

Згідно “Місячника майстрів виробничого навчання швейного профілю” відбулася техноекскурсія на підприємства швейної галузі та сфери послуг міста Луцька: ПрАТ “Едельвіка”, ВАТ “Луцьке виробничо-торговельно-швейне підприємство “Волинь”, Фабрика “Лучанка” ТОВ. У ході екскурсії учні Луцького центру професійно-технічної освіти змогли ознайомитись з діяльністю підприємств швейного профілю, отримати додаткові знання щодо професій “швея” та кравець”.

В цілому “Місячник майстрів виробничого навчання швейного профілю” в Луцькому центрі професійнотехнічної освіти дозволив переглянути цікаві заходи та ввести до навчального процесу інноваційні та інформаційні технології, вдосконалити організаційні якості майстрів виробничого навчання, розвити організаційні здібності учнів, їх особистий розвиток, дав можливість отримати динамічну інформацію про професійний рівень та професію “кравець”. Почесна шана всім кравчиням! В світі багато професій, одна з них – кравець. Її усюди шанують, бо кравець не просто митець. Він творить людину, він бачить її почуття. На тканині відтворить картину – картину людського життя. Кравці ніким не замінні у світі, професія їхня значна. І в кожному навіть столітті ніколи не зникне вона.

Print to PDF without this message by purchasing novaPDF (http://www.novapdf.com/)


Інформаційною основою управління якістю навчання є моніторинг, спрямований на отримання оперативної та достовірної інформації про якість освітніх результатів, умов їх досягнення. Моніторинг є цілісним управлінським інструментом, який дозволяє зібрати, зберегти, обробити, поширити інформацію про результати навчання учнів, визначити теперішній стан і спрогнозувати розвиток. Моніторинг в Луцькому центрі професійно-технічної освіти дозволяє на ранніх етапах з’ясувати причини, які сповільнюють навчально-виховний процес, та знайти шляхи їх вирішення. За результатами І семестру 2011-2012 навчального року учнівські групи кравецького профілю досягли таких результатів: ДАНІ про підсумки навчальних досягнень учнів Луцького центру професійно-технічної освіти за І-ий семестр 2011-2012 н.р. Рівні навчальних досягнень № групи

Ксть учнів

Професійно-теоретична підготовка високий

достатній

середній

Професійно-практична підготовка високий

достатній

середній

учн.

%

учн.

%

учн.

%

учн.

%

учн.

%

учн.

%

Група №1

26

6

23

20

77

-

-

8

31

15

58

3

11

Група №2

25

2

8

21

84

2

8

3

12

21

84

1

4

Група №3

6

2

33

4

67

-

-

4

67

2

33

-

-

Група №5

28

2

7

26

93

-

-

8

29

20

71

-

-

Група №7

29

4

14

24

83

1

3

10

35

16

55

3

10

Група №13

25

6

24

19

76

-

-

9

36

15

60

1

4

Група №18

24

8

34

14

58

2

8

9

38

13

54

2

8

Група №19

11

8

73

3

27

-

-

8

73

3

27

-

-

Група №19а

12

6

50

6

50

-

-

7

58

5

42

-

-

Група №21

13

5

38

8

62

-

-

7

54

6

46

-

-

Група №21а

13

5

38

8

62

-

-

4

31

8

61

1

8

Print to PDF without this message by purchasing novaPDF (http://www.novapdf.com/)

Вісник  

Вісник методичної комісії майстрів виробничого навчання швейного профілю

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you