Page 66

Fudbalski klub METALAC

TAKMIČARSKA SEZONA 1981/82. Nova takmičarska sezona donela je i novu promenu na kormilu Metalca. Trenerski tandem Damljanović-Raković zamenio je iskusan i provereni trener Radiša JovičićPane, dok će dosadašnji trener Raković raditi sa mladim selekcijama. Inače, trener Jovičić je punih trideset godina u fudbalu, prvo kao igrač, a zatim kao trener svih selekcija Takova, a jednu sezonu je sa Vladicom Popovićem proveo u Venecueli kao trener višestrukog prvaka Portugesa. Njegov dolazak je sigurno i najveće pojača­nje jer ovaj iskusni trener je bio učitelj najboljim milanovačkim fudbalerima: Ivanče­­ vić (Partizan), Rogić (Olimpija), Stefanović (Borac-Čačak), Jovanović, Kecman, Rosića i dr. Po blagovremenim pripremama treba očekivati dobre igre u narednom prvenstvu i želje svih u klubu da se njihov tim vrati u Zonu. Za najbolju postavu konkurišu: Kovačević, Živković, Dželatović, Cvetković, Ćalasan, Kostić, Ivanović, Ovčarević, Čabarkapa, Spasojević, Milić, Popović, Đurić, Radović, Toplaković, Torlaković, Đorđe i Mirko Milićević, kao i juniori Janković, Jovanović, Jelisavljević i novajlije Radisavljević, Baralić, Karović, Blagojević i Popović. 17. septembar 1981. godine, Takovske novine DVADESETOGODIŠNJICA USPEŠNOG RADA Povodom dvadesetogodišnjeg jubileja Fudbalski klub Metalac minulog vikenda organizovao je turnir na kome su učestvovali: Napredak iz Kruševca, Borac iz Čačka, OFK Beograd i Metalac. Turnir je otvorio predsednik kluba Dragan Vukadinović, a od aktivnog igranja oprostili su se sledeći igrači: Danilo Pušeljić, Ljubivoje Dam­ ljanović, Božidar Đorić, Milisav Milićević, Borivoje Katanić, Đoko Kovačević, Vla­ dan Đurović i Sveto Vujović. U znak pažnje i zahvalnosti oni su dobili ručne časov­ ni­ke dok je igračima Borca, Jevtoviću, Jevremoviću i Đorđeviću poklonjeno cveće. Prvog dana turnira zabeleženi su ovi rezultati: Napredak – Metalac 2:0 i OFK Beograd – Borac 0:2. Drugog dana najpre je odigrana utakmica za treće mesto između OFK Beograda i Metalca. Rezultat je bio 2:1 za Beograđane, a počasni pogodak za Metalac postigao je M. Milićević. Pobednik turnira postao je Napredak koji je u finalu savladao ekipu Borca iz Čačka sa 1:0. Stručni žiri, koga su sačinjavali treneri sva četiri kluba, za najboljeg igrača proglasio je Ivana Ivanovića, centarhalfa domaćina Metalca. Najbolji strelac bio je Dragoljub Kostić iz Napretka, dok je za najboljeg golmana proglašen Zoran Panić iz čačanskog Borca.

ZAPADNOMORAVSKA LIGA

29. avgust 1981. godine, Takovske novine Metalac – Javor (Ivanjica) 3:1 (3:0) Prošle nedelje odigrane su utakmice prvog kola Zapadnomoravske fudbalske lige. Fudbaleri Metalca na svom terenu, zabeležili su ubedljivu pobedu nad ivanjičkim Javorom rezultatom 3:1. Od početka utakmice Metalac je igrao izvanredno i stvorio nekoliko povoljih šansi i već u 10. minutu golom Živkovića poveo sa 1:0. Tek što su igrači Javora pošli sa centra, lopte se dokopao Živković i povisio rezultat na 2:0. Na treći gol Metalca nije se dugo čekalo. U 21. minutu Milićević je zatresao mrežu i povisio rezultat na 3:0. U nastavku utakmice, gosti su uspeli da srede svoje redove, a fudbaleri Metalca, zadovoljni brzim vođstvom nisu se mnogo trudili da gostujućoj ekipi nanesu ubedljiviji poraz. Ekipa iz Ivanjice deset minuta pre kraja smanjila je rezultat na 3:1.