Page 152

Fudbalski klub METALAC 10. maj 2007. Takovske novine REMI IMENJAKA U KRALJEVU Metalac (Kraljevo) – Metalac 1:1 (1:1) Nakon početnog ispitivanja na sredini terena domaćin u 23. minutu dolazi u vođstvo golom iz čudno dosuđenog jedanaesterca. Strelac je bio Vlašić. Metalac se trgao krenuo u napad i uspeo da izjednači. Posle greške odbrane Kraljevčana iskoristio je Krasić i iz blizine uspeva da izjednači rezultat. Do kraja uakmice igralo se uglavnom na sredini terena, a fudbaleri nisu uspeli da postignu još koji gol. 17. maj 2007. Takovske novine REMI U DERBIJU Morava (Velika Plana) – Metalac 1:1 (0:1)

24. maj 2007. Takovske novine

Derbi jesenjeg dela prvenstva odigrao se u Velikoj Plani gde su se sastale dve prvoplasirane ekipe. Metalac je u 37. minutu došao u vođstvo golom Gojaka iz jeda­ naesterca. Izjednačenje je stiglo u 65. minutu kada je Jovanović savladao golmana Kovačevića.

Metalac – Mladi radnik (Požarevac) 1:0 (0:0)

MORAVA: Avramović, Stanojlović, Stojanović, Nedeljković (Milenović), Ilić, Jan­ čić, Perišić, Beč (Jovanović), Maksimović, Šuleić, Đurđević. METALAC: Knežević, Sredojević, Filipović, Vujičić, Otašević, Radović, Perić (Ta­ dić), Gojak (Kuč). Mirić, Sarić, Ivanović (D. Jovanović). 31. maj 2007. Takovske novine BODOM DO PRVE LIGE Sloga (Požega) – Metalac 0:0 Osovojenim golom u Požegi fudbaleri Metalca stvorili su četiri kola pre kraja ne­ dostižnu prednost i već postali novi članovi Prve lige. Utakmica je odigrana u dobrom tempu gde su se ekipe smenjivale u napadima i stvarale šanse. Ipak, strelci nisu imali svoj dan pa mreža golmana ostaje netaknuta. SLOGA: Milosavljević, Nikolić, Popović, Bradonjić, Ilić, Ršu­mović, Čirjaković, Vojvodić, Vasilić, Pejović, Zarić. METALAC: Kovačević, Tadić, Jelić, Vujičić (Perić), Otašević, Radović, Sarić, D. Jovanović (Ivanović), Kujundžić (Mirić), Živković, S. Jovanović.

POBEDA ZA PRVU LIGU

Fudbaleri Metalca su u nedeljnom susretu na stadionu Remonta u Čačku zabeležili i 20-tu pobedu u prvenstvu. Savladali su uvek opasnu ekipu iz Požarevca minimalnim rezultatom. Jedini gol postignut je u 55. minutu, kada je sudija Radisavčević zbog grubog starta nad Mirićem pokazao na belu tačku. Precizan strelac bio je Sarić. Posle ove pobede Metalac je prvi na tabeli sa 13 bodova prednosti ispred Sloge iz Kraljeva. METALAC: Knežević, Sredojević, Filipović, Vujičić (Živković), Otašević, Radović, Krasić, Pavlović, Kujundžić (Perić), Sarić, S. Jovanović (Mirić). MLADI RADNIK: Stanojević, Stojanović, Šuša, Jović (Stjepović), Zelenović, Kojić, Luka, Mitrović (Stefanović), Đokić (Svojić), Đorđević, Ranković.