Page 1

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОСТ M e r v i n s k i y щодо заміни процедури державної реєстрації баз персональних даних на процедуру повідомлення про обробку персональних даних СТАНЕ з 1 січня 2014 року БУЛО до 1 січня 2014 року

Згідно Закону №383-VII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи захисту персональних даних”

Згідно Закону №2297-VI „Про захист персональних даних”

Вилучено пункт 1 статті 9: „База персональних даних підлягає державній реєстрації шляхом внесення відповідного запису уповноваженим державним органом з питань захисту персональних даних до Державного реєстру баз персональних даних”

Вилучено пункт 2 статті 9: „Реєстрація баз персональних даних здійснюється за заявочним принципом шляхом повідомлення Вилучено абзац другий пункту 2 статті 9 щодо звільнення володільців баз персональних даних від обов”язкової реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов”язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин, а також реєстрації баз персональних даних членів громадських тиа релігійних організацій, профспілок та політичних партій.

Вилучено пункт 3 статті 9 стосовно того, що заява про реєстрацію баз персональних даних подається володільцем бази персональних даних до уповноваженого державного органу, а також вилучені вимоги до змісту заяви

Проте, згідно підпункту 3 пункту 3 розділу II Прикінцевих положень Державний реєстр баз персональних даних та заяви про реєстрацію баз персональних даних, передаються встановленим законодавством порядком Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини (далі – Уповноваженим).

Проте, згідно абзацу першого пункту 1 статті 9: „Володілець персональних даних повідомляє Уповноваженого про обробку персональних даних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб”єктів персональних даних”.

Таким чином, додатково Уповноваженим будуть визначені: 1. Види обробки персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб”єктів персональних даних, 2. Категорії суб”єктів, на яких поширюється вимога щодо повідомлення.

Проте, згідно пункту 2 статті 9: „Повідомлення Уповноваженого про обробку персональних даних подається за формою та в порядку, визначеним Уповноваженим Таким чином, додатково Уповноваженим будуть визначені: 3. Форма повідомлення Уповноваженого про обробку персональних даних, 4. Порядок повідомлення Уповноваженого про обробку персональних даних.

Встановлено, що згідно пункту 3 статті 9: „Володілець зобов”язаний повідомляти Уповноваженого про кожну зміну відомостей, що підлягають повідомленню, упродовж 10 робочих днів з дня настання такої зміни.

Додатково, згідно пункту 4 статті 9: „Інформація, що повідомляється відповідно до цієї статті, підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Уповноваженого в проядку , визначеному Уповноваженим”.

Таким чином, додатково Уповноваженим буде визначено: 5. Перелік інформації, що підлягає оприлюденю на вебсайті Уповноваженого, 6. Порядок оприлюдення на веб-сайті інформації, що повідомляється Уповноваженому.

Повідомлення про обробку пд  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you