Page 1

KÖYÜMÜZDE 23 NİSAN COŞKUSU TARİHİ KÖPRÜ'NÜN BAKIMI YAPILDI…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Yurtta coşku ile kutlandı.

Tarihi eser olarak tescil edilmiş olan ve Düzce'nin tek tarihi köprüsü olan Çaybükü köyü köprüsü görenleri büyülüyor.Gümüşova Kaymakamlığının Çaybükü köprüsü ile yapılan çalışmalarla ilgili olarak Gümüşova Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven açıklamalarda bulundu.

Sayfa:2

Muharrem Tozan İl Özel İdare Genel Sekreteri Oldu.

Sayfa:5

KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANDI... BAŞKAN AZAP DA KATILDI…

Kenan Üstünel'in emekliye ayrılması ile birlikte boşalan ve aylardır Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker vekalet ettiği Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği koltuğuna Milletvekillerinin kararıyla belirlenen isim olan Gümüşova Eski Belediye Başkanı Muharrem Tozan'ın atandığı öğrenildi.

Selamlar Cami ve Köy Güzelleştirme Derneği tarafından organize edilen kutlu doğum haftası programı kalabalık bir katılımla kutlandı. Köyümüz cami derneği tarafından her yıl geleneksel olarak kutlanan kutlu doğum haftası programı bu yıl da devam etti.. 20 Nisan 2014 Pazar günü gerçekleştirilen kutlu doğum haftası programına halkın ilgisi yoğun oldu.

Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap'ın da katıldığı programa civar köylerden ve köyümüzden yaklaşık 1000 kişi katıldı. Köyümüz Muhtarı Sinan Çifçi aza ebiyle, Cami Derneği Başkanı Süleyman Kırıkçı Dernek yönetimiyle misafirleri cami girişinde karşıladılar. Program saat 11:00'de Kuran-ı Kerim okunması ile başladı. İlahiler ile devam eden programda slayt gösterileri halkın beğenisini kazandı.Düzce İl Müftü Yardımcıcı Ahmet Büyükgül'ün konuşmacı olduğu programda, Büyükgül tarafından insanlık onuru konulu sohbet verildi.

Sayfa:8

Sayfa:7

1934 SELAMLAR SPOR’DA YENİ DÖNEM

GÜMÜŞOVA'DA BİRLİK GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Gümüşova Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi Genel kurul toplantısı yapıldı.

17 Nisan 2014 Perşembe günü yapılan 1934 Selamlar Köyü Gençlik ve Spor Kulübü'nün olağan üstü kongresinde yeni başkan Hüseyin Ünar oldu. Düzce birinci amatör futbol liginde mücadele eden ekibimizde yeni sezon öncesi Rıdvan Tekin başkanlığındaki yönetim kurulu tarafından olağan üstü kongre kararı alındı.

Sayfa:5

Üç Aylar ve Bize anlattıkları...

Sayfa:8 Selamlar Köyü Camii İmam-Hatibi Ruhi Çobanoğlu’nun yazısı

SİNAN ÇİFÇİ GÖREVİ DEVRALDI

TEMEL KASAP

Konuk Yazar Rıdvan Tekin

5 yılın ardından...!

Et ve Tavuk Ürünleri Recep TEMEL ve Oğulları

Editör’den Murat Demir

Sayfa:4

Tel: 0 380 735 33 51 Gsm: 0 532 697 27 49 Gsm: 0 538 247 17 72 Merkez Camii Karşısı-CUMAYERİ/DÜZCE

30 Mart 2014 günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde Selamlar Köyü muhtarı seçilen Sinan Çifçi görevi devraldı. 17 Nisan

2014 günü yapılan devir teslimde köyümüz eski muhtarı Rıdvan Tekin görevi Sinan Çifçi'ye teslim etti.

Sayfa:5


Selamlar Gazetesi

KÖYÜMÜZDE 23 NİSAN COŞKUSU Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Yurtta coşku ile kutlandı. Köyümüz öğrencilerinin 75. yıl ilk Öğretim okulunda okumaları nedeniyle sabah erken saatlerde okul bahçesinde hazır olan velilerin heycan ve mutlulukları gözlerinden okunuyordu. KAlabalık bir kesimin izlediği gösteriler saat

09:00 ' da başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirler okundu. tabiiki en çok ilgiyi öğrencilerin hazırladığı gösteriler çekti. Sıcak havada zor anlar yaşayan öğrenciler veliler Güneşe rağmen güzel görüntüler oluşturdular. Minik öğrencilerin hazırladığı gösteriler veliler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

“Yedi Bölge” isimli gösteride öğrenciler yurdumuzun 7 Bölgesine ait oyun havaları ve kıyafetleri sergilediler.

Törende öğrenciler 23 Nisan'ın önemini anlatan şiirler okudular.

Editör’den Murat Demir

Ana sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “yediden yetmişe” gösterisinde minik gelin ve damat uzun süre alkışlandı

Gösteride görevli öğrenciler sergiledikleri performanslar ile profesyonel oyunculara taş çıkarttılar.

Halk oyunu gösterisinde oynayan öğrenciler keyifli anlar yaşattı.

Sıcak havaya rağmen gösteriyi izleyen veliler tören bitene kadar okul bahçesinden ayrılmadılar.

Öğrencilerin hazırladığı gösteride yaşlı dede ve nine rolündeki öğrenciler izleyenleri güldürdü.

AY HARFİYAT

Recep&Murat AY

14 KİŞİLİKTEN 27 KİŞİLİK’E KADAR 20 ADET KLİMALI ARAÇLARIMIZLA HİZMETİNİZDEYİZ...

İnşaat ve Temel İşleriniz Yapılır. Her Türlü Kum, Çakıl, Kanalizasyon

Şener Sezer 0 534 885 34 19 Volkan Bilgiç 0 539 402 21 41

ADRES: D-100 Karayolu Üzeri Selamlar Köyü Gümüşova/DÜZCE Tel: 0 532 613 84 55- 0 536 415 00 20

Değerlerimize sahip çıkalım… Köyümüze bahar geldi. Baharın müjdesini ilk önce her yıl camimizin kubbesine yuva yapan leylekten aldık. Daha sonra Hacıcık dediğimiz kırlangıçlar geldiler. Hararetle baharın bolluğundan faydalanıp yuvalarını yapmak için bir yarıştır başladı. İnsanlarımızda eskiden olduğu gibi tarla işleri kalktığından, yeşilin türlü tonlarını sergileyen doğayı seyretmekle yetiniyorlar. Küçük de olsa bahçelerine yazlık sebzelerini dikmek içinde çaba göstermekteler. Birkaç gündür yağan yağmurun ardından açan Güneş sanki tabiata hız verdi. Köyümüzün herkesin mutlaka bir anısının bulunduğu Sağlamlık tepesine gözüm ilişti. Dört beş yıl önce dikilen fidanların yer yer büyümekte olduklarını gördüm. Son zamanlarda yapılan ağaçlandırma çalışmaları umut ediyorum ki ileriki nesillere hoş bir manzara ve yeşil bir cevre bırakılmasına sebep olur. Yalnız buraya dikilen ve uğruna ne kadar can feda edildiği bilinmeyen nazlı bayrağımızın yeniden dizayn edilerek geceleri ışıklandırma çalışmaları yapılabilir. Buradan Hanyanı istikametine baktığımızda yöremizin hızla sanayileşmekte olduğu, bu arazilerde her bahar gelince insanlarımızın canla basla bir şeyler dikmek için çabaladığı günleri hatırlamadan edemedim. Keza Caddeboyu aynı. Armutluk aynı durumdaydı. Fakat zamanın hızla ilerlemesi, teknolojinin gelişmesi bu anıların çok gerilerde kalmasına neden oldu. Nasılki bu yıl Hıdrellezde gençlerimizin duyarsız kalması, diğer değerlerimizin de erozyona uğradığının göstergesi adeta. Her geçen yıl geçmiş yılı aratıyor adeta… Değerlerimiz birbir kayboluyor. Belki de gelecek baharda leylekler gelmeyecek, kırlangıçlar bizi unutarak başka diyarlara gidecekler. Çocuklarımız belki de büyüdükleri zaman gelecek nesillere anlatacak güzel bir anı dahi bulamayacaklar… Bizler yani köyümüzün gelecek nesillerin emanetçileri olarak çocuklarımıza, yaşanabilir, yemyeşil, güzel bir köy bırakmalıyız… Anıları yaşatmalıyız ki, sahip çıkmalıyız ki emaneti gelecek nesillere bırakırken mahcup olmayalım… Değerlerimizi yaşatalım, sahip çıkalım….

ADRES: Selamlar Köyü Gümüşova/DÜZCE

ALÇI DÜNYASI Gsm: 0 536 609 47 39 0 536 978 34 41

Sefer - Mecit GÜSE

YAŞAR TEKSTİL Felemez YAŞAR

İletişim: 0 554 263 1967 0 533 713 0124

Selamlar Köyü GÜMÜŞOVA/DÜZCE

Hanifi YAŞAR

Adres: Fatih Mah. 124.Sok. No:19 Gümüşova/DÜZCE www.yasartextil.com

Kartonpiyer Kemer - Alçıpan Asma Tavan Alçı Sıva Boya Söve Çeşitleri Mantolama


Selamlar Gazetesi

REGAİB KANDİLİ COŞKUSU Regaip Kandili'nde camiler doldu taştı, dualar arşa çıktı. Üç ayları müjdeleyen Regaip Kandili'nde köyümüz camisini dolduran vatandaşlar namaz kılıp dua etti. Regaip Kandili münasebetiyle düzenlenen programa birçok vatandaş katıldı. Vatandaşlar, “Regaip Kandili, Kur'an-ı Kerim ve Mevlid” özel programı dolayısıyla akşam namazından sonra köyümüz camisine gelerek yerlerini aldılar.Kur'an-ı Kerim ve mevlid okunan programda, Regaip Kandili'nin önem ve anlamı anlatıldı, gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerine değinildi,Hz. Muhammed 'e (s.a.s) salavatlar gönderildi. Kadınların ve çocukların da katılımıyla idrak edilen Regaip Kandili'nde tüm insanlık için dualar edildi. Program cemaatle kılınan yatsı namazının ardından sona ererken, bazı vatandaşlar geç saatlere kadar ibadete devam etti.

Üç ayları müjdeleyen Regaip Kandili'nde köy halkımız camimizi doldurarak namaz kılıp dua etti.

Anneler Günü'nün Anlamı Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü'dür. Anneler Günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır. Anneler Günü ülkemizde 1955 yılından bu yana kutlanıyor. Türk Kadınlar Birliği ülkemizde her yıl çocukları için büyük fedakarlığa katlanan annelerden birini yılın annesi seçer. Yılın annesinin kişiliğinde tüm annelere iyi dilekler sunulur. Amerika'nın Filedelfiya eyaletinde 9 Mayıs 1966 günü Jarvis isimli bir kızın annesi öldü. Annesini çok seven Jarvis'in üzüntüsü aylarca sürdü. Hayatla kimsesi kalmayan Jarvis ölüm olayına bir türlü alışamadı. Yaşama küstü. Canlılığını, yaşama sevincini yitirdi. Yemedi, içmedi bir ara ölmeyi bile düşündü. Jarvis'in bu durumunu yakından izleyen komşusu

Jarvis'le arkadaş oldu. Bir gün yaşlı komşu söyleşi sırasında Jarvis'e «İnsanlar doğar, yaşar, ölür. Bu bir doğa kanunudur.» dedi. Bu iki cümle, Jarvis'i çok etkiledi. Ölümün de doğmak, yaşamak gibi bir doğa olayı olduğunu düşündü. Ancak bu doğruyu bulmak Jarvis'in annesine olan sevgisini azaltmadı. Aradan geçen süre içinde ölüm sözcüğünün soğukluğu gitti. Yerine anne sevgisinin sıcaklığı geldi. Artık Jarvis annesini gözyaşları ile değil severek. anmaya başladı. Acıları azaldı. İçinde arı, duru bir sevgi oluştu.Aradan bir yıl geçti. Bu süre içinde Jarvis, hemen her gün annesinin mezarına çiçekler götürdü. Jarvis'in annesinin ölüm yıldönümünde bütün arkadaşları eve geldi. O gün Jarvis arkadaşlarına: — Geçen bir yıl içinde çektiğim acılar bana şunu öğretti «Dünyada anne sevgisinin yerini dolduracak hiçbir sevgi yoktur.

“JANDARMAYA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yılın bir gününü annelere ayıralım. O günü annelerimizle ilgili anılarla dolduralım. Böylece annelerimize olan sevgi borcumuzu ödeyelim.» dedi.Arkadaşları Jarvis'in önerisini çok beğendiler. Birlikte hemen kentin Belediye Başkanına gittiler. Başkan onları dinledi. Öneriyi içtenlikle benimsedi. Daha sonra bu öneri gazetelere, yazarlara anlatıldı. Jarvis ve arkadaşlarının çalışmaları kısa sürede sonuç verdi. Amerika Birleşik Devletleri Kongresi mayıs ayının ikinci pazar gününün Anneler Günü olarak kutlanmasını kararlaştırdı. Anneler günü ilk kez 1908 yılında kutlandı. Daha sonra bütün uygar ülkelerde kutlanmaya başlandı.Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü gazetelerde annelerle ilgili yazılar, anılar, şiirler yayınlanır. Radyo ve televizyonda ana sevgisini konu eden

EYLÜL MOBİLYA Mutfak Dolabı, Yatak Odası, Genç Odası Her Nevi Mobilya Dekorasyon İşleri Yapılır...

Özkan Alemdar Geçtiğimiz ay köyümüzde gerçekleştirilen hırsızlıkta Demir kıraathanesine giren 2 kişi piyasa değeri yaklaşık 7000 tl olan iki televizyonu alarak kayıplara karışmışlardı. Jandarma ekiplerinin yapmış olduğu incelemeler ve takip ile zanlılar kısa sürede yakalandılar. Çaldıkları iki televizyondan birini satmayı başaran hırsızlar diğer televizyonu ise evlerinde kullanıyorlarmış, Jandarma ekipleri tarafından kahvehane sahibi Necmettin Demir'e teslim edilen televizyon yerine monte edildi ama ufak bir farkla.Bu defa televizyona özel bir kafes yaptıran Demir televizyonu içine monte ederek akşamları giderken kilitliyor. Kahvehane sahibi Demir "Televizyonların en azından biri bulunduğu için mutluyum. Jandarma ekiplerine çok teşekkür ediyorum.Televizyona kafes yaptırarak güvenlik önlemlerini biraz daha arttırmaya çalıştık" dedi.

Selamlar Köyü/GÜMÜŞOVA-DÜZCE Tel: 0 530 777 59 87

konuşmalar yapılır. Türk Kadınlar Birliği'nin şubesi olan illerde yılın anneleri seçilir. Okullarımızda ayrıca Anneler Günü nedeniyle toplantılar düzenlenir. Bu

toplantılarda okunan şiirler, söylenen türküler, şarkılar, annelere armağan edilir. Filimler gösterilir. Sergiler düzenlenir.

HALİS DEMİR DOĞRAMA Kadir Halis Küçük DEMİR KAPI, PARMAKLIK VE FERFORJE İŞLERİ Mehmet Akif Mah. Cumayeri TEL: 0535 303 8854

www.eymob.com

AY KERESTE

DEMİR KUAFÖR

İnşaatlık ve Doğramalık Kereste ve Lambiri Ticareti

İsmail AY Selamlar Köyü/GÜMÜŞOVA-DÜZCE Tel: 0 532 579 42 63 Nakliye İçin Araç Mevcuttur...

Selamlar Köyü Gümüşova /DÜZCE Tel: 0 533 392 77 35


Selamlar Gazetesi

KANSER HASTALIĞI KONULU EĞİTİM SEMİNERİ Gümüşova Onkoloji ve Kanserle Mücadele Derneği organizasyonu ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerince Gümüşovalı vatandaşlara "Kanser, kanserden korunma yolları ve kanser tedavileri" hakkında eğitim verildi. Gümüşova Kaymakamlığı, Gümüşova Belediyesi ve Gümüşova Onkoloji ve Kanserle Mücadele

bilgiler sundu. Eğitim seminerine katılan vatandaşları bu ve buna benzer uygulamadan çok memnun olduklarını belirterek bu tür etkinlikelerin artarak devam etmesini istediler.

Derneğinin işbirliğiyle tertip edilen bu eğitime, kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda çalışan ve konuya ilgi duyan çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşması Dernek Başkanı Murat Hoşgör tarafından yapılan eğitim seminerinde İlçe Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven de söz alarak bir konuşma yaptı. Eğitim süresince Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya, Prof.Dr. Zeki Şekerci, Prof.Dr. Yusuf Üstün, Prof. Dr. Serdar Dilbaz, Doç.Dr. Tuğba Köş, Yard.Doç.Dr. Mete Çağlar ve Uzm.Dr.Dt.İlker Görür kendi alanlarında katılımcılara kanser ve kanserden korunma yöntemleri üzerine çok faydalı

MERTOL NALBURİYE Hırdavat- Boya Çeşitleri Laminant-Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

Özkan MERTOL Çaybükü Köyü Dedekoru Mevkii Gümüşova/DÜZCE Tel: 0 380 731 22 20 - 0 546 213 66 61

HİZMET oTo oTo Yağ Bakım Servisi Akü- Yedek Parça Toptan &Perakende Satışı Oto Elektrik- Elektrik Malzemeleri Aksesuar Çeşitleri Cengiz YILDIRIM

Çaybükü Köyü Dedekoru Mevkii Gümüşova/DÜZCE Tel: 0 380 731 42 90 - 0 532 648 12 90 www.hizmetoto.com

KARDEŞLER KASAP

Tuğla Çimento Kiremit Demir Kum Çakıl Hazır Beton Kireç Gaz Beton Un Kepek Küspe Besi Yemi Kömür

Recep ÇİFÇİ Çevrik Mah. Cumhuriyet Cad. Merkez Camii Karşısı CUMAYERİ-DÜZCE Tel: 0 380 735 51 90 0 532 665 27 54

Adres: E-80 Karayolu Üzeri Selamlar Köyü Mevkii GÜMÜŞOVA / DÜZCE

0 380 731 30 24


Selamlar Gazetesi

TARİHİ KÖPRÜ'NÜN BAKIMI YAPILDI…

Tarihi eser olarak tescil edilmiş olan ve Düzce'nin tek tarihi köprüsü olan Çaybükü köyü köprüsü görenleri büyülüyor. Gümüşova Kaymakamlığının Çaybükü köprüsü ile yapılan çalışmalarla ilgili olarak Gümüşova Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven açıklamalarda bulundu. Kaymakam Baygüven çalışmalarla ilgili şunları söyledi: `Mühendislik yapılarının zaman içerisinde kontrolleri gerekmektedir. Çok hassas cihazlarla yapıların güvenilirliği veya güvensizliği tespit edilir. Güvensiz bir durum tespit edilirse buna göre bakım ve onarımlar

yapılır. Biz bu çalışma ile tabiri caizse Çaybükü köyü Köprümüzün sağlığını kontrol ediyoruz.`` dedi. Bu tarihi köprünün güzelliğinin ortaya çıkması Çaybükü köyü vatandaşlarını oldukça memnun etmiş olduğu görüldü.Vatandaşların bu konudaki görüşleri şöyle,'' Türkiye de ender rastlanan tarihi köprülerden birine sahibiz.Oldukça ilgi çeken köprümüzün bakımını Gümüşova Kaymakamlığı bakım,onarım ve boyasını yaptırarak bu güzel görüntüye kavuştu.Gümüşova Kaymakamımız Faruk Bülent Baygüven'e çok teşekkür ediyoruz.''dedi

GÜMÜŞOVA'DA BİRLİK GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Gümüşova Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi Genel kurul toplantısı yapıldı. Olağan Genel Kurul Toplantısına, Gümüşova Kaymakamı ve Birlik Başkanı Faruk Bülent Baygüven, ilçeye bağlı 18 köyün muhtarı, 2 İl Genel Meclisi Üyesi ve Birlik Müdürü Ahmet Top katıldı.

Toplantıda, Birliğin 2013 yılı Faaliyet Raporları ile Kesin Hesap Cetvelleri görüşülerek onaylanırken, yeni çalışma dönemi için Birlik Encümen üyelerinin seçimi yapıldı. Toplantıda ayrıca daha önceki dönemde görev yapan ve görevi süreleri sona eren İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Arslan ile köy muhtarları Yaşar Paşalı, Süleyman Kavican ve Muharrem Yuca'ya Teşekkür Plaketi takdim edildi.

SİNAN ÇİFÇİ GÖREVİ DEVRALDI

SELAMLAR DONDURMA

30 Mart 2014 günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde Selamlar Köyü muhtarı seçilen Sinan Çifçi görevi devraldı. 17 Nisan 2014 günü yapılan devir teslimde köyümüz eski muhtarı Rıdvan Tekin görevi Sinan Çifçi'ye teslim etti. Tekin "5 yıl boyunca Selamlar köyü için çalıştım, köyümüze iyi birşeyler yapmak için mücadele ettim. Göreve

gelen arkadaşlara hayırlı olsun, onlarında köyümüz için mücadele edeceğine şüphemiz yoktur" şeklinde konuştu.Yeni muhtarımız Sinan Çifçi ise "Selamlar Köyü halkının bizlere layık gördüğü bu görevi en iyi şekilde yaparak, köyümüzün sorunlarını ekibimdeki arkadaşlarım ve tüm Selamlar Köyü halkı ile hepbirlikte çözeceğiz" dedi.

Firmamız Düzce’mizin tüm köylerine kendi aracıyla dondurma servisi yapmaktadır.

Atatürk Cad. Cami Altı Selamlar Köyü Gümüşova /DÜZCE Tel: 0 551 552 88 53


6

Selamlar Gazetesi

Konuk Yazar Rıdvan Tekin

5 yılın ardından...! Selamlar köyü halkımızdan Murat Demir tarafından yerel seçimlere iki ay kala çıkartılan 1934 Selamlar Gazetesi yayın hayatına devam ediyor. Köyümüzde ilk defa böyle bir yayıncılık teşebbüsü yapmasından dolayı kendisini kutluyorum. Bana da bu gazetede bir köşede düşüncelerimi yazmam konusunda teklifi neticesi birlikte olacağız. Bilindiği üzere 2009 Yerel Seçimlerinde köyümüz halkının desteği ve teveccühü üzerine muhtar seçildim. Seçim hitamı köyümüze neler yapabiliriz? Diye heyetimizle düşündük. Önce camimizin bakım ve eksikliklerinin giderilmesi İçin Camii Ve Köy Güzelleştirme Derneğimizin kurulması sağlandı. Daha sonra Muhtar Ramiz Şahin döneminde yapılan caminin altında bulunan dükkânlar tadilat yapılarak atıl halden çıkartıldı. Yine Atköprü'de bulunan Elmacık köyü bağlantı yolunda stabilize çalışmaları yaptırıldı. Ayrıca Sağlamlık Tepesi'nin arkasında bulunan yol aynı şekilde stabilize çalışmaları yaptırılarak, yılın her mevsimi kullanılır hale getirildi. Köy halkımızın desteğiyle Sağlamlık Tepesine 4500 adet orman ağacı dikim çalışmaları yapıldı. Bu tepede bulunan 120 dönüm 2B arazisi köy tüzel kişiliği işgaline alınarak devletimize proje kapsamında 1600 adet kestane ağacı 250 adet ceviz ağacı ve diğer orman ağaçlarından dikimleri yaptırıldı. Mezarlığımızda iyileştirme çalışmaları cami derneğimizle birlikte ve diğer vatandaşlarımızın katkılarıyla temizlendi, düzenlendi ayrıca beton yollar yapılarak vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Ayrıca mezarlığa elektrik abonesi alınarak, mezar kazmak için bir hilti alımı yaptırılarak hizmete sunuldu. Yukarı Mahalle'de yarım kalan kilit parke yolun 5000 metrekarelik bölümü bitirildi. Senelerdir ağır taşıtların kullanımıyla bozulan Aşağı Mahalle yolu da kilit parke yaptırılmak suretiyle hizmete sunuldu. Her yıl karşımıza çıkan öğrencilerimizin taşımalı sistem sorunu köy halkımızla birlikte yapılan mücadele sonunda kısmen çözüldü. Ancak 2014 yılında bu sorunu kimsenin çözeceğine ihtimal vermiyorum. Köyümüzde her yıl geleneksel olarak kutlanan 18 Temmuz etkinlikleri en iyi şekilde kutlamaları yapılmış olup, 2013 yılında Ramazan Ayı'na tekabül etmesi nedeniyle 800 kişilik bir iftar akabinde Atatürk ve Cumhuriyet şehitlerimize mevlit okutulmuştur. İmam lojmanı altına bir Kur'an kursu yeri tahsis edilmiş olup, Kur'an kursumuz halen hizmet vermektedir. Köyümüzdeki çıkmaz sokaklarda iyileştirme çalışmaları yaptırılarak ileriki zamanlarda kilit parke ve asfalt çalışması yapılacak hale getirilmiştir. Her yıl düzenli olarak köy yollarının tamir çalışmaları yaptırılmıştır. Ben ve ekibimle birlikte ayrıca bana desteklerini esirgemeyen köyümüz Camii Derneği Yönetim Kurulu ile birlikte köyümüzün kalkınması, gelişmesi ve çağdaş bir köy olması için gecemizi gündüzümüze kadar çalıştık ve mücadele ettik. Bizim bu konuda elimizden gelen bunlardır… Görevimiz esnasında herhangi bir şekilde bilmeden köy halkımızdan birinin dahi olsa kalbini kırdıysak, gönlünü incittiysek hakkını helal etmesini rica etmesini diliyorum… Bu esnada verdikleri sonsuz desteklerinden dolayı mülki amirlerimize ve özellikle siz köy halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum… Umarım ki biz bu yazı konusunda ilk oluruz ve her görev yapan muhtarımız görevinden ayrıldıktan sonra hizmetlerini anlatan bir yazı yazar… Saygılarımla…

Ruhi Çobanoğlu Selamlar Köyü Camii İmam-Hatibi

ÜÇ AYLAR VE BİZE ANLATTIKLARI Kutlu bir zaman dilimine girdik. Kur'an'da bahsi geçen Efendimiz'in (S.A.S) beyanlarında yer alan “Recep Allah'ın, Şaban benim, Ramazan da ümmetimin ayıdır.” Buyurduğu Recep ekme, Şaban sulama, Ramazan toplama diye de büyüklerin tarif ettiği yeniden kendimize gelmenin, nereden geldik, niçin geldik nereye gideceğiz? Sorularını kendimize sorup iç muhasebesi yapıp adeta dünyanın mayınlı tarlasında Recep'te bire yüz, Şaban'da bire üç yüz, Ramazan'da bire bin, kandillerde bire bir milyon gibi hasenatların verildiği yol işaretleri karanlıktaki projektör hükmündeki kandillerle mübarek gecelerde kendimizi sıfırlamak yeniden fıtri bir doğum yaşayarak üç aylarla ulvileşip adeta melekleşerek yol haritamızı çizmemiz lazım gelmektedir. Monotonluktan ve durağanlıktan kurtulmamız, ibadet hayatımızda kuranla zikirle nafile namazlar ve oruçlarla kitap okumalarla ve de tefekkürle hareket kazandırmamız gerekmektedir. Çünkü durgun sular bile zamanla kokuşur bataklık halini alır ve içinde çeşitli böcekler oluşur. Hareket eden ise mesafe alır. Yürüyen hareket eden askerlerin omuzlarındaki bayrakların daha muhteşem göründüğü gibi ibadet hayatında hareketli olanların geceleri teheccütle karanlığı aydınlatanlarında durumları melekut aleminde öyle görünür. Üç aylarda manevi 'check up'a girmemiz lazımdır. Gözlerimiz, kulaklarımız, ellerimiz, dillerimiz, manevi kalbimiz ne durumda kokmuş mu, hastalıklı mı neler önce onu belirleyip kuran ve sünnet eczanesinde tedavi etmemiz lazım. Nasıl ki maddi hastalıklardan korkuyoruz, bir yerimiz ağrıdı mı, hemen doktora başvuruyoruz, tedavi etmezsek vücudumuza zarar vereceğinden endişe ediyoruz asıl endişe etmemiz gereken manevi hastalıklarımızdır. Çünkü manevi bir yılan gibi sürekli bizleri ısırmakta ve ebedi hayatımıza zarar vermektedir. Dünya hastalığı belki 30 yılımızı alır ama ebedi hastalığımız milyon senelerimizi ALLAH muhafaza kaybetmemize sebep olur. Çünkü nefsini ne kadar aşarsan aslına o kadar yaklaşırsın. Bir tarladan verim almanın yolu tarlanın iyi işlenmesinden geçer. Eğer tarlaya bakım yapılmazsa yabani otlar ve dikenler her tarafı sarar. İşte bizim nefsimizde tarla gibidir eğer terbiye edilmezse günahlar boy gösterir ve dünya aynı zamanda ahret hayatımızı istila eder. Adeta şeytanların top oynadığı sahaya döner. Eğer üç ayların manevi ikliminde fırsatlar değerlendirilir Kur'an ve sünnet çizgisinde terbiye edilirse oradan Ebubekirler Ömerler (r.a) yetişir. AYIN AYETİ Rabb'in, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara 'öf!' bile deme, onları azarlama, onlara tatlı ve güzel söz söyle. İsa suresi 23 ayet AYIN HADİSİ ''Allah'ım! Recep ve Şaban'ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan'a ulaştır''(Ahmed bin Hanbel, Müsned) AYIN DUASI Rabbimiz bizim kalplerimizi ve dünyanın dört bir tarafındaki bütün kullarının kalplerini imana yakinen islama ve ihsana açmanı diliyoruz. Gökte ve yerdeki kulların arasında bizim için sevgi hak et senin yüce dinine hizmet etme gayretiyle çıktığımız bu yolda işlerimizi kolaylaştır. Umduklarımıza nail eyle ve üzerimize düşen vazifeleri yüzümüzün akıyla yerine getirmeyi bizlere nasip eyle. AMİN. ÜÇ AYLARI NASIL DEĞERLENDİRMELİYİZ? · Pazartesi ve Perşembe oruçlarıyla Ramazan ayına hazırlık yapılabilir. · Kur'an-ı Kerim öğrenilebilir, bilenler tecvit ve meal üzerinde tefekkür edebilir. · İş arkadaşları, komşular ve akrabalar arasında mukabele grupları oluşturarak Kur'an-ı Kerim hatmi yapılabilir. · Kaza namazları ve teheccüt, evvebin, kuşluk ve hacet gibi nafile namazlar kılınabilir. · Zekat ve sadaka gibi ibadetlerin özellikle bu aylarda yerine getirilmesiyle bu kutlu zaman dilimleri daha da bereketlendirilebilir. · Lafzen ve hayalen bolca tövbe istiğfar çekilebilir. · Peygamber Efendimiz'in okuduğu sabah-akşam duaları, hacet duası ve cevşen okunabilir. · Yakın çevre, akraba ve arkadaşlar arasındaki küslükler ortadan kaldırılarak bu ilişkiler yeniden gözden geçirilir. · Manevi hayatın yenilenmesi için dini içerikli okumalar yapılabilir. FIKIH PENCERESİ Üç aylar orucu diye bir oruç şekli var mıdır? Üç aylar diye bir oruç şekli yoktur. Efendimiz baştan sona üç ayları oruçlu geçirmemiştir. Pazartesi Perşembe Eyyamı Biyd denilen kameri takviminin 13.14.14 oruçları ya da savmı Davut denilen bir gün oruç tutup bir gün tutmamak Efendimizin tavsiyesidir. Ayrıca Ramazan ayına benzer Ramazan ayından tam istifade edilemez diye tam ay oruç tutmayı bazı alimler hoş karşılamamıştır. Ancak riyazet yapanlar kendine güvenenler içinde tutulmasının hiçbir mahsuru yoktur tutan sahabe ve alimler olmuştur.

Nihal TURHAN Merkez: Merkez Mah. Çinçin Dere Cad. No:108/A Güngören/İSTANBUL Tel: 0 212 555 03 87 Fax: 0 212 555 54 37 Fabrika: D-100 Karayolu Üzeri İhsaniye Köyü-DÜZCE

BİR GÜN MÜ HERGÜN MÜ ANNELER GÜNÜ Bir çocuk varmış annesi onun her istediğini yapıyormuş. Fakat o annesinin tek bir kusuru yüzünden onu hiç sevmiyormuş. Tek gözü yokmuş. … Bir gün çocuğun ev ödevi evde kalmış. Annesi onu görüp okula götürmüş. Çocuk teneffüste annesini görünce çok kızmış. Arkadaşlarının dalga geçmesinden çok korkuyormuş. Fakat hiçte öyle olmamış arkadaşları; '' Bunu bilmiyorduk neden bize söylemedin bunun utanç verici bir yanı yok ki herkesin başına gelebilir'' demişler. Sinirlenen çocuk onları duymazlıktan gelip annesini kovmuş. Yakında üniversiteye geçecekmiş annesinden kurtulmak için yurtdışına gitme planları yapıyormuş ve bir dahaki sene bunu uygulamış. Ardından on yıl geçmiş. Çocuk, çoluk çocuk sahibi olmuş, annede çok yaşlanmış ölmeden önce oğlumu göreyim hevesiyle yurtdışına çıkmış. Okul bilgilerinden onu bulmuş. Kapıyı çalmış iki çocuk açmış. Çocuklar ürkmüşler ''Baba!'' diye bağırmışlar. Annenin çocuğu gelmiş sonra; ''Benim senin gibi bir annem yok deyip kapıyı yüzüne çarpmış''. Kadın ağlayarak evine geri dönmüş. Çok yaşlıyım bari oğluma bir mektup yazıp komşuya bırakayım. Belki bir gün hatırlar demiş ve yazmış. Aradan beş yıl geçmiş çocuğu lise arkadaşları okula yemeğe çağırmışlar. Çocuk kabul etmiş köye geldiğinde annesini merak etmiş. Evine gitmiş komşuda o sırada balkondaymış. Çocuğuna annesinin vefat ettiğini söyleyip bıraktığı mektubu vermiş. Çocuk mektubu açmış okumuş. Mektupta şöyle yazıyormuş: ''Evladım, hep bana tek göz muamelesi yaptın fakat sen iki yaşındayken bir trafik kazası geçirdik baban ve ağabeyini orada kaybettik. Seninde bir gözün kör oldu ben de dayanamayıp tek gözümü sana verdim. İnşallah verdiğim gözü hayırlı işlerde kullanırsın.'' Çocuk mektubu okuduğunda yıkılmış çok ağlamış ve köyün mezarlığına gidip dua etmiş ama iş işten geçmiş. BİZLER İŞ İŞTEN GEÇMEDEN CENNET GİBİ BİR FIRSATI KAÇIRMAYALIM. ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.


Selamlar Gazetesi

KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANDI

Muammer Kızılırmak

ALLAH HİÇBİR ANAYA EVLAT ACISI YAŞATMASIN

Selamlar Cami ve Köy Güzelleştirme Derneği tarafından organize edilen kutlu doğum haftası programı kalabalık bir katılımla kutlandı. Köyümüz cami derneği tarafından her yıl geleneksel olarak kutlanan kutlu doğum haftası programı bu yıl da devam etti. 20 Nisan 2014 Pazar günü gerçekleştirilen kutlu doğum haftası programına halkın ilgisi yoğun oldu. Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap'ın da katıldığı programa civar köylerden ve köyümüzden yaklaşık 1000 kişi katıldı. Köyümüz Muhtarı Sinan Çifçi aza ebiyle, Cami Derneği Başkanı Süleyman Kırıkçı Dernek yönetimiyle misafirleri cami girişinde karşıladılar. Program saat 11:00'de Kuran-ı Kerim okunması ile başladı. İlahiler ile devam eden programda slayt gösterileri halkın beğenisini kazandı. Düzce İl Müftü Yardımcıcı Ahmet Büyükgül'ün konuşmacı olduğu

programda, Büyükgül tarafından insanlık onuru konulu sohbet verildi. Gümüşova Kuran kursu öğrencilerinin okumuş olduğu ilahide duygu dolu anlar yaşandı. Cemaatin bir çoğunun gözleri doldu. Programın sonunda ise cami hocamız Ruhi Çobanoğlu tarafından Kuran-ı Kerim dersi alan büyük küçük tüm öğrencilere Düzce İl Müftü Yardımcısı Ahmet Büyükgül tarafından sertifikaları verildi. Kılınan öğlen namazı ile program sona ererken cami çıkışında davetlilere yemek verildi. Verilen yemeğin servis edilmesinde köy gençleri görev alarak kargaşa yaşanmasını önlemiş oldular.

Muharrem Tozan İl Özel İdare Genel Sekreteri Oldu.

Kenan Üstünel'in emekliye ayrılması ile birlikte boşalan ve aylardır Vali Yardımcısı Erdoğan

Ülker vekalet ettiği Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği koltuğuna Milletvekillerinin kararıyla belirlenen isim olan Gümüşova Eski Belediye Başkanı Muharrem Tozan'ın atandığı öğrenildi. AK Parti'de daha önce gündeme gelen isimlerde uzlaşı sağlanamaması sonucu sürecin uzadığı bilinirken, bir süredir adı genel sekreterlik için geçen Muharrem Tozan'ın görevi layıkıyle yapacağı konusunda görüş birliğine varılarak isminin Ankara'ya gönderildiği ve onaylandığı öğrenildi..

Sevgili dostlarım, Ben annemi bir müddet tanımadım… Yani ortaokul yıllarına kadar…Annem benden, ben annemden ayrı kaldık. Gerçi tanıdıktan sonra da kaderin bir cilvesi olarak hep ayrı kaldık…Bir anne için evlat hasreti çekmek nedir bilemezsiniz…Yakar kavurur, hiçbir su, çağlayan, denizler, okyanuslar olsa o yangını söndürmeye yetmez, yetemez… Evladından ayrılmak zorların en zorudur anne için. Rüzgârın dokunmasından kıskanılan saçları, başka diyarlarda yaban yellere bırakmak… Gözünden sakındığı evlâdını yâd ellerde yalnızlığın, hasretliğine emanet etmek… Yangın, böyle bir duyguyu anlatır işte! Ana yüreğinde dumanı tütmeyen bir yanışın varlığıdır o. Her sabah uyanmak için sesini duymayı bekleyen yavrusunun sesine, yüzüne ve kattığı neşesine, uzak yaşamanın ağırlığı yangındır. Ancak, alevler içinde yaşasa da, yavrusu için katlanılan bir dertten şikayet etmez anne…Hep birgün kavuşmanın hayaliyle yaşar…. Sevgili dostlarım, Annelik, bir mertebedir yüce Yaratıcı'dan… Annelik, kadını kadın yapan fıtrata katılan mayadır, yoğruldukça kabaran, yücelen ve yücelten… Bakışı müşfik, tavırları gönül alıcı, duruşu sevecendir annenin. Dünya'da 'varoluş'un başlangıcına, hayatın yavruyla taçlanmasına işarettir annelik. Öncelik sıralamasının zirvesi olan çocuğuna kol kanat olmanın, güldüğünde gülücüklerinde uçmanın, ağladığında ağıtlarına ortak olmanın adıdır annelik. Üzerine titremek, tatlı uykularını bölmek, güzel elbiseler giydirmek ve küçücük, simsiyah gözlerinde parıltılar yakalamak zamanıdır. Anne, yüreklilerden yüreklidir yavrusu bahis mevzuu olduğunda. O, çiğnemekten aciz yavrusunun yerine, lokmaları kendisi çiğner ve yavrusuna hep hazır lokmalar sunar… Civcivlerine saldıran canavarlar karşısında mert ve cesaretiyle dimdik durur… Ölen yavrusunun başında içli içli ağlar; ayrılık mevsimi geldiğinde gözlerini yollarına kilitleyip kalır… Bilinen bir hakikat vardır: Her annenin yüreği yangındır biraz.Annelik Allah'ın bir lütfudur… Evlât ile yaşanan bir hayat, huzur ve saadet doludur. Yaş ilerleyip vücut derde duçar olsa da, taptaze kalabilen bir sürgündür, filizdir annelik. Yüreğin yangını, anne olmanın işaretidir, yavrusuna titremektir; endişe etmektir her dâim. Evlâdı için bugünü ve yarını düşünmek ve hayal etmektir. Her annenin yüreği yangındır biraz! Dünyanın neresinde, hangi mevsim yaşanırsa yaşansın.. NEREDE OLURSANIZ OLUN, KİM OLURSANIZ OLUN HAYDİ ŞİMDİ, HEMEN İMKANINIZ VARSA KOŞUN ELLERİNİ ÖPÜN ANNENİZİN, İMKANINIZ YOKSA ARAYIN…ALLAH KİMSEYE EVLAT HASRETİ, HELE HELE DE EVLAT ACISI YAŞATMASIN… ÖNCE ANNEMİN VE BANA PIRLANTA GİBİ İKİ EVLAT VEREN ÇOCUKLARIMIN ANNESİNİN VE TÜM ANALARIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN….

“Kaymakamımızı çok seviyoruz...”

"Anneler Günü" münasebetiyle, Gümüşova Kaymakamlığı Yaşlı Bakım Projesi kapsamında bakımları ve ihtiyaçları karşılanan Gümüşova ilçesinde bulunan muhtaç yaşlı anneleri; Gümüşova Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven, Belediye Başkanı Ahmet Azap, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Taran, S.Y.D.Vakıf Müdürü Nurdan Ödemir, Vakıf

Mütevelli Heyet Üyesi Merkez Mahalle Muhtarı Doğan Türken, Sultaniye Köyü Muhtarı Halil Görer ve Yaşlı Bakım Birimi personellerinin katılımlarıyla Sultaniye Köyünü ziyarette bulundular. Ziyaret esnasında yaşlı annelere kahvaltı ikram edildi, ihtiyaçları belirlenip hediyeleri takdim edilerek "Anneler Günü" kutlandı. Kendilerinin hatırlanılmasından ve ilgi görülmesinden son derece memnun olduklarını belirten yaşlı annelerin bu nazik davranışlarından ve uygulamalarından dolayı Gümüşova Kaymakamı Baygüven'e ve tüm ekibe teşekkür ederek şükranlarını sunarak “Kaymakamımızı çok seviyoruz” dediler.Gümüşova Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven de "Başta Gümüşova'daki anneler olmak üzere bütün ülkemizdeki annelerimizin "Anneler Günü" nü kutladığını, her şeye değer sonsuz sevgiye layık olan annelerimize her zaman hürmetkar olacaklarını, onları çok sevdiklerini" söyleyerek anneler gününü kutladı.


8

Selamlar

1934 SELAMLAR SPOR DA YENİ DÖNEM

17 Nisan 2014 Perşembe günü yapılan 1934 Selamlar Köyü Gençlik ve Spor Kulübü'nün olağan üstü kongresinde yeni başkan Hüseyin Ünar oldu. Düzce birinci amatör futbol liginde mücadele eden ekibimizde yeni sezon öncesi Rıdvan Tekin

başkanlığındaki yönetim kurulu tarafından olağan üstü kongre kararı alındı. 17 Nisan 2014 Perşembe günü spor kulübünde yapılan kongreye kulüp üyelerinin büyük çoğunluğu katıldı. Kongreye tek aday listesiyle giren Hüseyin Ünar bir sezon aranın ardından yeniden 1934 Selamlar Sporun başkanı oldu. Hüseyin Ünar yönetim kurulu başkanı olurken, yönetim kurulunda ise Fahrettin Alkan, Soydan Armağan Şahin, İbrahim Bulut, Hasan Şen asil üyeler olarak görev aldılar.

Denetleme kurulunda ise Murat Demir, Ersin Küçük ve Ümit Demir görev aldılar. ALT YAPIYA ÖNEM VERMEK İSTİYORUZ 1934 Selamlar Sporun yeni Başkanı Hüseyin Ünar şunları söyledi; "2014-2015 Futbol sezonunda mücadele edeceğimiz birinci amatör futbol ligi için şimdiden hazırlıklara başlayacağız. Yönetim kurulunda birbirinden değerli arkadaşlarımız görev aldılar. Herkez elinden geleni yapacak Selamlar spor için çalışacağız, yeni sezonda sahamızda hazır hale gelecek , bu bizim için

önemli bir avantaj. Kendi evimizde daha çok taraftara karşı oynayacağımızı düşünüyoruz. Köyümüz gençlerinden oluşan bir kadro kurmak istiyoruz, tabiki gençlerimizinde mücadele ederek formayı istemeleri gerekiyor" dedi. HOCA İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR Antrenör konusunada değinen Başkan Ünar "Hoca konusunda bir kaç alternatif düşüncemiz var, yönetim kurulu ile sürekli takipteyiz, Ramazan ayı öncesine kadar hoca işini çözerek bayram sonrasında resmen

sezon açılışını yaparak çalışmalara başlamayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

1934 SELAMLARSPOR’DA ARMAĞAN ŞAHİN SESLERİ Düzce Birinci Amatör Futbol Liginde mücadele temsilcimiz 1934 Selamlar Spor'da yeni sezon öncesi atılan ilk adım yönetim değişimi olmuştu. Hüseyin Ünar başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun öncelik verdiği ilk konu ise antrenör seçimi. Başkan Hüseyin Ünar yaptığı ilk açıklamada bu sezon alt yapıya önem vereceğiz

demişti. Başkanın bu açıklamasıyla kulislerde antrenör olarak öne çıkan isim Armağan Şahin oluyor.Taraftarlar arasında yapılan konuşmalarda takımda bir kan değişikliğinin olması gerektiği ve Armağan gibi köy gençleri tarafından sevilen ve saygı gören birinin takımın başında olmasının takıma güzel bir hava katacağı söyleniyor. Yönetimin bir kısmı Armağan adına sıcak baksada

MÜSİAD'DAN RAFTİNG KEYFİ…

MÜSİAD Düzce Şubesi'nin bu yıl 4.'sü düzenlediği rafting etkinliği yapıldı. Etkinlikte üyeler stres attı, birlik beraberlik mesajları verdi.Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Düzce Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4.'sü düzenlenen rafting etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.Son günlerde ülke genelinde etkinliklere de ev sahipliği yapan Cumayeri Dokuzdeğirmen Köyü'nde gerçekleşen etkinliğe MÜSİAD Düzce, Sakarya, Ankara, Karadeniz Ereğli ve Genel Merkez üyelerinin yanı sıra Genel Başkan Nail Olpak katıldı.Etkinlik öncesi rehberler tarafından parkur hakkında ve güvenlik önlemleri konusunda bilgi alan grup ardından Melen'in serin sularında heyecanı ve eğlenceyi bir arada yaşadı.

tedirgin yaklaşanlarda var. Daha önceden antrenörlük tecrübesi olmayan birine takımı emanet etmek istemeyenlerde var. Armağan için düşünülen diğer bir konu ise yardımcı antrenörlük. Düzce futbol camiasının tecrübeli isimleri ilede görüşmeye devam eden 1934 Selamlar Spor yönetimi, tecrübeli bir isimle anlaşarak Armağan Şahin'i onun yanında görevlendirmek ve

birlikte çalışmalarını sağlamak. 1982 Doğumlu Armağan Şahin, 1934 Selamlar Spor'un kurulduğu ilk senede 2. Amatör ligden 1. amatör lige çıkmasına en büyük katkı sağlayan isimlerden biri. Ekibimizde kaptanlıkta yapan Şahin için gösterilen tek problem maç esnasında aşırı hırslı ve agresif olması gösteriliyor.

PİST YARIŞMASI DÜZENLENDİ…

. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla organize ettiği atletizm pist yarışmaları düzenlendi. Yarışmaya 20 özel sporcu katıldı. 10-16 Mayıs Engeliler Haftası Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği atletizm etkinliği ile kutlanmaya başladı. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl

Müdürlüğü 18 Temmuz Stadyumunda engelliler atletizm pist yarışmaları düzenledi. Atletizm pist yarışmalarına yaklaşık 20 özel sporcu katıldı. Özel sporcular kendilerini 75 ve 100 metre kategorilerinde sınadılar. Atletizm pist yarışmalarında genç bayanlar 75 metrede Nagihan Şahin birinci, Kader Yılmaz ikinci ve Meryem Aktaş üçüncü oldu. Genç erkekler 100 metrede Enes Burak

Durmaz birinci, Adem Erik ikinci ve Hasan Yavuz üçüncü oldu. Büyük erkekler 100 metrede Hasan Yavuz birinci, Yakup Başkahveci ikinci ve Alihan Temiz üçüncü oldu. Engelli öğrenciler daha sonra Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci'nin elinden madalyalarını aldılar.

Selamlar4  

selamlar, gazete, 4

Selamlar4  

selamlar, gazete, 4

Advertisement