Page 1

AKÇAKOCA BELEDİYESİ Düzce Gerçek Gazetesi’nin ücretsiz ekidir.

“Parlayan Kentimiz AKÇAKOCA Halkımızdan Aldığı Işığın Gücüyle Daha Gür Parlayacak” Fikret ALBAYRAK Akçakoca Belediye Başkanı

Sahil Bandı Projesi

Yol Çalışmaları

Terminal Projesi


Sayfa 2

AKÇAKOCA BELEDİYESİ

Hayatınızın Geri Kalanını Geçirmek İstediğiniz Şehir Başka Nasıl olabilirdi ki?

SAHİL BANDI PROJESİ 1. ETAP ÇALIŞMALARI BİTMEK ÜZERE…

Çalışmalar en kısa sürede sonuçlanacak… Akçakoca Merkez Camii karşısından başlayan 1. Etap çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla, Sahil Bandı projesinin ilçe halkına ve onun en önemli gelir kaynağı olan turizm sektörüne önemli katkılar sağlaması bekleniyor.


Sayfa 3

AKÇAKOCA BELEDİYESİ

AKÇAKOCA'DA YOL SORUNU, ''SORUN'' OLMAKTAN ÇIKIYOR… 2009 yerel seçimleriyle göreve gelen Başkan Fikret ALBAYRAK'ın temel önceliğini, hemşehrilerinin rahat yaşamı ve belediye hizmetlerine kolay erişimi oluşturmuş. Alt yapı, su ve yol çalışmalarını önemsemesi, aynı kentte yaşadığı yurttaşlarını ne kadar önemsediğini kanıtlar vaziyette; Halkın belediyesindeki çalışmaların tam gaz devam ediyor olması biraz da bu felsefede gizli galiba…

Akçakoca Belediyesi 3,5 yıldan bu yana ilçede yaptığı çalışmalarla ilçenin hayati öneme sahip sorunlarını büyük oranda çözmüş durumda. İlçenin Osmaniye Mahallesi asfalt çalışmaları, Ayazlı Mahallesi'ndeki duvar ve yol çalışmaları, Çuhallı Çarşısı'ndaki baskı beton çalışmaları bunlardan sadece birkaçı.

Osmaniye Mahallesi'nin yol sıkıntısı çözüldü. Asfaltlama çalışması yapılmadan önce mahalle halkının özellikle yağmurlu havalarda oluşan çamurlu yollarda yürümeleri sıkıntıya sebep olmaktaydı. Yapılan asfaltlama çalışmasıyla birlikte mahalle halkının yol problemi çözüme kavuştu.

Ayazlı Mahallesi duvar ve yol çalışmaları devam ediyor. Ayazlı Mahallesi'nde yapılan yaya yolu ile hem mahalle halkı hem de Ayazlı yolunu kullanan araç sürücüler rahat bir nefes alacak. Böylece daha güvenli bir trafik akışı mümkün olacak.


Sayfa 4

AKÇAKOCA BELEDİYESİ

YENİ YAPILAN SU DEPOSUYLA BİRLİKTE HER İŞYERİ VE KONUTTA 7 / 24 KESİNTİSİZ SU AKACAK…

AKÇAKOCA'DA YILLARDIR VAR OLAN SU SORUNU TARİHE KARIŞIYOR. Yaz aylarında sıkça yaşanan su sıkıntılarına son vermek için kolları sıvayan Başkan Albayrak, yeni bir su deposu inşa ederek Akçakoca'nın susuz kalma problemine son veriyor.

İlçenin önemli sıkıntılarının başında gelen su sorunu, yapılan 1500 m3lük su deposu ile çözüme kavuşacak. Çalışma tamamlandığında sıkıntının ciddi boyutta hissedildiği Hacıyusuflar Mahallesi, Yukarı Mahalle, Cumhuriyet Mahallesi ve Yeni Mahalle'de su kesintileri bitmiş olacak.


Sayfa 5

AKÇAKOCA BELEDİYESİ

PARLAYAN KENTTEN YEPYENİ BİR PROJE

MODERN KENTE ve ONUN SAKİNLERİNE YAKIŞIR BİR TERMİNAL

Akçakoca'yı başta civar il ve ilçelere sonrasındaysa tüm ülkeye açacak olan Akçakoca Şehirlerarası Terminali'nin yapımı Sapak Mevkii'nde devam ediyor. Terminalin 2013 yılının ilk aylarında hizmete açılması öngörülüyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, öncelikle ilçenin girişindeki görüntü kirliliği ortadan kalkacak. İlçenin giriş kapısı olan Sapak mevkii, daha düzenli ve modern görüntüsüyle ilçeye gelenlere merhaba diyecek. Ayrıca terminal inşaatının bitmesiyle şehir içindeki trafik yoğunluğu da azalacak.


Sayfa 6

AKÇAKOCA BELEDİYESİ

PALAMUTUN BRİÇİNDEN TATTINIZ MI?

AKÇAKOCA BELEDİYESİ'NİN KATKILARIYLA 6. PALAMUT BRİÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ.

İlçenin tanıtımına büyük önem veren Akçakoca Belediyesi, artık gelenekselleşen Palamut Briç Turnuvası'nın 6.sına da bu yıl başarıyla ev sahipliği yaptı.İlçe halkının da yoğun ilgi gösterdiği turnuvaya Türkiye'nin her bir bölgesinden yarışmacıların katılıyor olması ayrıca önemliydi. Akçakoca ilçesi daha önce yapılan beş turnuvada üst üste elli masalık katılımı aşması nedeniyle Altın(Sarı) ''Masterpoint ödülünü'' almaya hak kazandı. İki gün boyunca devam eden turnuva, ilçenin tanıtımına katkı sağlarken ilçe esnafının da yüzünü güldürdü.


Sayfa 7

AKÇAKOCA BELEDİYESİ

GENÇ BAŞKANDAN DİNÎ VE MİLLÎ BAYRAMLARDA YÜKSEK DUYARLILIK Kurban Bayramı vesilesiyle ziyaretlerine Huzurevi'nden başlayan Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Akçakoca Yaşlılar Konukevi'ndeki konuklarla samimi sohbetlerde bulunarak bayramlarını kutladı.

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU FENER ALAYIYLA TAÇLANDI. 7'den 70'e halkın tüm kesiminin katılım sağladığı Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı Yürüyüşü, Anfi tiyatroda gerçekleştirilen Cihan Yıldız'ın konseriyle coşkulu bir eğlenceye dönüştü.


Sayfa 8

AKÇAKOCA BELEDİYESİ

PARLAYAN BEYİNLERİN BAŞARILI OLMA HİKAYELERİNİ ANLATACAKLARI

BİLGİ FESTİVALİ'NİN 17. Sİ AKÇAKOCA'DA YAPILACAK

Örnek girişimcilerin, başarılı profesyonellerin, yöneticilerin, liderlerin deneyimlerinin paylaşılacağı “Bilgi Festivali”nde; iş dünyası ve üniversite öğrencilerinin katılımı sağlanarak bolca bilgi paylaşımının gerçekleşmesi hedeflenmektedir. Etkinlik 9 Kasım 2012 Cuma günü Akçakoca Otel'de yapılacaktır.

BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ. MÜMKÜNSE SAKİNCE… CITTASLOW (SAKİN ŞEHİR) KONFERANSI DÜZENLENECEK. Akçakoca'ya Cittaslow'un yani Sakin Şehir'in ne olduğunu anlatmak üzere, Türkiye'de Cittaslow'un öncülüğünü ve başkentliğini yapan Seferihisar'ın Belediye Başkanı M. Tunç SOYER gelecektir. Bu doğrultuda Akçakoca Belediyesi Meclis Salonu'nda 15 Kasım 2012 Perşembe günü geniş katılımlı bir konferans gerçekleştirilecektir.

BİR HAYALİMİZ VAR…

Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ın '' Bir hayalim var '' dediği Sakin Şehir statüsüne sahip olabilmek için yürütülen çalışmaların en önemli ayaklarından biri olan bu konferansla birlikte, parlayan kentin sakin şehir olabilmesini sağlayacak bilgiler, ilçe halkıyla birlikte değerlendirilecek.

AKCAKOCA BÜLTEN  
AKCAKOCA BÜLTEN  

Gercek Akcakoca Bulten

Advertisement