__MAIN_TEXT__

Page 1

Rahukas Nr. 54

Tallinna Rahumäe Põhikool

Oktoober 2015

ÕPPIMINE - EDU VÕTI

SELLES LEHES: •Vilistlased •Liikumisnädal •Sügise sünnipäev •Muusikapäev •Õpetajate päev •Persoon - Lii Ainsalu •M i s o n k o o l i s meeldivat, mis toob rõõmu?

Kooli lähen iga kell, sest olen õpihimuline sell. Täna õpin jälle uut, homme aga sootuks muud. Laieneb mu silmaring, ei kunagi kao õppimise ind. Uusi teadmisi ihkab mu hind ja nõnda jätkubki mu eluring. Õpin inimestelt, kes teavad, tarkust aina meeles peavad. Eluks mind ette valmistavad, innustavad, kallistavad. Oma unistuste poole püüdlen nagu vapper raudrüütel. Kunagi saab minust jõukas ärimees või hoopis kirjanuk, kel helge tulevik silme ees. Praegu vaja õppida kõik ära, et saaks vallanduda mu edu ja sära. Anne-Liis Paenurm, Laura-Lisette Toomväli -9.a


Nr. 54 Oktoober 2015

JUHTKIRI Maria Naulainen - Rahuka peatoimetaja

ESIMENE SEPTEMBER Nad olid põnevil ning väga uudishimulikud. Uutele õpilastele oli edu soovima tulnud endine Nõmme linnaosa vanem ja suur Rahumäe kooli sõber Rainer Vakra, Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik ning Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu .

Tere, armas lugeja. Praegusel hetkel istun ma oma toa põrandal ning kirjutan seda, mida sina momendil loed. Kell on 22.05 ja on veel pühapäev. Ma olen lõpetanud esmaspäevaks õppimise ning söönud ära pool tahvlit 1.A klassi õpetajaks sai Nele Mariste, šokolaadi. 1.B klassi õpetajaks sai Kaie Raud Kool - on tore. ning Olgu peale, ma ilmselt liialdan veidi, aga me kõik teame seda šokki, mis meist üle käib, kui peame suvepuhkuse režiimilt sügisesele koolirežiimile üle minema... H ü v a s t i, pikad päevad ja soojad ööd. H ü v a s t i, igapäevane logelemine ja teadmatus selle suhtes, mis päev hetkel maailma valitseb. Nüüdsest peale tuleb viis päeva seitsmest koolipingis istuda ja aju ragistada. Vähemalt ei „piinle“ me üksi ja me saame oma sõpradega ka kooliperioodil suhelda. Ning vahelduseks matemaatikale on meil võimalik kaunites kunstites arvutamisest puhkus võtta. Spordipäeval, jalgpalliturniiril ja matkapäeval värskes õhus olemine ei olnud liiga kurnav (mis sest, et sadas veidi sügisele omast ÕPETAJATE PÄEV vihma) ja õpetajate päev, nunnukonkurss ning muusikapäev andsid sära tavalisse ÕPETAJA OLLA ON UHKE JA HÄÄ koolipäeva. Võibolla see esimene veerand kooli Ly Runno, Lizett Käos,Eliise polnudki nii halb, kui tundus. Pauklin 9.a

ESIMENE SEPTEMBER JA NII SEE ALGAS Ly Runno, Lizett Käos,Eliise Pauklin 9.a

2. oktoobril tähistas meie kool õpetajate päeva. Traditsiooniliselt said 9-nda klassi õpilased tunda õpetajaameti võlusid ja valusid ning õpetajad said taas õpilasteks kehastuda.

1. septembril astus kolm klassitäit väikseid rõõmsameelseid põngerjaid 9. klassi käekõrval oma esimesele 1. septembri aktusele. Aula oli paksult rahvast täis, meeleolu oli ülev. Isad olid kaameratega valmis oma lapsi jäädvustama ning emad vaatasid, pisarad silmis, uhkusega, lillesülemid käes. 9. klassi meeleolu oli ootusärev, kuid samas ka murelik - raske kooliaasta on ju ees. Väikesed juntsud uurisid saatjatelt koolielu kohta.

Teine


Nr. 54 Oktoober 2015

ÕPETAJATE PÄEV . Kui õpetaja hakatistelt küsida, kuidas neile tundus olla vahelduseks keegi teine, siis saab ühtse vastuse: väsitav! Nii et õpetajate ees müts maha. Igal aastal on lõpetajad õpetajate tuppa kohvilaua katnud, sel aastal oli laud erinevate maiustuste ja kookide all lausa lookas. Samal ajal, kui üheksandikud õpilasi kantseldasid, tegid õpetajad Sirje Piilingu juhendamisel šinto võimlemisharjutusi ning massaaži. Kell 12 lahkusid õpetajad koolist, et minna Loomelaborisse ekskursioonile ning pärast süüa lõunat Lendavas Taldrikus. Päev oli täis naerurõkkeid ja lõbusaid mälestusi.

2) Kuidas Te end iseloomustaksite? (iseloom, hobid jne) Arvan, et olen võrdlemisi rahulik ja mõistlik inimene. Mulle meeldib palju liikuda: rattaga sõita, ujuda, joosta. Sellel aastal hakkasin tegelema joogaga. Jooga puhul mulle meeldib see, et sa ei tegele mitte ainult oma füüsilise kehaga, vaid ka oma mõtete ja vaimuga. 3) Mida vabal ajal teete? Vaba aja veedan oma lastega. Mul on 2aastane tütar ja 4-aastane poeg. Käime rannas kive korjamas või metsas matkamas. 4) Kus Te varem töötanud olete? Esimeseks töökohaks oli kohvik/baar „Jõhvikas“. Olin siis 17-aastane. Hiljem töötasin juba ettekandjana. Mitu aastat olen töötanud hotelli vastuvõtus ning Austrias elades töötasin ühes cateringi firmas, mis oli suurepärane võimalus näha palju erinevaid huvitavaid kohti, maitsta imemaitsvaid toite ja praktiseerida keelt. Neli kuud olen olnud ka välisministeeriumis praktikal. 5) Kuidas erineb Teie eelmine töökoht meie koolist? Kõik tööd on pakkunud palju võimalusi suhtlemiseks ning keelte praktiseerimiseks. Õpetajatöö aga vajab palju rohkem ettevalmistamist kui üksi teine töö, mida senini teinud olen. 6) Kuidas eelmise kooli õpilased erinevad meie kooli õpilastest?

INTERVJUU SAAME TUTTAVAKS Ly Runno, Lizett Käos 9.a Kai Koort - Inglise keele õpetaja 1) Kuidas leidsite meie kooli ja miks just selle valisite?

Kolmas

Sõbranna ütles, et paneb oma koolieelikust lapse Tallinna Rahumäe Põhikooli, sest on kuulnud, et see on äge kool. Seega kandideerisingi.

Kõik lapsed on igal pool ühesugused ja samas täiesti erinevad. Ühes koolimajas võivad olla täiesti erinevad maailmad, sest iga klass on oma hinge, arusaamade ja atmosfääriga. Lisaks veel iga indiviid seal klassis eraldi. Aga eks igal pool ole sama moodi, et kui sa suudad anda õpilastele ülesande, mis neid huvitab ja pakub neile eneseteostuse võimalusi, siis nad töötavad, avastavad ja õpivad. 7) Kuidas   teete   oma   õppeaine   õpilastele   põnevamaks? Mul on kindel arusaam, et vabad käed loovad ilusaid asju. Seega ma üritan oma õpilastele nii palju kui vähegi võimalik anda vabad käed. Näiteks 6. klassi õpilased tegid


Nr. 54 Oktoober 2015

INTERVJUU täna DIY- videosid ja tundus, et neile väga meeldis. Video editing ja kõik muu tuli täiesti iseseivalt välja. Eelmine aasta oli meil toiduteema,siis tegime Masterchef junior- tunni, kus õpilased tegid päriselt süüa, presenteerisid seda inglise keeles ning meie õpetajad saime kohtunikud olla. Lapsed ikka veel räägivad sellest tunnist. Sellel aastal oli probleem, et õpilased ei saanud ega saanud present continuous´ist aru ning siis mängisime panomiimi (miming game): Do push-ups - Are you doing push-ups? Yes, I am doing push-ups. Do jumping-jacks. Are you doing jumpingjacks jne. Kõigil oli tore.

4)Kus Te varem töötanud olete? Rahumäe põhikool on minu esimene töökoht õpetajana. 5)Kuidas teete oma õppeaine õpilastele põnevamaks? See küsimus on üsna keeruline, sest ma veel päris täpselt ei tea, mis võiks olla õpilaste jaoks põnev, kuigi muusika ei tohiks kunagi igav olla, sest see ümbritseb meid iga päev.

Erkia Reinaru - Klassiõpetaja

1)Kuidas leidsite meie kooli ja miks Kadri Niine - muusikaõpetuse õpetaja just selle valisite? 1)Kuidas leidsite   meie   kooli   ja   miks   just   Leidsin tööpakkumise ning otsustasin kandideerida. Valisin Tallinna Rahumäe selle  valisite? Põhikooli just sellepärast, et asukoht on Tegelikult ma ei leidnudki, vaid Janne hea ning koolimaja ilus. Fridolin kirjutas mulle, et otsib omale 2 Kuidas Te end iseloomustaksite?) aastaks asendajat, kuna ta ise on (iseloom, hobid jne) hõivatud doktorikraadi saamisega. Ma olin muidugi lahkesti nõus, sest noore P o s i t i i v s e e l l u s u h t u m i s e g a , õpetajana peab kuskilt ju alustama, et kohusetundlik, rõõmsameelne, kuid kogemusi hankida, ja ma leidsin, et see range. Minu hobideks on tants, on õige koht kuhu tulla. ettevõtlus, motomatkamine. 2)Kuidas Te end iseloomustaksite? 3) Mida vabal ajal teete? (iseloom, hobid jne) Vaba aega kahjuks on väga vähe, aga Ma arvan, et ma olen rõõmsameelne, s e e - e e s t positiivse ellusuhtumisega hooliv m e e l d i b inimene. Ma hindan väga inimeste juures v a b a l a j a l ausust, täpsust ning kindlameelsust ja t e g e l e d a üritan ka ise neid järgida.Minu hobideks trenniga. on kindlasti laulmine, sest olen juba väiksest saati olnud solist erinevatel 4) Kus Te üritustel. Kui nüüd muusika kõrvale jätta, v a r e m siis mulle meeldib ka fotograafia, sest t ö ö t a n u d läbi objektiivi näeb maailma hoopis olete? teistsugusena. Olen tegelenud ka L õ p e t a s i n laskespordiga päris mitmeid aastaid, nii äsja ülikooli et relvad ei ole mulle võõrad. n i n g seetõttu pole varem koolis töötanud. 3)Mida vabal ajal teete? Viimastel aastatel on suurem osa minu vabast ajast möödunud muusikat tehes. Muusikutel ongi väga keeruline midagi muud teha kui ainult muusikat, sest see on meie hobi, töö ning eluviis. Kuid mulle meeldib aega veeta oma perega ja eriti väikese õega, kes on minule äärmiselt kallis.

5) Kuidas teete oma õppeaine õpilastele põnevamaks? Kasutan tänapäevaseid ja lõimitud õppemeetodeid, mis tunnis kaasamõtleval õpilasel teeb õppeaine huvitavaks. Ülejäänud jäägu juba saladuseks. Neljas


Nr. 54 Oktoober 2015

INTERVJUU Johannes Vergi - inglise keele õpetaja 1) Kuidas leidsite meie kooli ja miks just selle valisite? Rahumäe Põhikooli kuulutuse inglise keele õpetaja jaoks leidsin Facebookist. Miks valisin? Armas Nõmme kool. Mulle avaldas väga sügavat muljet direktori Kairi sõbralik ja meeldiv suhtumine. Mulle väga meeldis, et ta tundis minu varasema töö vastu põhjalikku huvi. Aitäh! :) 2) Kuidas Te end iseloomustaksite? (iseloom, hobid jne) Ma olen rõõmsameelne, elujaatav, värvikas ja muhe. Mulle meeldib õppida ja uusi asju teada saada. Ma armastan kohvi! 3) Mida vabal ajal teete? Vaba aeg - mis loom see on ja kuidas seda süüakse?! Aga tegelikult, vabal ajal jalutan oma taksikoer Maksiga, mulle väga meeldivad ameerika ja briti komöödiasarjad, seega vaatan neid ja siis teen tööd - suur osa minu elust ongi töö: koolis õpilastega ja keeltekoolis täiskasvanutega - ma naudin seda. 4) Kus Te varem töötanud olete? Varem olin eraõpetaja. Minu juures käisid õppimas koolilapsed, kes vajasid abi või soovisid edasi areneda inglise keeles, ja muidugi täiskasvanud, kes soovisid paremini keelt osata. Lisaks olen teinud koolitusi ja seminare Tallinna Ülikoolis ja paaris firmas ka. 5) Kuidas erineb Teie eelmine töökoht meie koolist? Kõige viimases töökohas istusin kontoris ja klõbistasin arvutiga. Koolis on ikka põnevam. 6) Kuidas  eelmise  kooli  õpilased  erinevad   meie  kooli  õpilastest? Õpilased,  keda  ma  varem  õpetanud  olen,  on   olnud  väga  erinevad. Viies

Aga kõik  noored  on  omapärased  ja  seega  on   väga  raske  öelda,  kuidas  nad  erinesid  -­‐  nad   olid  nemad! 7)  Kuidas  teete  oma  õppeaine  õpilastele   põnevamaks? Õppimine,  põnev?!  Aga  tegelikult,   õpetajatöö  on  nagu  näitlejatöö  -­‐  minu  s>il   on  teatraalne  ja  lõbus  ja  see  ongi  põnev!

Janne Karu - keemia- ja bioloogia õpetaja 1) Kuidas leidsite meie kooli ja miks te just selle valisite?Koolist tehti otsene pakkumine ning ise elan samuti selle kooli läheduses. Kool on varasemalt juba tuttav. 2) Kuidas Te end iseloomustaksite? (iseloom, hobid jne) Iseloomult olen rõõmsameelne ja aktiivne. Hobideks - looduses viibimine. 3) Mida vabal ajal teete? Suurem osa vabast ajast kulub isiklikele lastele, lisaks maal käimine, rattaga sõitmine ja looduses viibimine(erinevatel tervise- ja matkaradadel). 4) Kus Te varem töötanud olete? E e l m i n e k o o l o l i Ta l l i n n a A r t e Gümnaasium. 5) Kuidas erineb Teie eelmine töökoht meie koolist? Va r e m õ p e t a s i n e n a m j a o l t gümnaasiumis, kuid nüüd põhikoolis, samuti ei ole keemiat andnud paar aastat. 6) Kuidas eelmise kooli õpilased erinevad meie kooli õpilastest? Lapsed on igal pool lapsed nagu lapsed ikka. 7) Kuidas teete oma õppeaine õpilastele põnevamaks? Toon igasuguseid elulisi näiteid ja teeme praktilisi töid.


Nr. 54 Oktoober 2015

LIIKUMISNÄDAL KUIDAS TULED KOOLI SINA? Cindella ja Marie Elle 5.a Hommikuti, kui sõidan kooli bussiga, näen seal tuttavaid nägusid. Need, kes elavad koolile lähedal, tulevad jalgsi või rattaga. Osasid aga toovad vanemad autoga. Küsitlesime 160 õpilast, kellest 58 tulevad kooli jalgsi. 46 last kasutavad kooli tulemiseks ühistransporti. 32 õpilast sõidutavad vanemad kooli autoga. 21 lapsele meeldib tulla rattaga.

PEREGA SPORTIMAS Ronja Ansmann 5.a

TEEME SPORTI! Katriin Kalaus 5.a

Perega on tore sportida ja matkata, näiteks talviti suusatada ja kelgutada,suvel ujuda, kevaditi ja sügiseti rattaga sõita. Minu lemmikspordiala on jooksmine .Mulle meeldib ka tantsida ja rattaga sõita. Sport ning matkamine on kasulik ja sport teeb ka meele heaks.Mina käin tihti oma perega matkamas ning sportimas.Tavaliselt käime jala või ratastega matkamas. Ma olen matkanud nii Eestis kui ka välismaal.Näiteks me käisime Itaalias mägedes matkamas ja Eestis erinevates metsades ja rabades matkamas. Sportida on väga tore ning kasulik.

Mina ja minu pere teeme regulaarselt TORE, ET VÄHEMALT ÜKSKORD sporti. Me käime jalutamas ja ujumas. A A S T A S T O I M U B S E L L I N E Mina tegelen võrkpalliga, mu noorem õde tantsimisega. Isa käib jooksamas ja AKTIIVSETE TEGEVUSTE NÄDAL Johanna Kruusimaa, Mona sõidab rattaga,ema jookseb nädalas korra.Suvel käime perega matkamas ja Maanurm 5.a talvel suusatamas.Minu lemmiktund on 14-18 september oli meie koolis kehaline kasvatus, kus saab tegeleda liikumisnädal ja selle raames toimusid erinevate spordialadega. erinevad ning huvitavad tegevused Mulle meeldib väga sporti teha. On tore peale pikka koolipäeva trenni minna ja Esmaspäeval külastas meid Pääsküla end veidi liigutata.Ma olen käinud noortekeskus.Nad tutvustasid ennast paljudes trennides ning aru saanud, et ning noortemajas toimuvat mulle sobivad just pallimängud.Olen Teisipäeval olid teisel ja kolmandal kindel, et igal inimsel on spordiala, mis talle meeldib ja tal hästi välja vahetunnil aulas teatevõistlused. tuleb.Trennis käimine ei paranda ainult Neljandal vahetunnil tantsiti Macarenat su füüsilist vormi, vaid ka ning kehalise kasvatuse tunnis tuli külla meeskonnatööd. Näiteks korvpallis on käsipalliklubi. meeskonnatöö väga oluline.Trennis leitakse ka uusi sõpru ja tuttavaid. Trenni teha on tore ja ma arvan, et Eestis peaks Kolmapäeval oli Männiku staadionil rohkem tähelepanu pöörama jalgpalliturniir. sportimisele ja tervislikule eluviisile. esimesed kuni üheksandad klassid.

Kuues


Nr. 54 Oktoober 2015

LIIKUSMISNÄDAL Need, kes soovisid, võisid minna oma klassi ergutama ja neile kaasa elama. Kõikidel klassidel läks väga hästi. Neljapäeval oli teisel ja kolmandal tunnil õues orienteerumine ning neljandal vahetunnil tantsisid õpilased kolmandal korrusel mesikäpatopsitantsu. Kehalise kasvatuse tundi külastas Selveri võrkpalliklubi. Reedel oli matkapäev, mis lükati paljudel klassidel halva ning vihmase ilma tõttu edasi. Mõndadel klassidel jäeti retk üldse ära või leiti asendustegevusi koolimajas.

Nüüdseks oleme juba 11. klassis ja meenutame hea sõnaga gümnaasiumi esimest aastat. See oli ilmatu tore aeg: uued sõbrad ja tuttavad, uued õpetajad, uued võimalused. Muidugi ei saa mainimata jätta rebaste retsi, mis oli vaieldamatult kõige meeldejäävam sündmus 10. klassis.Gümnaasium pole pooltki nii raske kui arvatakse. Meie käime gümnaasiumi kõrvalt ka teistes koolides (näiteks Georg Otsa nimelises muusikakoolis) ja saame hakkama. Tõsi, vahepeal võib tunduda, et on liiga palju vaja teha, aga kuna mõlemad koolid on väga toredad, siis motiveerib see meid edasi pingutama ja mitte ühte neist katki jätma. Mitut asja korraga tehes õpibki aega paremini planeerima.

Meie arvates on ikka väga tore, et vähemalt üks kord aastas toimub selline aktiivsete tegevuste nädal, kus saab palju liikuda ning sporti teha. Loodame, Minge rõõmuga uude kooli! Olge avatud, et see traditsioon jääb ikka pikaks ajaks olge aktiivsed, nautige. Ärge kartke võtta kestma. endale palju kohustusi, sest nagu ütleb vanasõna: kes teeb, see jõuab! Võtke VILISTLASED kõik, mis võtta annab gümnaasiumi KOOLIAEG LENDAB esimesest aastast.

Marelle Kivinukk, Mari Poom -vilistlased 2014

Mari Poom

Marelle Kivinukk

Seitsmes

Kuhu kooli katseid teha? Millist kooli valida? Kas üldse gümnaasiumisse minna? Sellised küsimused vaevavad just 9. klassi õpilasi. Meie, VHK gümnasistidena, võime öelda, et tegelikult pole väga vahet, kuhu kooli minna. Ükskõik, kas asud õppima eliitkooli või kutsekasse, igas koolis mõtled sa vahel - kui kell on juba neli ja kõht on tühi ja tagumik 8-tunnisest koolipingis istumisest valus - et tahaks koju teki alla magama. Kuid olenemata sinu kooli valikust, mõtled sa ka tihti, kui vahva on sinu uus klass ja kui toredad on sinu uued sõbrad, kui palju teadmisi sa uues koolis omandad ja kui vajalik õppimine sulle edasises elus on. Kooliaeg lendab. Vähemalt meile, Rahumäe kooli vilistlastele, tundub nii. Kui põhikooli viimastel aastatel hakkas tunduma, et on juba koolis käidud ja targaks saadud küll, siis gümnaasiumisse minnes saime aru, kui kiiresti aeg on läinud ja kui palju huvitavat meil veel õppida on.

Teile antakse taas võimalus olla kooli pesamunad.

TRADITSIOONID JALGPALLI ON MEIE KOOLIS IKKA MÄNGITUD Ly Runno Meie koolis on olnud pikaajaliseks traditsiooniks jalgpalliturniir Rahukas.Nii ka sel aastal - mängud toimusid 17. oktoobril viies alagrupis:1 klassid, 2-3 klassid, 4-5 klassid, 6-7 klassid ning 8-9 klassid. Enamik mänge mödus vihmaha ning see muutis mängimise raskeks.Pealtvaatajad, kes olid kohale tulnud, kimbutas peale vihma ka külm tuul.Vaatamata kehvale ilmale, said mängud peetud suust.


Nr. 54 Oktoober 2015

TRADITSIOONID 2.-3. klasside arvestuses tulid võitjaks: I koht 3.c

ELU SÜGISE SÜNNIPÄEV Juula Miia, Lisette, Karmen Johanna

II koht 2.b

Kolmapäeval, 23. septembril kell 11.20 oli sügisel sünnipäev.

III koht 3.a 4.-5. klasside arvestuses tulid võitjaks: I koht 4.a II koht 5.c III koht 5.b 6.-7. klasside arvestuses tulid võitjaks: I koht 6.c II koht 6.b III koht 7.b 8.-9. Klasside arvestuses tulid võitjaks:

Sügise sünnipäeva puhul on meie koolil ka üks väike traditsioon - korraldada nunnukonkurss, kuhu tuuakse igasugu huvitava kujuga vilju ja sügisega seotud esemeid. Nagu igal aastal, toimus ka sel aastal konkurss. Osalesid 1.-2. klassi õpilased ja neid oli väga palju. Mõni tõi konkursile huvitava kujuga kartuli, mõni suure seene, kolmas aga tõi dekoreeritud suvikõrvitsa. Üldiselt on see tore traditsioon, mis rõõmustab teisi ja võtab sügise vastu. On ka huvitav vaadata, mida keegi vahvat sügisandidest loonud on!

I koht 8.a

TOBIASE VEERG VAATAN TAGASI SUVELE Tobias 5.a Jälle on sügis käes ja uus kooliaasta käib. Aga äsja oli pikk vaheaeg, kui sai olla vaba ja nautida suve.Mul oli väga tore ja sündmusterikas suvi. Käisin Taevaskoja noortelaagris. See oli väga lõbus ja äge kogemus, eriti lahe oli, et sinna tulid koos minuga ka minu head sõbrad Hendrik ja Mihkel. Laager asub Taevaskojas ilusa looduse keskel. Laagris toimus palju erinevaid üritusi, näiteks talendishow ja diskod. Järgmisel aastal lähen kindlasti jälle.Peale laagri sai aega veedetud erinevates Eesti paikades - Põlvas ja Haapsalus. Sain käia ka autoreisil Poolas. Poolasse minek võttis päris kaua aega, tegime teel palju peatusi. Poolas käisime Krakówis, soolakaevanduses, Varssavis ja mitmes muus kohas.Suve lõppemine tegi päris kurvaks, kuna vaba aega on nüüd palju vähem. Õnneks pole tunde väga palju juurde tulnud, kuigi nüüd antakse palju rohkem koduseid töid.

Kaheksas


Nr. 54 Oktoober 2015

PERSOON KUIDAS JÄÄTE MEENUTAMA RAHUMÄE KOOLI AEGU? Rahukas Rahukas esitas küsimuse: „Kuidas jääte meenutama Rahumäe kooli aegu?” kauaaegsele MTÜ Rahukas tegevdirektorile Lii Ainsalule. Sattusin Rahumäe kooli tööle täiesti juhuslikult, kohtusin linnas jalutades ühte vana tuttavat, kes ütles, et annab koolis tantsutunde ja tahab sealt ära tulla, et kas mina ei tuleks asendajaks. Tulin asendajaks ja jäin seitsmeteistkümneks aastaks. Algusaastatel olin rohkem ikka tantsuõpetaja ja kõrvaltegevusena aitasin asju organiseerida. Aeg läks, KKK suurenes, arenes ja organiseerimistööd tuli järjest juurde, tantsutundide andmine ei tahtnud enam päevakavasse ära mahtuda. Millestki tuli loobuda, tantsuõpetajaid ikka leidus, aga asjaajajaid mitte eriti. Nii ta läks… Algusaastatel toimetas kooli huvitöö ja kkk ikka rohkem omaette. Aastal 2003 hakkasime toonase koolidirektori Matti Martinsoni palvel huvijuhi Reevaga ette valmistama huvitegevuse kvaliteediauhinna dokumente. Ettevalmistusest kasvas välja loominguline, viljakas ja kestev koostöö, millest sündisid nüüdseks juba kooli traditsioonide hulka kuuluvad üritused: isadepäev, kooli aastapäeva etendus , omaloominguliste tantsude päev, teatripäev jne. Häid hetki ja erinevaid ettevõtmisi on olnud palju - kõik nad on jäänud meelde kui üks suur, värviline ja lõbus etendus. Pöörasemate ettevõtmiste hulka kuulub kindlasti 2005. a. kooli aastapäev, Mart Kampuse lavastatud etendus koolimaja akendel, kus näitlejateks/ tantsijateks õpetajad. 2006. a. Kaunite Kunstide kevad Rocca Al Mare Vabaõhumuuseumis, Allan Kressi ettevõtmisel etendas, liikus, tegi kunsti terve Rahumäe kool. Üheksas

Traditsioonide algatajateks on olnud Mare Valk, tänu kelle ettevõtlikkusele said alguse keeleõppereisid Pariisi; Anneli Kaldoja, Pille Kaleviste, Heddi Veske, kes algatasid lennukate ideedega koolimaja kaunistamised erinevateks üritusteks ( tavaliselt kestsid need terve öö). Kevadised tantsuetendused, kus tantsuõpetajad Sigrid Peedu , Mall Noormets, Hellar Bergmann, Ave Tuumalu ühendasid sõna, muusika ja liikumise. Rahumäe ja Kaunid kunstid on eriline ja täitsa omamoodi nähtus ning sellest hakkad aru saama, kui siit eemal oled. Töötada päevast päeva koos heade kunstnike, näitlejate/lavastajate ja tantsijate / koreograafidega on tõeliselt arendav. Vaadata, kuidas väikestest väänikutest kasvavad eneseteadlikud kunsti tundvad noored. Saada osa laste vaimustusest ja lapsevanemate tänust, olla osaline kõigi tegemiste juures - olgu see siis pahandus, mure, rõõm või looming - jääb kahtlemata meelde ja on vaimselt rikastav. Tänuga Lii Ainsalu


Nr. 54 Oktoober 2015 vh

ELU M U U S I K A P Ä E V MUUTIS KOOLIPÄEVA VAHELDUSRIKKAKS Ronja Ansmann 5.a Muusikapäeva on tähistatud juba 1975.aastast ja tähistatakse tänapäevani. Muusikapäeva peetakse 1.oktoobril. Paljudes koolides peetakse muusikapäeva. Igas koolis peetakse seda omamoodi.Sellel päeval toimuvad ka paljud kontserdid. Muusikapäev Rahumäe põhikoolis oli väga lõbus.Vahetunnis tantsiti makarena -tantsu. Kolmandas kui ka neljandas ja viiendas vahetunnis oli klassidel vaja välja mõelda rütm ja seda esitada teistele. Enne rütmide tegemist oli väikene viktoriin, kus tuli kirjutada laulu pealkiri ja autori nimi.

KÜSITLUS RÕÕMSAD ÕPILASED +RÕÕMSAD ÕPETAD =TORE KOOL Rahukas Kooliga seoses mõtleme tihtipeale negatiivsetele asjadele, nt nagu kodutööd ja varakult ärkamine. Rahukas otsustas pöörata tähelepanu aga positiivsetele asjadele, nii et selle väljaande küsitluses uurime, mis pakub koolis olles rõõmu nii õpilastele kui ka õpetajatele.Vastused on järgmised: Õpilased: head sõbrad, söök, vahetunnid, üritused, toredad õpetajad, see, kui keegi jagab oma sünnipäeval kommi, vahvad üheksandikud, telefon Õpetajad: tublid õpilased, kolleegid, töö tegemine, õpilaste ja kolleegide rõõmsad näod

Kümnes


Nr. 54 Oktoober 2015

Üheteistkümnes

KOOLIELU PILDIS


Nr. 54 Oktoober 2015

VIIMANE LEHEKÜLG MILLINE ÕPETAJA OLEKSID SINA? Rahukas 1. Milliseid ülesandeid lahendad kõige meelsamini? a) loogikaülesandeid b) mulle ei meeldi üldse ülesandeid lahendada c) kirjutaksin luuletusi, jutukesi d) lahendaksin ristsõnu 2. Millega tegeled vabal ajal? a) lahendan ristsõnu ja sudokusid b) logelen niisama c) loen, vaatan filme d) reisin, õpin uusi keeli 3. Milline järgnevatest sõnadest iseloomustab sind kõige paremini? a) nutikas b) laisk c) rahulik d) uudishimulik 4. Milline on sinu töötegemise stiil? a) teen töö ära koheselt b) kaldun alustama tööd viimasel hetkel c) teen asju rahulikult ja siis, kui tuju tuleb d) kaldun töö tegemise asemel internetis surfama 5. Millised filmid sulle meeldivad? a) kriminullid b) komöödiad c) armastusfilmid d) reisifilmid Tulemused: 1.Kui saaksid rohkem A-sid, saaks sinust karm matemaatika õpetaja 2.Kui saaksid rohkem B-sid, ei saakski sinust õpetajat, kuna tundub et sa pole väga motiveeritud õppima. 3.Kui saaksid rohkem C-sid, saaks sinust lumelembeline kirjanudse õpetaja. 4.Kui saaksid rohkem D-sid, saaks sinust kõikide lemmik inglise keele õpetaja.

ILUSAT VAHEAEGA! Peatoimetaja:Maria Naulainen Peatoimetaja abi: Lizett Käos 9.A, Küljendus, kujundus: Ruudi Mööl 8.C Sekretär-asjaajaja: Anne Piibur Fotod: Getter Kitsing 8.A, Aaron Oks 8.B Toimetus: Kertu Kibal,Eliise Pauklin,Lizett Käos,Maria Lepik,Ly Runno,Marie Elle Melioranski, Mona Lene Maanurm,Ronja Ausmann,Cindella Lakson,Tobias Nurmsalu,Katriin Kalaus, Johanna Kruusimaa,Ruudi Mööl,Aaron Oks,Getter Kitsing.

Kaheteistkümnes

Profile for merili murakas

Rahukas nr 54 oktoober  

Rahukas nr 54 oktoober  

Advertisement