Issuu on Google+

40 VIISI SISSETULEKUTE SUURENDAMISEKS


1. SUHTEVÕRGUSTIKUD Networking ehk suhtevõrgustikud - räägi inimestele, kes sa oled ja mida sa teed


2. LOO OMA FÄNNIKLUBI Sinu fänniklubi moodustavad kõik, kes sind ja su tegemisi imetlevad ning kes sinu eest kostavad, kui selleks võimalus avaneb. Tee ajurünnak, mida teha, et üha rohkem inimesi näeks ja kogeks sinu oskusi.


3. ARENDA END OMA ALA MEISTRIKS Tee h채sti seda, mida sa teed, pea lubadusi ja r천천musta inimesi enda 체mber


4. TURUNDUS – JUTUSTA INSPIREERIVAT LUGU Kui innustunud sa endast ja pakutavast tootest/teenusest oled ja kui kirglikult sa usud sellesse, mida teed? Skaleeri 1-10 Kui su vastus on väiksem kui 10, pead oma lugu muutma, kui alla 5, pead veel oma toote/teenuse kallal töötama


5. NÄE MAAILMA OMA KLIENDI SILMADEGA Kujutle, et astud oma kliendi kingadesse ja oled enda klient. Küsi endalt: Missugused on mu mured? Mida ma otsin? Mida ma peaksin nägema, kuulma, et otsustaksin seda toodet osta?


6. ÕPI MÜÜMISKUNSTI Enamus inimesi ei taha või ei oska müüa, kuid see oskus annab sulle eelised. Kui oskad veenvalt ja innustunult oma toodet/teenust tutvustada, leiad kliente ja lood fänniklubi.


7. LEIA ENDALE IDEAALSED KLIENDID M천tle, missugune on sinu ideaalne klient? Koosta nimekiri sellistest klientidest. M천tle, mida nad vajaksid. M천tle, kas sinul on seda v천imalik pakkuda. Tee oma pakkumine. Hoia suhteid!


8. RAKENDA PARETO PRINTSIIPI 80/20 – muster 80% kasumist tuleb 20% projektidest 80% kasumist tuleb 20% klientidelt Tee analüüs missugused on sinu kõige tulutoovamad tegevused ja kliendid ning keskendu neile. Hoia nendega häid suhteid ja loo neile uusi teenuseid/tooteid.


9. PANE PRIORITEEDID PAIKA Planeeri aega prioriteetide p천hjal. Mis on sinu prioriteedid? Nendega tegele iga p채ev k천igepealt.


10. ÄRA UNUSTA ISEENNAST Hoia töö ja lõbu tasakaalus. Suhtle sõpradega. Söö, maga, puhka korralikult. Missugused on need eluvaldkonnad ja tegevused, mis annavad sulle õnne ja rahulolutunde? Tee neid asju rohkem kui siiani.


11. SELGE VISIOON JA KINDEL FOOKUS Kui tead oma andeid, oskusi ja huvisid, saad luua visiooni ja 채riplaani, kuidas neid rakendada. Keskendu 체hele suurprojektile korraga.


12. LOO OMA MEESKOND Edukad teevad koostööd. Mõtle, kes võiks sind su visiooni ja äriplaani elluviimisel aidata? Kutsu need inimesed oma meeskonda.


13. LOO PLAAN „B“ Alati küsi endalt: Mis võib untsu minna? Mida ma siis teen? Visualiseeri plaan B ja kirjuta see üles.


14. JÄRGI EELARVET Märgi üles kõik, millele raha kulutad. Iga kulutuse taha kirjuta A, B või C. A – eluliselt vajalik B – oluline, aga mitte eluliselt vajalik C – kõik muu Esmalt kuluta raha A ja B asjadele Kui plaanid raha kulutada, mõtle: Kas see asi kuulub A, B või C nimekirja? Kas tõesti vajan seda või peab ta lihtsalt mu tuju tõstma?


15. SÄÄSTA JA INVESTEERI Rikaste ja vaeste inimeste erinevus seisneb selles, et vaesed kulutavad raha ja säästavad siis kui raha üle jääb; rikkad säästavad raha ja kulutavad siis kui üle jääb. - Jim Rohn-


16. VÕITJA MÕTTEVIIS Suhtu igasse tagasilööki kui probleemi, mis vajab lahendamist või väljakutsesse, mis sind arendab. Mõtle:“Kui lahendan selle probleemi (ilma hädaldamata) siis ma arenen ja kasvan. Ja areng ongi elu mõte.“


17. MÕTLE SUURELT, TEGUTSE KOHE Loo selge ja suur visioon oma elust, siis loo tegevusplaan ja tegutse selle nimel, millesse usud, isegi kui sa pole päris kindel (hirm), kas saad hakkama.


18. LOO IDEEDE PANK Kirjuta nähtavale kohale 2 küsimust ja 30 päeva kooksul kirjuta üles kõik vastused, mis pähe tulevad: Kuidas saaksin kõige kergemini ja nauditavamalt jõuda rahalise vabaduseni? Mis oleksid need asjad, mida mulle meeldiks teha ja mille eest inimesed oleksid valmis mulle maksma?

Vastused neile küsimustele on su ideede pank, millest saad luua oma järgmisi projekte.


19. USK – KOMPASS JA KAART USK - püsivad sisemised kujutluspildid - otsene signaal närvisüsteemile - inimkäitumise võimsaim jõud Selleks, et uskuda oma eesmärgi saavutamise võimalikkust, loo mõttes soovitu kogemus (kasutades kõiki oma meeli) nagu see eksisteeriks juba praegu.


20. PANE FOOKUS PAIKA Fokusseeri asjadele, mis pakuvad sulle huvi. Fokusseeri produktiivsusele mitte hõivatusele. Tee mõtestatud tööd, ära tegele mõttetute asjadega.


21. ARMASTA ENNAST Lepi oma oma n천rkustega. Arenda oma tugevusi.


22. TUTVUSTA ENNAST Kirjuta artikleid erialaajakirjades. Astu erialaorganisatsioonide liikmeks.


23. ÄRA VÕTA TARBIMISLAENU Ära mitte kunagi pööra põhitähelepanu tarbimisele: ära kunagi sõida puhkama krediidiga, ära osta pesumasinat krediidiga, ära osta käekella krediidiga, ära osta midagi krediidiga peale maja või korteri


24. VÕTA VASTUTUS Võta vastutus kõige eest oma elus. Su elu on su mõtete ja uskumuste väljendus. Kui sa pole rahul oma eluga, muuda uskumusi ja võta vastutus. Süüdlaste otsimine on ohvri-mõtteviisi tunnus.


25. HARJUTA MUGAVUSTSOONIST VÄLJUMIST Võta teadlikult vastu otsuseid, mis on sulle ebamugavad. Tee asju, mida kardad. Mida mugavamalt sa elada tahad, seda vähem riskeerid ja seda harvem haarad uutest võimalustest kinni. Mida rohkem mugavust taga ajad, seda rohkem sind hirmud haaravad.


26. HÄÄLESTU Märka ootamatuid kokkusattumusi. Kui oled midagi otsustanud, siis hakkad märkama ka ootamatuid kokkusattumusi, mis aitavad sul eesmärke ellu viia.

Palju õnne, sa oled häälestunud universumiga!


27. ÕPI TUNDMA INVESTEERIMISMAAILMA Õpi tundma erinevaid investeerimisvahendeid: kinnisvara, aktsiad, fondid, väärtpaberid. Vali 1 valdkond ja saa sel alal asjatundjaks. Õpi raha haldama.


28. LOO UNISTUSTE TAHVEL JA LIIGU OMA UNISTUSTE SUUNAS IGA PÄEV


29. TEA OMA VÄÄRTUSI JA NENDE HIERARHIAT Kui su väärtuste skaalal on esikohal pere, siis planeeri aega ja käitu sellele väärtusele vastavalt.


30. JULGE KÜSIDA ABI, AITA TEISI Aita teisi. Sinu tehtud hea tegu tuleb sulle mitmekordselt tagasi. Julge abi küsida. Inimesed on loomu poolest abivalmid. Koostöös peitub jõud.


31. SÕNASTA ISIKLIK MISSIOON Sinu missioon väljendab sinu väärtushinnanguid, filosoofiat ja panust, mida soovid maailmale anda. Sõnasta paari lausega, mida soovid elus saada kogeda teha ja KES SA TAHAD OLLA (kuidas sind pärast surma mäletatakse)


32. ÄRA SUNNI ENNAST, PIGEM INSPIREERI VISIOONIGA Kui lood selge kõiki meeli haarava visiooni sellest kohast, kuhu tahad jõuda, siis liigud kergelt ja tõrkumata oma eesmärgi suunas.


33. ÕIGE SUHTUMINE Inimesed kardavad ebaõnnestumist ja tahavad iga hinna eest vältida vigu. Võta omaks mõtteviis: Vigadest õpitakse Julgus teha vigu viib eduni Õpin oma vigadest


34. OLE TÄNULIK Vaata seda, mida oled juba saavutanud ja ole selle eest tänulik. Patsuta endale (mõttes) õlale ja ole enda üle uhke.


35. TÄHISTA ENDA JA KA TEISTE EDU Kui oled midagi saavutanud, peatu, juubelda ja tähista! Ole entusiastlik ka teiste edu nähes. Küsi endalt: Mida ma saaksin teha teisiti kui siiani, et olla sama edukas?


36. ÜMBRITSE END VÕITJATEGA Küsi endalt: Kellega ma aega veedan? Kas nendega suhtlemine mõjub mulle hästi? Missuguses suunas nende vaated ja uskumused mind mõjutavad?

Leia erinevatelt elualadelt edukaid inimesi, suhtle nendega ja õpi nendelt.


37. AKTSEPTEERI ELU TSÜKLILISUST Nagu looduses vahelduvad aastaajad, nii koged ka projekti käigus kevadet, suve, sügist ja talve. Ära lase talvel ennast heidutada.


38. OTSUSTA JA TEGUTSE NII KAUA KUI VAJA Küsi endalt: „Kui kaua ma pean töötama, et mu unistused täituksid?“ Ja ma soovitan sul vastata „ Nii kaua kui vaja.“ See ongi otsustavus. -Jim Rohn-


39. HOIA EMOTSINAALSET STABIILSUST Tea, et emotsionaalse stabiilsuse säilitamine sõltub sinust endast. Õpi erinevaid tehnikaid, vaata, mis sulle sobib. Emotsioonid käivad inimeseks olemise juurde. Ära suru neid alla ega väldi neid. Koge ära ja vabasta.


40. JAGA ARMASTUST JA VÕTA ARMASTUST VASTU Võime armastust jagada ja vastu võtta on alus kõigele, mis on elus alalhoidmist väärt.


40 viisi sissetulekute suurendamiseks