Page 57

marketing

danego produktu w wyszukiwarce, lub wyświetlanie produktu w wyszukiwarce na złe słowa kluczowe. Dobry strona produktu powinna zawierać następujące elementy: •

zoptymalizowane meta tytuł i opis;

opis rozszerzony najlepiej w modelu cecha > zaleta > korzyść (jest to jednocześnie tekst sprzedażowy);

multimedia w postaci obrazów, filmów, załączników np. instrukcje w pdf;

odpowiednie linkowanie wewnętrzne (produkty powiązane, inne produkty tego producenta itp.);

opinie o produkcie.

Optymalizacja grafik produktu Wyszukiwarka grafiki stała się bardzo popularna funkcją. Internauci coraz częściej wykorzystują ją, aby znaleźć produkty w Internecie. W związku z tym sklepy internetowe powinny dodawać odpowiednie słowa kluczowe w znacznikach alt każdego obrazu na swojej stronie internetowej. Dla optymalnego efektu, należy upewnić się, że każde słowo kluczowe używane do obrazu jest bezpośrednio związane z produktem.

Wersja mobilna sklepu E-commerce nadal szybko się rozwija. Łatwość rozpoczęcia e-biznesu przyciąga konkurencję w zastraszającym tempie. Oznacza to, że klienci są dziś trudni do zdobycia, łatwi do stracenia i bardziej wybredni jeśli chodzi o ceny i doświadczenia użytkowa-

mensis.pl

57

nia sklepów internetowych. Aby uniknąć pozostania w tyle za konkurencją trzeba być świadomym i wykorzystać pojawiające się trendy i możliwości. Badania wykonane przez Alana Colemana z Wolfgang Digital w drugiej połowie 2016 roku wskazują, że już 59% wszystkich sesji w e-commerce przypada na urządzenia mobilne (telefon i tablet). Komputery stacjonarne wciąż dominują jeśli chodzi o konwersje ale w przypadku dóbr luksusowych, np. wycieczki przychody wygenerowane przez użytkowników urządzeń mobilnych stanowią 67% przychodów tych firm. Widoczną tendencją jest to, że użytkownicy urządzeń mobilnych korzystają z nich w celu sprawdzenia możliwości zakupu przed jego dokonaniem. Jeśli oferta sklepu ich zachęci, to z pewnością wrócą do tego sklepu używając urządzeń stacjonarnych.

Podsumowanie Prawidłowe wdrożenie sugerowanych w treści czynności wpłynie pozytywnie nie tylko na miejsce w rankingach wyszukiwarek, ale również na pozytywne doświadczenia użytkownika i wzrost konwersji e-commerce. Z drugiej strony powyższe wskazówki to nadal czynności podstawowe. Warto mieć na uwadze, że w ramach zaawansowanej optymalizacji platformy e-commerce należy pamiętać o takich czynnościach jak linkowanie wewnętrzne, stworzenie sezonowych landing page, wprowadzenie linków kanonicznych czy też dobra strategia zarządzania produktami, które znikają z oferty sklepu.

Rafał Palinowski Specjalista SEO, e-Translate24.eu”

właściciel

Mensis.pl nr 44 - magazyn e-commerce  
Mensis.pl nr 44 - magazyn e-commerce  

Rozmowa z założycielami Sinersio Data Center. Customer Journey Map, Jak wycisnąć więcej z reklamy na Facebooku.

Advertisement