Page 46

46

marketing

mensis.pl

Nie bądź cenodajką! 21 pozacenowych sposobów na pokonanie konkurencji. Odcinek 2: Produkt taki sam, ale... całkiem inny [sposoby 4-7]

Dr Maciej Dutko

Odcinek temu pisałem, jak widoczność (czytaj: zauważalność) Twojej oferty przekładać się może na jej wyjątkowość. Podsunąłem też kilka pomysłów na zwiększanie jej unikalności oraz na szukanie nisz lub mikro-nisz w rynku, który – wbrew pozorom – ma jeszcze wiele nieużytków do zagospodarowania. Tym razem skupmy się na tym, jak mądrze zmieniając swój produkt przeskoczyć konkurencję, która uparcie tkwi w miejscu.

Sposób 4: Rozwijaj produkt istniejący Jeśli nie jesteś tylko resellerem, ale masz również wpływ na wygląd czy funkcjonalność oferowanych produktów, niczym oryginalnym ani odkrywczym nie będzie dla Ciebie pospolite porzekadło: „kto stoi w miejscu, ten się cofa”. I faktycznie: sukces lubi ruch; zwłaszcza sukces w biznesie, którego adresatem są coraz bardziej zblazowani i żądni nowości klienci. Zasadę tę bez zbytecznego komentarza niech zilustruje poniższy obrazek, oddający istotę postępu, ale i ewolucję potrzeb rynku:

Mensis.pl nr 44 - magazyn e-commerce  
Mensis.pl nr 44 - magazyn e-commerce  

Rozmowa z założycielami Sinersio Data Center. Customer Journey Map, Jak wycisnąć więcej z reklamy na Facebooku.

Advertisement