Page 1

№ 9 (99) ВІД 27 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

МЕНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА ГАЗЕТА

Народна рада вимагає відставки голови Менської РДА

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА 2,00 ГРН

Менський пам’ятник Леніну звалили

Стор. 2

Стор. 3

ПОЛІТИКА

У Мені вибрали Народну раду і зібрали гроші на Євромайдан

Народну раду Менщини створили для контролю влади Світлана Плющ На Народному віче у Мені, яке відбулося 21 лютого, люди обрали Народну раду. Голова Менської районної партійної організації ВО «Батьківщина» Надія Тюшкевич пояснила, для чого створено Народну раду Менщини та хто увійшов до її складу. За словами Надії Петрівни, Народну раду вирішив створити Менський районний Штаб національного спротиву. Штаб створили ще на початку грудня минулого року. До його складу увійшли представники ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», партії «Удар Віталія Кличка» та партії «Рух». Штаб був відкритий до співпраці з іншими патріотичними організаціями і окремими громадянами району. — Народна рада - це контролюючий орган в Менському районі. Контролювати будемо роботу влади та виконання нею рішень, – пояснює Надія Петрівна. – Раз на тиждень будемо проводити засідання ради. Якщо будуть якісь проблеми, то скликатимемо Народне віче і підключатимемо до нашої роботи людей.

Склад Народної ради Менського району:

На Народне віче зібралося близько 300 чоловік Світлана Плющ У п'ятницю, 21 лютого, у Мені пройшло Народне віче. У центрі міста зібралося близько 300 чоловік. На початку мітингу провели панахиду за загиблими на Євромайдані. Після – голосували за членів Народної ради, більшість кандидатур висунула менська опозиція. За словами ведучого зборів, кандидатами стали люди, які активно допомагали Євромайдану і підтримували опозиційні політичні сили. Декількох кандидатів учасники зборів запропонували прямо на Віче. Але не всі кандидатури отримали одноголосну під-

тримку серед менян, що зібралися на площі. Суперечливою були кандидатури Василя Зими, Олексія Пономаренка та Анатолія Пасенка. Василя Зиму все ж включили до Народної ради, а Пономаренка та Пасенка - ні. Після обрання Народної ради виступали її новоспечені члени та засуджували дії влади щодо Євромайдану. Виступив перед менянами і голова районної ради Володимир Невжинський. Він нагадав, що він особисто і депутати районної ради підтримують позицію людей і засуджують застосування зброї до мирних мітингувальників. Наприкінці зазначив, що він подав заяву на вихід з лав "Партії Регіонів", членом якої був. І таких заяв на вихід у нього багато. На Віче затвердили Резолюцію з вимогами до місцевої влади. Однією з вимог стала заборона діяльності

"Партії Регіонів" та Комуністичної партії на території Менського району. "Партію Регіонів" у Менському районі офіційно розпустили 24 лютого, а от комуністи, за словами першого секретаря райкому Компартії Станіслава Галенка, розпускатися не збираються. На Віче лунали пропозиції назвати одну з вулиць Мени вулицею Героїв Майдану. До обговорення цього питання залучили міського голову Федора Фесюна. Він сказав, що переіменувати вулицю не проблема. От тільки всім жителям цієї вулиці доведеться переоформлювати всі документи, де зазначена адреса, а на це потрібно близько трьох тисяч гривень на один двір. Подальше обговорення даного питання буде виноситися на сесію міської ради, запевнив голова. До речі, на мітингу проводився збір коштів для до-

помоги сім'ям загиблих під час бойових дій на Євромайдані. Свій вклад зробив також голова міської ради. Менянин Сергій Трегубенко зачепив тему знесення пам'ятника Леніну. Отут жителі міста почали активно сперечатися між собою. Прихильники Комуністичної партії активно відстоювали пам'ятник, але більшість людей була за його знесення. Звучали пропозиції поставити замість пам’ятника Леніну пам’ятних Тарасу Шевченку або Героям Майдану. Були заклики зібратися жителям міста на загальні збори, які так і не провели 20 лютого, відстрочивши на невизначений термін. Зібратися пропонували для обговорення проблем міста і шляхів їх вирішення. Проте з датою не визначилися. На завершення мітингу прозвучав державний гімн, який меняни підспівували зі сльозами на очах.

Антоніна Авраменко - с. Синявка, вчитель, депутат районної ради, член ВО "Батьківщина". Валерій Магула - м. Мена, кореспондент газети "Сіверщина", депутат районної ради, безпартійний. Василина Кардибанюк - м. Мена, вчитель, член ВО "Свобода". Василь Леоненко - смт Березна, працює в селищному Будинку культури, депутат районної ради, член партія "Рух". Володимир Шемендюк - м. Мена, настоятель церкви Святого Великомученика Георгія УПЦ Київського патріархату, безпартійний. Людмила Мацішевська - м. Мена, лікар, депутат районної ради, член ВО "Батьківщина". Марк Лугановський - м. Мена, благочинний району УПЦ Київського патріархату, безпартійний Микола Довгий - м. Мена, приватний підприємець, депутат районної ради, член ВО "Батьківщина". Микола Тимощенко - смт Березна, приватний підприємець, депутат районної ради, член ВО "Батьківщина". Надія Тюшкевич - м. Мена, депутат районної ради, голова районної партійної організації ВО «Батьківщина». Надія Чорноштан - смт Березна, вчитель, депутат районної ради, член ВО "Батьківщина". Олег Колоток - м. Мена, інженер СК "Авангард", депутат міської ради, член ВО "Батьківщина". Олександр Бреус - м. Мена, тимчасово не працює, член ВО "Свобода". Олександр Ніженець - м. Мена, головний інженер ТОВ "Менський комунальник", член ВО "Свобода". Сергій Жуковець - м. Мена, приватний підприємець, безпартійний. Сергій Костючок - с. Киселівка, приватний підприємець, депутат районної ради, член партія "Рух". Сергій Трегубенко - м. Мена, член Громадської ради, кореспондент, член партії "Рух". Василь Зима - м. Мена, керівник ТОВ "Менський комунальник", член партії «Удар Віталія Кличка». Віра Савкіна - смт Березна, тимчасово не працює, депутат Березнянської селищної ради, член партії "Рух".


2

№ 9 (99) ВІД 27 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

МЕНЩИНА

ПОЛІТИКА

Народна рада вимагає, щоб голова Районна "Партія Регіонів" райдержадміністрації пішов у відставку припинила діяльність і готує кадровий резерв Голова районної Сергій Лавський У вівторок, 25 лютого, у райдержадміністрації пройшло перше засідання Народної ради Менського району. - Зібралися не всі члени ради, але кворум був, повідомив її член Сергій Трегубенко. - Розглянули п’ять питань. Обрали заступників голови Народної ради. Ними стали представники районних опозиційних сил, від партії «Удар Віталія Кличка» - Василь Зима, від ВО «Свобода» - Олександр Ніжинець. Головою Народної ради стала голова ВО «Батьківщина» Надія Тюшкевич. Розглянули питання відповідальності керівництва району за діяльність у період правління режиму Віктора Януковича і національно-визвольної революції. Вирішили: - вимагати від голови райдержадміністрації піти у відставку; - внести на сесію районної ради питання про звіт її керівництва за свою діяльність; - запропонувати районній раді розглянути питання про доцільність подальшого перебування голови та заступника голови районної ради на цих посадах; - звернутися до сесії Менської міської ради з пропозицією висловити недовіру Менському міському голові; - рекомендувати селищним та сільським радам заслухати звіти голів на відповідність їх діяльності інтересам громади. Вирішили ініціювати перейменування Червоної Площі у місті Мена на Площу Героїв Майдану та ініціювати оформлення пам’ятника чи пам’ятної стели Героям Майдану. Затвердили колишнього начальника райвідділу міліції Василя Ворону головою Народної самооборони у Менському районі. Розглянули кандидатури до кадрового резерву органів влади. Зокрема, на голову райдержадміністрації розглядали кандидатуру депутата районної ради, підприємця Миколи Довгого. - З кандидатами ще не усе вирішили, - сказав Сергій Миколайович, - тож інформацію по цьому питанню оприлюднимо пізніше.

Голови облдержадміністрації та облради подали у відставку «Високий Вал» Голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко подав у відставку. Про це на сесії Чернігівської обласної ради, яка відбулася у суботу, 22 лютого, повідомив депутат Микола Стрілець. «Він написав заяву про відставку і про вихід із Партії регіонів», - сказав Стрілець. Голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник та його заступник Іван Коробка також подали у відставку. «Мене висувала і обирала більшість, і я вважаю за необхідне подати у відставку, я написав заяву», - сказав Мельник.

Головою облради обрали Миколу Звєрєва «Високий Вал» Новим головою Чернігівської обласної ради був обраний Микола Звєрєв. Звєрєв обраний депутатом за виборчим списком Чернігівської обласної партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Він майже два місяці був комендантом чернігівського намету на Майдані. Микола Звєрєв народився в Бахмацькому районі в селі Смолове, випускник історичного факультету Чернігівського педагогічного університету імені Шевченка, підприємець. Працював у Міністерстві транспорту та зв’язку, був помічником-консультантом Бориса Шиянова. Голова чернігівського благодійного фонду сприяння дослідженням історичного середовища, член чернігівського товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка з початку 1990-х років. Одружений, батько двох дітей. Проживає в місті Києві.

Анатолій Соломко

організації "Партії Регіонів" Анатолій Соломко: "Оскільки верхівка нашої партії працювала не так як мала працювати, не так як говорила, працювала на себе, а нас кинула на проізвол судьби, ми прийняли рішення партію розпустити".

Рішенням Ради Менської районної організації "Партії Регіонів" від 24 лютого 2014 року припинено діяльність Менської районної організації "Партії Регіонів" та ліквідовано первинні партійні організації на території району. "Щодо членів районної організації, я впевнений, ми і до цього працювали і будемо працювати задля людей", - додав голова.

Місцеві депутати, які обиралися від "Партії Регіонів" Депутати Менської районної ради від "Партії Регіонів" (за інформацією сайту Менської районної ради): Аношко Сергій Олексійович - пенсіонер. Василенко Володимир Улянович - перший заступник голови Менської райдержадміністрації. Возіян Микола Леонідович - директор, Дягівська ЗОШ І – ІІІ ст. Двойнос Микола Іванович - директор, «Страхове товариство «Гарантія». Дендак Василь Ількович - Благочинний храмів Менського району. Дзюба Надія Миколаївна - пенсіонер. Кіндер Валерій Миколайович - головний державний інспектор з охорони праці Управління Держгірпромнагляду по Чернігівській області. Коваленко Олександр Пилипович - директор ТОВ "Нептун". Кондаков Василь Віталійович - підприємець. Корнієнко Наталія Іванівна - головний лікар, Макошинська РЛ. Кривицький Сергій Пантелійович - головний бухгалтер, ТОВ БК «АМК». Литовченко Леонід Володимирович - начальник відділу освіти райдержадміністрації. Лях Віктор Васильович - директор, Бірківська ЗОШ І – ІІ ст. Мироненко Анатолій Іванович - директор Ленінівської ЗОШ І-ІІІ ст. Невжинський Володимир Михайлович - голова Менської районної ради. Погребний Юрій Петрович - голова фермерського господарства. Прищепа Вікторія Василівна - керуючий справами виконавчого апарату районної ради. Прищепа Володимир Федорович - голова СК «Авангард». Роговенко Володимир Іванович - начальник, Центр поштового зв’язку №5. Роговий Василь Миколайович - голова СК «Куковицький». Руденко Валерій Павлович - голова правління СК «Лан». Соломко Анатолій Віталійович - голова Менської райдержадміністрації. Щукін Валерій Миколайович - заступник начальника державної інспекції с/г в Чернігівській області. Депутати Менської міської ради від «Партії Регіонів» (за інформацією сайту Менської міської ради): Мінець Олександр Васильович - приватний підприємець. Особа Микола Григорович - працівник ветлабораторії. Панфілова Тетяна Сергіївна - станція юних техніків, керівник гуртка. Салій Володимир Аркадійович - Менська ЦРЛ, заступник головного лікаря. Сапко Олег Федорович - ДП ДАК “Хліб України” Менське ХПП, інженер з охорони праці. Тібеж Святослав Дмитрович - Менське МВРЕР ДАІ, начальник.

Районна Компартія припиняти діяльність не збирається Перший секретар райкому Компартії Станіслав Галенко пояснив «Менщині», що їх партія розпускатися, поки що, не збирається. - Навіть якщо нашу партію заборонять, ми будемо працювати нелегально, таке вже було, - сказала член Компартії, голова районної ради ветеранів Раїса Москальська. - Ми платимо членські внески, у нас є ідеологія. І хоч пам’ятник Леніну розвалили, але наші душі ніхто не розвалить.

Районна влада працює у звичному режимі На час здачі газети до друку, у вівторок, 25 лютого, райдержадміністрація працювала у звичному режимі. Голова райдержадміністрації Анатолій Соломко заяви на звільнення не писав. Про це "Менщині" повідомили в райдержадміністрації. У звичному режимі також працював виконавчий апарат Менської районної ради.

Позачергова сесія районної ради відбудеться у четвер За інформацією районної ради, у четвер, 27 лютого, о 10.00 розпочнеться двадцята позачергова сесія Менської районної ради стосовно суспільно-політичної ситуації.

Менська міська рада працює, звільнятися ніхто не збирається Світлана Плющ У міській раді все спокійно, так сказав "Менщині" заступник голови міської ради Юрій Стальниченко. З міським головою Федором Фесюном зустрітися не вдалося, він якраз був у Києві, у справах. У фінансовій сфері ситуація така, як і була раніше, розповів заступник мера. Протягом цього місяця казначейство майже зовсім не пропускає платежів ради. Всі працівники працюють у штатному режимі, ніхто звільнятися не збирається.

Потрібна дієва реформа місцевого самоврядування — Зараз головне для місцевого самоврядування - це дієва реформа. Головне дати фінансові ресурси органам місцевого самоврядування, які відповідатимуть їх повноваженням, - розповідає Юрій Валерійович. - Ось був приклад з ремонтом доріг. На цей рік планували отримати з держбюджету на поточний ремонт доріг (латання ямок) близько 400 тисяч гривень. Нещодавно отримали розпорядження про розподіл коштів з фінуправління, згідно якого, на ямковий ремонт надається 127 тисяч, а решту буде надано на капітальний ремонт доріг. Отут виникає питання - навіщо нам ще 270 тисяч на капремонт доріг, якщо зараз ми і так маємо невикористаних близько трьох мільйонів гривень у спеціальному фонді (бюджеті розвитку)? Використати їх не можемо, бо казначейство не оплачує видатки зі спеціального фонду.

Засідання виконкому міськради відбудеться у четвер У четвер, 27 лютого, о 14.00 відбудеться засідання виконавчого комітету Менської міської ради. В порядку денному першим буде розглядатись питання «Про стан законності, охорони громадського порядку на території міста Мена». Про це повідомила Менська міська рада.

Громадська рада продовжує роботу У вівторок, 25 лютого, у Мені пройшло засідання президії Громадської ради при райдержадміністрації. Президія вирішила, що не зважаючи на зміну влади, Громадська рада продовжує свою діяльність. Як і планували, наступне засідання має пройти у березні. Зараз усі бажаючі можуть пропонувати до розгляду ради різні питання.


МЕНЩИНА

3

№ 9 (99) ВІД 27 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

КУЛЬТУРА

АВТОРСЬКА КОЛОНКА

Менський пам’ятник Леніну звалили

А що як зібрати до села Пам’ять Леніна усі пам'ятники Леніну з України?

Раніше тут був пам’ятник Леніну, зараз - місце вшанування загиблих на Євромайдані Сергій Лавський У суботу ввечері, 22 лютого, у Мені група осіб звалила пам’ятник Леніну. На п’єдесталі залишилася тільки частина ніг Ілліча. Все інше впало і розбилося. Виявилося, що він був пустотілий і зроблений з

пластику. Черепки люди розібрали досить швидко, напевне на сувеніри. У вівторок, 25 лютого, меняни прибрали з п’єдесталу залишки ніг та встановили прапор України. Також поставили до підніжжя траурний вінок, квіти та свічки, щоб вшанувати загиблих на Майдані. На п’єдестал наклеїли

фотографії загиблих, а також повідомлення наступного змісту: «Відповідно до рішення місцевого майдану, проведеного 21.02.2014 року, громадянами міста знесено пам’ятник Леніну з метою встановлення пам’ятника Героям Майдану, в зв’язку з чим відкритий рахунок збору коштів для добровільно-

го внеску від мешканців району та всіх людей небайдужих до трагічних подій в нашій країні: 2909 0922 2010 09 АТ «Ощадбанк» ТВБВ 10024/0222 АТМФО 353553 ЄДРПОУ/09353504 на ім’я Блецко В. Р.». За інформацією Менського районного музею, пам’ятник Леніну було відкрито 1967 року, до 50-річчя великої Жовтневої соціалістичної революції. Тобто менському пам’ятнику Леніну було 46 років. У райкомі Компарії Менського району «Менщині» розказали, що майже два роки тому Центральний Комітет Компартії України витратив на ремонт пам’ятника 39 тисяч гривень. Комуністи висловлювали невдоволення діями людей, які звалили пам’ятник. Відео повалення Леніна можна переглянути на сайті «Менщина». Також на сторінках «Менщини» у соціальних мережах можна взяти участь у бурхливому обговоренні цієї події. На сайті «Менщина» можна взяти участь в опитуванні «А що Ви пропонуєте поставити на місці пам’ятника Леніну?», а також подивитися результати.

Про Володимира Леніна «Вікіпедія»

Менський пам’ятник Леніну. Рік фото невідомий

Ленін Володиимир Ілліч, справжнє прізвище Ульянов (10 квітня 1870 р., Симбірськ, Російська імперія — 21 січня 1924 р., Горки, Московська область, СРСР) — революціонер, політичний діяч Російської імперії і Радянського Союзу, лідер російських більшовиків, публіцист, філософ-матеріаліст. Перший Голова Раднаркому — уряду РРФСР, один з головних творців тоталітарної держави СРСР, теоретик комунізму, лідер міжнародного комуністичного руху. Один з організаторів збройного Жовтневого перевороту восени 1917 року та Громадянської війни в Росії. В подальшому ініціатор червоного терору та примусової заготівлі сільськогосподарських продуктів, так званої «продрозверстки», яка стала головною причиною Голоду в Україні 1921–1923 рр. та Голоду в Поволжі 1921– 1922 рр.; конфіскації приватної власності та церковних цінностей. У радянській історіографії і комуністичній пропаганді іменувався «вождем світового пролетаріату» та «основоположником ленінізму», всіляко оспівувався та звеличувався; про колишній культ Леніна досі свідчать численні пам’ятники на центральних площах міст і містечок на колишній території СРСР. В Україні Ленін не бував ніколи, хоча його рід по матері походив з України. Не володів українською мовою, хоча читав окремі твори В. Винниченка. Вважав питання контролю над Україною, її хлібом та донбаським вугіллям питанням життя і смерті російської більшовицької революції.

Юрій Стальниченко: «Леніна можна було перенести цивілізовано» Світлана Плющ — Особисто я не схвалюю зруйнування пам’ятника Леніну, що був встановлений в центрі міста, - говорить заступник голови міської ради Юрій Стальниченко. - Треба було цивілізовано винести питання демонтажу пам’ятника на сесію міської ради. І тільки за схвальним рішенням депутатів здійснювати його перенесення, приміром на територію менського музею. У кожному своєму рішенні міська рада повинна враховувати думку всієї менської громади, а

не окремої частини. До речі, так зробили у сусідній Сосниці, за рішенням місцевих депутатів перенесли пам’ятник на територію музею. На питання «чому пластмасовий пам’ятник Леніну, який стояв на балансі у міській раді, було оцінено у 68 тисяч гривень?» Юрій Валерійович відповів: — Пам’ятник оцінювала не міська рада, а проводилася експертна оцінка. До вартості пам’ятника входить вартість постаменту, на якому він стоїть. Мармурові плити, якими викладено постамент, коштують точно не дешево.

Олексій Єкименко

Знаєте, ще в дитинстві була в мене ідея, яка здавалася бездоганною. У світлі останніх подій хочеться її озвучити, хай би там що про мене не подумали. Може когось зацікавить. Отже, передісторія. Всі знають, що у Мені є зоопарк, санаторій та ще декілька умовних місць "культури та відпочинку", куди у першу чергу водять гостей міста і туристів. А як щодо створення нових місць? Наразі по всій країні прокотився "ленінопад". Скільки ще треба часу, аби символи радянської епохи (безумовно трагічної для наших предків) повністю пішли у забуття? 20 років ми чекали на цей струс, то може ще через 20 років не залишиться вже жодного "Ільїча"? А ще через сто його згадуватимуть за старими фотокартками. Менського вождя вже сьогодні можна тільки згадувати. Втім, я не жалкую, лишень хотів, аби його цивілізовано прибрали, а не як у Києві. Пам'ять Леніна. Є таке село поблизу Мени, певен, ви знаєте. Промовиста назва, чи не так? Так ось саме вона колись давно допомогла моїй дитячій уяві. Я подумав: "А що як зібрати до цього села усі пам'ятники Леніну з України? Великі, малі, мініатюрні - розставити їх уздовж вулиці, влаштувавши таким чином музей колишньої епохи. Хай вони будуть однаковими, хай безликими і нецікавими, але їх кількість та спосіб розташування може привернути увагу та, власне, відвідувачів. Їх можна пофарбувати у різні кольори, розтавити як на шахівниці чи створити з них місцевий "Стоунхендж". Уявіть собі, я визнав дуже доречним наявність поруч залізниці. Це ж не тільки можна зручно доставити гігантські скульптури пана Ульянова з будь-якого куточка країни, а ще й розмістити їх уздовж полотна! І коли поїзд буде відправлятися від станції "Мена" чи "Макошине", то усіх обов'язково попередять, що зараз у вікно, шановні пасажири, ви побачите неймовірне зібрання монументів одній людині. Рай для туриста, що навіть не очікував по приїзді у район побачити таке. Та й місцеві жителі, мали б тільки виграти од цього - нові робочі місця у галузі сувенірної продукції, екскурсування гостей. Варто тільки уявити. Ось так від простої вивіски, що бачив з вікна, можна дійти до комерційної ідеї. А якщо без мрій - то я знаю, що ця ідея пасує якійсь західній країні, де її точно б втілили у життя. Саме тому, аби вона не загубилася у нетрях моєї пам'яті, я захотів нею поділитися, бо зараз саме час. Сподобалося вам чи ні - дякую за увагу =)

АВТОРСЬКА КОЛОНКА

У Москві Ленін не авторитет Олексій Мороз Будучи в Москві, яка, як відомо, стала плацдармом, з якого вождь світового пролетаріату вів свою бурхливу діяльність, довелося пішки пройти значну частину центру міста. До поїздки у мене було уявлення, що Москва – це Кремль з червоними зірками, Червона Площа, мавзолей та Ленін. Однак походивши по місту я не зустрів на своєму шляху жодного пам’ятника Леніну. Бачив Маркса, Енгельса, навіть, Воровського в незрозумілій позі на Луб’янці, а Леніна не бачив. Звичайно, я спитав у моїх друзів: «А де Ленін?». Відповідь жителів Москви мене дещо здивувала: «С нас достаточно и мавзолея с этим упирём». Втім, трохи подумавши, вони згадали, що на якійсь площі чи вулиці пам’ятник все таки є. Як з’ясувалось, в столиці Росії, звідки власне все і розпочиналося, Ленін є далеко не найавторитетнішою фігурою. Царі, імператори – про них більше розмов, ніж про Леніна. Мені навіть здалося, що персона Сталіна викликає у росіян більше поваги, ніж Ленін, адже під його керівництвом СРСР виграв війну, що утвердила велич російської військової звитяги та духу. До речі, частина росіян вважає Леніна німецьким шпигуном, який розвалив велику країну – Російську імперію.


4

№ 9 (99) ВІД 27 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

МЕНЩИНА

ГРОМАДА

АВТОРСЬКА КОЛОНКА

Козаки вирішили налагодити співпрацю з народною самообороною та міліцією

Герой

Козаки Менщини зібралися для вирішення проблем порушення громадського порядку, зокрема, під час революційних подій. Вирішили, що потрібно налагодити співпрацю з народною самообороною та міліцією. У вівторок, 25 лютого, у Мені пройшли збори Менського Куреню Чернігівського округу міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Зібралося близько 50 чоловік. Отаманом ко-

зацтва є колишній голова райдержадміністрації Сергій Костючок. Серед козаків підприємці, представники влади, громадські та політичні активісти. Були також запрошені представники Менського районного Штабу національного спротиву, Народної самооборони, громадських та політичних організацій, "афганці". Говорили, як можна поліпшити стан правопорядку в районі. Ділилися досвідом діяльності громадських формувань з охорони порядку, зокрема, процедурою їх юридичного оформлення. Вирішили, що потрібно налагодити співпрацю між козацтвом, Народною са-

102

Про численні поранення, пожежу та інші злочини і пригоди, які сталися у районі Юрій Білик, начальник Менського районного відділу УМВС України 14.02.2014 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернувся житель с. Осьмаки з діагнозом: забій носа, ока, губи. 17.02.2014 року надійшло повідомлення про те, що біля с. Волосківці вантажний автомобіль з’їхав із траси. 18.02.2014 року надійшло повідомлення про те, що біля с. Волосківці легковий автомобіль з’їхав із траси. 18.02.2014 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернулась жителька с. Гусавка з діагнозом: закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій обох колінних суглобів, після травматичний правобічний герматроз, часткове пошкодження сухожилка чотирьохголового м’яза справа, забій та зсадина правої кісті. 22.02.2014 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернувся житель м. Мена з діагнозом: забійна рана носу, закритий перелом кісток носу, алкогольне сп’яніння. 22.02.2014 року надійшло заява про притягнення до відповідальності жителя с. Осьмаки, який ухиляється від сплати аліментів на утримання дитини. 22.02.2014 року до Менської ЦРЛ для надання медичної допомоги доставлено жителя м. Мена з діагнозом: закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, перелом перенісся. Зі слів останнього, тілесні ушкодження спричинили двоє жителів м. Мена. 23.02.2014 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернувся житель м. Мена з діагнозом: розсічена рана правої брови, алкогольне сп’яніння. 23.02.2014 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернувся житель м. Мена з діагнозом: забій лобної ділянки голови, алкогольне сп’яніння. 23.02.2014 року сталося загорання житлового будинку в м. Мена. Причина пожежі – неправильне влаштування пічного опалення. По всіх вказаних вище фактах проводиться подальша перевірка. Дільничними інспекторами райвідділу на минулій неділі притягнуто до адміністративної відповідальності 32 осіб, з них: 27 – за розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях, 1 – хуліганство, 3 – придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, 1- порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю. Співробітниками ВДАІ за управління автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння затримано 2-х водіїв, на яких складено адміністративні протоколи, складено 8 адмінпротоколів за порушення правил безпеки дорожнього руху.

мообороною та міліцією. Координатором спільної діяльності обрали Василя Ворону, колишнього начальника Менського райвідділу міліції. Василь

Олександрович є головою районної організації партії "Удар Віталія Кличка", членом Штабу національного спротиву та учасником козацтва.

АФІША Сімейний перегляд лялькових вистав від «Теремка»: «Замазура Колобок» та «Котик Петрик і Хитра Мишка» Дата: 27 лютого, четвер. Час: 17.00. Місце: районна дитяча бібліотека.

«Тітоньки» (сімейна комедія, Росія, Латвія 2013) Дата: 1, 2, 8, 9 березня 2014 р. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр). Ціна квитка: 5 грн. Вікові обмеження: 18 років.

«МАМАКЛАВА» (сексцентрична комедія П.Морозова) Дата: 5 березня 2014 р. Час: 19:00 Місце: Чернігівський молодіжний театр Ціна квитка: 50 грн. Час виїзду: 17.15 Попередній запис та довідки за телефоном 3-18-48

102

Суд засудив чоловіка, який літав на вертольоті над Чернігівщиною Прес-група Управління СБУ в Чернігівській області Чернігівський районний суд засудив чоловіка, який порушив законодавства у сфері безпеки польотів авіаційного транспорту. Співробітниками УСБУ встановлено, що мешканець Житомирської області здійснював несанкціоновані польоти на вертольоті з метою виконання авіаційно-хімічних робіт на території Чернігівської області. Повітряне судно, яким користувався чоловік, було вже декілька років заборонене до експлуатації і не мало відповідних дозвільних документів на здійснення польотів. Такі протиправні дії власника літального апарату створювали небезпеку для життя людей та могли призвести до інших тяжких наслідків. Чернігівській районний суд визнав зловмисника винним згідно з ч. 1 ст. 281 (порушення правил повітряних польотів) Кримінального кодексу України. Йому призначено покарання у вигляді виплати штрафних санкцій у розмірі п’ятидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Дмитро Різниченко, reznichenko-d.livejournal.com, стаття написана 23 січня 2014 року Минулої неділі я ридма ридав на похороні людини, з якою не був знайомий, про яку за день до того взагалі не чув, і навіть поховавши, так і не побачив її обличчя - в труні половину голови їй замінив скручений рушник і чорна в'язана шапка. Людину звали Микола Басюк, йому було 63 роки. У п'ятницю, 18 січня 2014 року, зранку, він зайшов в кабінет свого начальника і впритул розстріляв того з обрізу мисливської рушниці, а також поранив у плече головного бухгалтера, яка встигла втекти. Після чого забарикадувався в кабінеті, просидів один на один з трупом ворога чотири години, і застрелився сам. Через день його назавжди проводжали родичі, численні друзі, сусіди та колеги (колишні й нинішні - ті, що не побоялися можливих дисциплінарних висновників за такий демарш). Мені було соромно перед цим натовпом - вони плакали за близькою людиною, а я приїхав, бо почув поки що тихий, але чіткий, однозначний поштовх історії. Для них все скінчилося, а для мене біографія Миколи Басюка почалася тільки зараз, по смерті. Я приїхав віддати шану людині, яку ні краплини не жалів, бо героїв нема сенсу жаліти. Живучи за суспільними правилами з німого віку, ми погано уявляємо, на яких глибоких шарах психіки ці правила керують нашою поведінкою, і яка масштабна суспільна криза потрібна, щоб зламати їх вшиту систему. Коли людина, яка все життя чесно трималася правил, зберігала з оточуючими теплі стосунки, несподівано береться за зброю, значить - у цьому суспільстві йому більше нема до кого апелювати. Значить, серед існуючих легальних структур нема жодної, якій він делегував свою волю, і тому всі вони - апарат насилля над ним. Микола Басюк ніби спеціально мав усі ознаки людини, яка ні за яких обставин не могла стати терористом: пенсійного віку, провінційний, аполітичний батько двох дорослих дітей. Сумлінний робітник ОАО "Уманьгаз", за три десятиліття старанної праці дослужився до керівника газонаповнювальної станції, очолював невеликий колектив. Не належав до жодної партії, не рвався змінювати суспільство, просто розливав по балонам рідкий газ і будував, як міг, своє звичайне людське щастя. До самого атентату ніхто не підозрював, що він здатен стріляти, що взагалі колись тримав рушницю в руках. Новий начальник (депутат Черкаської обласної ради, замголови постійної комісії облради з питань ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу, керівник міської організації "Партії Регіонів", голова правління "Уманьгазу") Володимир Мельник почав вимагати, аби Микола Басюк заносив йому гроші. Газонаповнювальна станція - зручне місце, газ - важковловима субстанція, легко випаровується зі звітностей, швидко конденсується в кишенях у вигляді купюр. Та Микола Басюк красти не вмів. За життя він не накрав собі навіть на пишні похорони - старенький "Лаз" із сумними, бідно вдягненими жінками, проста труна, поминки в кафе "Турист" на околиці Умані. Микола Басюк не заносив Володимиру Мельнику грошей, і голова правління повісив на нього борг, великий борг. Щоб розрахуватися хоч трохи, Басюк мусив взяти банківський кредит. Але Володимиру Мельнику кредиту було мало, він пригрозив, що незабаром відбере у підлеглого квартиру. Коли їх конфлікт перейшов у гостру особисту фазу, начальник розжалував Басюка у звичайні слюсарі і поставив охороняти стоянку. Останній місяць життя Микола Басюк намагався вимолити у Мельника милості. Не вимолив. Врешті, помстив за приниження тим, що єдине рівняє високих і низьких - смертю. Всі революції мають у собі феномен індивідуального терору. Перш ніж прокидаються маси, перш ніж формуються і кристалізуються нові історичні спільноти, перш ніж суспільство осягне, що за старими принципами жити вже не можливо - прокидаються одиниці. Революція - це масштабний історичний самосуд. Не вірте обмеженим цинікам, які кажуть, ніби революцію можна створити штучно. Штучно можна зробити переворот, змову, провокацію, політичний скандал, але не ситуацію, в якій люди починають судити суддів. У вчинку Миколи Басюка не було жодної політики, але його ворогом став член владної партії. І зараз я не хочу замішувати політичну пропаганду на горі і смерті світлої людини, але я плакав і бажав горіти в пеклі Володимиру Мельнику і всім його однодумцям, всій його породі упирів. Будьте ви, суки, прокляті. Будьте навіки прокляті, і прокляте будь ваше криваве багатство, хай воно горем обернеться вам і тим, хто його успадкує після вас. Миколу Басюка поховали на кладовищі неподалік селища Іваньки, - без схилених прапорів, без салютів, без кортежів. Це було одне з найзначніших видовищ, які мені довелося бачити за життя. Спи спокійно, герой.


МЕНЩИНА

5

№ 9 (99) ВІД 27 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

РЕЦЕПТИ

ЗДОРОВ’Я ТА ГОСПОДАРСТВО

Як вибрати безпечний посуд

Підготувала Світлана Плющ температуру до +280°С. Силікон - матеріал, який не ржавіє, не кришиться, не взаємодіє ні з гарячими, ні з холодними продуктами. Його можна використовувати у духовках, мікрохвильовках, запікати м’ясо та рибу на аерогрилях. Їжу у ньому можна заморожувати. Незважаючи на ряд переваг такого посуду, однозначно відповісти, безпечний він чи ні сьогодні неможливо. Силіконовий посуд ще тільки досліджують.

Тефлон. Антипригарні покриття

epochtimes.com.ua Відповідь на питання «що ми їмо?» починається з відповіді на питання — «з чого ми це їмо?». Сьогодні вже ніхто не буде заперечувати, що матеріал посуду для приготування їжі безпосередньо впливає на якість їжі та, як наслідок, на наше здоров’я. Пропонований сьогодні у великій різноманітності посуд, від силікону до тефлону, не завжди виявляється інертним і нешкідливим для здоров’я. Якщо говорити про посуд загалом, то найбільш безпечним є чавун, скло, кераміка. Основні вимоги до безпечного посуду: матеріал повинен бути інертним; не взаємодіяти з їжею; бути термостійким; не змінювати свої властивості під час нагрівання; не виділяти небезпечних речовин під час нагрівання. Залежно від виду посуду, він має ті чи інші переваги. Почнемо з найбільш безпечного посуду.

Чавун Посуд із чавуну безпечний, добре витримує високі температури, при цьому рівномірно нагріваючись. Крім цього, чавун довговічний і міцний. Їжа, приготовлена в чавунному посуді, має найкращі смакові якості. В чавунному посуді добре готувати, але не зберігати їжу. Їжа у такому посуді не пригорає, повільно нагрівається і повільно остигає. Завдяки своїй пористій структурі, чавун добре вбирає жири. Через це чавунну сковорідку можна захистити від корозії і зробити її поверхню антипригарною просто за допомогою рослинної олії. Для цього потрібно розтерти чистою ганчіркою невели-

ку кількість олії по поверхні сковорідки і прожарити її протягом двох годин у духовці при 250-270 градусів.

нержавіючої сталі, яка перешкоджає корозії.

Глина

Мідний посуд має ряд переваг, однак зазнає окислювання в результаті реакції з азотною кислотою, яка може міститися в мийних засобах. Якісний мідний посуд можна використовувати, але нечасто.

Глиняний посуд — також входить в рейтинг найбільш безпечного для здоров’я посуду. В глиняному посуді можна варити і запікати їжу. Але цей посуд підходить тільки для духовки. У глиняному посуді гарно зберігаються продукти, наприклад, молоко довше не скисає. До того ж глина є природнім очищувачем. Ще однією важливою властивістю глини є те, що завдяки своїй пористості, вона дуже гарно зберігає температуру. Мити такий посуд ні в якому разі не можна миючими засобами, так як вони будуть потрапляти в структуру посуду, а потім і в їжу.

Скло Скляний посуд також екологічний і не заподіє шкоди здоров’ю. Його можна використовувати як для приготування їжі, так і для зберігання. Можна вибирати термостійкий, ударостійкий скляний посуд.

Емаль Посуд, вкритий емаллю, нейтральний і нешкідливий. Однак будьте уважні до відколів, що утворюються за температурних перепадів і ударів. Такий посуд вже небажано використовувати: захисна оболонка емалі вже порушена. Обираючи емальований посуд, дивіться на колір емалі. Нешкідливою вважається емаль таких кольорів: кремового, білого, сіро-блакитного, чорного і синього. Всі інші кольори, особливо яскраві, містять небезпечні хімічні речовини у великих кількостях. Купляти емальований посуд краще з окантовкою із

Мідь

Нержавіюча сталь Посуд із «нержавійки» дуже зручний і красивий, але він містить нікель, що є сильним алергеном. Під час приготування у ньому їжі до неї також потрапляють мідь і хром. Через це їжа нерідко має «металевий» присмак. У посуді з «нержавійки» не бажано готувати гострі та овочеві страви. Найбільш безпечними посудом із нержавіючої сталі вважаються пароварки (адже це щадний спосіб приготування їжі). Посуд із маркуванням «хірургічна сталь» (або «сталь 10 /18») має відмінну якість і стійкий до корозії. Однак такий посуд не можна перегрівати.

Алюміній В харчовій промисловості алюміній вже зарекомендував себе як токсичний матеріал: алюмінієвий посуд вражає кісткову та нервову систему, нирки, підвищує ризик виникнення хвороби Альцгеймера. Разом з їжею, приготовленою в такому посуді, в результаті контакту з кислими продуктами, в наш організм потрапляють і частинки алюмінію. Не рекомендується зберігати у ньому готову їжу та звичайну воду. При щоденному використанні алюмінієвого посуду можна отримати харчове отруєння

Силікон Силіконовий посуд еластичний, міцний і витримує

Вважається, що безпечним для здоров’я є тільки тефлон високої якості, виробництво якого є складним і дорогим. Для чищення такого посуду не можна використовувати абразиви та нагрівати його до високих температур. У разі, якщо цілісність покриття тефлону порушується, далі посуд вже не можна використовувати. Також такий посуд вимагає рівномірного електричного нагрівання, і не підходить для газових плит. Однак і справжній тефлон не є абсолютно безпечним для здоров’я: у його виробництві використовується кислота Pfoa, вивчення дії на організм якої все ще триває. Виробники часто підроблюють тефлонове покриття. Для цього покривають чавунні сковорідки спеціальною фарбою, що схожа на тефлонове покриття. У магазині вони можуть бути дешевші за справжній тефлоновий посуд, а можуть мати і таку ж саму ціну. Перевірити такий посуд можна за допомогою магніту. До справжнього металевого тефлонового посуду він не притягуватиметься, а до чавунної сковорідки з шаром фарби - притягнеться.

Рулет з цілої курки

Інгредієнти: 1 курка вагою 1,6-1,8 кг; для начинки: 300 г печериць, 1 велика цибулина, 2 гілочки петрушки, 1 зубчик часнику, щіпка сушеного майорану, 1 ст. л. вершкового масла, сіль, мелений чорний перець. Приготування: для начинки цибулю і печериці наріжте маленькими кубиками, часник подрібніть. Обсмажте цибулю з часником до м’якості на вершковому маслі. Додайте гриби і смажте, поки не випарується рідина. Додайте майоран і подрібнену петрушку, посоліть і поперчіть, готуйте ще 5 хв. Курку покладіть грудкою вниз. Зробіть розріз вздовж хребта і почніть відокремлювати м’ясо, підрізаючи ножем по боках від хребта. Акуратно підрізайте м’ясо з кісток, опускаючись вниз, вздовж ребер і стегенець. Коли ви дійдете до суглобів крил, розріжте їх, але не відокремлюйте крила від шкіри. Розріжте суглоби між стегенцями і гомілками. Під час роботи намагайтеся не ушкоджувати шкіру. Розкладіть тушку на дошку шкірою вниз і злегка відбийте грудку, прикривши плівкою. Викладіть в середину начинку і загорніть краї, щоб вони находили один на одного. Обмотайте рулет кухонним шпагатом через кожні 2-2,5 см, не затягуйте його занадто туго. Запікати приблизно 1 год. 15 хв. в духовці, яка розігріта до 190 °С. Важливо: курячу тушку перед витяганням кісток потрібно потримати в холодильнику не менше 1 години - так буде легше відокремлювати м’ясо від кісток.

Рибка в сметанному соусі

Пластмаса Посуд із пластика — чи не найнебезпечніший, що не заважає йому бути найбільш вживаним у світі. До складу такого посуду входять бісфенол-А, меламін (викликає пухлини сечовидільної системи, захворювання легенів і травної системи, екзему, роздратування оболонок очей; діє на генному рівні), формальдегід (канцероген), стабілізатори: полістирол і поліпропілен (додають до складу одноразового посуду). Пластмасовий посуд абсолютно не підходить для розігрівання їжі. Також не варто зберігати жирну або гарячу їжу в пластикових ємностях.

Інгредієнти: риба морська - 600 г, цибулина, морква 1 шт, сметана - 250 мл, сіль, перець. Приготування: З риби відділяємо кістки, ріжемо на порційні шматочки. Смажимо цибулю і терту моркву. Додаємо до них рибу, обсмажуємо до золотистої скоринки. Смажену рибу з овочами викладаємо в глибоку форму для запікання. Далі змішуємо сметану і 50 мл води, заливаємо рибу. Солимо, перчимо за смаком. Запікаємо при 180 градусах, 20 хвилин.

Соус Тар-тар Інгредієнти: 2 варених жовтки, 1 сирий жовток, 1 ст. л гірчиці, 50 мл оливкової олії, 2 ст. л сметани, 60 гр маринованих огірків (подрібнених), зелень кропу, 1 ст. л лимонного соку, чорний перець. Приготування: натираємо варені жовтки на тертці, додаємо сирий жовток, гірчицю, лимонний сік. Збиваємо до однорідної маси, додаємо оливкову олію порціями, постійно збиваємо виделкою. Додаємо сметану, сіль, перець, огірки та подрібнену зелень кропу. Все добре перемішуємо. Виходить ароматним соус, який підходить до будь-якої страви.


6

№ 9 (99) ВІД 27 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

МЕНЩИНА

ГУМОР Підготувала Ольга Болва Мати хотіла назвати сина - Дімою, а батько - Іваном. Дійшли спільного висновку, назвали - Діваном. На іспиті: - Ваше прізвище? - Іванов (посміхається). - Чого ви посміхаєтеся? - Задоволений, що добре відповів на перше питання! Дід розказує внуку: - Пам’ятаю, як в 42-гому тяжко було! Ноги боліли! Рани постійно! А вдів 43-тій - о, нормально! В батьків не вистачало грошей на гумову качечку, тому Іван купався із замороженою куркою. - Люба, який подарунок ти б хотіла отримати на 8 Березня? - Ах, дорогий, я б хотіла щось для своїх тонких пальчиків, довгої шиї, цих от вушок... - Ясно, мило! - Як ви потрапили в головне відділення ЦРУ? - Я агент! - КГБ? - Ні, Оріфлейм. Чим далі в ліс - тим менша вірогідність, що на шашлики. Блондинки зачіпають погляд. Брюнетки зачіпають серце. Лисі зачіпають в під’їзді й відбирають телефон. Ніч – хороший час для спілкування. Крім “привіт, як справи?”, можна запитати “чого не спиш?” Мавпу, зайця і жирафу посадили в одну клітку в зоопарку. Заєць, після трьох днів, проведених там, приходить до адміністратора зоопарку і каже: - Переселіть мене від них, будь ласка. - Чому? - Я розказую анекдоти, мавпа сміється цілий день, а жирафа – цілу ніч.

Школа. Урок праці. Учитель: - Основне правило техніки безпеки: пальці в розетку не сунути! Учень: - Так вони туди не влазять. - А ти цвяхи візьми, дурень!

СКАНВОРД

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

на 3-9 березня ОВЕН (21.03-20.04). Ваша працездатність суттєво підвищиться. Постарайтеся не базікати зайво, щоб після не шкодувати про це. Сприятливий день - четвер, несприятливий день - п’ятниця. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Можуть виникнути проблеми, пов’язані з гострою нестачею часу. Переговори з начальством повинні принести гарний результат.Сприятливий день - середа, несприятливий день - понеділок. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Бажано ретельно планувати всі свої справи. Вам належним чином удасться урегулювати проблеми, що з’явилися, головне не квапити події. Якщо у вашому жітті мали місце домашні безладдя, то вони закінчаться у вихідні, повернувши назад мир і спокій. Сприятливий день - понеділок, несприятливий день - середа.

Ответы на сканворд, опубликованный в предыдущем номере газеты По горизонтали: Опал. Дзот. Донателло. Тарн. Боур. Табло. Шкаф. Эшпай. Ком. Фаянс. Ицар. Фея. Ичиги. Лур. Набат. Тыква. Оно. По вертикали: Сода. Юла. «Порт». Анна. Дебош. Зло. Олуша. Тор. Бой. Кия. Фас. Шкафут. По. Амия. Фаина. Арча. Наган. Еры. Ибо. Ито.

РАК (22.06-23.07). Незважаючи на необхідність інтенсивної роботи, знайте міру, ваші близькі люди, та й ви самі, можете постраждати від прагнення віддавати робочому процесу весь вільний час. Гарний час для великих придбань. Сприятливий день - середа, несприятливий день - четвер.

ЛЕВ (24.07-23.08). Уникайте вплутуватися навіть у найпростіші авантюри, залишайтеся уважними і обережними. Можливо прийдеться терміново опановувати нові знання і навички. Сприятливий день - п’ятниця, несприятливий день - вівторок.

СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Сприятлива смуга для вас триває. Самий час насолодитися плодами своєї діяльності. Будьте обачні зі словами, вимовленими вголос. Вихідні постарайтеся присвятити собі. Сприятливий день - середа, несприятливий день - четвер.

ДІВА (24.08-23.09). Для позитивних змін у вашій долі наступає сприятливий час. Матеріальне становище буде потихеньку стабілізуватися. Сприятливий день - середа, несприятливий день п’ятниця.

КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Для втілення в життя своїх ідей вам обов’язково знадобиться допомога однодумців. Постарайтеся розраховувати свої сили об’єктивно і не переоцінювати власних можливостей. Сприятливий день - четвер, несприятливий день - середа.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Спокій і витримка можуть неодноразово вам придатися. Не варто всерйоз сприймати слова колег по роботі. Постарайтеся обійтися без зайвих обіцянок. Уникайте попадатися на очі начальству. Сприятливий день - четвер, несприятливий день - середа. СКОРПІОН (24.10-22.11). Не дозволяйте втягувати себе в круговорот чужих проблем. У вихідні не рекомендується укладати будьякі угоди, тому що через їх імовірну ризикованість шанс на успіх може бути практично дорівнювати нулю. Сприятливий день вівторок, несприятливий день - середа.

ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Навколишні можуть знайти у вашій особі справжнього друга, а от начальство з незрозумілої причини може виявитися чимсь невдоволено. Сприятливий день понеділок, несприятливий день - п’ятниця. РИБИ (20.02-20.03). Можлива ситуація, коли доводиться займатися декількома справами одночасно, але результати цієї праці вас порадують вже на наступного тижні. Свої плани краще не афішувати, а уживати необхідних заходів до їхнього здійснення. Сприятливий день - середа, несприятливий день - п’ятниця.


МЕНЩИНА ПОНЕДІЛОК, 3 БЕРЕЗНЯ

УТ-1

9.00 Підсумки тижня 9.55, 17.25 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.45 Т/с «МонтеКрісто» 11.35 Не вір худому кухарю 12.00, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.15 Право на захист 12.30 Рояль в кущах 13.05 Крок до зірок 13.45 Дитячий фестиваль «Свято дитячих мрій» 14.40 Вікно в Америку 15.15 Euronews 15.20, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.35 Д/ф «Ю.Гагарін. Застереження долі» 15.55 Дорослі ігри 16.50 Як це? 18.40 Фінансова перспектива 19.20 Співає Іван Попович 19.40, 21.40 Концертна програма «Мелодія двох сердець» 21.00 Підсумки дня

1+1

6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.30 ТСН 8.05 «Економічна правда» 9.10 Х/ф «Діди-розбійники» (1) 11.00 Х/ф «1+1» 13.05 Х/ф «Несподівана радість» 16.45, 4.10 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асі» (1) 20.15 Т/с «Ґюльчатай 2» (1) 22.15, 2.00 «Гроші» 23.45, 4.35 Т/с «Касл-2» (2) 0.40, 2.50 Х/ф «Серійна коханка» (3)

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.15, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.20, 12.25 Х/ф «Два Івани» 13.40 «Судові справи» 14.35 «Сімейний суд» 15.30 «Жди меня» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00, 3.15 «Подробиці» 20.35, 3.50 Т/с «Серафіма Прекрасна» 23.55 Т/с «Петрович»

СТБ

6.50, 16.00 «Все буде добре!» 8.50, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.25 Х/ф «Спокута» (1) 12.05, 20.00, 23.20 «Слідство ведуть екстрасенси» 13.00, 1.25 «МастерШеф-2» 18.00, 22.00 Новини 20.55 Х/ф «Мама-детектив» (1) 22.25 «Детектор брехні-5» 0.15 «Один за всіх»

ICTV

5.35 Служба розшуку дітей 5.40 Світанок 6.45, 19.20 Надзвичайні новини 7.40 Факти тижня 8.45 Факти. Ранок 9.15 Надзвичайні новини. Підсумки 10.05 Анекдоти поукраїнськи 10.30, 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 12.45 Факти. День 14.05 Х/ф «Володар бурі» 16.35 Х/ф «Кінець світу» 18.45 Факти. Вечір 20.05 Т/с «Чужий район-2» 21.55, 3.50 Свобода слова 23.45 Х/ф «Район №9» (2)

ТРК «Україна»

7.00, 9.00, 17.00, 19.00 Події 7.15 Ранок з Україною 9.10 Т/с «Якщо ти не зі мною» (1) 13.00, 17.25 Т/с «Слід» (1) 16.00, 3.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.30, 4.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.10 Т/с «Шаман-2» (1) 22.00, 3.10 Події дня 22.30 Х/ф «Гладіатор» (2)

Новий канал

7.00 Підйом 8.00 Т/с «Віола Тараканова» 9.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 9.50 Т/с «Щасливі разом» 15.10 Х/ф «Одиного разу у Вегасі» 18.00 Абзац! 19.00, 23.55 Репортер 19.05 Т/с «Вороніни» 20.00 Ревізор 22.35 Страсті за Ревізором

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ

№ 9 (99) ВІД 27 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

ВІВТОРОК, 4 БЕРЕЗНЯ

УТ-1

9.00, 21.00 Підсумки дня 9.30 Т/с «МонтеКрісто» 11.35 Світло 12.10, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.25 Шеф-кухар країни 13.25 Х/ф «Капітанша» 15.15 Euronews 15.35, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.50 «Секрети успіху» з Н.Городенською 16.30 Спецпроект «Жива душа поетова святая...». Нова пісенна Шевченкіана 18.40 Фінансова перспектива 19.35, 21.40 Концертна програма «Мелодія двох сердець»

1+1

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.35, 4.55 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.10, 20.15 Т/с «Ґюльчатай 2» (1) 10.50, 11.50, 0.40, 1.35 Т/с «Громови-2» 12.50 «Не бреши мені-4» 13.50, 2.25 Т/с «Справа лікарів» 14.45, 4.05 «Красуня за 12 годин-2» 15.40 Т/с «Свати-4» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асі» (1) 22.15, 3.10 Реаліті-шоу «Сім’я» 23.50 Т/с «Касл-2» (2)

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.15, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.20 Т/с «Повернення Мухтара-2» 11.20, 12.25, 17.00 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 15.55 «Зрозуміти. Пробачити» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00, 3.25 «Подробиці» 20.35, 4.00 Т/с «Серафіма Прекрасна»

СТБ

6.55, 16.00 «Все буде добре!» 8.50, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.20 Х/ф «Домоправитель» (1) 12.05, 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.55, 0.15 «МастерШеф-2» 18.00, 22.00 Новини 19.05 «Моя правда. Борис Моісеєв. Казки для дорослих» 20.55 Х/ф «Мама-детектив» (1) 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дітей»

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.05, 14.00 Анекдоти поукраїнськи 10.25, 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 12.45 Факти. День 14.10 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів. Менти-5» 15.00, 20.05 Т/с «Чужий район-2» 18.45 Факти. Вечір 21.55 Т/с «Лісник»

ТРК «Україна»

7.00, 9.00, 17.00, 19.00 Події 7.15 Ранок з Україною 9.10, 12.50, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.10 Т/с «Шаман-2» (1) 11.50 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.00, 23.20 Т/с «ОСА» (1) 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.30 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00, 2.10 Події дня 0.20 Т/с «Ментовські війни 7» (2)

Новий канал

7.00 Підйом 8.00 Т/с «Віола Тараканова» 9.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 9.50 Т/с «Татусеві дочки» 15.10 Х/ф «Вже хто б говорив-3» 18.00 Абзац! 19.00, 0.15 Репортер 19.05 Т/с «Вороніни» 22.00 Х/ф «Сутінки» (2)

СЕРЕДА, 5 БЕРЕЗНЯ

УТ-1

9.00, 21.00 Підсумки дня 9.30 Уряд на зв’язку з громадянами 10.00 Пряме включення з Кабінету міністрів України 10.20 Т/с «МонтеКрісто» 11.20 Українська пісня 12.10, 18.50, 21.30 Діловий світ 12.25 Д/ф «Григір Тютюнник. Доля» 1 ф. 13.25 Спецпроект «Жива душа поетова святая...». Світ поезії. Т.Шевченко 13.50 Шлях до Чемпіонату світу ФІФА 2014 г. Бразилія 14.35 Euronews 14.45, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.00 ПАРЛАМЕНТСЬКІ СЛУХАННЯ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ 18.05 Про головне 18.35 Фінансова перспектива 19.20 Star-шоу 20.55 Мегалот 21.45 Концертна програма «Національ колективи-Тарасові Шевченку»

1+1

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.40, 4.50 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.10, 20.15 Т/с «Ґюльчатай 2» (1) 10.55, 11.55, 0.45, 1.40 Т/с «Громови-2» 12.55, 3.15 «Не бреши мені-4» 13.55, 2.30 Т/с «Справа лікарів» 14.45, 4.05 «Красуня за 12 годин-2» 15.40 Т/с «Свати-4» (1) 16.45, 5.05 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асі» (1) 22.15 «Чотири весілля-3»

Iнтер

7.15, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.20 Т/с «Повернення Мухтара-2» 11.20, 12.25, 17.00 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 15.55 «Зрозуміти. Пробачити» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00, 2.50 «Подробиці» 21.00 Футбол. Збірна України-Збірна США

СТБ

8.45, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.20 «Моя правда. Борис Моісеєв. Казки для дорослих» 10.15 «Кохана, ми вбиваємо дітей» 12.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.50, 0.40 «МастерШеф-2» 18.00, 22.00 Новини 19.50 Х/ф «Мама-детектив» (1) 22.25 «Хата на тата»

ICTV

9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.05, 14.00 Анекдоти поукраїнськи 10.25, 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 12.45 Факти. День 14.10 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів. Менти-5» 15.05, 20.05 Т/с «Чужий район-2» 18.45 Факти. Вечір 21.55 Т/с «Лісник» 23.45 Х/ф «Місто злодіїв» (2)

ТРК «Україна»

7.15 Ранок з Україною 9.10, 12.50, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.10 Т/с «Шаман-2» (1) 11.50, 4.05 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.00 Т/с «ОСА» (1) 16.00, 2.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.30, 3.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00, 2.10 Події дня

Новий канал

7.00 Підйом 8.00 Т/с «Віола Тараканова» 9.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 9.50 Т/с «Щасливі разом» 14.40 Х/ф «Сутінки» 18.00 Абзац! 19.00, 0.20 Репортер 19.05 Т/с «Вороніни» 22.00 Х/ф «Сутінки. Сага.

ЧЕТВЕР, 6 БЕРЕЗНЯ

УТ-1

9.00, 21.00 Підсумки дня 9.30 Т/с «МонтеКрісто» 11.35 Книга.ua 12.10, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.30 Д/ф «Григор Тютюнник. Доля» 2 ф. 13.25 Біатлон. Кубок світу. Спринт (чол.) 15.15 Euronews 15.25, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.45 Ближче до народу 16.25 Біатлон. Кубок світу. Спринт (жін.) 17.55 Тарас Шевченко в Петербурзі 18.40 Фінансова перспектива 19.25 Д/ф «Ген своди» 20.00 Концертна програма «Національ колективи-Тарасові Шевченку» 21.40 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 22.45 Співає Іван Попович

1+1

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.30 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.10, 20.15 Т/с «Ґюльчатай 2» (1) 10.50 Т/с «Громови-2» 11.50, 12.50, 0.35, 1.25 «Не бреши мені-4» 13.50, 2.15 Т/с «Справа лікарів» 14.45, 3.00 «Красуня за 12 годин-2» 15.40 Т/с «Свати-4» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асі» (1) 22.15, 3.45 «Українські сенсації» 23.45, 4.35 Т/с «Касл-2» (2)

Iнтер

7.15, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.20 Т/с «Повернення Мухтара-2» 11.20, 12.25, 17.00 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 15.55 «Зрозуміти. Пробачити» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробиці» 20.35, 3.10 Т/с «Серафіма Прекрасна»

СТБ

6.45, 16.00 «Все буде добре!» 8.45, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.05 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» (1) 11.50 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.40, 0.15 «МастерШеф-2» 18.00, 22.00 Новини 19.50 Х/ф «Мама-детектив» (1) 22.25 «Я соромлюсь свого тіла»

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.05, 14.00 Анекдоти поукраїнськи 10.25, 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 12.45 Факти. День 14.15 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів. Менти-5» 15.10, 20.05 Т/с «Чужий район-2» 18.45 Факти. Вечір 21.55 Т/с «Лісник»

ТРК «Україна»

7.15 Ранок з Україною 9.10, 12.50, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.10 Т/с «Шаман-2» (1) 11.50, 4.05 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.00 Т/с «ОСА» (1) 16.00, 2.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.30, 3.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00, 2.10 Події дня

Новий канал

7.00 Підйом 8.00 Т/с «Віола Тараканова» 9.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 9.50 Т/с «Татусеві дочки» 14.40 Х/ф «Сутінки. Сага. Молодик» (2) 18.00 Абзац! 19.00, 0.15 Репортер 19.05 Т/с «Вороніни» 22.00 Х/ф «Сутінки. Сага. Затьмарення» (2)

П’ЯТНИЦЯ, 7 БЕРЕЗНЯ

УТ-1

9.00, 21.00 Підсумки дня 9.30 Т/с «МонтеКрісто» 11.30 Д/ф «Ген своди» 12.10, 17.25, 21.30 Діловий світ 12.25 Віра. Надія. Любов 13.25 Українського роду 13.45 Х/ф «Жива душа поетова святая». «Назар Стодоля» 15.15 Euronews 15.35, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.50 Спецпроект «Жива душа поетова святая...» Архіви...Люди...Долі... Т.Шевченко (Відомий і невідомий) 17.15 Фінансова перспектива 18.00 Церемонія відкриття Паралімпійських ігор 20.40 Спецпроект «Жива душа поетова святая...» Світ поезії. Тарас Шевченко 21.40 Фольк-music

1+1

6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.10 Т/с «Ґюльчатай 2» (1) 10.50, 1.35, 2.25 Т/с «Громови-2» 11.50, 12.50, 3.15 «Не бреши мені-4» 13.50, 4.05 Т/с «Справа лікарів» 14.45, 4.50 «Красуня за 12 годин-2» 15.45 Т/с «Свати-4» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асі» (1) 20.15 «Сказочная Русь» 20.50 «Вечірній Київ-2013» 22.45 «Супергерої» 23.50 Х/ф «Марадона»

Iнтер

7.15, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.20 Т/с «Повернення Мухтара-2» 11.20, 12.25, 17.00, 3.25 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 15.55 «Зрозуміти. Пробачити» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00, 2.50 «Подробиці» 20.35, 4.05 Т/с «Серафіма Прекрасна» 23.55 Концерт «Філіп Кіркоров. Інший»

СТБ

6.10 Х/ф «Аварія-дочка мента» (1) 7.55, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.15 Х/ф «Найчарівніша та найпривабливіша» (1) 10.55 Х/ф «Принцеса та жебрачка» (1) 18.00, 22.00 Новини 20.00, 22.35 «Холостяк-4» 0.55 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» (1)

ICTV

6.55, 19.20 Надзвичайні новини 7.50, 9.15, 13.00 Т/с «Винищувачі» 8.45 Факти. Ранок 12.45 Факти. День 18.45 Факти. Вечір 20.05 Т/с «Чужий район-2» 21.55 Т/с «Лісник» 23.45 Х/ф «Арго» 2013 г. (2) 1.45 Х/ф «Моторошно голосно і несамовито близько» (2)

ТРК «Україна»

7.15 Ранок з Україною 9.10, 12.50, 17.20, 21.10, 22.30 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Шаман-2» (1) 11.50, 4.50 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.00, 23.20 Т/с «ОСА» (1) 16.00, 2.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.30, 3.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00, 2.10 Події дня

Новий канал

7.00 Підйом 8.00 Т/с «Віола Тараканова» 9.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 9.50, 19.05 Т/с «Вороніни» 14.45 Х/ф «Сутінки. Сага. Затьмарення» (2) 18.00 Абзац! 19.00, 0.05 Репортер 22.00 Х/ф «Сутінки. Сага. Світанок: Частина 1» (2) 0.10 Х/ф «Сутінки. Сага. Світанок: Частина 2» (2) 1.55, 2.55, 3.50 Зона ночі

СУБОТА, 8 БЕРЕЗНЯ

УТ-1

8.30 Панянка та кулінар 9.05 Паралімпійські ігри. Біатлон (жін.чол.) 13.05 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (чол.) 13.45 Православний вісник 14.20 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (жін.) 15.10 Армія 15.20 Моменти життя 16.25 Театральні сезони 17.15 В гостях у Д.Гордона 18.05 Український акцент 18.35 Х/ф «Жива душа поетова святая...». «Тарас Шевченко. Заповіт» 20.55 Мегалот 21.00, 1.20 Підсумки дня 21.25 Паралімпійські ігри. Підсумки дня 21.35 Без цензури 22.00 Українська пісня

1+1

6.15, 19.30 ТСН 7.00 «Хто там?» 8.05, 8.30 М/с «Король Лев. Тімон і Пумба» (1) 8.55 М/ф «Енгрі бердс» (1) 9.00 «Світське життя» 9.55 «Сказочная Русь» 10.10, 11.15, 12.15, 13.15 Т/с «Свати-4» (1) 14.20 «Вечірній Київ-2013» 16.10 «Вечірній квартал» 18.30 «Розсміши коміка-5» 20.15 «1+1 удома: 8 березня» 22.00 Х/ф «Чого хочуть жінки» (1) 0.30 Х/ф «Жанна Д’Арк» (1)

Iнтер

5.40 Т/с «Серафіма Прекрасна» 6.25 Х/ф «Казка про жінку і чоловіка» 8.00 «Школа доктора Комаровського» 8.30 Концерт «Тобі, єдиній» 9.30 Новини 10.00 Д/ф «Жванецький. Одисея одесита» 11.00 Х/ф «Москва сльозам не вірить» 14.05, 2.50 Т/с «Не зрікаються, кохаючи» 18.00, 20.35 Х/ф «Підміна в одну мить» 20.00 «Подробиці» 22.30 Концерт «8 Березня у Великому місті» 0.30 Х/ф «Мами»

СТБ

6.00 Х/ф «Мері Поппінс, до побачення!» (1) 7.05 «Караоке на Майдані» 7.55 «Їмо вдома» 9.00 «Все буде смачно!» 10.10 Х/ф «Камінний гість» (1) 12.10 «Холостяк-4» 16.40 «Хата на тата» 19.00 «Україна має талант!-6» 22.00 «Детектор брехні-5» 23.00 «Я соромлюсь свого тіла» 0.45 Х/ф «Аварія-дочка мента» (1)

ICTV

7.10 Т/с «Чужий район-2» 8.55 Х/ф «Чаклунка» 10.40 Зірка YouTube 11.20 Дача 12.05 Х/ф «За бортом» 14.00 Х/ф «Французький поцілунок» 15.50, 19.50 Т/с «На крилах» 18.45 Факти. Вечір 19.00 Надзвичайні новини. Підсумки 21.40 Х/ф «Наша Russia. Яйця долі» 23.05 Х/ф «Ржевський проти Наполеона» 0.35 Х/ф «Європейський жиголо» (2) 1.55 Х/ф «Дияволиця» (2)

ТРК «Україна»

7

НЕДІЛЯ, 9 БЕРЕЗНЯ

УТ-1

6.40 Х/ф «Тарас Шевченко» 9.00 Околиця 9.25 Подорожуй світом з Ю.Акуніною 10.00, 12.00 Урочистості до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 11.05 Як Ваше здоров’я? 13.30 Паралімпійські ігри. Лижні гонки (чол.) 15.20 Паралімпійські ігри. Лижні гонки (жін.) 16.55 Біатлон. Кубок світу. Мас-старт (чол.) 17.55 Біатлон. Кубок світу. Мас-старт (жін.) 18.50 Х/ф «Жива душа поетова святая...». «Тарас Шевченко» 21.00, 1.20 Підсумки тижня 22.05 Паралімпійські ігри. Підсумки дня 22.15, 2.15 Головний аргумент 22.25 Співає Іван Попович

1+1

6.15 Фільм-казка «Королівство кривих дзеркал» (1) 7.40 Мультфільм (1) 8.10, 8.35 М/с «Король Лев. Тімон і Пумба» (1) 9.00 «Лото-забава» 10.00 ТСН 10.35 «Світ навиворіт-5» 11.40 «Чотири весілля-3» 12.55 «Зіркова хроніка» 14.00 М/ф «Машині казки. Маша і ведмідь» (1) 14.15 «Міняю жінку-6» 15.45 Х/ф «Манекенниця» (1) 19.30 «ТСН-Тиждень» 20.15 «Голос країни 4. Перезавантаження» 22.40 «Світське життя» 23.40 «Що? де? коли?» 0.45 Х/ф «Етюди втрьох» (3)

Iнтер

8.10 «Школа доктора Комаровського. Невідкладна допомога» 8.50 «Городок» 9.30 «Недільні новини» 10.00 «Орел і Решка. На краю світу» 11.00 Д/ф «Шевченко. 200 років самотності» 12.05 Х/ф «Підміна в одну мить» 16.05 Х/ф «Тариф «Щаслива родина» 18.00, 21.00 Т/с «Фродя» 20.00, 3.25 «Подробиці тижня» 22.50, 4.10 Х/ф «Люблю 9 Березня» 0.25 Х/ф «Почуй моє серце»

СТБ

7.00 «Їмо вдома» 8.00, 10.45 Х/ф «Мама-детектив» (1) 9.00 «Все буде смачно!» 9.55 «Караоке на Майдані» 15.55 «Україна має талант!-6» 19.00 «Битва екстрасенсів. Свої проти чужих» 21.05 «Один за всіх» 22.15 Х/ф «Мріяти не шкідливо» (1) 0.05 Х/ф «Найчарівніша та найпривабливіша» (1)

ICTV

8.45 Космонавти 9.45 Зірка YouTube 10.50 Козирне життя 11.20 Вам і не снилося! 11.55 Т/с «Лісник» 18.45 Факти тижня 19.40 Х/ф «Холостяцька вечірка у Вегасі» 21.55 Х/ф «Холостяцька вечірка-2. З Вегасу у Бангкок» (2) 23.45 Х/ф «Дикий, дикий Вест» 1.00 Х/ф «Вічно молодий»

ТРК «Україна»

7.00, 19.00, 2.20 Події 7.10, 8.30 Т/с «Інтерни» (1) 10.00 Один за сто годин 11.00 Т/с «В очікуванні любові» (1) 14.40 Х/ф «Наречена мого нареченого» (1) 16.30, 19.20 Т/с «Відлига» (1) 21.20 Х/ф «Про що мовчать дівчата» (1) 23.10 Ювілейний концерт І.Аллегрової

7.10 Х/ф «Наречена мого нареченого» (1) 9.00 Ласкаво просимо 10.00, 11.00 Таємниці зірок 12.00 Т/с «Дорожній патруль 4» (1) 16.00 Т/с «Відлига» (1) 19.00, 3.00 Події тижня 20.00 Страсті на паркеті 22.00 Т/с «Інтерни» (1) 23.30 Великий футбол

8.10 М/с «Черепашки-ніндзя» 9.05 М/с «Том і Джеррі-шоу» 10.00 Ревізор 12.40 Страсті за Ревізором 14.00 Т/с «Вороніни» 15.40 Х/ф «Сутінки. Сага. Світанок. Частина 1» (2) 18.00 Х/ф «Сутінки. Сага. Світанок. Частина 2» (2) 20.00 Х/ф «Місс Конгеніальність» 22.00 Педан-Притула шоу

8.00 М/с «Черепашки-ніндзя» 10.05 Файна Юкрайна 12.20 Х/ф «Ненсі Дрю» 14.10 Х/ф «Миттєвості НьюЙорка» 16.00 Х/ф «Чумова п’ятниця» 17.50 Х/ф «Місс Конгеніальність» 20.00 Х/ф «Місс Конгеніальність-2» 22.00 Х/ф «Охоронець» 0.35 Великі почуття

Новий канал

Новий канал


8

№ 9 (99) ВІД 27 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ

МЕНЩИНА

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ

Як передплатити газету? Щоб передплатити газету «Менщина», потрібно звернутися до листоноші, поштового відділення або завітати до редакції.

Вікна, жалюзі, відливи Балкони, двері, ворота, ролети, москитні сітки, підвіконня, склопакети. Доставка. Сервіс. Ремонт та будівництво.

Вартість передплати (з послугами пошти): на місяць – 7,42 грн, на три місяці – 21,66 грн,

на півроку – 41,67 грн, на рік  – 82,14 грн.

Як купити газету? Газету «Менщина» можна купити у таких торгових точках міста:

АДВОКАТ

Тел.: (0462) 930-479, 097-719-16-93, 095-001-33-06

Пам’ятники

будь-якої складності з природнього каменю (чорний, червоний, сірий), бетонні. Надгробники, таблички, огорожі. Якісну художню роботу, різьбу по каменю виконаю за місцем замовлення.

Є економ пропозиція

Гарантія, порядність, можливий кредит. Підприємство «ФОП Драгун П. П.» знаходиться на території ЗАТ «Менський комунальник».

Тел.: 4-35-44, 066-518-21-37

ТОРГОВИЙ ДІМ “ДТЗ” у Сосницькому районі пропонує: трактори ДТЗ 240, ДТЗ 244, Xintau, Dongfen 244 E, ІМ 244, DW 354АС, навісне обладнання, техніку для приготування кормів, а також запчастини до них. Сосниця, вул. Чернігівська, 35, маг. “Забудовник”. Тел.: 067-50-30-564, 2-75-78.

Відділ Держземагенства у Менському районі Чернігівської області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста з питань кадрової роботи Відділу Держземагентства у Менському районі Чернігівської області. Вимоги до кандидата - освіта вища економічна, знання персонального комп’ютера, стаж роботи по спеціальності не менше трьох років. Прийом документів - протягом 30 календарних днів з дня оголошення. Довідки за телефоном 2-15-84.

ДЕШЕВІ КОВДРИ (ОДІЯЛА, ПЛЕДИ) «секонд хенд» від 30,00 грн.

м. Мена, вул. Червоноармійська, 23 (друкарня) ПОГОДА rp5.ua

Також газету можна купити у кожному поштовому відділенні району. Рекомендована ціна - 2,00 грн.

Як опублікувати рекламу? У редакції газети «Менщина» можна опублікувати рекламне оголошення не лише у «Менщині», але й у Сосницькій районній газеті «Час» (щотижневий тираж 3 500 екз.) та Коропській районній газеті «Коропщина» (щотижневий тираж 1 275 екз.). Вартість реклами у рубриці «Товари та послуги»: Мінімальне рекламне оголошення (8х2 см) - від 20 грн. Стандартне рекламне оголошення (8х5 см) - від 40 грн. При розміщенні 3-х рекламних оголошень четверте публікується безкоштовно.

Продає тьс я місце для реклами

Продам ГАЗ-53 самоскид. Тел. 066-55-69-899

Те л . : 0 9 3 - 7 7 3 - 0 3 - 5 9 , 5-01-52

Чистота і затишок у домі. Механічна очистка сажі. Продам трактор Т-25 саморобний. Тел.: 2-44-94, 099-51-36-892

ГАРЯЧА ЛІНІЯ У середу, 5 березня, з 9.00 до 10.00 пряму телефонну лінію з жителями району проведе начальник архівного відділу райдержадміністрації Олена Григорівна Невжинська, тел.: 2-15-43.

Продам робочого коня, 10 років, каштанового кольору. Ціна 10 тис. грн. Тел. 098-74-39-823

Менська районна газета «Менщина» Реєстраційне свідоцтво: серія ЧГ № 513-162 ПР від 05.04.2012 р. Засновник Лавський С.В.. Видавець ФОП Скиба А.О. Редактор Сергій Лавський День виходу – четвер

– редакція газети «Менщина» (вул. Червоноармійська); – фотостудія «Фото-цифра» (вул. Червона Площа); – Троїцький базар; – магазин №2 (вул. Воровського); – магазин №6 (вул. Сидоренка); – магазин №8 (вул. Леніна); – магазин «У Миколи» (вул. Шевченка); – магазин «Лотос» (вул. Червоноармійська); – магазин «Ніагара» (вул. Жовтнева); – магазин «Маркет» (вул. Червона Площа); – магазин «Продукти» (вул. Жовтнева); – магазин «Орхідея» (вул. Шевченка); – магазин «Злагода» (вул. Радянська); – магазин «Світ» (вул. Жовтнева); – магазин «Ваш Майстер» (вул. Червона Площа); – магазин «Хуторок (вул. Урицького); – магазин «Авангард» (вул. Жовтнева); – магазин «Каскад» (вул. Леніна); – магазин «Вишуканий смак» (вул. Леніна); – магазин «Промінь» (вул. Гоголя); – магазин «Продукти» (вул. 40 років Жовтня); – магазин «Продукти» (вул. 1 Травня); – аптека ім. В. І. Смирнова (вул. Суворова); – магазин «Ірина» (вул. Кабула); – магазин «Мрія» (вул. Леніна).

Адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Телефони: (04644) 5-01-52, (093) 773-03-59. Факс: (04644) 3-15-55. Емейл: admin@mena.org.ua Сайт: mena.org.ua

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддруковано на поліграфічній базі ПАТ «ПВК «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62. Друк офсетний. Обсяг – 2 друковані аркуші. Тираж 812 примірників. Індекс – 68016.

«Менщина» № 9 (99) від 27.02.2014  
«Менщина» № 9 (99) від 27.02.2014  

Менська районна газета

Advertisement