Page 1

№ 35 (73) ВІД 29 СЕРПНЯ 2013 РОКУ

МЕНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА ГАЗЕТА

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА 2,00 ГРН

Що чекає на школярів у новому навчальному році?

Чому українці варять борщ з єгипетською картоплею?

Стор. 2

Стор. 5

ОСВІТА

ЦІНИ

Інтерв’ю з менським першачком

У Мені картоплю приймають по 1,30-1,50 гривень за кілограм

Дмитро Михайленко

На цьому тижні підприємці в районі Менської автостанції приймали бараболю по 1,50 грн за кілограм. Можна було здати викопаний урожай і в ТОВ «Агроторговий дім – Менський коопзаготпром» (заготконтору), по 1,30 грн велику картоплю і по 80 коп. - дрібну.

Напередодні свята Першого дзвоника ми вирішили запитати у дитини, яка йде в перший клас, що вона переживає зараз і чого очікує від шкільного життя. Знайомтесь — менянка Софійка Троцик, випускниця дитсадка “Сонечко” і майбутня учениця Менської районної гімназії. - Які твої захоплення? - Люблю все рахувати і малювати, особливо дерева з квітами. - Де відпочивала влітку? - На морі з мамою і татом, сподобалося з’їжджати з гірки у воду. - Що намальовано на твоєму першому шкільному ранці? - Феї Вінкс, люблю цей мультик, там все прекрасно. - Який твій улюблений віршик? - Про котика: “Котик сіренький, котик біленький, як сніг пушистий” - сама придумала, я вже багато різних віршів понавигадувала. - За чим будеш сумувати у дитячому садку? - За розвагами та іграми у дворі на качелях. - За що найчастіше сварить мама? - Що мультики багато дивлюся — про баранчика Шона та Тіммі. Спочатку просто каже, а потім приходить і вимикає телевізор. - На який урок підеш із задоволенням? - На математику і на англійську мову, з мамою багато займаємося, я вже можу до одинадцяти поанглійські порахувати. - Який подарунок чекаєш від батьків? - Я скромна і нічого тако-

м. Мена, автостанція

1,50 грн/кг

м. Мена, коопзаготпром

1,30 грн/кг - велика 0,80 грн/кг - дрібна

смт Березна

1,80-1,90 грн/кг

смт Сосниця

1,80 грн/кг

СУСПІЛЬСТВО

Мартіна, Самір і Лілія-Ждана нові жителі Менщини Світлана Плющ У 2013 році найпоширенішими іменами в Менському районі були: Валерія, Вікторія, Денис, Дмитро. Бували випадки коли дітям давали такі імена, як Лілія-Ждана, Сальман, Мартіна.

Софійка Троцик го від батьків не вимагаю. А для себе хочу іграшку у вигляді янгола — такої у магазинах я не бачила, сама вигадала. - Чому потрібно гарно вчитися у школі? - Якщо добре навчаєшся, то ставлять “дванадцятку”, а якщо погано, то “двійку”. Я хочу “дванадцятки” приносити, так буде приємно усім: і мені, і тату, і мамі. - Які квіти понесеш на 1 вересня? - Троянди, великий букет, бо я вже люблю свій клас і свою вчительку Наталію Володимирівну. - Ким хочеш стати, коли виростеш? - Я буду годувати тварин і стану для них кухарем — буду їм готувати щось смачненьке, котикам і собачкам. - Яка твоя найзаповітніша мрія? - Коли я виросту такою, як мама, то хочу мати такого чоловіка, як тато. Ми будемо такою сім’єю, де все

серйозно. - Чим батьки тебе балують? - Батьки проводять зі мною багато часу, граються зі мною, намагаються купити все, що я захочу, але я їх бережу і хочу небагато. - Як ти допомагаєш батькам? - Мию посуд з мамою, з татом у дворі прибираю, а ще люблю сама у хаті замітати і у клубниці зіллячко виривати з корінцями. - Як готувалася до школи? - Купили одяг у школу, рюкзак, туфельки, кросівки на фізкультуру. Вдома літери пишу, а ще, вже давно, ходила на підготовчі заняття. - Яке завдання можеш виконати за одну хвилину? - За хвилину я можу помити увесь посуд, а ще можу одягнутися у шкільну форму. - З ким хочеш сидіти у школі за однією партою?

- З дівчинкою, бо з хлопчиком дуже важко сидіти, вони нікого не слухають. А сидіти хочу посередині класу, щоб усіх було гарно видно. - Як ти ставишся до школи взагалі? - У школі мені подобається все, нічого міняти не потрібно. Я вдома з батьками граю в школу, мама у мене білочка, а тато зайчик - іноді, як не слухаються, то ногою на них тупаю.

Навчальний рік у школах розпочнеться в неділю - 1 вересня. 1-го числа відбудуться ознайомчі заняття, екскурсії школами, а саме навчання розпочнеться 2-го числа - з понеділка, заявив Міністр освіти Дмитро Табачник. Цього року вперше до школи підуть 500 тис. малих школяриків.

За повідомленням начальника відділу реєстрації актів цивільного стану в Менському районі Лариси Попович, за перше півріччя в районі народилося 136 діток, 81 хлопчик і 55 дівчаток. А в минулому за такий же період народився 201 малюк. Найчастіше батьки називали дівчаток: Валерія, Вікторія, Вероніка, Софія, Анастасія, Катерина. Поширеними іменами для хлопчиків були: Денис, Дмитро, Богдан, Олександр, Нікіта, Кіріл, Матвій. Бували випадки коли батьки давали своїм дітям і рідковживані імена такі як: Євангеліна, Рената, Лілія-Ждана, Соломія, Сальман, Мартіна, Самір, Яніслав. Ось, наприклад, ім’я Євангеліна грецького походження, а володарка його «приносить добру чи благу звістку». Коротко дівчаток з ім’ям Євангеліна звуть Єва, Ліна, Геля або Ангеліна.

СМС-СТІНА У рубриці “СМС-стіна” публікуються повідомлення про події у районі, скарги на життя та пропозиції по його поліпшенню. Телефон: 093-773-03-59. “Видно, що у міськради грошей немає. Навіть біля себе дорогу не змогли полатати. А того каміння, яким ями позасипали, хватить не надовго”. “Коли будуть вивозити сміття? А то до Дня Незалежності дороги трохи прибрали, а смітники стоять вже третю неділю”.


2

№ 35 (73) ВІД 29 СЕРПНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

ОСВІТА

ДАЙДЖЕСТ

У відділі освіти кажуть, що батькам купувати підручники не доведеться

Про хімічну атаку в Сирії, обезголовлення Леніна в Бердичеві та інші події, які сталися за межами Менського району

Світлана Плющ Вже за два дні розпочнеться навчання в школах. “Менщина” з’ясувала які нововведення чекають школярів у новому навчальному році, чи збудували туалет у школі Шевченка, чому не набрали платний перший клас, наскільки школи забезпечені підручниками та чи обов’язково дітям вдягати шкільну форму і проходити підготовку до школи.

Телеканал новин «24» Росію топить Російський Хабаровський край зіткнувся з найсерйознішою за останні 120 років повінню. Рівень води в Амурі піднявся на більш ніж 7 метрів. Підтоплено сотні населених пунктів, збитків завдано на мільярди рублів, у рятувальних роботах влада задіяла всі наявні сили МНС та армію.

Спортивний кримінал

Будівництво туалету в школі імені Шевченка ймовірно закінчать до кінця року Будівництво туалетів триває

– Зараз у Менському районі функціонує 27 шкіл – розповідає начальник відділу освіти Менської РДА Леонід Литовченко. – Жодної школи в цьому році не закрили, але актуальним є питання з Осьмаківським навчальним закладом. До першого класу туди піде всього лиш двоє діток, тому стоїть питання про закриття школи. Для школярів, які відвідують Осьмаківську школу буде організовано підвіз до Лісківської школи. Деякі учні за бажанням батьків будуть відвідувати школи у Мені.

– В цьому році активно працювали у напрямку забезпечення гігієнічних умов у школах. У початковій школі імені Шевченка зробили капітальний ремонт туалетів у приміщенні. Вже виготовили і затвердили проект будівництва туалету у старшій школі. З 19 серпня розпочалося будівництво. На будівництво туалету ми отримали лише частину необхідної суми. Якщо гроші будемо отримувати вчасно, то, мабуть, до кінця року туалет буде працювати. Вартість вбиральні – 165 тисяч гривень. У Березнянській школі також розпочато будівництво внутрішнього туалету.

Російська мова – вже іноземна

Платний клас не набрали

– Нововведення у шкільній програмі відбулися для учнів п’ятих класів. Тепер вони будуть вивчати дві іноземні мови. Перша – англійська, а от друга, в основному, російська. Лише у Березному другу мову вивчають французьку, а в Макошине – німецьку. У програму для п’ятикласників ще включили й інформатику. Майже 20 шкіл району вже підключено до Інтернету. Інші підключать до кінця цього року. Процес затримується через невчасну оплату рахунків казначейством, а в борг ніхто обладнання встановлювати не хоче.

– Планувалося відкрити новий платний клас у школі імені Шевченка. Навчання в ньому повинно було проводитися за індивідуальною поглибленою програмою. За місяць такої науки батькам треба платити по 160 гривень. Гроші ці повинні були надходити в Харьківський регіональний центр, а він в свою чергу мав забезпечувати учнів посібниками, методичною літературою. Треба було набрати не менше 15 дітей. Але достатню кількість дітей не набрали. Батьки засумнівалися у доцільності такого навчання.

Жодної школи не закрили, поки що

Електронні підручники нам поки не світять – Всі школи забезпечені в повній мірі підручниками, – сказав Леонід Володимирович. – Батьки в цьому році купувати підручників не будуть, хіба що якісь додаткові посібники. За інформацією з Чернігівської облдержадміністрації, вже закупили електронні підручники для 121 навчального закладу, по 56 екземплярів кожному. До нашого району, поки що, таке ноу-хау не дійшло. В майбутньому планується таке нововведення, але коли це буде і з яким розмахом ще невідомо. — Якщо будуть позитивні висновки випробувань з інших районах, то, звичайно, ми теж будемо приймати таке нововведення, – розповідає Леонід Володимирович. – Ми звикли до звичайних паперових підручників, але для школярів мабуть ближче все ж таки планшети. Шкода, що поступово забувається друковане слово. Мабуть уже через років 5-6 вже у кожного будуть ноутбуки чи планшети. Колись, ще на початку 2000х, коли з’явилися перші комп’ютери у школах, ми не вірили що комп’ютеризація набере таких швидких темпів. Зараз же ми і не уявляємо себе без комп’ютерної техніки.

Шкільна форма не обов’язкова – Шкільна форма у нашому районі не обов’язкова. Ми не маємо права заставляти дітей носити форму чи вимагати у батьків щоб її купували. Шкільний одяг у Менському районі добровільний. З боку вчителів можуть бути тільки рекомендації до зовнішнього вигляду школярів. Молодші школярі ще носять шкільні костюми, а от вже у старших класах у формі не ходять. Хіба що дівчата-випускниці приходять на перший і останній дзвоник у радянській формі і красивих фартушках. Мені б дуже хотілося щоб всі наші школярі носили форму, це дисциплінує. Але я розумію, що зараз демократія і ми ніколи не доб’ємося, щоб всі ходили у формі.

До школи варто підготуватися заздалегідь – З п’яти до шести років, перед початком навчання у школі, на базі садочків або шкіл дитина обов’язково повинна пройти підготовку. Ми зобов’язані переконати батьків, щоб діти пройшли таку підготовку. Хоча будемо приймати до школи всіх дітей, але дитині, яка підготовлена, буде легше адаптуватися у шкільному середовищі.

102

За тиждень 15 чоловік оштрафували за розпиття алкогольних напоїв Райвідділ міліції За минулий тиждень зареєстровано два випадки нанесення тілесних ушкоджень. Винуватці встановлені. На автодорогах району сталася одна дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої травмована одна людина. За порушення громадського порядку в районі складено 17 адмінпротоколів, з них: 1 – за дрібне хуліганство, 15 – за розпиття алкогольних напої в громадських місцях, 1 – за вчинення насильства в сім’ї. Співробітниками ВДАІ затримано 2-х водіїв у стані алкогольного сп'яніння. По факту складено адміністративні протоколи.

20.08.2013 р. надійшло подання від державної виконавчої служби про притягнення до кримінальної відповідальності жителів с. Феськівка, с. Бігач, смт Березна, які ухиляються від сплати аліментів на користь неповнолітніх дітей. 21.08.2013 р. в річці Мена втопився житель м. Мена. 22.08.2013 р. до Березнянської лікарні з тілесними ушкодженнями, звернулась жителька с. Камянка. Зі слів останньої, тілесні ушкодження отримала під час дорожньотранспортної пригоди в с. Камянка. 25.08.2013 р. в господарстві жительки с. Локнисте сталося загорання господарчої будівлі та житлового будинку. Причина пожежі встановлюється. По всіх вказаних вище фактах проводиться перевірка.

Проти чемпіона світу з плавання Олега Лісогора в Ліберії порушили кримінальну справу. Цю інформацію спортсмен підтвердив українському МЗС. Лісогора підозрюють у викраденні та насильницькому утриманні Івана Сліпченка. Інформація про арешт плавця не підтвердилась. Як повідомляли ліберійські ЗМІ, Лісогор та його бізнес-партнер Сергій Чернишов напоїли та закрили Сліпченка на 10 діб у готельному номері.

Трагедія на дорозі Унаслідок аварії на Хмельниччині загинули 9 людей. Поблизу села Порохня Волочиського району вантажний автомобіль зіткнувся з мікроавтобусом. Усі загиблі — жителі Тернополя, які їхали на ринок до Хмельницького. Єдиний, хто вижив у ДТП - водій вантажівки. Серед версій аварії - несправність, не відкидають і те, що водій міг заснути за кермом.

Стяги у вогні У центрі Донецька спалили державні прапори. Вночі біля міськвиконкому невідомі підпалили п‘ять національних стягів, якими прикрасили місто до Дня незалежності. За фактом наруги відкрито кримінальне провадження за статтею «хуліганство».

Ілліч без голови На Житомирщині в місті Бердичів невідомі відірвали голову пам’ятнику Леніну. Ще один факт наруги над пам’ятником зафіксували на Львівщині. У містечку Рава-Руська зловмисники знищили монумент Українській Повстанській Армії. Постаменту у вигляді жінки, яка розриває кайдани на руках, теж відбили голову.

VIP-навчання Басейн, м`які дивани, спеціальні меблі та найсучасніша техніка - у Києві відкрили російсько-українську гімназію. Українську тут вивчатимуть як іноземну, а запрошують тих, хто готовий викласти за навчання 500 доларів щомісяця. Віпгімназію звели на столичному житловому масиві Троєщина поруч зі звичайною школою. Втім, навіщо було відкривати ще один російськомовний заклад, освітяни не знають. Зводили гімназію російські інвестори У скільки вона обійшлась - не повідомляють.

Хімічна атака Більше тисячі людей загинули у передмісті Дамаска у результаті ймовірного застосування хімічної зброї. За даними світових ЗМІ, - переважна більшість жертв - жінки та діти. Влада країни та опозиція звинувачують одна одну в застосуванні забороненої зброї. Рада безпеки ООН розглядає питання про проведення міжнародного розслідування. Раніше США та Франція заявляли, що можуть скерувати війська до Сирії, якщо буде доведено використання хімічної зброї.

Міліція знає, де Мельник Правоохоронці встановили місцезнаходження скандального екс-ректора Податкової академії Петра Мельника, який втік з-під домашнього арешту. Але не розголошують в якій конкретно країні. Зараз проходить відповідна процедура для подальшої його екстрадиції на територію України.

Пауза у блокаді Федеральна митна служба Росії розблокувала український експорт. У російському відомстві повідомили про повернення до штатного режиму розмитнення українських товарів. Нагадаємо, російська митниця з 14 серпня посилила контроль вантажів практично всіх українських експортерів. Експерти вважають: війна ще не закінчена.


МЕНЩИНА

3

№ 35 (73) ВІД 29 СЕРПНЯ 2013 РОКУ

ОСВІТА

НАШІ ГРОШІ

Педагоги привітали молодих і нагородили досвідчених колег

Київські чиновники витратять на святкування Дня Незалежності у Києві майже півтора мільйона бюджетних коштів Реальна економіка Департамент суспільних комунікацій КМДА 5 серпня за результатами тендеру прийняв пропозицію ТОВ «Таврійські ігри» на проведення заходів з нагоди Дня Державного Прапора та Незалежності України вартістю 1,41 мільйона гривень.

Поповнення освітянського колективу. Фото райради У вівторок, 27 серпня, в приміщенні районного Будинку культури відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Менського району. Учасники конференції обговорили питання розвитку освіти району. Традиційно на сцені привітали молодих спеціалістів, які отримали призначення на роботу в освітні навчальні заклади району. Педагогічних працівників, які вже встигли проявити професіоналізм у роботі нагородили Почесними грамотами.

СУСПІЛЬСТВО

Чернігівців обурило, що чиновники привселюдно «пили» горілку

В. о. заступника губернатора Юрій Музика, Чернігівськиий міський голова Олександр Соколов, заступник голови Анна Романова та інші Чернігівщина: події і коментарі, фото Володимира Коваля, gorod.cn.ua Чернігівська міська влада зараз думає над тим чи варто ухвалювати рішення, що дозволить розпиття алкогольних напоїв громадянами під час проведення загальноміських тематичних свят. Про це телефоном повідомила ПіК заступник Чернігівського міського голови Анна Романова. Цей коментар чиновниця дала у відповідь на широку дискусію, яка розгорілася в інтернеті довкола «символічного» розпиття першими особами міста горілки під час останнього гастрономічномистецькому фестивалі «40 ух», що пройшов на День Незалежності у Чернігові.

В коментарях багато користувачів в інтернеті звернули увагу на те, що міський голова Олександр Соколов, в.о заступника губернатора Юрій Музика та інші офіційні особи міста дозволили собі публічне вживання горілки під час фестивалю. Хоч це було і «символічне чаркування», багато дописувачів звернули увагу на те, що це підпадає під 178 статтю Кодексу України про адміністративні правопорушення «Розпивання спиртних напоїв на вулицях, на стадіонах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Водночас Анна Романова зауважила, що на фестивалі нікого не штрафували. Оскільки це було в рамках

виїзних ресторанів: «Це були заклади зі своїми столиками люди сиділи, відпочивали, їли уху, дивились концерт». Це дозволяє і згаданий адмінкодекс: «...крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування». Також Анна Романова зауважили, що сьогодні владі достатньо важко залучати підприємців у якості спонсорів до проведення загальноміських свят, оскільки для бізнесу невигідно спонсорувати заходи в яких не дозволено продаж алкогольних напоїв. Тож можливо скоро в Чернігові буле ухвалене рішення згідно якого і звичайні громадяни на свята зможуть не ховатися по кущах від міліції, а розпивати алкоголь прямо на площі чи в міському парку.

Про це повідомляє сайт «Наші гроші» з посиланням на «Вісник держзакупівель». Як пише видання, остаточно угоди з приводу проведеного свята мають укластись до 4 вересня. У вартість замовлення

входить триденна оренда й монтаж-демонтаж відеоекранів, звукоапаратури, освітлення, сцени, бар’єрних огороджень, а також організація салюту й церемонії урочистого покладання квітів до пам’ятників Шевченку і Грушевському в День Незалежності. Як зазначає видання, раніше голова КМДА Олександр Попов заявляв, що концерт на Майдані та фейерверк не будуть фінансуватися з міського бюджету. Як відомо, засновниками фірми «Таврійські ігри» є Світлана Баграєва та народний депутат від Партії регіонів Микола Баграєв. У травні цього року «Таврійські ігри» Баграєва

організовували концертну програму на Майдані Незалежності до Дня Києва за 500 тисяч гривень. Минулого року ця компанія також отримала від КМДА 1,49 мільйона гривень на організацію святкувань до для Незалежності, позаминулого – 1,5 мільйона гривень.

За інформацією Менської міськради, з міського бюджету на проведення свята не було витрачено ні копійки. Концерт оргінізував районний Будинок культури, а салют оплатили спонсори.

Керівництво райдержадміністрації вважає побудову “Алеї Слави” неактуальною справою Менянин Сергій Трегубенко звернувся на “гарячу” лінію голови облдержадміністрації Володимира Хоменка з питанням про доцільність встановлення “Алеї Слави” у Мені. Відповідь на таке звернення дало керівництво Менської райдержадміністрації. Нижче подано текст відповіді. Керівництво Менської райдержадміністрації як і громадськість (що видно з обговорень даного питання в інтернет-мережі), ставиться до даного питання

неоднозначного і вважає побудову “Алеї Слави” не нагальною та не актуальною. У зв’язку з розбіжністю думок, не виключаємо і можливі прояви вандалізму та хуліганських дій до “алеї”. Визначене місце для розміщення портретів героїв, а саме біля обеліску Слави, є місцем поховання та вшанування загиблих воїнів. Четверо з Героїв Соціалістичної Праці, чиї портрети планується встановити, ще живі, і тому нелогічним буде покладання в подальшому квітів до їх підніжжя, замість вшанування живих героїв. Доречним було б встановлення в даному місці портретів частини героїв, подвиги яких пов’язані з

героїчним минулим часів Великої Вітчизняної війни. Або, як варіант - розміщення меморіальних знаків на будівлях, де проживали і проживають “герої”. Міська рада, як і Україна в цілому, переживають сьогодні не найкращі в економічному плані часи: час від часу виникає заборгованість із заробітної плати, оплати продуктів харчування для міських дитячих садків, паливномастильних матеріалів для збору та вивезення сміття у місті, тощо. І тому всі грошові ресурси, в тому числі і спонсорські чи меценатські, було б доцільніше направляти на вирішення першочергових проблем жителів міста.

Державний борг за місяць зріс на $ 1 млрд LB.ua Державний борг України знову почав збільшуватися після двох місяців скорочення. За даними Міністерства фінансів, на кінець липня він склав 553 300 000 000 грн, або $ 69,2 млрд. Це на $ 1 млрд більше в порівнянні з попереднім місяцем. У липні уряд займало в основному на внутрішньому ринку. Державний і гарантований державою внутрішній борг виріс у цей період з 251 400 000 000 до 258 500 000 000 грн ($ 32 300 000 000). Зовнішній держборг збільшився з $ 36,7 млрд до $ 36,9 млрд. З початку року заборгованість України перед

кредиторами зросла приблизно на $ 4,7 млрд. Максимальний розмір боргу був зафіксований на кінець квітня. Тоді він склав 553 400 000 000 грн, тобто всього на 100 млн грн більше, ніж зараз. Нагадаємо, незважаючи на те, що Україна поки що вчасно розрахову-

ється за своїми боргами, рейтингове агентство Standard & Poor’s вважає високою ймовірність того, що врешті-решт країна не зможе з ними впоратися. У рейтингу вірогідності дефолту серед 70 країн Україна посідає 7 місце після Аргентини, Кіпру, Венесуели, Греції, Єгипту і Пакистану.


4

№ 35 (73) ВІД 29 СЕРПНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА У ФОТОГРАФІЯХ

МЕНЩИНА

ФУТБОЛ

Огляд ігор відкритої районної першості з футболу Григорій Степанюк Вища ліга. 14-й тур СК “Мена” - “Панвітек” (Березна) 4:0 “Синявка” - “Кооператор” (Мена) 1:4 “Торнадо” (Стольне) - “Темп” (Мена) 2:0 “Авангард” (Мена) - “Кудрівка” 2:4 “Березна” - “Десна” (Макошине) 3:1

Невпинно рухається час, а разом з ним наближається до завершення чемпіонат району з футболу. Вища ліга практично визначила володарів перших двох місць, та за решту позицій буде точитися безкомпромісна боротьба.

Студентський форум. У четвер, 22 серпня, у дитячому оздоровчому комплексі «Казковий-2» пройшов дванадцятий щорічний Студентський форум. Організатори - районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, влаштували для форумчан захоплюючі майстер-класи, конкурси, квести, ігри, презенатції, дискотеку та інші заходи, а також пригостили учасників студентською кашею і подарувати їм блокноти. Фото РЦСССДМ. Більше фото - на сайті «Менщина»

У звітному турі головний претендент на золоті нагороди СК “Мена” зустрічався з командою «Панвітек» з Березни. Хоч «школярі» і мають гарну фізичну і тактичну підготовку, що й намагалися продемонструвати у грі, та все ж на рівних тягатися із драконами районного футболу їм ще не по зубах - розгромна перемога фаворитів турніру. Не полишає надії на призові місця менський “Кооператор”, який у неділю підтвердив свої сподівання виїзною перемогою над міцним горішком із Синявки. Чорно-жовті в свою чергу віддаляються від п’ядесталу і вже навіть опустилися в зону ризику. А от «Торнадо» зі Стольного не лише надіється, а й впевнено діє. Посівши третю сходинку кілька турів тому, команда аж ніяк не збирається її залишати. Міцність своїх намірів у цьому турі вони продемонстрували менському «Темпу», який схоже вже змирився із роллю аутсайдера. Впевнено закріпившись на другому місці, і практично втративши шанси на першість, менський «Авангард» на власному полі став учасником сенсації туру. Скориставшись розхитаністю в рядах червоних, гостьова «Кудрівка» тишком нишком повезла додому заслужені 3 очки. Не збирається здаватись у боротьбі за призову позицію і «Березне». В гості до них приїхала «Десна» з Макошино, яка також придивляється до третьої сходинки. Сама гра підтвердила, що більш вагомими є наміри березенців, хоча «Десна» все одно не здається. 14-й тур вийняв із сітки воріт 21 м’яч (4,2 за гру). В 3-х матчах перемагали господарі і в 2-х - гості.

Перша ліга. 15-й тур День Державного Прапора України. У п’ятницю, 23 серпня, у Мені пройшли урочистості заходи з нагоди Дня Державного Прапора України. Після урочистої церемонії підняття Державного Прапора України відбулось урочисте вручення паспортів дев’ятьом кращим громадянам Менщини. Разом з паспортами юнаки і дівчата отримали пам’ятні подарунки. Фото Дмитра Михайленка.

День Незалежності України. У суботу, 24 серпня, у Мені пройшли сяткові захожди з нагоди Дня Незалежності: покладання вінків та квітів до пам’ятника Шев­ченка, демонстрація кінофільму, спортивні змагання, концертно-розважальна програма та феєрверк. На фото - глядачі концерту. Фото Світлани Плющ

“Шанс” (Величківка) - “Фаворит” (Семенівка) 3:5 “Дягова” - “Фортуна” (Слобідка) 4:1 “Ювента” (Феськівка) - “Ніка” (Киселівка) 2:2

Стартувало третє коло в Першій лізі, яке і визначить остаточних володарів путівок у Вищу лігу. На жаль, однією командою в дивізіоні стало менше. Найрезультативнішим матчем туру став поєдинок у Величківці, де місцевий «Шанс» приймав «Фаворит» із Семенівки. Господарі явно розраховували на перемогу, оскільки їм конче потрібно виринати із дна турнірної таблиці. Гольових нагод «Шанс» мав достатньо, але більше вдалих ударів нанесли саме їх суперники, які і здобули перемогу. Впевнена хода лідера «Дягови» вражає всіх без виключення. От і в цьому турі гості із Слобідки радше дивувалися, аніж грали. Господарі поля раз-по-раз накочували свої атаки на ворота «Фортуни», яка не змогла гідно відповідати. З рештою, фінальний свисток зафіксував впевнену вікторію дягівчан. Феськівська «Ювента» не полишає надій на підняття вгору по турнірній таблиці. Так, приймаючи гостей із Киселівки, чорно-білі налаштувалися по бойовому і вели в рахунку в 2 голи. Та домінація господарів зникла наприкінці 1-го тайму. «Ніка» ще до перерви скоротила рахунок, а в другій половині гри його зрівняла. Під завісу матчу гості не скористалися прекрасною нагодою на перемогу - не реалізували 11-ти метровий удар. 15-й тур не поскупився на голи - 17 результативних ударів (5,6 за гру). Знову в Першій лізі тур дарує 3 різні результати - 1-а перемога господарів, 1-а - гостей, і 1-а нічия.


МЕНЩИНА

5

№ 35 (73) ВІД 29 СЕРПНЯ 2013 РОКУ

ГОСПОДАРСТВО

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Чому українці варять борщ з єгипетською картоплею?

За несплату аліментів можуть посадити Лідія Кадикова, в. о. начальника відділу державної виконавчої служби Менського районного управління юстиції

Максим Назаренко, Національний прес-клуб з аграрних та земельних питань

Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Обов’язок по примусовому виконанню рішень про стягнення аліментів з одного з батьків покладається на органи державної виконавчої служби.

Україна активно вирішує продовольчу проблему. З найвищих трибун лунають заяви про те, що наші аграрії здатні нагодувати не лише наших співгромадян, але й усю Європу. Водночас на прилавках вітчизняних супермаркетів удосталь овочів та фруктів з інших країн. Парадокс?

За наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що перевищує суму платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів. Про кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів боржники попереджаються в письмовій формі. На виконанні у відділі Менської державної виконавчої служби перебуває біля 800 виконавчих документів про стягнення аліментів. За вісім місяців цього року державною виконавчою службою районного управління юстиції направлено до районного відділу УМВС дев’ять подань щодо притягнення боржників до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів. Батьки! Не забувайте про свій батьківський обов’язок утримувати дитину, згадайте про дітей, сплатіть аліменти.

І йдеться не про банани та іншу чужоземну екзотику. Не ростуть вони у нас, і на це слід зважати. Тому нема нічого дивного в тому, що її завозять до нас. І добре, що привозять багато та у великому асортименті. Інша справа – картопля. Це вже наш другий хліб. Він зростає практично в кожному городі, а його нерідко доставляють із далекого Єгипту.

«В Україні спостерігається суттєве перевиробництво картоплі» Такий стан справ дивує багатьох, а особливо президента Української асоціації виробників картоплі Сергія Рибалка. Під час конференції «Овочі, фрукти, ягоди в Україні. Досвід професіоналів», яка відбулася в рамках 25-ї Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2013», його представили як одного з провідних у нашій країні спеціалістів із цієї сільськогосподарської культури. За інформацією Сергія Рибалка, в Україні всі ці роки спостерігається суттєве перевиробництво картоплі. Приміром, торік її було вирощено 23 млн. т. І це притому, що внутрішня потреба у ній складає близько 10 млн. т, з яких 5 млн. т споживає населення країни, ще стільки ж іде на відгодівлю худоби. Та найцікавіше навіть не це. Як твердить Сергій Рибалко, близько 6 млн. т картоплі торік потрапило на звалище. Одна з причин таких величезних відходів - Україні бракує достатніх потужностей для зберігання цієї сільськогосподарської культури.

«Дрібному сільгоспвиробникові не під силу сформувати товарні партії картоплі»

«Чим менше картоплі вирощуватиметься на присадибних ділянках, тим вищим буде добробут нації»

Однак не лише це призводить до сумних результатів. 95% усієї картоплі в Україні, за словами того самого Сергія Рибалка, вирощується в індивідуальних селянських господарствах. А останнім важко розібратися у тонкощах ринку, тому вони більше орієнтуються на свій хлопський розум. Отож і роблять, аби було як краще, а виходить… як завжди. Звідси й перемішані сорти картоплі, незадовільні умови її зберігання. Як наслідок, сказав Сергій Рибалко, лише 0,3% усієї вирощеної в Україні картоплі експортується. І лише 0,01% йде на переробку. Наприклад, на виробництво чіпсів. Насправді, підкреслив Сергій Рибалко, це дуже серйозна проблема. Дрібному сільгоспвиробникові не під силу сформувати товарні партії картоплі. Тому йому закрита дорога не лише за кордон, але й до вітчизняних торговельних мереж, які ретельно добирають сільгосппродукцію за сортами та товарним виглядом. Таким чином, їм набагато простіше закупити ту ж картоплю за кордоном, ніж у вітчизняних дрібних товаровиробників.

«За умови виробництва картоплі професійними виробниками, - додав Сергій Рибалко, - нам знадобиться лише 200 тис. га». Поки ж під цю сільгоспкультуру в Україні 2011 року відводилося 1,6 млн. га, а 2012 року – 1,4 млн. га. І вже зовсім сенсаційно з вуст Сергія Рибалка пролунала фраза – «чим менше картоплі вирощуватиметься на присадибних ділянках, тим вищим буде добробут нації». Зроблена заява здивувала багатьох учасників конференції. ІНасправді було з чого дивуватися. Безперечно те, що великим господарствам на продовольчих ринках конкурувати набагато простіше, ніж фермерським і, тим паче, - індивідуальним. Та в Україні вже склалася ситуація, коли більша частина плодоовочевої продукції, включно з так званим «борщовим набором», вирощується дрібними та середніми сільгоспвиробниками. Чи означає це, що на їхньому місці треба терміново, за прикладом минулої колективізації, масово створювати агрохолдинги?

«Щорічно українці інвестують у виробництво картоплі 21 млрд. грн, а втрати складають 13 млрд. грн.» Відсутність взаєморозуміння між торговельним мережами та селянами призводить до вкрай небажаних результатів. «Щорічно українці інвестують у виробництво картоплі 21 млрд. грн. а втрати складають 13 млрд. грн», - зазначив під час конференції Сергій Рибалко. Його висновок – лише великі виробники здатні забезпечити мінімальну ціну на картоплю, задовольнити всі вимоги, які висувають до неї торговельні організації, суттєво збільшити її експортні поставки та підвищити рівень переробки в Україні.

«Сільськогосподарські кооперативи спроможні вирішити багато проблем» Відповідь керівника напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» Проекту USAID «АгроІнвест» Миколи Гриценка виявилася дуже простою. Не слід вдаватися до крайнощів – доцільно з максимальною вигодою використовувати нинішню ситуацію, яка має не лише недоліки, але й переваги. Йдеться про всіляку підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Вони спроможні взяти на себе вирішення багатьох проблем, з якими стикаються селяни під час вирощування, переробки та реалізації аграрної продукції. При цьому Микола Гриценко послався на досвід сільськогосподарського об-

слуговуючого кооперативу, створеного в селі Садове Нижньогірського району АР Крим. Загалом його створили 86 місцевих жителів. Від початку вони визначилися зі своєю стратегією – поєднати зусилля для вирощування та реалізації плодоовочевої продукції. Результат не забарився. Згаданий кооператив торік лише на російський ринок поставив понад тисячу тонн помідорів та понад півтисячі тонн огірків. Великовантажні автомобілі з російськими номерами перестали бути рідкістю у Садовому. Сюди вони приїжджають потому, як кооператорам вдається сформувати чергову партію своєї продукції. Завантаження здійснюється на місцевому оптовому ринку, побудованому на гроші обслуговуючого кооперативу.

«Треба планувати та прогнозувати виробництво плодоовочевої продукції» Микола Гриценко відзначив, що розвиткові сільського кооперативного руху велику увагу приділяють і в Євросоюзі. Там всіляко підтримують діяльність сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, для цього передбачені суттєві дотації. «Євросоюз уже давно дійшов висновку, що треба планувати та прогнозувати виробництво плодоовочевої продукції». За інформацією Миколи Гриценка, у тій же Голландії фермер не має права посадити зайвий кущ помідорів чи огірків. «Тут усе враховано, пораховано, все контролюється. Таким чином, сільгоспвиробники підтримують ціну на власну продукцію, яка дозволяє їм виживати». Враховуючи специфіку вітчизняного сільгоспвиробництва, в якому дрібним сільгоспвиробникам відводиться далеко не остання роль, Україні доведеться не лише брати до уваги європейський досвід розвитку сільськогосподарського кооперативного руху, але й всіляко запозичувати його. Бо інакше чимало проблем, з якими вона стикається у виробництві плодоовочевої продукції, не вирішити.

ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Малюємо ножицями levko.info Малювати можна не лише фломастерами, олівцями та фарбами, а ще й ножицями. Є навіть такі ножицеві художники, які заробляють собі тим, що вирізають з паперу портрети людей в профіль. Учасники: не менше двох і суддя. Візьми три кольорових папірці. Один з них має бути зелений (з нього потрібно буде вирізати ялинку), червоний (для вирізання квітки) і жовтий (для зірочки). По команді “руш”, треба без олівців, просто ножицями, вирізати з кожного папірця відповідну фігурку. Виграє той, хто впорався першим або той, хто “намалював” ножицями більш схожі фігурки.

ПОРАДИ

Що робити, якщо розбився градусник і витекла ртуть porady.at.ua Така неприємність може трапитися з кожним. Панікувати не варто. Потрібно правильно зібрати ртуть і позбутися від неї, дотримуючись всіх запобіжних заходів. Потрібно вивести всіх людей з приміщення і просто зібрати всі сріблясті кульки з поверхні. Збирати віником або пилососом не можна, вони забрудняться ртуттю і їх доведеться потім викинути. Великі крапельки збирають аркушем паперу або непотрібним пензликом в банку. Кульки подрібніше можна зібрати клейкою стрічкою або вологим ватним тампоном. Зібрану ртуть найкраще щільно закрити в банку, заливши водою, щоб не випаровувалася. Поверхня, на якій була ртуть і предмети, з якою вона стикалася, обробляють міцним розчином марганцівки або йоду. Якщо ртуть потрапила на кахельну поверхню, її потрібно промити будь-яким хлорвмісним засобом. Після того, як ртуть зібрана, приміщення треба добре і довго провітрити. Якісь дрібні частки шкідливої речовини все одно залишаться, випаруються і отруять повітря. Ні в якому разі не можна викидати її в смітник, зливати в каналізацію. Ртуть важка, вона осідає у трубах, продовжуючи випаровуватися і отруювати вас і ваших сусідів.

Куди потім дівати ртуть з градусника? Найпростіше повідомити черговому з МНС і дізнатися, що робити саме у вашому місті. Можливо, у вашому населеному пункті є спеціальний пункт утилізації і вам підкажуть, куди її принести. Але можуть порахувати, що 1-2 грами шкоди не принесуть і порадять викинути. Тоді правильно буде віднести за межі житлового району, на смітник або в місце, де люди і домашні тварини бувають рідко і закопати її там.


6

№ 35 (73) ВІД 29 СЕРПНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

ГУМОР

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

РЕЦЕПТИ

Підготувала Ольга Болва

2 - 8 вересня

Підготувала Світлана Плющ

Оголошення у ВУЗі: «Шановні абітурієнти, вступні екзамени відміняються, в зв’язку з тим, що продано всі білети!»

ОВЕН (21.03-20.04). Зростають шанси на кар’єрне просування. Можливо, вам запропонують зайняти більш високу посаду, що позитивно відіб’ється на вашому матеріальному становищі. Можливі часті сварки в родині. Не виключено, що причиною конфліктів стане ваш характер. Сприятливий день - понеділок, несприятливий день - середа.

Чоловік і жінка лежать на ліжку і дивляться в стелю. Думки жінки: «Мовчить. Не хоче розмовляти. Напевно він вже розлюбив мене, у нього є інша. Відносини закінчені... «Думки чоловіка: «Муха... Муха на стелі... Як же вона тримається? - Чоловіче, з вас штраф 50 гривень за образу міліціонера! - Візьми 200 і слухай далі! Ранок... Тепла постелька... Солодкий сон... Раптом... Удар по голові пультом: - Кучі мутікі!

ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Зараз можна піднімати найбільш гострі питання, які раніше приводили лише до конфліктів. Гарний час для розвитку ділового партнерства. Вихідні дні складаються сприятливо для подорожей. Сприятливий день - п’ятниця, несприятливий день - вівторок. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Вам захочеться одержати якнайбільше вражень. На вас можуть впливати люди, що живуть в інших містах, з якими ви, можливо, спілкуєтеся тільки телефоном або в Інтернеті. Це досить напружений час для одружених. Постарайтеся не провокувати конфлікти і терплячіше ставитися до прохань своєї половини. Сприятливий день - четвер, несприятливий день - понеділок. РАК (22.06-23.07). Певні коректування в способі життя відразу ж позитивно відіб’ються не тільки на продуктивності роботи, але й на стані здоров’я. Намагайтеся рівномірніше розподіляти зусилля протягом дня і не перенапружуватися, адже втрата енергії може послабити захисні сили організму. Сприятливий день - середа, несприятливий день - вівторок. ЛЕВ (24.07-23.08). Можливо, ви раптом піймаєте себе на думці, що заздалегідь знаєте, що скаже або як поведеться та або інша людина. У спілкуванні з приятелями, сусідами і далекими родичами можуть виникнути непорозуміння. Вихідні не кращий час для нових знайомств. Сприятливий день - четвер, несприятливий день - вівторок.

Даішник зупиняє машину, а за кермом - його колишня вчителька: - Здрастуйте, Марія Іванівна, діставайте ручку, папір і пишіть 100 разів: «Я більше ніколи не буду порушувати правила дорожнього руху...» До жінки прийшов коханець. Жінка: - Не переживай, мій в іншій кімнаті в інтернеті сидить. - А інтернет безлімітний? - Так. - А швидкісний? - Так. - А ще один комп’ютер є? - Коханий, чай будеш? - Ні. -А я буду, йди завари.

ДІВА (24.08-23.09). Легке відношення до життя і вміння позитивно оцінювати будь-які проблеми дозволить вам легко і невимушено домогтися рішення хвилюючих вас питань. Не дозволяйте ревнощам і власницькому інстинкту диктувати вам лінію поводження. На вихідні бажано відвідувати концерти, клуби або святкові заходи. Сприятливий день - понеділок, несприятливий день - середа. ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Ви зможете поліпшити свої партнерські відносини. Найбільш напружена і хвилююча тема цього тижня - гроші. У цей період коштів може не вистачити для задоволення ваших потреб. Рекомендується впорядкувати свої витрати, тоді багатьох проблем удасться уникнути. Сприятливий день - вівторок, несприятливий день - четвер.

День обіцяв бути хорошим, але не дотримав своєї обіцянки. Математик забігає в фотокіоск: - Надрукуйте мені фотографії, терміново! - 9x13? - 117, а чому ви питаєте? Сусід - справжній Джин. Варто пляшку відкрити - він тут як тут.

Інгредієнти: 500 г м’яса, 150 г гречаної крупи, 2 яйця, 2 цибулини, 200 г томатного соусу, сіль, перець - за смаком, борошно для панірування, рослинна олія для обсмажування. Спосіб приготування: Гречану крупу перебрати, вимити. Відварити до готовності, остудити. Для того, щоб структура гречаникыв була быльш рывномырною, выдварену гречку краще пропустити через м’ясорубку чи змолоти блендером. М’ясо (будь-яке) пропустити з однією цибулиною через м’ясорубку. Додати у фарш яйця, сіль і перець за смаком, ретельно вимісити. З’єднати м’ясний фарш з гречкою, знову добре перемішати. З фаршу сформувати котлети, запанірувати їх у борошні та обсмажити отримані гречаники на рослинному маслі з двох боків до приємної золотистої скоринки. Другу цибулину нарізати півкільцями і обсмажити на олії також до золотистого кольору. Влити томатний соус і прогріти. У сковороду з соусом викласти гречаники, накрити кришкою і тушкувати до готовності на маленькому вогні протягом 20-25 хвилин.

Сир в домашніх умовах

СКОРПІОН (24.10-22.11). Ви добре розумієте потреби і почуття інших людей і вловлюєте всі відтінки їхнього настрою. Це може дуже придатися як у контактах на роботі, так і в особистих відносинах. Не йдіть напролом, навіть якщо ситуація здається вам конфліктною. Ваші здатності посередника і переговорника та дипломата у вихідні дадуть гарний результат. Сприятливий день - четвер, несприятливий день - п’ятниця. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Основна схильність - активність і боротьба. Перешкоди здадуться вам бажаними випробуваннями і з наснагою переборються. Ви самі створюєте собі важкі проблеми, спрямовуючись вперед без клопоту про свої слабкі місця, відкритих супротивникові. Сприятливий день - вівторок, несприятливий день - четвер.

Двоє мужиків поїхали на рибалку і впилися там в дим. На ранок вилазять з намету, а за наметом все поле переоране та сітки стоять. Один: - Ти де вчора сітки поставив? Другий: - Де ти вчора гріб, там я і ставив…

Гречаники

КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Необхідний спокійний вдумливий аналіз ситуації, як у сфері особистих відносин, так і в робочому процесі. Можна мирно влагодити будь-які спірні питання, зараз у вас набагато більше можливостей для взаєморозуміння і компромісу. Сприятливий день - середа, несприятливий день - четвер. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Тиждень гарних перспектив для тих, хто настроєний на серйозні і тривалі відносини. Легкий флірт переростає в більш інтенсивне почуття. Прекрасно йдуть справи в людей творчих і ініціативних. З’являється можливість реалізувати свої ідеї на практиці. У вихідні добре починати будь-які ремонтні роботи в будинку. Сприятливий день - вівторок, несприятливий день - субота. РИБИ (20.02-20.03). На вас чекає фонтан блискучих можливостей. З’являться нові знайомі. Добре йдуть справи в тих, хто стежить за подіями на роботі і готовий вчасно зробити виграшну ставку. У вихідні бажано більше часу присвятити родині і близьким людям. Сприятливий день - четвер, несприятливий день - середа.

Інгредієнти: 1,5 л молока, 1 кг сиру (творогу), 100 г вершкового масла, 1 яйце, 1-1,5 ч. л. солі, 1 ч. л. соди. Спосіб приготування: Добре віджатий сир подрібнити за допомогою сита або м’ясорубки. Залити молоком і поставити на середній вогонь. Злегка помішувати. Тримати на вогні до тих пір, поки сир не почне тягнутися за ложкою або братися грудкою. Коли сир дійде до потрібної консистенції, ми перекладаємо його на друшляк або сито. Добре віджимаємо. Додаємо в нього яйце, масло, соду і сіль. І ставимо на вогонь при постійному помішуванні. Тримаємо на плиті ще 5-10 хвилин, поки сир не почне нагадувати плавлений сир. Твердість та щільність домашнього сиру буде залежати від часу проведеному на вогні. Чим довше варити, тим твердішим і щільнішим буде сир. Гарячу масу виливаємо в підготовлену форму. Даємо сиру застигнути і можемо знімати пробу. За бажанням у сир можна покласти перетерті в порошок кріп, кмин, аніс або інші спеції. Вживати домашній сир можна у свіжому вигляді або попередньо витримати. Для витримки сир необхідно обсушити в добре провітрюваному приміщенні, потім винести на холод і витримати там кілька тижнів, час від часу перевертаючи. Якщо з’явилася цвіль, сир потрібно обмити в підсоленій воді і обсушити на протязі.


МЕНЩИНА ПОНЕДІЛОК, 2 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

9.00, 14.15 Відкритий Шевченківський урок 9.45 Підсумки тижня 10.25 Без цензури 10.55 Нехай Вам буде кольорово! 12.00, 17.10, 21.20 Діловий світ 12.15 Ближче до народу 12.45 Контрольна робота 13.15 Право на захист 13.35 Темний силует 13.45 Вікно в Америку 15.15 Euronews 15.20, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.25 Життя на рівних 15.40 Х/ф «Доктор Джамп» 16.45 Сільрада 17.00 Агро-News 17.25 Фінансова перспектива 17.35 Останнє попередження 18.20 Концертна програма до Дня Одеси 21.00, 5.30 Підсумки дня 21.30 Концертна програма до Дня Одеси (продовження)

1+1

7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.35 ТСН 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Cила. Повернення додому» (1) 10.55 Х/ф «Ніч у музеї» (1) 13.05 «Не бреши мені-4» 14.05, 4.05 «Російські сімейні драми» 15.10 Т/с «Тисяча і одна ніч» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 22.30, 4.55 «Гроші» 23.50 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі чоловіки сво... 5 років по тому»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 17.50 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10 Х/ф «Життя після життя» 11.05, 12.20 Д/с «Слідство вели...» 13.15 «Судові справи» 14.40 «Сімейний суд» 15.40 «Жди меня» 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Ясмін» 20.00, 2.10 «Подробиці» 20.30 Т/с «Станиця» 22.35, 4.45 Т/с «Отаман»

СТБ

8.35, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.00 «Зіркове життя. Перше кохання зірок» 10.55 «Зіркове життя. Ціна щастя-дитина» 11.55 Х/ф «Джентльмени удачі» (1) 13.40 «Один за всіх» 14.55 «Слідство ведуть екстрасенси» 18.00, 22.00 Новини 20.15 «Куб-4» 22.25 «Детектор брехні-4» 23.55 Т/с «Доктор Хаус» (1)

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15 Анекдоти по-українськи 9.30 Т/с «Бригада» 1, 3 с. 12.45 Факти. День 13.00 Т/с «Бригада» 4, 8 с. 18.45 Факти. Вечір 19.25 Надзвичайні новини 20.10 Т/с «Морські дияволи» 22.10 Т/с «Прокурорська перевірка» 23.15 Свобода слова

ТРК «Україна»

9.10 Т/с «Сила Віри» (1) 13.00 Люблю! Чекаю! 14.00, 17.20, 21.40 Т/с «Слід» (1) 15.25 Щиросерде зізнання 16.00, 4.00 Критична точка 18.00 Т/с «Поцілунок!» (1) 19.20, 3.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Карпов» (1) 23.10 Х/ф «Робін Гуд» (2)

Новий канал

9.00 Х/ф «Астерікс і Обелікс проти Цезаря» (1) 11.25 Х/ф «Астерікс і Обелікс на Олімпійських іграх» (1) 13.45 Х/ф «Астерікс і Обелікс у Британії» (1) 16.00 Шафа 17.00 Голодні ігри 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» (1) 19.00, 0.15 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» (1) 22.00 Співай, якщо зможеш №1 23.35 Великі почуття

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ

№ 35 (73) ВІД 29 СЕРПНЯ 2013 РОКУ

ВІВТОРОК, 3 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

9.05, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.25, 20.55 Офіційна хроніка 9.40 Кордон держави 10.00 Відкриття третьої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 12.10, 18.50, 21.25 Діловий світ 12.35 Шеф-кухар країни 13.25 Світло 13.45 Хай щастить 14.15 Крок до зірок 15.15 Euronews 15.30, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.45 Х/ф «Сеул» 17.30, 3.20 Т/с «Подорож» 1 с. 18.40 Фінансова перспектива 19.10, 1.40 Про головне 19.30 Дорослі ігри 20.30 «Посвята у студенти» в Харкові 21.35 «Посвята у студенти» в Харкові (продовження)

1+1

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.55 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Cила. Повернення додому» (1) 11.00, 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 13.00 «Не бреши мені-4» 14.00 «Російські сімейні драми» 15.05 Т/с «Тисяча і одна ніч» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 22.30, 4.45 «Мільйонер. Життя спочатку»-»Вадим Нестерчук»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 17.50 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 20.30 Т/с «Станиця» 11.20, 12.20, 4.15 Д/с «Слідство вели...» 13.30 «Судові справи» 14.35 «Сімейний суд» 15.40 «Давай одружимося в Україні» 16.40 Т/с «Наложниця» 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00, 2.15 «Подробиці»

СТБ

6.40, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 8.30 «Зіркове життя. Куди зникають зірки» 9.40 Х/ф «Мріяти не шкідливо» (1) 11.35 «Холостяк-3» 18.00, 22.00 Новини 20.00, 22.25 «Врятуйте нашу сім’ю-2» 23.25 «Кохана, ми вбиваємо дітей»

ICTV

8.45 Факти. Ранок 10.10 Анекдоти поукраїнськи 10.20 Т/с «Бригада» 9, 10 с. 12.45 Факти. День 13.00 Т/с «Бригада» 11, 15 с. 18.45 Факти. Вечір 19.25 Надзвичайні новини 20.10 Т/с «Морські дияволи» 22.10 Т/с «Прокурорська перевірка» 23.15 Х/ф «Ніколи не здавайся-2» (2)

ТРК «Україна»

9.10, 13.00, 17.20, 21.40 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Карпов» (1) 12.00, 5.00 Ток-шоу «Нехай говорять» 14.30 Т/с «Подружжя» (1) 15.30 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Поцілунок!» (1) 19.20, 4.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 23.10 Т/с «Глухар. Повернення» (1)

Новий канал

9.00 Т/с «Щасливі разом» (1) 11.05, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.25, 14.35 Kids’ Time 13.30 М/с «Губка Боб» (1) 15.00 Т/с «Друзі» (1) 16.00 Шафа 16.55 Голодні ігри 19.00, 0.00 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» (1) 22.00 Знайди Крайнього 23.20 Великі почуття 0.10 Т/с «Щоденники вампіра» (2) 1.05 Т/с «Купідон» (1) 1.55 Т/с «Милі ошуканки» (2) 2.30, 3.35, 4.40 Зона ночі

СЕРЕДА, 4 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

9.05, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.30, 20.55 Офіційна хроніка 9.35 Уряд на звязку з громадянами 10.20 Нехай Вам буде кольорово! 11.30 Православна енциклопедія 12.10, 18.50, 21.25 Діловий світ 12.30 Прем»єра. Д/ф «Оригінал з периферії» 13.10 Х/ф «Коліївщина» (1) 14.15 Українська пісня 15.15 Euronews 15.35, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.50 Х/ф «Друга половина» 17.25, 3.20 Т/с «Подорож» 2 с. 18.40 Фінансова перспектива 19.15, 1.40 Про головне 19.45 Концертна програма «Я люблю тебе, Україно!» 1 ч. 20.50 Мегалот 21.40 Концертна програма «Я люблю тебе, Україно!» 2 ч.

1+1

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.30, 4.40 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Cила. Повернення додому» (1) 11.00, 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 13.05, 2.35 «Не бреши мені-4» 14.00, 1.45 «Російські сімейні драми» 15.05 Т/с «Тисяча і одна ніч» (1) 16.45, 4.15 «ТСН. Особливе» 22.30, 4.55 «Ілюзія безпеки. Хто відповість за базар» 23.45, 0.55 Т/с «Гра престолів-2» (3)

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 17.50 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 20.30 Т/с «Станиця» 11.20, 12.20, 4.15 Д/с «Слідство вели...» 13.30 «Судові справи» 14.35 «Сімейний суд» 15.40 «Давай одружимося в Україні» 16.40 Т/с «Наложниця» 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00, 2.15 «Подробиці»

СТБ

7.40, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.05 «Врятуйте нашу сім’ю-2» 11.55 «Холостяк-3» 18.00, 22.00 Новини 20.00, 22.40 «МастерШеф-3»

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.25 Надзвичайні новини 10.10, 13.00 Анекдоти поукраїнськи 10.20, 16.30 Т/с «Агент національної безпеки» 12.45 Факти. День 13.05, 22.10 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.30, 20.10 Т/с «Морські дияволи» 18.45 Факти. Вечір 23.20 Х/ф «Таємний бік міста» (2)

ТРК «Україна»

9.10, 13.00, 17.20, 21.40 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Карпов» (1) 12.00, 4.15 Ток-шоу «Нехай говорять» 14.30 Т/с «Подружжя» (1) 15.30 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Поцілунок!» (1) 19.20, 3.40 Ток-шоу «Говорить Україна» 23.10 Т/с «Глухар. Повернення» (1)

Новий канал

9.00 Т/с «Щасливі разом» (1) 11.05, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.25, 14.35 Kids’ Time 13.30 М/с «Губка Боб» (1) 14.55 Т/с «Друзі» (1) 15.55 Шафа 16.55 Голодні ігри 19.00, 0.15 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» (1) 22.05 Т/с «Світлофор» (2) 23.10 Великі почуття 0.25 Т/с «Щоденники вампіра» (2) 1.15 Т/с «Купідон» (1) 2.10 Т/с «Милі ошуканки» (2) 3.00 Служба розшуку дітей 3.35, 4.00 Зона ночі 3.45 Становлення українського німого кіно

ЧЕТВЕР, 5 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

9.05, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.30, 20.55 Офіційна хроніка 9.50 Книга.ua 10.15 Нехай Вам буде кольорово! 11.30 «Секрети успіху» з Н.Городенською 12.10, 18.50, 21.25 Діловий світ 12.30, 4.40 Аудієнція. Країни від А до Я 12.50 Х/ф «Далекий голос зозульки» (1) 15.15 Euronews 15.30, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.45 Х/ф «Йосу» 17.20, 3.20 Т/с «Подорож» 3 с. 18.40 Фінансова перспектива 19.05 Останнє попередження 19.30, 1.40 Про головне 19.50, 21.35 Фестиваль пісні в Коблево 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00, 1.00 Підсумки 23.20 Фестиваль гумору «Умора»

1+1

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 0.05 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Cила. Повернення додому» (1) 11.00, 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 13.00, 4.10 «Не бреши мені-4» 14.00, 5.00 «Російські сімейні драми» 15.05 Т/с «Тисяча і одна ніч» (1) 16.45, 3.45 «ТСН. Особливе» 22.30 «Кохання без кордонів»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 17.50 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 20.30 Т/с «Станиця» 11.20, 12.20 Д/с «Слідство вели...» 13.30 «Судові справи» 14.35 «Сімейний суд» 15.40 «Давай одружимося в Україні» 16.40 Т/с «Наложниця» 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00, 2.05 «Подробиці»

СТБ

6.30, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 7.55 «Холостяк-3» 18.00, 22.00 Новини 20.00, 22.40 «Зважені та щасливі-3»

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.25 Надзвичайні новини 10.10, 13.00 Анекдоти поукраїнськи 10.20, 16.30 Т/с «Агент національної безпеки» 12.45 Факти. День 13.05, 22.10 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.25, 20.10 Т/с «Морські дияволи» 18.45 Факти. Вечір 23.20 Х/ф «Замкнений» (2)

ТРК «Україна»

9.10, 13.00, 17.20, 21.40 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Карпов» (1) 12.00, 4.15 Ток-шоу «Нехай говорять» 14.30 Т/с «Подружжя» (1) 15.30 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Поцілунок!» (1) 19.20, 3.40 Ток-шоу «Говорить Україна» 23.10 Т/с «Глухар. Повернення» (1)

Новий канал

9.00 Т/с «Щасливі разом» (1) 11.00, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.20, 14.30 Kids’ Time 13.25 М/с «Губка Боб» (1) 14.55 Т/с «Друзі» (1) 15.50 Шафа 16.50 Голодні ігри 19.00, 0.15 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» (1) 22.05 Т/с «Світлофор» (2) 23.10 Великі почуття 0.25 Т/с «Щоденники вампіра» (2) 1.15 Т/с «Купідон» (1) 2.10 Т/с «Милі ошуканки» (2) 3.00 Служба розшуку дітей 3.05, 4.00, 4.50 Зона ночі 3.10 Українці Надія 4.05 Зима надії 4.25 Моє серце ножами проймає

П’ЯТНИЦЯ, 6 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

9.05, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.30 Офіційна хроніка 9.45 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 10.45 Нехай Вам буде кольорово! 12.10, 18.50, 21.25 Діловий світ 15.10, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.15 Х/ф «Бюро знахідок» 16.35, 3.20 Т/ф «Народжена в...» 18.40 Фінансова перспектива 19.10, 1.40 Про головне 19.40 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 20.40 Фестиваль пісні в Коблево 21.35 Фольк-music 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 23.00, 1.00 Підсумки 23.20 Фестиваль гумору «Умора»

1+1

6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Cила. Повернення додому» (1) 11.00 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 13.00 «Не бреши мені-4» 14.00 «Російські сімейні драми» 15.05 Т/с «Тисяча і одна ніч» (1) 16.45, 4.05 «ТСН. Особливе» 20.15 «Сказочная Русь» 21.00 «Хочу в віагру» 23.05 Х/ф «Заміж за два дні» (1)

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 17.50 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10 Т/с «Станиця» 11.20, 12.20 Д/с «Слідство вели...» 13.30, 4.40 «Судові справи» 14.55 «Сімейний суд» 15.55 «Давай одружимося в Україні» 16.55 Т/с «Страх у твоєму будинку» 18.00 Х/ф «Там, де є щастя для мене» 20.00, 2.05 «Подробиці» 20.30, 23.00 Шустер Live 21.00 Футбол. Збірна України-збірна Сан-Марино

СУБОТА, 7 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

6.00 Підсумки 6.20 Д/ф «М.Таніч. Ще раз про кохання» 7.05 Концерт «Все добре не забувається» 8.15 Олімпійський виклик 8.30 Панянка та кулінар 9.05 Життя на рівних 9.20 Православний вісник 9.50 Хто в домі хазяїн? 10.20, 3.55 Х/ф «Місто журавлів» 12.00 Як Ваше здоров’я? 13.05 Рояль в кущах 13.30, 17.45 Криве дзеркало 15.25 Театральні сезони 16.25 В гостях у Д.Гордона 17.15 Золотий гусак 20.30 Слово регіонам 20.40 Кабмін: подія тижня 20.50 Мегалот 20.55 Служба розшуку дітей 21.00, 1.20 Підсумки дня 21.25 Без цензури 22.00 Українська пісня

1+1

6.25 «Ремонт +» 7.15, 19.30 ТСН 8.00 «Світське життя» 9.00 «Хто там?» 10.00 М/ф «Енгрі Бердс» 10.05 Х/ф «Школа супергероїв» (1) 12.05 «Світ навиворіт-2: Індія» 13.05 «Кохання без кордонів» 14.55 «Шість кадрів» 15.50 «Хочу в віагру» 18.30 «Розсміши коміка-3» 20.00 Х/ф «Ніч у музеї -2» (1) 22.15 Х/ф «Прекрасна Анжелiка» (1) 0.25 Х/ф «Плоть i кров» (3)

Iнтер

6.05, 4.25 Х/ф «Кур’єр» (1) 7.35 Шустер Live 9.30 «Все для мами» 10.00 «Літня кухня» 11.00 Х/ф «Влітку я віддаю перевагу весіллю» 13.00 Х/ф «Наречений за оголошенням» 15.10 Т/с «Сонячне затемнення» 19.05, 20.30 Х/ф «Осінній вальс» 20.00, 3.45 «Подробиці» 23.25 Х/ф «Здивуй мене» 1.15 Х/ф «Там, де є щастя для мене»

СТБ

7

НЕДІЛЯ, 8 ВЕРЕСНЯ Т-1

УТ-1

6.05 Світ православ’я 6.40 Сміх з доставкою додому 7.05 Панянка та кулінар 7.35, 23.55 Ток-шоу «Дружина» 9.00 Шеф-кухар країни 9.50 Околиця 10.25 Подорожуй світом з Ю.Акуніною 10.50 Крок до зірок 11.45 Маю честь запросити 12.30 Ближче до народу 13.00 В гостях у Д.Гордона 13.50 Караоке для дорослих 14.35 Золотий гусак 15.00 Не вір худому кухарю 15.35, 17.35 Криве дзеркало 17.05 Діловий світ. Тиждень 19.30, 21.45 Фестиваль пісні в Коблево 20.40 Головний аргумент 20.50 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня

1+1

6.00 Х/ф «Як уполювати мільйонера» (1) 7.50, 10.00 Мультфільм (1) 8.10 «Ремонт +» 9.00 Лотерея «Лото-забава» 11.00, 5.05 «Неділя з Кварталом» 12.00, 4.40 «Смакуємо» 12.35 «Шість кадрів» 13.00 Х/ф «Прекрасна Анжелiка» (1) 15.10 Х/ф «Дім без виходу» (1) 19.30 «ТСН-тиждень» 20.15 «Великий пекарський турнір» 22.05 «Світське життя» 23.10 Х/ф «Бурлеск» (2)

Iнтер

9.25 «Школа доктора Комаровського» 10.00 «Орел і Решка. Назад у СРСР» 11.00 «Шалене весілля» 12.00 Х/ф «Осінній вальс» 16.05 Х/ф «Береги кохання» 18.05 Х/ф «Четвертий пасажир» 20.00, 4.25 «Подробиці тижня» 21.30 Х/ф «Почуй моє серце» (1) 23.50 Х/ф «Що приховує кохання» (2)

СТБ

ICTV

6.25 Х/ф «Медовий місяць» (1) 8.00 «Караоке на Майдані» 9.00 «Їмо вдома» 10.05 «ВусоЛапоХвіст» 10.45 «Зважені та щасливі-3» 15.10 «Національне талантшоу «Танцюють всі!-6» 19.00 «Х-Фактор-4» 21.50 Х/ф «Іван Васильович змінює професію» (1) 23.45 «Детектор брехні-4» 1.00 Х/ф «Ширлі-Мирлі» (1)

7.20 Х/ф «Приборкувачка тигрів» (1) 9.15 «Їмо вдома» 10.20 «Караоке на Майдані» 11.20 «Зіркове життя. Зіркові схуднення» 12.20 «МастерШеф-3» 16.05 «Х-Фактор-4» 19.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 20.05 «Один за всіх» 21.20 Х/ф «Мій тато-льотчик» (1) 23.15 Х/ф «Психопатка» (2)

ТРК «Україна»

6.40 Козирне життя 7.10 Т/с «Морські дияволи» 8.50 Зірка YouTube 10.00 Дача 10.40 Квартирне питання 11.45 Дивитися усім! 12.50 Наша Russia 13.45 Т/с «Штрафбат» 1, 5 с. 18.45 Факти. Вечір 19.00 Надзвичайні новини. Підсумки з Костянтином Стогнієм 20.00 Х/ф «Захисник» 21.55 Х/ф «Паркер» 0.15 Х/ф «Тринадцять» (2)

6.50 Квартирне питання 7.50 Анекдоти по-українськи 8.10 Дача 8.55, 2.35 Х/ф «Старський та Хач» 11.00 Козирне життя 11.30 Максимум в Україні 12.10 Х/ф «Код доступу» 14.20 Х/ф «Захисник» 16.10 Х/ф «Паркер» 18.45 Факти тижня з О.Соколовою 19.55 Наша Russia 21.00 Головна програма 23.00 Х/ф «Тринадцять» (2)

6.00, 7.10, 4.55 Т/с «Бігль» (1) 7.00, 19.00, 3.50 Події 7.50, 9.00 Т/с «Інтерни» (1) 10.00 Люблю! Чекаю! 11.00 Т/с «Злочин буде розкрито» (1) 14.00, 17.00, 19.20 Т/с «Ліки проти страху» (1) 22.20 Х/ф «Припустимі жертви» (1) 0.20 Х/ф «Відділ. П’ятницький» (2)

6.50 Події 7.10 Х/ф «Припустимі жертви» (1) 9.00 Світ на смак 10.00, 11.00 Таємниці зірок 12.00, 15.00 Т/с «Ліки проти страху» (1) 19.00, 3.35 Події тижня 20.00, 21.00 Т/с «Інтерни» (1) 22.30 Comedy Woman 23.30 Великий футбол

6.30 Кухня для двох 8.15 Мясоупка 9.15 Уральські пельмені 11.00 Шурочка 12.00 Руді 13.05 Знайди Крайнього 14.05 Т/с «Вороніни» (1) 18.00 М/ф «Шрек назавжди» (1) 19.50 Х/ф «Містер і місіс Сміт» (1) 22.10 Х/ф «Білявка в законі» (1) 0.05 Х/ф «Нескінченний світ» (2) 3.25, 4.25 Зона ночі

6.45 Кухня для двох 7.45 Церква Христова 8.00 Уральські пельмені 9.35 М/ф «Нові пригоди Попелюшки» (1) 11.05 Співай, якщо зможеш 12.50 Мачо не плачуть 14.10 Божевільний автостоп 15.10 Т/с «Вороніни» (1) 16.10 М/ф «Шрек назавжди» (1) 18.00 Х/ф «Білявка в законі» (1) 20.00 Х/ф «Білявка в законі-2» (1) 22.00 Х/ф «Парубоча вечірка у Вегасі» (2)

СТБ

8.30, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.55 Х/ф «Щасливої дороги!» (1) 12.00 Х/ф «Індус» 18.00, 22.00 Новини 20.00, 22.40 «Національне талант-шоу «Танцюють всі!-6» 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.25 Надзвичайні новини 10.10, 13.00 Анекдоти поукраїнськи 10.15, 16.30 Т/с «Агент національної безпеки» 12.45 Факти. День 13.05, 22.10 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.30, 20.10 Т/с «Морські дияволи» 18.45 Факти. Вечір 23.35 Максимум в Україні 23.55 Х/ф «Ринг болю» (2) 9.10, 13.00, 17.20 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Карпов» (1) 12.00, 4.10 Ток-шоу «Нехай говорять» 14.30 Т/с «Подружжя» (1) 15.30, 2.35 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Поцілунок!» (1) 19.20, 3.35 Ток-шоу «Говорить Україна» 23.00 Т/с «Ментовские війни-7» (2)

Новий канал

9.00 Т/с «Щасливі разом» (1) 11.00, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.20, 14.25 Kids’ Time 13.25 М/с «Губка Боб» (1) 14.50 Т/с «Друзі» (1) 15.50 Шафа 16.50 Голодні ігри 19.00, 0.15 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» (1) 22.05 Т/с «Світлофор» (2) 23.10 Великі почуття 0.25 Т/с «Щоденники вампіра» (2)

ICTV

ТРК «Україна»

Новий канал

ICTV

ТРК «Україна»

Новий канал


8

№ 35 (73) ВІД 29 СЕРПНЯ 2013 РОКУ

ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ

ВІТАННЯ

МЕНЩИНА

РОБОТА

31 серпня виповнюється 60-річчя з дня народження завідуючої відділом редакції газети “Наше слово”

Михайленко Раїсі Дмитрівні.

Вікна, жалюзі, відливи Балкони, двері, ворота, ролети, москитні сітки, підвіконня, склопакети. Доставка. Сервіс. Ремонт та будівництво.

Відділ Держземагентства у Менському районі Чернігівської області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста юрисконсульта Відділу Держземагентства у Менському районі Чернігівської області. Вимоги до кандидата - освіта вища юридична, знання персонального комп’ютера, стаж роботи по спеціальності не менше трьох років. Прийом документів - протягом 30 календарних днів з дня оголошення. Довідки за телефонами 2-11-43, 2-15-84.

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ

Як купити газету? З ювілеєм її вітають: чоловік Володимир, син Дмитро з невісткою Іриною та онуками: Ірою, Катею, Веронікою та Левком, дочка Ліана та зять Костя з онуками: Анастасією та Машею. Бажають їй від щирих сердець гарного здоров’я, успіхів у роботі, матеріальних статків та сповнення всіх бажань.

Продаю Кримський ракушняк без посередників

РОБОТА Державна служба зайнятості, «Труд» Балетмейстер - Киселівська сільська рада - 1678 грн.

Доступні ціни Тел.: 097-888-61-83, 066-933-31-55, 093-621-13-12. Одягаємось до школи у магазині модного одягу “Фрістайл”. м. Мена, вул. Червоноармійська, 1

Одягаємось до школи

у магазині модного одягу “Фрістайл” м. Мена, вул. Червоноармійська, 1

Продам на картоплю: транспортери – копалок, комбайнів, ТЗК, туки добривні, сортувалку, причіп. Диски – БТД, ЛДГ. Цеглу силікатну, СЗ-3,6. Також потрібні різноробочі та слюсарі. Надається житло та харчування. Зарплата добра. Тел.: 096-443-53-32, 093-27-95-110. Продам у Мені 2-кімнатну квартиру (2-й поверх), центр, з ремонтом; хату, 0,12 га, приватизовану, з надвірними будівлями, вул. Леніна. Тел.: 066-187-24-07, 093-271-98-14. Приватизований будинок у Мені, 120 кв. м., газ, вода, телефон, літня кухня, сарай, погріб. Тел.: 093-947-40-41, 099-220-46-83.

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва - ДП “Зернятко” - 1300 грн. Фахівець із соціальної роботи - МРЦСССДМ - 1474 грн Медична сестра - санаторій “Остреч” - 1500 грн. Продавець непродовольчих товарів - ТОВ “Юджер” - 1200 грн. Сировар з дозрівання сирів - філія “Менський сир” ППКФ «Прометей» - 1350 грн. ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ

ДЕШЕВІ КОВДРИ (ОДІЯЛА, ПЛЕДИ) «секонд хенд» від 30,00 грн.

м. Мена, вул. Червоноармійська, 23 (друкарня)

приймаємо

м а к ул ат у ру по 0,35 грн. за 1кг

м. Мена, вул. Червоноармійська, 23 (друкарня)

Продам земельну ділянку під забудову площею 10 сотих по вулиці Сахновського, 4. Тел. 093-465-97-00.

Продам картопляний комбайн “Анна” однорядний, у хорошому стані. Недорого, торг. Сосниця. Тел.: 095-399-22-26, 067-574-26-11.

Продам півбудинку в центрі Сосниці, 92 кв. м, надвірні будови, 8 с. землі, газ, вода підведені. А також мотоциккли МТ-11, ІЖ-Планета-3, чавунні батареї, котел, б/в цегла червона та вогнестійка. Тел. 095-440-74-06.

Продається 1-кімнатна квартира в центрі Сосниці зі зручностями і ремонтом. Тел. 096-973-47-77, 066-519-38-52.

Продам земельну ділянку під забудову в Мені, 0,10 га, по вул. Слов’янська, 17, приватизована. По вулиці - газ, вода, електрика. Тел. 066-551-83-87.

Продам HYUNDAI ACCENT 2010 року випуску у відмінному стані у Коропі. Об’єм двигуна – 1,4 л. ціна – 11 000 у.о.. Тел.: 096-114-12-42, 096-18-50-681.

Менська районна газета «Менщина» Реєстраційне свідоцтво: серія ЧГ № 513-162 ПР від 05.04.2012 р. Засновник Лавський С.В.. Видавець ФОП Скиба А.О. Редактор Сергій Лавський День виходу – четвер

Адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Телефон: (093) 773-03-59. Факс: (04644) 3-15-55. Емейл: admin@mena.org.ua Сайт: mena.org.ua

Газету «Менщина» можна купити у таких торгових точках міста: – редакція газети «Менщина» (вул. Червоноармійська);

– фотостудія «Фото-цифра» (вул. Червона Площа); – Троїцький базар; – магазин №2 (вул. Воровського); – магазин №6 (вул. Сидоренка); – магазин №8 (вул. Леніна); – магазин «У Миколи» (вул. Шевченка); – магазин «Лотос» (вул. Червоноармійська); – магазин «Ніагара» (вул. Жовтнева); – магазин «Маркет» (вул. Червона Площа); – магазин «Продукти» (вул. Жовтнева); – магазин «Орхідея» (вул. Шевченка); – магазин «Злагода» (вул. Радянська); – магазин «Світ» (вул. Жовтнева); – магазин «Ваш Майстер» (вул. Червона Площа); – магазин «Хуторок (вул. Урицького); – магазин «Авангард» (вул. Жовтнева); – магазин «Каскад» (вул. Леніна); – магазин «Вишуканий смак» (вул. Леніна); - магазин «Промінь» (вул. Гоголя); - магазин «Продукти» (вул. 40 років Жовтня); - магазин «Продукти» (вул. 1 Травня); - аптека ім. В. І. Смирнова (вул. Суворова); - магазин «Ірина» (вул. Кабула); - магазин «Продукти» (вул. Жовтнева, біля міського пляжу).

Також газету можна купити у кожному поштовому відділенні району. Рекомендована ціна - 2,00 грн.

Як опублікувати рекламу в Менському, Сосницькому та Коропському районах У редакції газети «Менщина» можна також опублікувати рекламне оголошення у Сосоницькій районній газеті «Час» (щотижневий тираж 3 500 екз) та Коропській районній газеті «Коропщина» (щотижневий тираж 1 275 екз.). Вартість реклами у рубриці «Товари та послуги»: Мінімальне рекламне оголошення (8х2 см) - від 20 грн. Стандартне рекламне оголошення (8х5 см) - від 40 грн. При розміщенні 3-х рекламних оголошень четверте публікується безкоштовно.

На Троїцькому базарі також можна подати

рекламне оголошення в Менську районну газету «Менщина».

Звертатися в пункт продажу преси

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддруковано на поліграфічній базі ПАТ «ПВК «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62. Друк офсетний. Обсяг – 2 друковані аркуші. Тираж 812 примірників. Індекс – 68016.

«Менщина» № 35 (73) від 29.08.2013  

Менська районна газета

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you